FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Mikonpäivän Sprinttisuunnistus, Hämeen AM-sprintti ja Alueottelu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Popov Artem MSParma 12.56 0.00.00 88.13 91.20
2 Hirvikallio Joni Koovee 13.00 0.00.04 87.43 90.48
3 Palmen Alvar EsSu 13.01 0.00.05 87.07 90.11
4 Räsänen Markus KR 13.09 0.00.13 85.94 88.94
5 Patana Mikko HiKi 13.12 0.00.16 85.37 88.35
6 Muukkonen Petteri Trian 13.31 0.00.35 83.13 86.03
7 Suna Jussi TuMe 13.39 0.00.43 82.08 84.95
8 Suominen Miika RR 13.41 0.00.45 81.65 84.50
9 Pernu Lari EsSu 13.44 0.00.48 81.11 83.95
10 Jurvakainen Tuukka VaajTe 13.53 0.00.57 80.01 82.80
11 Lakanen Jani Koovee 13.58 0.01.02 79.30 82.07
11 Viitasaari Toni-Antti KoS 13.58 0.01.02 79.30 82.07
13 Huovila Jarkko TP 14.00 0.01.04 78.65 81.39
14 Pryjma Fryderyk Koovee 14.05 0.01.09 77.95 80.67
14 Kari Tuomas AngA 14.05 0.01.09 77.95 80.67
16 Taanila Vesa IkNV 14.07 0.01.11 77.31 80.01
17 Taivainen Juho-Matti PelPo 14.08 0.01.12 76.99 79.68
18 Westerlund Juho Koovee 14.09 0.01.13 76.67 79.35
19 Malyshev Vladislav EsSu 14.11 0.01.15 76.27 78.93
20 Saarinen Timo VaHa 14.14 0.01.18 75.77 78.42
21 Knuuttila Mikko IkNV 14.18 0.01.22 75.19 77.82
22 Saikko Ville LappRi 14.21 0.01.25 74.71 77.31
22 Taanila Henri IkNV 14.21 0.01.25 74.71 77.31
24 Esteves Ferreira Ricardo MSParma 14.36 0.01.40 72.99 75.53
25 Ylinen Juho IkNV 14.41 0.01.45 72.35 74.88
26 Pöyhönen Petja RasKa 14.42 0.01.46 72.05 74.57
27 Ahonen Jere KangSK 14.47 0.01.51 71.43 73.92
28 Seppänen Kari-Pekka RasKa 14.50 0.01.54 70.97 73.44
29 Itävuo Pekka Koovee 15.03 0.02.07 69.73 72.17
30 Liuha Jarkko KangSK 15.06 0.02.10 69.29 71.71
30 Valkonen Lauri LS-37 15.06 0.02.10 69.29 71.71
32 Asikainen Saku Hiisi 15.13 0.02.17 68.33 70.72
33 Mesiäinen Jaakko Navi 15.16 0.02.20 67.90 70.27
34 Snellman Tomas RaLu 15.18 0.02.22 67.54 69.90
35 Pitkänen Konsta TP 15.19 0.02.23 67.25 69.60
36 Mustajoki Taavi TP 15.30 0.02.34 66.25 68.56
37 Senttula Tuukka S-JKL 15.58 0.03.02 64.11 66.35
38 Rantala Antti KangSK 16.14 0.03.18 62.86 65.05
39 Kokkinen Kari LaTa 16.15 0.03.19 62.60 64.78
40 Ylis-Junttila Vesa HlS 16.38 0.03.42 60.96 63.09
41 Sankelo Hermanni LapVi 17.06 0.04.10 59.11 61.17
42 Annila Petri Koovee 17.44 0.04.48 56.82 58.80
43 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 18.15 0.05.19 55.03 56.95
44 Malmi Joona KangSK 18.54 0.05.58 52.97 54.82
45 Lukichev Alexander Koovee 19.52 0.06.56 50.23 51.98
Laitinen Petteri KangSK HYL -
Vicari Lars Navi HYL -
Ansio Jimi Koovee HYL -
Berg Kimmo EsAk HYL -
Vesanto Anssi EsSu HYL -
Puranen Konsta TP HYL -
Parkkinen Ville IkNV HYL -
Närvä Tomi HiKi HYL -
Lassila Ari-Pekka Koovee HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vigren Petteri RaN 12.53 0.00.00 29.12
2 Pöntinen Henri Koovee 14.42 0.01.49 23.61
3 Koski Jussi YKV 15.02 0.02.09 21.21

