FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-keskimatka, Päijät-häme
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grishman Denis RaVa 34.22 0.00.00 73.18 69.75
2 Leirimaa Tatu RaVa 38.11 0.03.49 64.22 61.21
3 Ahvenainen Timo LS-37 40.38 0.06.16 58.80 56.04
4 Huhtanen Pekka RasKu 48.41 0.14.19 47.78 45.54
5 Solonen Joni LS-37 48.44 0.14.22 46.44 44.27
6 Kokkinen Kari LaTa 51.26 0.17.04 42.78 40.78
7 Molnár Dániel RaVa 1.25.33 0.51.11 24.99 23.82

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hara Marika Koovee 35.21 0.00.00 70.95 65.11
2 Kukkonen Saara LS-37 37.11 0.01.50 66.01 60.57
3 Roponen Mari-Anna LamSä 37.20 0.01.59 64.31 59.01
4 Andelin Sanna LaTa 37.45 0.02.24 62.17 57.05
5 Julku Päivi Trian 41.58 0.06.37 54.64 50.14
6 Pelkonen Roosa RaVa 43.18 0.07.57 51.72 47.46
7 Nevalainen Elina IHR 45.09 0.09.48 48.41 44.42
8 Sipilä Kirsi HU-46 48.38 0.13.17 43.84 40.23

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Maiju LS-37 20.34 0.00.00 47.96 44.32
2 Karttunen Lilia LS-37 23.56 0.03.22 38.12 35.23
3 Riutto Eerika HU-46 24.59 0.04.25 33.56 31.01

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipale Anniina LS-37 25.38 0.00.00 50.09 45.85
2 Sundqvist Ida LS-37 29.25 0.03.47 42.34 38.76
3 Lohikainen Eveliina RaVa 32.12 0.06.34 37.48 34.31
4 Virolainen Sara KärKV 37.49 0.12.11 30.90 28.28
5 Markkola Emmi KärKV 39.39 0.14.01 28.50 26.09
6 Kuusela Aino RaVa 45.53 0.20.15 23.79 21.77

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kantola Claudia LS-37 31.34 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Mari LS-37 39.14 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Anu LS-37 27.50 0.00.00 37.46 34.95
2 Tahvanainen Anu LS-37 28.20 0.00.30 34.96 32.62
3 Pelkonen Suvi VeVe 40.28 0.12.38 23.19 21.64
4 Passila Heidi HU-46 46.36 0.18.46 19.02 17.74

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Maarit RaVa 37.06 0.00.00 50.30 42.73
2 Arvela Kirsi LS-37 39.50 0.02.44 44.50 37.81
3 Sundqvist Sari LS-37 41.39 0.04.33 40.32 34.26
4 Suni Mervi RaVa 49.08 0.12.02 32.28 27.43

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Einonen Päivi LS-37 26.40 0.00.00 48.31 45.21
2 Lamminpää Susanna HU-46 30.10 0.03.30 41.10 38.47
3 Tikkanen Leena LamSä 36.06 0.09.26 33.01 30.89
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 36.38 0.09.58 31.21 29.21
5 Harju Leena LS-37 42.18 0.15.38 25.89 24.23

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Anneli RaVa 29.40 0.00.00 45.93 44.99
2 Ahlqvist Kristiina Raus 31.57 0.02.17 40.51 39.69
3 Montonen Outi IHR 36.38 0.06.58 33.47 32.79
4 Anttila Sisko LamSä 37.09 0.07.29 31.17 30.54

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Tarja LaTa 30.36 0.00.00 46.59 44.55
2 Purhonen Kaija HU-46 34.03 0.03.27 38.73 37.03
3 Rinne Annikki HU-46 46.31 0.15.55 26.05 24.91

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 18.21 0.00.00
2 Tukiainen Marja HyRa 36.50 0.18.29

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 21.32 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuurinkoski Sara HU-46 16.27 0.00.00
2 Hosiaisluoma Saara RaVa 16.48 0.00.21
3 Jokinen Sivi HU-46 25.04 0.08.37

