FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Uudenmaan AM-sprintti (samana päivänä myös toinen kilpailu, katso kilpailu 23461)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 13.20 0.00.00 88.28 86.77
2 Koistinen Olli-Pekka HiKi 13.25 0.00.05 87.41 85.92
3 Suominen Eemeli HiKi 13.27 0.00.07 86.88 85.39
4 Parjanne Antti TuMe 13.31 0.00.11 86.13 84.66
5 Liukkonen Oskari HiKi 13.44 0.00.24 84.46 83.01
6 Pernu Lari EsSu 13.52 0.00.32 83.33 81.91
7 Suominen Miika RR 14.13 0.00.53 80.98 79.59
8 Berg Kimmo EsAk 14.17 0.00.57 80.30 78.93
9 Leskinen Aleksi Lynx 14.24 0.01.04 79.35 77.99
10 Viitasaari Toni-Antti KoS 14.29 0.01.09 78.60 77.25
11 Leskinen Antti-Pekka Lynx 14.32 0.01.12 78.03 76.69
12 Scalet Tommaso HS 14.35 0.01.15 77.47 76.14
13 Niskanen Teemu LS-37 14.37 0.01.17 77.00 75.68
14 Valtonen Luukas HS 14.51 0.01.31 75.50 74.20
15 Virta Jani Trian 14.58 0.01.38 74.62 73.34
16 Lampinen Ville HS 15.03 0.01.43 73.92 72.66
17 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.05 0.01.45 73.47 72.21
18 Sankari Matias LS-37 15.06 0.01.46 73.10 71.85
19 Joensuu Ari-Pekka LapVi 15.12 0.01.52 72.34 71.10
20 Nurmiainen Aaro RR 15.28 0.02.08 70.82 69.60
21 Sorsa Lauri HiKi 15.30 0.02.10 70.38 69.18
22 Liukkonen Matti RR 15.38 0.02.18 69.51 68.32
23 Mikander Christopher Trian 15.41 0.02.21 69.01 67.83
24 Kuutti Veli-Pekka EsAk 15.45 0.02.25 68.45 67.28
25 Sorsa Perttu HiKi 15.48 0.02.28 67.96 66.80
26 Ylitalo Aki HauSi 16.12 0.02.52 66.01 64.89
27 Snellman Tomas RaLu 16.13 0.02.53 65.68 64.56
28 Lahtinen Atte HS 16.21 0.03.01 64.88 63.77
29 Vierimaa Ville EsAk 16.27 0.03.07 64.23 63.13
30 Kokkinen Kari LaTa 16.47 0.03.27 62.69 61.62
31 Mänty Sami AngA 16.49 0.03.29 62.31 61.25
32 Laakso Mikko HS 16.57 0.03.37 61.57 60.52
33 Mänty Eero EsAk 17.29 0.04.09 59.44 58.43
34 Kemppinen Mikko LaTa 17.34 0.04.14 58.92 57.91
35 Ylis-Junttila Vesa HlS 17.43 0.04.23 58.18 57.18
36 Koskinen Jussi KR 17.46 0.04.26 57.77 56.78
37 Turunen Markus RR 18.00 0.04.40 56.78 55.81
38 Sorsa Aleksi EsSu 18.34 0.05.14 54.82 53.88
39 Väänänen Vesa-Ville RaLu 18.39 0.05.19 54.34 53.41
Heikkinen Janne HS HYL -
Solonen Joni LS-37 HYL -
Stenbacka Wilhelm OK77 HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tölli Tuomas RR 15.29 0.00.00 69.29 77.72
2 Matilainen Juha LS-37 16.20 0.00.51 64.79 72.67
3 Raute Kaj SuSi 16.23 0.00.54 63.70 71.45
4 Kapiainen Tomi RaKaS 16.51 0.01.22 61.06 68.49
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 17.57 0.02.28 56.51 63.38
6 Lahtinen Ismo OJy 18.17 0.02.48 54.68 61.33
7 Sevon Tuomo SalRe 18.22 0.02.53 53.63 60.16
8 Karelo Jussi EsSu 18.39 0.03.10 52.03 58.36
9 Lassila Jussi PiTa 19.22 0.03.53 49.35 55.36
10 Helin Tuomas RaHa 20.13 0.04.44 46.55 52.22
11 Sjöholm Andreas Raseborg 20.31 0.05.02 45.16 50.65
12 Kauppinen Harri RaHa 23.33 0.08.04 38.72 43.43

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Riissanen Jani EsAk 14.37 0.00.00 68.34 68.32
