FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä matka R1 finaali, viralliset tulokset, kaikki sarjat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Elias TP 1.40.44 0.00.00
2 Portin Fredric PR 1.42.25 0.01.41
3 Lakanen Jani Koovee 1.44.50 0.04.06
4 Talvinen Arto MSParma 1.46.31 0.05.47
5 Saari Toni VaajTe 1.48.25 0.07.41
6 Bäckman Johan SWE 1.48.34 0.07.50
7 Suna Jussi TuMe 1.49.25 0.08.41
8 Silvennoinen Santeri KR 1.49.49 0.09.05
9 Heinaro Einari HS 1.50.57 0.10.13
10 Anttolainen Aleksi LS-37 1.51.08 0.10.24
11 Syrjäläinen Arttu HS 1.51.11 0.10.27
12 Pajunen Jere SWE 1.52.39 0.11.55
13 Taanila Vesa IkNV 1.52.46 0.12.02
14 Knuuttila Mikko IkNV 1.53.52 0.13.08
15 Räsänen Markus KR 1.53.53 0.13.09
16 Sulkula Ilari VaajTe 1.54.22 0.13.38
17 Sorvisto Juha VaajTe 1.55.53 0.15.09
18 Leskinen Aleksi Lynx 1.59.59 0.19.15
19 Oikarinen Lauri VaajTe 2.00.29 0.19.45
20 Valkama Sami PR 2.02.01 0.21.17
21 Kautto Lasse VaajTe 2.02.05 0.21.21
22 Kuukka Anton TP 2.02.18 0.21.34
23 Kujala Jouni Pohjant 2.06.07 0.25.23
24 Mähönen Timo SWE 2.06.18 0.25.34
25 Väisänen Henrik MSParma 2.06.58 0.26.14
26 Patana Mikko HiKi 2.08.07 0.27.23
27 Mänkärlä Janne Lynx 2.08.08 0.27.24
28 Huhtinen Mikko PR 2.09.23 0.28.39
29 Aaltio Aapo KuoSu 2.10.07 0.29.23
30 Hasu Topi Trian 2.10.18 0.29.34
31 Huovila Jarkko TP 2.10.35 0.29.51
32 Penttinen Topi Trian 2.10.45 0.30.01
33 Saramäki Niklas Lynx 2.13.07 0.32.23
34 Salervo Mikko Trian 2.14.17 0.33.33
35 Valtonen Luukas HS 2.16.14 0.35.30
36 Saikko Antti TP 2.16.49 0.36.05
37 Pohjola Lauri S-JKL 2.31.00 0.50.16
Heiska Samu VeVe KES -
Hölsö Mikko YKV KES -
Kalve Henri PR KES -
Lassila Ari-Pekka Koovee KES -
Leskinen Antti-Pekka Lynx KES -
Leskinen Aapo Lynx KES -
Niemi Vili RR KES -
Simosas Otto Trian KES -
Airila Hannu KR KES -

