FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen SM-pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niemi Pekka KanSu 1.30.00 0.00.00
2 Laurila Jussi JalJa 1.32.01 0.02.01
3 Haga André Botnia 1.34.41 0.04.41
4 Kaskinen Kare UlvUra 1.36.38 0.06.38
5 Saarinen Juho MU 1.36.40 0.06.40
6 Saarela Samuli KoS 1.39.44 0.09.44
7 Pökälä Samuel AR 1.42.37 0.12.37
8 Kahelin Jouni VaajTe 1.44.18 0.14.18
9 Nousiainen Antti LS-37 1.50.00 0.20.00
10 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.52.12 0.22.12
11 Kleemola Joona Eks 2.08.08 0.38.08
12 Rantanen Kalle PIF 2.24.36 0.54.36
Blomster Anders Trian KES -
Huikko Petteri VaajTe KES -
Pyykönen Pasi KanSu KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 1.27.18 0.00.00 101.35
2 Haga Antonia Botnia 1.27.59 0.00.41 99.19
3 Pesu Mervi RR 1.33.43 0.06.25 91.84
4 Saarela Ruska KoS 1.36.54 0.09.36 87.57
5 Penttilä Marja KoS 1.37.16 0.09.58 86.00
6 Laurila Susanna JalJa 1.41.01 0.13.43 81.62
7 Lindroth Mona AR 1.44.38 0.17.20 77.64
8 Hakala Eeva-Liisa KortJV 2.15.10 0.47.52 59.21
9 Korhonen Julia LappRi 2.24.09 0.56.51 54.68
10 Rantala Eerika HS 2.41.44 1.14.26 47.99
Hakala Essi MSParma KES -
Lehtimäki Tuuli LHR KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nieminen Verneri RaVa 1.19.30 0.00.00 89.15
2 Kaksonen Teemu YKV 1.19.56 0.00.26 87.33
3 Lilja Juha TP 1.20.04 0.00.34 85.86
4 Lindahl Jesper Trian 1.24.21 0.04.51 80.24
5 Sevelius Emil Trian 1.26.50 0.07.20 76.72
6 Puolakanaho Sakari HyRa 1.26.53 0.07.23 75.45
7 Tervala Miska RaVa 1.30.27 0.10.57 71.30
8 Paasi Antti TP 1.58.50 0.39.20 53.38
9 Ekholm Tobias Trian 1.59.54 0.40.24 52.02
10 Heinaro Lauri EsSu 2.05.29 0.45.59 48.85
11 Kleemola Arttu Eks 2.17.49 0.58.19 43.71

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Antti TP 55.31 0.00.00 72.77
2 Lepistö Oskari MSParma 58.28 0.02.57 68.16
3 Haltia Ilari RR 58.55 0.03.24 66.70
4 Oksa Antti-Jussi HyRa 1.02.31 0.07.00 61.98
5 Venetjoki Väinö KoS 1.04.00 0.08.29 59.68
6 Ikola Atte LeSi 1.06.29 0.10.58 56.62
7 Kronqvist Emil KoS 1.10.55 0.15.24 52.31
8 Arvela Oskari LS-37 1.15.34 0.20.03 48.36
9 Väisänen Leevi EsSu 1.19.27 0.23.56 45.30
10 Autio Wertti HyRa 1.28.35 0.33.04 40.01
Nykänen Tomi LS-37 KES -
Kavander Jere L-US HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Olkkonen Vili KangSK 1.01.00 0.00.00
2 Korhonen Eetu SKVuoksi 1.03.14 0.02.14
3 Laaksonen Emil EsSu 1.05.10 0.04.10
4 Laitamäki Wille MSParma 1.07.03 0.06.03
5 Laakso Ilari RR 1.14.36 0.13.36
6 Saarela Benjamin LHR 1.27.57 0.26.57
7 Hanhijärvi Paulus EsAk 1.33.33 0.32.33
Maaranen Jaakko PäijRa KES -
Viilo Tommi TP KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Pinja RR 1.02.38 0.00.00 77.69
2 Nurminen Jutta VaHa 1.02.48 0.00.10 75.55
3 Myrskog Linnea Kronan 1.06.10 0.03.32 69.86
4 Similä Roosa SKVuoksi 1.06.49 0.04.11 67.36
5 Haltia Riikka RR 1.13.16 0.10.38 59.77
6 Kilpeläinen Pihla JRV 1.19.55 0.17.17 53.28
7 Pihlajamaa Susanna YlivKu 1.26.06 0.23.28 48.04

