FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-keskimatka Satakunta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sirén Mikko AngA 36.05 0.00.00 57.97 56.83
2 Huila Joona Hiisi 36.19 0.00.14 56.51 55.40
3 Heinikangas Tero RaLu 37.25 0.01.20 53.80 52.75
4 Asikainen Saku Hiisi 38.50 0.02.45 50.83 49.83
5 Leppimäki Ilari EKU 45.29 0.09.24 42.54 41.70
6 Jokela Ville SuSe 50.54 0.14.49 37.24 36.51
7 Collander Tomi RasKa 53.08 0.17.03 34.94 34.25
8 Turto Eero KoKV 54.17 0.18.12 33.47 32.82
Vainiomäki Samuel SuSe HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Tatu SuSe 32.24 0.00.00
2 Koivisto Timo KoKV 42.30 0.10.06

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Eero UlvUra 27.07 0.00.00 51.93 51.71
2 Kivioja Jussi NaWi 32.47 0.05.40 40.80 40.64
3 Toivio Matti RaPi 34.40 0.07.33 36.56 36.41
4 Virtaniemi Saku Palo-88 39.23 0.12.16 30.39 30.26

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Janne RaLu 24.32 0.00.00 56.66 55.25
2 Ojala Marko UlvUra 28.08 0.03.36 48.17 46.97
3 Haikonen Jyrki UlvUra 29.59 0.05.27 44.04 42.94
4 Lappalainen Jari RasKa 30.17 0.05.45 42.46 41.40
5 Mäki Jarkko Rasti88 30.39 0.06.07 40.81 39.80
6 Saari Marko L-LL 31.13 0.06.41 38.96 37.99
7 Lepistö Jani SuosmSa 31.43 0.07.11 37.25 36.32
Koivula Risto UlvUra EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Vesa RasKa 24.11 0.00.00 46.65 45.58
2 Mäkipää Kalevi Hiisi 25.14 0.01.03 43.87 42.86
3 Yli-Kauppila Mikko PunKu 25.15 0.01.04 43.00 42.02
4 Oksanen Jukka RasKa 26.53 0.02.42 39.60 38.69
5 Nurmo Mika PunKu 27.08 0.02.57 38.46 37.58
6 Nokka Ilkka Rasti88 27.18 0.03.07 37.45 36.59
7 Lehtonen Marko RaTU 28.39 0.04.28 34.94 34.14
8 Kivimäki Jouni KanSu 29.44 0.05.33 32.96 32.20
9 Lahdenmäki Pertti UlvUra 30.45 0.06.34 31.18 30.47

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuhiala Mika Hiisi 27.43 0.00.00 33.03 32.70
2 Valtonen Ossi EuVe 28.23 0.00.40 31.29 30.98
3 Teittinen Matti KoKV 30.05 0.02.22 28.61 28.32
4 Uusikartano Simo TuMe 32.22 0.04.39 25.74 25.49
5 Hautajärvi Paavo SaKa 43.01 0.15.18 18.73 18.54
6 Ahokas Petri SuosmSa 44.08 0.16.25 17.63 17.46