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vennelä Miika KangSK 12.22 0.00.00 59.23 59.95
2 Mäntytörmä Jani Keihäs 12.28 0.00.06 58.23 58.95
3 Porkka Antti RaN 13.00 0.00.38 55.35 56.02
4 Kenttämies Tommi Koovee 13.36 0.01.14 52.43 53.07
5 Gröhn Timo HU-46 13.39 0.01.17 51.77 52.40
6 Kalvas Teemu KeU 13.43 0.01.21 51.04 51.67
7 Partanen Jussi HyRa 14.05 0.01.43 49.26 49.86
8 Jonkka Jari RasKa 14.42 0.02.20 46.75 47.32
9 Lehtonen Eero UlvUra 15.02 0.02.40 45.28 45.84
9 Korhonen Tomi Pietari TarpSu 15.02 0.02.40 45.28 45.84
11 Palokangas Markus AlatPi 15.24 0.03.02 43.37 43.89
12 Hihnala Tero Koovee 15.26 0.03.04 42.85 43.38
13 Kantelinen Teemu HyRa 15.31 0.03.09 42.21 42.72
14 Koivisto Vesa KeU 16.02 0.03.40 40.44 40.94
15 Yliaho Marko Koovee 16.41 0.04.19 38.48 38.95
16 Kyckling Kim Eräp 18.29 0.06.07 34.38 34.80
17 Pajula Harri KangSK 20.55 0.08.33 30.07 30.44
Ekström Thomas MSParma HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri KärKV 11.47 0.00.00 68.94 67.82
2 Virtanen Antti HlS 12.08 0.00.21 66.59 65.51
3 Venäläinen Toni VaHa 12.12 0.00.25 65.87 64.80
4 Tala Tuomas HS 12.15 0.00.28 65.25 64.19
5 Romppainen Pasi HyRa 12.18 0.00.31 64.63 63.58
6 Koski Timo Koovee 12.53 0.01.06 61.36 60.37
7 Illaru Tõnu PePo 13.02 0.01.15 60.32 59.35
8 Isoherranen Sami Lynx 13.06 0.01.19 59.68 58.72
9 Numminen Mika UrjU 13.07 0.01.20 59.28 58.32
10 Jokela Jari RaN 13.14 0.01.27 58.43 57.48
11 Maasilta Tommi RaVa 13.16 0.01.29 57.95 57.01
12 Torrkulla Jan Femman 13.27 0.01.40 56.84 55.92
13 Pitkänen Marko JRV 13.31 0.01.44 56.23 55.32
14 Pikkarainen Pasi IkNV 13.41 0.01.54 55.23 54.34
15 Skyttä Eerik OC Puist 14.55 0.03.08 50.37 49.56
16 Hirvonen Petri EE 15.16 0.03.29 48.93 48.14
17 Nurmiainen Jouko Raseborg 15.30 0.03.43 47.92 47.14
18 Viljamaa Janne Navi 15.53 0.04.06 46.49 45.73
19 Vehkalahti Harri IkNV 16.10 0.04.23 45.40 44.67
20 Savela Pauli RR 17.14 0.05.27 42.34 41.65
21 Luoma Mikko UlvUra 18.30 0.06.43 39.20 38.57
22 Suojanen Jukka Koovee 19.27 0.07.40 37.07 36.47
Viippola Ilpo OuTa HYL -
Uusitalo Tero EsAk HYL -
Pitkänen Jaakko RR HYL -
Nurmo Mika PunKu HYL -
Laitamäki Mika HlT HYL -
Kuusikko Marko SalRe HYL -
Kuusinen Petri HlS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 12.33 0.00.00 58.28 63.35
2 Sorjonen Pekka RasPi 12.42 0.00.09 56.98 61.93
3 Viitanen Reijo RaN 12.55 0.00.22 55.41 60.23
4 Tuomala Jyrki S-JKL 13.12 0.00.39 53.63 58.29
5 Huostila Markku LamSä 13.17 0.00.44 52.71 57.29
6 Hakulinen Pekka EsSu 13.45 0.01.12 50.35 54.72
7 Parttimaa Timo AngA 13.55 0.01.22 49.18 53.46
8 Lohikainen Timo RaVa 14.37 0.02.04 46.29 50.31
9 Isokallio Pasi RaN 15.03 0.02.30 44.44 48.30
10 Haunia Heikki HSU 15.15 0.02.42 43.34 47.11
11 Kauhanen Ari OK77 15.57 0.03.24 40.95 44.50
12 Salmia Teppo TarpSu 16.31 0.03.58 39.07 42.46
13 Hietanen Ari KuUS 17.06 0.04.33 37.28 40.52
14 Aaltonen Jukka HlS 18.09 0.05.36 34.69 37.70
Numminen Hannu EsAk HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvärinen Vesa KemijU 14.25 0.00.00 48.34 50.53
2 Liukkonen Juha HiKi 15.33 0.01.08 43.98 45.97
3 Granholm Tommi Koovee 15.58 0.01.33 42.01 43.91
4 Puustinen Tuomo Pihkan 16.29 0.02.04 39.90 41.71
5 Vuorinen Hannu KyS 16.53 0.02.28 38.19 39.91
6 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 19.47 0.05.22 31.93 33.37
Toivonen Jari EE HYL -
Jalanto Esko KangSK HYL -
Ahonen Pekka HauSi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 13.19 0.00.00 54.29 51.72
2 Helle Markku SaPu 13.40 0.00.21 52.18 49.71
3 Malinen Jouko HS 14.02 0.00.43 50.11 47.74
4 Nyberg Henry Trian 17.04 0.03.45 40.63 38.70
5 Nyystilä Jukka LaihLu 17.14 0.03.55 39.66 37.78
6 Leppälä Martti HlS 17.25 0.04.06 38.68 36.85
7 Papinsaari Kari KangSK 17.27 0.04.08 38.04 36.24
8 Numminen Mikko EE 17.41 0.04.22 36.98 35.23
9 Laakso Antero PunKu 17.56 0.04.37 35.91 34.21
10 Viitasalo Harri RiSu 18.05 0.04.46 35.07 33.41
11 Ahlqvist Hannu Raus 20.02 0.06.43 31.17 29.69
12 Kartaslammi Ari KyRa 20.25 0.07.06 30.10 28.67

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.47 0.00.00 51.33 54.68
2 Ylikoski Erkki VaHa 14.08 0.01.21 46.08 49.09
3 Kerkola Pekka HlT 14.16 0.01.29 45.30 48.26
4 Pietilä Pekka KangSK 14.44 0.01.57 43.53 46.37
5 Sane Kari HS 15.51 0.03.04 40.15 42.78
6 Koskinen Kaj VaHa 17.33 0.04.46 35.98 38.33
6 Lehtiniemi Pekka SaSu 17.33 0.04.46 35.98 38.33
8 Leino Tapio HS 17.36 0.04.49 35.32 37.63
9 Huhta Tapani KangSK 18.14 0.05.27 33.83 36.04
10 Rasmus Reijo TarpSu 18.19 0.05.32 33.40 35.59
11 Terävä Seppo XYZ 20.20 0.07.33 29.85 31.80
12 Lavikainen Jussi KangSK 20.22 0.07.35 29.56 31.49
13 Lindstedt Tapio OrPo 21.17 0.08.30 28.05 29.89
14 Pusa Raimo OrPo 21.30 0.08.43 27.54 29.34
15 Karvonen Jorma TarpSu 21.58 0.09.11 26.73 28.48
16 Parviainen Martti XYZ 22.22 0.09.35 26.03 27.74
17 Paikkala Jarmo Jyry 22.23 0.09.36 25.80 27.48
18 Nevalainen Pentti RasKa 25.05 0.12.18 22.82 24.31
19 Keränen Kauko UrjU 29.18 0.16.31 19.37 20.64
Turku Vesa HS HYL -
Harju Hannu EsSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hörkkö Jaakko MSParma 13.30 0.00.00 41.29 45.95
2 Haaja Reijo VaHa 15.50 0.02.20 34.77 38.69
3 Hartikainen Pertti S. RiSu 16.10 0.02.40 33.62 37.41
4 Karvonen Raimo SuSi 16.46 0.03.16 32.00 35.61
5 Kivistö Erkki Pihkan 17.40 0.04.10 29.98 33.36
6 Tunturi Markku VaHa 18.19 0.04.49 28.53 31.75
7 Teppo Jaakko GIF 24.32 0.11.02 21.02 23.39
8 Mattila Kari EE 24.57 0.11.27 20.39 22.69
9 Niemi Pentti HauSi 28.45 0.15.15 17.45 19.42
10 Talvitie Heikki PirHi 29.01 0.15.31 17.05 18.97
Paavola Vesa EE HYL -
Jylhä Keijo JRV KES -
Hahto Matti OrPo KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jonkka Arvo RasKa 15.47 0.00.00 35.83 34.47
2 Rantala Heikki EE 16.07 0.00.20 34.50 33.20
3 Kuusisto Kalevi HlT 16.49 0.01.02 32.50 31.28
4 Paavola Seppo EE 18.27 0.02.40 29.12 28.02
5 Erkkilä Olavi HlS 19.43 0.03.56 26.77 25.76
6 Salmela Kosti PihtTu 28.37 0.12.50 18.11 17.43
7 Sulander Heikki EE 35.19 0.19.32 14.41 13.87
8 Laurikkala Jukka Koovee 43.13 0.27.26 11.56 11.12
9 Nurmo Heikki PunKu 43.54 0.28.07 11.16 10.74
Aronen Osmo RasKa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Houni Mikko EE 15.18 0.00.00 34.58 12.92
2 Nisula Alpo Eräp 17.38 0.02.20 28.51 10.65
3 Ranta Esko LS-37 20.02 0.04.44 23.77 8.88
4 Hakala Rauno EE 40.08 0.24.50 11.21 4.19

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Ville XYZ 20.52 0.00.00
2 Laurila Pertti EsSu 22.58 0.02.06

