FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kevätsuunnistus 2018
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Daniel VeVe 55.56 0.00.00 80.30 77.91
2 Pukema Hannu-Pekka RR 56.50 0.00.54 77.05 74.76
3 Pitkänen Jonne TP 1.03.15 0.07.19 67.46 65.45
4 Kleemola Lauri Lynx 1.03.35 0.07.39 65.34 63.40
5 Kivelä Joonatan PerhKi 1.06.06 0.10.10 61.15 59.34
6 Niskanen Janne VeVe 1.08.37 0.12.41 57.27 55.57
7 Ovaska Janne VeVe 1.09.05 0.13.09 55.26 53.62
8 Pousi Juho VeVe 1.09.14 0.13.18 53.52 51.93
9 Suutari Matti VeVe 1.10.49 0.14.53 50.74 49.23
10 Ovaska Vesa LuuRa 1.13.49 0.17.53 47.15 45.75
11 Siikilä Juho Navi 1.15.53 0.19.57 44.39 43.07
Pätäri Viljami KyS HYL -
Parkkinen Jarno Koovee HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsberg Paavo KuUS 54.03 0.00.00 7.15 6.84
2 Partti Jussi Navi 54.18 0.00.15 6.41 6.13
3 Koskelainen Marko IitPy 1.06.18 0.12.15 4.66 4.46
4 Yrjölä Joni KuUS 1.31.25 0.37.22 2.96 2.83

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Heikki Pihkan 1.03.18 0.00.00 56.07 53.30
2 Nurminen Janne HS 1.16.03 0.12.45 43.17 41.04
3 Kiiski Mikko KyS 1.30.39 0.27.21 33.28 31.64
4 Hurri Antti KyS 1.30.55 0.27.37 30.26 28.76
Siivola Markus LappRi KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 51.56 0.00.00 51.59 49.87
2 Hakkarainen Tuomas EsAk 58.43 0.06.47 43.35 41.90
3 Palokangas Markus AlatPi 1.06.05 0.14.09 36.49 35.27
4 Aho Jarmo EsSu 1.08.48 0.16.52 33.10 32.00
5 Breilin Oskar AR 1.10.12 0.18.16 30.53 29.51
6 Pechacek Libor CZE 1.16.06 0.24.10 26.40 25.52
7 Vepsäläinen Juha KyS 1.22.48 0.30.52 22.65 21.90

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Neuvonen Janne LuuRa 55.27 0.00.00 48.67 47.28
2 Tonder Mika SKVuoksi 58.30 0.03.03 42.68 41.45
3 Lehtonen Timo LS-37 59.24 0.03.57 38.62 37.51
4 Mäntylä Pekka HS 59.31 0.04.04 35.14 34.14
5 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.11.17 0.15.50 26.50 25.74

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Niklas TuMe 49.47 0.00.00 58.02 54.03
2 Kotro Väinö KyS 54.24 0.04.37 47.78 44.50
3 Marttinen Harri AnttU 1.37.50 0.48.03 23.62 22.00
4 Pechacek Vit CZE 2.28.28 1.38.41 13.62 12.68

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Kasperi LuuRa 45.52 0.00.00 31.65 30.81
2 Kaitainen Lassi KyS 52.32 0.06.40 24.87 24.21
3 Säyriö Jyri KS 54.07 0.08.15 21.46 20.89
4 Brysch Erik MSParma 1.05.12 0.19.20 15.59 15.17

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Katja HiKi 55.33 0.00.00 59.24 55.05
2 Suomalainen Riikka LappRi 59.54 0.04.21 50.82 47.23
3 Jerkku Laura TuS 1.25.03 0.29.30 32.89 30.56
4 Naakka Tiina KyS 1.27.55 0.32.22 29.01 26.96
5 Simola Anni LuuRa 1.31.15 0.35.42 25.25 23.46

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oinonen Lotta Pihkan 1.06.32 0.00.00
2 Nieminen Outi RR 1.28.40 0.22.08

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriktilä Liisa VeVe 52.47 0.00.00 32.26 29.21
2 Wolff Charlotta Raseborg 1.00.02 0.07.15 24.11 21.83
3 Pätäri Päivi KyS 1.15.40 0.22.53 15.75 14.26

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Anniina VeVe 57.08 0.00.00
2 Ala-Nissilä Tiina MSParma 1.29.39 0.32.31
Paavola Tiina KyS HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Salla TP 1.10.21 0.00.00 52.69 50.02
2 Haverinen Riikka KaSu 1.19.02 0.08.41 42.21 40.07
3 Mäntylä Anni HS 1.31.29 0.21.08 32.41 30.77
Mäntylä Kaisa HS HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Tanja KS 50.17 0.00.00 42.62 41.55
2 Laitinen Emilia VeVe 58.13 0.07.56 31.29 30.50
3 Peltonen Riikka KS 59.25 0.09.08 25.25 24.61

