FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jyvässprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Inka JRV 15.18 0.00.00 84.56 83.65
2 Viberg Tuulia MSParma 15.38 0.00.20 82.03 81.14
3 Tuomisto Anu VaaSu 15.52 0.00.34 80.10 79.24
4 Moilanen Anna KuoSu 16.23 0.01.05 76.88 76.05
5 Mörsky Sonja KeuKi 16.25 0.01.07 76.03 75.21
6 Lammi Elina HS 16.43 0.01.25 73.98 73.18
7 Raitanen Hanna RR 16.44 0.01.26 73.23 72.43
8 Lylynperä Kaisa AngA 17.14 0.01.56 70.44 69.68
9 Tuomisto Satu VaaSu 17.43 0.02.25 67.87 67.14
10 Korhonen Miitu KuoSu 17.51 0.02.33 66.73 66.00
11 Taanila Marjo Koovee 17.55 0.02.37 65.84 65.13
12 Ahonen Laura KangSK 17.59 0.02.41 64.96 64.26
13 Palomäki Sanna RasKu 18.09 0.02.51 63.74 63.05
14 Viholainen Elisa S-JKL 18.44 0.03.26 61.14 60.48
15 Truhponen Minna SaPu 19.56 0.04.38 56.89 56.27
16 Ekonoja Linda Botnia 20.02 0.04.44 56.04 55.43
17 Puikkonen Janika S-JKL 20.28 0.05.10 54.29 53.70
18 Ylipelkola Essi KortJV 21.45 0.06.27 50.56 50.02
Tolonen Mirabella RR EIL -
Svobodna Tereza S-JKL EIL -
Närhi Minna JRV EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asmundela Saara RiSu 19.11 0.00.00
Laksila Satu RastiE4 EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 12.45 0.00.00
2 Huuskonen Taija JRV 13.41 0.00.56

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 18.56 0.00.00 34.28 39.77
2 Tupitsa Sari RastiE4 18.59 0.00.03 31.63 36.69
3 Lampinen Maarit KeuKi 19.38 0.00.42 28.10 32.60

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suhonen Sirpa KuoSu 15.53 0.00.00 45.06 47.73
2 Leppävuori Päivi KuoSu 16.09 0.00.16 42.10 44.59
3 Paalanen Anne RR 18.26 0.02.33 34.94 37.01
Kauria Pirjo ORa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 15.48 0.00.00 49.14 51.20
2 Rantala Maj-Lis KPV 17.20 0.01.32 43.12 44.92
3 Raatikainen Päivi RastiE4 17.45 0.01.57 40.46 42.16
4 Kankaanranta Marja RastiE4 18.18 0.02.30 37.66 39.24
5 Kananen Tuula JRV 1.03.33 0.47.45 10.39 10.82

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piirto Kaisu JRV 23.00 0.00.00
2 Laukkanen Kirsti HlT 24.00 0.01.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lankia Hilkka TP 12.37 0.00.00 50.29 36.99
2 Hyvärinen Vappu SaPu 13.20 0.00.43 46.16 33.95
3 Ketola Sirkka SaPu 14.30 0.01.53 41.13 30.26
4 Salonen Marja-Liisa HauSi 16.47 0.04.10 34.40 25.31
5 Venäläinen Kaija VaHa 16.49 0.04.12 33.20 24.42
6 Asmundela Tuulikki S-JKL 33.16 0.20.39 16.21 11.92

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Sole JRV 36.40 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Emmi SiiRa 21.26 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Satu KeuKi 18.48 0.00.00
2 Kilpeläinen Paju S-JKL 22.25 0.03.37

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Näpänkangas Elsa S-JKL 15.22 0.00.00
2 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 19.07 0.03.45
Lilja Riikka S-JKL EIL -
Tuomala Miina-Maria S-JKL EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Elsa ViiSu 14.25 0.00.00
2 Kilpeläinen Pinja S-JKL 15.38 0.01.13
3 Leppänen Nella LS-37 16.37 0.02.12
4 Nieminen Noora S-JKL 17.14 0.02.49
5 Kaario Saara S-JKL 17.52 0.03.27
6 Lepo Veera S-JKL 18.34 0.04.09
Pahkamäki Nella S-JKL HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppänen Jenni LS-37 13.35 0.00.00
2 Saari Venla PoRa 16.59 0.03.24
3 Nyholm Veera JRV 20.34 0.06.59

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alonen Eeva S-JKL 9.46 0.00.00
2 Nyholm Ella JRV 10.53 0.01.07

