FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koillismaan Rastipäivät, 1. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Matti Delta 41.12 0.00.00 80.12
2 Parkkinen Keijo YlikNM 41.56 0.00.44 78.26
3 Vapa Marko FIN 42.43 0.01.31 76.38
4 Laiho Aapo VeVe 42.54 0.01.42 75.61
5 Oikarinen Lauri FIN 43.17 0.02.05 74.50
6 Kotamäki Iivo IkNV 44.28 0.03.16 72.09
7 Saarela Ville-Petteri FIN 44.36 0.03.24 71.45
8 Föhr Tero VeVe 45.17 0.04.05 69.95
9 Juopperi Sami-Petteri FIN 47.22 0.06.10 66.47
10 Kuopus Sauli PudU 47.47 0.06.35 65.49
11 Niemelä Hannu RasHy 48.14 0.07.02 64.49
12 Vainiomäki Samuel PelPo 49.09 0.07.57 62.90
13 Vapa Mikko OH 49.51 0.08.39 61.63
14 Vainiomäki Markus SuSe 51.34 0.10.22 59.21
15 Häkämies Antti PosPy 52.22 0.11.10 57.94
16 Lavonen Tommi KS 53.57 0.12.45 55.89
17 Karppinen Timo Pohjant 56.17 0.15.05 53.23
18 Korppi Miika FIN 58.19 0.17.07 51.05
19 Määttä Jari KemijU 1.00.48 0.19.36 48.65
20 Ronkainen Tuomas KoskRi 1.00.50 0.19.38 48.31
21 Törmälä Ville S-JKL 1.08.54 0.27.42 42.38
22 Nikumaa Juhani OH 1.13.04 0.31.52 39.70
23 Kokkinen Kari PertPe 1.13.48 0.32.36 39.05
24 Polezhaev Aleksei RUS 1.18.04 0.36.52 36.67
25 Marudo Vladimir RUS 1.21.12 0.40.00 35.02
26 Zholobov Mikhail RUS 1.40.15 0.59.03 28.18
27 Korovkin Sergeiei RUS 1.58.08 1.16.56 23.75

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puurunen Olli OuTa 35.42 0.00.00 48.77
2 Rahko Juho LaiVe 35.51 0.00.09 46.14
3 Oikarinen Markku S-JKL 38.37 0.02.55 40.58
4 Kesälä Mikko LaiVe 41.09 0.05.27 35.97

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Jouko KuPe 47.28 0.00.00 33.65
2 Heinikoski Kauko KoskRi 49.34 0.02.06 30.61
3 Matila Tommi LänRa 1.09.57 0.22.29 20.55
Saarilaakso Miko LappRi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Ilpo OuTa 39.27 0.00.00 54.68
2 Ylikangas Esko RasKu 43.55 0.04.28 48.45
3 Kuusikko Marko SalRe 46.18 0.06.51 45.32
4 Rusanen Petri S-JKL 46.42 0.07.15 44.30
5 Maaninka Mika OSVA 46.53 0.07.26 43.50
6 Pietiläinen Ilpo Pohjant 49.01 0.09.34 41.01
7 Holappa Hannu VePo 53.21 0.13.54 37.12
8 Väliheikki Mikael LaiVe 53.39 0.14.12 36.37
9 Kaitola Harri RasKe 55.28 0.16.01 34.65
10 Hannila Petri LänRa 1.01.44 0.22.17 30.65
11 Holappa Jarmo YlikNM 1.03.44 0.24.17 29.23
12 Haikola Petteri KaSu 1.14.45 0.35.18 24.53

