FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Pahkan kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Aleksi IkNV 38.50 0.00.00 82.12 80.92
2 Räsänen Markus KR 40.13 0.01.23 78.55 77.40
3 Rahkola Mikko Pohjant 44.15 0.05.25 70.71 69.68
4 Rautanen Mika TuuSe 44.21 0.05.31 69.88 68.86
5 Hakala Antti KortJV 45.15 0.06.25 67.83 66.84
6 Köngäs Teemu SoJy 46.32 0.07.42 65.32 64.36
7 Karvonen Matti KR 48.16 0.09.26 62.35 61.44
8 Järvinen Seppo AR 49.30 0.10.40 60.19 59.32
9 Korhonen Ari-Matti KaSu 50.53 0.12.03 57.97 57.12
10 Mäkäläinen Jyri SiiRa 51.58 0.13.08 56.19 55.37
11 Koirikivi Riku RasTiimi 55.18 0.16.28 52.26 51.50
12 Väänänen Petri SiiRa 56.34 0.17.44 50.56 49.82
13 Voutilainen Elmeri SiiRa 56.46 0.17.56 49.86 49.13
14 Pörsti Markus SiiRa 1.01.25 0.22.35 45.59 44.93
15 Hyttinen Ossi IisVi 1.08.28 0.29.38 40.46 39.87
16 Saari Antti SiiRa 1.09.39 0.30.49 39.35 38.77
17 Pöyhönen Simo Raus 1.26.06 0.47.16 31.48 31.02

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Lassi IisVi 48.43 0.00.00 18.79 18.74
2 Himanen Olli KuoSu 57.54 0.09.11 15.02 14.98
3 Koljonen Jouni VaKa 59.22 0.10.39 13.88 13.84
4 Pohjolainen Timo SuoVa 1.01.26 0.12.43 12.67 12.63

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 43.24 0.00.00 40.09 39.81
2 Ropponen Mika RasPi 46.09 0.02.45 36.57 36.32
3 Arovainio Petteri RasTiimi 49.58 0.06.34 32.73 32.50
4 Kokkoniemi Tero RasTiimi 52.34 0.09.10 30.12 29.91
5 Lisitsin Kai KR 53.56 0.10.32 28.39 28.19
6 Koirikivi Vesa RasTiimi 55.47 0.12.23 26.51 26.33

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 38.26 0.00.00 45.32 44.18
2 Thitz Eero SaSu 43.13 0.04.47 39.44 38.45
3 Rahkola Mika OH 44.11 0.05.45 37.73 36.79
4 Forsberg Matti SäynSa 44.34 0.06.08 36.57 35.65
5 Joutsensaari Jorma KuoSu 44.48 0.06.22 35.55 34.66
6 Kellokumpu Seppo KaSu 49.46 0.11.20 31.25 30.47
7 Laitinen Tuomo SäynSa 50.01 0.11.35 30.35 29.59
8 Juutinen Risto Pohjant 1.05.32 0.27.06 22.59 22.03

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Timo SaSu 43.57 0.00.00 50.96 50.15
2 Niiranen Ari KR 47.45 0.03.48 43.39 42.70
3 Partanen Timo RasHy 49.20 0.05.23 38.59 37.97

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vairinen Risto KontU 40.28 0.00.00 42.59 42.45
2 Huttunen Kalle KuoSu 48.45 0.08.17 34.29 34.18
3 Seppänen Ilpo VaKa 52.50 0.12.22 30.66 30.56
4 Karppinen Jouko VaKa 54.41 0.14.13 28.68 28.59
5 Koljonen Pekka IisVi 1.14.37 0.34.09 20.33 20.26
Vornanen Pekka SuoVa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Hannu RasPi 40.06 0.00.00 47.65 47.29
2 Kemppainen Taisto VaKa 41.47 0.01.41 45.28 44.93
3 Väisänen Eero SuomRa 45.20 0.05.14 41.31 40.99
4 Högnäs Tore Brahe 46.09 0.06.03 40.17 39.85
5 Kiiskinen Eero RasPi 48.25 0.08.19 37.89 37.60
6 Butilkin Niilo SäynSa 50.27 0.10.21 35.98 35.71
7 Väänänen Matti NilsNu 51.39 0.11.33 34.78 34.51
8 Ovaska Ari EE 51.41 0.11.35 34.39 34.12
9 Halonen Pauli SäynSa 51.55 0.11.49 33.86 33.60
10 Matilainen Juhani NilsNu 57.53 0.17.47 30.04 29.81
11 Pajamäki Kalevi SäynSa 1.00.17 0.20.11 28.53 28.31
12 Huusko Martti IisVi 1.06.52 0.26.46 25.44 25.24
13 Karhunen Juha KuoSu 1.07.20 0.27.14 24.97 24.78
14 Hyvönen Markku RasPi 1.12.08 0.32.02 23.05 22.87
15 Puolakka Pekka SäynSa 1.22.47 0.42.41 19.85 19.70
Turpeinen Timo VaajTe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Kauko SuoVa 37.45 0.00.00 35.07 35.06
2 Korhonen Mauno KuoSu 44.09 0.06.24 28.86 28.85
3 Heinonen Kari KuoSu 54.14 0.16.29 22.58 22.57
Kajava Viljo KuoSu HYL -
Partanen Aimo NilsNu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 44.03 0.00.00 29.95 29.79
2 Karjalainen Seppo KuoSu 47.00 0.02.57 27.23 27.09
3 Tolmunen Tauno SäynSa 47.08 0.03.05 26.31 26.17
4 Karppinen Eino SäynSa 49.33 0.05.30 24.23 24.10
5 Ropponen Hemmo RasPi 59.38 0.15.35 19.47 19.37
6 Jokikuona Toivo RasTiimi 1.29.57 0.45.54 12.47 12.40

