FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin E-P:n ja ÖID:n hiihtosuunnistus sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Staffan Femman 15.18 0.00.00 76.78
2 Rantala Teemu Femman 15.31 0.00.13 74.89
3 Saari Petri PoRa 15.59 0.00.41 71.92
4 Huikko Petteri VaajTe 16.39 0.01.21 68.28
5 Saari Toni PoRa 16.40 0.01.22 67.46
6 Brunell Filip Minken 17.41 0.02.23 62.87
7 Wik Tony Minken 17.58 0.02.40 61.18
8 Heiska Samu PoRa 18.07 0.02.49 59.98
9 Hakala Antti KortJV 18.20 0.03.02 58.58
10 Koski Eero YKV 18.25 0.03.07 57.63
11 Kahelin Jouni VaajTe 19.02 0.03.44 55.10
12 Latva Niko SuJu 19.30 0.04.12 53.14
13 Grahn Viljam NOK 20.42 0.05.24 49.45
14 Vesterback Jonas Malax 22.16 0.06.58 45.41
Laasanen Lauri LaihLu HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Pernilla Femman 19.37 0.00.00 64.29
2 Palomäki Sanna PoRa 20.21 0.00.44 60.94
3 Perkkalainen Johanna EE 20.37 0.01.00 59.13
4 Glasberg Annelie NOK 21.11 0.01.34 56.55
5 Sandelin Caroline NOK 21.40 0.02.03 54.32
6 Penttilä Marja KoS 22.01 0.02.24 52.50
7 Sundqvist Ellinor Minken 22.11 0.02.34 51.16
8 Lindfors Lina Falken 25.41 0.06.04 43.37
9 Ojala Ulla PoRa 31.07 0.11.30 35.12
10 Buss Emma NOK 37.13 0.17.36 28.80

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 20.44 0.00.00 28.54
2 Koski Jussi YKV 21.48 0.01.04 26.33
3 Lindfors Kari Falken 24.46 0.04.02 22.46
4 Henriksson Mathias Falken 24.50 0.04.06 21.68
5 Lyyluoma Pasi TeuRi 25.28 0.04.44 20.45
6 Lahti Tommy Femman 39.40 0.18.56 12.68

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Finne Rosmarie Solf 27.15 0.00.00
2 Koski Päivi YKV 27.41 0.00.26
Keski-Säntti Eija YKV HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Juhani SuJu 19.04 0.00.00 45.89
2 Jansson Sören Falken 19.33 0.00.29 43.80
3 Myllymäki Kari KoS 21.12 0.02.08 39.51
4 Lemberg Tommy RaJu 21.39 0.02.35 37.82
5 Ylihärsilä Arto AlahKi 21.54 0.02.50 36.53
6 Ylihärsilä Ari AlahKi 22.15 0.03.11 35.11
7 Puro-Aho Arto YKV 22.47 0.03.43 33.47
Nisula Marko TeuRi HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 20.07 0.00.00 6.19
2 Pohtola Kaisa YKV 24.43 0.04.36 4.91
3 Lehtinen Anne KauKa 26.17 0.06.10 4.50
4 Rotola-Pukkila Minna KauKa 27.09 0.07.02 4.24
5 Björndahl Lilian Falken 31.55 0.11.48 3.51
6 Löfbacka-Skog Linda Falken 46.01 0.25.54 2.37
7 Kalliolahti-Oja Mari LapVi 47.04 0.26.57 2.25

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 16.26 0.00.00 43.06
2 Nivukoski Juha YKV 17.19 0.00.53 39.33
3 Ruokola Ilkka RaJu 20.48 0.04.22 31.47
4 Karhunen Jukka YKV 22.42 0.06.16 27.66
5 Ekola Juha AlahKi 24.06 0.07.40 24.96

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rajasaari Kristiina RasKe 18.39 0.00.00 13.83
2 Backman Yvonne Falken 24.48 0.06.09 9.88
3 Hautamäki Anne-Mari RasKe 25.18 0.06.39 9.18
4 Karhunen Katri YKV 26.29 0.07.50 8.28

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 18.14 0.00.00 42.70
2 Kujala Tapio YKV 19.02 0.00.48 40.29
3 Kaksonen Martti YKV 19.24 0.01.10 38.93
4 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 19.43 0.01.29 37.71
5 Höstman Stefan Malax 19.49 0.01.35 36.93
6 Wiklund Torbjörn Falken 20.04 0.01.50 35.89
7 Nevala Pasi TeuRi 20.23 0.02.09 34.76
8 Lillhonga Robert GIF 21.08 0.02.54 32.97
9 Niemi Ismo PoRa 21.59 0.03.45 31.16
10 Lehto Marko TeuRi 22.26 0.04.12 30.02
11 Laasanen Juha LaihLu 22.34 0.04.20 29.32

