FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Visan kansallinen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Markus KR 32.39 0.00.00 80.01 79.22
2 Karppinen Aleksi IkNV 33.03 0.00.24 78.50 77.73
3 Uusitalo Jyri PelPo 33.55 0.01.16 75.97 75.22
4 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 36.19 0.03.40 70.46 69.77
5 Rautanen Mika TuuSe 38.46 0.06.07 65.55 64.90
6 Koirikivi Anssi RasTiimi 39.59 0.07.20 63.11 62.49
7 Varis Timo SoJy 42.24 0.09.45 59.09 58.51
8 Oravainen Pasi SiiRa 43.00 0.10.21 57.85 57.28
9 Niiranen Arto KR 44.15 0.11.36 55.82 55.27
10 Alasuvanto Joni KaJu 44.26 0.11.47 55.18 54.64
11 Rissanen Lari-Antti SonPa 44.46 0.12.07 54.38 53.84
12 Schroderus Santeri Pohjant 45.05 0.12.26 53.60 53.07
13 Uusivirta Risto RasTiimi 45.19 0.12.40 52.93 52.41
14 Pörsti Markus SiiRa 45.48 0.13.09 51.98 51.47
15 Heiskanen Hannu SonPa 47.34 0.14.55 49.68 49.19
16 Heiskanen Tatu SonPa 49.37 0.16.58 47.27 46.80
17 Lintula Tapani KärsKa 51.36 0.18.57 45.10 44.66
18 Alasuvanto Mikko KaJu 53.00 0.20.21 43.58 43.15
19 Asikainen Vesa KaJu 54.06 0.21.27 42.36 41.94
20 Alasuvanto Matti KaJu 55.39 0.23.00 40.86 40.46
21 Rissanen Roni-Ville SonPa 56.17 0.23.38 40.08 39.69
22 Koljonen Jouni VaKa 56.39 0.24.00 39.51 39.12
23 Koirikivi Riku RasTiimi 1.12.58 0.40.19 30.43 30.13

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 38.51 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Ari-Matti KaSu 38.59 0.00.00 42.88 41.36
2 Saarijärvi Erkki SiiRa 41.25 0.02.26 38.85 37.47
3 Karjalainen Mikko KuoSu 50.17 0.11.18 30.75 29.66
4 Arovainio Petteri RasTiimi 51.19 0.12.20 28.91 27.88
5 Kokkoniemi Tero RasTiimi 54.37 0.15.38 26.02 25.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Minkkinen Juha KuoSu 32.43 0.00.00 37.18 36.69
2 Heiskanen Jari SonPa 40.04 0.07.21 28.84 28.46
3 Koirikivi Vesa RasTiimi 43.31 0.10.48 25.16 24.83
4 Roininen Matti JuuanJä 46.23 0.13.40 22.29 22.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kellokumpu Seppo KaSu 34.40 0.00.00 39.88 38.32
2 Lintunen Petteri SiiRa 36.17 0.01.37 36.96 35.51
3 Niiranen Ari KR 36.54 0.02.14 35.22 33.84
4 Kauppinen Vesa SonPa 36.58 0.02.18 34.04 32.70
5 Saaranen Timo KyRa 37.50 0.03.10 32.16 30.90
6 Kankkunen Matti SonPa 42.58 0.08.18 27.35 26.28

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vornanen Pekka SuoVa 32.51 0.00.00 44.60 43.93
2 Keränen Kari KEV 32.53 0.00.02 43.60 42.95
3 Saatsi Asko RasPi 34.55 0.02.04 40.16 39.56
4 Parkkinen Pekka Pohjant 40.53 0.08.02 33.53 33.03
5 Karppinen Jouko VaKa 41.36 0.08.45 32.20 31.72
6 Koponen Pekka LohiRa 42.06 0.09.15 31.07 30.61
7 Airaksinen Petri KuoSu 49.59 0.17.08 25.54 25.16
8 Peltonen Timo SonPa 51.46 0.18.55 24.06 23.70

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Högnäs Tore Brahe 27.32 0.00.00 40.55 39.65
2 Lehto Jarmo VeVe 32.33 0.05.01 33.57 32.82
3 Seppänen Ilpo VaKa 33.36 0.06.04 31.81 31.10
4 Repo Veikko KajKu 33.40 0.06.08 31.03 30.35
5 Huttunen Kalle KuoSu 34.50 0.07.18 29.31 28.66
6 Turunen Esko SonPa 38.58 0.11.26 25.59 25.02
7 Laaksamo Seppo LipTa 52.54 0.25.22 18.39 17.99
8 Karhunen Juha KuoSu 56.41 0.29.09 16.74 16.37

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siuko Hannu SuSe 24.04 0.00.00 44.80 44.59
2 Butilkin Niilo SäynSa 26.21 0.02.17 40.04 39.85
3 Kemppainen Taisto VaKa 28.29 0.04.25 36.23 36.06
4 Miettinen Kauko SuoVa 29.13 0.05.09 34.53 34.37
5 Halonen Pauli SäynSa 30.22 0.06.18 32.46 32.31
6 Matilainen Juhani NilsNu 37.36 0.13.32 25.60 25.48
7 Väänänen Matti NilsNu 40.36 0.16.32 23.14 23.03
8 Pajamäki Kalevi SäynSa 50.43 0.26.39 18.07 17.98

