FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kainuun Am-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Lari-Antti SonPa 32.35 0.00.00 64.79 63.11
2 Järvinen Seppo AR 34.53 0.02.18 60.08 58.53
3 Karvonen Matti KR 35.08 0.02.33 59.23 57.70
4 Päivärinta Juhani KiimU 35.46 0.03.11 57.76 56.26
5 Hakulinen Niko VeVe 36.09 0.03.34 56.73 55.26
6 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 36.31 0.03.56 55.74 54.30
7 Mäkinen Kari SonPa 37.39 0.05.04 53.67 52.28
8 Rissanen Roni-Ville SonPa 37.51 0.05.16 52.98 51.61
9 Kanniainen Tomi PuolRy 38.26 0.05.51 51.79 50.45
10 Lähdesmäki Mikko RaJu 39.12 0.06.37 50.39 49.09
11 Heiskanen Hannu SonPa 39.14 0.06.39 49.96 48.67
12 Pasanen Pertti SuomRa 39.30 0.06.55 49.24 47.97
13 Härkönen Miko SoJy 39.32 0.06.57 48.82 47.56
14 Heiskanen Tatu SonPa 39.42 0.07.07 48.24 46.99
15 Niskanen Petteri RasHy 39.59 0.07.24 47.52 46.29
16 Martikainen Juha SonPa 41.24 0.08.49 45.53 44.35
17 Rissanen Erno-Kalle SonPa 42.57 0.10.22 43.53 42.41
18 Kallatsa Mikko LapVe 43.58 0.11.23 42.18 41.09
19 Shnoro Pentti SonPa 44.31 0.11.56 41.32 40.26
20 Kemppainen Ari RasHy 46.15 0.13.40 39.45 38.43
21 Flöjt Antti SoJy 46.29 0.13.54 38.93 37.92
22 Shnoro Matias SonPa 47.17 0.14.42 37.95 36.97

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Vesa SoJy 39.03 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuhkalainen Janne SoJy 37.00 0.00.00 11.94 11.64
2 Haikola Petteri KaSu 39.40 0.02.40 10.30 10.04
3 Laaksoviita Timo SuomRa 50.27 0.13.27 7.44 7.26

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kellokumpu Seppo KaSu 28.31 0.00.00 36.54 35.87
2 Heiskanen Jari SonPa 31.30 0.02.59 32.09 31.50
3 Reponen Jouko KaSu 32.01 0.03.30 30.60 30.04
4 Kauppinen Vesa SonPa 33.02 0.04.31 28.71 28.18
5 Nurminen Juha KajKu 34.41 0.06.10 26.44 25.96
6 Kankkunen Matti SonPa 37.06 0.08.35 23.88 23.44

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 28.42 0.00.00
2 Peltonen Timo SonPa 31.02 0.02.20

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaartinen Pekka KaSu 29.22 0.00.00 36.26 35.74
2 Zonato Stefano PuolRy 33.40 0.04.18 30.05 29.62
3 Eriksson Sven GIF 35.05 0.05.43 27.32 26.93
4 Malinen Pentti KaSu 35.49 0.06.27 25.27 24.91

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Arto KajKu 24.23 0.00.00 36.09 33.79
2 Väisänen Eero SuomRa 24.45 0.00.22 34.49 32.29
3 Okkonen Eero KaSu 27.59 0.03.36 29.56 27.67
4 Toppari Pekka PuolRy 29.56 0.05.33 26.75 25.04
5 Kari Erkki KajKu 11.42.05 11.17.42 1.10 1.03
Repo Veikko KajKu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpeläinen Kauko KuPe 28.03 0.00.00 25.12 28.58
2 Määttä Jouko PuolRy 29.51 0.01.48 22.43 25.51
3 Lång Eero KaSu 33.12 0.05.09 19.10 21.73
4 Kela Pentti KaSu 54.20 0.26.17 11.02 12.54

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lappalainen Jorma KaSu 23.13 0.00.00 25.14 25.13
2 Seilonen Reino KaSu 25.25 0.02.12 21.82 21.81
3 Pyykkönen Rauno SuomRa 28.12 0.04.59 18.63 18.62
4 Tolonen Reijo SuomRa 38.53 0.15.40 12.76 12.75

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Arvi SuomRa 40.09 0.00.00
2 Mononen Reino SuomRa 46.49 0.06.40

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksoviita Veikka SuomRa 48.23 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Triipponen Vetja KuPe 38.43 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räisänen Noora SalRe 35.08 0.00.00 53.53 52.67
2 Niskanen Kirsi VeVe 40.53 0.05.45 44.62 43.90
3 Kärnä Nina SonPa 44.40 0.09.32 39.58 38.94
4 Kemppainen Paula RasHy 46.09 0.11.01 37.09 36.49
5 Aarnio Eija SuomRa 47.23 0.12.15 34.93 34.37
6 Kauppinen Liisa SuomRa 54.17 0.19.09 29.45 28.97

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vanhala Annastiina KuPe 42.14 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Flöjt-Leinonen Laura KaSu 29.02 0.00.00 13.43 12.63
2 Rantala-Sorsa Eija SoJy 31.52 0.02.50 11.87 11.16
3 Heikkinen Leena SoJy 32.07 0.03.05 11.41 10.73
4 Kohonen Nina SoJy 32.19 0.03.17 10.98 10.32
5 Tuhkalainen Minna SoJy 43.35 0.14.33 7.87 7.40
6 Salonen Merja SoJy 46.17 0.17.15 7.16 6.73

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Horneman Virva KaSu 29.31 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haverinen Tuula KaSu 24.30 0.00.00 27.85 28.44
2 Korhonen Kaija SoJy 26.45 0.02.15 23.59 24.09
3 Toikkanen Minna SoJy 38.28 0.13.58 15.08 15.40

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jurvakainen Tuija RasHy 28.48 0.00.00
2 Kauppinen Jaana SuomRa 31.29 0.02.41

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Paula KaSu 23.43 0.00.00 27.95 27.04
2 Juntunen Eija KuPe 28.20 0.04.37 21.64 20.93
3 Väisänen Annu PuolRy 32.39 0.08.56 17.26 16.69

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Saimi RasHy 24.58 0.00.00
2 Kiiskinen Elisa SoJy 25.04 0.00.06

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Sofia SonPa 22.58 0.00.00
2 Triipponen Vanni KuPe 26.41 0.03.43

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Venny SonPa 22.26 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinonen Siiri KaSu 34.40 0.00.00
Kiiskinen Lilja SoJy HYL -