FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kultainen Kompassi -cupin kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Markus KR 29.22 0.00.00 85.71 85.36
2 Anjala Topi Koovee 29.55 0.00.33 83.16 82.82
3 Muukkonen Petteri Trian 30.55 0.01.33 79.53 79.21
4 Knuuttila Mikko IkNV 32.40 0.03.18 74.38 74.08
5 Saarinen Timo VaHa 32.47 0.03.25 73.23 72.93
6 Westerlund Juho Koovee 34.24 0.05.02 68.95 68.66
7 Ikävalko Petri KangSK 35.54 0.06.32 65.26 64.99
8 Hytönen Juho-Veikko IkNV 36.30 0.07.08 63.39 63.13
9 Rantala Antti KangSK 38.56 0.09.34 58.68 58.44
10 Annila Petri Koovee 44.40 0.15.18 50.50 50.29
11 Väätäinen Olli Hiisi 45.01 0.15.39 49.46 49.26
12 Jokela Juha PäLuLu 45.06 0.15.44 48.73 48.53
13 Suonurmi Vesa KyRa 51.31 0.22.09 42.09 41.92
14 Malmi Joona KangSK 1.00.04 0.30.42 35.62 35.47

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vigren Petteri RaN 35.03 0.00.00 33.57 32.45
2 Koski Jussi YKV 41.13 0.06.10 26.41 25.52
3 Kero Mikko OK77 41.59 0.06.56 23.82 23.03

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Joni EsSu 34.34 0.00.00 51.42 51.00
2 Gröhn Timo HU-46 34.39 0.00.05 49.76 49.35
3 Ekström Thomas MSParma 36.43 0.02.09 45.50 45.13
4 Luhtala Jouni TeuRi 39.17 0.04.43 41.17 40.84
5 Kujansuu Joni Koovee 42.08 0.07.34 37.12 36.82
6 Tavast Timo TarpSu 43.57 0.09.23 34.38 34.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Jan Femman 29.44 0.00.00 65.90 65.42
2 Tala Tuomas HS 30.27 0.00.43 63.54 63.08
3 Venäläinen Toni VaHa 31.25 0.01.41 60.81 60.37
4 Laitamäki Mika HlT 33.33 0.03.49 56.21 55.80
5 Jokela Jari RaN 34.07 0.04.23 54.56 54.16
6 Aho Jarmo PäLuLu 35.03 0.05.19 52.41 52.03
7 Nevala Pasi TeuRi 36.10 0.06.26 50.11 49.75
8 Leppämäki Tero ViiSu 36.46 0.07.02 48.63 48.28
9 Isoherranen Sami Lynx 37.52 0.08.08 46.57 46.23
10 Ojala Jari PirHi 40.33 0.10.49 42.88 42.57
11 Ekola Juha AlahKi 41.15 0.11.31 41.56 41.26
12 Nurmiainen Jouko Raseborg 46.22 0.16.38 36.45 36.18
13 Mäntylä Pekka HS 46.42 0.16.58 35.66 35.40

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Arto TuS 28.47 0.00.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 24.25 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko HS 25.00 0.00.00 51.11 50.12
2 Helle Markku SaPu 26.32 0.01.32 46.96 46.04
3 Nyberg Henry Trian 29.25 0.04.25 41.27 40.47
4 Papinsaari Kari KangSK 33.13 0.08.13 35.58 34.89
5 Kartaslammi Ari KyRa 35.41 0.10.41 32.23 31.60
6 Laakso Antero PunKu 40.13 0.15.13 27.80 27.26
7 Hirvelä Reijo PunKu 41.26 0.16.26 26.21 25.71

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Kari TuMe 22.47 0.00.00 45.96 45.58
2 Pietilä Pekka KangSK 28.03 0.05.16 36.71 36.40
3 Huikkola Markku KangSK 28.51 0.06.04 35.08 34.79
4 Lavikainen Jussi KangSK 29.22 0.06.35 33.87 33.59
5 Koskinen Kaj VaHa 29.53 0.07.06 32.70 32.43
6 Lakkinen Keijo SuSe 30.47 0.08.00 31.18 30.92
7 Mäki Jouko PirHi 30.57 0.08.10 30.45 30.20
8 Lindstedt Tapio OrPo 32.39 0.09.52 28.33 28.09
9 Oikarinen Pertti SuomRa 36.43 0.13.56 24.72 24.51
10 Lylynperä Jarmo SuSe 40.35 0.17.48 21.93 21.75

