FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Äänekoski sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahola Topias Navi 14.51 0.00.00 75.94 77.60
2 Saari Toni VaajTe 14.52 0.00.01 74.72 76.35
3 Jurvakainen Tuukka VaajTe 15.25 0.00.34 70.95 72.50
4 Pohjola Lauri S-JKL 15.29 0.00.38 69.56 71.08
5 Kärkkäinen Matti JRV 15.43 0.00.52 67.45 68.92
6 Häkkinen Janne PelPo 16.57 0.02.06 61.54 62.89
7 Inkilä Reetu KeuKi 17.13 0.02.22 59.60 60.91
8 Alonen Matti S-JKL 17.15 0.02.24 58.51 59.79
9 Auvinen Jukka KuoSu 17.48 0.02.57 55.75 56.97
10 Sipiläinen Konsta S-JKL 18.19 0.03.28 53.25 54.42
11 Häkkinen Kalle S-JKL 18.36 0.03.45 51.53 52.66

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raute Kaj SuSi 13.39 0.00.00 45.14 28.18
2 Ronkainen Teemu JRV 15.12 0.01.33 38.51 24.04
3 Sillanpää Ilkka YKV 16.08 0.02.29 34.37 21.46
4 Nurminen Joonas JRV 17.35 0.03.56 29.78 18.60

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri KärKV 12.05 0.00.00 56.91 70.13
2 Maasilta Tommi RaVa 13.04 0.00.59 50.65 62.42
3 Kaario Kimmo S-JKL 13.08 0.01.03 48.43 59.68
4 Hjelt Tuomas JRV 14.13 0.02.08 42.93 52.90
5 Lehtinen Esa KauWi 14.31 0.02.26 40.26 49.62

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ilmonen Matti JRV 13.28 0.00.00 47.87 47.67
2 Hämynen Petri ÄäSa 14.42 0.01.14 40.57 40.40
3 Mutka Jouni S-JKL 16.27 0.02.59 33.31 33.17

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 12.15 0.00.00 49.35 27.30
2 Jurvakainen Jari S-JKL 14.58 0.02.43 37.37 20.67
3 Uuttu Risto S-JKL 16.19 0.04.04 31.50 17.42

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hämynen Timo ÄäSa 15.11 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemistö Juha ViPa 16.13 0.00.00
2 Kurittu Lassi S-JKL 16.25 0.00.12

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Matti PiVe 14.21 0.00.00
Partanen Risto HyRa EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Partanen Paavo HyRa 13.54 0.00.00 35.70 33.17
2 Salmela Kosti PihtTu 15.00 0.01.06 32.53 30.22
3 Lampi Eero PäijRa 16.56 0.03.02 28.33 26.32
4 Paavilainen Arvo IPR 17.13 0.03.19 27.38 25.44
5 Helminen Pentti JRV 17.47 0.03.53 26.04 24.20
6 Moisio Paavo SaPu 19.42 0.05.48 23.09 21.45
7 Häkkinen Tapani IPR 22.23 0.08.29 19.95 18.54
8 Voutilainen Taisto IPR 29.10 0.15.16 15.03 13.96
Jylhä Keijo JRV HYL -
Rantala Eino SaPu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 10.05 0.00.00 42.50 46.06
2 Hämäläinen Kasperi KuoSu 10.56 0.00.51 36.25 39.29
3 Nieminen Eero S-JKL 12.57 0.02.52 28.13 30.48

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirvesmies Atte KuoSu 9.43 0.00.00
2 Virkajärvi Juho JRV 10.23 0.00.40
3 Ronkainen Elias JRV 10.46 0.01.03
4 Hämäläinen Konsta KuoSu 11.48 0.02.05
5 Konstari Elmeri JRV 11.57 0.02.14
6 Kilpeläinen Pyry S-JKL 12.37 0.02.54

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 8.55 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 9.12 0.00.17
3 Nurminen Jonne JRV 12.03 0.03.08
Sivill Tommi S-JKL EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 13.46 0.00.00 74.95 82.14
2 Aho Petra Navi 14.55 0.01.09 67.69 74.18
3 Pusa Sanna KeuKi 15.57 0.02.11 61.92 67.86
4 Mörsky Sonja KeuKi 16.03 0.02.17 60.15 65.92
5 Truhponen Minna SaPu 17.31 0.03.45 53.85 59.02
6 Oksanen Emmi SiiRa 18.56 0.05.10 48.66 53.32
7 Alvoittu Elina ViPa 20.04 0.06.18 44.81 49.11
8 Kilpeläinen Pihla S-JKL 22.32 0.08.46 38.92 42.65

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taini Mia JRV 11.50 0.00.00 66.15 62.16
2 Korhonen Kati S-JKL 12.22 0.00.32 58.55 55.02
3 Kurittu Kaisa S-JKL 15.26 0.03.36 43.11 40.51

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 12.32 0.00.00 63.16 23.87
2 Sivill Saana S-JKL 12.48 0.00.16 57.21 21.62
3 Kaario Katja S-JKL 12.59 0.00.27 51.83 19.59

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäki Nina JRV 13.29 0.00.00
2 Yrjölä Ulla MuuRa 15.16 0.01.47

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 14.05 0.00.00
2 Pakkala Pigga S-JKL 24.02 0.09.57

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 18.25 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piirto Kaisu JRV 15.30 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 12.20 0.00.00 50.48 48.51
2 Ketola Sirkka SaPu 12.47 0.00.27 45.05 43.29
3 Laukkanen Kirsti HlT 13.57 0.01.37 37.93 36.46

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Tarja SaPu 56.26 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 14.32 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kovanen Anu ViPa 15.08 0.00.00 34.94 30.53
2 Nieminen Asta S-JKL 20.19 0.05.11 24.07 21.03
3 Heinänen Sanni SaPu 22.51 0.07.43 19.67 17.19
Kilpeläinen Paju S-JKL EIL -
Nieminen Noora S-JKL EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rasimus Siiri S-JKL 13.47 0.00.00
2 Kilpeläinen Pinja S-JKL 14.03 0.00.16

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tupitsa Milla HS 10.58 0.00.00
2 Lehtonen Iida SKUusi 11.00 0.00.02
3 Virkajärvi Heta JRV 11.56 0.00.58
4 Kaario Saara S-JKL 13.06 0.02.08
5 Nyholm Veera JRV 15.57 0.04.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 10.12 0.00.00
2 Hirvelä Karoliina JRV 10.33 0.00.21
3 Nyholm Ella JRV 17.07 0.06.55
4 Marjanen Viola JRV 37.51 0.27.39