2 Perä Tapio RR 14.38 0.00.01 67.88 67.86
3 Kemppi Joni EsSu 14.59 0.00.22 65.93 65.91
4 Leppänen Kristian LS-37 15.00 0.00.23 65.48 65.46
5 Airila Markus SKUusi 15.04 0.00.27 64.83 64.81
6 Vaherlehto Tuomas EsAk 15.22 0.00.45 63.20 63.18
7 Hillo Kari Downtown 15.34 0.00.57 62.03 62.01
8 Johansson Tuomas HS 15.51 0.01.14 60.57 60.55
9 Sillanpää Sampo Lynx 15.55 0.01.18 59.97 59.95
10 Pulli Veli-Matti RaVa 16.04 0.01.27 59.06 59.05
11 Laaksonen Pasi EsSu 16.11 0.01.34 58.30 58.28
12 Salonen Kari HS 16.39 0.02.02 56.33 56.31
13 Korhonen Tomi HyRa 16.46 0.02.09 55.61 55.59
14 Repo Juuso EsSu 16.58 0.02.21 54.62 54.61
15 Viero Jussi LaihLu 17.20 0.02.43 53.15 53.13
16 Hyvärinen Pietari EsSu 17.41 0.03.04 51.78 51.76
17 Laine Mikko HS 17.43 0.03.06 51.37 51.35
18 Vainio Mikko Koovee 18.14 0.03.37 49.61 49.59
19 Tamminen Miika KS 19.05 0.04.28 47.11 47.10
20 Ketola Samuli EsAk 19.14 0.04.37 46.45 46.44
21 Hellstedt Tony RaHa 19.23 0.04.46 45.81 45.79
22 Matilainen Teemu RaHa 19.33 0.04.56 45.13 45.12
23 Kantelinen Teemu HyRa 19.58 0.05.21 43.91 43.90
24 Aumo Janne Lynx 20.09 0.05.32 43.24 43.23
25 Westerholm Oskari OJy 21.34 0.06.57 40.14 40.13
26 Ovaskainen Mika Jyry 22.28 0.07.51 38.29 38.27
27 Lehtimäki Keijo EsAk 24.17 0.09.40 35.19 35.18
Närvä Marko Lynx HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri KärKV 14.31 0.00.00 66.33 66.69
2 Pulli Antero RR 14.46 0.00.15 64.74 65.10
3 Kyyrönen Samuli RR 14.57 0.00.26 63.49 63.84
4 Boström Mikael Lynx 15.21 0.00.50 61.39 61.72
5 Romppainen Pasi HyRa 15.24 0.00.53 60.74 61.07
6 Virtanen Lassi HS 15.26 0.00.55 60.16 60.49
7 Isoherranen Sami Lynx 15.34 0.01.03 59.21 59.53
8 Harjamäki Petri HiKi 15.49 0.01.18 57.84 58.15
9 Tilli Juha Lynx 15.51 0.01.20 57.28 57.59
10 Palmen Henrik EsSu 15.54 0.01.23 56.67 56.98
11 Salonen Tero HauSi 15.58 0.01.27 56.00 56.31
12 Haaramo Panu EsSu 16.02 0.01.31 55.34 55.64
13 Tähtinen Timo HS 16.11 0.01.40 54.40 54.70
14 Metsäranta Arto HiKi 16.19 0.01.48 53.53 53.83
15 Rajala Marko HS 16.21 0.01.50 53.00 53.29
16 Kleemola Jari PertPe 16.37 0.02.06 51.74 52.02
17 Maasilta Tommi RaVa 16.44 0.02.13 50.97 51.25
18 Uusitalo Tero EsAk 19.06 0.04.35 44.29 44.53
19 Raitola Mika EsSu 21.43 0.07.12 38.64 38.85
20 Kyckling Kai RaHa 22.00 0.07.29 37.83 38.04
Loukkalahti Mika RR HYL -
Laitamäki Mika HlT HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sorjonen Pekka RasPi 14.42 0.00.00 57.03 58.74
2 Parttimaa Timo AngA 14.45 0.00.03 56.41 58.11
3 Nygård Marko KuoSu 14.47 0.00.05 55.85 57.54
4 Kulmala Mika RR 16.05 0.01.23 50.95 52.48
5 Hakulinen Pekka EsSu 16.16 0.01.34 49.99 51.49
6 Matilainen Kari HS 17.01 0.02.19 47.42 48.84
7 Numminen Hannu EsAk 17.11 0.02.29 46.59 47.99
8 Lehto Juha NaTe 17.35 0.02.53 45.17 46.53
9 Kuuluvainen Juha EsSu 17.41 0.02.59 44.56 45.90
10 Kyhäräinen Jukka HS 17.56 0.03.14 43.59 44.90
11 Kantanen Olli OK77 18.00 0.03.18 43.08 44.38
12 Selin Tommy EsAk 18.45 0.04.03 41.02 42.26
