FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
YKV Keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronberg Christian Femman 44.11 0.00.00 78.27 76.76
2 Iivari Antti RasKu 44.31 0.00.20 77.13 75.64
3 Hemminki Antti RasKu 45.20 0.01.09 75.19 73.75
4 Lövdal Victor Femman 46.27 0.02.16 72.85 71.45
5 Kallio-Könnö Jarno RasKu 46.42 0.02.31 71.93 70.55
6 Lund Matias Femman 47.32 0.03.21 70.15 68.80
7 Bäckström Robin Femman 48.04 0.03.53 68.86 67.54
7 Vainionpää Matti RasKu 48.04 0.03.53 68.86 67.54
9 Järn Staffan Femman 48.17 0.04.06 67.53 66.23
10 Bäckström Anders Femman 48.41 0.04.30 66.47 65.19
11 Tunis Staffan Femman 51.09 0.06.58 62.78 61.57
12 Sundelin Peter Femman 52.03 0.07.52 61.22 60.04
13 Sankelo Antton LapVi 53.12 0.09.01 59.43 58.29
14 Sågfors Joel Femman 56.20 0.12.09 55.69 54.61
15 Grahn Viljam Femman 57.04 0.12.53 54.54 53.49
16 Hautala Jari Femman 57.14 0.13.03 53.95 52.91
17 Vesterback Jonas Malax 57.15 0.13.04 53.50 52.47
18 Välikorpi Jari RasKu 57.46 0.13.35 52.59 51.58
19 Torrkulla Jan Femman 57.52 0.13.41 52.08 51.07
20 Torrkulla Michael Femman 1.03.35 0.19.24 47.01 46.10
21 Kronberg Patrick Femman 1.05.57 0.21.46 44.94 44.08
22 Markkila Eero RasKu 1.11.23 0.27.12 41.18 40.39

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Eskil NOK 51.18 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtimäki Pasi RaJu 44.19 0.00.00 50.75 49.59
2 Smeds Kenneth NOK 46.21 0.02.02 47.31 46.22
3 Smeds Christoffer NOK 48.05 0.03.46 44.44 43.42
4 Holm Christian Femman 48.33 0.04.14 42.85 41.87
5 Jyräkoski Antti KauKa 52.11 0.07.52 38.79 37.90
6 Granholm Christoffer Femman 54.26 0.10.07 36.16 35.32
Gripenberg Mattias Brahe KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajala Jarkko RaJu 53.35 0.00.00 44.29 44.67
2 Nikkola Hannu RaJu 58.38 0.05.03 39.26 39.60
3 Backlund Jan-Anders Femman 1.06.45 0.13.10 33.42 33.71
4 Kullberg Fredrik Malax 1.14.00 0.20.25 29.18 29.43
5 Tuomaala Ville VaaSu 1.26.52 0.33.17 24.04 24.25
6 Miettinen Sami Pihkan 1.35.06 0.41.31 21.21 21.39