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 49.48 0.00.00 71.66
2 Välimaa Eveliina VaaSu 52.19 0.02.31 66.16
3 Ruokola Anna RaJu 1.00.08 0.10.20 55.78
4 Kamila Minerva SuJu 1.09.54 0.20.06 46.46
5 Lindahl Jannica Trian 1.12.09 0.22.21 43.52
6 Hirvonen Julia KyRa 1.18.17 0.28.29 38.75

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiljander Venla HyRa 1.15.42 0.00.00
2 Kiuru Milja VaHa 1.16.15 0.00.33
3 Keurulainen Siiri RastiE4 1.17.29 0.01.47

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Erm Tõnis L-US 1.21.29 0.00.00 84.57
2 Virkki Janne KeuKi 1.27.44 0.06.15 77.47
3 Hongell Timo KoS 1.28.57 0.07.28 75.36
4 Sorvari Niko RaVi 1.30.45 0.09.16 72.83
5 Hämäläinen Ari LS-37 1.30.54 0.09.25 71.67
6 Mikkola Timo Hiisi 1.31.43 0.10.14 70.01
7 Kivelä Tuomas HlS 1.42.49 0.21.20 61.54
8 Takamaa Mikko JalJa 1.59.52 0.38.23 52.00
9 Harlamow Kim KoS 2.00.49 0.39.20 50.82
10 Kettunen Pyry SäynSa 2.33.54 1.12.25 39.28
Paavola Kai KoS KES -
Nurminen Janne Hiilto KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 1.21.16 0.00.00 83.55
2 Kankkunen Riku KuoSu 1.29.13 0.07.57 75.29
3 Lehtinen Juhani SuJu 1.36.35 0.15.19 68.79
4 Sarkkinen Timo LaTa 1.38.27 0.17.11 66.75
5 Koltunov Vladimir LS-37 1.39.15 0.17.59 65.48
6 Voutilainen Arto JRV 1.40.54 0.19.38 63.69
7 Roininen Reijo JäPa 1.41.19 0.20.03 62.71
8 Vapa Marko S-2000 1.44.02 0.22.46 60.37
9 Mykkänen Jarkko HlS 1.44.56 0.23.40 59.16
10 Nurminen Ilkka Hiilto 1.52.38 0.31.22 54.47
11 Laaksonen Pasi EsSu 1.56.56 0.35.40 51.84
12 Ikola Timo LeSi 2.19.53 0.58.37 42.82
13 Räsänen Teemu SalVil 2.25.09 1.03.53 40.76
Hyvönen Esa S-JKL HYL -
Virta Jani Trian KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Mika RaVa 55.34 0.00.00 77.78
2 Kamila Kai SuJu 56.48 0.01.14 75.60
3 Kyyrönen Samuli RR 57.58 0.02.24 73.59
4 Salo Mikael Trian 58.10 0.02.36 72.85
5 Klemettinen Vesa S-JKL 1.01.33 0.05.59 68.39
6 Pesu Raino Hiilto 1.01.55 0.06.21 67.53
7 Jokinen Heikki LS-37 1.02.32 0.06.58 66.41
8 Myllykoski Pekka S-JKL 1.02.49 0.07.15 65.67
9 Bondarenko Igor LS-37 1.03.49 0.08.15 64.19
10 Jaatinen Marko MuurVi 1.03.52 0.08.18 63.70
11 Rusanen Petri S-JKL 1.06.27 0.10.53 60.80
12 Hakala Arto HlT 1.08.27 0.12.53 58.61
13 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.09.29 0.13.55 57.34
14 Surakka Petteri HS 1.09.43 0.14.09 56.74
15 Korhonen Mika SKVuoksi 1.11.42 0.16.08 54.78
16 Logvinchuk Aleksander LS-37 1.13.01 0.17.27 53.40
17 Rae Arbo L-US 1.14.57 0.19.23 51.65
18 Kaukonen Markus EsSu 1.14.58 0.19.24 51.26
19 Karppinen Tom RaVa 1.19.47 0.24.13 47.81
