FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suomen kaunein sprintti iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Ari-Pekka Koovee 14.04 0.00.00 80.71 81.36
2 Ylinen Juho IkNV 14.06 0.00.02 79.97 80.61
3 Lahtinen Tuomo LS-37 14.15 0.00.11 78.59 79.22
4 Kari Tuomas AngA 14.20 0.00.16 77.59 78.21
5 Kalliokoski Jooseppi IkNV 14.22 0.00.18 76.87 77.49
5 Hyyryläinen Juha AnttU 14.22 0.00.18 76.87 77.49
7 Huikko Petteri VaajTe 14.35 0.00.31 74.67 75.26
8 Critchley Will VaajTe 14.49 0.00.45 72.97 73.55
9 Hirvonen Joni RaVa 15.23 0.01.19 69.78 70.34
10 Järvenpää Antti SaSu 15.31 0.01.27 68.68 69.23
11 Rautanen Mika TuuSe 15.33 0.01.29 68.03 68.58
12 Alonen Matti S-JKL 15.39 0.01.35 67.10 67.64
13 Häkkinen Janne PelPo 15.51 0.01.47 65.77 66.30
14 Tölli Marko S-JKL 15.54 0.01.50 65.08 65.60
15 Noponen Petri AnttU 15.57 0.01.53 64.39 64.90
16 Viljakainen Antton AnttU 16.09 0.02.05 63.11 63.61
17 Manninen Marko Navi 16.30 0.02.26 61.30 61.79
18 Niemi Oskari LappRi 17.12 0.03.08 58.36 58.82
19 Manninen Kalle AnttU 17.16 0.03.12 57.68 58.15
20 Häkkinen Aapo SaPu 17.27 0.03.23 56.63 57.09
21 Kalliokoski Toni AnttU 17.42 0.03.38 55.40 55.84
22 Peltonen Hannu AnttU 19.40 0.05.36 49.46 49.86
23 Rautio Mika AnttU 19.55 0.05.51 48.45 48.84

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 13.24 0.00.00 70.18 72.34
2 Mörsky Sonja KeuKi 14.39 0.01.15 63.12 65.07
3 Palomäki Sanna RasKu 15.13 0.01.49 59.74 61.58
4 Ylipelkola Essi KortJV 15.30 0.02.06 57.64 59.41
5 Papinsaari Niina KangSK 16.20 0.02.56 53.74 55.39
6 Papinsaari Heini KangSK 16.22 0.02.58 52.67 54.29
7 Truhponen Minna SaPu 16.34 0.03.10 51.09 52.66
8 Rautanen Eeva TuuSe 17.54 0.04.30 46.41 47.84
9 Alonen Leena S-JKL 18.02 0.04.38 45.19 46.59
Kauppinen Jaana SaPu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Juha LS-37 14.54 0.00.00
Myyryläinen Jani Navi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liuha Jari ViPa 15.23 0.00.00 51.80 33.22
2 Kankkunen Riku KuoSu 16.03 0.00.40 47.17 30.25
3 Marttinen Jarno AnttU 18.44 0.03.21 38.28 24.55
Häkkinen Juha ViPa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kettunen Heikki ViPa 13.20 0.00.00 60.94 56.54
2 Kaario Kimmo S-JKL 13.59 0.00.39 56.66 52.57
3 Peltola Matti KeuKi 14.07 0.00.47 54.68 50.73
4 Marttinen Teijo Navi 14.14 0.00.54 52.81 48.99
5 Leppämäki Tero ViiSu 14.30 0.01.10 50.44 46.79
6 Näpänkangas Mika S-JKL 14.40 0.01.20 48.48 44.98
7 Lehtimäki Juha ViPa 15.10 0.01.50 45.54 42.25

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 12.19 0.00.00 53.27 49.48
2 Gynther Kimmo IHR 12.44 0.00.25 50.56 46.96
3 Järvenpää Esa S-JKL 12.48 0.00.29 49.34 45.82
4 Natunen Timo SaSu 12.56 0.00.37 47.88 44.47
5 Hämynen Petri ÄäSa 13.27 0.01.08 45.12 41.91
6 Thitz Eero SaSu 14.21 0.02.02 41.44 38.48
7 Taskinen Ari AnttU 14.28 0.02.09 40.25 37.38
8 Ilmonen Matti JRV 14.46 0.02.27 38.60 35.85
9 Mutka Jouni S-JKL 15.34 0.03.15 35.83 33.27