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puputti Tuomas HiKi 13.34 0.00.00 61.71 63.31
2 Järvinen Ossi TP 15.07 0.01.33 52.61 53.98
3 Korhonen Miikka TP 16.01 0.02.27 47.04 48.26
4 Oripelto Viljo HauSi 16.13 0.02.39 43.88 45.02

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuva Lassi RaVa 13.07 0.00.00 70.08 64.41
2 Asklöf Henrik TP 13.14 0.00.07 68.85 63.28
3 Lamberg Benjamin EsSu 13.28 0.00.21 67.06 61.63
4 Koivuniemi Sakari TP 13.31 0.00.24 66.21 60.85
5 Koivisto Antton SKUusi 13.33 0.00.26 65.45 60.15
6 Johansson Väinö Koovee 13.40 0.00.33 64.30 59.09
7 Sankelo Antton LapVi 13.41 0.00.34 63.62 58.48
8 Westerlund Otso Koovee 13.50 0.00.43 62.35 57.30
9 Jalonen Jussi HlS 13.57 0.00.50 61.25 56.29
10 Keronen Leevi TP 14.13 0.01.06 59.53 54.71
11 Kontio Kimmo KangSK 14.15 0.01.08 58.82 54.06
12 Mustajoki Tiitus TP 14.17 0.01.10 58.11 53.41
13 Inkilä Reetu KeuKi 14.40 0.01.33 56.04 51.51
14 Virtanen Aaro LS-37 14.43 0.01.36 55.30 50.82
15 Ruuhiala Roope Hiisi 14.49 0.01.42 54.38 49.98
16 Marttila Otso KangSK 15.48 0.02.41 50.48 46.40
Vesterinen Arttu TP HYL -
Kinnunen Valtteri MU HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemensivu Timi RaLu 13.03 0.00.00 61.06 57.35
2 Alajoutsi Jasper Koovee 13.15 0.00.12 59.81 56.19
3 Lautamäki Matias HlS 13.39 0.00.36 57.75 54.25
4 Nieminen Juho TP 13.58 0.00.55 56.13 52.73
5 Määttälä Mikko EsSu 14.24 0.01.21 54.15 50.86
6 Aho Ilmari VaHa 14.26 0.01.23 53.72 50.47
7 Salonen Seeti VaHa 14.30 0.01.27 53.18 49.96
8 Mustajoki Olli TP 14.32 0.01.29 52.77 49.57
9 Jutila Pietu RasKa 14.35 0.01.32 52.29 49.12
10 Konttila Akseli TP 14.36 0.01.33 51.94 48.79
11 Lahti Valtteri RasKa 14.40 0.01.37 51.41 48.30
12 Piippo Emil KangSK 14.43 0.01.40 50.95 47.86
13 Willman Pyry RasKa 14.50 0.01.47 50.26 47.22
14 Lohtander Aleksi RaLu 14.54 0.01.51 49.75 46.73
15 Schüle Joel Koovee 15.07 0.02.04 48.75 45.80
16 Syrjälä Niilo LHR 15.27 0.02.24 47.43 44.55
17 Nolvi Joona RasKa 15.29 0.02.26 47.05 44.20
18 Naskali Lauri KyRa 15.33 0.02.30 46.57 43.75
19 Hihnala Henrik Koovee 15.46 0.02.43 45.66 42.89
20 Pelkonen Oula RaVa 16.54 0.03.51 42.35 39.78
21 Aaltio Eerik VaHa 17.02 0.03.59 41.77 39.23
22 Talvitie Miro RaN 17.16 0.04.13 40.95 38.47
23 Haapala Tuomo PR 19.20 0.06.17 36.36 34.15
24 Kalvas Tuomo SKUusi 19.52 0.06.49 35.16 33.03
25 Huhtala Jyri Eräp 22.31 0.09.28 30.84 28.97
26 Laitinen Vertti Koovee 42.40 0.29.37 16.17 15.19
Willman Iivari RasKa HYL -
Valkolehto Tommi RaN HYL -
Korhonen Akseli VaHa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias EsSu 12.16 0.00.00
2 Gröhn Riku HU-46 13.09 0.00.53
3 Ruuskanen Tuomas MU 13.16 0.01.00
4 Mbembela Karim Lynx 13.32 0.01.16
5 Sankelo Sampo LapVi 13.47 0.01.31
6 Isokallio Lauri RaN 14.31 0.02.15
7 Raasakka Jussi EsSu 14.42 0.02.26
8 Rantala Valtteri Keihäs 14.47 0.02.31
9 Alajoutsi Oliver Koovee 14.49 0.02.33
10 Koponen Matias Lynx 15.05 0.02.49
11 Penttinen Oskari EsSu 15.09 0.02.53
12 Kupiainen Tuukka Koovee 15.15 0.02.59
13 Raitanen Konsta TP 15.23 0.03.07
14 Yliaho Joona Koovee 15.29 0.03.13
15 Laine Aarni TP 15.38 0.03.22
16 Stevander Karri KuortKu 16.13 0.03.57
17 Vuorela Joona EsAk 16.15 0.03.59
18 Schüle Oliver Koovee 16.19 0.04.03
19 Tukiainen Otso TP 16.24 0.04.08
20 Niemensivu Miki RaLu 16.31 0.04.15
21 Kallela Luca HS 16.41 0.04.25
22 Ketonen Juuso RaVa 16.46 0.04.30
23 Kallioniemi Jami RaLu 17.10 0.04.54
24 Nieminen Lauri VaHa 17.27 0.05.11
25 Takala Heikki TP 17.38 0.05.22
26 Alenius Leo TP 17.50 0.05.34
27 Lemberg Roope RaJu 17.57 0.05.41
28 Similä Severi Pohjant 18.05 0.05.49
29 Virtanen Ilari HU-46 18.12 0.05.56
30 Hämäläinen Aleksi RR 18.15 0.05.59
31 Perkiö Roope VaaSu 18.20 0.06.04
32 Kumara Heikki LaihLu 18.22 0.06.06
33 Tukiainen Jyry TP 18.34 0.06.18
34 Konttinen Markus RaJu 18.45 0.06.29
35 Salmela Matti S-2000 19.17 0.07.01
36 Ahonen Jani AngA 19.37 0.07.21
37 Havu Eero RasKa 20.06 0.07.50
38 Mutikainen Leevi RaJu 20.19 0.08.03
39 Ylimaa Juho AngA 21.27 0.09.11
40 Lehtiniemi Eino RaN 21.28 0.09.12
41 Helin Saku RaJu 22.12 0.09.56
42 Knuutila Tomi KanSu 23.06 0.10.50
43 Lassheikki Arttu LänRa 28.35 0.16.19
44 Liuksiala Waltteri KyRa 29.47 0.17.31
45 Alanen Akseli LLuja 32.58 0.20.42
Haanpää Leo PR HYL -
Maasilta Aapo RaVa HYL -
Ronkainen Aarni JRV HYL -
Vehkalahti Anton IkNV HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rautio Daniel EsSu 11.48 0.00.00
2 Liponkoski Aapo TP 12.01 0.00.13
3 Syrjälä Elmeri LHR 12.28 0.00.40
4 Leinamo Tuomas Keihäs 13.21 0.01.33
5 Pelkonen Elias RaVa 13.24 0.01.36
6 Paananen Joonas TuS 13.30 0.01.42
7 Holmroos Sakari TuS 13.38 0.01.50
