FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suomen kaunein sprintti aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lahtinen Tuomo LS-37 13.41 0.00.00 81.34 81.99
2 Lassila Ari-Pekka Koovee 13.50 0.00.09 79.85 80.49
3 Hyyryläinen Juha AnttU 13.59 0.00.18 78.40 79.03
4 Kalliokoski Jooseppi IkNV 14.05 0.00.24 77.25 77.87
5 Kari Tuomas AngA 14.08 0.00.27 76.39 77.00
6 Ylinen Juho IkNV 14.12 0.00.31 75.44 76.04
7 Critchley Will VaajTe 14.42 0.01.01 72.31 72.88
8 Huikko Petteri VaajTe 14.43 0.01.02 71.66 72.23
9 Tölli Marko S-JKL 14.57 0.01.16 69.98 70.54
10 Järvenpää Antti SaSu 15.34 0.01.53 66.67 67.21
11 Rautanen Mika TuuSe 15.35 0.01.54 66.06 66.59
12 Alonen Matti S-JKL 15.39 0.01.58 65.25 65.77
12 Häkkinen Janne PelPo 15.39 0.01.58 65.25 65.77
14 Hirvonen Joni RaVa 15.40 0.01.59 64.12 64.63
15 Manninen Marko Navi 16.02 0.02.21 62.13 62.63
16 Niemi Oskari LappRi 16.09 0.02.28 61.16 61.65
17 Noponen Petri AnttU 16.24 0.02.43 59.72 60.20
18 Häkkinen Aapo SaPu 17.05 0.03.24 56.84 57.30
19 Kalliokoski Toni AnttU 17.11 0.03.30 56.03 56.48
20 Manninen Kalle AnttU 17.14 0.03.33 55.38 55.82
21 Viljakainen Antton AnttU 17.27 0.03.46 54.21 54.65

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 13.19 0.00.00 74.52 71.47
2 Mörsky Sonja KeuKi 14.41 0.01.22 66.31 63.60
3 Pajunen Jenna AnttU 14.58 0.01.39 63.81 61.21
4 Palomäki Sanna RasKu 15.15 0.01.56 61.41 58.90
5 Ylipelkola Essi KortJV 15.36 0.02.17 58.84 56.44
6 Papinsaari Niina KangSK 15.50 0.02.31 56.80 54.48
7 Truhponen Minna SaPu 16.32 0.03.13 53.27 51.09
8 Rautanen Eeva TuuSe 17.03 0.03.44 50.56 48.50
Alonen Leena S-JKL HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Myyryläinen Jani Navi 16.46 0.00.00
2 Hirvonen Juha LS-37 17.39 0.00.53

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liuha Jari ViPa 16.46 0.00.00 51.08 32.76
2 Kankkunen Riku KuoSu 17.01 0.00.15 47.81 30.66
3 Häkkinen Juha ViPa 18.20 0.01.34 42.04 26.96
4 Marttinen Jarno AnttU 19.52 0.03.06 36.64 23.50

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kettunen Heikki ViPa 13.41 0.00.00 58.26 55.33
2 Kaario Kimmo S-JKL 13.46 0.00.05 56.46 53.62
3 Peltola Matti KeuKi 14.03 0.00.22 53.90 51.19
4 Leppämäki Tero ViiSu 14.24 0.00.43 51.21 48.63
5 Näpänkangas Mika S-JKL 14.48 0.01.07 48.48 46.04
6 Marttinen Teijo Navi 15.42 0.02.01 44.43 42.19
7 Vuorinen Tony KoS 16.55 0.03.14 40.05 38.04

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 10.44 0.00.00 55.08 51.58
2 Järvenpää Esa S-JKL 11.29 0.00.45 50.51 47.31
3 Natunen Timo SaSu 11.31 0.00.47 49.41 46.27
4 Ilmonen Matti JRV 12.02 0.01.18 46.36 43.42
5 Taskinen Ari AnttU 12.35 0.01.51 43.46 40.70
6 Hämynen Petri ÄäSa 12.44 0.02.00 42.07 39.40
7 Thitz Eero SaSu 12.47 0.02.03 41.04 38.44
8 Mutka Jouni S-JKL 13.09 0.02.25 39.05 36.57
9 Pitkäaho Ahti S-JKL 20.33 0.09.49 24.45 22.90

