FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Forssa Games
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talvinen Arto MSParma 22.43 0.00.00 86.79 84.09
2 Summanen Aapo HS 22.53 0.00.10 85.62 82.96
3 Koistinen Olli-Pekka HiKi 23.43 0.01.00 82.09 79.54
4 Saarinen Timo VaHa 23.54 0.01.11 80.94 78.43
5 Parjanne Antti TuMe 24.04 0.01.21 79.87 77.39
6 Mäkelä Tuomo AngA 24.39 0.01.56 77.48 75.08
7 Efimov Roman Hiisi 25.48 0.03.05 73.55 71.27
8 Lapila Eero MSParma 26.41 0.03.58 70.65 68.46
9 Kankaanpää Timo MaMa 27.02 0.04.19 69.28 67.13
10 Taivainen Juho-Matti PelPo 27.25 0.04.42 67.86 65.76
11 Kankaanpää Vesa OK77 27.26 0.04.43 67.37 65.28
12 Heinonen Eero MSParma 27.30 0.04.47 66.76 64.69
13 Lapila Pekka MSParma 27.59 0.05.16 65.17 63.15
14 Nurminen Ilkka HS 28.54 0.06.11 62.68 60.73
15 Esteves Ferreira Ricardo MSParma 29.16 0.06.33 61.47 59.56
16 Rantala Joonas RiSu 29.19 0.06.36 60.94 59.05
17 Kohvakka Ilkka KS 29.29 0.06.46 60.18 58.31
18 Anuchkin Mikhail HlS 29.36 0.06.53 59.53 57.68
19 Hiidenhovi Aleks MSParma 30.18 0.07.35 57.75 55.95
20 Väätäinen Olli Hiisi 30.50 0.08.07 56.35 54.60
21 Sychev Maxim Hiisi 31.41 0.08.58 54.45 52.76
22 Rauhala Juha EsSu 31.52 0.09.09 53.75 52.08
23 Kivikko Antti HlS 36.33 0.13.50 46.52 45.08
24 Tolvanen Leo Pihkan 40.50 0.18.07 41.34 40.06
25 Kuutti Veli-Pekka EsAk 49.04 0.26.21 34.15 33.09
Koivuniemi Sakari TP EIL -
Popov Igor Hiisi EIL -
Levälehto Riku TuMe EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkakoski Janne TP 1.11.47 0.00.00
Toivanen Juha-Matti LoJa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Petri SuSi 34.05 0.00.00 49.69 48.05
2 Heikkonen Rami SuSi 35.11 0.01.06 45.73 44.22
3 Rintala Rami Hiisi 41.15 0.07.10 36.95 35.73
4 Hyvärinen Pietari EsSu 54.13 0.20.08 26.55 25.67