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Matti KyRa 28.55 0.00.00 32.56 32.65
2 Ansamaa Reino RaN 29.23 0.00.28 30.84 30.93
3 Talvitie Heikki PirHi 36.38 0.07.43 23.77 23.84
4 Niemi Pentti HauSi 41.24 0.12.29 20.18 20.24
5 Mattila Kari EE 51.02 0.22.07 15.68 15.73

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 31.50 0.00.00 32.13 31.67
2 Törhönen Kauko KangSK 36.24 0.04.34 27.25 26.86
3 Åberg Karl-Erik EsSu 45.12 0.13.22 21.27 20.96
4 Sulander Heikki EE 45.59 0.14.09 20.24 19.95
5 Kuusisto Kalevi HlT 55.16 0.23.26 16.28 16.05
6 Mäenpää Lasse KyRa 1.00.21 0.28.31 14.40 14.20

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 35.10 0.00.00 35.12 35.06
2 Koppelomäki Mikko EE 39.35 0.04.25 28.87 28.81
3 Hakala Rauno EE 45.10 0.10.00 23.25 23.20

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 37.10 0.00.00
2 Laurila Pertti EsSu 52.37 0.15.27

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Aaro LS-37 29.48 0.00.00
2 Inkilä Reetu KeuKi 31.46 0.01.58

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Seeti VaHa 23.14 0.00.00 50.16 47.94
2 Koskinen Eemil RaN 25.03 0.01.49 45.53 43.51
3 Nolvi Joona RasKa 27.14 0.04.00 40.96 39.15
4 Naskali Lauri KyRa 31.26 0.08.12 34.69 33.16
5 Määttälä Mikko EsSu 34.41 0.11.27 30.72 29.36
6 Nevala Roni TeuRi 35.25 0.12.11 29.38 28.08
7 Huhtala Jyri Eräp 37.05 0.13.51 27.39 26.17
8 Heinimaa Valtteri KangSK 44.39 0.21.25 22.19 21.20

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laine Aarni TP 55.44 0.00.00
2 Naskali Eero KyRa 1.02.31 0.06.47
3 Stevander Karri KuortKu 1.05.38 0.09.54

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 16.38 0.00.00
2 Ronkainen Elias JRV 16.58 0.00.20
3 Sivonen Miro TP 19.00 0.02.22
4 Leppämäki Anton ViiSu 20.09 0.03.31
5 Hahn Felix Solf 24.09 0.07.31
6 Punto Eetu RaN 26.10 0.09.32

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli TP 18.02 0.00.00
2 Koponen Rasmus Lynx 18.28 0.00.26
3 Koskinen Eemil TP 19.00 0.00.58
4 Riikonen Aatos TP 21.09 0.03.07
5 Schüle Elias Koovee 25.06 0.07.04
6 Luhtala Valtteri TeuRi 25.27 0.07.25
7 Ritala Arttu TP 27.15 0.09.13
8 Pinta Leevi Koovee 29.36 0.11.34
9 Lehtovirta Eetu TP 32.59 0.14.57

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 10.54 0.00.00
2 Kemppi Anton EsSu 11.13 0.00.19
3 Hämäläinen Aaro KangSK 15.31 0.04.37
4 Syväterä Sampo RaN 15.46 0.04.52
5 Pihkoluoma Kalle KyRa 16.05 0.05.11
6 Ketola Lauri TP 17.48 0.06.54
7 Vartiala Oskari RaN 17.55 0.07.01
8 Riikonen Eevert TP 18.08 0.07.14
9 Wickholm Arthur Trian 20.06 0.09.12
10 Skyttä Akseli TP 22.19 0.11.25
11 Tirronen Viljo TP 30.01 0.19.07
12 Riikonen Atte TP 35.05 0.24.11

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Erik KangSK 15.53 0.00.00
2 Szanti Elias TP 17.58 0.02.05
3 Pakarinen Jere RaN 25.16 0.09.23

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Penttilä Akseli Koovee 15.37 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 16.33 0.00.56
3 Seppälä Vilho TP 23.42 0.08.05
4 Ritala Samu TP 25.06 0.09.29
5 Saarenoja Tuukka TP 31.56 0.16.19