20 Louekari Sami EsSu 1.23.58 0.28.24 45.10
21 Hirvonen Petri EE 1.24.31 0.28.57 44.47
22 Juva Mika MuurVi 1.29.09 0.33.35 41.84
23 Fey Carl EsSu 1.48.43 0.53.09 34.05
Ojala Kai S-2000 HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Mika HS 49.13 0.00.00 76.21
2 Raudus Timo Eks 51.17 0.02.04 72.61
3 Savikko Olli TarpSu 52.27 0.03.14 70.49
4 Östergård Patric Trian 56.03 0.06.50 65.48
5 Marttinen Tuomo IPR 56.58 0.07.45 63.96
6 Gynther Kimmo IHR 57.49 0.08.36 62.56
7 Launonen Jarmo KeU 59.22 0.10.09 60.47
8 Höstman Stefan Malax 1.00.23 0.11.10 59.01
9 Turpiainen Janne HyRa 1.01.21 0.12.08 57.64
10 Similä Juha SKVuoksi 1.03.05 0.13.52 55.63
11 Saari Ismo IPR 1.03.13 0.14.00 55.09
12 Lindfors Max Trian 1.03.50 0.14.37 54.14
13 Kleemola Jouko Eks 1.04.37 0.15.24 53.07
14 Mäki Pekka TarpSu 1.08.00 0.18.47 50.04
15 Mäkinen Seppo S-2000 1.08.07 0.18.54 49.56
16 Kinnari Jukka SuJu 1.08.41 0.19.28 48.76
17 Paasi Jaakko TP 1.08.58 0.19.45 48.17
18 Laine Kari VaHa 1.11.38 0.22.25 46.00
19 Vesamäki Olli-Pekka RaVi 1.14.29 0.25.16 43.88
20 Ijas Markku HyRa 1.15.07 0.25.54 43.16
21 Maaranen Timo PäijRa 1.53.58 1.04.45 28.21
Nyman Jörgen Raseborg HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Enroth Ari RR 58.52 0.00.00 64.22
2 Ovaska Pertti EE 59.00 0.00.08 63.27
3 Mannila Tapio EE 1.00.19 0.01.27 61.11
4 Ojala Hannu TarpSu 1.01.22 0.02.30 59.29
5 Niemensivu Pekka KanSu 1.04.12 0.05.20 55.94
6 Martikainen Pasi IPR 1.05.30 0.06.38 54.11
7 Lehikoinen Aki S-JKL 1.09.08 0.10.16 50.58
8 Nyholm Thomas Trian 1.10.06 0.11.14 49.21
9 Viinikainen Mikko EsSu 1.17.12 0.18.20 44.07
10 Fogelholm Mikael KeU 1.39.38 0.40.46 33.67
11 Aho Ari MSParma 1.55.03 0.56.11 28.75
Linna Heikki RasKe HYL -
Jetsonen Juhani OC-DUBHE KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 49.30 0.00.00 61.62
2 Viilo Keijo TP 53.04 0.03.34 56.25
3 Tyrväinen Heikki JäPa 56.40 0.07.10 51.52
4 Honkanen Reijo TurSa 57.51 0.08.21 49.34
5 Juura Esa KanSu 58.26 0.08.56 47.73
6 Laurila Timo JalJa 1.09.46 0.20.16 39.04
7 Sjöblom Jarmo HinnYr 1.22.19 0.32.49 32.29
Nuoranne Jussi LHR KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo IPR 51.17 0.00.00 56.23
2 Saarinen Heikki SOC 52.37 0.01.20 53.98
3 Hirsimäki Raimo JäPa 58.10 0.06.53 48.09
4 Virtanen Jorma Hiisi 1.01.07 0.09.50 45.06
5 Ojala Antti TurSa 1.04.11 0.12.54 42.23
6 Leinonen Markku KuoSu 1.07.43 0.16.26 39.39
7 Moisander Jouni RaVi 1.13.44 0.22.27 35.59
8 Lakkala Ossi KuoSu 1.14.13 0.22.56 34.77
9 Hahtola Aulis RasKu 1.15.43 0.24.26 33.51
10 Hyyryläinen Raimo JuvU 1.21.52 0.30.35 30.47
11 Köykkä Jussi RasKu 1.25.25 0.34.08 28.69