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Erkkilä Marja RaJu 20.54 0.00.00 43.17
2 Koskela Sari RaJu 21.29 0.00.35 39.90
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 21.42 0.00.48 37.42
4 Myrskog Eva-Lotte Kronan 40.06 0.19.12 19.12
Hauhia Eija RaJu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Juha KeuKi 13.08 0.00.00 50.51
2 Martikainen Pasi KeuKi 13.30 0.00.22 48.21
3 Sippola Asko KuortKu 13.40 0.00.32 46.72
4 Koskela Heikki RaJu 16.52 0.03.44 37.12
5 Toppari Reijo KauWi 18.42 0.05.34 32.81
6 Hakala Heikki KortJV 21.29 0.08.21 27.98
7 Katajamäki Reima SuJu 23.29 0.10.21 25.07
8 Leinonen Ari-Matti RasKe 25.54 0.12.46 22.25
Kirkkomäki Jarmo KauWi HYL -
Holm Mikael Minken EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 12.51 0.00.00 47.05
2 Kankaanpää Tarja KauWi 14.41 0.01.50 39.63
3 Mäntylä Kirsti RasKe 16.53 0.04.02 33.12
4 Erkkilä Riitta LapVi 18.25 0.05.34 29.13
5 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 28.12 0.15.21 18.22

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Glenn Malax 15.11 0.00.00 45.83
2 Mahlamäki Jari TeuRi 15.49 0.00.38 43.58
3 Kivipelto Kalevi AlajA 15.56 0.00.45 42.85
4 Herttua Martti LapVi 17.48 0.02.37 37.99
5 Pihlajamaa Martti AlajA 17.54 0.02.43 37.42
6 Linna Heikki RasKe 18.07 0.02.56 36.61
7 Halla-Aho Timo AlajA 18.20 0.03.09 35.82
8 Pensas Esko LaihLu 18.49 0.03.38 34.55
9 Kangasmäki Esa SuJu 19.28 0.04.17 33.06
10 Hakala Sauli SuJu 19.55 0.04.44 31.99
11 Viinikka Matti KauKa 21.50 0.06.39 28.88
12 Palomäki Eero Femman 21.53 0.06.42 28.52
13 Tamminen Erkki SuJu 22.40 0.07.29 27.25
14 Kaataja Jorma RasKe 25.22 0.10.11 24.09
15 Hakomäki Juhani LapVi 28.53 0.13.42 20.93
16 Tunis Bengt Femman 28.59 0.13.48 20.63
Laurila Timo JalJa HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 15.52 0.00.00 46.59
2 Tunis Berit Femman 17.00 0.01.08 41.85
3 Hautala Päivi RaJu 17.15 0.01.23 39.64
4 Laurila Arja JalJa 25.50 0.09.58 25.40
Rantamäki Anita KauKa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kattilakoski Eero KPV 19.02 0.00.00 28.16
2 Hemminki Martti PoRa 19.24 0.00.22 27.21
3 Pihlaja Antti Kristina 19.50 0.00.48 26.21
4 Majasaari Kari SuJu 20.37 0.01.35 24.83
5 Rantamäki Veikko KauKa 21.03 0.02.01 23.93
6 Nyystilä Jukka LaihLu 21.07 0.02.05 23.48
7 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 21.11 0.02.09 23.02
8 Turpeinen Timo JuvU 21.46 0.02.44 22.04
9 Kalliomaa Lasse LaihLu 23.37 0.04.35 19.97
10 Pienimäki Kari RaJu 24.09 0.05.07 19.20
Hakamäki Pekka TeuRi HYL -
Laine Harri KauKa EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 16.08 0.00.00
2 Sauru Seija PoRa 17.15 0.01.07

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 12.33 0.00.00 34.47
2 Taipalus Esko RasKe 13.56 0.01.23 30.69
3 Niemelä Pentti LaihLu 15.47 0.03.14 26.77
4 Hautala Olavi RaJu 17.38 0.05.05 23.68
5 Torrkulla Roy Minken 18.25 0.05.52 22.40
6 Kankaanpää Jussi RaJu 19.12 0.06.39 21.23
7 Backman Sven-Olof Falken 19.13 0.06.40 20.95
8 Peltola Lasse SuJu 20.31 0.07.58 19.38
9 Teppo Jaakko GIF 21.30 0.08.57 18.26
10 Wikblom Yngve Minken 25.34 0.13.01 15.16
Varpula Seppo SuJu EIL -
Järvenpää Heikki SuSe HYL -
Lågland Henry VaaSu HYL -
Näsi Mauno RaJu HYL -
Åkerblom Måns GIF HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Pått Saga Minken HYL -
Sandgren Ann-Mari NOK HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Eino RasKe 17.09 0.00.00 8.38
2 Riihonen Taisto KauKa 24.09 0.07.00 5.73
3 Sandgren Lars NOK 25.28 0.08.19 5.22
4 Hakala Niilo TeuRi 28.27 0.11.18 4.48
5 Kamila Pentti LaihLu 29.38 0.12.29 4.12