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nenonen Lauri KR 1.11.04 0.00.00 85.65 84.15
2 Leinonen Pauli S-JKL 1.13.11 0.02.07 82.92 81.47
3 Saari Aki VaajTe 1.14.14 0.03.10 81.49 80.07
4 Mäkinen Tapani TuMe 1.16.08 0.05.04 79.21 77.83
5 Helander Iisak Pohjant 1.16.20 0.05.16 78.76 77.38
6 Stenlund Daniel PR 1.16.21 0.05.17 78.50 77.13
7 Parkkinen Ville IkNV 1.16.56 0.05.52 77.66 76.30
8 Ahonen Jere KangSK 1.18.19 0.07.15 76.05 74.72
8 Laukkarinen Jesse PR 1.18.19 0.07.15 76.05 74.72
10 Kotro Tuomas IkNV 1.18.22 0.07.18 75.53 74.21
11 Hederskog Martin SWE 1.19.02 0.07.58 74.66 73.35
12 Saarinen Jarkko HiKi 1.19.19 0.08.15 74.16 72.86
13 Hyyryläinen Juha AnttU 1.19.32 0.08.28 73.72 72.43
14 Elo Markku AngA 1.19.39 0.08.35 73.38 72.09
15 Hyvönen Pekka AngA 1.19.41 0.08.37 73.11 71.83
16 Kalliokoski Jooseppi IkNV 1.20.21 0.09.17 72.27 71.01
17 Takanen Lari VeVe 1.20.45 0.09.41 71.69 70.43
18 Inkeri Eero VeVe 1.21.42 0.10.38 70.62 69.39
18 Manninen Heikki AnttU 1.21.42 0.10.38 70.62 69.39
20 Koskinen Roope KR 1.21.48 0.10.44 70.08 68.86
21 Tani Jukka KS 1.22.01 0.10.57 69.67 68.45
22 Lahtinen Tuomo LS-37 1.23.10 0.12.06 68.48 67.28
23 Brunell Filip Trian 1.23.12 0.12.08 68.23 67.04
24 Ketonen Miikka KoS 1.23.43 0.12.39 67.59 66.40
25 Popov Artem MSParma 1.24.33 0.13.29 66.70 65.53
26 Loukkalahti Otto HiKi 1.24.34 0.13.30 66.47 65.30
27 Vanhanen Konsta IkNV 1.26.34 0.15.30 64.72 63.58
28 Sipponen Jere SWE 1.26.51 0.15.47 64.29 63.17
29 Maslowskiy Dmitriy HlS 1.27.29 0.16.25 63.61 62.50
30 Juura Elmeri KanSu 1.27.33 0.16.29 63.35 62.24
31 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.27.58 0.16.54 62.84 61.74
32 Hernelahti Miika KR 1.28.21 0.17.17 62.36 61.26
33 Istolahti Tuomo KangSK 1.28.32 0.17.28 62.02 60.93
34 Hasu Simo Trian 1.29.12 0.18.08 61.34 60.27
35 Larsson Jimmy SWE 1.29.27 0.18.23 60.96 59.90
36 Sulkula Anton S-JKL 1.29.48 0.18.44 60.52 59.46
37 Nissinen Niko Pohjant 1.30.35 0.19.31 59.79 58.74
38 Kulagin Artur HS 1.30.40 0.19.36 59.53 58.49
39 Sankari Matias LS-37 1.30.50 0.19.46 59.21 58.18
40 Leirimaa Tatu RaVa 1.30.56 0.19.52 58.94 57.91
40 Uitto Jussi RasKu 1.30.56 0.19.52 58.94 57.91
42 Järvinen Seppo LS-37 1.32.51 0.21.47 57.33 56.32
43 Vesanto Anssi EsSu 1.33.25 0.22.21 56.78 55.79
44 Uitto Ville RasKu 1.33.33 0.22.29 56.50 55.51
45 Lindeqvist Juuso PR 1.34.46 0.23.42 55.58 54.60
46 Henriksson Tobias Trian 1.34.54 0.23.50 55.30 54.34
47 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.35.48 0.24.44 54.59 53.63
48 Laine Miika KS 1.43.32 0.32.28 50.33 49.45
Rahko Sampo Pohjant KES -
Rissanen Lari-Antti SonPa KES -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Toni-Antti KoS 1.11.16 0.00.00 80.83 79.38
2 Saikko Ville LappRi 1.11.34 0.00.18 80.21 78.77
3 Saari Petri VaajTe 1.11.44 0.00.28 79.75 78.31
4 Grishman Denis RaVa 1.12.26 0.01.10 78.70 77.28
5 Lampinen Ville HS 1.13.02 0.01.46 77.78 76.38
6 Blomster Daniel Trian 1.14.52 0.03.36 75.60 74.24
7 Saarela Ville-Petteri KemU 1.15.15 0.03.59 74.95 73.60
8 Snickars Caj OK77 1.15.46 0.04.30 74.18 72.84
9 Kuningas Janne LuuRa 1.16.59 0.05.43 72.74 71.43
10 Väisänen Patrik KS 1.17.05 0.05.49 72.39 71.08
11 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.17.10 0.05.54 72.05 70.75
12 Sund Otto Trian 1.18.49 0.07.33 70.29 69.02
13 Laitinen Justus Koovee 1.19.08 0.07.52 69.75 68.49
14 Manninen Kalle AnttU 1.19.53 0.08.37 68.84 67.60
15 Meriläinen Ari HlS 1.19.54 0.08.38 68.58 67.34
16 Niiranen Arto KR 1.20.55 0.09.39 67.47 66.25
17 Markkila Eero RasKu 1.21.05 0.09.49 67.08 65.87
18 Ruohola Aaro MSParma 1.21.14 0.09.58 66.71 65.51
19 Kukkonen Janne KuoSu 1.21.33 0.10.17 66.21 65.01
20 Pajula Kimmo TuMe 1.22.09 0.10.53 65.48 64.30
21 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.22.19 0.11.03 65.10 63.93
22 Vartiainen Juha KuoSu 1.23.08 0.11.52 64.22 63.06
23 Fjällström Tuomas AnttU 1.23.09 0.11.53 63.96 62.81
24 Kommio Jere HlS 1.25.33 0.14.17 61.94 60.82
25 Grahn Viljam Femman 1.27.46 0.16.30 60.14 59.06
26 Vainiomäki Samuel PelPo 1.28.12 0.16.56 59.62 58.54
27 Sundelin Peter Femman 1.29.02 0.17.46 58.83 57.77
28 Huomolin Ville LuuRa 1.30.23 0.19.07 57.73 56.69
29 Kujala Rainer Lynx 1.31.09 0.19.53 57.03 56.00
30 Viippola Ilpo OuTa 1.33.10 0.21.54 55.58 54.58
31 Laasanen Lauri LaihLu 1.33.19 0.22.03 55.27 54.28
32 Kokkinen Kari LaTa 1.34.01 0.22.45 54.65 53.66
33 Tahvonen Matti PR 1.36.31 0.25.15 53.02 52.07
34 Ranki Arto AngA 1.38.31 0.27.15 51.74 50.81
35 Solonen Joni LS-37 1.39.25 0.28.09 51.07 50.15
36 Hyyppä Samuel VetU 1.42.45 0.31.29 49.22 48.33
37 Virekunnas Heikki TP 1.43.48 0.32.32 48.53 47.65
38 Harald Joachim Falken 1.45.05 0.33.49 47.75 46.88
39 Söderström Peter Raseborg 1.49.59 0.38.43 45.44 44.62
40 Kemppinen Mikko LaTa 1.50.31 0.39.15 45.03 44.22
Lauren Max PIF KES -
Mattila Aleksi Lynx KES -
Summanen Aapo HS KES -
Heikka Lauri Pohjant HYL -

Sarja H21B3
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närvä Tomi HiKi 1.03.38 0.00.00 83.93 82.03
2 Koistinen Olli-Pekka HiKi 1.04.15 0.00.37 82.17 80.31
3 Muukkonen Petteri Trian 1.10.38 0.07.00 73.87 72.20
4 Pöyhönen Petja RasKa 1.11.19 0.07.41 72.30 70.66
5 Istolahti Jaakko KangSK 1.16.54 0.13.16 66.25 64.75
6 Kleemola Lauri Lynx 1.23.18 0.19.40 60.42 59.05
7 Kronberg Patrick Femman 1.23.32 0.19.54 59.51 58.16
8 Lehtola Tomi Koovee 1.25.32 0.21.54 57.40 56.10
9 Jern Jens Femman 1.25.41 0.22.03 56.58 55.30
10 Huhtinen Olli TuS 1.30.50 0.27.12 52.69 51.50
11 Heiskanen Oskari Lynx 1.42.33 0.38.55 46.07 45.03
12 Tuovinen Aleksi KuoSu 1.42.43 0.39.05 45.40 44.37
13 Kahila Eero TP 1.43.12 0.39.34 44.59 43.58
14 Väänänen Vesa-Ville RaLu 1.51.43 0.48.05 40.64 39.72