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 33.41 0.00.00 53.52
2 Määttä Kimmo OH 37.41 0.04.00 47.51
3 Kvist Juha SuomRa 38.04 0.04.23 46.71
4 Karjalainen Petri Pohjant 38.41 0.05.00 45.65
5 Pekkarinen Jari Pohjant 39.33 0.05.52 44.34
6 Pietilä Hannu KaSu 40.48 0.07.07 42.68
7 Pyhtilä Veli OH 42.48 0.09.07 40.40
8 Haverinen Arto KaSu 42.49 0.09.08 40.10
9 Backman Kari IinYr 43.01 0.09.20 39.62
10 Konttajärvi Seppo VePo 43.45 0.10.04 38.68
11 Lauri Hannu OH 44.23 0.10.42 37.85
12 Kokkonen Anssi KR 44.41 0.11.00 37.32
13 Posti Harri KoskRi 46.29 0.12.48 35.61
14 Kellokumpu Seppo KaSu 46.52 0.13.11 35.06
15 Härkönen Antti PudU 48.53 0.15.12 33.36
16 Kauppila Samppa OYUS 49.41 0.16.00 32.57
17 Juntunen Reijo IinYr 51.06 0.17.25 31.43
18 Mäkinen Jari SonPa 52.32 0.18.51 30.34
19 Mourujärvi Petri HaHe 54.10 0.20.29 29.20
20 Pyhtinen Jarmo PosPy 56.41 0.23.00 27.68
21 Määttä Jari OH 1.02.41 0.29.00 24.84
22 Neuvonen Jussi OuTa 1.07.15 0.33.34 22.97
Schroderus Jari Pohjant KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 34.04 0.00.00 46.45
2 Oikarinen Jarmo TP 35.01 0.00.57 44.85
3 Räisänen Kari KiimU 36.43 0.02.39 42.45
4 Parkkinen Pekka Pohjant 38.00 0.03.56 40.71
5 Ahola Pertti PosPy 38.08 0.04.04 40.25
6 Niemelä Urpo Pohjant 40.11 0.06.07 37.90
7 Turunen Juha ViPa 40.14 0.06.10 37.56
8 Mäntynen Ari KyS 40.30 0.06.26 37.02
9 Mattila Timo KPV 40.32 0.06.28 36.70
10 Nuolioja Vesa Pohjant 40.57 0.06.53 36.03
11 Kauppinen Jussi SuomRa 42.05 0.08.01 34.78
12 Patana Pekka LaihLu 42.32 0.08.28 34.14
13 Vainio Timo Pohjant 43.36 0.09.32 33.03
14 Peltonen Timo SonPa 46.44 0.12.40 30.56
15 Karppinen Jouko LaiVe 47.53 0.13.49 29.58
16 Härkönen Juha KajKu 50.23 0.16.19 27.87
17 Tilvis Pauli KaJu 54.45 0.20.41 25.43
18 Paananen Jarmo SalRe 55.05 0.21.01 25.07
19 Kurula Juhani Pohjant 58.55 0.24.51 23.23
Tepsa Antti LapVe HYL -
Kaikkonen Taisto OH HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korppi Heikki OH 32.52 0.00.00 58.29
2 Lehto Jarmo VeVe 34.16 0.01.24 55.52
3 Airaksinen Risto ONMKY 36.02 0.03.10 52.44
4 Kaartinen Pekka KaSu 36.08 0.03.16 51.93
5 Udd Esko LänRa 37.40 0.04.48 49.47
6 Malinen Jouko HS 38.24 0.05.32 48.19
7 Popov Oleg Pihkan 38.35 0.05.43 47.62
8 Laaksonen Lasse SuSi 38.44 0.05.52 47.10
9 Palttala Pekka TurSa 39.10 0.06.18 46.24
10 Vilminko Pauli SiSe 39.16 0.06.24 45.79
11 Suorsa Matti PudU 39.54 0.07.02 44.74
12 Lindbäck Karl-Erik Älvsby I 43.28 0.10.36 40.77
13 Tolppi Juha LänRa 44.19 0.11.27 39.69
14 Aherto Jorma LS-37 46.17 0.13.25 37.72
15 Hongell Jouni KoS 46.22 0.13.30 37.37
16 Ahokoivu Hemmo Pohjant 48.15 0.15.23 35.64
17 Nyystilä Jukka LaihLu 48.46 0.15.54 35.00
18 Viitasalo Harri RiSu 50.09 0.17.17 33.77
19 Pihlajaniemi Pekka SalRe 51.13 0.18.21 32.81
20 Tolonen Markku KajKu 52.48 0.19.56 31.58
21 Grekelä Antti HaHe 54.35 0.21.43 30.31
22 Kurkela Reino OH 1.02.38 0.29.46 26.21
23 Argillander Erkki VaKa 1.10.21 0.37.29 23.15