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 11.40 0.00.00 49.07 46.66
2 Kemppainen Jukka KaSu 12.25 0.00.45 44.73 42.52
3 Tiusanen Hannu SaSu 14.22 0.02.42 37.46 35.62
4 Heikura Jukka TuuSe 15.03 0.03.23 34.62 32.91
5 Jurvakainen Jari S-JKL 16.00 0.04.20 31.49 29.94
Weide Ilmo AnttU HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltonen Heikki IPR 13.51 0.00.00 42.62 41.65
2 Tikkanen Tapio SaSu 13.58 0.00.07 41.47 40.53
3 Aasla Hannu RaN 14.14 0.00.23 39.92 39.01
4 Papinsaari Kari KangSK 14.56 0.01.05 37.31 36.45
5 Valkonen Timo RR 15.05 0.01.14 36.20 35.37
6 Kurittu Lassi S-JKL 16.04 0.02.13 33.30 32.54
7 Niemistö Juha ViPa 17.34 0.03.43 29.82 29.14
8 Karhunen Juha KuoSu 19.13 0.05.22 26.69 26.08
9 Väätäinen Hannu ViPa 20.32 0.06.41 24.44 23.88

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 11.09 0.00.00 51.34 36.12
2 Ovaska Ari EE 12.41 0.01.32 41.75 29.37
3 Hyytiäinen Timo JuvU 14.54 0.03.45 32.66 22.98

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Orpana Risto SOC 13.19 0.00.00 30.62 30.19
2 Lehtonen Matti PiVe 14.24 0.01.05 27.47 27.08
3 Kemppi Jorma Navi 14.58 0.01.39 25.61 25.25
4 Lampi Eero PäijRa 17.41 0.04.22 20.98 20.69
5 Heimonen Viljo LamSä 18.45 0.05.26 19.14 18.87
Voutilainen Taisto IPR KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 13.57 0.00.00 33.49 31.43
2 Nieminen Mauno ViiSu 16.12 0.02.15 27.97 26.25
3 Kilo Esko LappRi 17.14 0.03.17 25.48 23.91
4 Paavilainen Arvo IPR 17.53 0.03.56 23.77 22.31
5 Valkonen Paavo Hanka 18.58 0.05.01 21.67 20.34
6 Laine Tapani KuoSu 42.12 0.28.15 9.41 8.83

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 14.46 0.00.00 32.61 12.68
2 Ranta Esko LS-37 16.26 0.01.40 27.11 10.54
3 Moisio Paavo SaPu 19.38 0.04.52 20.85 8.10

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemola Saul Koovee 14.37 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vaismaa Lassi JRV 11.43 0.00.00 60.23 40.03
2 Inkilä Reetu KeuKi 13.31 0.01.48 48.29 32.09
3 Natunen Samuli SaSu 20.24 0.08.41 29.40 19.54

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Samuli KeuKi 10.51 0.00.00 48.46 37.47
2 Ronkainen Aarni JRV 11.41 0.00.50 43.88 33.92
3 Marttinen Harri AnttU 12.53 0.02.02 38.77 29.98
4 Paalanen Arttu IPR 13.11 0.02.20 36.89 28.52
5 Kirjavainen Santeri KuoSu 14.15 0.03.24 33.21 25.67
6 Nieminen Eero S-JKL 18.26 0.07.35 24.96 19.30
Sippo Matias Kalske HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppänen Antti ORa 13.26 0.00.00
2 Malinen Vinski Navi 14.01 0.00.35
3 Peltola Tuomas KeuKi 15.05 0.01.39
4 Liuha Otto ViPa 22.21 0.08.55
5 Paalanen Valtteri IPR 25.29 0.12.03