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Timo RaTU 29.58 0.00.00 41.89 41.52
2 Nummi Esko PunKu 30.32 0.00.34 40.43 40.07
3 Laine Esa TP 32.54 0.02.56 36.88 36.56
4 Tommila Timo RasKa 33.05 0.03.07 36.05 35.73
5 Ahto Pekka Palo-88 34.27 0.04.29 34.01 33.71
6 Mannila Tapio RasKa 34.30 0.04.32 33.35 33.06
7 Lehtovirta Timo RasKa 36.27 0.06.29 30.99 30.72
8 Kuusela Pentti PunKu 43.12 0.13.14 25.67 25.44
9 Rintala Hannu EuVe 45.51 0.15.53 23.73 23.52
Lanne Vesa Hiisi HYL -
Laakso Antero SuosmSa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainiomäki Kauko SuSe 27.58 0.00.00 44.24 43.87
2 Ritanotko Markku TuMe 29.44 0.01.46 41.13 40.78
3 Hirvelä Reijo SuosmSa 30.01 0.02.03 40.27 39.93
4 Siuko Hannu SuSe 31.44 0.03.46 37.64 37.32
5 Helkkula Rauli TuMe 32.25 0.04.27 36.40 36.10
6 Kares Olli EuVe 32.43 0.04.45 35.63 35.34
7 Nurminen Markku SuosmSa 32.54 0.04.56 35.00 34.71
8 Heinikangas Pertti RasKa 34.55 0.06.57 32.57 32.30
9 Lakkinen Keijo SuSe 34.59 0.07.01 32.10 31.83
10 Laiho Harri RaTU 35.02 0.07.04 31.65 31.38
11 Virtanen Jorma Hiisi 36.04 0.08.06 30.35 30.09
12 Koskialho Jouko EuVe 36.39 0.08.41 29.47 29.23
Nurminen Hannu Hiisi HYL -
Eklund Ralf RaLu KES -
Jakobsson Markus RasKa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Pentti KanSu 27.29 0.00.00 40.62 40.70
2 Hämäläinen Seppo KanSu 31.31 0.04.02 35.07 35.13
3 Ketamo Juhani SuSe 34.24 0.06.55 31.81 31.86
4 Sipilä Seppo RasKa 35.17 0.07.48 30.69 30.75
5 Hiirijoki Pentti SuSe 35.45 0.08.16 29.98 30.03
6 Hämäläinen Pentti KanSu 36.48 0.09.19 28.82 28.87
7 Mannervesi Simo RaLu 39.02 0.11.33 26.89 26.93
8 Jalonen Tarmo EuVe 39.05 0.11.36 26.57 26.61
9 Järvenpää Heikki SuSe 39.20 0.11.51 26.11 26.16
10 Rantanen Ismo Palo-88 40.20 0.12.51 25.19 25.23
11 Kärkkäinen Antero RaLu 42.26 0.14.57 23.68 23.72
12 Rintala Paavo Palo-88 43.46 0.16.17 22.70 22.74
13 Torpo Tapani KanSu 44.49 0.17.20 21.92 21.96
14 Jokinen Ismo NaWi 52.53 0.25.24 18.37 18.40
Tiitola Tero RasKa HYL -
Euren Pertti RasKa HYL -
Mäkelä Harri SuSe EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heerman Stig RaLu 35.35 0.00.00 39.31 39.02
2 Jonkka Arvo RasKa 36.47 0.01.12 37.56 37.27
3 Elonen Matti RaLu 37.20 0.01.45 36.53 36.26
4 Nurmi Pekka RaLu 40.47 0.05.12 33.01 32.76
5 Eilu Kalevi RaLu 41.11 0.05.36 32.27 32.03
6 Kaasalainen Oiva SuSe 41.15 0.05.40 31.79 31.55
7 Nurmo Heikki PunKu 43.25 0.07.50 29.80 29.58
8 Valtonen Teuvo EuVe 44.16 0.08.41 28.84 28.62
9 Rintala Pentti Hiisi 47.43 0.12.08 26.39 26.19
10 Mattila Kalervo RasKa 49.18 0.13.43 25.18 24.99
11 Aronen Osmo RasKa 49.37 0.14.02 24.67 24.48
12 Paavola Vesa EE 53.38 0.18.03 22.50 22.33
Kuusisto Seppo RaLu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Seppo EE 38.06 0.00.00 29.43 28.97
2 Siivonen Jukka RasKa 49.56 0.11.50 21.89 21.55
3 Ylijoki Olli PunKu 1.10.32 0.32.26 15.10 14.86
4 Koskinen Jukka Hiisi 1.11.00 0.32.54 14.61 14.38
Helariutta Eero RasKa HYL -
Rosenqvist Onni SuosmSa HYL -
Jokinen Tauno SuosmSa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikola Oiva Hiisi 36.32 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Justus RaLu 21.24 0.00.00
2 Koivula Lauri UlvUra 23.46 0.02.22
3 Mettänen Aaro ValSu 29.48 0.08.24
4 Pajunen Konsta ValSu 30.54 0.09.30
5 Nurmo Olavi PunKu 31.28 0.10.04
6 Mustonen Ville RaLu 39.20 0.17.56
Laine Severi LLuja HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 19.22 0.00.00
2 Kujansuu Aaro RasKa 21.23 0.02.01
3 Lahti Paavo RasKa 22.48 0.03.26

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Jami RaLu 19.10 0.00.00
2 Lehtonen Elias UlvUra 19.46 0.00.36
3 Horelli Felix KoKV 26.29 0.07.19
4 Haikonen Ilmo UlvUra 28.06 0.08.56

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nolvi Joona RasKa 26.15 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jutila Pietu RasKa 23.56 0.00.00 51.17 50.20
2 Lohtander Aleksi RaLu 24.35 0.00.39 47.33 46.43
3 Kesti Erik RasKa 27.06 0.03.10 40.67 39.90
4 Joopi Ville UlvUra 28.31 0.04.35 36.50 35.81