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 30.04 0.00.00 48.49
2 Juujärvi Timo OH 32.51 0.02.47 43.72
3 Pääkkölä Kauko LapVe 33.01 0.02.57 42.84
4 Koutaniemi Timo LänRa 35.50 0.05.46 38.86
5 Toropainen Pauli ONMKY 47.33 0.17.29 28.82
6 Tuohimaa Esko ONMKY 49.34 0.19.30 27.21
7 Vainiomäki Kauko SuSe 51.55 0.21.51 25.56
8 Puurunen Reijo OuTa 53.30 0.23.26 24.39
9 Holster Martti S-2000 55.41 0.25.37 23.04
10 Kalliomaa Lasse LaihLu 56.57 0.26.53 22.15
11 Zholobov Aleksandr RUS 1.23.58 0.53.54 14.76

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkarinen Olavi Pohjant 35.25 0.00.00 38.34
2 Kilpeläinen Kauko KuPe 35.55 0.00.30 37.52
3 Määttä Seppo KemijU 36.29 0.01.04 36.66
4 Määttä Jouko PuolRy 38.01 0.02.36 34.91
5 Kukkohovi Reino OSVA 39.46 0.04.21 33.12
6 Jalonen Teuvo KuPe 40.50 0.05.25 32.01
6 Ansamaa Reino RaN 40.50 0.05.25 32.01
8 Kaipala Rauno Pohjant 41.17 0.05.52 31.16
9 Salminen Jorma VaKa 41.47 0.06.22 30.55
10 Heinikoski Kalevi KoskRi 41.52 0.06.27 30.24
11 Mikkonen Antero KoskRi 41.55 0.06.30 29.96
12 Karvinen Antero OH 41.57 0.06.32 29.70
13 Haase Hannu OH 44.37 0.09.12 27.70
14 Mäkinen Juhani SalRe 45.20 0.09.55 27.03
15 Myllyaho Markku SalRe 45.31 0.10.06 26.70
16 Tapaninaho Kalevi ONMKY 45.46 0.10.21 26.33
17 Mattila Kalle PosPy 46.44 0.11.19 25.57
18 Ervasti Onni PeRa 47.14 0.11.49 25.08
19 Kamila Pentti LaihLu 48.55 0.13.30 24.01
20 Luukkonen Taisto PudU 52.41 0.17.16 22.10
21 Kinnunen Raimo Pohjant 54.54 0.19.29 21.02

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Erkki PeRa 35.32 0.00.00 38.66
2 Kittilä Olavi SalRe 36.02 0.00.30 37.49
3 Männikkö Kalle ONMKY 37.33 0.02.01 35.36
4 Tiira Pentti Lynx 38.41 0.03.09 33.74
5 Outila Juhani PosPy 43.33 0.08.01 29.44
6 Kivilahti Eino PosPy 47.51 0.12.19 26.32
7 Jurvakainen Heino KiimU 53.38 0.18.06 23.05
8 Suorajärvi Mauri Pohjant 56.08 0.20.36 21.62
Takkinen Esko KiimU HYL -
Nikula Reino OuTa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 38.38 0.00.00 27.89
2 Puusaari Kalevi KaJu 43.29 0.04.51 23.54
3 Noponen Arvi SuomRa 1.13.04 0.34.26 13.27
4 Jalava Reino KeU 1.36.42 0.58.04 9.47

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 52.47 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Aleksi FIN 37.45 0.00.00 52.86
2 Korteniemi Jere FIN 38.22 0.00.37 50.71
3 Vuopio Heikki FIN 39.43 0.01.58 47.73
4 Kähkönen Erno HS 43.32 0.05.47 42.40
5 Prusakov Aleksei RUS 46.03 0.08.18 39.00
6 Hiitola Olli FIN 53.31 0.15.46 32.63
7 Akrish Dmitry RUS 59.35 0.21.50 28.47

