FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 50.43 0.00.00
2 Paunuvuori Toivo SuSe 56.11 0.05.28

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Eila JRV 41.36 0.00.00 42.53 42.36
2 Kaasalainen Tuula SuSe 46.39 0.05.03 36.79 36.64
3 Ahonen Ulla HlS 47.45 0.06.09 34.83 34.69
4 Rantala Tarja SaPu 1.00.01 0.18.25 26.83 26.72
5 Palomäki Eila SuSe 1.07.49 0.26.13 22.96 22.86
Sulander Mirja-Liisa EE HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 42.51 0.00.00
2 Isosomppi Terttu VaHa 59.40 0.16.49

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Kari TuMe 35.46 0.00.00 52.21 51.96
2 Vesterinen Paavo LHR 38.14 0.02.28 48.41 48.18
3 Rauhamäki Kimmo JRV 39.21 0.03.35 46.62 46.39
4 Lakanen Ensio VaajTe 42.33 0.06.47 42.72 42.52
5 Lavikainen Jussi KangSK 44.13 0.08.27 40.74 40.55
6 Ritala Ola EE 45.06 0.09.20 39.58 39.39
7 Hongisto Keijo LoJa 49.11 0.13.25 35.96 35.78
8 Suominen Risto SuSi 51.02 0.15.16 34.33 34.17
9 Haarajoki Matti TP 53.06 0.17.20 32.68 32.53
10 Ahola Pentti PäLuLu 53.51 0.18.05 31.92 31.77
11 Antikainen Raimo KuoSu 55.41 0.19.55 30.58 30.43
12 Koskinen Kaj VaHa 56.20 0.20.34 29.93 29.79
13 Nurminen Sakari TuMe 57.16 0.21.30 29.15 29.01
14 Lakkinen Keijo SuSe 1.05.28 0.29.42 25.25 25.13
15 Pammo Kalervo VaHa 1.07.03 0.31.17 24.41 24.29
16 Keränen Kauko UrjU 1.13.42 0.37.56 21.98 21.88
Savonen Esko HlS HYL -
Mäkelä Harri SuSe HYL -
Jyväsjärvi Tapio Eräp EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Anu EE 57.14 0.00.00
2 Lepo Tarja S-JKL 1.00.44 0.03.30

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku SaPu 44.07 0.00.00 48.73 48.03
2 Kiiskinen Arto TP 47.10 0.03.03 44.90 44.25
3 Vehmaa Hannu Koovee 49.03 0.04.56 42.52 41.91
4 Hanttu Ari RaN 50.21 0.06.14 40.78 40.19
5 Nieminen Tapio JRV 51.25 0.07.18 39.31 38.74
6 Laine Esa TP 54.04 0.09.57 36.78 36.25
7 Pulkkinen Erkki RaLu 54.56 0.10.49 35.62 35.10
8 Julkunen Pasi TP 57.15 0.13.08 33.61 33.13
9 Salminen Pertti PäLuLu 1.02.56 0.18.49 30.06 29.63
10 Numminen Mikko EE 1.15.19 0.31.12 24.69 24.34
11 Hirvelä Reijo PunKu 1.23.04 0.38.57 22.00 21.68

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 38.58 0.00.00 63.34 57.42
2 Schüle Katja Koovee 1.02.53 0.23.55 36.30 32.91
3 Niinimäki Hanna KyRa 1.06.04 0.27.06 31.75 28.78
Haanpää Kati TP EIL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Föhr Tero VeVe 37.07 0.00.00 82.92 81.95
2 Sainio Santeri KangSK 42.39 0.05.32 71.33 70.49
3 Lepo Mikko S-JKL 42.56 0.05.49 70.03 69.21
4 Väisänen Henrik MSParma 43.03 0.05.56 69.01 68.21
5 Saikko Antti TP 44.02 0.06.55 66.67 65.89
6 Repo Ville VeVe 45.18 0.08.11 64.02 63.27
7 Uitto Ville RasKu 47.45 0.10.38 59.99 59.29
8 Väätäinen Olli Hiisi 50.40 0.13.33 55.84 55.18
9 Liukkala Jaakko HauSi 51.18 0.14.11 54.45 53.82
10 Hakkarainen Vesa IkNV 54.15 0.17.08 50.84 50.24
11 Pitkänen Jonne TP 54.23 0.17.16 50.06 49.48
12 Pöntinen Henri Koovee 1.06.55 0.29.48 40.15 39.68
13 Ansio Jimi Koovee 1.09.52 0.32.45 37.95 37.51
14 Jokela Juha PäLuLu 1.11.44 0.34.37 36.47 36.04
Äijälä Timo TP EIL -
Saarinen Timo VaHa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Kyösti VaHa 37.13 0.00.00 58.24 57.95
2 Heinämäki Mikko TP 38.25 0.01.12 55.98 55.70
3 Nyholm Thomas Trian 38.37 0.01.24 55.24 54.97
4 Harju Juha-Pekka TP 39.07 0.01.54 54.10 53.83
5 Ahonen Pekka HauSi 40.21 0.03.08 52.02 51.76
6 Hautamäki Reijo RasKu 42.52 0.05.39 48.57 48.33
7 Granholm Tommi Koovee 44.34 0.07.21 46.33 46.10
8 Vesala Pekka PirHi 45.47 0.08.34 44.73 44.50
9 Oikarinen Jarmo TP 46.51 0.09.38 43.34 43.13
10 Mannila Olli RaN 48.49 0.11.36 41.25 41.04
11 Toivonen Jari EE 50.40 0.13.27 39.40 39.21
12 Maunuksela Jari UrjU 51.10 0.13.57 38.68 38.49
13 Kymäläinen Jari TP 53.46 0.16.33 36.49 36.31
14 Rantala Timo KPV 54.58 0.17.45 35.39 35.21
15 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 56.50 0.19.37 33.92 33.75
16 Kittilä Pekka HlS 1.00.32 0.23.19 31.57 31.41
17 Syrjälä Veli EE 1.00.52 0.23.39 31.11 30.96
18 Syrjänen Jukka Koovee 1.13.54 0.36.41 25.39 25.27
19 Nieminen Simo TP 1.16.06 0.38.53 24.44 24.31
Jalanto Esko KangSK KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Tuomisto Elisa KyRa KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 48.35 0.00.00 44.71 44.71
2 Grankull Jaana Kronan 1.02.04 0.13.29 32.37 32.37
3 Vallin Kaisa EE 2.14.00 1.25.25 13.78 13.78