13 Söderström Martin HS 18.49 0.04.07 40.54 41.76
14 Hakuli Kari KeU 18.54 0.04.12 40.03 41.24
15 Karjalainen Harri EsSu 19.25 0.04.43 38.64 39.80
16 Hyyryläinen Pasi EsAk 19.58 0.05.16 37.26 38.38
17 Sorri Pertti RaHa 20.08 0.05.26 36.64 37.74
18 Antikainen Jarmo MU 20.12 0.05.30 36.21 37.30
19 Koivisto Ari-Pekka HS 20.18 0.05.36 35.72 36.80
20 Launis Kasperi Raus 23.02 0.08.20 31.21 32.15
Ojanen Tuomas HS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiviniitty Jyrki HS 14.06 0.00.00 52.10 54.68
2 Molnar Geza RaVa 14.25 0.00.19 50.51 53.01
3 Fogelholm Mikael KeU 14.26 0.00.20 50.00 52.48
4 Kauppinen Tuomo HyRa 14.52 0.00.46 48.11 50.49
5 Laine Markku MU 16.13 0.02.07 43.71 45.87
6 Kaasalainen Matti HS 16.17 0.02.11 43.13 45.26
7 Ritakallio Timo Lynx 16.21 0.02.15 42.56 44.66
8 Hakulinen Jukka VeVe 16.26 0.02.20 41.95 44.02
9 Vänttinen Harri EsSu 16.28 0.02.22 41.47 43.52
10 Reinikka Kenneth HyRa 16.33 0.02.27 40.87 42.89
11 Liukkonen Juha HiKi 16.45 0.02.39 39.99 41.97
12 Enroth Ari RR 17.18 0.03.12 38.35 40.24
13 Lampinen Raino HS 17.40 0.03.34 37.18 39.02
14 Tiittanen Eino HPV 17.45 0.03.39 36.64 38.46
15 Autio Ossi HyRa 17.50 0.03.44 36.11 37.90
16 Vuorinen Hannu KyS 18.18 0.04.12 34.83 36.56
17 Parnetti Roy KeU 23.49 0.09.43 26.49 27.80
Laukkarinen Kari TVV HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko HS 13.28 0.00.00 47.27 45.81
2 Laukka John RaVa 14.18 0.00.50 44.00 42.64
3 Salmi Veijo RR 15.21 0.01.53 40.51 39.26
4 Laaksonen Lasse SuSi 15.32 0.02.04 39.56 38.34
5 Lahtinen Jouko HS 15.58 0.02.30 38.03 36.85
6 Ojapalo Ilkka RR 16.15 0.02.47 36.91 35.77
7 Hakola Martti RiSu 17.04 0.03.36 34.72 33.64
8 Viitasalo Harri RiSu 18.13 0.04.45 32.12 31.13
9 Herranen Timo Jyry 18.20 0.04.52 31.52 30.54
10 Leppälä Martti HlS 18.31 0.05.03 30.81 29.85
11 Kottonen Hannu Lynx 19.02 0.05.34 29.59 28.67
12 Lähteenmäki Hannu HlT 19.07 0.05.39 29.07 28.17
13 Ahlqvist Hannu Raus 20.14 0.06.46 27.11 26.27
14 Talja Keijo OK77 21.01 0.07.33 25.75 24.95

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 11.08 0.00.00 52.44 54.37
2 Muukkonen Pekka KeU 11.34 0.00.26 50.23 52.08
3 Pietikäinen Markku JoKu 12.02 0.00.54 48.05 49.81
4 Saksman Kai EST 12.21 0.01.13 46.59 48.30
5 Turku Vesa HS 12.40 0.01.32 45.20 46.86
6 Alexandersson Yngve NOK 12.50 0.01.42 44.40 46.02
7 Turunen Erkki SuSe 12.53 0.01.45 44.00 45.62
8 Leino Tapio HS 13.16 0.02.08 42.52 44.08
9 Rautanen Pauli JäPa 13.27 0.02.19 41.73 43.26
10 Määttä Asko KS 13.33 0.02.25 41.21 42.72
11 Nippala Juhani Jyry 13.52 0.02.44 40.07 41.54
12 Koivula Jouko HS 14.18 0.03.10 38.66 40.07
13 Väätäinen Seppo EsSu 14.38 0.03.30 37.58 38.96
14 Laine Jaakko HS 14.51 0.03.43 36.84 38.20
15 Tarvainen Juhani PiTa 14.59 0.03.51 36.33 37.66
16 Moisander Jouni RaVi 15.16 0.04.08 35.47 36.77
17 Heiskanen Risto EsSu 16.09 0.05.01 33.35 34.58
18 Hotti Reino HS 16.58 0.05.50 31.58 32.74