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 26.33 0.00.00 54.51
2 Korpi Juho LänRa 29.29 0.02.56 48.16
3 Inget Juha-Matti PudU 34.12 0.07.39 40.73
4 Härkönen Aleksi PudU 35.41 0.09.08 38.27
5 Räisänen Harri KiimU 36.10 0.09.37 37.01
6 Härkönen Taneli PudU 37.49 0.11.16 34.68
7 Schroderus Santeri Pohjant 42.14 0.15.41 30.41
8 Pernu Jere Pohjant 52.22 0.25.49 24.01
Piirainen Jere KuPe KES -

Sarja H15-18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurula Johannes SK Pohja 42.01 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaitola Lauri RasKe 19.21 0.00.00
2 Ojanaho Niilo OH 20.17 0.00.56
3 Kaitola Iiro RasKe 20.32 0.01.11
4 Saarela Antti KemU 21.33 0.02.12
5 Lepola Pietari LapVe 28.37 0.09.16
6 Lakanen Juho PerhKi 28.45 0.09.24
7 Oikkonen Santeri OH 31.16 0.11.55
8 Jokikokko Oskari PudU 34.09 0.14.48
9 Lepola Niila LapVe 40.40 0.21.19

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 16.51 0.00.00
2 Pernu Juuso Pohjant 18.15 0.01.24
3 Määttä Juho OH 19.33 0.02.42
4 Määttä Konsta OH 19.42 0.02.51
5 Laaksoviita Veikka SuomRa 20.24 0.03.33
6 Holappa Joona VePo 21.53 0.05.02
7 Härkönen Sami OuTa 22.32 0.05.41
8 Holappa Tomi YlikNM 26.02 0.09.11
9 Liukka Elias KR 49.59 0.33.08

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maijala Matias LapVe 12.11 0.00.00
2 Asklöf Henrik Lynx 14.06 0.01.55
3 Lakanen Eetu PerhKi 21.54 0.09.43
4 Liukka Pieti KR 30.56 0.18.45
5 Jokikokko Sakari PudU 31.58 0.19.47
Isoaho Kalle YlikNM KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiltunen Juho ONMKY 19.26 0.00.00
2 Sirviö Pyry Pohjant 20.06 0.00.40
3 Kinnunen Kalle Pohjant 34.26 0.15.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnunen Eerik Pohjant 16.02 0.00.00
2 Pyhtinen Riku PosPy 18.20 0.02.18
3 Rajaniemi Miika SalRe 21.16 0.05.14
4 Gretschel Eino KaSu 22.06 0.06.04
5 Hannuksela Jere Pohjant 23.28 0.07.26
6 Kuusikko Miska SalRe 24.15 0.08.13
7 Niemelä Paavo Iisu 28.51 0.12.49

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria FIN 46.27 0.00.00 54.64
2 Kurkela Anna FIN 50.37 0.04.10 49.39
3 Soudunsaari Sanna FIN 51.04 0.04.37 48.21
4 Kriikkula Johanna ÄhtU 54.17 0.07.50 44.65
5 Zaikova Natalia RUS 56.39 0.10.12 42.12
6 Marttinen Minna FIN 59.56 0.13.29 39.17
7 Eskeli Johanna KPV 1.06.12 0.19.45 34.89
8 Pajunen Suvi OrPo 1.16.21 0.29.54 29.75
9 Tyagunskaya Anna RUS 1.18.51 0.32.24 28.33
10 Kornilova Diana RUS 1.40.44 0.54.17 21.79
11 Plekhova Tatiana RUS 1.41.20 0.54.53 21.29

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pesonen Orvokki HaHe 37.07 0.00.00 30.77
2 Pesonen Merja PeRa 39.02 0.01.55 27.07
3 Vainiomäki Mirka SuSe 46.24 0.09.17 20.92

