FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Alueen keskimatka, Päijät-Häme
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomainen Iida-Maria AR 8.37 0.00.00
2 Gröhn Ronja HU-46 9.38 0.01.01
3 Aarikka Iida HU-46 9.54 0.01.17
4 Ketonen Jonna RaVa 13.05 0.04.28

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karttunen Lilia LS-37 8.48 0.00.00
2 Riutto Eerika HU-46 10.27 0.01.39
3 Lehtonen Maiju LS-37 10.49 0.02.01
4 Selin Helena Katarina HU-46 16.09 0.07.21

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipale Anniina LS-37 20.04 0.00.00
Kangasaho Aino HS EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohikainen Eveliina RaVa 28.15 0.00.00
2 Kuusela Aino RaVa 28.36 0.00.21
3 Sundqvist Ida LS-37 31.49 0.03.34

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Rosa Koovee 33.00 0.00.00
2 Simola Rita Koovee 35.51 0.02.51
3 Simola Reea Koovee 38.37 0.05.37
4 Solonen Heidi LS-37 43.58 0.10.58

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna LS-37 30.26 0.00.00
2 Lohikainen Milla RaVa 34.19 0.03.53
3 Kiiskinen Kirsi LS-37 35.08 0.04.42
4 Kukkonen Saara LS-37 35.19 0.04.53
5 Andelin Sanna LaTa 36.18 0.05.52
6 Tarkiainen Tia JRV 38.43 0.08.17
7 Skog Ella Koovee 40.09 0.09.43

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivunen Mari LS-37 38.53 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Anu LS-37 26.49 0.00.00
2 Örn Outi KärKV 28.31 0.01.42
3 Löyttyjärvi Sara HauSi 35.13 0.08.24

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Remahl Virpi LS-37 31.45 0.00.00
2 Arvela Kirsi LS-37 32.47 0.01.02
3 Sundqvist Sari LS-37 39.55 0.08.10

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Anne RaVa 33.17 0.00.00
2 Harju Leena LS-37 35.19 0.02.02
3 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 35.26 0.02.09
4 Kallio Arja RiSu 38.23 0.05.06
5 Paronen Hanna IHR 44.04 0.10.47

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Maria-Leena IHR 23.52 0.00.00
2 Soanjärvi Tuija Lynx 26.08 0.02.16
3 Anttila Sisko LamSä 27.18 0.03.26

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rinne Annikki HU-46 24.00 0.00.00
2 Andelin Tarja LaTa 24.37 0.00.37
3 Suni Tuula KärKV 25.00 0.01.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Kaapo LS-37 7.04 0.00.00
2 Suhonen Oliver HU-46 7.30 0.00.26
3 Ala-Heikkilä Elias AR 7.38 0.00.34
4 Granqvist Eetu LS-37 10.41 0.03.37
5 Sarkkinen Joonas LaTa 12.43 0.05.39
Sarkkinen Eetu LaTa HYL -
Ketonen Jussi RaVa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Passila Veeti HU-46 9.13 0.00.00
2 Maasilta Aapo RaVa 9.52 0.00.39
3 Granqvist Aapo LS-37 10.45 0.01.32
4 Huostila Sampo LamSä 11.38 0.02.25
5 Virtanen Ilari HU-46 11.45 0.02.32
6 Ketonen Juuso RaVa 12.25 0.03.12
7 Kantola Karo LS-37 14.26 0.05.13
Arvela Henri LS-37 EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Riku HU-46 18.56 0.00.00
2 Makkonen Lauri LS-37 23.13 0.04.17
3 Kalvas Tuomo SKUusi 31.52 0.12.56
4 Kolganov Vladislav LS-37 34.40 0.15.44
5 Ruuskanen Tuomas MU 34.58 0.16.02