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna Pohjant 1.19.47 0.00.00
2 Haikonen Henna-Riikka AnttU 1.23.12 0.03.25
3 Kinni Saila TP 1.23.30 0.03.43
4 Sundberg Karoliina Lynx 1.23.52 0.04.05
5 Anttonen Sari KeuKi 1.24.45 0.04.58
6 Kivelä Sanni AngA 1.25.24 0.05.37
7 Närhi Anna SWE 1.26.25 0.06.38
8 Niittynen Miia Koovee 1.26.58 0.07.11
9 Nurmi Kirsi SWE 1.28.03 0.08.16
10 Saarimäki Heini AngA 1.28.15 0.08.28
11 Dambe Inga PR 1.28.34 0.08.47
12 Westerlund Ina OK77 1.29.17 0.09.30
13 Silvennoinen Emma PR 1.29.59 0.10.12
14 Wennman Heini Pohjant 1.30.01 0.10.14
15 Sianoja Maija MSParma 1.30.44 0.10.57
16 Kauppila Sanna AngA 1.31.20 0.11.33
17 Schoultz von Katja Trian 1.32.08 0.12.21
18 Viberg Tuulia MSParma 1.33.00 0.13.13
19 Gunell Yvonne PIF 1.33.58 0.14.11
20 Peltomäki Elli RasKa 1.34.03 0.14.16
21 Väänänen Mari KR 1.34.21 0.14.34
22 Hirvonen Eveliina PR 1.36.25 0.16.38
23 Ukskoski Karoliina Koovee 1.36.54 0.17.07
24 Kilpeläinen Elina VeVe 1.37.59 0.18.12
25 Autio Päivi Hiisi 1.38.17 0.18.30
26 Istolahti Tiia MSParma 1.38.24 0.18.37
27 Kirvesmies Lotta LS-37 1.39.23 0.19.36
28 Mattila Milla HS 1.40.26 0.20.39
29 Heikkonen Anni MSParma 1.40.41 0.20.54
30 Portin Laura MSParma 1.43.16 0.23.29
31 Taini Mia JRV 1.43.23 0.23.36
32 Hämäläinen Roosa KoS 1.44.15 0.24.28
33 Suhonen Anniina HS 1.45.17 0.25.30
34 Ylikylä Suvi RasKa 1.45.27 0.25.40
35 Hyyrynen Noora KS 1.48.45 0.28.58
36 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.51.32 0.31.45
37 Heittola Suvi RasKu 1.53.09 0.33.22
38 Kauppinen Silja KR 2.04.20 0.44.33

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Tuija RasKa 1.05.16 0.00.00 84.06 82.07
2 Andelin Sanna LaTa 1.07.35 0.02.19 80.82 78.90
3 Höstman Victoria Femman 1.09.23 0.04.07 78.38 76.52
4 Lylynperä Kaisa AngA 1.11.35 0.06.19 75.63 73.84
5 Kymäläinen Sanni TP 1.12.14 0.06.58 74.61 72.84
6 Tervo Susanna SWE 1.12.25 0.07.09 74.09 72.33
7 Lammi Elina HS 1.12.59 0.07.43 73.18 71.45
8 Jakobsson Laura RasKa 1.14.21 0.09.05 71.51 69.82
9 Marila Anna-Sofia Trian 1.15.05 0.09.49 70.49 68.82
10 Rinkineva Elina RaJu 1.15.24 0.10.08 69.88 68.22
11 Tunis Pernilla Femman 1.15.31 0.10.15 69.45 67.80
12 Lönnberg Frida PIF 1.17.12 0.11.56 67.62 66.01
13 Aho Petra Navi 1.17.48 0.12.32 66.79 65.20
14 Lahtinen Katja HS 1.19.56 0.14.40 64.70 63.17
15 Seppänen Mari Trian 1.19.59 0.14.43 64.36 62.83
16 Uotila Ulrika Koovee 1.21.13 0.15.57 63.08 61.59
17 Laitinen Salla EsAk 1.21.19 0.16.03 62.71 61.22
18 Honkimaa Anni EsSu 1.21.31 0.16.15 62.26 60.78
19 Iso-Markku Paula KR 1.21.32 0.16.16 61.95 60.48
20 Rajamäki Netta KangSK 1.22.09 0.16.53 61.19 59.74
21 Pensas Johanna LappRi 1.23.23 0.18.07 59.99 58.57
22 Manderbacka Hanne TuS 1.29.21 0.24.05 55.72 54.39
23 Tuominen Lotta RaJu 1.30.51 0.25.35 54.53 53.24
24 Korhonen Miitu KuoSu 1.31.58 0.26.42 53.60 52.33
25 Savinainen Kati RasKu 1.32.41 0.27.25 52.93 51.67
26 Tiitto Johanna RasTiimi 1.33.44 0.28.28 52.08 50.84
27 Raasakka Maija EsSu 1.38.24 0.33.08 49.36 48.19
28 Heikkilä Venla HS 1.39.59 0.34.43 48.34 47.19
29 Smeds Heidi NOK 1.43.43 0.38.27 46.36 45.26
30 Vainikka Kaisa KS 1.46.32 0.41.16 44.91 43.85
31 Kanko Ruut S-JKL 1.50.05 0.44.49 43.24 42.22
Tarvainen Heini Navi KES -
Moilanen Anna KuoSu KES -
Karvonen Sara Lynx KES -
Holopainen Maija SoJy KES -

Sarja D21B2
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uhotoinen Anu HiKi 1.06.07 0.00.00 57.55 54.75
2 Nurmi Ella VaaSu 1.17.08 0.11.01 47.85 45.52
3 Kolehmainen Hanne LaTa 1.25.16 0.19.09 41.95 39.91
4 Hietaoja Nelli HS 1.26.40 0.20.33 39.96 38.01
5 Ojala Ulla PoRa 1.56.37 0.50.30 28.72 27.32
Laasanen Aino LaihLu KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuomas HS 1.09.15 0.00.00 97.30 96.22
2 Syrjäläinen Topi HS 1.11.49 0.02.34 93.47 92.43
3 Heikkilä Ollipekka HS 1.12.31 0.03.16 92.21 91.18
4 Heinonen Eero MSParma 1.15.24 0.06.09 88.34 87.36
5 Kaario Otto S-JKL 1.18.27 0.09.12 84.57 83.63
6 Ray Jonathan OK77 1.19.00 0.09.45 83.65 82.73
7 Sorsa Aleksi EsSu 1.19.45 0.10.30 82.54 81.63
8 Heikkinen Valtteri VeVe 1.23.26 0.14.11 78.59 77.72
9 Ovaska Janne VeVe 1.24.00 0.14.45 77.75 76.89
10 Ruohola Akseli MSParma 1.24.27 0.15.12 77.03 76.17
11 Julkunen Aaro MSParma 1.24.48 0.15.33 76.41 75.56
12 Salmenkylä Anton HS 1.25.39 0.16.24 75.34 74.51
13 Korpi Juho LänRa 1.25.43 0.16.28 74.98 74.15
14 Puranen Konsta TP 1.25.52 0.16.37 74.55 73.72
15 Jern Tobias OK77 1.26.37 0.17.22 73.61 72.79
16 Jalli Eero MSParma 1.29.56 0.20.41 70.60 69.82
17 Hakuli Tommi SKUusi 1.30.43 0.21.28 69.71 68.93
18 Mustonen Pyry TP 1.32.56 0.23.41 67.77 67.01
19 Sevelius Emil Trian 1.32.57 0.23.42 67.48 66.73
20 Huila Joona Hiisi 1.33.03 0.23.48 67.12 66.38
21 Pryjma Fryderyk Koovee 1.34.31 0.25.16 65.81 65.08
22 Tulonen Benjamin HiKi 1.34.36 0.25.21 65.48 64.75
23 Tynys Joona KS 1.35.58 0.26.43 64.27 63.56
24 Hällström af Fabian OK77 1.36.17 0.27.02 63.79 63.09
25 Rahkola Mikko OH 1.36.24 0.27.09 63.45 62.74
26 Tonder Aapo SKVuoksi 1.36.38 0.27.23 63.03 62.33
27 Lammi Aleksi LapVi 1.36.49 0.27.34 62.64 61.94
28 Taulavuori Arttu AlatPi 1.37.16 0.28.01 62.08 61.39
29 Puputti Tuomas HiKi 1.37.39 0.28.24 61.57 60.89
30 Ylinen Juho IkNV 1.38.32 0.29.17 60.76 60.08
31 Lahtinen Vesa HiKi 1.41.40 0.32.25 58.63 57.98
32 Niskanen Janne VeVe 1.46.33 0.37.18 55.70 55.08
33 Härkönen Aleksi PudU 1.50.03 0.40.48 53.69 53.10
34 Sormunen Roope JRV 2.04.27 0.55.12 47.27 46.75
35 Hietaharju Aku RaJu 2.10.51 1.01.36 44.76 44.27
Toivonen Eevert KangSK KES -
Palmen Alvar EsSu KES -
Lindahl Jesper Trian KES -
Lapila Eero MSParma KES -
Holmback Hannes Femman KES -

