FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Rajarastit ja AM-keskimatka, Kaakko
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 30.23 0.00.00 85.91 83.37
2 Lakanen Jonne LappRi 31.18 0.00.55 82.66 80.22
3 Heiska Samu VeVe 32.08 0.01.45 79.80 77.44
4 Tani Jukka KS 34.05 0.03.42 74.56 72.35
5 Mertanen Simo LappRi 36.13 0.05.50 69.53 67.48
6 Kuningas Janne LappRi 36.45 0.06.22 67.90 65.89
7 Ovaska Janne VeVe 41.50 0.11.27 59.09 57.35
8 Husu Miika LappRi 42.29 0.12.06 57.65 55.94
9 Torniainen Heikki LappRi 43.03 0.12.40 56.35 54.69
10 Saarilaakso Miko LappRi 44.27 0.14.04 54.06 52.46
11 Suutari Matti VeVe 45.45 0.15.22 52.02 50.48
12 Saikko Ville LappRi 47.31 0.17.08 49.60 48.14
13 Hakkarainen Markus RaKaS 51.06 0.20.43 45.67 44.32
14 Sihvola Eerik Kajo 51.34 0.21.11 44.81 43.49
15 Markku Juho RaKaS 1.08.18 0.37.55 33.50 32.51
16 Kauppila Tomi VeVe 1.09.16 0.38.53 32.70 31.73
Tonder Aapo LappRi KES -
Niskanen Janne VeVe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lintunen Sampsa RaKaS 36.44 0.00.00 42.45 38.39
2 Lavonen Tommi KS 37.38 0.00.54 40.19 36.35
3 Hurri Antti KyS 38.29 0.01.45 38.09 34.45
4 Heinonen Markku KeU 45.47 0.09.03 30.99 28.03
5 Kuusio Mikko RaKaS 53.26 0.16.42 25.68 23.23
Lahtinen Miika ORa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Husu Heikki SKVuoksi 33.58 0.00.00 53.50 53.50
2 Kiintola Jarno KS 36.55 0.02.57 48.00 48.00
3 Puonti Tuomas VeVe 38.07 0.04.09 45.29 45.29
4 Korhonen Kai SKVuoksi 41.08 0.07.10 40.87 40.87
5 Kivelä Juha RaKaS 41.40 0.07.42 39.25 39.25
Kuznetsov Sviatslav WNights HYL -
Hietanen Aki SKVuoksi KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsblom Vesa RR 30.35 0.00.00 58.05 57.20
2 Pulli Veli-Matti RaVa 33.40 0.03.05 51.42 50.66
3 Neuvonen Janne LuuRa 35.28 0.04.53 47.56 46.86
4 Tonder Mika SKVuoksi 35.55 0.05.20 45.72 45.05
5 Korhonen Mika SKVuoksi 43.32 0.12.57 36.70 36.16
6 Liljeström Kimmo HS 45.20 0.14.45 34.27 33.76
7 Suratov Timofey St.Pburg 46.30 0.15.55 32.45 31.98

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 25.41 0.00.00 59.30 56.02
2 Tielinen Vesa LuuRa 27.51 0.02.10 53.87 50.89
3 Ojalainen Jorma SKVuoksi 29.41 0.04.00 49.77 47.02
4 Kotro Petri KaaRa 31.16 0.05.35 46.52 43.95
5 Heinilä Hannu RaVa 31.40 0.05.59 45.21 42.71
6 Jaatinen Tapio SKVuoksi 33.36 0.07.55 41.93 39.61
7 Eskelinen Jussi RaKaS 35.54 0.10.13 38.61 36.47
8 Hautaniemi Petri RaKaS 36.41 0.11.00 37.16 35.11
9 Hakuli Kari KeU 39.34 0.13.53 33.88 32.00
10 Myllys Jussi ORa 40.20 0.14.39 32.67 30.86
Lassila Petri RasKa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Jouni MulPa 30.04 0.00.00 41.43 40.23
2 Gureev Maksim St.Pburg 34.13 0.04.09 35.72 34.68
3 Ojalainen Kari SKVuoksi 36.09 0.06.05 33.17 32.20
4 Mitenkov Andrej Azimut 36.46 0.06.42 31.98 31.05
5 Martiskainen Juho SKVuoksi 41.13 0.11.09 27.96 27.14
6 Koskivirta Eero KaaRa 43.11 0.13.07 26.14 25.38
7 Neuvonen Timo MulPa 45.09 0.15.05 24.49 23.77
8 Peni Hannu KS 47.31 0.17.27 22.78 22.11
Kylliäinen Seppo LappRi KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jarmo VeVe 29.31 0.00.00 38.49 37.77
2 Lavonen Hannu MiehVi 29.40 0.00.09 36.86 36.17
3 Maajärvi Esa LappRi 35.50 0.06.19 29.33 28.78
4 Tuononen Ismo KS 40.11 0.10.40 25.09 24.62
5 Karlsson Henrik KuUS 45.20 0.15.49 21.30 20.90