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Aaro LS-37 34.35 0.00.00
2 Schüle Joel Koovee 35.33 0.00.58
3 Alajoutsi Jasper Koovee 36.50 0.02.15
4 Alajoutsi Oliver Koovee 56.15 0.21.40
Rauhamaa Topias KärKV HYL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttolainen Aleksi LS-37 36.08 0.00.00
2 Valkonen Lauri LS-37 39.44 0.03.36
3 Väisänen Marko RR 39.48 0.03.40
4 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 39.54 0.03.46
5 Niskanen Teemu LS-37 41.26 0.05.18
6 Myllärinen Antti JoKu 41.41 0.05.33
7 Kokkinen Kari LaTa 46.51 0.10.43
8 Solonen Joni LS-37 50.11 0.14.03
9 Niskanen Tuomo RaVa 50.20 0.14.12
10 Hämäläinen Ari LS-37 55.55 0.19.47
11 Valkonen Henri IHR 1.05.27 0.29.19
Hirvonen Olli-Petteri RaVa EIL -
Kiljunen Eemeli LS-37 EIL -
Kiiskinen Petri LS-37 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotola Mikko LS-37 49.34 0.00.00
2 Sainio Mikko HU-46 50.25 0.00.51
3 Weijo Asko IPR 1.01.37 0.12.03

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 31.27 0.00.00
2 Gröhn Timo HU-46 31.28 0.00.01
3 Leppänen Kristian LS-37 33.28 0.02.01
4 Lehmusvuori Tomi LS-37 33.33 0.02.06
5 Kalvas Teemu KeU 38.09 0.06.42
6 Teirivaara Juha MP 43.52 0.12.25
7 Alajoutsi Jukka Koovee 54.12 0.22.45
Hopearuoho Jan Lost EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervala Mika RaVa 32.24 0.00.00
2 Kantola Mika LS-37 37.05 0.04.41
3 Lehtonen Timo LS-37 37.37 0.05.13
4 Maasilta Tommi RaVa 42.06 0.09.42
5 Väkeväinen Mika LS-37 42.09 0.09.45
6 Turunen Pasi RaVa 42.13 0.09.49
7 Sundqvist Jari LS-37 42.20 0.09.56
Taipale Antti-Olli LS-37 EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huostila Markku LamSä 23.21 0.00.00
2 Nyberg Henry Trian 31.25 0.08.04
3 Kiljunen Juha LS-37 31.46 0.08.25
4 Lohikainen Timo RaVa 32.41 0.09.20
5 Maaranen Timo PäijRa 43.48 0.20.27
6 Kotilainen Jukka IHR 44.05 0.20.44

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 22.23 0.00.00
2 Valkonen Pasi IHR 25.16 0.02.53
3 Hämäläinen Markku RaVa 25.41 0.03.18

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liikkanen Reima LaTa 21.44 0.00.00
2 Kotilainen Matti LS-37 23.17 0.01.33
3 Valkonen Pekka Kalske 25.14 0.03.30
4 Virtanen Timo IitPy 28.04 0.06.20
5 Viitasalo Harri RiSu 36.13 0.14.29

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sani Mikko HU-46 22.50 0.00.00
2 Pitkänen Reijo HU-46 23.05 0.00.15
3 Kiuru Seppo HU-46 25.25 0.02.35
4 Koskinen Kaj VaHa 25.45 0.02.55
5 Käyhkö Kari LS-37 27.33 0.04.43
6 Kaukiainen Raimo HU-46 34.38 0.11.48
7 Sarkkinen Heino LaTa 35.15 0.12.25
8 Mörsky Aarne LTH 45.17 0.22.27

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 19.48 0.00.00
2 Heinonen Jouko LS-37 20.15 0.00.27
3 Lahti Hannu PäijRa 20.19 0.00.31
4 Harkola Hannu PäijRa 20.27 0.00.39
5 Nikkari Paavo LS-37 20.30 0.00.42
6 Railo Matti LS-37 20.49 0.01.01
7 Laitinen Matti Mesik 20.55 0.01.07
8 Turunen Kauko LS-37 21.04 0.01.16
9 Rautavuo Pauli SOC 23.49 0.04.01
10 Lampi Eero PäijRa 30.21 0.10.33
11 Valta Matti JRV 33.42 0.13.54
Pitkänen Heikki RaVa KES -
Koskinen Kari SOC HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Markku LS-37 26.29 0.00.00
Martikainen Arvo LS-37 HYL -
Luukko Jukka LS-37 HYL -
Jokipelto Seppo HU-46 HYL -
Anjala Risto LS-37 HYL -
Punkero Toivo LS-37 HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 20.31 0.00.00
2 Pohjanpelto Pekka LS-37 24.44 0.04.13

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Jorma NaTe 20.39 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Tahvanainen Pirkko HU-46 HYL -