8 Koivisto Mikael SKUusi 13.41 0.01.53
9 Palomäki Oskari UlvUra 13.47 0.01.59
9 Mustajoki Aapo TP 13.47 0.01.59
11 Ekola Juuso AlahKi 13.50 0.02.02
12 Aaltonen Tatu Lynx 14.06 0.02.18
13 Aho Rauli VaHa 14.32 0.02.44
14 Granqvist Aapo LS-37 14.38 0.02.50
15 Toivanen Nico IkNV 14.50 0.03.02
16 Taura Kalle TarpSu 15.11 0.03.23
17 Virtanen Aapo PR 15.12 0.03.24
18 Koskinen Aaro TP 15.14 0.03.26
19 Karelo Luukas EsSu 15.15 0.03.27
20 Lehtonen Elias UlvUra 15.21 0.03.33
21 Virkajärvi Juho JRV 15.25 0.03.37
22 Pitkänen Nikanor RR 15.29 0.03.41
23 Rannila Oskari VetU 15.33 0.03.45
24 Axelin Eelis PR 15.34 0.03.46
25 Vuorensola Joonatan Lynx 15.43 0.03.55
25 Sankelo Verneri LapVi 15.43 0.03.55
27 Salonen Niklas Rasti88 15.46 0.03.58
28 Kinnunen Juuso Pohjant 16.16 0.04.28
29 Kopra Jami HlS 16.20 0.04.32
30 Huostila Sampo LamSä 17.21 0.05.33
31 Välkki Totte TP 17.33 0.05.45
32 Arola Joona LLuja 17.41 0.05.53
33 Jussinmäki Pietari HalTo 17.54 0.06.06
34 Muotka Miika OH 17.56 0.06.08
35 Borg Kimi VaaSu 18.13 0.06.25
36 Himilä Atte RR 18.37 0.06.49
37 Liuha Otto ViPa 20.47 0.08.59
38 Suojanen Henri Koovee 21.03 0.09.15
39 Lehtola Teemu AngA 26.20 0.14.32
40 Kivioja Lassi L-LL 26.22 0.14.34
41 Äärilä Joonas RaN 28.50 0.17.02
42 Rahja Joona HaHe 37.08 0.25.20
Kuusikko Miska SalRe HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 11.40 0.00.00
2 Ronkainen Elias JRV 11.47 0.00.07
3 Konttila Milo TP 11.56 0.00.16
4 Koskinen Eemil TP 12.18 0.00.38
5 Vennelä Nuutti KangSK 12.52 0.01.12
6 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 13.09 0.01.29
7 Kulju Kalle Keihäs 13.14 0.01.34
8 Tuominen Rami KanSu 13.44 0.02.04
9 Ojala Aleksi Koovee 14.20 0.02.40
10 Sivonen Miro TP 14.27 0.02.47
11 Lemberg Ville RaJu 14.34 0.02.54
12 Aalto Lauri MSParma 14.42 0.03.02
13 Simola Jere Koovee 14.45 0.03.05
14 Kujansuu Aaro RasKa 15.12 0.03.32
15 Hahn Felix Solf 15.39 0.03.59
16 Vaho Pyry TuS 15.44 0.04.04
17 Niemensivu Roni RaLu 15.47 0.04.07
18 Vaasvainio Verneri TP 15.59 0.04.19
19 Niemelä Leevi KangSK 16.22 0.04.42
20 Skyttä Ilari HlS 16.30 0.04.50
21 Suomi Tyko LHR 16.37 0.04.57
22 Kenttämies Eevert Koovee 17.01 0.05.21
23 Koivunen Visa KangSK 17.32 0.05.52
24 Joensivu Kasper VaHa 17.39 0.05.59
25 Paulanne Joona TP 18.10 0.06.30
26 Ojala Kalle Koovee 18.31 0.06.51
27 Lahikainen Aaro TP 18.44 0.07.04
28 Immonen Matias HlS 20.47 0.09.07
29 Punto Eetu RaN 21.00 0.09.20
30 Eerola Jimi VaHa 21.20 0.09.40
31 Ahokas Joni HyRa 26.00 0.14.20
32 Taura Elias TarpSu 27.40 0.16.00
Lahti Paavo RasKa HYL -
Haapala Juuso PR KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Anton EsSu 10.33 0.00.00
2 Virtanen Onni AngA 13.29 0.02.56
3 Juva Juho AngA 13.42 0.03.09
4 Syväterä Sampo RaN 14.25 0.03.52
5 Lakanen Lauri Koovee 14.30 0.03.57
6 Majaharju Pyry JRV 14.32 0.03.59
7 Virkajärvi Aapo JRV 14.38 0.04.05
8 Lamminmäki Aaro MSParma 15.09 0.04.36
9 Teerikoski Pyry LLuja 15.41 0.05.08
10 Jalonen Samuel TuS 15.44 0.05.11
11 Riikonen Eevert TP 17.01 0.06.28
12 Lillqvist Erik KangSK 17.24 0.06.51
13 Skyttä Akseli TP 17.59 0.07.26
14 Kivioja Arttu NaWi 18.58 0.08.25
15 Kallio Kaarlo RaN 19.12 0.08.39
16 Peltotalo Vilho HlS 19.44 0.09.11
17 Hämäläinen Aaro KangSK 20.12 0.09.39
18 Hannula Hugo Eemil PR 21.47 0.11.14
19 Ritala Samu TP 24.04 0.13.31
20 Rosenström Juho KangSK 25.10 0.14.37
21 Tirronen Viljo TP 26.35 0.16.02
22 Kujansuu Lauri RasKa 27.15 0.16.42
23 Kantelinen Leevi HyRa 27.29 0.16.56
24 Koivula Lauri UlvUra 27.33 0.17.00
25 Nurmo Olavi PunKu 30.22 0.19.49
26 Immonen Tuomas HlS 32.52 0.22.19
27 Vartiala Oskari RaN 34.55 0.24.22
28 Ruuska Alex TP 40.56 0.30.23
29 Riikonen Atte TP 41.05 0.30.32
Lemberg Anton TP HYL -
Ketola Lauri TP HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Rasmus Lynx 10.34 0.00.00
2 Liponkoski Eino TP 10.55 0.00.21
3 Fritzen Florian HiKi 12.03 0.01.29
4 Schüle Elias Koovee 14.23 0.03.49
5 Pinta Leevi Koovee 15.05 0.04.31
6 Pesu Akseli TP 15.45 0.05.11
7 Ritala Arttu TP 17.25 0.06.51
8 Laine Severi LLuja 18.32 0.07.58
9 Harju Tuomas RaN 18.41 0.08.07
10 Korhonen Joonas TarpSu 19.20 0.08.46
11 Verho Oskari TP 21.18 0.10.44
12 Lehtovirta Eetu TP 21.22 0.10.48
13 Uusitalo Joni KangSK 25.39 0.15.05
Riikonen Aatos TP HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjänen Onni HlS 9.17 0.00.00
2 Eurén Mikko RaVa 9.40 0.00.23
3 Sipilä Miko KangSK 9.48 0.00.31
4 Friman Eemeli HyRa 10.16 0.00.59
5 Kovanen Sauli S-JKL 10.36 0.01.19
6 Nurminen Jonne JRV 10.47 0.01.30
7 Pakarinen Jere RaN 11.34 0.02.17
8 Ahvenjärvi Olli Koovee 13.44 0.04.27
9 Laitila Petteri VaHa 14.08 0.04.51
10 Patovisti Alexander Keihäs 16.30 0.07.13