Sarja H20B
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Joni RaVa 1.03.40 0.00.00 67.25 64.79
2 Esteves Ferreira Ricardo MSParma 1.07.04 0.03.24 63.20 60.89
3 Nummelin Oskari TuS 1.07.05 0.03.25 62.54 60.26
4 Huhtanen Kiri TP 1.11.57 0.08.17 57.72 55.61
5 Varis Henry JRV 1.12.02 0.08.22 57.06 54.97
6 Väyrynen Antti KyS 1.12.47 0.09.07 55.88 53.84
7 Oripelto Viljo HauSi 1.14.06 0.10.26 54.31 52.33
8 Mesiäinen Jaakko Navi 1.15.31 0.11.51 52.73 50.80
9 Vehmas Miika EsSu 1.17.05 0.13.25 51.10 49.23
10 Järvinen Ossi TP 1.19.22 0.15.42 49.09 47.30
11 Pietikäinen Aleksi Pihkan 1.25.52 0.22.12 44.87 43.24
11 Tuominen Juho KanSu 1.25.52 0.22.12 44.87 43.24
13 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.28.32 0.24.52 42.56 41.00
14 Leirimaa Lauri RaVa 1.31.57 0.28.17 40.51 39.03
15 de la Pascua Pablo Pihkan 1.44.03 0.40.23 35.39 34.09
16 Pitkänen Jonne TP 2.00.43 0.57.03 30.15 29.05

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Aaro VaHa 1.05.36 0.00.00 87.31 86.88
2 Nurmi Miika VaaSu 1.11.11 0.05.35 80.15 79.75
3 Kinnala Ville TuS 1.11.39 0.06.03 79.31 78.92
4 Klemola Saul Koovee 1.12.31 0.06.55 78.05 77.66
5 Ekström Rasmus MSParma 1.13.54 0.08.18 76.28 75.90
5 Asklöf Henrik TP 1.13.54 0.08.18 76.28 75.90
7 Viippola Aapo OuTa 1.14.12 0.08.36 75.36 74.99
8 Oksanen Teemu IkNV 1.16.29 0.10.53 72.82 72.46
9 Kaario Arttu S-JKL 1.16.57 0.11.21 72.08 71.73
10 Koivisto Daniel KyS 1.18.05 0.12.29 70.75 70.40
11 Salonen Matias HS 1.21.12 0.15.36 67.75 67.42
12 Nokka Vesa Rasti88 1.21.37 0.16.01 67.13 66.80
13 Lindqvist Arttu KS 1.26.07 0.20.31 63.36 63.05
14 Tala Miika HS 1.26.32 0.20.56 62.79 62.48
15 Mannonen Ville HS 1.26.34 0.20.58 62.51 62.20
16 Jalonen Jussi HlS 1.26.51 0.21.15 62.04 61.74
17 Mattila Pyry KS 1.27.45 0.22.09 61.15 60.85
18 Mustajoki Tiitus TP 1.29.56 0.24.20 59.41 59.12
19 Pousi Juho VeVe 1.30.08 0.24.32 59.03 58.74
20 Viilo Lasse TP 1.30.45 0.25.09 58.38 58.09
21 Joutsensaari Jeremias KangSK 1.30.49 0.25.13 58.09 57.80
22 Tervakangas Mikko EsSu 1.33.39 0.28.03 56.09 55.81
23 Sankelo Antton LapVi 1.34.37 0.29.01 55.28 55.01
24 Westerlund Otso Koovee 1.35.55 0.30.19 54.29 54.03
25 Johansson Väinö Koovee 1.37.28 0.31.52 53.20 52.94
26 Talja Eljas OK77 1.38.32 0.32.56 52.39 52.13
27 Venetjoki Väinö KoS 1.38.44 0.33.08 52.06 51.80
28 Hiidenhovi Aleks MSParma 1.38.48 0.33.12 51.79 51.54
29 Lamberg Benjamin EsSu 1.40.08 0.34.32 50.88 50.63
30 Koivuniemi Sakari TP 1.40.54 0.35.18 50.27 50.02
31 Simonen Markus KR 1.51.56 0.46.20 45.11 44.89
32 Virtanen Aaro LS-37 1.57.06 0.51.30 42.93 42.72
33 Kariniemi Roope Pohjant 2.10.13 1.04.37 38.43 38.24
Vaismaa Lassi JRV HYL -
Pasanen Ville KuoSu HYL -
Poutanen Mikko KoS KES -
Liukka Pieti KR KES -
Laakso Ville HlS KES -
Keronen Leevi TP KES -