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliokoski Jooseppi IkNV 16.05 0.00.00 77.94 81.52
2 Ylinen Juho IkNV 16.06 0.00.01 77.02 80.57
3 Jurvakainen Tuukka VaajTe 16.07 0.00.02 76.11 79.61
4 Critchley Will VaajTe 16.28 0.00.23 73.68 77.07
5 Kari Tuomas AngA 16.54 0.00.49 70.99 74.26
6 Hakuli Tommi SKUusi 17.00 0.00.55 69.79 73.00
7 Ahonen Jere KangSK 17.10 0.01.05 68.33 71.47
8 Lahtinen Tuomo LS-37 17.18 0.01.13 67.02 70.11
9 Snellman Tomas RaLu 18.30 0.02.25 61.95 64.80
10 Valkonen Lauri LS-37 18.39 0.02.34 60.73 63.53
11 Kalliokoski Toni AnttU 20.42 0.04.37 54.07 56.56
12 Häkkinen Aapo SaPu 20.47 0.04.42 53.20 55.65
13 Parkkinen Jussi AngA 21.04 0.04.59 51.85 54.24
14 Ranki Arto AngA 22.37 0.06.32 47.70 49.90
Kohvakka Heikki Kalske HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ekonoja Antti PelPo 17.02 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Kari Koovee 15.38 0.00.00 44.27 38.43
2 Leppänen Kristian LS-37 17.06 0.01.28 37.44 32.50
3 Lampinen Samuli NaTe 25.06 0.09.28 23.44 20.35

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 16.00 0.00.00 66.25 53.12
2 Kettunen Heikki ViPa 17.05 0.01.05 60.89 48.82
3 Hartman Janne VaajTe 17.13 0.01.13 59.26 47.52
4 Kajarinne Petri KeuKi 17.50 0.01.50 56.10 44.98
5 Leppämäki Tero ViiSu 18.25 0.02.25 53.24 42.69
6 Turkki Antti ORa 19.08 0.03.08 50.21 40.26
7 Peltola Matti KeuKi 19.32 0.03.32 48.16 38.62
8 Vuorinen Tony KoS 22.28 0.06.28 40.99 32.87
9 Kohvakka Hannu Kalske 29.26 0.13.26 30.61 24.55
Sipilä Jarkko YlivKu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauria Juha ORa 18.44 0.00.00 47.52 47.33
2 Rautio Mika AnttU 19.45 0.01.01 43.73 43.54
3 Järvinen Jari VaajTe 20.35 0.01.51 40.66 40.49
4 Lahtinen Jari IHR 21.46 0.03.02 37.22 37.07
5 Manerus Eero PetPe 23.19 0.04.35 33.60 33.46
Hämynen Petri ÄäSa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oikarinen Jarmo TP 13.13 0.00.00 52.62 48.57
2 Kemppainen Jukka KaSu 13.27 0.00.14 50.60 46.70
3 Kukkola Pauli SiiRa 13.46 0.00.33 48.35 44.63
4 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 14.12 0.00.59 45.82 42.30
5 Tuomisto Juha VaaSu 14.35 0.01.22 43.60 40.24
6 Rantala Timo KPV 15.26 0.02.13 40.23 37.14
7 Peltonen Hannu AnttU 15.30 0.02.17 39.10 36.09
8 Heikura Jukka TuuSe 16.27 0.03.14 35.93 33.17

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lind Sune Falken 16.16 0.00.00 42.43 36.47
2 Niemistö Juha ViPa 18.03 0.01.47 37.09 31.88
3 Hämynen Timo ÄäSa 19.53 0.03.37 32.63 28.04
4 Väätäinen Hannu ViPa 31.03 0.14.47 20.23 17.39
Hakomäki Juhani LapVi HYL -
Valkonen Timo RR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ovaska Ari EE 14.43 0.00.00 41.35 46.24
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 14.48 0.00.05 39.88 44.60
3 Toppari Pekka PuolRy 16.03 0.01.20 35.64 39.85
4 Railimo Matti SOC 18.42 0.03.59 29.61 33.11
5 Karvonen Jorma TarpSu 23.19 0.08.36 22.97 25.68
6 Humalamäki Hannu ÄhtU 24.12 0.09.29 21.37 23.90

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Matti PiVe 17.56 0.00.00 30.62 32.34
2 Salmela Kosti PihtTu 18.15 0.00.19 28.58 30.19
3 Heimonen Viljo LamSä 22.56 0.05.00 21.55 22.76
4 Kotikoski Juhani TP 31.12 0.13.16 14.96 15.80

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hiidenhovi Aleks MSParma 16.21 0.00.00 67.34 60.86
2 Turkki Eero ORa 16.53 0.00.32 60.32 54.51
3 Inkilä Reetu KeuKi 18.00 0.01.39 51.99 46.99

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Samuli KeuKi 14.05 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Tuomas KeuKi 17.20 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sulkula Sakari S-JKL 11.34 0.00.00
2 Vuorinen Miki KoS 12.32 0.00.58
3 Leppämäki Anton ViiSu 12.37 0.01.03
4 Kilpeläinen Pyry S-JKL 12.39 0.01.05
5 Heino Paavo S-JKL 14.19 0.02.45
6 Salonen Samuel S-JKL 18.44 0.07.10
Eriksson Niklas S-JKL EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sipilä Tino YlivKu 8.46 0.00.00
2 Sipilä Jami YlivKu 8.54 0.00.08
3 Karjalainen Samuli JRV 10.33 0.01.47
4 Oksanen Reima S-JKL 11.55 0.03.09
5 Heino Iivari S-JKL 12.12 0.03.26
Näpänkangas Olli S-JKL HYL -
Heino Eelis S-JKL HYL -
Alonen Veikko S-JKL HYL -
Seppä Max S-JKL EIL -