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Lassi HS 21.55 0.00.00 62.00 60.84
2 Numminen Mika UrjU 24.14 0.02.19 55.14 54.11
3 Venäläinen Toni VaHa 24.16 0.02.21 54.13 53.12
4 Emaldinov Yuri AngA 24.49 0.02.54 52.01 51.05
5 Jussila Kari TP 25.07 0.03.12 50.49 49.55
6 Ruuska Vesa KangSK 25.50 0.03.55 48.21 47.32
7 Hiiri Ari HauSi 26.03 0.04.08 46.94 46.07
8 Aho Jarmo PäLuLu 27.43 0.05.48 43.30 42.50
9 Saastamoinen Pasi AngA 31.45 0.09.50 37.09 36.40
10 Ojala Jari PirHi 32.32 0.10.37 35.50 34.84
Virtanen Joni EsSu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 23.08 0.00.00 62.52 61.99
2 Parttimaa Timo AngA 23.18 0.00.10 61.23 60.71
3 Heiskanen Pasi HS 28.03 0.04.55 50.16 49.73
4 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 28.33 0.05.25 48.59 48.17
5 Ylitalo Matti LoJa 29.35 0.06.27 46.22 45.83
6 Jyrkkäranta Jyri Koovee 30.29 0.07.21 44.21 43.83
7 Virta Marko TuS 33.26 0.10.18 39.72 39.38
8 Kanko Jari Koovee 35.35 0.12.27 36.77 36.45
9 Rantala Ilkka RiSu 43.07 0.19.59 29.89 29.63
10 Holmijoki Tapani RaPi 44.13 0.21.05 28.70 28.45
11 Heino Ismo RasKa 45.30 0.22.22 27.45 27.22
Äijälä Timo TP EIL -
Tarkkanen Matti UlvUra EIL -
Hokkanen Arto TarpSu EIL -
Reiman Jarmo AngA KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Markku LamSä 25.50 0.00.00 59.11 58.38
2 Heikkinen Jarmo HS 26.25 0.00.35 57.08 56.37
3 Routsi Jyrki Hiisi 28.32 0.02.42 52.18 51.53
4 Nyholm Thomas Trian 30.00 0.04.10 48.99 48.38
5 Aakula Ilkka PR 32.05 0.06.15 45.21 44.65
6 Asikainen Timo Hiisi 32.35 0.06.45 43.93 43.39
7 Kittilä Pekka HlS 32.56 0.07.06 42.89 42.36
8 Järvinen Jari HlT 33.46 0.07.56 41.26 40.75
9 Vesala Pekka PirHi 34.31 0.08.41 39.81 39.32
10 Liukkonen Jari IHR 37.23 0.11.33 36.25 35.80
11 Maijala Kari EE 40.38 0.14.48 32.88 32.47
12 Syrjänen Jukka Koovee 45.49 0.19.59 28.75 28.39
Maunuksela Jari UrjU EIL -
Koskinen Markku SomEsa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 24.27 0.00.00 57.83 57.59
2 Helle Markku SaPu 26.03 0.01.36 53.99 53.77
3 Laakso Antero PunKu 27.01 0.02.34 51.78 51.56
4 Lehto Esa HS 27.21 0.02.54 50.87 50.66
5 Ritanotko Markku TuMe 27.27 0.03.00 50.41 50.20
6 Saarimäki Ilkka AngA 27.38 0.03.11 49.80 49.59
7 Nummi Esko PunKu 27.49 0.03.22 49.20 48.99
8 Niinistö Harri AngA 28.44 0.04.17 47.37 47.17
9 Kurppa Hannu AngA 28.52 0.04.25 46.89 46.69
10 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 28.54 0.04.27 46.57 46.38
11 Nyberg Henry Trian 30.46 0.06.19 43.50 43.32
12 Lindroos Mårten KSF 31.27 0.07.00 42.31 42.14
13 Keskitalo Jukka PunKu 31.28 0.07.01 42.05 41.87
13 Lindeman Jorma R-P 31.28 0.07.01 42.05 41.87
15 Kuivala Hannu TuS 32.02 0.07.35 40.83 40.66
16 Ölander Ralf KSF 32.24 0.07.57 40.14 39.97
17 Karamo Jouko HS 33.05 0.08.38 39.08 38.92
18 Ahlqvist Hannu Raus 34.43 0.10.16 37.02 36.87
19 Leppälä Martti HlS 34.47 0.10.20 36.73 36.58
20 Virolainen Asko SomEsa 34.55 0.10.28 36.38 36.22
21 Lähteenmäki Hannu HlT 36.19 0.11.52 34.76 34.62
22 Hirvelä Reijo PunKu 36.47 0.12.20 34.12 33.98
23 Laine Esa TP 38.20 0.13.53 32.54 32.40
24 Kapanen Jarmo RiSu 38.32 0.14.05 32.17 32.04
25 Kuivala Juha TuS 40.21 0.15.54 30.54 30.41
26 Kuusela Pentti PunKu 42.12 0.17.45 29.02 28.90
27 Ahlroth Timo TurSa 43.02 0.18.35 28.28 28.16
28 Viitasalo Harri RiSu 47.49 0.23.22 25.29 25.19
Halme Tapio AngA EIL -
Vuori Rauno AngA EIL -