Sarja H18B
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Lauri EsSu 57.35 0.00.00 69.27 67.10
2 Lilja Juha TP 58.35 0.01.00 67.66 65.54
3 Nissinen Veeti PuolRy 58.58 0.01.23 66.80 64.70
3 Turkki Eero ORa 58.58 0.01.23 66.80 64.70
5 Kesti Erik RasKa 1.00.28 0.02.53 64.32 62.30
6 Stenbacka Oscar VaaSu 1.00.32 0.02.57 63.84 61.83
7 Hakulinen Saku VeVe 1.03.01 0.05.26 60.93 59.01
8 Torsti Valtteri EsAk 1.03.22 0.05.47 60.20 58.30
9 Johansson Emil Brahe 1.04.47 0.07.12 58.50 56.66
10 Rautio Mikael EsSu 1.05.14 0.07.39 57.71 55.90
11 Joopi Ville UlvUra 1.05.24 0.07.49 57.18 55.38
12 Nykänen Tomi LS-37 1.05.33 0.07.58 56.67 54.89
13 Vicari Lars Navi 1.06.50 0.09.15 55.21 53.47
14 Mäki Juho Rasti88 1.07.08 0.09.33 54.59 52.87
15 Niemi Oskari LappRi 1.07.31 0.09.56 53.91 52.22
16 Kyrönlahti Tomi S-JKL 1.09.03 0.11.28 52.35 50.71
17 Tiukkanen Juho VaaSu 1.09.06 0.11.31 51.95 50.32
18 Kinnunen Valtteri MU 1.10.33 0.12.58 50.53 48.95
19 Vesterinen Arttu TP 1.13.01 0.15.26 48.48 46.96
20 Härkönen Sami OuTa 1.15.52 0.18.17 46.33 44.88
21 Parviainen Markus SKVuoksi 1.18.52 0.21.17 44.26 42.87
22 Koirikivi Riku RasTiimi 1.29.23 0.31.48 38.77 37.55
Honkanen Eppu RasPi HYL -
Saranpää Topias RaJu KES -
Nissinen Jere Pohjant KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arola Topias PR 48.38 0.00.00 75.13 73.98
2 Matinheikki Leo TP 52.49 0.04.11 68.91 67.86
3 Peltola Samuli KeuKi 54.40 0.06.02 66.32 65.31
4 Donner Jonny OK77 57.35 0.08.57 62.72 61.76
5 Lepistö Oskari MSParma 59.03 0.10.25 60.93 59.99
6 Rantoja Jarkko PR 1.00.15 0.11.37 59.48 58.57
7 Viskari Juuso HiKi 1.00.17 0.11.39 59.21 58.31
8 Kinnala Kalle TuS 1.01.37 0.12.59 57.70 56.82
9 Schüle Joel Koovee 1.01.38 0.13.00 57.46 56.58
10 Koivisto Juho LapVi 1.01.48 0.13.10 57.08 56.20
11 Heinonen Paavo HS 1.02.26 0.13.48 56.27 55.41
12 Niemensivu Timi RaLu 1.03.58 0.15.20 54.70 53.87
13 Koivumäki Olli KoS 1.06.01 0.17.23 52.79 51.98
14 Maijala Matias LapVe 1.08.03 0.19.25 51.01 50.23
15 Forsell Mickel Botnia 1.08.11 0.19.33 50.70 49.93
16 Haanpää Klaus PR 1.09.35 0.20.57 49.48 48.72
17 Hiiro Artturi RR 1.10.13 0.21.35 48.83 48.09
18 Haltia Ilari RR 1.10.41 0.22.03 48.31 47.57
19 Laasanen Matti LaihLu 1.10.49 0.22.11 48.02 47.29
20 Aho Ilmari VaHa 1.11.55 0.23.17 47.09 46.37
21 Oksa Antti-Jussi HlS 1.11.58 0.23.20 46.87 46.15
22 Autio Wertti HyRa 1.12.16 0.23.38 46.48 45.76
23 Malinen Hannu KuPe 1.12.39 0.24.01 46.04 45.33
24 Uusitalo Topias EsSu 1.15.36 0.26.58 44.06 43.38
25 Willman Pyry RasKa 1.16.37 0.27.59 43.29 42.62
26 Gripenberg Otto Brahe 1.16.42 0.28.04 43.06 42.40
27 Reijonen Oskari Trian 1.18.45 0.30.07 41.76 41.12
28 Partanen Lauri HyRa 1.19.47 0.31.09 41.04 40.41
29 Sandell Cedrik Raseborg 1.21.02 0.32.24 40.23 39.62
30 Puupponen Lauri EsSu 1.24.46 0.36.08 38.30 37.71
31 Hautakangas Nuuti HyRa 1.27.22 0.38.44 37.00 36.43
32 Outinen Tuomas KyS 1.31.53 0.43.15 35.02 34.49
33 Kukkonen Henri VeVe 1.38.12 0.49.34 32.63 32.13
34 Lehtimäki Juho RaLu 1.38.32 0.49.54 32.38 31.88
35 Sinervä Onni TuS 2.15.49 1.27.11 23.38 23.03
Syrjäläinen Lauri HS HYL -
Kokkonen Eemeli KaSu HYL -
Takanen Aaro VeVe KES -
Lohtander Aleksi RaLu KES -
Ikola Atte HS KES -

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jutila Pietu RasKa 39.37 0.00.00 48.85 46.26
2 Udell Robin Solf 45.31 0.05.54 42.12 39.88
3 Kullman Hannes Falken 47.16 0.07.39 40.18 38.04
4 Maronen Matias Lynx 47.17 0.07.40 39.78 37.67
5 Pasanen Aapo RaJu 50.53 0.11.16 36.61 34.66
6 Väisänen Lenni HS 54.15 0.14.38 34.00 32.20
7 Tikkanen Elias EsSu 54.58 0.15.21 33.23 31.46
8 Husu Eeka SKVuoksi 55.30 0.15.53 32.58 30.85
9 Aaltio Eerik VaHa 55.39 0.16.02 32.17 30.46
10 Leiniö Juho HS 56.07 0.16.30 31.58 29.90
11 Haapala Tuomo PR 56.45 0.17.08 30.91 29.26
12 Viilo Tommi TP 57.23 0.17.46 30.25 28.64
13 Pelkonen Oula RaVa 59.06 0.19.29 29.06 27.52
14 Sojakka Markus HS 1.00.02 0.20.25 28.31 26.80
15 Naskali Lauri KyRa 1.03.59 0.24.22 26.28 24.88
16 Koirikivi Aleksi RasTiimi 1.06.26 0.26.49 25.04 23.71
17 Kumara Eemeli LaihLu 1.06.33 0.26.56 24.72 23.41