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 42.41 0.00.00 19.92 19.91
2 Laine Tapani KuoSu 44.56 0.02.15 17.98 17.97
3 Piiroinen Pauli RasPi 52.02 0.09.21 14.71 14.70
4 Känninen Lauri KuoSu 1.35.22 0.52.41 7.58 7.57

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Eelis IisVi 54.00 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Samuli SaSu 1.23.00 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Kasperi KuoSu 39.46 0.00.00 33.25 31.95
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 52.16 0.12.30 23.40 22.48
3 Kemiläinen Kimi KuoSu 2.04.41 1.24.55 9.01 8.66

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirvesmies Atte KuoSu 21.52 0.00.00
2 Kemiläinen Jimi KuoSu 59.39 0.37.47

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lisitsin Arttu KR 24.53 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hukkanen Pekka VierKo 30.25 0.00.00
2 Kokkoniemi Ilmari RasTiimi 33.02 0.02.37
3 Triipponen Vetja KuPe 38.11 0.07.46

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 14.29 0.00.00
2 Suvinen Sisu SaSu 19.46 0.05.17
3 Saari Olavi SiiRa 21.42 0.07.13
4 Korhonen Veikko KaSu 23.24 0.08.55
5 Kokkoniemi Paavo RasTiimi 28.34 0.14.05

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räisänen Noora SalRe 50.34 0.00.00 55.39 54.07
2 Tiitto Johanna RasTiimi 54.07 0.03.33 50.89 49.68
3 Korhonen Jaana KaSu 54.36 0.04.02 49.59 48.40
4 Rahkola Ella-Noora OH 54.39 0.04.05 48.69 47.52
5 Hakala Eeva-Liisa KortJV 54.41 0.04.07 47.81 46.66
6 Partanen Ritva IisVi 59.23 0.08.49 43.24 42.20
7 Tiitto Katariina RasTiimi 1.00.58 0.10.24 41.35 40.36
8 Rautanen Eeva TuuSe 1.02.35 0.12.01 39.53 38.59
9 Himanka Satu KaJu 1.09.17 0.18.43 35.04 34.20
10 Karvonen Sini-Pauliina IisVi 1.12.01 0.21.27 33.06 32.27

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartikainen Elina IisVi 1.03.53 0.00.00
2 Korhonen Carita SäynSa 1.26.02 0.22.09

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 39.52 0.00.00
2 Torvela Tiina KuoSu 48.16 0.08.24

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 40.42 0.00.00 41.31 41.36
2 Koistinen Aija KR 43.53 0.03.11 36.88 36.92
3 Laitinen Tiina KuoSu 49.20 0.08.38 31.52 31.56
4 Kukkola Sinikka KuoSu 54.57 0.14.15 27.15 27.19
5 Vainikainen Sari IisVi 1.26.15 0.45.33 16.57 16.59

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jurvakainen Tuija RasHy 54.18 0.00.00
2 Nelimarkka Seija IisVi 54.24 0.00.06

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 41.12 0.00.00 32.77 31.91
2 Malinen Paula KaSu 43.00 0.01.48 29.04 28.28
3 Mämmi Eija RasPi 1.32.41 0.51.29 12.38 12.06

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 43.58 0.00.00 34.66 34.57
2 Malkki Sisko SaSu 53.16 0.09.18 26.46 26.40
3 Hyvönen Eija RasPi 1.27.51 0.43.53 14.75 14.71

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Saimi RasHy 52.43 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärnä Nina SonPa 39.22 0.00.00 36.89 35.36
2 Kuokka Iida-Liisa IisVi 39.46 0.00.24 34.69 33.26
3 Triipponen Vanni KuPe 1.16.18 0.36.56 17.13 16.42
4 Niskanen Sofia SonPa 1.25.44 0.46.22 14.40 13.80

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 24.15 0.00.00
2 Rissanen Venny SonPa 26.55 0.02.40
3 Martikainen Aada VierKo 32.49 0.08.34

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kylmälä Maire SiiRa 33.28 0.00.00
2 Lehtonen Minttu SiiRa 50.06 0.16.38

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Alisa SonPa 25.09 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Jonna SonPa 24.20 0.00.00