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Tomi RasKe 46.01 0.00.00 47.04 45.13
2 Koivisto Kari KortJV 50.37 0.04.36 41.70 40.00
3 Peltonen Mikko RaJu 51.22 0.05.21 40.03 38.41
4 Wik Peter Femman 1.01.21 0.15.20 32.64 31.31
5 Suvanto Mikael RaJu 1.03.05 0.17.04 30.88 29.63
6 Isoluoma Jani RasKu 1.04.39 0.18.38 29.30 28.11
Vainionpää Jukka RaJu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Annala Tapio HS 42.26 0.00.00 44.75 43.98
2 Kurki Esa RasKu 42.38 0.00.12 43.59 42.84
3 Latvala Juha AlajA 47.05 0.04.39 38.60 37.94
4 Korhonen Marko YlämPy 47.30 0.05.04 37.41 36.76
5 Joutsensaari Jarmo KangSK 56.44 0.14.18 30.60 30.08
6 Rinta-Keturi Mika RaJu 1.03.17 0.20.51 26.79 26.33
7 Lindgrén Henrik Femman 1.06.30 0.24.04 24.89 24.46
Nevala Pasi TeuRi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vallbacka Heikki KortJV 40.37 0.00.00 50.97 50.63
2 Hautamäki Reijo RasKu 44.26 0.03.49 44.84 44.55
3 Hirvensalo Jorma SaPu 44.50 0.04.13 42.71 42.43
4 Kirkkomäki Jarmo KauWi 1.30.10 0.49.33 20.38 20.24
Toppari Reijo KauWi KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Mauno NiS 39.54 0.00.00 47.42 47.27
2 Tunis Bengt Femman 41.41 0.01.47 45.01 44.87
3 Pensas Esko LaihLu 41.59 0.02.05 44.32 44.18
4 Niinimäki Hannu K. LaihLu 43.03 0.03.09 42.85 42.72
5 Pihlajamaa Martti VetU 43.13 0.03.19 42.32 42.19
6 Herttua Martti LapVi 43.16 0.03.22 41.91 41.78
7 Alanen Martti RasKu 43.41 0.03.47 41.15 41.02
8 Hautala Eero KortJV 45.49 0.05.55 38.89 38.77
9 Tamminen Hannu SuJu 46.29 0.06.35 37.99 37.87
10 Hongell Jouni KoS 47.41 0.07.47 36.70 36.59
11 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 50.49 0.10.55 34.13 34.02
12 Kronberg Håkan Femman 52.42 0.12.48 32.61 32.51
13 Mäkitalo Mikko KauKa 58.35 0.18.41 29.07 28.98
14 Örn Johnny Femman 1.00.48 0.20.54 27.75 27.66
15 Viinikka Matti KauKa 1.07.01 0.27.07 24.94 24.86
16 Bärdèn Bror-Gustav NOK 1.15.20 0.35.26 21.98 21.91
Lillsjö Bengt Malax KES -
Kivipelto Kalevi AlajA KES -
Hilli Veikko RaJu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svedström Mats NOK 30.51 0.00.00 44.35 44.01
2 Nyystilä Jukka LaihLu 32.03 0.01.12 42.27 41.94
3 Hartvik Seppo Malax 33.19 0.02.28 40.25 39.94
4 Österbacka Bo Minken 35.54 0.05.03 36.97 36.69
5 Hakamäki Pekka TeuRi 41.25 0.10.34 31.72 31.47
6 Williamsson Bo-Göran VaaSu 41.27 0.10.36 31.36 31.12
7 Rantamäki Veikko KauKa 43.02 0.12.11 29.89 29.66
8 Laasanen Veikko VäVi 43.40 0.12.49 29.14 28.92
9 Sundelin Rolf-Erik GIF 45.58 0.15.07 27.39 27.18
10 Rinne Matti TeuRi 51.22 0.20.31 24.24 24.05
11 Pöyhönen Hannu VetU 52.54 0.22.03 23.28 23.10
12 Herrgård Clas-Göran SWE 1.20.21 0.49.30 15.16 15.04
Kujanpää Heikki AlajA HYL -
Hertsbacka Karl-Gustav NOK HYL -
Ritola Markus LaihLu KES -
Eno Kaarlo TeuRi KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Mauno RaJu 37.11 0.00.00 35.82 35.76
2 Erkinheimo Voitto KortJV 38.30 0.01.19 33.73 33.67
3 Niemelä Pentti LaihLu 41.14 0.04.03 30.69 30.63
4 Haldin Torvald Femman 43.44 0.06.33 28.17 28.12
5 Forsén Björn NOK 52.09 0.14.58 22.99 22.94
6 Hautala Olavi RaJu 57.17 0.20.06 20.34 20.31
Lähdekorpi Mauri Femman KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukko Risto VäVi 33.29 0.00.00 29.22 29.18
2 Saarimäki Jorma VaaSu 36.27 0.02.58 26.17 26.14
3 Tammisto Vesa KauWi 37.15 0.03.46 24.95 24.92
4 Sandgren Lars NOK 39.48 0.06.19 22.74 22.71
5 Kamila Pentti LaihLu 41.31 0.08.02 21.21 21.18
Staffans Per-Erik Vörå KES -
Keskinen Jouko RaJu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuttila Helge VaaSu 45.11 0.00.00 26.86 26.97
2 Luoma Antti KortJV 47.22 0.02.11 24.66 24.77
3 Salmi Aimo VaaSu 47.53 0.02.42 23.44 23.54
4 Mård Leo Kristina 48.41 0.03.30 22.12 22.22
5 Hjerpe Lars Femman 1.08.15 0.23.04 15.11 15.18

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiukkanen Juho VaaSu 59.51 0.00.00
2 Hauhia Ilari RaJu 1.35.47 0.35.56

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Juho LapVi 46.12 0.00.00 43.80 40.99
2 Gripenberg Otto Brahe 51.59 0.05.47 36.98 34.61
3 Kullman Hannes Falken 57.29 0.11.17 31.68 29.65
4 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 1.01.56 0.15.44 27.77 25.99