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppä Touko TuS 50.23 0.00.00 68.38 67.01
2 Lautamäki Matias HlS 51.16 0.00.53 66.94 65.60
3 Salo Kristian Trian 55.32 0.05.09 61.55 60.32
4 Boström Kristian Lynx 56.55 0.06.32 59.81 58.62
5 Syrjälä Niilo LHR 57.28 0.07.05 59.00 57.82
6 Virtanen Akseli KyS 57.56 0.07.33 58.29 57.13
7 Laaksonen Emil EsSu 58.53 0.08.30 57.12 55.98
8 Salonen Seeti VaHa 59.36 0.09.13 56.21 55.08
9 Ojala Aaro KS 1.00.15 0.09.52 55.38 54.27
10 Virtala Alex PIF 1.00.28 0.10.05 54.95 53.85
11 Sorsa Antti EsSu 1.01.42 0.11.19 53.63 52.56
12 Jansson Emil Falken 1.03.24 0.13.01 51.98 50.94
13 Rousku Samuli MSParma 1.04.25 0.14.02 50.95 49.93
14 Koskinen Eemil RaN 1.04.46 0.14.23 50.46 49.45
15 Mustajoki Olli TP 1.07.37 0.17.14 48.14 47.17
16 Korhonen Eetu SKVuoksi 1.10.13 0.19.50 46.16 45.24
17 Karttila Aleksi MSParma 1.10.18 0.19.55 45.91 44.99
18 Reiman Antti AngA 1.11.31 0.21.08 44.94 44.04
19 Lemström Karl Emil Raseborg 1.12.13 0.21.50 44.32 43.43
20 Johansson Eelis Trian 1.12.36 0.22.13 43.90 43.02
21 Nolvi Joona RasKa 1.14.12 0.23.49 42.77 41.91
22 Lahti Valtteri RasKa 1.14.54 0.24.31 42.18 41.34
23 Hamppu Anton HS 1.15.00 0.24.37 41.95 41.11
24 Laakso Ilari RR 1.22.12 0.31.49 38.11 37.34
25 Määttälä Mikko EsSu 1.23.28 0.33.05 37.37 36.62
26 Haapala Oskar EsSu 1.23.34 0.33.11 37.16 36.41
27 Olkkonen Vili KangSK 1.26.42 0.36.19 35.66 34.95
28 Pitkänen Ville RaJu 1.28.41 0.38.18 34.71 34.01
29 Alajoutsi Jasper Koovee 1.29.59 0.39.36 34.06 33.37
30 Lehtimäki Eerik RaLu 1.30.59 0.40.36 33.53 32.86
31 Willman Iivari RasKa 1.35.20 0.44.57 31.86 31.22
32 Hiiro Aleksanteri RR 1.40.09 0.49.46 30.19 29.59
33 Pajuoja Otso EsSu 1.41.41 0.51.18 29.60 29.01
34 Röntynen Leevi TuS 1.47.08 0.56.45 27.97 27.41
Tiainen Olli EsSu HYL -
Nieminen Juho TP HYL -
Konttila Akseli TP HYL -
Valkolehto Tommi RaN KES -
Tuomasjukka Voima PR KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 1.03.30 0.00.00 94.44 94.14
2 Ståhlberg Emilia EsSu 1.06.01 0.02.31 90.49 90.21
3 Nymalm Amy PIF 1.07.11 0.03.41 88.58 88.30
4 Norrbacka Sanni Lynx 1.09.01 0.05.31 85.89 85.62
5 Cederberg Ida-Marie PIF 1.10.14 0.06.44 84.08 83.81
6 Haanpää Anni TP 1.12.44 0.09.14 80.87 80.61
7 Näsi Juliaana Pohjant 1.13.12 0.09.42 80.04 79.78
8 Jalava Enni TuS 1.13.49 0.10.19 79.06 78.81
9 Myrskog Ellen Kronan 1.14.00 0.10.30 78.55 78.30
10 Oksanen Maiju IkNV 1.14.20 0.10.50 77.89 77.64
11 Enlund Alexandra Femman 1.15.09 0.11.39 76.73 76.49
12 Kaartinen Selja AngA 1.15.32 0.12.02 76.04 75.80
13 Yliluikki Henna AngA 1.19.14 0.15.44 72.20 71.97
14 Kinnala Venla TuS 1.20.22 0.16.52 70.89 70.67
15 Taubert Iiris Koovee 1.20.26 0.16.56 70.55 70.32
16 Niva Sara Pohjant 1.20.42 0.17.12 70.03 69.80
17 Plit Heidi EsSu 1.22.03 0.18.33 68.59 68.38
18 Hakomäki Emmi TP 1.22.09 0.18.39 68.23 68.01
19 Puikkonen Janika S-JKL 1.22.39 0.19.09 67.54 67.32
20 Roininen Essi HS 1.24.59 0.21.29 65.41 65.20
21 Kontkanen Ronja KangSK 1.25.08 0.21.38 65.03 64.82
22 Donner Isabel OK77 1.28.22 0.24.52 62.39 62.19
23 Kivilaakso Anni EsSu 1.29.29 0.25.59 61.35 61.15
24 Räsänen Johanna KuoSu 1.31.17 0.27.47 59.89 59.70
25 Kovanen Maiju S-JKL 1.32.40 0.29.10 58.74 58.56
26 Haltia Riikka RR 1.34.42 0.31.12 57.24 57.06
27 Haapasaari Ilona TuS 1.35.45 0.32.15 56.37 56.19
28 Jerkku Laura TuS 1.40.24 0.36.54 53.53 53.36
29 Rintanen Heini TP 1.40.28 0.36.58 53.26 53.10
30 Backman Saana IinYr 1.45.06 0.41.36 50.70 50.54
31 Kylmälä Laura MU 1.46.26 0.42.56 49.85 49.69
32 Brink Johanna PIF 1.48.27 0.44.57 48.71 48.55
33 Varmavuo Iida RR 1.49.29 0.45.59 48.04 47.88
34 Haverinen Riikka KaSu 1.51.09 0.47.39 47.11 46.96
35 Miettinen Minna MSParma 1.52.28 0.48.58 46.35 46.20
36 Ruoti Roosa VeVe 1.55.12 0.51.42 45.05 44.91
Pitkänen Salla TP KES -
Martikainen Karoliina Trian KES -
Koskela Sanna RaJu KES -
Järvelä Emmi KärKV KES -