19 Parviainen Martti XYZ 17.11 0.06.03 31.02 32.16
20 Holappa Paavo TVV 17.24 0.06.16 30.47 31.59
21 Paikkala Jarmo Jyry 17.57 0.06.49 29.38 30.46
22 Terävä Seppo XYZ 18.11 0.07.03 28.85 29.90
23 Lassila Heikki PiTa 18.12 0.07.04 28.67 29.72
24 Kukkasjärvi Tapio RR 18.35 0.07.27 27.92 28.95
25 Tervo Vesa RR 19.12 0.08.04 26.88 27.86
26 Nykänen Pentti Jyry 19.33 0.08.25 26.25 27.22
27 Harju Hannu EsSu 19.47 0.08.39 25.80 26.75
28 Laukka Ville Raus 20.19 0.09.11 24.98 25.90
Uljas Risto Jyry HYL -
Railimo Matti SOC HYL -
Lehtiniemi Pekka SaSu HYL -
Kyckling Veli-Matti HS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 11.23 0.00.00 48.32 48.34
2 Pajala Tauno EsSu 12.07 0.00.44 45.07 45.09
3 Liljeström Åge HS 12.22 0.00.59 43.84 43.86
4 Laine Eero RaVi 12.25 0.01.02 43.35 43.37
5 Liitiäinen Reijo Trian 12.53 0.01.30 41.47 41.49
6 Kyyrönen Heikki KS 13.03 0.01.40 40.64 40.66
7 Inkinen Paavo Jyry 13.07 0.01.44 40.14 40.15
8 Rönkkö Paavo EsSu 13.14 0.01.51 39.48 39.50
9 Tammisaari Pentti HirvHe 13.15 0.01.52 39.14 39.16
10 Hyvönen Eero PorvU 13.27 0.02.04 38.26 38.28
11 Saaristo Veikko RaHa 13.41 0.02.18 37.32 37.34
12 Tunturi Markku VaHa 15.03 0.03.40 33.67 33.69
13 Reinikainen Pentti Jyry 15.12 0.03.49 33.08 33.10
14 Sirola Risto KeU 15.19 0.03.56 32.58 32.59
15 Wessman Risto HiKi 15.25 0.04.02 32.11 32.12
16 Hartikainen Pertti S. RiSu 15.46 0.04.23 31.15 31.16
17 Helin Jorma Jyry 15.59 0.04.36 30.48 30.49
18 Koivula Keijo HyRa 16.20 0.04.57 29.59 29.60
19 Partanen Risto HyRa 16.44 0.05.21 28.64 28.66
20 Latvasto Erkki HS 17.12 0.05.49 27.64 27.65
21 Rajamäki Jussi HS 19.50 0.08.27 23.77 23.78
22 Kytöjoki Juhani Jyry 20.46 0.09.23 22.51 22.52

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Junttila Olavi HS 13.27 0.00.00 38.89 36.14
2 Elomaa Pekka EsSu 14.02 0.00.35 36.77 34.16
3 Kuutti Jorma PertPe 15.08 0.01.41 33.62 31.24
4 Lainema Matti MSParma 16.38 0.03.11 30.16 28.02
5 Kuusisto Kalevi HlT 17.11 0.03.44 28.78 26.74
6 Åberg Karl-Erik EsSu 17.43 0.04.16 27.51 25.56
7 Vänttinen Seppo EsSu 18.11 0.04.44 26.41 24.54
8 Syväterä Pekka RiSu 20.48 0.07.21 22.75 21.14
9 Juntunen Olli HS 24.28 0.11.01 19.05 17.70
10 Haaramo Matti EsSu 26.15 0.12.48 17.48 16.24
11 Lepistö Heikki HS 27.38 0.14.11 16.35 15.19
12 Kleemola Pauli PertPe 28.57 0.15.30 15.36 14.27

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 19.23 0.00.00
Brax Asko TP HYL -
Ijas Johannes KeU HYL -
Pajuoja Reino KaRa HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Ville XYZ 25.30 0.00.00 23.96 10.90
2 Laurila Pertti EsSu 27.26 0.01.56 20.60 9.37
3 Koivisto Johan TapTa 33.58 0.08.28 15.29 6.95

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakuli Tommi SKUusi 15.08 0.00.00 55.53 57.05
2 Lehtoranta Teemu SKUusi 15.20 0.00.12 52.75 54.19
3 Vehmas Miika EsSu 15.30 0.00.22 50.15 51.52
4 Molnár Dániel RaVa 21.52 0.06.44 34.11 35.04
Lampinen Aaro SKUusi HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivisto Antton SKUusi 13.49 0.00.00 65.87 57.36
