FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Lapin AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Juha KEV 21.01 0.00.00 78.57
2 Tauriainen Teemu KEV 21.31 0.00.30 75.10
3 Maijala Matias LapVe 22.29 0.01.28 70.30
4 Leinonen Lauri Pohjant 22.47 0.01.46 67.82
5 Määttä Kimmo OH 23.03 0.02.02 65.50
6 Vapa Marko S-2000 25.08 0.04.07 58.66
7 Määttä Juho OH 28.00 0.06.59 51.39
8 Taulavuori Arttu AlatPi 32.17 0.11.16 43.48

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 19.41 0.00.00 79.08
2 Vaara Annika LapVe 19.44 0.00.03 76.52
3 Oikarinen Suvi OH 20.26 0.00.45 71.61
4 Jaako Niina LänRa 22.36 0.02.55 62.68
5 Bergman Marjo OH 25.44 0.06.03 53.23
6 Silventoinen Ulla SalRe 27.57 0.08.16 47.34

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Seppä Tomi S-2000 22.39 0.00.00 37.96
2 Määttä Harri LänRa 24.11 0.01.32 33.77
3 Pussila Tuomas S-2000 28.38 0.05.59 27.02
4 Ponkala Risto AlatPi 33.47 0.11.08 21.63

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ögren Per Bergnäse 20.41 0.00.00 18.29
2 Hannila Petri S-2000 28.33 0.07.52 12.75
3 Vestin Roger SK Gräns 31.18 0.10.37 11.18
4 Henriksson Kjell Seskarö 37.15 0.16.34 9.01
Määttä Jari OH EIL -
Vaara Keijo LapVe HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tholerud Kristina Seskarö 20.01 0.00.00
2 Lundkvist Johanna OK Varge 23.17 0.03.16

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 18.49 0.00.00 28.45
2 Sandberg Susanna S-2000 22.11 0.03.22 22.32
3 Holmgren Agneta Bergnäse 29.21 0.10.32 15.50
Hannila Outi LänRa EIL -
Hyrkäs Teija LänRa EIL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Oikkonen Severi OH EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotala Ilkka OH 18.11 0.00.00 51.97
2 Vilppola Arto S-2000 19.43 0.01.32 47.03
3 Sipola Velu S-2000 19.53 0.01.42 45.74
4 Tholerud Håkan Seskarö 22.38 0.04.27 39.40
5 Virtanen Kari OH 23.07 0.04.56 37.81
6 Gustafsson Åke Bergnäse 23.45 0.05.34 36.06
7 Samuelsson Björn OK Renen 27.44 0.09.33 30.24
8 Holmgren Fredrik Bergnäse 31.25 0.13.14 26.13
Barsk Henry Övertorn KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taulavuori Anni AlatPi 17.55 0.00.00
Holopainen Oili S-2000 HYL -
Ojanaho Ansa-Lotta OH HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikkonen Mirka OH 13.47 0.00.00 57.01
2 Haataja Mirka YlikNM 13.54 0.00.07 54.84
3 Oikarinen Maarit OH 14.47 0.01.00 49.97
4 Väärälä Marita OH 15.13 0.01.26 46.99
5 Pirttilä Lea OH 19.28 0.05.41 35.52
6 Lundkvist Birgit OK Varge 19.40 0.05.53 33.96

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vestin Jens Seskarö 17.11 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Udd Esko SOC 12.30 0.00.00 44.56
2 Ruokamo Eero SOC 13.37 0.01.07 40.22
3 Toropainen Pauli ONMKY 14.59 0.02.29 35.93
4 Sandström Kjell Bodens B 15.46 0.03.16 33.56
5 Karvinen Antero OH 16.43 0.04.13 31.10
6 Korhonen Seppo OH 21.43 0.09.13 23.51
7 Pilstål Henry OK Renen 28.01 0.15.31 17.89
Engvall Matts Bodens B HYL -
Torbjörn Lundberg Piteå IF EIL -
Torikka Kullervo KarihKa HYL -
Holster Paavo OH HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 10.13 0.00.00
2 Salmela Anni S-2000 10.46 0.00.33
3 Vaara Iina LapVe 14.47 0.04.34
Hasu Elsa S-2000 HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Varis Tuula OH 14.54 0.00.00 0.00
2 Danielsson Irene Piteå IF 15.23 0.00.29 0.00
3 Keskinarkaus Raili OH 20.41 0.05.47 0.00
4 Vapa Satu S-2000 33.00 0.18.06 0.00
Vilppola Anneli Iisu EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Persson Ann Piteå IF 15.44 0.00.00

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikarinen Oiva S-2000 16.23 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolvanen Elias AlatPi 12.38 0.00.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekström Marcus KauWi 10.50 0.00.00
2 Nyström Erik Seskarö 32.39 0.21.49
Alalahti Jaakko ONMKY HYL -