Sarja D20B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Impiö Tiia Pohjant 1.19.01 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Lotta TP 53.02 0.00.00 86.13 85.97
2 Tuomisto Satu VaaSu 56.20 0.03.18 80.77 80.62
3 Viholainen Elisa S-JKL 59.53 0.06.51 75.69 75.55
4 Heikkilä Tuuli Lynx 1.00.15 0.07.13 74.93 74.80
5 Nurminen Inka JRV 1.00.51 0.07.49 73.91 73.77
6 Silvennoinen Siiri KR 1.02.30 0.09.28 71.67 71.55
7 Donner Janina OK77 1.02.42 0.09.40 71.17 71.04
8 Taulavuori Venla AlatPi 1.03.24 0.10.22 70.10 69.98
9 Lainio Ilona TuS 1.05.21 0.12.19 67.74 67.62
10 Pakkanen Raita VeVe 1.07.49 0.14.47 65.02 64.90
11 Matilainen Annika HS 1.09.00 0.15.58 63.65 63.54
12 Ovaska Jenni LuuRa 1.10.58 0.17.56 61.64 61.53
13 Avelin Melina TP 1.11.48 0.18.46 60.68 60.57
14 Aho Marika S-JKL 1.11.59 0.18.57 60.28 60.17
15 Pylvänäinen Henna KS 1.12.30 0.19.28 59.61 59.50
16 Saalo Siiri SKUusi 1.12.41 0.19.39 59.22 59.11
17 Rantala Jasmiina RaLu 1.12.47 0.19.45 58.89 58.79
18 Sopo Annika KuoSu 1.13.01 0.19.59 58.46 58.36
19 Strandvall Amanda Minken 1.13.53 0.20.51 57.54 57.44
20 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.14.54 0.21.52 56.52 56.42
21 Haavisto Alli TuS 1.16.11 0.23.09 55.34 55.24
22 Virtala Jenny PIF 1.16.18 0.23.16 55.03 54.93
23 Tanskanen Anni IisVi 1.16.50 0.23.48 54.42 54.32
24 Myrskog Linnea Kronan 1.17.11 0.24.09 53.94 53.85
25 Saalo Saara SKUusi 1.17.25 0.24.23 53.55 53.46
26 Ruoti Miina VeVe 1.17.44 0.24.42 53.11 53.01
27 Snickars Fia Solf 1.18.08 0.25.06 52.61 52.52
28 Koli Helmi Trian 1.19.12 0.26.10 51.68 51.59
29 Turakainen Venla HS 1.19.18 0.26.16 51.39 51.30
30 Välkki Lotta TP 1.20.22 0.27.20 50.49 50.40
31 Haglund Sofia VaaSu 1.23.17 0.30.15 48.51 48.43
32 Pelkonen Roosa RaVa 1.23.33 0.30.31 48.15 48.06
33 Lohikainen Eveliina RaVa 1.29.22 0.36.20 44.82 44.74
34 Ojala Jutta VeVe 1.29.51 0.36.49 44.38 44.30
35 Tulonen Jenna HiKi 1.29.59 0.36.57 44.12 44.04
36 Nygård Mette KuoSu 1.31.05 0.38.03 43.40 43.32
37 Väliheikki Julia Pohjant 1.32.24 0.39.22 42.59 42.51
38 Viianen Jenna LaihLu 1.38.38 0.45.36 39.72 39.65
39 Harjula Tanja KS 2.00.12 1.07.10 32.45 32.39
Heikkinen Sanni HS KES -

Sarja D18B
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Anu Rasti88 46.47 0.00.00 58.68 57.60
2 Holmgren Antonia Trian 47.06 0.00.19 57.85 56.78
3 Torrkulla Matilda Femman 48.28 0.01.41 55.79 54.76
4 Tuominen Krista LS-37 50.15 0.03.28 53.40 52.42
5 Havula Moona-Susanna KeKaRa 50.46 0.03.59 52.45 51.49
6 Prittinen Sanni HlS 51.38 0.04.51 51.18 50.23
7 Ruokolainen Jenni RasPi 54.06 0.07.19 48.46 47.57
8 Skog Ella Koovee 54.23 0.07.36 47.83 46.95
9 Ylimaa Henna AngA 54.36 0.07.49 47.26 46.39
10 Biskop Greta KoS 54.56 0.08.09 46.60 45.74
11 Sjövall Cecilia VaaSu 55.39 0.08.52 45.63 44.79
12 Arrakoski Wilma OK77 58.52 0.12.05 42.79 42.00
13 Kantanen Raisa RaKaS 59.36 0.12.49 41.92 41.14
14 Kääriä Venla KyS 1.02.10 0.15.23 39.85 39.12
15 Laine Roosa EsSu 1.02.30 0.15.43 39.31 38.59
16 Pirinen Inkalilja SKUusi 1.02.34 0.15.47 38.94 38.22
17 Kalliokoski Loviisa PerhKi 1.02.45 0.15.58 38.50 37.79
18 Pellonperä Sofia EsAk 1.03.00 0.16.13 38.02 37.32
19 Koivunen Nea RasKa 1.04.08 0.17.21 37.03 36.34
20 Siikarla Siiri AngA 1.06.47 0.20.00 35.25 34.60
21 Simola Reea Koovee 1.15.29 0.28.42 30.91 30.34