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hytönen Outi KangSK 31.03 0.00.00 79.11 77.50
2 Anttila Liisa Koovee 31.38 0.00.35 75.32 73.79
3 Kaasiku Evely KangSK 32.36 0.01.33 70.83 69.38
4 Lylynperä Katri SuSe 35.00 0.03.57 63.86 62.56
5 Kuusela Tuija RasKa 37.32 0.06.29 57.59 56.42
6 Ahonen Laura KangSK 41.48 0.10.45 49.95 48.93

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pakarinen Marika RaN 40.37 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorela Hanna EsAk 47.10 0.00.00 42.00 41.52
2 Wolff Charlotta Raseborg 49.09 0.01.59 38.29 37.86
3 Naskali Liisa KyRa 51.53 0.04.43 34.37 33.97
4 Pätäri Päivi KyS 1.08.11 0.21.01 24.70 24.42

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rokka Susanna LHR 45.40 0.00.00 49.45 48.94
2 Yli-Kauppila Marika Hiisi 45.43 0.00.03 45.70 45.22
3 Tupitsa Nina HS 1.04.11 0.18.31 29.91 29.60

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 29.35 0.00.00 31.23 29.99
2 Huostila Tarja LamSä 36.18 0.06.43 24.18 23.22
3 Wickholm Petra Trian 41.47 0.12.12 19.90 19.11
4 Annila Heli Koovee 42.40 0.13.05 18.41 17.67

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Saija KangSK 38.19 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavikainen Pirjo KangSK 29.48 0.00.00 49.00 48.08
2 Antila Suvi PäLuLu 39.38 0.09.50 35.00 34.34
3 Papinsaari Sirpa KangSK 44.23 0.14.35 29.61 29.05
4 Saari Marita SuSe 50.26 0.20.38 24.61 24.15

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venäläinen Kaija VaHa 37.38 0.00.00
2 Törrö Maria-Leena VaHa 58.12 0.20.34

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 41.11 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 51.18 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Matilda Femman 29.22 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järventausta Ennimaria KyRa 42.18 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linnainmaa Katja PäLuLu 45.54 0.00.00
2 Soikkeli Linnea EsSu 51.44 0.05.50
3 Turkkila Liisa EsSu 56.54 0.11.00
4 Hyyppä Liina KoS 59.05 0.13.11
5 Nyman Ida Pihkan 1.00.20 0.14.26
6 Miettinen Kiia Pihkan 1.04.40 0.18.46
Hahn Olivia Solf HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Isabella KangSK 16.55 0.00.00
2 Lehtonen Venla UlvUra 17.05 0.00.10
3 Punto Elli RaN 17.46 0.00.51
4 Sikkilä Peppi LapVi 17.47 0.00.52
5 Kemppi Silva EsSu 18.37 0.01.42
6 Virkajärvi Heta JRV 18.41 0.01.46
7 Kankaanpää Aino LaihLu 19.38 0.02.43
8 Wickholm Saga Trian 19.45 0.02.50
9 Gröhn Ronja HU-46 20.34 0.03.39
10 Laitamäki Lotta HlT 22.47 0.05.52
11 Linnainmaa Annukka PäLuLu 22.59 0.06.04
12 Tupitsa Milla HS 23.12 0.06.17
13 Kontio Kirsi KangSK 23.49 0.06.54
14 Kaikkonen Oona Koovee 24.38 0.07.43
15 Rautio Ulrika EsSu 29.47 0.12.52

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Naskali Johanna KyRa 19.45 0.00.00
2 Davidsson Linnéa TP 20.35 0.00.50
3 Väistökoski Meri TP 21.40 0.01.55
4 Hietala Sini LapVi 22.47 0.03.02
5 Nieminen Reetta VaHa 31.20 0.11.35
6 Åberg Ninni HyRa 41.51 0.22.06
Häkkinen Kaisla TP HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Roosa SKUusi 16.23 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mähönen Ella TP 15.09 0.00.00
2 Ahlfors Erika TP 21.32 0.06.23
3 Ylilehto Emilia TP 22.16 0.07.07
4 Mäkelä Ilona Koovee 24.24 0.09.15
5 Ekström Saana-Mari MSParma 27.09 0.12.00

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Aino TP 15.27 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 15.50 0.00.23
3 Koskinen Iida RaN 16.26 0.00.59
4 Hyvölä Venla KyS 17.21 0.01.54
5 Kankaanpää Sanni LaihLu 18.49 0.03.22
6 Lehtovirta Saana TP 19.35 0.04.08
7 Pesu Lotta TP 19.52 0.04.25
8 Nurmiainen Elsa Raseborg 27.43 0.12.16