2 Westerlund Otso Koovee 14.06 0.00.17 63.17 55.00
3 Koivuniemi Sakari TP 14.18 0.00.29 60.92 53.04
4 Tervakangas Mikko EsSu 14.31 0.00.42 58.67 51.08
5 Rööm Andres SK Vuoks 14.42 0.00.53 56.61 49.29
6 Rautio Mikael EsSu 15.20 0.01.31 53.00 46.15
7 Talja Eljas OK77 15.46 0.01.57 50.30 43.80
8 Hakulinen Saku VeVe 16.05 0.02.16 48.10 41.88

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viskari Juuso HiKi 13.30 0.00.00 59.75 53.12
2 Haltia Ilari RR 13.35 0.00.05 58.92 52.38
3 Uusitalo Topias EsSu 14.05 0.00.35 56.38 50.12
4 Hiiro Artturi RR 14.47 0.01.17 53.28 47.36
5 Määttälä Mikko EsSu 14.55 0.01.25 52.37 46.56
6 Laaksonen Emil EsSu 15.10 0.01.40 51.09 45.42
7 Tiainen Olli EsSu 15.15 0.01.45 50.39 44.80
8 Maronen Matias Lynx 15.42 0.02.12 48.54 43.15
9 Puupponen Lauri EsSu 16.03 0.02.33 47.09 41.86
10 Aaltonen Lauri HyRa 16.14 0.02.44 46.16 41.04
11 Sorsa Antti EsSu 16.30 0.03.00 45.03 40.03
12 Tikkanen Elias EsSu 17.09 0.03.39 42.95 38.18
13 Raitola Sami EsSu 17.13 0.03.43 42.42 37.71
14 Virrankoski Iiro EsSu 17.15 0.03.45 41.96 37.31
15 Hiiro Aleksanteri RR 17.29 0.03.59 41.04 36.48
16 Partanen Lauri HyRa 18.00 0.04.30 39.51 35.12
17 Laakso Ilari RR 18.26 0.04.56 38.23 33.99
18 Leiniö Juho HS 18.34 0.05.04 37.62 33.44
19 Väisänen Lenni HS 19.04 0.05.34 36.30 32.27
20 Juvakka Aapo RaHa 23.57 0.10.27 28.63 25.45

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mbembela Karim Lynx 12.58 0.00.00
2 Koponen Matias Lynx 13.18 0.00.20
3 Vaherlehto Eemi EsAk 13.36 0.00.38
4 Rautio Daniel EsSu 13.49 0.00.51
5 Muukkonen Topias SKUusi 14.13 0.01.15
6 Koivisto Mikael SKUusi 14.21 0.01.23
7 Vuorela Joona EsAk 14.49 0.01.51
8 Packalén Anton Lynx 15.04 0.02.06
9 Fritzen Florian HiKi 15.14 0.02.16
10 Aaltonen Tatu Lynx 15.42 0.02.44
11 Penttinen Oskari EsSu 15.53 0.02.55
12 Kallela Luca HS 16.11 0.03.13
13 Karelo Luukas EsSu 16.12 0.03.14
14 Riissanen Pyry EsAk 16.20 0.03.22
15 Töyrylä Rasmus KyS 16.57 0.03.59
16 Jääskeläinen Nuutti HS 17.10 0.04.12
17 Hämäläinen Aleksi RR 17.21 0.04.23
18 Koponen Rasmus Lynx 17.24 0.04.26
19 Korhonen Eetu HyRa 17.26 0.04.28
20 Maronen Markus Lynx 17.42 0.04.44
21 Hellstedt Oliver Lynx 18.14 0.05.16
22 Himilä Atte RR 18.17 0.05.19
23 Vuorensola Joonatan Lynx 18.28 0.05.30
24 Maasilta Aapo RaVa 18.48 0.05.50
25 Pekkala Tuukka EsSu 19.38 0.06.40
26 Leiniö Iikka HS 21.03 0.08.05
27 Pitkänen Nikanor RR 24.32 0.11.34
28 Peura Kaapo EsSu 27.13 0.14.15
29 Ketolainen Aaron HS 28.09 0.15.11
30 Rintamäki Elias Pihkan 28.54 0.15.56
31 Kyckling Veikka RaHa 33.06 0.20.08
Toivonen Niko EsSu HYL -
Leskinen Eemeli Lynx HYL -
Hyvärinen Luukas EsSu HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerlund Ina OK77 14.17 0.00.00 88.86 84.93
2 Karvonen Sara Lynx 14.34 0.00.17 86.66 82.84
2 Järveläinen Julia Femman 14.34 0.00.17 86.66 82.84
4 Sundberg Karoliina Lynx 14.48 0.00.31 84.38 80.65