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Maiju LS-37 45.36 0.00.00 41.90 38.96
2 Kärnä Nina SonPa 55.09 0.09.33 32.56 30.28
3 Vanhatalo Salla KS 58.01 0.12.25 28.98 26.94
4 Neuvonen Venla LuuRa 59.27 0.13.51 26.35 24.50
5 Marttinen Jenni AnttU 1.06.20 0.20.44 21.89 20.35
6 Palokangas Mette AlatPi 1.08.03 0.22.27 19.65 18.27

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björkqvist Niklas HlS 49.21 0.00.00 55.69 53.99
2 Heinilä Hannu RaVa 1.00.29 0.11.08 42.03 40.75
3 Pirtilä Timo KyS 1.02.18 0.12.57 37.50 36.35

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Juhani TP 48.35 0.00.00 38.25 38.15
2 Kuoppala Reijo NaTe 50.55 0.02.20 33.76 33.68
3 Mäntynen Ari KyS 1.08.58 0.20.23 22.90 22.85

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Timo IitPy 52.30 0.00.00 35.87 34.51
2 Toikkanen Jukka PorvU 56.30 0.04.00 31.66 30.46
3 Ollila Jarmo Trian 59.56 0.07.26 28.28 27.20
4 Lavonen Hannu MiehVi 1.15.15 0.22.45 21.27 20.46

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 47.40 0.00.00 38.75 38.82
2 Pammo Kalervo VaHa 1.19.05 0.31.25 21.61 21.65
3 Espo Matti KS 1.43.10 0.55.30 15.22 15.25

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 41.08 0.00.00 42.88 42.79
2 Koistinen Leo VaRa 54.40 0.13.32 31.46 31.39
3 Juutinen Hannu Pohjant 1.02.27 0.21.19 26.83 26.77
4 Lukkarinen Olavi Pohjant 1.03.18 0.22.10 25.77 25.72
5 Rönkkö Paavo EsSu 1.06.17 0.25.09 23.95 23.90
6 Kykkänen Herkko KaaRa 1.07.49 0.26.41 22.76 22.71
7 Verha Koitto VaRa 1.08.00 0.26.52 22.05 22.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Punkero Toivo LS-37 58.18 0.00.00
2 Kilo Esko LappRi 1.06.41 0.08.23

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 52.24 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Jorma NaTe 38.56 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haverinen Tuula KaSu 1.01.02 0.00.00 27.55 28.09
2 Hämäläinen Minna Pihkan 1.07.04 0.06.02 23.82 24.28
3 Villikka Sanna KyS 1.11.15 0.10.13 21.24 21.65
4 Kilpeläinen Tarja Navi 1.23.09 0.22.07 17.19 17.52

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villikka-Storm Jaana EsSu 1.15.27 0.00.00
2 Käkelä Anne RaVa 1.15.35 0.00.08

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tuire TP 1.05.40 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritasalo Maaria VaRa 1.27.22 0.00.00
2 Malkki Sisko SaSu 1.38.18 0.10.56
Lakanen Sirpa MuuRa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 51.49 0.00.00 40.88 40.47
2 Aarniosalo Anneli Navi 2.11.48 1.19.59 14.87 14.72
3 Särkkä Liisa Navi 2.13.10 1.21.21 13.52 13.39

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Piskonen Leena Navi HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Juho JRV 29.10 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 30.18 0.01.08
3 Rasa Aku-Pekka AnttU 31.17 0.02.07
4 Laukkanen Juho KS 34.07 0.04.57
5 Zerni Topias KS 49.09 0.19.59

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäntylä Ulla-Riina HS 34.47 0.00.00
2 Tonder Oona SKVuoksi 38.29 0.03.42
3 Jokela Kiia VeVe 39.02 0.04.15
4 Parkkinen Jenni AnttU 50.23 0.15.36

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 21.21 0.00.00
2 Norrbacka Roni-Eemil AR 24.38 0.03.17
3 Lehtonen Kaapo LS-37 27.13 0.05.52
4 Länsivuori Luukas RaKaS 27.34 0.06.13
5 Paajanen Alpo AnttU 31.50 0.10.29
6 Ala-Heikkilä Elias AR 32.59 0.11.38
7 Heikkinen Aadam AnttU 41.51 0.20.30
8 Zhukov Viacheslav AnttU 47.55 0.26.34
9 Kirjalainen Axel AnttU 52.19 0.30.58