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tani Ossi KS 27.59 0.00.00 43.10 42.90
2 Määttä Asko KS 30.12 0.02.13 39.08 38.90
3 Pulli Martti LappRi 31.37 0.03.38 36.52 36.34
4 Hirvikallio Lassi LuuRa 33.35 0.05.36 33.61 33.45
5 Kaulio Markku RaKaS 36.45 0.08.46 30.01 29.87
6 Karvonen Jorma SOC 37.43 0.09.44 28.55 28.42
7 Peräkasari Kari LuuRa 39.59 0.12.00 26.29 26.17
8 Sihvola Eero Kajo 44.19 0.16.20 23.14 23.03

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Hannu KS 28.18 0.00.00 38.85 38.70
2 Herttuainen Vesa RaKaS 29.25 0.01.07 36.95 36.81
3 Kyckling Veli-Matti HS 29.34 0.01.16 36.33 36.19
4 Valtee Pertti HS 29.50 0.01.32 35.58 35.44
5 Mäkilä Ilmari EsSu 33.18 0.05.00 31.50 31.38
6 Seitsonen Kauko Kajo 33.57 0.05.39 30.52 30.40
7 Kyöstilä Matti RaKaS 35.35 0.07.17 28.76 28.65
8 Paukkunen Ossi RaKaS 36.11 0.07.53 27.93 27.83
9 Sartanen Kari SKVuoksi 37.32 0.09.14 26.59 26.49
10 Lehtonen Matti PiVe 37.48 0.09.30 26.07 25.97
11 Tuominen Seppo KS 37.57 0.09.39 25.63 25.53
12 Kykkänen Herkko KaaRa 44.40 0.16.22 21.49 21.41
13 Lindqvist Pekka RaKaS 48.05 0.19.47 19.70 19.63
14 Liukku Esko KeKaRa 51.16 0.22.58 18.23 18.16

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuivala Martti HS 26.03 0.00.00 29.58 28.45
2 Kilo Esko LappRi 34.22 0.08.19 21.58 20.76
3 Karnaattu Mauri KS 39.35 0.13.32 18.01 17.32
4 Juntunen Olli HS 1.02.54 0.36.51 10.87 10.46
Repo Voitto RaKaS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 17.36 0.00.00 27.79 27.77
2 Matikainen Martti KeKaRa 22.57 0.05.21 19.71 19.70
3 Pulli Erkki KoHo 50.28 0.32.52 8.24 8.23

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Kalevi MulPa 36.53 0.00.00
2 Pelkonen Pentti KeKaRa 52.53 0.16.00

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 41.56 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pätäri Viljami KyS 29.16 0.00.00 48.11 43.66
2 Takanen Samu VeVe 30.18 0.01.02 42.99 39.01
3 Ahtiainen Antti VeVe 55.37 0.26.21 21.52 19.53

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Husu Eeka SKVuoksi 30.41 0.00.00 46.35 41.25
2 Kukkonen Henri VeVe 33.11 0.02.30 41.25 36.71
3 Hirvikallio Aatu LuuRa 34.18 0.03.37 38.35 34.13
4 Eskelinen Pyry SKVuoksi 35.08 0.04.27 35.92 31.97
5 Hakulinen Saku VeVe 37.02 0.06.21 32.64 29.05

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ripatti Max JoKu 29.53 0.00.00 39.03 38.42
2 Seppänen Antti ORa 30.00 0.00.07 38.04 37.45
3 Rautio Juho JoKu 32.46 0.02.53 34.07 33.54
4 Myllärinen Vertti LappRi 32.55 0.03.02 33.15 32.64
5 Tamminen Kasperi LuuRa 33.52 0.03.59 31.48 31.00
6 Pellinen Veeti JoKu 35.04 0.05.11 29.69 29.24
7 Niskanen Aatu VeVe 48.46 0.18.53 20.84 20.52
8 Säyriö Jyri KS 49.38 0.19.45 19.97 19.66