Malinen Jouko HS HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalonen Raimo MSParma 26.57 0.00.00 49.22 48.61
2 Nieminen Pertti RR 27.05 0.00.08 48.76 48.15
3 Kerkola Pekka HlT 27.22 0.00.25 48.03 47.43
4 Ylikoski Erkki VaHa 28.47 0.01.50 45.46 44.89
5 Ovaska Ari EE 29.29 0.02.32 44.17 43.62
6 Turpeinen Timo VaajTe 31.21 0.04.24 41.35 40.83
7 Käyhkö Kari LS-37 31.38 0.04.41 40.79 40.28
8 Tamminen Pentti PertPe 32.17 0.05.20 39.78 39.28
9 Hongisto Keijo LoJa 33.02 0.06.05 38.70 38.21
10 Lakkinen Keijo SuSe 33.06 0.06.09 38.44 37.96
11 Kallio Risto AngA 33.20 0.06.23 37.99 37.51
12 Lindstedt Tapio OrPo 33.35 0.06.38 37.52 37.05
13 Lahtonen Tapio TP 34.08 0.07.11 36.74 36.28
14 Immanen Pertti OrPo 34.18 0.07.21 36.39 35.93
15 Alexandersson Yngve NOK 34.31 0.07.34 35.99 35.54
16 Turku Vesa HS 34.48 0.07.51 35.52 35.07
17 Kyrölä Jukka TP 35.18 0.08.21 34.85 34.41
17 Mäki Jouko PirHi 35.18 0.08.21 34.85 34.41
19 Salmenoja Pertti HirvHe 35.28 0.08.31 34.34 33.91
20 Vuorinen Lasse AngA 35.32 0.08.35 34.11 33.68
21 Inki Pekka TuMe 35.35 0.08.38 33.89 33.47
22 Leino Tapio HS 37.04 0.10.07 32.37 31.97
23 Leinonen Markku Pihkan 37.53 0.10.56 31.51 31.12
24 Havia Jouko PR 38.24 0.11.27 30.93 30.55
25 Vesalainen Markku AngA 44.02 0.17.05 26.84 26.50
26 Holappa Paavo TVV 44.07 0.17.10 26.65 26.32
27 Koskinen Timo VaHa 44.44 0.17.47 26.15 25.82
28 Keränen Kauko UrjU 45.38 0.18.41 25.50 25.18
29 Tolvanen Harri Pihkan 48.10 0.21.13 24.04 23.73
30 Nykänen Pentti Jyry 52.58 0.26.01 21.74 21.47
31 Parviainen Martti XYZ 59.13 0.32.16 19.35 19.10
32 Paikkala Jarmo Jyry 1.03.30 0.36.33 17.95 17.72
Terävä Seppo XYZ EIL -
Ojala Antti TurSa EIL -
Liukkala Pekka HauSi KES -
Huikkola Markku KangSK HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 22.24 0.00.00 47.88 47.66
2 Inkinen Paavo Jyry 22.44 0.00.20 46.99 46.77
3 Pajunen Heikki PR 23.44 0.01.20 44.82 44.61
4 Karvonen Raimo SuSi 23.48 0.01.24 44.50 44.30
5 Tammisaari Pentti HirvHe 23.55 0.01.31 44.10 43.89
6 Hörkkö Jaakko MSParma 26.03 0.03.39 40.32 40.13
7 Hongisto Heimo LoJa 26.07 0.03.43 40.04 39.86
8 Koistinen Leo VaRa 26.18 0.03.54 39.59 39.41
9 Moisio Kalevi TuS 26.53 0.04.29 38.57 38.39
10 Laine Erkki AngA 27.21 0.04.57 37.75 37.57
11 Partanen Paavo HyRa 28.12 0.05.48 36.45 36.28
12 Virtanen Kalle RaLu 29.49 0.07.25 34.33 34.16
13 Riikonen Rauno PertPe 30.53 0.08.29 32.99 32.84
14 Valta Matti JRV 30.55 0.08.31 32.81 32.66
15 Laitinen Matti Mesik 30.59 0.08.35 32.60 32.45
16 Mäkinen Jaakko AngA 31.34 0.09.10 31.86 31.71
17 Sonkki Juhani PR 31.35 0.09.11 31.70 31.55
18 Hirvonen Pentti TuMe 32.59 0.10.35 30.22 30.07
19 Mäkipää Olli MSParma 33.40 0.11.16 29.47 29.33
20 Kallio Kari SuSi 34.03 0.11.39 29.01 28.87
21 Hartikainen Pertti S. RiSu 35.00 0.12.36 28.09 27.96
22 Mustranta Antti HS 35.01 0.12.37 27.95 27.82
23 Koivula Keijo HyRa 35.05 0.12.41 27.77 27.64
24 Niinimäki Jukka HyRa 35.18 0.12.54 27.47 27.34
25 Kuosa Harri LoJa 35.20 0.12.56 27.32 27.19
26 Laine Eero RaVi 35.32 0.13.08 27.04 26.92
27 Wessman Risto HiKi 35.34 0.13.10 26.89 26.76
28 Rajamäki Jussi HS 35.44 0.13.20 26.64 26.52
29 Teppo Jaakko GIF 37.43 0.15.19 25.12 25.00
30 Niemi Pentti HauSi 42.12 0.19.48 22.35 22.24
31 Jylhä Keijo JRV 43.34 0.21.10 21.54 21.44
32 Saarinen Olli HiKi 44.08 0.21.44 21.16 21.07
33 Viljanen Keijo LoJa 46.27 0.24.03 20.01 19.92
34 Sillanpää Pekka HauSi 46.55 0.24.31 19.72 19.63