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Penttilä Akseli Koovee 8.07 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 9.22 0.01.15
3 Niskala Aaro TP 9.25 0.01.18
4 Kivelä Niko HlS 10.26 0.02.19
5 Kinnunen Onni PäLuLu 11.15 0.03.08
5 Savolainen Miro TP 11.15 0.03.08
7 Ahtola Touko KangSK 11.47 0.03.40
8 Seppälä Vilho TP 12.20 0.04.13
9 Reitti Matias LamSä 12.40 0.04.33
10 Kallio Aleksi S-JKL 13.35 0.05.28
11 Mäkelä Konsta Koovee 14.14 0.06.07
12 Pienimäki Nemo Koovee 14.19 0.06.12
13 Mattila Ato PäLuLu 14.38 0.06.31
14 Schäpler Nilo TP 16.28 0.08.21
15 Saarenoja Tuukka TP 16.33 0.08.26
16 Tuominen Frans VaHa 16.38 0.08.31
17 Ala-Jaskara Eero KyRa 18.36 0.10.29
18 Helminen Hugo Koovee 18.40 0.10.33
19 Partanen Sampo KangSK 18.44 0.10.37
20 Ovaska Aleksi TarpSu 22.34 0.14.27

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorenmaa Joona Koovee 9.53 0.00.00
2 Kivistö Joona TP 11.35 0.01.42
3 Kauppila Roope Koovee 11.56 0.02.03
4 Immonen Topias HlS 12.00 0.02.07
5 Möhköi Pate LamSä 13.09 0.03.16
6 Vigren Valtteri Koovee 13.42 0.03.49
7 Rintamäki Aapo TP 14.31 0.04.38
8 Rosenström Aapo KangSK 15.01 0.05.08
9 Backman Voitto KangSK 15.36 0.05.43
10 Koivisto Luukas SKUusi 15.39 0.05.46
11 Lilja Masi TP 15.47 0.05.54
12 Liuha Eino KangSK 16.07 0.06.14
13 Kantelinen Vili HyRa 16.59 0.07.06
14 Kallio Matias S-JKL 18.11 0.08.18
15 Väistökoski Miko TP 21.12 0.11.19
16 Latonummi Hermanni HU-46 24.59 0.15.06
17 Koski Konsta Koovee 26.09 0.16.16
18 Kauppinen Veikko TP 30.32 0.20.39
19 Honkala Niilo KangSK 32.11 0.22.18
Martikainen Joonatan KangSK KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinni Saila TP 13.43 0.00.00 91.92 89.55
2 Sianoja Maija MSParma 13.47 0.00.04 91.03 88.69
3 Kirvesmies Lotta LS-37 14.00 0.00.17 89.19 86.89
4 Kaasiku Evely KangSK 14.30 0.00.47 85.69 83.48
5 Enlund Alexandra Femman 14.33 0.00.50 84.98 82.79
6 Viberg Tuulia MSParma 14.38 0.00.55 84.08 81.91
7 Ylikylä Suvi RasKa 14.49 0.01.06 82.63 80.50
8 Uotila Ulrika Koovee 14.51 0.01.08 82.03 79.92
9 Fincke Anni-Maija TP 14.54 0.01.11 81.34 79.25
10 Kymäläinen Sanni TP 15.02 0.01.19 80.22 78.15
11 Kirvesmies Tytti TP 15.03 0.01.20 79.72 77.67
12 Kuusela Tuija RasKa 15.06 0.01.23 79.06 77.02
13 Savolainen Iida KangSK 15.17 0.01.34 77.71 75.71
14 Lohikainen Milla RaVa 15.24 0.01.41 76.72 74.75
15 Taanila Marjo Koovee 15.27 0.01.44 76.08 74.12
16 Ylikylä Sanna RasKa 15.32 0.01.49 75.28 73.34
17 Hietanen Pinja KS 15.35 0.01.52 74.65 72.72
18 Kukkonen Saara LS-37 15.39 0.01.56 73.94 72.03
19 Lylynperä Kaisa AngA 16.03 0.02.20 71.72 69.87
20 Ahonen Laura KangSK 16.05 0.02.22 71.19 69.35
21 Taini Mia JRV 16.11 0.02.28 70.37 68.56
22 Huuha Anni OuHu 16.27 0.02.44 68.86 67.08
23 Andelin Sanna LaTa 16.30 0.02.47 68.28 66.52
24 Jakobsson Laura RasKa 16.44 0.03.01 66.96 65.24
25 Kolehmainen Hanne LaTa 16.57 0.03.14 65.75 64.05
26 Julku Päivi KyS 17.19 0.03.36 64.00 62.35
27 Honkimaa Anni EsSu 17.42 0.03.59 62.27 60.67
28 Raasakka Maija EsSu 17.56 0.04.13 61.12 59.55
29 Lahtinen Sonja HS 19.40 0.05.57 55.42 54.00
30 Sandroos Lotta RasKa 22.51 0.09.08 47.44 46.21
31 Lehtiniemi Iisa SaSu 24.34 0.10.51 43.87 42.74
Kauppila Sanna AngA HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oinonen Lotta Pihkan 14.17 0.00.00 61.07 68.85
2 Schutskoff Mari KangSK 14.33 0.00.16 58.15 65.56
3 Karvonen Tiina SomEsa 15.29 0.01.12 52.96 59.71
4 Pakarinen Marika RaN 16.27 0.02.10 48.26 54.40
5 Pyykkö Laura RaN 17.19 0.03.02 44.33 49.98
6 Taanila Maria KanSu 26.36 0.12.19 27.87 31.43