5 Latva-Kiskola Piia RR 15.00 0.00.43 82.80 79.14
6 Mattila Milla HS 15.38 0.01.21 79.01 75.52
7 Hyyrynen Noora KS 15.43 0.01.26 78.16 74.71
8 Schoultz von Katja Trian 15.45 0.01.28 77.56 74.14
9 Mänkärlä Aino Lynx 16.06 0.01.49 75.45 72.12
10 Suhonen Anniina HS 16.09 0.01.52 74.80 71.50
11 Hietanen Pinja KS 16.16 0.01.59 73.84 70.58
12 Pusa Sanna KeuKi 16.17 0.02.00 73.35 70.11
13 Andelin Sanna LaTa 16.28 0.02.11 72.12 68.94
14 Leskinen Anne-Mari Lynx 16.31 0.02.14 71.49 68.33
15 Autio Päivi Hiisi 16.33 0.02.16 70.93 67.80
16 Uhotoinen Anu HiKi 16.58 0.02.41 68.79 65.76
17 Nurmela Sari VeVe 17.05 0.02.48 67.92 64.93
18 Matilainen Helena HS 17.13 0.02.56 67.00 64.05
19 Julku Päivi KyS 17.28 0.03.11 65.65 62.76
20 Lindholm Vivian OK77 17.34 0.03.17 64.89 62.03
21 Raasakka Maija EsSu 18.06 0.03.49 62.61 59.84
22 Lahtinen Katja HS 18.11 0.03.54 61.95 59.21
23 Skog Henna HiKi 18.12 0.03.55 61.52 58.80
24 Kolehmainen Hanne LaTa 18.48 0.04.31 59.19 56.58
25 Forsman Aada VaaSu 19.26 0.05.09 56.91 54.40
26 Lerssi Maria EsAk 20.03 0.05.46 54.82 52.40
27 Karhunen Anni HS 20.36 0.06.19 53.03 50.69
28 Koivukangas Heidi HS 1.23.31 1.09.14 13.00 12.42
Rauhala Elina EsAk HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 13.11 0.00.00 72.74 67.57
2 Töyrylä Salla KyS 13.16 0.00.05 71.30 66.23
3 Heikkilä Maija EsAk 13.49 0.00.38 67.51 62.72
4 Laakso Niina HiKi 13.54 0.00.43 66.17 61.47
5 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 14.40 0.01.29 61.82 57.43
6 Castrén Jenni Jyry 15.47 0.02.36 56.61 52.59
7 Salo Katri HS 15.50 0.02.39 55.61 51.66
8 Wiklund Anna RaHa 16.06 0.02.55 53.88 50.05
9 Ali-Rekola Anne TVV 16.35 0.03.24 51.52 47.86
10 Pietilänaho Anu HiKi 17.01 0.03.50 49.44 45.93
11 Marko Zinoviya OK77 18.58 0.05.47 43.67 40.56
Nieminen Outi RR HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 13.20 0.00.00 76.93 76.16
2 Muukkonen Eveliina KangSK 14.03 0.00.43 72.43 71.70
3 Louhisola Meri Lynx 14.27 0.01.07 69.86 69.16
4 Pekkala Sini EsSu 14.38 0.01.18 68.43 67.75
5 Packalen Auli Lynx 14.49 0.01.29 67.04 66.37
6 Wartiainen Piritta EsSu 14.51 0.01.31 66.34 65.68
7 Kyckling Katja Lynx 14.52 0.01.32 65.72 65.07
8 Kulmala Päivi RR 15.00 0.01.40 64.60 63.96
9 Kemppi Johanna EsSu 15.01 0.01.41 63.99 63.35
10 Kiiski Johanna HS 15.03 0.01.43 63.31 62.68
11 Viskari Tanja Lynx 15.46 0.02.26 59.92 59.32
12 Nuottajärvi Sanna Trian 16.32 0.03.12 56.65 56.09
13 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 16.53 0.03.33 55.00 54.45
14 Kleemola Katri PertPe 17.10 0.03.50 53.62 53.08
15 Pirinen Katri KeU 17.19 0.03.59 52.68 52.16
16 Luurila Mervi Jyry 18.04 0.04.44 50.05 49.55
16 Vuorela Hanna EsAk 18.04 0.04.44 50.05 49.55
18 Murto Heli RR 18.17 0.04.57 48.57 48.09
19 Sirén-Koskinen Mari KeU 20.08 0.06.48 43.71 43.27
20 Salminen Ulla EsAk 21.04 0.07.44 41.38 40.97

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa RaVa 15.03 0.00.00 62.93 58.82
2 Tiitola Annamari Lynx 16.19 0.01.16 57.25 53.51