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rauhamäki Vili HU-46 11.37 0.00.00
2 Sarkkinen Eetu LaTa 14.44 0.03.07
3 Reitti Matias LamSä 19.48 0.08.11
4 Ketonen Jussi RaVa 26.14 0.14.37
5 Eurén Mikko RaVa 33.19 0.21.42

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppänen Jenni LS-37 16.13 0.00.00
2 Aarikka Iida HU-46 16.44 0.00.31
3 Lehmusvuori Enna LS-37 17.02 0.00.49
4 Selin Helena Katarina HU-46 18.34 0.02.21
5 Turva Vilma LS-37 20.37 0.04.24
6 Leppänen Nella LS-37 24.50 0.08.37
7 Ketonen Jonna RaVa 27.00 0.10.47
8 Eurén Noora RaVa 48.36 0.32.23

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Passila Veeti HU-46 17.42 0.00.00
2 Ala-Heikkilä Elias AR 18.38 0.00.56
3 Granqvist Aapo LS-37 21.05 0.03.23
4 Arvela Henri LS-37 22.39 0.04.57
5 Granqvist Eetu LS-37 22.51 0.05.09
6 Sarkkinen Joonas LaTa 24.52 0.07.10
7 Suhonen Oliver HU-46 25.50 0.08.08

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketonen Juuso RaVa 25.34 0.00.00 42.89 38.11
2 Väkeväinen Vili LS-37 26.58 0.01.24 39.44 35.05
3 Virtanen Ilari LS-37 28.00 0.02.26 36.81 32.71
4 Pelkonen Oula RaVa 30.30 0.04.56 32.72 29.07
5 Pikkarainen Pyry LS-37 45.59 0.20.25 20.98 18.65
Maasilta Aapo RaVa HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamaa Topias KärKV 39.53 0.00.00 33.59 30.52
2 Kolganov Vladislav LS-37 41.52 0.01.59 30.40 27.62
3 Arvela Oskari LS-37 43.21 0.03.28 27.81 25.27
Torkkel Juho KärKV HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Lauri RaVa 36.30 0.00.00 54.28 49.14
2 Pönkkä Jukka NaTe 39.04 0.02.34 49.63 44.93
3 Hirvonen Juha LS-37 39.57 0.03.27 47.47 42.97
4 Kotola Mikko LS-37 40.37 0.04.07 45.64 41.32
5 Kosenius Jussi RiSu 49.23 0.12.53 36.68 33.21
6 Österman Olli RiSu 53.29 0.16.59 33.08 29.94
7 Tervonen Harri LS-37 1.13.02 0.36.32 23.64 21.40
Hosiaisluoma Ossi RaVa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Ari LS-37 33.27 0.00.00 69.29 65.53
2 Sarkkinen Timo LaTa 34.38 0.01.11 65.25 61.71
3 Leppänen Kristian LS-37 37.08 0.03.41 59.29 56.08
4 Kiuru Jani RaKaS 37.24 0.03.57 57.32 54.22
5 Rauhamaa Kari HU-46 38.42 0.05.15 53.90 50.98
6 Silvonen Tomi LS-37 40.32 0.07.05 50.03 47.32
7 Koivuniemi Kimmo LS-37 47.33 0.14.06 41.43 39.19

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Timo LS-37 40.58 0.00.00 42.48 40.12
2 Kantola Mika LS-37 41.05 0.00.07 40.24 38.01
3 Väkeväinen Mika LS-37 41.29 0.00.31 37.75 35.66
4 Saarinen Sauli MU 42.45 0.01.47 34.60 32.68