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Hanna Lynx 42.01 0.00.00 49.55
2 Päivinen Sonja KaSu 45.30 0.03.29 44.78
3 Klasila Satu PeRa 45.35 0.03.34 43.72
4 Goman Annukka VePo 47.47 0.05.46 40.77
5 Maijala Mervi OH 48.43 0.06.42 39.07
6 Parkkinen Piia YlikNM 49.19 0.07.18 37.69
7 Lauri Laura OH 53.55 0.11.54 33.65
Kestilä Eija S-JKL HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 33.28 0.00.00 57.22
2 Hannuksela Eija Pohjant 34.10 0.00.42 54.85
3 Haataja Mirka EsSu 37.08 0.03.40 49.36
4 Gretschel Anu KaSu 41.02 0.07.34 43.67
5 Holster-Hemmi Mervi VePo 48.05 0.14.37 36.41
6 Paavola Mira OuTa 1.06.55 0.33.27 25.55
7 Mikkonen Susanna KemijU 1.20.38 0.47.10 20.70
8 Kaitola Maarit RasKe 1.22.56 0.49.28 19.63

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väärälä Marita OH 38.14 0.00.00 46.20
2 Haverinen Tuula KaSu 39.45 0.01.31 43.88
3 Moilanen Ulla KaSu 40.56 0.02.42 42.07
4 Liukka Heli KR 42.48 0.04.34 39.72
5 Oikkonen Mirka OH 44.12 0.05.58 37.96
6 Kosamo Maire PudU 48.11 0.09.57 34.37
7 Karjalainen Valma Pohjant 49.30 0.11.16 33.01
8 Kanerva Kerttu LapVe 53.39 0.15.25 30.04
9 Määttä Anna-Maija OH 56.20 0.18.06 28.22
10 HAAHTI TARJA OH 59.25 0.21.11 26.38
11 Hokajärvi Raili Pohjant 1.09.19 0.31.05 22.30
12 Kaikkonen Maarit OH 1.11.05 0.32.51 21.43
Tilvis Aija KaJu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 32.51 0.00.00 48.51
2 Kauppinen Jaana SuomRa 48.18 0.15.27 31.75
3 Karanta Elina OH 50.17 0.17.26 29.31
4 Mattila Airi KPV 54.15 0.21.24 26.07
5 Barsk Anne OH 55.18 0.22.27 24.49

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Ulla KyS 39.27 0.00.00 26.75
2 Honkavaara Liisa LapVe 1.02.50 0.23.23 15.53
3 Jokela Riitta YlikNM 1.09.10 0.29.43 12.97

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juujärvi Marketta OH 43.14 0.00.00 26.17
2 Putkonen Lea Pohjant 43.30 0.00.16 24.06
3 Matila Marja LänRa 1.02.50 0.19.36 15.30

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiira Anja Lynx 39.15 0.00.00 30.12
2 Haase Tuula OH 40.55 0.01.40 27.45
3 Nikula Irma OuTa 44.46 0.05.31 23.77
Vapa Satu S-2000 HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylly Aira OH 35.21 0.00.00
2 Mattila Anneli Iisu 46.01 0.10.40

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehmanen Marjatta KeU 1.04.54 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalava Aune KeU 54.09 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Anna FIN 33.54 0.00.00 40.44
2 Maijala Meri FIN 35.40 0.01.46 37.00
3 Lotvonen Essi FIN 43.00 0.09.06 29.49
4 Karjalainen Noora FIN 50.24 0.16.30 24.14
5 Moilanen Kaisu KaSu 1.03.43 0.29.49 18.29

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Milla FIN 33.42 0.00.00 52.68
2 Räisänen Mira FIN 37.58 0.04.16 44.42
3 Kauppinen Silja FIN 40.00 0.06.18 39.95
4 Ylikangas Tiia RasKu 46.53 0.13.11 32.19