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schüle Joel Koovee 40.46 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Numminen Mika UrjU 39.19 0.00.00 58.30 56.77
2 Pikkarainen Pasi IkNV 40.40 0.01.21 53.55 52.14
3 Nieminen Jyrki LHR 41.38 0.02.19 49.55 48.25
4 Ruuska Vesa KangSK 56.57 0.17.38 34.21 33.31

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Tuomo TP 35.21 0.00.00 60.66 60.08
2 Yliluikki Matti SuSi 36.35 0.01.14 57.81 57.27
3 Heikkilä Ossi S-JKL 37.22 0.02.01 55.82 55.29
4 Enroth Eero KangSK 40.12 0.04.51 51.16 50.67
5 Marttinen Tuomo IPR 46.12 0.10.51 43.88 43.46
6 Itkonen Raimo S-JKL 47.11 0.11.50 42.35 41.95
7 Kujanpää Jukka KangSK 48.05 0.12.44 40.95 40.56
8 Ranta Olli PäLuLu 48.19 0.12.58 40.14 39.76
9 Laasonen Mauri TP 48.29 0.13.08 39.40 39.03
10 Itkonen Arto TuS 52.02 0.16.41 36.15 35.81
11 Kotilainen Jukka IHR 59.28 0.24.07 31.14 30.85
Vuorenpää Tuomo TarpSu KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 39.10 0.00.00 85.61 84.70
2 Haanpää Anni TP 40.19 0.01.09 81.78 80.91
3 Uotila Ulrika Koovee 42.27 0.03.17 76.35 75.54
4 Anttila Liisa Koovee 42.38 0.03.28 74.71 73.92
5 Heikkonen Anni MSParma 45.55 0.06.45 68.16 67.43
6 Saarijärvi Salla SuSe 47.03 0.07.53 65.33 64.63
7 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 48.15 0.09.05 62.54 61.88
8 Schutskoff Mari KangSK 50.18 0.11.08 58.88 58.25
9 Latvala Maria RaN 50.31 0.11.21 57.52 56.91
10 Svobodna Tereza S-JKL 1.08.55 0.29.45 41.35 40.91
Taubert Iiris Koovee EIL -
Saarinen Minna KangSK EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marttila Otso KangSK 58.57 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Antti TP 1.17.26 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 43.28 0.00.00 48.21 47.51
2 Pirilä Mikko HlS 50.37 0.07.09 40.16 39.57
3 Tavast Timo TarpSu 53.57 0.10.29 36.51 35.98
4 Taubert Tero Koovee 55.49 0.12.21 34.16 33.67
Kujansuu Joni Koovee KES -
Pajula Harri KangSK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jonkka Arvo RasKa 41.23 0.00.00 28.72 28.40
2 Erkkilä Olavi HlS 46.02 0.04.39 25.17 24.89
3 Sulander Heikki EE 58.53 0.17.30 19.18 18.96
4 Manerus Erkki PetPe 1.03.18 0.21.55 17.37 17.17
5 Mäenpää Lasse KyRa 1.58.39 1.17.16 9.02 8.91
Rantala Eino SaPu KES -
Laurikkala Jukka Koovee KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Antila Suvi PäLuLu 42.41 0.00.00 46.33 45.93
2 Lavikainen Pirjo KangSK 48.46 0.06.05 38.53 38.19
3 Kiiskinen Gunnevi TP 1.07.49 0.25.08 26.25 26.02
Korpio Aulikki VaHa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti TurSa 36.44 0.00.00 34.31 34.17
2 Houni Mikko EE 39.33 0.02.49 30.67 30.55
3 Koipijärvi Erkki Eräp 43.37 0.06.53 26.73 26.62
4 Hurme Heikki HPV 52.09 0.15.25 21.45 21.36
5 Hakala Rauno EE 1.13.41 0.36.57 14.54 14.48
Koppelomäki Mikko EE EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa MuuRa 38.56 0.00.00 42.05 41.76
2 Savonen Leena HlS 39.23 0.00.27 39.49 39.22
3 Siuko Anja SuSe 40.40 0.01.44 36.23 35.98
4 Törrö Maria-Leena VaHa 52.51 0.13.55 26.33 26.15