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 11.02 0.00.00 48.53 41.52
2 Kemppainen Jukka KaSu 11.10 0.00.08 46.15 39.49
3 Pajunen Jukka Navi 13.17 0.02.15 37.29 31.90
4 Tiusanen Hannu SaSu 13.30 0.02.28 35.20 30.12
5 Jurvakainen Jari S-JKL 13.34 0.02.32 33.55 28.70

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aasla Hannu RaN 12.21 0.00.00 45.43 43.18
2 Valkonen Timo RR 13.17 0.00.56 41.33 39.29
3 Tikkanen Tapio SaSu 13.38 0.01.17 39.39 37.44
4 Papinsaari Kari KangSK 14.02 0.01.41 37.41 35.56
5 Niemistö Juha ViPa 14.27 0.02.06 35.50 33.74
6 Karhunen Juha KuoSu 15.42 0.03.21 31.91 30.33
7 Kurittu Lassi S-JKL 17.06 0.04.45 28.59 27.18
8 Väätäinen Hannu ViPa 17.53 0.05.32 26.67 25.35

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ovaska Ari EE 10.47 0.00.00 48.86 34.37
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 11.09 0.00.22 43.71 30.75
3 Hyytiäinen Timo JuvU 11.33 0.00.46 38.77 27.28

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Jorma Navi 12.19 0.00.00 31.05 30.18
2 Lehtonen Matti PiVe 12.51 0.00.32 28.27 27.48
3 Heimonen Viljo LamSä 14.19 0.02.00 24.04 23.36
4 Voutilainen Taisto IPR 26.43 0.14.24 12.17 11.82

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paavilainen Arvo IPR 10.21 0.00.00 32.52 30.52
2 Kilo Esko LappRi 11.16 0.00.55 28.98 27.19
3 Salmi Tarmo JoKu 11.33 0.01.12 27.39 25.71
4 Nieminen Mauno ViiSu 12.43 0.02.22 24.08 22.60
5 Valkonen Paavo Hanka 14.49 0.04.28 19.99 18.76
6 Laine Tapani KuoSu 31.34 0.21.13 9.06 8.51

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 12.33 0.00.00 32.04 12.45
2 Ranta Esko LS-37 13.30 0.00.57 27.55 10.71
3 Moisio Paavo SaPu 13.43 0.01.10 24.92 9.69

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemola Saul Koovee 15.29 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vaismaa Lassi JRV 13.02 0.00.00
2 Natunen Samuli SaSu 18.32 0.05.30

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Samuli KeuKi 10.12 0.00.00 51.15 34.67
2 Ronkainen Aarni JRV 10.55 0.00.43 46.36 31.43
3 Sippo Matias Kalske 11.47 0.01.35 41.62 28.21
4 Kirjavainen Santeri KuoSu 11.55 0.01.43 39.85 27.01
5 Paalanen Arttu IPR 12.42 0.02.30 36.15 24.51
6 Marttinen Harri AnttU 13.04 0.02.52 33.94 23.01

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppänen Antti ORa 12.44 0.00.00
2 Malinen Vinski Navi 12.47 0.00.03
3 Peltola Tuomas KeuKi 14.41 0.01.57
4 Paalanen Valtteri IPR 15.47 0.03.03
5 Liuha Otto ViPa 17.56 0.05.12

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kilpeläinen Pyry S-JKL 8.16 0.00.00
2 Kirvesmies Atte KuoSu 8.17 0.00.01
3 Leppämäki Anton ViiSu 8.20 0.00.04
4 Vuorinen Miki KoS 8.43 0.00.27
5 Liuha Matias ViPa 11.02 0.02.46
6 Paalanen Tuomas IPR 12.46 0.04.30
7 Ollikainen Joel Navi 15.23 0.07.07