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirvesmies Atte KuoSu 9.08 0.00.00
2 Leppämäki Anton ViiSu 10.01 0.00.53
3 Vuorinen Miki KoS 10.05 0.00.57
4 Kilpeläinen Pyry S-JKL 10.28 0.01.20
5 Ollikainen Joel Navi 15.11 0.06.03
6 Liuha Matias ViPa 15.32 0.06.24
Paalanen Tuomas IPR HYL -
Inkilä Aapo KeuKi HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näpänkangas Olli S-JKL 7.29 0.00.00
2 Inkilä Eero KeuKi 7.34 0.00.05
3 Alonen Veikko S-JKL 12.35 0.05.06

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 13.56 0.00.00 48.04 28.15
2 Kurittu Kaisa S-JKL 15.07 0.01.11 40.96 24.00
3 Asmundela Saara RiSu 17.38 0.03.42 32.27 18.90

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Katja S-JKL 14.28 0.00.00
2 Paalanen Satu IPR 16.07 0.01.39

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 13.57 0.00.00 55.56 49.76
2 Hirvonen Leena AR 14.02 0.00.05 53.85 48.23
3 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 14.43 0.00.46 50.03 44.81
4 Tissari Jaana SaPu 16.21 0.02.24 43.85 39.27
5 Tupitsa Sari RastiE4 16.37 0.02.40 41.98 37.60
6 Kantanen Leena RaKaS 18.44 0.04.47 36.20 32.42
7 Turtinen Mari SaPu 24.42 0.10.45 26.67 23.89

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 15.21 0.00.00 25.94 43.05
2 Paalanen Anne RR 17.31 0.02.10 21.03 34.90
3 Kukkola Sinikka KuoSu 17.42 0.02.21 19.12 31.74

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mutka Leena S-JKL 13.47 0.00.00 43.21 31.84
2 Airaksinen Merja KuoSu 14.40 0.00.53 38.58 28.43
3 Raatikainen Päivi RastiE4 15.43 0.01.56 34.10 25.13
4 Vehomäki Pirkko ORa 16.27 0.02.40 30.77 22.68

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 15.14 0.00.00 38.35 38.68
2 Piirto Kaisu JRV 15.42 0.00.28 34.42 34.72
3 Papinsaari Sirpa KangSK 17.22 0.02.08 28.60 28.84

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 10.14 0.00.00 41.05 36.81
2 Ketola Sirkka SaPu 10.46 0.00.32 37.56 33.68
3 Valkonen Pirjo Hanka 16.14 0.06.00 23.94 21.47
4 Malkki Sisko SaSu 23.37 0.13.23 15.79 14.16
5 Asmundela Tuulikki S-JKL 23.51 0.13.37 14.97 13.43

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 50.29 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puikkonen Janika S-JKL 14.49 0.00.00 38.80 37.92
2 Kirvesmies Annika KuoSu 15.16 0.00.27 34.83 34.04
3 Kauppinen Johanna SaPu 18.18 0.03.29 26.70 26.09

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltonen Elsa IPR 19.29 0.00.00
2 Heinänen Sanni SaPu 23.37 0.04.08

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Näpänkangas Elsa S-JKL 12.12 0.00.00 47.53 37.70
2 Mäkelä Aino SaPu 13.19 0.01.07 41.91 33.25
3 Ollikainen Jatta Navi 13.35 0.01.23 39.49 31.32
4 Tuomala Miina-Maria S-JKL 14.23 0.02.11 35.78 28.38
5 Marttinen Jenni AnttU 16.02 0.03.50 30.74 24.39

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Marttinen Ella Navi 13.08 0.00.00
2 Mäkelä Venla SaPu 13.45 0.00.37
3 Kilpeläinen Pinja S-JKL 14.04 0.00.56
4 Leppämäki Elsa ViiSu 14.46 0.01.38
5 Kaario Saara S-JKL 15.46 0.02.38
Huikko Helmi Kalske HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häkkinen Hilma ViPa 13.03 0.00.00
2 Saari Venla PoRa 18.00 0.04.57
3 Vesisenaho Sini SaPu 23.12 0.10.09
4 Heinänen Henna SaPu 32.00 0.18.57

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Fanni Navi 7.31 0.00.00
2 Liikanen Ella Kalske 9.48 0.02.17
3 Huikko Veera Kalske 13.03 0.05.32
Alonen Eeva S-JKL HYL -
Valta Katriina JRV HYL -
Huikko Venla Kalske HYL -
Suomi Siiri Kalske HYL -