35 Verha Koitto VaRa 48.42 0.26.18 18.90 18.82
36 Henriksson Jouko HlS 52.36 0.30.12 17.42 17.34
37 Penttilä Pekka SomEsa 1.12.40 0.50.16 12.55 12.49
Koivisto Pentti TP EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 24.53 0.00.00 45.14 44.94
2 Salo Markku LS-37 27.29 0.02.36 40.67 40.49
3 Tuominen Niilo R-P 28.27 0.03.34 39.09 38.91
4 Ylitalo Antti TP 28.30 0.03.37 38.82 38.65
5 Luukko Jukka LS-37 28.45 0.03.52 38.29 38.12
6 Erkkilä Olavi HlS 29.34 0.04.41 37.04 36.88
7 Valtonen Teuvo EuVe 30.08 0.05.15 36.16 36.00
8 Kiiski Osmo SomEsa 34.54 0.10.01 31.06 30.92
9 Hovikorpi Aarno HlT 35.05 0.10.12 30.74 30.60
10 Kuusisto Seppo RaLu 35.06 0.10.13 30.56 30.43
11 Palomäki Mikko HyRa 35.13 0.10.20 30.30 30.17
12 Rintala Pentti Hiisi 35.17 0.10.24 30.08 29.95
13 Kytäjä Paavo KaRa 36.12 0.11.19 29.17 29.04
14 Martikainen Arvo LS-37 37.55 0.13.02 27.70 27.58
15 Saario Seppo MSParma 38.48 0.13.55 26.92 26.80
16 Sulander Heikki EE 39.28 0.14.35 26.33 26.21
17 Lainema Matti MSParma 43.00 0.18.07 24.03 23.93
18 Kärkkäinen Eero EsSu 43.28 0.18.35 23.65 23.54
19 Syväterä Pekka RiSu 43.42 0.18.49 23.39 23.29
20 Rantala Heikki EE 44.58 0.20.05 22.61 22.51
21 Jonkka Arvo RasKa 45.30 0.20.37 22.22 22.12
22 Haarlaa Rihko HS 46.05 0.21.12 21.82 21.72
23 Saario Pentti LoJa 46.55 0.22.02 21.31 21.21
24 Punkero Toivo LS-37 47.13 0.22.20 21.05 20.96
25 Holmström Bengt KSF 47.37 0.22.44 20.76 20.67
26 Kuusisto Kalevi HlT 48.57 0.24.04 20.08 19.99
27 Salmela Kosti PihtTu 49.00 0.24.07 19.94 19.86
28 Hakio Risto HS 49.10 0.24.17 19.76 19.67
29 Nuotio Olli SomEsa 49.47 0.24.54 19.40 19.32
30 Aronen Osmo RasKa 53.33 0.28.40 17.93 17.86
Kuutti Jorma PertPe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 24.40 0.00.00 40.10 39.88
2 Salminen Pertti TurSa 27.50 0.03.10 35.13 34.93
3 Joonas Risto MaMa 28.18 0.03.38 34.14 33.96
4 Ranta Esko LS-37 30.21 0.05.41 31.46 31.29
5 Heikkilä Mikko MaMa 31.01 0.06.21 30.42 30.25
6 Puustinen Valto IisVi 33.02 0.08.22 28.22 28.06
7 Koskinen Jukka Hiisi 33.13 0.08.33 27.72 27.56
8 Paananen Aapo R-P 34.00 0.09.20 26.74 26.59
9 Koppelomäki Mikko EE 35.25 0.10.45 25.35 25.21
10 Siivonen Jukka RasKa 38.07 0.13.27 23.26 23.13
11 Jokinen Eino HyRa 40.22 0.15.42 21.68 21.56
12 Helariutta Eero RasKa 43.06 0.18.26 20.04 19.93
13 Tamminen Heikki MaMa 45.45 0.21.05 18.63 18.52
Ryyppö Toivo RaKaS EIL -
Suutari Veikko JoKu EIL -
Jakoaho Taisto HyRa HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivike Jaakko RaPi 45.59 0.00.00
Fingerroos Sebastian PR EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Ilmari VaHa 28.38 0.00.00
Fingerroos Casper PR EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Valtteri Keihäs 23.53 0.00.00
2 Alajoutsi Oliver Koovee 25.45 0.01.52
3 Yliaho Joona Koovee 28.19 0.04.26
4 Tukiainen Otso TP 32.54 0.09.01
5 Isokallio Lauri RaN 33.55 0.10.02
6 Mäenpää Matias TP 34.51 0.10.58
7 Raitanen Konsta TP 36.40 0.12.47
8 Kaukinen Mikael RaN 36.47 0.12.54
9 Laatu Antti HS 40.46 0.16.53
10 Rokka Tuomas LHR 44.24 0.20.31
11 Nieminen Lauri VaHa 50.52 0.26.59
12 Emaldynov Timur AngA 54.41 0.30.48
Lehtiniemi Eino RaN HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Rauli VaHa 24.02 0.00.00
2 Liponkoski Aapo TP 25.04 0.01.02
3 Leinamo Tuomas Keihäs 29.56 0.05.54
4 Koskinen Aaro TP 32.03 0.08.01
5 Taura Kalle TarpSu 36.22 0.12.20
6 Saastamoinen Eetu AngA 52.23 0.28.21