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näpänkangas Olli S-JKL 7.22 0.00.00
2 Alonen Veikko S-JKL 11.39 0.04.17

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 12.57 0.00.00 47.15 27.63
2 Kurittu Kaisa S-JKL 13.33 0.00.36 41.68 24.42
3 Asmundela Saara RiSu 16.26 0.03.29 31.58 18.50

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Katja S-JKL 13.08 0.00.00
2 Paalanen Satu IPR 17.47 0.04.39

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Leena AR 13.09 0.00.00 55.69 49.88
2 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 13.38 0.00.29 52.38 46.91
3 Kärkkäinen Varpu ORa 13.55 0.00.46 49.99 44.78
4 Tissari Jaana SaPu 15.06 0.01.57 44.86 40.18
5 Turtinen Mari SaPu 15.38 0.02.29 42.16 37.76
6 Tupitsa Sari RastiE4 15.41 0.02.32 40.86 36.60
7 Kantanen Leena RaKaS 17.44 0.04.35 35.10 31.44

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 13.58 0.00.00 25.58 42.45
2 Kukkola Sinikka KuoSu 15.31 0.01.33 21.30 35.34
3 Paalanen Anne RR 16.33 0.02.35 18.35 30.45

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mutka Leena S-JKL 11.38 0.00.00 43.20 47.74
2 Vehomäki Pirkko ORa 12.39 0.01.01 38.24 42.26
3 Airaksinen Merja KuoSu 12.43 0.01.05 36.56 40.40
4 Raatikainen Päivi RastiE4 13.20 0.01.42 33.45 36.97
5 Pajunen Tarja Navi 13.29 0.01.51 31.68 35.01

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piirto Kaisu JRV 13.34 0.00.00 37.91 38.24
2 Laukkanen Kirsti HlT 13.40 0.00.06 34.81 35.11
3 Papinsaari Sirpa KangSK 14.55 0.01.21 29.31 29.56

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 10.30 0.00.00 40.95 36.72
2 Hyvärinen Vappu SaPu 11.46 0.01.16 35.18 31.54
3 Malkki Sisko SaSu 12.18 0.01.48 32.34 29.00
4 Valkonen Pirjo Hanka 14.44 0.04.14 25.90 23.23
5 Asmundela Tuulikki S-JKL 17.44 0.07.14 20.61 18.48

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 19.41 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puikkonen Janika S-JKL 13.45 0.00.00 38.31 37.44
2 Kirvesmies Annika KuoSu 13.49 0.00.04 35.27 34.46
3 Kauppinen Johanna SaPu 16.16 0.02.31 27.53 26.90

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkäaho Anni S-JKL 21.54 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Näpänkangas Elsa S-JKL 11.49 0.00.00 44.48 34.33
2 Mäkelä Aino SaPu 12.19 0.00.30 40.54 31.29
3 Ollikainen Jatta Navi 12.58 0.01.09 36.48 28.15
4 Marttinen Jenni AnttU 15.40 0.03.51 28.51 22.01

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Elsa ViiSu 10.19 0.00.00
2 Marttinen Ella Navi 11.07 0.00.48
3 Kilpeläinen Pinja S-JKL 11.41 0.01.22
4 Huikko Helmi Kalske 12.53 0.02.34
5 Kaario Saara S-JKL 13.19 0.03.00
6 Mäkelä Venla SaPu 13.28 0.03.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häkkinen Hilma ViPa 10.47 0.00.00
2 Saari Venla PoRa 11.21 0.00.34

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Fanni Navi 7.53 0.00.00
2 Liikanen Ella Kalske 8.17 0.00.24
3 Alonen Eeva S-JKL 9.24 0.01.31
4 Huikko Veera Kalske 10.59 0.03.06
Suomi Siiri Kalske HYL -
Valta Katriina JRV HYL -
Huikko Venla Kalske HYL -