FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyhäjoen sprinttikisa ja AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alahäivälä Silja PudU 9.28 0.00.00
2 Kuusikko Kiia SalRe 10.32 0.01.04
3 Länsitie Pinja OSVA 10.56 0.01.28
4 Similä Helmiina Pohjant 12.32 0.03.04
5 Päkkilä Venla HaHe 13.10 0.03.42
6 Harjuhaahto Sini SalRe 22.37 0.13.09

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 8.44 0.00.00
2 Puurunen Joona OuTa 12.10 0.03.26
3 Loukkaanhuhta Olli SalRe 21.43 0.12.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Matilda KoS 9.21 0.00.00
2 Mäkäräinen Selma Pohjant 10.43 0.01.22
3 Hemmi Mai Pohjant 10.54 0.01.33
4 Loukkaanhuhta Elli SalRe 11.38 0.02.17
5 Similä Selina Pohjant 16.46 0.07.25
6 Siltala Sini OTaru 22.20 0.12.59

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heino Veikka Pohjant 11.06 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari Pohjant 10.05 0.00.00
2 Loukkaanhuhta Kalle SalRe 11.24 0.01.19
3 Harjuhaahto Antti SalRe 12.41 0.02.36

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harjuhaahto Heli SalRe 13.06 0.00.00 22.30 22.30
2 Venetjoki Venla KoS 14.43 0.01.37 18.36 18.36
3 Loukusa Iina Iisu 15.59 0.02.53 15.53 15.53

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tilvis Paavo KaJu 15.24 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Linna Aino-Maria HaapavU 13.15 0.00.00 38.80 36.62
2 Väliheikki Julia Pohjant 14.10 0.00.55 35.20 33.23
3 Biskop Greta KoS 14.16 0.01.01 33.87 31.97
4 Kurikkala Eeva KaJu 16.52 0.03.37 27.74 26.18
5 Päkkilä Suvi HaHe 18.37 0.05.22 24.30 22.94
6 Erkkilä Emmi SalRe 21.54 0.08.39 19.95 18.83

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Impiö Tiia Pohjant 19.54 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 13.24 0.00.00 63.62 62.70
2 Räisänen Noora SalRe 15.09 0.01.45 54.58 53.79
3 Laitinen Maria YlikNM 16.18 0.02.54 49.16 48.45
4 Laitala Piia KaJu 17.12 0.03.48 45.10 44.45
5 Lotvonen Essi LaiVe 17.17 0.03.53 43.40 42.78
6 Törmikoski Tiina SiSe 17.55 0.04.31 40.44 39.86

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parkkinen Jarno Koovee 14.14 0.00.00 61.31 49.62
2 Hiltunen Juho ONMKY 16.22 0.02.08 51.99 42.07
3 Taulavuori Tero AlatPi 16.32 0.02.18 50.14 40.58
4 Alasuvanto Joni KaJu 16.39 0.02.25 48.48 39.24
5 Mäkelä Esa Iisu 18.05 0.03.51 43.43 35.15
6 Kauppila Timo Koovee 18.10 0.03.56 42.03 34.02
7 Keski-Ojala Markus KannUra 20.11 0.05.57 36.75 29.74

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lukkarinen Katariina KaSu 18.01 0.00.00
2 Luttinen Tuula OTaru 23.21 0.05.20

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hankonen Johanna Pohjant 11.52 0.00.00 34.42 23.91
2 Martinmäki Kaisu Pohjant 13.41 0.01.49 27.61 19.18
3 Heino Sanna S-2000 15.07 0.03.15 22.97 15.96

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Myllymäki Kari KoS 14.07 0.00.00 25.22 33.39
2 Juola Osmo KaJu 15.05 0.00.58 22.72 30.07
3 Jylkkä Marko YlivKu 15.18 0.01.11 21.52 28.49
4 Heino Petteri LänRa 15.28 0.01.21 20.43 27.04
5 Halonen Tero KoskRi 15.42 0.01.35 19.27 25.52