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Juho KS 38.26 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 19.00 0.00.00
2 Länsivuori Luukas RaKaS 25.52 0.06.52
3 Ruoti Eeli VeVe 26.23 0.07.23
4 Jauho Arttu JoKu 42.11 0.23.11

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 15.21 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 18.33 0.03.12
3 Pajari Antti SKVuoksi 20.36 0.05.15
4 Lintunen Aapo RaKaS 22.59 0.07.38
5 Pellinen Pietari JoKu 30.13 0.14.52

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Eetu VeVe 13.16 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 14.51 0.01.35
3 Ojalainen Matias SKVuoksi 16.15 0.02.59

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 7.03 0.00.00
2 Tyni Sisu VeVe 8.20 0.01.17
3 Korhonen Veikka SKVuoksi 10.09 0.03.06
4 Simola Viljo LuuRa 10.12 0.03.09
5 Pakkanen Reima VeVe 10.16 0.03.13
6 Kivelä Veikko RaKaS 10.19 0.03.16
7 Tamminen Oskari LuuRa 11.21 0.04.18
8 Siivola Visa LappRi 11.59 0.04.56
9 Asikainen Viljami JoKu 12.15 0.05.12
10 Hurri Leevi KyS 12.27 0.05.24
11 Rautio Joel JoKu 13.03 0.06.00
12 Törmänen Aleksi RaKaS 14.03 0.07.00
13 Siivola Aaro LappRi 14.31 0.07.28
14 Jokela Väinö VeVe 16.40 0.09.37
15 Lintunen Elmo RaKaS 18.23 0.11.20
16 Kiintola Eemil KS 20.03 0.13.00
17 Vainio Anton VeVe 21.58 0.14.55

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukskoski Karoliina Koovee 33.37 0.00.00 78.68 75.78
2 Kauppila Sanna AngA 33.46 0.00.09 77.43 74.57
3 Laukkanen Marja KS 35.52 0.02.15 72.04 69.39
4 Nykänen Eveliina LappRi 36.25 0.02.48 70.11 67.53
5 Saarilaakso Mia LappRi 36.49 0.03.12 68.52 66.00
6 Vääränen Sari KS 37.36 0.03.59 66.28 63.84
7 Lakanen Laura LappRi 37.59 0.04.22 64.81 62.42
8 Töyrylä Salla KyS 38.53 0.05.16 62.53 60.22
9 Väyrynen Aino KyS 40.12 0.06.35 59.72 57.52
10 Lehkonen Emmi IkNV 41.46 0.08.09 56.75 54.66
11 Pulli Tessa RaVa 44.57 0.11.20 52.05 50.13
12 Väyrynen Anni KyS 48.44 0.15.07 47.38 45.64
13 Tani Leena KS 49.05 0.15.28 46.42 44.71
14 Kainlauri Viivi KS 53.47 0.20.10 41.80 40.26

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 14.44 0.00.00
2 Kiintola Susanna KS 24.38 0.09.54

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mineeva Irina INUS 1.02.28 0.00.00
Friari Päivi SKVuoksi HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Kirsi VeVe 34.06 0.00.00 53.52 53.43
2 Heikkinen Anniina VeVe 45.44 0.11.38 37.91 37.85
3 Hakuli Mia KeU 1.00.51 0.26.45 26.99 26.95
Siltanen-Ström Teija VeVe HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 30.28 0.00.00 38.85 37.74
2 Pelkonen Päivi KeKaRa 45.33 0.15.05 25.01 24.30
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 47.06 0.16.38 23.25 22.58
4 Harjula Oili KS 54.43 0.24.15 19.20 18.65
Ovaska Katriina LuuRa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehomäki Pirkko ORa 31.24 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Airi KS 29.02 0.00.00
2 Lipsanen Maija LipTa 42.07 0.13.05

