FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kinkoriutan keskimatka, ip
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyrynen Noora KS 39.02 0.00.00 77.19 73.27
2 Räisänen Noora SalRe 39.06 0.00.04 76.01 72.15
3 Autio Päivi Hiisi 39.47 0.00.45 73.67 69.93
4 Siivonen Hanna-Mari Koovee 42.07 0.03.05 68.61 65.13
5 Niittymäki Johanna Hiilto 43.57 0.04.55 64.82 61.52
6 Vuopio Aino PelPo 44.45 0.05.43 62.74 59.55
7 Pusa Sanna KeuKi 45.08 0.06.06 61.30 58.18
8 Valkonen Oona Kalske 48.41 0.09.39 55.98 53.14
9 Turunen Marjut SKVuoksi 52.09 0.13.07 51.47 48.86
10 Tolonen Mirabella RR 53.45 0.14.43 49.18 46.68
11 Pitkänen Salla TP 58.39 0.19.37 44.37 42.11
Peltomäki Elli RasKa KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asmundela Saara RiSu 56.04 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukkonen Niina Navi 51.09 0.00.00 34.75 31.30
2 Oksanen Anu SaPu 1.00.06 0.08.57 27.36 24.64
3 Aho Tuija Kalske 1.10.04 0.18.55 21.56 19.42

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Kirsti RasKe 58.59 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi RastiE4 34.59 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 32.09 0.00.00 42.72 42.63
2 Laukkanen Kirsti HlT 33.59 0.01.50 38.90 38.81
3 Hyvärinen Vappu SaPu 34.37 0.02.28 36.70 36.62
4 Ikonen Sinikka SaPu 36.37 0.04.28 33.29 33.22
Asmundela Tuulikki S-JKL KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Tiina RasKe 34.53 0.00.00
Kilpeläinen Pihla S-JKL EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Marika S-JKL 29.00 0.00.00
Kilpeläinen Paju S-JKL EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rasimus Siiri S-JKL 23.08 0.00.00 38.06 36.91
2 Mäkelä Aino SaPu 23.58 0.00.50 35.35 34.29
3 Leppämäki Elsa S-JKL 26.00 0.02.52 31.32 30.38
4 Kilpeläinen Pinja S-JKL 28.50 0.05.42 27.10 26.28
5 Nieminen Noora S-JKL 45.10 0.22.02 16.57 16.07

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Heta JRV 12.21 0.00.00
2 Pahkamäki Nella S-JKL 12.59 0.00.38
3 Salonen Lotta JRV 14.58 0.02.37
4 Kaario Saara S-JKL 17.33 0.05.12
5 Nyrönen Venla SaPu 19.40 0.07.19
6 Mäkelä Venla SaPu 20.59 0.08.38

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huovila Jarkko TP 35.29 0.00.00 82.96 81.44
2 Kalliokoski Jooseppi IkNV 37.08 0.01.39 78.42 76.99
3 Nissinen Niko Pohjant 41.04 0.05.35 70.14 68.86
4 Kallio Kari Koovee 41.11 0.05.42 69.18 67.92
5 Parkkinen Ville IkNV 43.03 0.07.34 65.44 64.25
6 Hartman Janne VaajTe 44.09 0.08.40 63.10 61.95
7 Häkkinen Janne PelPo 44.38 0.09.09 61.71 60.59
8 Sankari Matias LS-37 44.41 0.09.12 60.94 59.82
9 Teivaanmäki Pekka KeuKi 46.25 0.10.56 57.98 56.92
10 Aikio Santeri KEV 47.13 0.11.44 56.33 55.30
11 Asikainen Saku Hiisi 47.23 0.11.54 55.47 54.46
12 Pitkänen Jonne TP 47.47 0.12.18 54.34 53.35
13 Korhonen Jyri VaHa 50.48 0.15.19 50.49 49.57
14 Mattila Aleksi Lynx 50.49 0.15.20 49.86 48.95
15 Virkki Janne Hiilto 54.12 0.18.43 46.16 45.32
Söderström Daniel SWE EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllymäki Tero VetU 37.02 0.00.00
2 Närhi Matti VaajTe 47.51 0.10.49

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesisenaho Mikko LohiRa 55.15 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aarrejoki Heikki VaajTe 45.04 0.00.00 9.65 9.66
2 Kurttila Jukka Navi 58.46 0.13.42 6.85 6.85
3 Lindholm Antti PerhKi 1.02.47 0.17.43 5.89 5.89

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurhinen Tomi NaTe 29.36 0.00.00 59.86 59.11
2 Oksanen Teijo HS 30.45 0.01.09 56.18 55.48
3 Gynther Kimmo IHR 32.32 0.02.56 51.74 51.10
4 Björkqvist Niklas HlS 33.13 0.03.37 49.34 48.73
5 Huostila Markku LamSä 33.28 0.03.52 47.65 47.06
6 Leppämäki Tero ViiSu 34.08 0.04.32 45.42 44.86
7 Manerus Eero PetPe 43.45 0.14.09 34.42 34.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koponen Pekka LohiRa 41.53 0.00.00 24.10 23.99
2 Pitkänen Juhani TP 43.09 0.01.16 21.64 21.54
3 Sankari Jeremias IHR 46.22 0.04.29 18.51 18.42

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Tapio JRV 27.00 0.00.00 44.13 43.80
2 Pihlajamaa Martti VetU 29.01 0.02.01 37.98 37.70
3 Paukku Ismo ViPa 30.17 0.03.17 33.44 33.19
Salonen Hannu KonnU EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapuska Seppo PetPe 29.49 0.00.00
2 Pakarinen Jouko RastiE4 36.54 0.07.05

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammela Seppo TikSu 31.30 0.00.00 30.75 30.87
2 Ottelin Pekka JRV 31.44 0.00.14 28.24 28.34
3 Kaivosaari Viljo RastiE4 33.43 0.02.13 24.42 24.51

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavilainen Arvo IPR 35.27 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manerus Erkki PetPe 33.00 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Hiltunen Jan S-JKL EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sulkula Sakari S-JKL 18.23 0.00.00
2 Huostila Sampo LamSä 19.19 0.00.56
3 Virkajärvi Juho JRV 21.33 0.03.10
4 Kilpeläinen Pyry S-JKL 23.41 0.05.18
5 Karjanlahti Kosti RasKu 29.03 0.10.40
Leppämäki Anton S-JKL HYL -