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvinen Noora SalRe 26.18 0.00.00 43.13
2 Väliheikki Petra LaiVe 35.09 0.08.51 31.46
3 Jaatinen Milja HaHe 35.58 0.09.40 29.96
4 Heinilä Saana HaHe 36.48 0.10.30 28.51
5 Kaitola Iina RasKe 43.02 0.16.44 23.72
6 Karjalainen Essi Pohjant 49.58 0.23.40 19.86
7 Mäntylä Iida KortJV 1.06.58 0.40.40 14.40

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kotila Laura OH 22.27 0.00.00
2 Hiltunen Anna YlikNM 24.35 0.02.08
3 Stenius Veera LaiVe 24.54 0.02.27
4 Nurmi Venla RasKe 25.34 0.03.07
5 Harju Moona PudU 27.03 0.04.36
6 Haverinen Riikka KaSu 27.33 0.05.06
7 Koivisto Julia KortJV 27.34 0.05.07
8 Niva Sara LaiVe 27.52 0.05.25
9 Jaakola Emma-Noora PudU 28.05 0.05.38
10 Pantsar Anni PelPo 28.15 0.05.48
11 Juntunen Johanna IinYr 30.13 0.07.46
12 Huhtela Oona PudU 32.07 0.09.40
13 Haikola Maaria KaSu 32.13 0.09.46
14 Sirviö Venla Pohjant 32.49 0.10.22
15 Koivunen Sini YlikNM 34.08 0.11.41
16 Hakala Hanna HaHe 39.53 0.17.26
17 Ylitalo Essi PudU 49.38 0.27.11

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Jemina KemijU 32.15 0.00.00
2 Holappa Sini YlikNM 37.01 0.04.46
3 Parkkinen Veera YlikNM 39.58 0.07.43
4 Kemppainen Janna YlikNM 43.52 0.11.37

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Sanni OH 12.16 0.00.00
2 Jaatinen Venla HaHe 20.03 0.07.47
3 Sankelo Lotta Pohjant 20.09 0.07.53
4 Goman Anna VePo 21.21 0.09.05
5 Portimojärvi Saana OH 23.21 0.11.05

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niva Heini LaiVe 18.21 0.00.00
1 Ylikangas Pinja HimU 18.21 0.00.00
3 Härkönen Laura OuTa 20.09 0.01.48
4 Laaksoviita Veera SuomRa 20.16 0.01.55
5 Haverinen Marika KaSu 21.50 0.03.29
6 Holappa Iida VePo 36.43 0.18.22

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Anna LänRa 15.28 0.00.00
2 Lauri Silja OH 16.44 0.01.16
3 Viippola Venla OuTa 17.25 0.01.57
4 Kinnunen Jenny KuPe 17.47 0.02.19
5 Liukka Venla KR 18.52 0.03.24
6 Goman Maija VePo 20.09 0.04.41
7 Kaukua Sanni HaHe 20.12 0.04.44
8 Hemmi Kia Pohjant 21.21 0.05.53
9 Lakanen Inka PerhKi 21.23 0.05.55
10 Haikola Ninni KaSu 22.20 0.06.52
11 Simola Aino IitPy 22.30 0.07.02
12 Lauri Elina OH 23.19 0.07.51
13 Kaitola Anna RasKe 24.27 0.08.59
14 Kinnunen Jonna KuPe 24.29 0.09.01
15 Parkkinen Laura YlikNM 25.01 0.09.33
16 Sankelo Emma Pohjant 26.09 0.10.41
17 Portimojärvi Emma-Leena OH 26.23 0.10.55
18 Rissanen Aino KemijU 26.51 0.11.23
19 Kestilä Anna S-JKL 27.00 0.11.32
20 Jaatinen Ilona HaHe 28.11 0.12.43
21 Määttä Kiia OH 30.00 0.14.32
22 Holappa Veera VePo 30.57 0.15.29
23 Triipponen Vanni KuPe 36.00 0.20.32
24 Gretschel Liisa KaSu 38.52 0.23.24
25 Pesonen Lotta PeRa 41.44 0.26.16
26 Kestilä Ella S-JKL 42.21 0.26.53