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian HiKi 15.44 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 19.59 0.04.15
3 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 20.06 0.04.22
4 Koskinen Eemil TP 20.49 0.05.05
5 Ojala Aleksi Koovee 22.35 0.06.51
6 Lehtilä Teemu PunKu 24.55 0.09.11
7 Skyttä Ilari HlS 31.37 0.15.53
8 Punto Eetu RaN 32.57 0.17.13
9 Suomi Tyko LHR 36.43 0.20.59
10 Immonen Matias HlS 43.18 0.27.34
11 Hyvärinen Luukas EsSu 51.40 0.35.56
12 Laatu Jaakko HS 1.04.29 0.48.45
Ojala Kalle Koovee EIL -
Kulju Kalle Keihäs HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harju Tuomas RaN 17.11 0.00.00
2 Emaldynov Artur AngA 19.42 0.02.31
3 Koskinen Matias LHR 20.29 0.03.18
4 Taura Elias TarpSu 25.08 0.07.57

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juva Juho AngA 15.44 0.00.00
2 Kallio Kaarlo RaN 17.57 0.02.13
3 Juote Aleksi SomEsa 19.53 0.04.09
4 Syväterä Sampo RaN 34.47 0.19.03

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 16.01 0.00.00
2 Immonen Tuomas HlS 17.56 0.01.55
3 Söyrilä Leevi AngA 23.14 0.07.13
4 Koskinen Viljami LHR 23.56 0.07.55
5 Immonen Topias HlS 25.41 0.09.40
6 Szanti Elias TP 25.58 0.09.57
7 Virtanen Oiva AngA 28.23 0.12.22
8 Syrjälä Vilho LHR 28.53 0.12.52
9 Patovisti Alexander Keihäs 29.14 0.13.13
10 Lehtinen Viljami AngA 29.39 0.13.38
11 Kymäläinen Vertti SomEsa 36.32 0.20.31
12 Luhtala Akseli SomEsa 44.36 0.28.35
13 Ovaska Aleksi TarpSu 48.52 0.32.51

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sianoja Maija MSParma 22.36 0.00.00 86.42 83.47
2 Anttila Liisa Koovee 22.56 0.00.20 84.49 81.60
3 Dambe Inga PR 23.43 0.01.07 81.05 78.28
4 Silvennoinen Emma PR 24.32 0.01.56 77.72 75.07
5 Saarimäki Heini AngA 24.41 0.02.05 76.63 74.01
6 Kyrölä Sonja TP 25.11 0.02.35 74.49 71.95
7 Ylikylä Suvi RasKa 25.50 0.03.14 72.02 69.56
8 Rantala Jasmiina RaLu 26.23 0.03.47 69.94 67.55
9 Uhotoinen Anu HiKi 27.42 0.05.06 66.05 63.80
10 Kymäläinen Sanni TP 28.10 0.05.34 64.41 62.21
11 Hakala Essi MSParma 28.53 0.06.17 62.28 60.15
12 Temjakova Nina PR 29.13 0.06.37 61.04 58.96
13 Saarijärvi Salla SuSe 29.15 0.06.39 60.45 58.38
14 Key Natasha AUS 30.49 0.08.13 56.87 54.93
15 Sopanen Nelly MaMa 34.29 0.11.53 50.38 48.66
16 Juva Jonna AngA 35.36 0.13.00 48.36 46.71
17 Mäkelä Joosefiina AngA 36.05 0.13.29 47.29 45.67
18 Salmi Anna MaMa 36.49 0.14.13 45.93 44.36
19 Kanko Ruut S-JKL 37.51 0.15.15 44.27 42.75
20 Vlasova Ekaterina Hiisi 43.10 0.20.34 38.46 37.14