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mutikainen Leevi RaJu 47.21 0.00.00 31.96 31.50
2 Joensuu Valter Brahe 49.00 0.01.39 30.11 29.68
3 Pihlajamäki Teemu LapVi 51.07 0.03.46 28.12 27.72
4 Perttu Topi LaihLu 55.16 0.07.55 25.32 24.96
5 Nevala Roni TeuRi 55.56 0.08.35 24.35 24.00
6 Helin Saku RaJu 1.04.55 0.17.34 20.39 20.10
Pitkänen Ville RaJu KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karhunen Juho YKV 41.08 0.00.00
2 Kangas Aapo LapVi 42.57 0.01.49
3 Nivukoski Topi YKV 44.58 0.03.50
4 Valli Viljami YKV 1.06.55 0.25.47
5 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 1.07.06 0.25.58

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hautala Rasmus Femman 16.50 0.00.00
2 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 18.54 0.02.04
3 Muhonen Aatu RaJu 20.56 0.04.06
4 Noponen Veeti LapVi 21.46 0.04.56
5 Pöytäkangas Elias VaaSu 22.55 0.06.05
6 Hauhia Aleksi RaJu 23.56 0.07.06
7 Hölsö Aaro YKV 24.08 0.07.18
8 Koivisto Asser KortJV 26.02 0.09.12
9 Lindfors Hugo Falken 37.13 0.20.23
10 Seppälä Paavo Femman 46.29 0.29.39

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matila Oskari KuortKu 28.47 0.00.00
2 Harju Topi VaaSu 46.09 0.17.22

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muhonen Eetu RaJu 8.57 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 11.07 0.02.10
3 Savinainen Joakim RasKu 11.57 0.03.00
4 Kullberg Adam Malax 12.19 0.03.22
5 Hertsbacka Isak NOK 13.54 0.04.57
6 Smeds Linus NOK 17.33 0.08.36
7 Ruusunen Emil RaJu 18.01 0.09.04
8 Hietala Samu LapVi 18.22 0.09.25
9 Hemminki Eemeli RasKu 18.59 0.10.02
10 Vainionpää Emil RaJu 20.22 0.11.25
11 Ylihärsilä Ilari AlahKi 24.21 0.15.24
12 Hölsö Tuomas YKV 24.37 0.15.40
13 Vähänen Veikka HyRa 26.59 0.18.02
14 Pulli Toivo RaJu 33.35 0.24.38
15 Ylihärsilä Mikko AlahKi 34.25 0.25.28

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Jenny HiKi 38.07 0.00.00 68.62 64.59
2 Nurmi Ella VaaSu 49.28 0.11.21 52.31 49.24
3 Torrkulla Matilda Femman 50.34 0.12.27 50.62 47.65
4 Lindfors Lina Falken 53.22 0.15.15 47.44 44.65
5 Istolahti Jaana VaaSu 54.47 0.16.40 45.70 43.02
6 Tunis Pernilla Femman 54.52 0.16.45 45.12 42.47
7 Pärnänen Päivi RaJu 56.20 0.18.13 43.45 40.90
8 Lindgren Hanna Femman 56.30 0.18.23 42.82 40.31
9 Korpi Maarit LapVi 58.16 0.20.09 41.04 38.63
10 Sandelin Caroline NOK 1.00.12 0.22.05 39.26 36.95
11 Hemminki Heini RasKu 1.04.46 0.26.39 36.06 33.94
12 Vähänen Sanna PoRa 1.09.07 0.31.00 33.38 31.42
13 Smeds Heidi NOK 1.14.09 0.36.02 30.74 28.94
Savinainen Kati RasKu KES -
Pulli Liisa TP KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Mia NOK 52.45 0.00.00 50.80 49.78
2 Paadar Anne VäVi 1.37.45 0.45.00 26.04 25.52
3 Kullberg sofia Malax 1.41.44 0.48.59 23.71 23.23
Hertsbacka Sara NOK KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Ulla LapVi 1.08.17 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Yvonne Falken 47.26 0.00.00 40.27 40.23
2 Svartsjö Åsa Botnia 54.59 0.07.33 32.13 32.10
3 Koskela Seija SuJu 1.18.40 0.31.14 20.64 20.62

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 40.12 0.00.00 46.23 45.54
2 Latvala Annukka RaJu 46.16 0.06.04 38.66 38.08
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 51.04 0.10.52 33.66 33.16
4 Hauhia Eija RaJu 54.22 0.14.10 30.34 29.88
5 Mäkynen Mari SuJu 59.14 0.19.02 26.67 26.27

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 34.14 0.00.00 44.79 44.96
2 Borg-Ehnlund Anita NOK 46.47 0.12.33 32.16 32.28
3 Ojajärvi Päivi RasKe 48.46 0.14.32 30.26 30.38
4 Kankaanpää Tarja KauWi 49.19 0.15.05 29.34 29.45
5 Ekdahl Pirkko NiS 55.12 0.20.58 25.69 25.79
6 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 59.07 0.24.53 23.51 23.60
7 Taanila Sisko NiS 59.38 0.25.24 22.82 22.91
8 Kalliokoski Katriina PerhKi 1.03.43 0.29.29 20.91 20.99
9 Mäntylä Kirsti RasKe 1.08.02 0.33.48 19.16 19.23