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 40.10 0.00.00 53.84
2 Juola Eero KoS 42.15 0.02.05 50.34
3 Orpana Risto SOC 42.54 0.02.44 48.73
4 Kesti Tapani KuortKu 44.37 0.04.27 46.05
5 Nurminen Heikki IPR 46.21 0.06.11 43.55
6 Ilkka Jarmo RaJu 46.28 0.06.18 42.66
7 Torvikoski Jouko JäPa 51.52 0.11.42 37.53
8 Taipalus Esko RasKe 56.48 0.16.38 33.63
9 Sirola Risto KeU 57.12 0.17.02 32.77
10 Varonen Arto LeSi 1.04.50 0.24.40 28.35

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lind Matti KiimU 46.31 0.00.00 43.88
2 Alalahti Jaakko ONMKY 48.22 0.01.51 41.57
3 Kanerva Unto Jyry 48.24 0.01.53 40.91
4 Österberg Reino LeSi 52.20 0.05.49 37.25
5 Martikainen Arvo LS-37 55.11 0.08.40 34.77
6 Häkkinen Tapani IPR 58.45 0.12.14 32.14
7 Veijovaara Jorma Pohjant 1.02.51 0.16.20 29.55
8 Luukko Jukka LS-37 1.11.45 0.25.14 25.46
9 Ijas Johannes Raus 1.14.30 0.27.59 24.11
Kuisla Raimo EE KES -
Suorajärvi Mauri Pohjant KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hertsbacka Henna PIF 1.01.24 0.00.00 85.46
2 Alexandersson Dina PIF 1.03.35 0.02.11 80.05
3 Koivunen Mari LamSä 1.05.36 0.04.12 75.19
4 Jaako Niina LänRa 1.07.29 0.06.05 70.75
5 Vaano Kristiina RaVi 1.16.14 0.14.50 60.57
Fey Natalia EsSu HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Koovee 48.05 0.00.00 74.61
2 Niittymäki Katri Hiilto 49.55 0.01.50 69.71
3 Packalen Auli Lynx 54.48 0.06.43 61.53
4 Salomaa Anne IPR 1.04.45 0.16.40 50.42
5 Jämsén Miia JRV 1.24.34 0.36.29 37.33
Heiskanen Reetta KuoSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korhonen Kirsi Navi 50.07 0.00.00 79.56
2 Roininen Anu JäPa 52.02 0.01.55 74.71
3 Jaatinen Satu MuurVi 57.48 0.07.41 65.54
4 Arvela Kirsi LS-37 1.00.01 0.09.54 61.45
5 Oksanen Anu SaPu 1.04.12 0.14.05 55.90
6 Rajasaari Kristiina RasKe 1.06.22 0.16.15 52.57
7 Paulanto Kaisu RR 1.13.22 0.23.15 46.20

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Eija HS 1.02.10 0.00.00 69.45
2 Heinaro Mervi EsSu 1.03.54 0.01.44 66.55
3 Perkkalainen Johanna RasKe 1.04.34 0.02.24 64.86
4 Erkkilä Marja RaJu 1.04.39 0.02.29 63.77
5 Pirttilä Lea OH 1.08.32 0.06.22 59.21
6 Laine Merja VaHa 1.11.13 0.09.03 56.07
7 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.11.51 0.09.41 54.68
8 Autti Marja-Liisa EsSu 1.17.38 0.15.28 49.77
9 Riikonen Tiina HU-46 1.23.35 0.21.25 45.45
10 Tirkkonen Liisa RaJu 1.37.12 0.35.02 38.42
11 Blomster Anne-Maj Trian 1.41.15 0.39.05 36.24

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rasimus Tuula S-JKL 49.53 0.00.00 64.49
2 Nyholm Satu RaN 52.07 0.02.14 59.88
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi SuJu 55.42 0.05.49 54.29
4 Jetsonen Sari OC-DUBHE 59.33 0.09.40 49.16
5 Linko Rita EsSu 1.01.23 0.11.30 46.12
6 Raatikainen Päivi SaPu 1.15.59 0.26.06 35.99

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 53.40 0.00.00 63.13
2 Sjöblom Hannele HinnYr 56.24 0.02.44 57.07
3 Anttila Sisko LamSä 1.00.31 0.06.51 50.39
4 Laurila Arja JalJa 1.34.08 0.40.28 30.59

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 46.43 0.00.00 35.38
2 Pått Saga Minken 1.11.27 0.24.44 21.40
3 Tarkiainen Sirpa SuSe 1.18.50 0.32.07 17.82

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 1.04.07 0.00.00
2 Palomäki Eila SuSe 1.14.27 0.10.20