FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kannustalo-rastit, 1. osa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sundelin Peter Femman 14.00 0.00.00 57.12 57.64
2 Pajukangas Mikko KPV 14.20 0.00.20 54.59 55.09
3 Rantala Paavo KoS 14.39 0.00.39 52.24 52.72
4 Huuha Aleksi OuHu 15.19 0.01.19 48.85 49.30
5 Kivelä Joonatan PerhKi 15.35 0.01.35 46.92 47.34
6 Nurmela Joose KoS 16.05 0.02.05 44.39 44.80
Pesola Pasi KPV HYL -
Mäkelä Timo KoS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hongell Timo KoS 16.18 0.00.00
2 Orjala Jarkko KoS 20.07 0.03.49
Paavola Lasse KPV HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 13.16 0.00.00 50.22 54.13
2 Taarna Terho KoS 13.52 0.00.36 46.24 49.84
3 Hirvinen Markus KoS 14.05 0.00.49 43.76 47.16
4 Jylkkä Marko YlivKu 15.26 0.02.10 38.31 41.29
Rannila Tero VetU HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Biskop Kim KoS 15.10 0.00.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Räbb Rainer GIF 13.47 0.00.00 48.67 42.19
2 Peltoniemi Vesa KPV 13.50 0.00.03 46.67 40.46
3 Viitasaari Tommi KoS 14.31 0.00.44 42.74 37.05
4 Kinnari Jukka SuJu 15.52 0.02.05 37.52 32.53
Byggningsbacka Johan Brahe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lerssi Juha KPV 13.29 0.00.00
2 Polso Jukka KoS 13.43 0.00.14

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 13.30 0.00.00 51.01 49.06
2 Hattar Allan Falken 15.10 0.01.40 44.55 42.85
3 Nylund Sven-Olof Botnia 15.55 0.02.25 41.64 40.05
4 Saarela Esa KoS 16.12 0.02.42 40.12 38.59
5 Olaussen Kristoffer GIF 16.41 0.03.11 38.18 36.72
6 Vilminko Pauli SiSe 16.50 0.03.20 37.07 35.66
7 Tuomaala Juhani KoS 19.40 0.06.10 31.07 29.89
Pajukangas Tauno KPV HYL -
Nurisalo Seppo KoS HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karstunen Hannu HaapavU 16.48 0.00.00 35.18 29.46
2 Nylund Henrik Falken 18.47 0.01.59 30.79 25.79
3 Pöyhönen Hannu VetU 20.02 0.03.14 28.24 23.65
4 Kainu Markku VetU 27.05 0.10.17 20.42 17.10
Nynäs Henning Brahe HYL -
Kattilakoski Eero KPV HYL -
Jylkkä Markku YlivKu HYL -
Hurskainen Pentti OulRe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivukangas Erkki KoS 12.18 0.00.00 36.67 32.24
2 Torrkulla Roy Minken 14.34 0.02.16 29.80 26.20
3 Åkerblom Måns GIF 15.10 0.02.52 27.50 24.18
4 Backman Sven-Olof Falken 15.59 0.03.41 25.04 22.02
Kätkä Vesa Reima HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Toskala Paavo KoS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivumäki Olli KoS 11.48 0.00.00 46.95 56.21
2 Venetjoki Väinö KoS 11.50 0.00.02 44.47 53.25
3 Hiltunen Juho ONMKY 12.37 0.00.49 39.52 47.32
4 Kronqvist Emil KoS 15.43 0.03.55 29.96 35.87

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylkkä Miro YlivKu 16.36 0.00.00
Tilvis Paavo KaJu HYL -
Biskop Robert KoS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 13.14 0.00.00
Rannila Oskari VetU HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki KoS 9.09 0.00.00
2 Hirvinen Joona KoS 9.47 0.00.38
3 Rannila Aatu VetU 14.47 0.05.38
Anttiroiko Artturi LaihLu HYL -
Lindfors Hugo Falken HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huuha Anni OuHu 14.49 0.00.00 49.70 48.78
2 Saarela Ruska KoS 15.01 0.00.12 47.20 46.33
3 Tiitto Johanna RasTiimi 16.02 0.01.13 42.49 41.70
4 Laitala Piia KaJu 16.23 0.01.34 39.89 39.15
5 Lindfors Lina Falken 17.54 0.03.05 34.97 34.32

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltoniemi Päivi KoS 17.27 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 12.26 0.00.00
2 Peltoniemi Tuula KoS 21.57 0.09.31

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltoniemi Anne KPV 18.04 0.00.00
Polso Anne VetU HYL -
Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tilvis Aija SalRe 14.56 0.00.00
2 Lassila Päivi RasTiimi 15.03 0.00.07

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokikokko Tarja OuTa 17.24 0.00.00
2 Vilminko Tuula SiSe 38.22 0.20.58

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 15.06 0.00.00 30.93 17.17
2 Pöyhönen Lea VetU 17.07 0.02.01 25.92 14.39
3 Lumiaho Raija KoS 19.59 0.04.53 21.03 11.67
4 Karstunen Rauni HaapavU 28.50 0.13.44 13.77 7.64

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 16.14 0.00.00 33.93 38.17
2 Stoor Anne KoS 18.12 0.01.58 29.36 33.03
3 Finnilä Katariina VetU 21.45 0.05.31 23.81 26.78
4 Berger Gunhild Falken 34.31 0.18.17 14.52 16.34
Lassila Eija VetU HYL -
Nylund Marlene Falken HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Biskop Greta KoS 16.05 0.00.00
2 Venetjoki Venla KoS 17.43 0.01.38

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Milja KoS 15.35 0.00.00 40.52 38.88
2 Viitasaari Liina KoS 15.41 0.00.06 38.25 36.70
3 Rannila Venla VetU 18.13 0.02.38 31.20 29.93
4 Kupsala Loviisa KannUra 22.05 0.06.30 24.31 23.32

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Matilda KoS 12.44 0.00.00
2 Hyyppä Liina KoS 16.18 0.03.34
3 Kupsala Helka KannUra 17.16 0.04.32
4 Åkerblom Ronja GIF 19.43 0.06.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Biskop Patricia KoS 12.45 0.00.00