3 Boström Kirsi Lynx 16.20 0.01.17 56.40 52.72
4 Escartin-Sorjonen Laila RasPi 16.30 0.01.27 55.05 51.45
5 Francke Astra EsSu 16.49 0.01.46 53.25 49.77
6 Palmen Virpi EsSu 17.01 0.01.58 51.86 48.47
7 Svedberg Inga-Lill Trian 17.53 0.02.50 48.63 45.45
8 Turakainen Irene HS 18.11 0.03.08 47.11 44.04
9 Talvioja Hanna RaHa 19.07 0.04.04 44.14 41.25
10 Tervo-Rantakokko Tiina HS 19.38 0.04.35 42.32 39.55
11 Hakuli Mia KeU 24.02 0.08.59 34.03 31.81
12 Liikonen Sari KärKV 34.46 0.19.43 23.16 21.64

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Riikka HS 14.54 0.00.00 55.00 54.18
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 15.09 0.00.15 53.47 52.67
3 Kekäläinen Kaija HS 15.46 0.00.52 50.78 50.02
4 Franssila Hanna AngA 17.40 0.02.46 44.78 44.12
5 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 17.55 0.03.01 43.63 42.98
6 Salmi Kirsti RR 18.41 0.03.47 41.33 40.72
7 Hakulinen Paula EsSu 19.18 0.04.24 39.52 38.93
8 Shemeikka Taina HPV 20.12 0.05.18 37.29 36.74
9 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 20.35 0.05.41 36.14 35.60
10 Virtanen Tiina PertPe 21.00 0.06.06 34.97 34.45
11 Launis Teija Raus 22.10 0.07.16 32.70 32.22
12 Kallela Sari HS 22.48 0.07.54 31.38 30.92
Varpula Marjut EsSu HYL -
Norrbacka Aino HyRa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 12.31 0.00.00 60.74 61.12
2 Sani Tuula HU-46 13.34 0.01.03 55.34 55.68
3 Lindholm Ann OK77 13.48 0.01.17 53.72 54.05
4 Linko Rita EsSu 13.52 0.01.21 52.77 53.10
5 Puromies Merja EsSu 14.09 0.01.38 51.04 51.36
6 Westerlund Tiina Koovee 14.54 0.02.23 47.84 48.13
7 Sarkki Sirkka KeU 15.19 0.02.48 45.92 46.20
8 Kokkila Marita EsSu 15.26 0.02.55 44.95 45.23
9 Harju Leena LS-37 16.25 0.03.54 41.68 41.94
10 Koivuniemi Leena RaN 17.03 0.04.32 39.58 39.82
11 Laurila Saija KangSK 17.16 0.04.45 38.53 38.77
12 Salmenkylä-Mattila Leena HS 17.21 0.04.50 37.80 38.03
Kallio Arja RiSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakomäki Kirsi HS 11.48 0.00.00 56.80 53.26
2 Liimatainen Raili HyRa 12.48 0.01.00 51.38 48.18
3 Lonka Hennariikka KR 13.30 0.01.42 47.79 44.81
4 Laaksonen Anita TarpSu 14.32 0.02.44 43.53 40.81
5 Leskinen Tiina Lynx 14.53 0.03.05 41.66 39.06
6 Ojapalo Anneli RR 14.59 0.03.11 40.54 38.01
7 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 15.15 0.03.27 39.01 36.58
8 Raiko Erja HyRa 17.25 0.05.37 33.43 31.35
9 Ahlqvist Kristiina Raus 18.53 0.07.05 30.17 28.29

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivula Sirpa HS 14.18 0.00.00 44.18 43.51
2 Turku Kaija HS 15.01 0.00.43 41.17 40.55
3 Andelin Tarja LaTa 15.24 0.01.06 39.26 38.67
4 Strang Heidi HyRa 16.21 0.02.03 36.16 35.61
5 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 26.04 0.11.46 22.16 21.82
6 Kanerva Marja Raus 32.13 0.17.55 17.51 17.24
Reinikainen Pirjo Jyry HYL -
Kämäräinen Paula HiKi HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 15.50 0.00.00 41.62 43.97