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 28.54 0.00.00 27.81 27.22
2 Korhonen Mauno KuoSu 29.34 0.00.40 26.60 26.04
3 Karppinen Eino SäynSa 31.24 0.02.30 24.50 23.98
4 Karjalainen Seppo KuoSu 33.38 0.04.44 22.36 21.89
5 Kettunen Kimmo SäynSa 40.47 0.11.53 18.02 17.64
6 Lång Eero KaSu 41.26 0.12.32 17.32 16.95
7 Hirvonen Jaakko LipTa 1.01.25 0.32.31 11.40 11.16
Mali Pentti LohiRa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 28.17 0.00.00 32.45 31.31
2 Pelkonen Toivo YlikNM 32.56 0.04.39 26.47 25.54
3 Jokikuona Toivo RasTiimi 34.26 0.06.09 23.99 23.15
Laine Tapani KuoSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 20.35 0.00.00 20.54 20.56
2 Patronen Viljo KuoSu 23.33 0.02.58 17.28 17.29
3 Lavikainen Mauno LipTa 26.09 0.05.34 14.95 14.97
4 Känninen Lauri KuoSu 37.42 0.17.07 9.95 9.96
5 Halonen Valto KuoSu 38.30 0.17.55 9.33 9.34

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Issakainen Paavo SaSu 24.56 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Konsta KaSu 22.13 0.00.00
2 Hyvönen Jerry KuoSu 22.14 0.00.01
3 Hämäläinen Kasperi KuoSu 24.18 0.02.05
4 Rissanen Erno-Kalle SonPa 28.28 0.06.15
5 Ruutala Karri IisVi 32.27 0.10.14
6 Huttunen Veeti IisVi 40.24 0.18.11
7 Kemiläinen Jimi KuoSu 1.07.45 0.45.32
8 Kemiläinen Kimi KuoSu 1.13.10 0.50.57

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirvesmies Atte KuoSu 14.31 0.00.00
2 Tanskanen Pekka IisVi 15.57 0.01.26
3 Martikainen Eemil VierKo 17.35 0.03.04
4 Ryynänen Teppo KuoSu 20.16 0.05.45
5 Hyvönen Otso KuoSu 23.52 0.09.21
6 Triipponen Vetja KuPe 26.55 0.12.24

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 14.36 0.00.00
2 Hukkanen Pekka VierKo 20.41 0.06.05
3 Kukkonen Niilo IisVi 21.11 0.06.35
4 Karjalainen Akseli KuoSu 22.44 0.08.08
5 Pasanen Valtteri KuoSu 34.05 0.19.29

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Anna KuoSu 32.58 0.00.00 64.56 61.52
2 Korhonen Miitu KuoSu 36.43 0.03.45 57.10 54.41
3 Asikainen Satu KaJu 39.05 0.06.07 52.83 50.34
4 Tiitto Johanna RasTiimi 43.00 0.10.02 47.27 45.04
5 Laitinen Kaisa YlikNM 43.47 0.10.49 45.70 43.54
6 Lotvonen Milla LaiVe 43.48 0.10.50 44.95 42.83
7 Laitala Piia KaJu 48.53 0.15.55 39.62 37.76
8 Tiitto Katariina RasTiimi 50.43 0.17.45 37.56 35.79
9 Väyrynen Tanja KaSu 52.54 0.19.56 35.41 33.74
10 Hämäläinen Reetta KaSu 54.00 0.21.02 34.09 32.49
11 Heiskanen Teija SonPa 54.46 0.21.48 33.03 31.48

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Jaana KaSu 40.19 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lintunen Sirpa SiiRa 36.42 0.00.00 23.87 23.87
2 Pasanen Päivi KuoSu 41.11 0.04.29 19.68 19.68
3 Turtinen Mari SaPu 46.33 0.09.51 16.00 16.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 22.36 0.00.00 47.69 47.08
2 Turunen Sisko KR 24.30 0.01.54 42.89 42.35
3 Kukkola Sinikka KuoSu 30.09 0.07.33 33.96 33.53
4 Hokajärvi Raili Pohjant 31.17 0.08.41 31.87 31.46
5 Sundvall Tiina KuoSu 37.50 0.15.14 25.64 25.31
6 Laitinen Tiina KuoSu 38.23 0.15.47 24.57 24.26
7 Moilanen Ulla KaSu 47.52 0.25.16 19.14 18.90

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Merja KuoSu 30.54 0.00.00 46.18 44.15
2 Malinen Paula KaSu 35.24 0.04.30 38.29 36.61
3 Mulari Pirjo KaSu 44.52 0.13.58 28.62 27.37
Mäntynen Anne KR HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Ulla KyS 34.20 0.00.00
2 Väänänen Riitta SäynSa 35.49 0.01.29

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siuko Anja SuSe 30.57 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärnä Nina SonPa 30.14 0.00.00
2 Triipponen Vanni KuPe 1.08.05 0.37.51

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 29.06 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Alisa SonPa 16.44 0.00.00
2 Hyvönen Vilma KuoSu 19.31 0.02.47
3 Martikainen Aada VierKo 20.44 0.04.00
4 Kukkonen Senni IisVi 21.12 0.04.28
5 Rissanen Venny SonPa 25.41 0.08.57

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huttunen Helmi IisVi 21.55 0.00.00
2 Karjalainen Reetta KuoSu 24.32 0.02.37
3 Kärnä Jonna SonPa 24.39 0.02.44
4 Ryynänen Peppi KuoSu 24.47 0.02.52