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 37.27 0.00.00 36.69 35.22
2 Jokinen Johanna Eräp 42.02 0.04.35 30.24 29.02
3 Savisaari Outi TP 44.40 0.07.13 26.15 25.10

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Heimo LoJa 37.21 0.00.00 41.74 41.77
2 Rusko Heikki VaajTe 41.47 0.04.26 37.05 37.09
3 Haaja Reijo VaHa 44.23 0.07.02 34.64 34.68
4 Taipalus Esko RasKe 44.25 0.07.04 34.38 34.41
5 Valta Matti JRV 45.50 0.08.29 33.08 33.11
6 Ketamo Juhani SuSe 47.53 0.10.32 31.45 31.47
7 Moisio Kalevi TuS 48.45 0.11.24 30.67 30.70
8 Partanen Paavo HyRa 49.33 0.12.12 29.96 29.99
9 Tiitola Tero RasKa 52.59 0.15.38 27.82 27.84
10 Ottelin Pekka JRV 53.22 0.16.01 27.42 27.44
11 Kaasalainen Oiva SuSe 54.34 0.17.13 26.62 26.64
12 Rantakangas Erkki AlajA 56.10 0.18.49 25.67 25.70
13 Viljanen Keijo LoJa 57.01 0.19.40 25.10 25.13
14 Tammela Seppo TikSu 57.46 0.20.25 24.59 24.62
15 Kotikoski Juhani TP 58.58 0.21.37 23.91 23.93
16 Koivisto Pentti TP 1.00.48 0.23.27 23.02 23.04
17 Soimasuo Juhani Eräp 1.02.38 0.25.17 22.17 22.19
18 Mattila Kari EE 1.05.33 0.28.12 21.02 21.04
19 Helminen Pentti JRV 1.08.10 0.30.49 20.06 20.08
20 Niemi Pentti HauSi 1.09.55 0.32.34 19.41 19.43
21 Talvitie Heikki PirHi 1.12.06 0.34.45 18.67 18.69
22 Korpela Kalevi TP 1.44.17 1.06.56 12.81 12.82
Jylhä Keijo JRV KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 42.23 0.00.00 58.19 58.06
2 Laasonen Kirsi TP 45.41 0.03.18 52.83 52.72
3 Nyholm Satu RaN 45.42 0.03.19 51.65 51.54
4 Toivonen Merja EE 49.38 0.07.15 46.50 46.40
5 Oikarinen Sirkka TP 55.19 0.12.56 40.76 40.68
6 Annila Päivi TP 1.01.20 0.18.57 35.90 35.83
7 Rantala Maj-Lis KPV 1.13.04 0.30.41 29.41 29.35
8 Kananen Tuula JRV 1.22.50 0.40.27 25.31 25.25
Savolainen Raija TP EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 20.49 0.00.00
2 Taubert Hertta Koovee 20.54 0.00.05
3 Ahlfors Erika TP 24.34 0.03.45
4 Korhonen Nella TarpSu 24.48 0.03.59
5 Mariani Sandra Koovee 27.19 0.06.30
6 Heletoja Kiia OrPo 54.58 0.34.09

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martikainen Joonatan KangSK 24.36 0.00.00
2 Grankull Sebastian Kronan 24.57 0.00.21
3 Järvinen Aapeli OrPo 28.56 0.04.20
4 Jauhiainen Santtu OrPo 30.53 0.06.17

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taura Kalle TarpSu 27.58 0.00.00
2 Syrjälä Sakari Koovee 35.44 0.07.46

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Schüle Oliver Koovee 28.36 0.00.00
2 Lehtiniemi Eino RaN 41.43 0.13.07

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Venla TP 31.53 0.00.00
2 Jauhiainen Sara OrPo 54.02 0.22.09

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taura Elias TarpSu 24.06 0.00.00
2 Schüle Elias Koovee 26.03 0.01.57
3 Järvensivu Pyry OrPo 27.22 0.03.16
4 Korhonen Joonas TarpSu 28.26 0.04.20
5 Taubert Johannes Koovee 31.05 0.06.59
6 Kallioinen Niko PäijRa 35.26 0.11.20