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapala Ida EsSu 49.23 0.00.00 72.59 72.07
2 Karjalainen Mikaela JRV 49.26 0.00.03 72.23 71.71
3 Pitkänen Hilla JRV 52.08 0.02.45 68.22 67.73
4 Haikonen Sanni UlvUra 54.51 0.05.28 64.58 64.12
5 Ylikangas Pinja KoS 54.52 0.05.29 64.31 63.84
6 Metsälä Essi HlS 55.09 0.05.46 63.72 63.26
7 Goman Anna VePo 1.00.51 0.11.28 57.52 57.10
8 Rantala Aino OH 1.01.24 0.12.01 56.77 56.36
9 Lindgren Hanna Femman 1.02.03 0.12.40 55.95 55.54
10 Tikkanen Tia-Maria KaSu 1.02.11 0.12.48 55.60 55.20
11 Niva Heini LaiVe 1.03.02 0.13.39 54.63 54.23
12 Määttänen Maria EsSu 1.03.48 0.14.25 53.75 53.36
13 Jutila Iisa RasKa 1.04.13 0.14.50 53.18 52.80
14 Virtanen Heta HlS 1.06.10 0.16.47 51.40 51.03
15 Taipale Anniina LS-37 1.06.53 0.17.30 50.64 50.27
16 Heinaro Taru EsSu 1.07.06 0.17.43 50.26 49.90
17 Espo Elina KS 1.07.49 0.18.26 49.52 49.16
18 Kuusisto Idaliina Koovee 1.08.59 0.19.36 48.48 48.13
19 Luoma Oona UlvUra 1.09.07 0.19.44 48.18 47.83
20 Ollikainen Jatta Navi 1.10.54 0.21.31 46.77 46.43
21 Mustonen Salla TP 1.11.56 0.22.33 45.90 45.57
22 Sainio Linda KangSK 1.13.52 0.24.29 44.51 44.19
23 Pohjamo Neea SKVuoksi 1.16.30 0.27.07 42.79 42.48
24 Jussila Ida TP 1.16.50 0.27.27 42.42 42.11
25 Mäkinen Tuuli UlvUra 1.17.27 0.28.04 41.90 41.60
26 Ruokola Anna RaJu 1.18.34 0.29.11 41.13 40.83
27 Suntioinen Elli EsSu 1.25.44 0.36.21 37.52 37.25
28 Tarkkanen Annika UlvUra 1.26.01 0.36.38 37.24 36.97
29 Tuominen Mari KanSu 1.30.27 0.41.04 35.25 35.00
Simola Rosa Koovee HYL -
Paloheimo Oona EsSu HYL -
Väätäjä Milja PR KES -
Venetjoki Venla KoS KES -
Siironen Ella KoS KES -
Nuuttila Anni RaJu KES -
Melender Ida RaJu KES -
Järventausta Ennimaria KyRa KES -
Holmback Hilma Femman KES -
Hirvonen Julia KyRa KES -

Sarja D16B
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asklöf Aino Lynx 35.00 0.00.00 49.74 46.40
2 Tiljander Venla HyRa 40.31 0.05.31 42.50 39.65
3 Siivonen Alina RaLu 41.10 0.06.10 41.38 38.60
4 Seppälä Kaisla RR 41.58 0.06.58 40.15 37.45
5 Mäkelä Aino SaPu 43.33 0.08.33 38.26 35.69
6 Isoniemi Sandra Trian 46.29 0.11.29 35.44 33.07
7 Lounela Alina TuS 48.27 0.13.27 33.62 31.36
8 Savisaari Outi TP 48.30 0.13.30 33.20 30.97
9 Mustonen Oona HS 49.58 0.14.58 31.85 29.72
10 Gullqvist Chira Trian 50.48 0.15.48 30.96 28.89
11 Hyörtti Maria RaLu 54.03 0.19.03 28.76 26.83
12 Keurulainen Siiri RastiE4 54.10 0.19.10 28.35 26.45
13 Kiiskinen Elisa SoJy 55.03 0.20.03 27.56 25.71
14 Laitinen Emilia VeVe 55.04 0.20.04 27.21 25.38
15 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 1.01.17 0.26.17 24.14 22.53

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Liisa KS 42.44 0.00.00 68.35 65.39
2 Lilja Riikka S-JKL 48.44 0.06.00 59.70 57.12
3 Näpänkangas Elsa S-JKL 48.52 0.06.08 59.31 56.74
4 Leppäsalmi Sara KeuKi 52.50 0.10.06 54.64 52.28
5 Laurén Jill PIF 53.29 0.10.45 53.77 51.44
6 Niemi Tiina PoRa 54.59 0.12.15 52.10 49.84
6 Hoskari Maria RasKe 54.59 0.12.15 52.10 49.84
8 Kuokka Iida-Liisa IisVi 55.44 0.13.00 50.99 48.79
9 Mårtenson Lydia OK77 55.52 0.13.08 50.67 48.48
10 Peura Kerttu EsSu 56.13 0.13.29 50.16 47.99
11 Kytäjä Nea HiKi 57.59 0.15.15 48.43 46.34
12 Hansén Amanda Botnia 58.02 0.15.18 48.20 46.11
13 Haunia Heta RasKa 58.48 0.16.04 47.38 45.33
14 Nurminen Kaarina TP 59.26 0.16.42 46.69 44.66
15 Mustajoki Villa TP 59.44 0.17.00 46.26 44.26
16 Joensivu Inka VaHa 59.45 0.17.01 46.06 44.07
17 Ankelo Elsa MSParma 59.58 0.17.14 45.71 43.73
18 Raasakka Liisa EsSu 1.02.31 0.19.47 43.66 41.77
19 Kuusisto Sanni LaihLu 1.02.40 0.19.56 43.38 41.50
20 Pääkkönen Nea OH 1.02.49 0.20.05 43.10 41.23
21 Mäntylä Kaisa HS 1.05.00 0.22.16 41.48 39.68
22 Saarinen Sini Rasti88 1.05.39 0.22.55 40.90 39.13
23 Ojala Lumimaaria OH 1.05.43 0.22.59 40.68 38.92
24 Koivula Lotta UlvUra 1.05.57 0.23.13 40.37 38.62
25 Tuomala Miina-Maria S-JKL 1.06.13 0.23.29 40.04 38.30
26 Haapasalo Wilma Pohjant 1.09.15 0.26.31 38.12 36.47
27 Leinamo Sonja Keihäs 1.10.10 0.27.26 37.46 35.84
28 Salonen Venla HS 1.10.28 0.27.44 37.14 35.54
29 Konstari Elena JRV 1.11.00 0.28.16 36.71 35.12
30 Katajamäki Emma MSParma 1.11.49 0.29.05 36.13 34.57
31 Soikkeli Sofia EsSu 1.12.47 0.30.03 35.50 33.96
32 Kankainen Venla SoJy 1.13.10 0.30.26 35.16 33.64
33 Valtonen Essi MSParma 1.14.32 0.31.48 34.36 32.88
34 Mäkinen Sanni HS 1.14.38 0.31.54 34.17 32.69
35 Hölsö Henriikka LaihLu 1.17.51 0.35.07 32.61 31.20
36 Simola Aino KS 1.19.13 0.36.29 31.91 30.53
37 Tuomisto Saara MSParma 1.21.01 0.38.17 31.06 29.71
38 Laine Anni TP 1.22.45 0.40.01 30.27 28.96
39 Latvala Matilda SKUusi 1.42.53 1.00.09 24.24 23.19
Salmia Tessa TarpSu KES -