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juote Miia SomEsa 29.02 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luhtala Johanna SomEsa 31.45 0.00.00 69.95 63.65
2 Karvonen Tiina SomEsa 34.43 0.02.58 59.17 53.84
3 Sinkkonen Tuula Rasti88 35.32 0.03.47 53.13 48.34

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Routsi Anastasia Jyry 31.47 0.00.00
2 Mäki-Laurila Anne PunKu 33.32 0.01.45
Fingerroos Meri PR EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paronen Anniina HlS 24.34 0.00.00 54.99 56.06
2 Yli-Kauppila Marika Hiisi 29.40 0.05.06 43.26 44.10
3 Päivike Satu RaPi 43.32 0.18.58 27.93 28.47
Saarijärvi Sari SuSe KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukkonen Sirpa HlS 27.30 0.00.00 41.60 35.91
2 Annila Heli Koovee 31.12 0.03.42 35.57 30.70
3 Franssila Hanna AngA 33.56 0.06.26 31.69 27.35
4 Järvinen Tuija HlT 35.38 0.08.08 29.21 25.22
5 Reiman Anu AngA 36.04 0.08.34 27.91 24.09
6 Mellin Ulla SuSi 58.54 0.31.24 16.51 14.25

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 21.20 0.00.00 51.69 51.42
2 Maijala Sari EE 28.49 0.07.29 37.12 36.92
3 Kerkola Maija HlT 30.21 0.09.01 34.15 33.97
4 Eisanen Tea MaMa 35.11 0.13.51 28.52 28.37
5 Nyman Marianne Trian 45.23 0.24.03 21.38 21.27
6 Kuusela Pirjo PunKu 47.03 0.25.43 19.92 19.82

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 22.22 0.00.00 52.04 50.43
2 Saarimäki Helena AngA 25.18 0.02.56 45.15 43.75
3 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 26.35 0.04.13 42.15 40.84
4 Ahlqvist Kristiina Raus 32.27 0.10.05 33.85 32.81
5 Lähteenmäki Pirjo PR 35.12 0.12.50 30.59 29.64
6 Laukkanen Kirsti HlT 35.36 0.13.14 29.63 28.72
7 Ahonkivi Irma RasKa 55.15 0.32.53 18.70 18.12
8 Uusitalo Hannele LoJa 1.00.40 0.38.18 16.67 16.15
Moilanen Kirsti MaMa EIL -
Toivanen Tuula RaN HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajava Ritva HlS 26.26 0.00.00 45.33 44.70
2 Alexandersson Gia PIF 28.56 0.02.30 40.79 40.22
3 Riikonen Margit PertPe 30.42 0.04.16 37.86 37.33
4 Malmsten Beatrice Lynx 31.03 0.04.37 36.85 36.34
5 Venäläinen Kaija VaHa 32.14 0.05.48 34.94 34.46
6 Mononen Ritva HlS 33.42 0.07.16 32.89 32.43
7 Turku Kaija HS 33.48 0.07.22 32.26 31.81
8 Viitala Pirjo TuMe 36.19 0.09.53 29.53 29.12
9 Karvonen Pirjo SuSi 38.42 0.12.16 27.25 26.87
10 Tarkiainen Sirpa SuSe 44.51 0.18.25 23.11 22.79
11 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 48.51 0.22.25 20.85 20.56