2 Mikkonen Ritva EsSu 16.22 0.00.32 39.51 41.74
3 Salmela Juulia RiSu 17.22 0.01.32 36.52 38.58
4 Rajamäki Vuokko HS 18.23 0.02.33 33.83 35.74
5 Torp Tytti HS 18.28 0.02.38 33.01 34.87
6 Kuutti Kirsti PertPe 18.33 0.02.43 32.19 34.01
7 Sundberg Liisa Lynx 19.03 0.03.13 30.70 32.43
8 Latvasto Pirkko HS 24.41 0.08.51 23.19 24.50
9 Syväterä Hillevi RiSu 29.01 0.13.11 19.30 20.39

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Leena TP 25.11 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ståhlberg Emilia EsSu 12.44 0.00.00 64.85 64.52
2 Kivilaakso Anni EsSu 13.03 0.00.19 61.70 61.38
3 Oksanen Emmi SiiRa 13.15 0.00.31 59.21 58.90
4 Nygård Marikki KuoSu 14.20 0.01.36 53.29 53.02
5 Järvelä Emmi KärKV 14.25 0.01.41 51.55 51.28
6 Kylmälä Laura MU 16.36 0.03.52 43.53 43.30
Saalo Hanna-Mari SKUusi HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 12.25 0.00.00 69.95 71.72
2 Heikkilä Tuuli Lynx 12.46 0.00.21 67.11 68.80
3 Turakainen Venla HS 12.59 0.00.34 65.08 66.72
4 Lahdenperä Melina EsSu 13.27 0.01.02 61.94 63.50
5 Matilainen Annika HS 13.30 0.01.05 60.83 62.36
6 Koli Helmi Trian 13.48 0.01.23 58.65 60.13
7 Nygård Mette KuoSu 14.40 0.02.15 54.38 55.75
8 Saalo Saara SKUusi 14.45 0.02.20 53.27 54.61
9 Kantola Claudia LS-37 15.33 0.03.08 49.76 51.02
10 Pirinen Inkalilja SKUusi 16.08 0.03.43 47.23 48.42
11 Calderara Pia Lynx 16.50 0.04.25 44.56 45.69
12 Saalo Siiri SKUusi 19.32 0.07.07 37.80 38.75

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peura Kerttu EsSu 14.11 0.00.00 51.44 50.70
2 Taipale Anniina LS-37 14.42 0.00.31 48.57 47.87
3 Kytäjä Nea HiKi 15.17 0.01.06 45.69 45.04
4 Koistinen Milla HyRa 15.19 0.01.08 44.57 43.93
5 Mäkinen Sanni HS 16.18 0.02.07 40.92 40.34
6 Isoniemi Sandra Trian 16.40 0.02.29 39.08 38.53
7 Valtonen Essi MSParma 17.20 0.03.09 36.68 36.15
8 Tiljander Venla HyRa 18.38 0.04.27 33.28 32.80

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva EsSu 12.35 0.00.00
2 Sallila Katarina HS 12.38 0.00.03
3 Isoherranen Salla Lynx 12.43 0.00.08
4 Heikkilä Suvi Lynx 13.14 0.00.39
5 Turakainen Veera HS 13.45 0.01.10
6 Norrbacka Salla HyRa 14.19 0.01.44
7 Kytäjä Nora HiKi 15.15 0.02.40
8 Tupitsa Milla HS 15.52 0.03.17
9 Määttälä Fanni EsSu 16.06 0.03.31
10 Salonen Elli HS 16.10 0.03.35
11 Aaltonen Nelli Lynx 16.39 0.04.04
12 Leppänen Nella LS-37 16.49 0.04.14
13 Viskari Siiri Lynx 16.52 0.04.17
14 Multala Essi RR 17.12 0.04.37
15 Viskari Saana Lynx 17.34 0.04.59
16 Rõõm Birgit EST 17.44 0.05.09
17 Joensuu Lumi HS 18.12 0.05.37
18 Laitamäki Lotta HlT 18.25 0.05.50
19 Rajala Anni HS 18.28 0.05.53
20 Mbembela Kia Lynx 18.39 0.06.04
21 Romppainen Piia HyRa 18.42 0.06.07
22 Väisänen Doris HS 18.48 0.06.13
23 Kero Ada OK77 19.18 0.06.43
24 Rautio Ulrika EsSu 19.22 0.06.47
25 Laine Ruusu HS 19.41 0.07.06
26 Muukkonen Roosa SKUusi 21.04 0.08.29
27 Kyckling Minea RaHa 24.35 0.12.00
28 Miettinen Kiia Pihkan 24.51 0.12.16
29 Pernu Iiris EsSu 25.48 0.13.13