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 26.49 0.00.00 45.18 43.62
2 Juvonen Marja RaKaS 28.04 0.01.15 42.09 40.64
3 Kekki Päivi KS 29.42 0.02.53 38.75 37.42
4 Tikka Eija RaKaS 30.53 0.04.04 36.29 35.04
5 Kukkonen Marja RaKaS 36.49 0.10.00 29.62 28.60
6 Petäys Helvi Pihkan 39.31 0.12.42 26.83 25.90
7 Lindqvist Ulla RaKaS 56.34 0.29.45 18.21 17.58

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 33.02 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pylvänäinen Henna KS 29.12 0.00.00 52.67 50.86
2 Similä Roosa SKVuoksi 41.15 0.12.03 36.35 35.11
3 Kääriä Venla KyS 42.51 0.13.39 34.10 32.93
4 Kukkonen Tuulia VeVe 42.59 0.13.47 33.10 31.96
5 Ruoti Roosa VeVe 43.18 0.14.06 31.97 30.87
6 Vesikko Venla JoKu 47.21 0.18.09 28.42 27.45
7 Ahvonen Karoliina JoKu 51.24 0.22.12 25.44 24.56

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Jenni VeVe 25.30 0.00.00 55.64 53.93
2 Ruoti Miina VeVe 28.25 0.02.55 48.99 47.48
3 Harjula Tanja KS 29.59 0.04.29 45.54 44.14
4 Pakkanen Raita VeVe 30.12 0.04.42 44.33 42.97
5 Pellinen Viivi JoKu 33.59 0.08.29 38.62 37.43
6 Laitinen Emilia VeVe 37.22 0.11.52 34.41 33.35
7 Ojala Jutta VeVe 38.54 0.13.24 32.37 31.37
8 Korhonen Essi SKVuoksi 40.49 0.15.19 30.20 29.27
Kantanen Raisa RaKaS KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmilaukas Iiris LuuRa 28.00 0.00.00 32.79 29.61
2 Jäkälä Hanne SKVuoksi 29.33 0.01.33 30.29 27.35
3 Vanhatalo Salla KS 29.53 0.01.53 29.19 26.35
4 Lantta Tinja LappRi 30.33 0.02.33 27.80 25.10
5 Mattinen Lotta JoKu 34.12 0.06.12 24.16 21.81
6 Laitimo Maija JoKu 40.54 0.12.54 19.64 17.73
7 Metsälä Piitu RaKaS 42.01 0.14.01 18.57 16.77

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 22.30 0.00.00
2 Pätäri Emilia KyS 25.04 0.02.34
3 Tonder Oona SKVuoksi 26.59 0.04.29
4 Ripatti Mona JoKu 28.51 0.06.21
5 Lavonen Sanni MiehVi 30.54 0.08.24
6 Laitinen Julia VeVe 33.27 0.10.57
7 Jokela Kiia VeVe 45.26 0.22.56

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvikallio Saara LuuRa 23.14 0.00.00
2 Pajari Maija SKVuoksi 25.12 0.01.58
3 Tamminen Ilona LuuRa 27.04 0.03.50
4 Linden Amalia KS 27.08 0.03.54
5 Kivelä Martta RaKaS 47.04 0.23.50

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 16.31 0.00.00
2 Pirinen Oona KeKaRa 20.07 0.03.36
3 Rautio Oona JoKu 21.56 0.05.25

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 16.03 0.00.00
2 Lintunen Venla RaKaS 16.29 0.00.26
3 Kiintola Emilia KS 16.55 0.00.52
4 Huuhko Riikka LuuRa 18.30 0.02.27
5 Toivanen Vilma KeKaRa 22.52 0.06.49
6 Lindén Selma KS 23.38 0.07.35

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 7.44 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 8.27 0.00.43
3 Vepsäläinen Elsa KyS 9.53 0.02.09
4 Törmänen Nella RaKaS 10.17 0.02.33
5 Laakso Anni LappRi 10.33 0.02.49
6 Takanen Tiitu VeVe 10.44 0.03.00
7 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 11.47 0.04.03
7 Taavitsainen Matilda JoKu 11.47 0.04.03
9 Tonder Ilona SKVuoksi 12.39 0.04.55
10 Laitinen Sofia VeVe 12.59 0.05.15
11 Hietanen Silja SKVuoksi 13.10 0.05.26
12 Kukkonen Emilia VeVe 13.45 0.06.01
12 Kortelainen Tara RaKaS 13.45 0.06.01
14 Pellinen Emma JoKu 14.04 0.06.20
15 Tamminen Alisa LuuRa 30.09 0.22.25