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 23.52 0.00.00 49.27 49.07
2 Tanska Eeva EsSu 26.01 0.02.09 44.72 44.54
3 Sulander Mirja-Liisa EE 26.29 0.02.37 43.45 43.28
4 Salmela Juulia RiSu 27.39 0.03.47 41.16 41.00
5 Eskola Pirkko Rasti88 28.01 0.04.09 40.17 40.01
6 Rahkasuo Kaarina Rasti88 28.08 0.04.16 39.56 39.40
7 Ketola Paula LoJa 29.13 0.05.21 37.66 37.51
8 Torp Tytti HS 33.27 0.09.35 32.52 32.39
9 Ahonen Ulla HlS 34.03 0.10.11 31.58 31.45
10 Piiparinen Seija RasKa 34.44 0.10.52 30.59 30.47
11 Laaksonen Raili SuSi 37.11 0.13.19 28.24 28.12
12 Kuutti Kirsti PertPe 43.11 0.19.19 24.02 23.93
13 Karvinen Tuulikki HS 43.52 0.20.00 23.36 23.27
14 Rajamäki Vuokko HS 49.42 0.25.50 20.37 20.28
15 Syväterä Hillevi RiSu 53.22 0.29.30 18.73 18.65
Ohramaa Tuula Jyry EIL -
Kastemaa Tuuli HirvHe EIL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 24.26 0.00.00 36.28 35.76
2 Tahvanainen Pirkko HU-46 25.17 0.00.51 33.30 32.83
3 Jalkanen Marke VaHa 29.05 0.04.39 27.43 27.04
4 Jakoaho Ritva HyRa 34.54 0.10.28 21.59 21.28

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 34.18 0.00.00
2 Vehmanen Marjatta KeU 1.08.56 0.34.38

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siikarla Siiri AngA 30.45 0.00.00 48.32 46.31
2 Kivikko Jenni HlS 34.13 0.03.28 40.17 38.49
3 Yliluikki Hilda SuSi 34.17 0.03.32 36.84 35.30

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiljander Venla HyRa 33.50 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkakoski Ilona TP 29.13 0.00.00
2 Yli-Hietanen Silja TP 30.09 0.00.56
3 Ojala Jenny Koovee 31.25 0.02.12
4 Översti Elli VaHa 40.55 0.11.42
5 Nietula Minja HS 49.37 0.20.24

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Julkunen Siiri LHR 25.32 0.00.00
2 Matinheikki Liisa TP 31.50 0.06.18
3 Laine Noora TP 34.02 0.08.30
4 Schmidt Emilia TP 34.43 0.09.11
5 Aalto Aura TP 41.08 0.15.36
6 Valio Salla TP 44.57 0.19.25
Yli-Futka Amanda UlvUra HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Eevi Keihäs 21.58 0.00.00
2 Raimovaara Emma HlS 25.49 0.03.51
3 Punto Elli RaN 26.11 0.04.13
4 Väistökoski Meri TP 27.06 0.05.08
5 Översti Liisa VaHa 27.16 0.05.18
6 Jussila Emma TP 27.35 0.05.37
7 Nieminen Reetta VaHa 34.14 0.12.16
8 Rokka Anni LHR 1.17.21 0.55.23
Davidsson Linnéa TP EIL -
Juva Juulia AngA HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Sinna TP 16.51 0.00.00
2 Laine Nella Keihäs 16.56 0.00.05
3 Emaldynova Alisa AngA 28.40 0.11.49

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Alina LHR 16.59 0.00.00
2 Järvenpää Seela TP 25.17 0.08.18
3 Lehtinen Miina AngA 32.26 0.15.27
4 Lehtinen Martta AngA 47.21 0.30.22

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Aino TP 23.56 0.00.00
2 Lampinen Aurora HlS 24.27 0.00.31
3 Salmia Kaisla TarpSu 27.14 0.03.18
4 Kulju Silva Keihäs 27.17 0.03.21
5 Luhtala Olivia SomEsa 29.10 0.05.14
6 Kuoppala Selma TarpSu 30.59 0.07.03
7 Patovisti Merinna Keihäs 31.33 0.07.37
8 Suomi Tiuku LHR 33.11 0.09.15
9 Kytäjä Nia HiKi 35.17 0.11.21
10 Ahlfors Erika TP 38.21 0.14.25
11 Leppälä Jasmiina AngA 39.31 0.15.35
12 Lampinen Olivia HlS 41.24 0.17.28
Fingerroos Sofia PR EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero SalVie 33.47 0.00.00 31.46 31.41
2 Rantala Mauri RaN 35.40 0.01.53 28.69 28.64
3 Ali-Rantala Arvo LoJa 36.50 0.03.03 26.69 26.65
4 Asikainen Ville XYZ 41.30 0.07.43 22.73 22.69
5 Laurila Pertti EsSu 45.54 0.12.07 19.68 19.65