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 31.29 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 17.24 0.00.00 47.20
2 Stubb Hannes Falken 18.58 0.01.34 42.22
3 Sankelo Antton LapVi 23.27 0.06.03 33.27
4 Lähdesmäki Mikko RaJu 25.33 0.08.09 29.73
5 Lillhonga Kevin GIF 29.04 0.11.40 25.43
6 Hansén Linus Botnia 30.44 0.13.20 23.38
7 Vainionpää Rasmus RaJu 33.58 0.16.34 20.55
Koskela Sakari RaJu EIL -
Hietaharju Ossi RaJu EIL -
Grahn Eskil NOK EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Välimaa Eveliina VaaSu 22.10 0.00.00 40.54
2 Viianen Jenna LaihLu 22.23 0.00.13 38.14
3 Kamila Minerva SuJu 24.23 0.02.13 33.17
4 Biskop Greta KoS 25.24 0.03.14 30.07

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Forsell Mickel Botnia 18.29 0.00.00 45.76
2 Laasanen Matti LaihLu 19.51 0.01.22 41.01
3 Kullman Hannes Falken 20.15 0.01.46 38.63
4 Kumara Eemeli LaihLu 27.09 0.08.40 27.65
5 Niemi Jaakko PoRa 39.38 0.21.09 18.14
Pitkänen Ville RaJu EIL -
Kangas Juho LapVi EIL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niemi Tiina RasKe 15.49 0.00.00 42.08
2 Ruokola Anna RaJu 16.32 0.00.43 39.50
3 Vuorela Aliina YKV 18.45 0.02.56 34.17
4 Venetjoki Venla KoS 20.01 0.04.12 31.38
5 Granlund Linnea Minken 20.29 0.04.40 30.06
6 Sundqvist Josephine Minken 21.07 0.05.18 28.57
7 Hyyppä Milja KoS 21.41 0.05.52 27.24
8 Hansén Amanda Botnia 24.22 0.08.33 23.73
9 Kaksonen Terhi YKV 29.35 0.13.46 19.12
Ylihärsilä Ronja AlahKi EIL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Karri KuortKu 8.52 0.00.00
2 Forsell Gustav Botnia 10.11 0.01.19
3 Lemberg Roope RaJu 10.39 0.01.47
4 Sankelo Sampo LapVi 11.48 0.02.56
5 Bergström Jesper Femman 14.54 0.06.02
6 Ylihärsilä Ville AlahKi 15.21 0.06.29
7 Ekola Juuso AlahKi 17.56 0.09.04
8 Ylihärsilä Riku AlahKi 24.54 0.16.02
Ylihärsilä Roni AlahKi HYL -
Hansén Lucas Botnia HYL -
Kumara Heikki LaihLu EIL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Rosa Kronan 12.27 0.00.00
2 Tuohimaa Ines Solf 12.34 0.00.07
3 Viitasaari Liina KoS 13.22 0.00.55
4 Peltola Eeva LapVi 13.58 0.01.31
5 Jansson Mia Falken 14.49 0.02.22
6 Hietala Emmi LapVi 15.36 0.03.09
7 Enlund Julia Femman 16.00 0.03.33
8 Hyyppä Liina KoS 20.47 0.08.20
9 Melender Emilia RaJu 25.44 0.13.17
Karjanlahti Sofia RasKu EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lemberg Ville RaJu 8.50 0.00.00
2 Hantula Jussi KauWi 9.14 0.00.24
3 Karhunen Juho YKV 10.21 0.01.31
4 Ala-Honkola Akseli KuortKu 23.50 0.15.00
Pitkänen Matti RaJu EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 10.01 0.00.00
2 Nivukoski Lotta LapVi 12.08 0.02.07
3 Hietala Sini LapVi 12.15 0.02.14
4 Lindfors Karolina Falken 12.22 0.02.21
5 Lammi Kira KauWi 15.13 0.05.12
6 Perttu Laura LaihLu 16.38 0.06.37
7 Liljeqvist Emilia Minken 18.03 0.08.02
Kullman Thea Falken HYL -
Myllymäki Matilda KoS KES -
Korkonen Emilia KuortKu EIL -
Karjanlahti Serafina RasKu EIL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 7.20 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 8.12 0.00.52
3 Ylihärsilä Manu AlahKi 9.49 0.02.29
4 Koski Juuso YKV 11.55 0.04.35
5 Koski Hannes LaihLu 13.01 0.05.41
6 Oja Lauri LapVi 14.24 0.07.04
7 Lindfors Hugo Falken 17.56 0.10.36

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 7.52 0.00.00
2 Skog Ellinor Falken 9.32 0.01.40
3 Calden Linnea Minken 11.07 0.03.15
4 Enlund Isabella Femman 11.24 0.03.32
5 Niemi Siiri PoRa 11.59 0.04.07
6 Kankaanpää Sanni LaihLu 12.38 0.04.46
7 Henriksson Maja Falken 14.37 0.06.45
8 Henriksson Meya Falken 15.47 0.07.55
9 Karjanlahti Fiia RasKu 15.52 0.08.00
10 Uitto Saana KauWi 29.49 0.21.57