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saue Elo Koovee 13.06 0.00.00 76.16 72.38
2 Palomäki Sanna RasKu 13.32 0.00.26 73.11 69.48
3 Koski Hanna-Maija Koovee 13.33 0.00.27 72.40 68.81
3 Muukkonen Eveliina KangSK 13.33 0.00.27 72.40 68.81
5 Lakanen Reetta Koovee 13.35 0.00.29 71.00 67.48
6 Huuskonen Taija JRV 14.23 0.01.17 66.47 63.17
7 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 14.38 0.01.32 64.77 61.55
8 Kemppi Johanna EsSu 14.43 0.01.37 63.84 60.67
9 Rannila Tanja VetU 15.14 0.02.08 61.13 58.09
10 Vuorela Hanna EsAk 16.34 0.03.28 55.71 52.94
11 Löyttyjärvi Sara HauSi 17.14 0.04.08 53.07 50.43
12 Kleemola Katri PertPe 18.14 0.05.08 49.70 47.23
13 Pätäri Päivi KyS 18.38 0.05.32 48.19 45.80
14 Wolff Charlotta Raseborg 18.45 0.05.39 47.45 45.09
15 Haavisto Päivi IkNV 19.26 0.06.20 45.35 43.10
16 Mäki-Laurila Anne PunKu 20.44 0.07.38 42.10 40.01
17 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 21.17 0.08.11 40.63 38.61
18 Pelkonen Suvi VeVe 23.14 0.10.08 36.86 35.03
Palo Unna-Sisko Navi HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 14.11 0.00.00 68.79 66.47
2 Saarijärvi Sari SuSe 15.53 0.01.42 60.66 58.61
3 Palmen Virpi EsSu 16.00 0.01.49 59.46 57.45
4 Escartin-Sorjonen Laila RasPi 16.15 0.02.04 57.79 55.84
5 Haapamäki Jatta Eräp 16.43 0.02.32 55.45 53.58
6 Schüle Katja Koovee 17.28 0.03.17 52.37 50.60
7 Oripelto Saara Keihäs 18.09 0.03.58 49.73 48.05
8 Tupitsa Sari RastiE4 18.29 0.04.18 48.17 46.54
9 Liikonen Sari KärKV 19.03 0.04.52 46.10 44.54
10 Lampinen Maarit KeuKi 21.09 0.06.58 40.94 39.56
11 Turtinen Mari SaPu 21.57 0.07.46 38.89 37.58
Turakainen Irene HS HYL -
Toivonen Sirra KangSK KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietanen Pia KuUS 16.15 0.00.00 45.50 49.74
2 Franssila Hanna AngA 16.37 0.00.22 43.38 47.42
3 Äijälä Tiina KangSK 17.11 0.00.56 40.87 44.68
4 Latvala Annukka RaJu 17.24 0.01.09 39.30 42.97
5 Oksanen Kristiina IkNV 17.50 0.01.35 37.31 40.79
6 Annila Heli Koovee 18.24 0.02.09 35.16 38.43
7 Järvinen Tuija HlT 19.35 0.03.20 32.09 35.08

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Saija KangSK 12.10 0.00.00 52.78 54.07
2 Rajamäki Terhi KangSK 12.17 0.00.07 51.49 52.76
3 Sani Tuula HU-46 12.36 0.00.26 49.43 50.65
4 Koivuniemi Leena RaN 13.01 0.00.51 47.11 48.27
5 Westerlund Tiina Koovee 13.22 0.01.12 45.16 46.26
6 Lallo Tuula Trian 13.52 0.01.42 42.83 43.89
7 Toivonen Merja EE 14.14 0.02.04 41.05 42.06
8 Jokinen Irma TurSa 14.48 0.02.38 38.83 39.78
9 Kallio Arja RiSu 15.10 0.03.00 37.26 38.17
10 Jalanto Terttu KangSK 15.59 0.03.49 34.75 35.60
11 Tammisalo Netta KangSK 17.25 0.05.15 31.34 32.11

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka PePo 16.01 0.00.00 47.45 46.94
2 Piirto Kaisu JRV 17.01 0.01.00 43.83 43.35
3 Ahlqvist Kristiina Raus 17.04 0.01.03 42.86 42.40
4 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 17.14 0.01.13 41.62 41.17
5 Laukkanen Kirsti HlT 18.19 0.02.18 38.38 37.97
6 Papinsaari Sirpa KangSK 18.27 0.02.26 37.33 36.93
7 Lavikainen Pirjo KangSK 20.21 0.04.20 33.15 32.79
8 Vaara Marjatta KanSu 20.58 0.04.57 31.49 31.15
Antila Suvi PäLuLu HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 15.42 0.00.00 47.28 43.89
2 Salonen Marja-Liisa HauSi 17.49 0.02.07 40.41 37.52
3 Venäläinen Kaija VaHa 18.52 0.03.10 36.99 34.33
4 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 22.45 0.07.03 29.69 27.56
Törrö Maria-Leena VaHa KES -
Turku Kaija HS HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 21.54 0.00.00
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 26.15 0.04.21

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalkanen Marke VaHa 23.31 0.00.00
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 24.08 0.00.37

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rintanen Heini TP 13.59 0.00.00 64.44 64.07
2 Kovanen Maiju S-JKL 14.21 0.00.22 61.22 60.87
3 Kontkanen Ronja KangSK 14.35 0.00.36 58.70 58.36
4 Oksanen Emmi SiiRa 15.01 0.01.02 55.50 55.19
5 Roininen Essi HS 15.20 0.01.21 52.89 52.59
6 Pöllänen Elsi EsSu 15.42 0.01.43 50.22 49.93
7 Mahlamäki Ella EsSu 15.58 0.01.59 47.97 47.69

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haavisto Veera IkNV 13.22 0.00.00 61.07 61.50
2 Koli Helmi Trian 13.27 0.00.05 60.09 60.51
3 Kurth Sara TP 13.40 0.00.18 58.54 58.95
4 Pelkonen Roosa RaVa 13.44 0.00.22 57.66 58.06
5 Torrkulla Matilda Femman 14.24 0.01.02 54.42 54.80
6 Kovanen Anu S-JKL 14.26 0.01.04 53.73 54.11
7 Avelin Melina TP 14.34 0.01.12 52.68 53.05
8 Välkki Lotta TP 14.59 0.01.37 50.67 51.02
9 Pernu Saara EsSu 15.01 0.01.39 50.01 50.36
10 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.15 0.01.53 48.71 49.05
11 Mäntylä Anni HS 15.56 0.02.34 46.11 46.43
12 Koivunen Nea RasKa 16.31 0.03.09 43.99 44.30
13 Peltonen Sara LapVi 16.32 0.03.10 43.45 43.75
14 Aho Aliisa KanSu 18.26 0.05.04 38.53 38.80
15 Nurmo Katariina PunKu 20.10 0.06.48 34.81 35.06
Pellonperä Sofia EsAk HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karjalainen Mikaela JRV 12.56 0.00.00 62.87 63.34
2 Haunia Heta RasKa 13.30 0.00.34 59.94 60.39
3 Luoma Oona UlvUra 13.36 0.00.40 59.22 59.67
4 Kytäjä Nea HiKi 13.53 0.00.57 57.74 58.17
5 Joensivu Inka VaHa 14.10 0.01.14 56.32 56.74
6 Simola Rosa Koovee 14.12 0.01.16 55.92 56.34
7 Konstari Elena JRV 14.15 0.01.19 55.45 55.87
8 Virtanen Heta HlS 14.17 0.01.21 55.06 55.47
9 Asklöf Aino Lynx 14.22 0.01.26 54.47 54.88
10 Tuomala Miina-Maria S-JKL 14.40 0.01.44 53.10 53.50
11 Leinamo Sonja Keihäs 14.41 0.01.45 52.78 53.17
12 Koistinen Milla HyRa 14.55 0.01.59 51.70 52.08
13 Haikonen Sanni UlvUra 14.59 0.02.03 51.21 51.60
14 Mustajoki Villa TP 15.07 0.02.11 50.51 50.89
15 Metsälä Essi HlS 15.16 0.02.20 49.76 50.14
16 Melender Ida RaJu 15.29 0.02.33 48.82 49.19
17 Rajala Daniela Koovee 15.31 0.02.35 48.47 48.83
18 Jutila Iisa RasKa 15.43 0.02.47 47.61 47.97
19 Sainio Linda KangSK 15.52 0.02.56 46.92 47.27
20 Savisaari Outi TP 15.57 0.03.01 46.44 46.78
21 Kuusisto Idaliina Koovee 16.05 0.03.09 45.81 46.16
22 Koivula Lotta UlvUra 16.06 0.03.10 45.53 45.87
23 Salonen Venla HS 16.37 0.03.41 43.88 44.21
24 Laine Anni TP 16.51 0.03.55 43.05 43.37
25 Salmia Tessa TarpSu 16.55 0.03.59 42.66 42.98
26 Mäntylä Kaisa HS 17.01 0.04.05 42.18 42.50
27 Hirvonen Julia KyRa 17.54 0.04.58 39.89 40.19
28 Palomäki Susanna UlvUra 18.42 0.05.46 37.98 38.26
29 Asp Alisa Koovee 18.45 0.05.49 37.67 37.95
30 Jokinen Johanna Eräp 19.24 0.06.28 36.21 36.48
31 Järventausta Ennimaria KyRa 20.47 0.07.51 33.62 33.87
32 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 21.23 0.08.27 32.50 32.74
33 Nurmo Marjaana PunKu 21.27 0.08.31 32.22 32.46