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 11.24 0.00.00 42.57 41.36
2 Alahäivälä Kirsi PudU 14.53 0.03.29 30.98 30.10
3 Sillanpää Elina Pohjant 17.16 0.05.52 25.30 24.58
Leskelä Maarit OSVA HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerholm Lasse VePo 13.13 0.00.00 42.84 35.70
2 Loukusa Markku Iisu 15.00 0.01.47 34.92 29.09
3 Kela Marko OulRe 16.32 0.03.19 29.11 24.26

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 11.06 0.00.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 12.31 0.00.00 42.12 27.80
2 Konttajärvi Seppo VePo 13.24 0.00.53 36.39 24.02
3 Alahäivälä Tapani PudU 16.10 0.03.39 27.72 18.29

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 12.54 0.00.00 45.26 45.63
2 Piispanen Eija HaapavU 14.20 0.01.26 38.70 39.02
3 Kattilakoski Kirsti KoS 14.52 0.01.58 35.35 35.64
4 Vilminko Tuula SiSe 27.33 0.14.39 18.02 18.16

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Reima HaapavU 15.06 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Matti ONMKY 12.13 0.00.00 47.42 44.39
2 Heikka Markku ONMKY 12.43 0.00.30 44.99 42.12
3 Nurisalo Seppo KoS 13.05 0.00.52 43.17 40.42
4 Nylund Sven-Olof Botnia 13.08 0.00.55 42.46 39.75
5 Udd Esko LänRa 13.20 0.01.07 41.28 38.64
6 Grekelä Antti HaHe 13.35 0.01.22 39.99 37.43
7 Vilminko Pauli SiSe 14.11 0.01.58 37.78 35.37
8 Korpijärvi Asko KannUra 14.25 0.02.12 36.67 34.33
9 Lind Sune Falken 14.31 0.02.18 35.92 33.62
10 Argillander Erkki VaKa 15.10 0.02.57 33.90 31.74
11 Haapasalo Pertti Pohjant 15.37 0.03.24 32.46 30.39
12 Tuomaala Juhani KoS 16.14 0.04.01 30.78 28.82
Kotila Harri YlikNM HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 11.33 0.00.00 32.53 33.39
2 Stoor Anne KoS 12.28 0.00.55 29.01 29.78
3 Kela Mirja OulRe 13.24 0.01.51 25.94 26.62
4 Ketola Pirjo SalRe 13.46 0.02.13 24.22 24.86
5 Pelkonen Maija OSVA 13.58 0.02.25 22.87 23.47

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toppari Pekka PuolRy 13.06 0.00.00 40.54 41.48
2 Keltamäki Seppo JoKu 13.13 0.00.07 39.43 40.35
3 Ovaska Ari EE 13.53 0.00.47 36.81 37.68
4 Koivukangas Erkki KoS 14.14 0.01.08 35.21 36.03
5 Hurskainen Pentti OulRe 15.02 0.01.56 32.67 33.44
6 Jylkkä Markku YlivKu 15.15 0.02.09 31.56 32.30
7 Törmälä Samuli YlivKu 15.23 0.02.17 30.64 31.35
8 Juutinen Hannu Pohjant 19.27 0.06.21 23.72 24.27
9 Puurunen Reijo OuTa 19.51 0.06.45 22.74 23.27

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Nikula Irma OuTa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 11.50 0.00.00 34.85 31.57
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 12.55 0.01.05 31.13 28.20
3 Åkerblom Måns GIF 13.49 0.01.59 28.36 25.68
4 Myllymaa Kauko OulRe 13.54 0.02.04 27.44 24.86
5 Backman Sven-Olof Falken 13.55 0.02.05 26.67 24.16
6 Pelkonen Alpo OSVA 36.16 0.24.26 9.95 9.01
Heinikoski Kalevi KoskRi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikula Reino OuTa 20.46 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 15.06 0.00.00