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 32.26 0.00.00 36.42 36.05
2 Tunis Berit Femman 40.31 0.08.05 27.69 27.42
3 Pöyhönen Lea VetU 50.36 0.18.10 21.01 20.80
4 Rantamäki Anita KauKa 52.40 0.20.14 19.06 18.87

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 32.48 0.00.00 43.24 43.02
2 Erkinheimo Ritva KortJV 33.09 0.00.21 41.50 41.29
3 Lähdekorpi Kaija Femman 36.25 0.03.37 36.61 36.42
4 Eriksson-Kronberg Monica Femman 42.33 0.09.45 30.33 30.18
5 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 43.19 0.10.31 28.81 28.66
6 Berger Gunhild Falken 44.57 0.12.09 26.82 26.68

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 42.19 0.00.00
2 Hautamäki Anna-Maija RasKe 49.53 0.07.34
Carlson-Wikström Ann-May Solf KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Emma LapVi 1.03.01 0.00.00
2 Laasanen Maija LaihLu 1.29.25 0.26.24

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rinta-Keturi Anni RaJu 57.19 0.00.00
2 Halonen Linnéa NOK 1.07.57 0.10.38

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Henriikka LaihLu 36.57 0.00.00 42.41 41.03
2 Niemi Tiina PoRa 44.51 0.07.54 34.19 33.08
3 Torrkulla Henna Femman 45.33 0.08.36 32.93 31.86
4 Melender Emilia RaJu 50.51 0.13.54 28.83 27.90
5 Lammi Tara KauWi 53.07 0.16.10 26.97 26.10
6 Peltola Eeva LapVi 55.55 0.18.58 25.02 24.21
7 Nevala Ronja TeuRi 57.42 0.20.45 23.67 22.90
8 Miettinen Kiia Pihkan 1.04.46 0.27.49 20.56 19.90

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikarainen Siiri LaihLu 1.02.26 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kullman Thea Falken 36.11 0.00.00
2 Koivula Venla LaihLu 36.54 0.00.43
3 Lindfors Karolina Falken 40.23 0.04.12
4 Koivisto Aida KortJV 44.28 0.08.17
5 Syrjälä Eveliina KauWi 46.59 0.10.48
6 Lautamo Penne VaaSu 48.57 0.12.46

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lammi Kira KauWi 23.22 0.00.00
2 Rajala Maija RaJu 24.45 0.01.23
3 Hietala Sini LapVi 25.44 0.02.22
4 Torrkulla Venla Femman 26.44 0.03.22
5 Halonen Ellinor NOK 29.02 0.05.40
6 Perttu Tuulia LaihLu 31.46 0.08.24
7 Miettinen Iida Kristiina Pihkan 33.56 0.10.34
8 Nivukoski Lotta LapVi 34.40 0.11.18
9 Tuomaala Ella VaaSu 38.21 0.14.59

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riihimäki Jonna YKV 21.04 0.00.00
2 Viinonen Venla RaJu 22.44 0.01.40
3 Lautamo Hilla VaaSu 24.32 0.03.28
4 Korkonen Emilia KuortKu 30.20 0.09.16
5 Pohtola Sara YKV 33.17 0.12.13

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 10.03 0.00.00
2 Saranpää Saara RaJu 11.58 0.01.55
3 Nivukoski Nanna LapVi 12.53 0.02.50
4 Laasanen Olivia RasKu 13.11 0.03.08
5 Niemi Siiri PoRa 13.13 0.03.10
6 Koivula Sanni LaihLu 13.14 0.03.11
7 Hietala Helmi LapVi 15.08 0.05.05
8 Rajala Kerttu RaJu 16.06 0.06.03
9 Keski-Säntti Helka YKV 16.15 0.06.12
10 Viinonen Sara RaJu 16.51 0.06.48
11 Viinonen Julia RaJu 17.11 0.07.08
12 Rauhala Miisa SuJu 17.25 0.07.22
13 Oikarainen Fanni LaihLu 17.52 0.07.49
14 Muhonen Oona RaJu 21.08 0.11.05
15 Rinta-Keturi Neea RaJu 21.21 0.11.18
16 Kupari Aino YKV 22.21 0.12.18
17 Lindfors Mira Falken 26.11 0.16.08
18 Kupari Annikki YKV 29.46 0.19.43
19 Riihimäki Petra YKV 35.43 0.25.40