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 13.46 0.00.00
2 Karppinen Inari EsAk 13.47 0.00.01
3 Nietula Minja HS 14.54 0.01.08
4 Tala Emilia HS 15.08 0.01.22
5 Kontio Katri KangSK 15.23 0.01.37
6 Tikkakoski Ilona TP 15.44 0.01.58
7 Koskinen Adveliina KyRa 15.48 0.02.02
8 Rantala Henna TuS 15.54 0.02.08
9 Simola Rita Koovee 15.56 0.02.10
10 Heikkilä Suvi Lynx 16.26 0.02.40
11 Ojala Jenny Koovee 16.27 0.02.41
12 Norrbacka Salla HyRa 16.31 0.02.45
13 Tala Juulia HS 16.41 0.02.55
14 Suopajärvi Julia VaRa 16.47 0.03.01
15 Lehtonen Maiju LS-37 16.52 0.03.06
16 Korpi Anna LänRa 16.53 0.03.07
17 Portimojärvi Emma-Leena OH 17.03 0.03.17
18 Niininen Erika VetU 17.13 0.03.27
19 Leppänen Netta Keihäs 17.23 0.03.37
20 Viitasaari Liina KoS 17.37 0.03.51
21 Karttunen Lilia LS-37 17.39 0.03.53
22 Viippola Venla OuTa 17.42 0.03.56
23 Hahn Olivia Solf 17.47 0.04.01
24 Melender Emilia RaJu 17.55 0.04.09
25 Koivunen Jutta RasKa 17.57 0.04.11
26 Holopainen Oili S-2000 18.14 0.04.28
27 Rannila Venla VetU 18.22 0.04.36
28 Kontkanen Ida KangSK 18.31 0.04.45
29 Goman Maija VePo 18.48 0.05.02
30 Linnainmaa Katja PäLuLu 19.12 0.05.26
31 Imberg Venla HlS 19.23 0.05.37
32 Palokangas Mette AlatPi 20.16 0.06.30
33 Aaltonen Milla IkNV 20.27 0.06.41
34 Tuhkanen Suvi UlvUra 22.54 0.09.08
35 Markki Emmi EsSu 24.44 0.10.58
Koskela Iina VetU HYL -
Haapasalo Heidi Pohjant HYL -
Wahlsten Vilma PR HYL -
Salonen Elli HS HYL -
Pitkänen Helmi JRV HYL -
Kuusinen Saana HlS HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Salla Lynx 11.31 0.00.00
2 Turakainen Veera HS 12.38 0.01.07
3 Sallila Katarina HS 12.40 0.01.09
4 Valio Salla TP 13.25 0.01.54
4 Schmidt Emilia TP 13.25 0.01.54
6 Yli-Futka Amanda UlvUra 13.43 0.02.12
6 Olkkonen Veera KangSK 13.43 0.02.12
8 Julkunen Siiri LHR 13.52 0.02.21
9 Matinheikki Liisa TP 14.14 0.02.43
10 Määttälä Fanni EsSu 14.34 0.03.03
11 Mäntylä Ulla-Riina HS 14.42 0.03.11
12 Rajala Anni HS 15.04 0.03.33
13 Kytäjä Nora HiKi 15.09 0.03.38
14 Soikkeli Linnea EsSu 15.29 0.03.58
15 Haapala Jaana PR 15.36 0.04.05
16 Rantakokko Merianna HS 15.39 0.04.08
17 Luoma Elli UlvUra 15.47 0.04.16
18 Multala Essi RR 15.53 0.04.22
19 Huhtala Vilma TuS 16.01 0.04.30
20 Selin Helena Katarina HU-46 16.08 0.04.37
21 Yliaho Iiris Koovee 16.21 0.04.50
22 Nieminen Saana TP 17.10 0.05.39
23 Pajula Siiri KangSK 17.31 0.06.00
24 Turkkila Liisa EsSu 17.43 0.06.12
24 Karppi Iiris LaihLu 17.43 0.06.12
26 Miettinen Kiia Pihkan 18.00 0.06.29
27 Hyyppä Liina KoS 18.11 0.06.40
28 Kemppainen Laura AngA 18.55 0.07.24
29 Heinäaro Iida HyRa 19.00 0.07.29
30 Laakso Elmiina HlS 19.08 0.07.37
31 Nyman Ida Pihkan 19.13 0.07.42
32 Laine Noora TP 19.23 0.07.52
33 Åberg Nea HyRa 19.31 0.08.00
34 Hämäläinen Elina RR 19.40 0.08.09
35 Nurmo Pauliina PunKu 19.47 0.08.16
36 Parkkinen Laura YlikNM 19.49 0.08.18
37 Martikainen Aava TP 20.14 0.08.43
38 Henttonen Kerttu ValSu 20.33 0.09.02
39 Oikarainen Siiri LaihLu 21.11 0.09.40
40 Siltanen Senni AngA 21.18 0.09.47
41 Myllykoski Venla KanSu 23.43 0.12.12
42 Aalto Aura TP 24.10 0.12.39
43 Leppä Laura Eräp 27.17 0.15.46