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Heikki LS-37 29.17 0.00.00 59.62 58.18
2 Hintsanen Harri IHR 29.42 0.00.25 57.90 56.51
3 Kiljunen Juha LS-37 33.15 0.03.58 50.93 49.70
4 Sundqvist Jari LS-37 34.04 0.04.47 48.94 47.76
5 Huostila Markku LamSä 35.34 0.06.17 46.14 45.03
6 Heikkinen Mikko HU-46 35.49 0.06.32 45.09 44.00
7 Heinilä Hannu RaVa 36.46 0.07.29 43.21 42.17
8 Lohikainen Timo RaVa 42.13 0.12.56 37.01 36.12
9 Jormalainen Juha LamSä 50.38 0.21.21 30.34 29.61
Turunen Pasi RaVa HYL -
Kurhinen Tomi NaTe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 29.33 0.00.00 55.11 54.01
2 Molnar Geza RaVa 31.48 0.02.15 49.29 48.30
3 Laiho Hannu RaVa 32.03 0.02.30 47.00 46.06
4 Laine Markku MU 36.09 0.06.36 39.98 39.18
Liukkonen Jari IHR HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vennelä Simo-Pekka RaVa 21.20 0.00.00 50.23 48.84
2 Liikkanen Reima LaTa 21.30 0.00.10 49.10 47.73
3 Hämäläinen Markku RaVa 22.26 0.01.06 46.34 45.05
4 Varkila Jorma LamSä 24.39 0.03.19 41.52 40.37
5 Aherto Jorma LS-37 25.34 0.04.14 39.40 38.31
6 Tikkanen Matti LamSä 27.01 0.05.41 36.69 35.67
7 Laukka John RaVa 27.18 0.05.58 35.72 34.73
8 Puustinen Tuomo Pihkan 29.01 0.07.41 33.05 32.14
9 Kotilainen Matti LS-37 30.03 0.08.43 31.38 30.51
10 Ahlqvist Hannu Raus 31.39 0.10.19 29.29 28.48
Kotala Markku LS-37 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Reijo HU-46 23.53 0.00.00 37.67 37.52
2 Kiuru Seppo HU-46 24.27 0.00.34 36.01 35.86
3 Mäkelä Martti SOC 24.32 0.00.39 35.10 34.96
4 Suomela Juha RaVa 26.37 0.02.44 31.63 31.50
5 Penttinen Heikki LS-37 29.40 0.05.47 27.73 27.62
6 Käyhkö Kari LS-37 30.35 0.06.42 26.27 26.16
7 Kaukiainen Raimo HU-46 30.50 0.06.57 25.43 25.32
8 Välimäki Pertti LS-37 44.44 0.20.51 17.10 17.03
Sarkkinen Heino LaTa EIL -
Ruokamo Eero OuTa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Railimo Matti SOC 24.06 0.00.00 40.80 38.48
2 Kivistö Erkki Pihkan 24.12 0.00.06 40.08 37.80
3 Lehtinen Teuvo RaVa 24.41 0.00.35 38.75 36.55
4 Leppäkorpi Eero IHR 26.32 0.02.26 35.54 33.52
5 Nikkari Paavo LS-37 26.45 0.02.39 34.75 32.78
6 Lahti Hannu PäijRa 28.18 0.04.12 32.38 30.54
7 Heinonen Jouko LS-37 28.28 0.04.22 31.72 29.91
8 Turunen Kauko LS-37 30.00 0.05.54 29.65 27.96
9 Tukiainen Tapio HyRa 32.01 0.07.55 27.36 25.81
10 Harkola Hannu PäijRa 32.12 0.08.06 26.79 25.27
11 Leino Tapio HS 32.36 0.08.30 26.05 24.57
12 Hartikainen Pertti S. RiSu 33.08 0.09.02 25.23 23.79
Pitkänen Heikki RaVa EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Markku LS-37 27.22 0.00.00 32.84 31.14
2 Railo Matti LS-37 29.39 0.02.17 29.74 28.20
3 Punkero Toivo LS-37 31.20 0.03.58 27.61 26.18
4 Kvick Aimo IHR 33.00 0.05.38 25.70 24.37
5 Lampi Eero PäijRa 33.42 0.06.20 24.67 23.39
6 Koskinen Kari SOC 33.49 0.06.27 24.08 22.84
7 Martikainen Arvo LS-37 33.56 0.06.34 23.50 22.29
8 Karppinen Pentti RaVa 35.13 0.07.51 22.17 21.02
Karppinen Pentti HU-46 HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 24.39 0.00.00 22.60 22.57
2 Lario Heikki RaVa 31.33 0.06.54 16.34 16.31
3 Haapaniemi Aimo LS-37 36.12 0.11.33 13.08 13.07

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Jorma NaTe 27.54 0.00.00