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linden Amalia KS 25.27 0.00.00
2 Mänty Elisa RR 25.43 0.00.16
3 Virkajärvi Heta JRV 26.10 0.00.43
4 Paavola Titta KyS 28.01 0.02.34
5 Heikkinen Roosa VeVe 29.38 0.04.11
6 Pajari Maija SKVuoksi 30.36 0.05.09
7 Laitinen Julia VeVe 33.38 0.08.11
8 Tamminen Ilona LuuRa 35.56 0.10.29
9 Uotila Aino KS 1.00.00 0.34.33

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 15.36 0.00.00
2 Mattila Lauri KS 16.56 0.01.20
3 Kiiski Olavi KyS 17.54 0.02.18
4 Paajanen Ilari AnttU 19.16 0.03.40
5 Pajari Antti SKVuoksi 20.00 0.04.24
6 Hirvilahti Joona VeVe 21.11 0.05.35
7 Rasa Ahti AnttU 23.03 0.07.27
8 Närhi Eetu AnttU 26.18 0.10.42
9 Siivola Visa LappRi 30.59 0.15.23
10 Vickholm Einar Trian 34.19 0.18.43
11 Kuusinen Tuomas Lynx 44.45 0.29.09
12 Kuusinen Karri Lynx 44.59 0.29.23
Saarela Ossi KyS KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 20.50 0.00.00
2 Liukkonen Veera AnttU 32.04 0.11.14
3 Kirjalainen Aallotar AnttU 36.02 0.15.12

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tonteri Tuomas KS 18.45 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 21.37 0.02.52
3 Suomalainen Vilho LappRi 23.49 0.05.04
4 Saarilaakso Sulo LappRi 24.40 0.05.55
5 Talka Eero KS 25.27 0.06.42
6 Uotila Topi KS 26.47 0.08.02
7 Kaitainen Otto KyS 28.16 0.09.31
8 Takanen Eetu VeVe 32.12 0.13.27
9 Sorsa Veikko KS 37.23 0.18.38
Lund Rasmus Trian KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Emilia KS 22.28 0.00.00
2 Huuhko Riikka LuuRa 30.30 0.08.02
3 Auvinen Senja AnttU 34.35 0.12.07
Kormu Netta VeVe HYL -
Lindén Selma KS HYL -
Taavitsainen Pessia AnttU HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 12.26 0.00.00
2 Tyni Sisu VeVe 14.42 0.02.16
3 Karvonen Tatu KS 16.03 0.03.37
3 Kiintola Eemil KS 16.03 0.03.37
5 Simola Viljo LuuRa 17.00 0.04.34
6 Vainio Anton VeVe 17.30 0.05.04
7 Tamminen Oskari LuuRa 17.51 0.05.25
8 Lampinen Veeti AnttU 19.03 0.06.37
9 Jokela Väinö VeVe 19.48 0.07.22

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 14.24 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 15.36 0.01.12
3 Hyvölä Venla KyS 16.59 0.02.35
4 Hyyrynen Hilma KuUS 17.25 0.03.01
5 Fingerroos Sofia PR 18.25 0.04.01
6 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 18.55 0.04.31
7 Lehtonen Elisa KS 19.07 0.04.43
8 Luukkonen Laura KS 20.57 0.06.33
9 Kriktilä Tuuli VeVe 23.12 0.08.48
10 Honkanen Siiri RaVa 23.45 0.09.21
11 Nurmiainen Elsa Raseborg 25.41 0.11.17
12 Härkönen Mila VeVe 28.24 0.14.00

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karvonen Elmo KS 18.16 0.00.00
2 Latva Leino AR 18.25 0.00.09
3 Pohjalainen Olli VeVe 19.18 0.01.02
4 Tura Sampsa AR 20.05 0.01.49
5 Suomalainen Veikka LappRi 22.43 0.04.27
6 Tani Elias KyS 23.47 0.05.31
7 Hurri Leevi KyS 24.25 0.06.09

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 17.21 0.00.00
2 Laakso Anni LappRi 18.25 0.01.04
3 Weckman Venla VeVe 19.30 0.02.09
4 Vepsäläinen Elsa KyS 20.46 0.03.25
5 Uusi-Uitto Anniina AR 24.37 0.07.16
6 Noponen Venla AnttU 25.00 0.07.39
7 Koivula Tilda VeVe 26.13 0.08.52
8 Breilin Linda AR 26.34 0.09.13
9 Weckman Selma VeVe 29.33 0.12.12
10 Tyni Veera VeVe 30.20 0.12.59
11 Suhonen Maija AnttU 32.45 0.15.24
12 Viljanen Iiris AnttU 35.14 0.17.53
13 Laitinen Sofia VeVe 38.57 0.21.36
14 Noponen Vilma AnttU 39.41 0.22.20
15 Paavola Peppi KyS 40.14 0.22.53
16 Norrbacka Iira-Nella AR 1.02.48 0.45.27