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lapila Eero MSParma 26.41 0.00.00 58.50 53.84
2 Ruuhiala Roope Hiisi 27.34 0.00.53 54.50 50.16
3 Tuominen Juho KanSu 28.15 0.01.34 51.11 47.04
4 Mäki Juho Rasti88 30.16 0.03.35 45.77 42.13
5 Nokka Atte Rasti88 31.44 0.05.03 41.81 38.48

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Päivi Hiisi 30.51 0.00.00 57.17 53.80
2 Hentonen Liisi RaLu 32.33 0.01.42 52.15 49.08
3 Haapakoski Tiina RasKa 38.24 0.07.33 42.49 39.98
4 Mäkivaara Jonna RasKa 39.35 0.08.44 39.55 37.21
5 Isokallio Pauliina L-LL 41.19 0.10.28 36.29 34.15

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinikangas Marika RaLu 34.52 0.00.00
2 Uusikartano Hanna KodisjKa 39.34 0.04.42

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Katja Hiisi 28.26 0.00.00 45.67 43.50
2 Kallioniemi Reija RaLu 29.10 0.00.44 42.85 40.82
3 Mäki-Laurila Anne PunKu 33.35 0.05.09 35.76 34.07
4 Perkola Pauliina RasKa 43.48 0.15.22 26.31 25.06
5 Vainiomäki Marjut SuSe 44.59 0.16.33 24.53 23.37

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Prihti Kirsi SuSe 37.59 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kauppila Marika Hiisi 30.18 0.00.00 38.17 36.79
2 Mäkelä Tiina RaTU 38.33 0.08.15 27.75 26.75
3 Lehmus Satu Hiisi 40.14 0.09.56 24.43 23.55

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 38.16 0.00.00 30.33 30.33
2 Kallio Kaisa SiikSi 38.28 0.00.12 29.04 29.04
3 Tuuppa Riikka EKU 38.37 0.00.21 27.80 27.80
4 Nummikoski Maarit UlvUra 48.16 0.10.00 21.34 21.34
5 Kuusela Pirjo PunKu 52.03 0.13.47 18.96 18.95

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 38.53 0.00.00 36.97 36.88
2 Virtanen Marjo Hiisi 40.20 0.01.27 34.31 34.22
3 Koskialho Elisabeth EuVe 50.16 0.11.23 26.45 26.39
4 Ahonkivi Irma RasKa 1.27.51 0.48.58 14.52 14.49
Pelto-Huikko Anne Hiisi EIL -
Saari Marita SuSe HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 27.01 0.00.00 47.67 47.79
2 Nurminen Aila Hiisi 33.31 0.06.30 36.50 36.59
3 Siuko Anja SuSe 35.35 0.08.34 32.57 32.65
4 Katajisto Raili KanSu 1.15.47 0.48.46 14.45 14.48

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 32.42 0.00.00 41.17 40.67
2 Piiparinen Seija RasKa 38.09 0.05.27 33.96 33.55
3 Mannervesi Helena RaLu 39.21 0.06.39 31.65 31.26
4 Kaasalainen Tuula SuSe 40.46 0.08.04 29.31 28.95
5 Tarkiainen Sirpa SuSe 49.33 0.16.51 23.09 22.81

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 32.56 0.00.00 26.26 26.26
2 Mattila Riitta RasKa 49.40 0.16.44 16.10 16.11
3 Kirkkala Aino SuosmSa 1.00.35 0.27.39 12.13 12.14

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 19.15 0.00.00
2 Lohtander Eerika RaLu 20.17 0.01.02
3 Hall Ninni ValSu 1.13.10 0.53.55

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyörtti Sini RaLu 35.06 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Ilona RaLu 20.17 0.00.00
2 Henttonen Kerttu ValSu 34.30 0.14.13
3 Hall Wilma ValSu 1.01.16 0.40.59

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyörtti Maria RaLu 28.38 0.00.00 42.37 40.33
2 Koivula Lotta UlvUra 37.25 0.08.47 29.99 28.55
3 Tuhkanen Suvi UlvUra 1.02.42 0.34.04 16.44 15.65

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkkanen Annika UlvUra 29.32 0.00.00 38.74 35.64
2 Ahonkivi Veera UlvUra 35.18 0.05.46 31.19 28.70
3 Jutila Pinja RasKa 35.28 0.05.56 29.84 27.45
4 Aho Aliisa KanSu 43.41 0.14.09 23.24 21.39
5 Nurmo Katariina PunKu 44.03 0.14.31 22.08 20.31
Haikonen Sanni UlvUra EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Susanna L-LL 31.29 0.00.00
2 Tuominen Heli KanSu 40.26 0.08.57