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Isabella KangSK 11.22 0.00.00
2 Kemppi Silva EsSu 11.38 0.00.16
3 Lehtonen Venla UlvUra 12.26 0.01.04
4 Kankaanpää Aino LaihLu 13.04 0.01.42
5 Koivunen Netta RasKa 13.34 0.02.12
6 Laitamäki Lotta HlT 14.05 0.02.43
7 Hietala Sini LapVi 14.28 0.03.06
8 Sikkilä Peppi LapVi 14.34 0.03.12
8 Kaikkonen Oona Koovee 14.34 0.03.12
10 Sipilä Mia KangSK 14.35 0.03.13
11 Juva Juulia AngA 14.41 0.03.19
12 Gröhn Ronja HU-46 14.42 0.03.20
13 Kulju Eevi Keihäs 15.24 0.04.02
14 Haapamäki Kerttu HyRa 15.36 0.04.14
15 Rautio Ulrika EsSu 15.37 0.04.15
16 Kontio Kirsi KangSK 15.39 0.04.17
17 Romppainen Piia HyRa 15.48 0.04.26
18 Väistökoski Meri TP 16.05 0.04.43
19 Punto Elli RaN 16.27 0.05.05
20 Pitkänen Sinna TP 16.35 0.05.13
21 Åberg Ninni HyRa 16.39 0.05.17
22 Rajala Saara TarpSu 17.19 0.05.57
23 Salonen Lotta JRV 17.31 0.06.09
24 Lehtimäki Liisa RaLu 17.56 0.06.34
25 Mustajoki Hulda TP 18.08 0.06.46
26 Ahonen Jutta AngA 18.28 0.07.06
27 Kyllästinen Inka RaLu 18.35 0.07.13
28 Rintanen Anni TP 18.42 0.07.20
29 Salonen Heidi Koovee 19.59 0.08.37
30 Varjola Mette Koovee 20.05 0.08.43
31 Kavander Milla YlKi 20.37 0.09.15
32 Virkajärvi Heta JRV 20.59 0.09.37
33 Rajala Ella TarpSu 21.45 0.10.23
34 Lehtimäki Aino-Maria RaLu 23.09 0.11.47
35 Linnainmaa Annukka PäLuLu 27.21 0.15.59
36 Eurén Noora RaVa 27.27 0.16.05
37 Nyholm Veera JRV 28.23 0.17.01
Liuksiala Santra KyRa KES -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Roosa SKUusi 12.56 0.00.00
1 Koski Hanni Koovee 12.56 0.00.00
3 Taini Elli JRV 13.45 0.00.49
4 Laino Siiri KanSu 15.33 0.02.37
5 Lohtander Eerika RaLu 16.32 0.03.36
6 Niemenmaa Meeri IkNV 17.29 0.04.33
7 Huhtala Lotta TuS 19.29 0.06.33
8 Yliaho Reetta Koovee 20.25 0.07.29
9 Järvenpää Seela TP 20.50 0.07.54
10 Laine Liina LLuja 20.53 0.07.57
11 Raukola Venla KanSu 21.18 0.08.22
12 Laamanen Karoliina TarpSu 22.28 0.09.32
13 Salmia Kaisla TarpSu 23.18 0.10.22
14 Mäkelä Ilona Koovee 24.34 0.11.38
15 Nurminen Emilia TP 25.17 0.12.21
16 Halme Ronja TP 26.45 0.13.49
17 Määttälä Senni EsSu 27.40 0.14.44
18 Lehtinen Miina AngA 28.11 0.15.15
19 Mähönen Ella TP 29.42 0.16.46
20 Koskela Katri AngA 29.48 0.16.52
21 Mariani Sandra Koovee 30.30 0.17.34
22 Leppälä Jasmiina AngA 31.41 0.18.45
23 Määttänen Stella RasKa 32.38 0.19.42
24 Lehtonen Vilja AngA 35.39 0.22.43
25 Martikainen Ronja Eräp 40.03 0.27.07
Kuoppala Selma TarpSu HYL -
Koskinen Iida RaN HYL -
Ekström Saana-Mari MSParma HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Davidsson Linnéa TP 10.46 0.00.00
2 Naskali Johanna KyRa 12.06 0.01.20
3 Lampinen Pihla TP 12.49 0.02.03
4 Leppänen Sara Keihäs 13.03 0.02.17
5 Lampinen Siina TP 13.38 0.02.52
6 Holmala Kira IkNV 15.06 0.04.20
7 Raimovaara Emma HlS 15.32 0.04.46
8 Saari Venla PoRa 16.04 0.05.18
9 Hänninen Sanni TP 17.01 0.06.15
10 Nieminen Reetta VaHa 18.11 0.07.25
11 Lauttajärvi Siiri VaHa 19.29 0.08.43
12 Niemelä Sania KyRa 22.01 0.11.15
13 Ala-Jaskara Veera KyRa 27.24 0.16.38
14 Niskala Pinja TP 29.15 0.18.29
Laakso Liisa Keihäs KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enroth Emma TarpSu 8.44 0.00.00
2 Palomäki Emilia UlvUra 9.42 0.00.58
3 Tuurinkoski Sara HU-46 9.54 0.01.10
4 Peltonen Riikka JRV 10.05 0.01.21
5 Isoaho Peppilotta S-JKL 10.27 0.01.43
6 Ahlfors Erika TP 10.55 0.02.11
7 Enroth Jenna TarpSu 11.47 0.03.03
8 Hyppölä Ella JRV 12.43 0.03.59
9 Kovanen Saara S-JKL 13.01 0.04.17
10 Mustonen Vilma KangSK 13.07 0.04.23
11 Juslin Lumi Koovee 14.09 0.05.25
12 Jokinen Juliet RaN 14.41 0.05.57
13 Liuha Vilma KangSK 14.48 0.06.04
14 Lauttajärvi Lotta VaHa 15.39 0.06.55
15 Vallittu Tuuli KangSK 15.45 0.07.01
16 Salonen Minttu JRV 16.15 0.07.31
17 Toukola Pirita KangSK 17.18 0.08.34
18 Ahti Ronja TarpSu 19.27 0.10.43
19 Ylilehto Emilia TP 20.17 0.11.33

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rajala Venla TarpSu 9.58 0.00.00
2 Kankaanpää Sanni LaihLu 10.23 0.00.25
3 Sikkilä Iines LapVi 10.48 0.00.50
4 Lehtovirta Saana TP 12.35 0.02.37
5 Honkala Emmi KangSK 13.06 0.03.08
6 Reunamäki Iida Koovee 13.46 0.03.48
7 Nurmiainen Elsa Raseborg 14.10 0.04.12
8 Kulkula Fanni TarpSu 14.21 0.04.23
9 Hyvölä Venla KyS 14.54 0.04.56
10 Jormanainen Tuuli KangSK 15.15 0.05.17
11 Pesu Lotta TP 15.37 0.05.39
12 Korhonen Nella TarpSu 16.20 0.06.22
13 Nurminen Ella TP 23.33 0.13.35
14 Nyholm Ella JRV 28.54 0.18.56
15 Kerkola Pipsa TP 30.48 0.20.50
16 Tupitsa Kerttu RastiE4 37.08 0.27.10

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Silva Keihäs 10.36 0.00.00
2 Lehtonen Aurora UlvUra 12.53 0.02.17
3 Mäntytörmä Seela Keihäs 12.56 0.02.20
4 Malm Saara TP 13.38 0.03.02
5 Turpeinen Selma TP 13.55 0.03.19
6 Kytäjä Nia HiKi 14.48 0.04.12
7 Isoaho Pinjasisko S-JKL 15.52 0.05.16
8 Kantelinen Mona HyRa 16.37 0.06.01
9 Jalonen Sanni TuS 16.50 0.06.14
10 Kyckling Kerttu Eräp 18.59 0.08.23
11 Kölhi Aada VaHa 19.33 0.08.57
12 Martikainen Taika TP 19.46 0.09.10
13 Palmroth Rianna Keihäs 24.38 0.14.02