FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Rajarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu VeVe 1.00.25 0.00.00 80.06 75.46
2 Lakanen Jonne VaajTe 1.00.26 0.00.01 78.33 73.82
3 Pohjala Johannes KR 1.00.27 0.00.02 76.59 72.18
4 Parkkinen Jarno Koovee 1.01.54 0.01.29 73.12 68.91
5 Manninen Marko Navi 1.20.14 0.19.49 55.12 51.95
6 Hirvi Joonas RaKaS 1.28.14 0.27.49 48.95 46.13
7 Huomolin Ville LuuRa 1.41.08 0.40.43 41.68 39.28
8 Almazruei Saeed 1.41.53 0.41.28 40.36 38.03
8 Alrubaea Rashe 1.41.53 0.41.28 40.36 38.03
10 Alketbi Abdalla 1.41.55 0.41.30 38.31 36.10
11 Alhashmi Abdulazia 1.59.02 0.58.37 31.93 30.09
12 Alzeyoudi Ahamd 1.59.04 0.58.39 31.05 29.26
13 Alyammahi Johar 2.23.23 1.22.58 25.06 23.62
Mohamed Esmaeil HYL -
Hakulinen Niko VeVe KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Markus RaKaS 57.08 0.00.00
2 Aspelund Kalle KontU 1.08.57 0.11.49

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Rauno LappRi 46.31 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Metsämuuronen Niko YlämPy 1.09.56 0.00.00 29.70 29.70
2 Husu Sampsa YlämPy 1.25.00 0.15.04 20.77 20.77
3 Piispanen Mikko YlämPy 1.35.10 0.25.14 15.28 15.28

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiintola Jarno KS 1.06.03 0.00.00 46.77 45.84
2 Saarilaakso Miko LappRi 1.08.42 0.02.39 43.04 42.19
3 Tonder Mika SKVuoksi 1.10.05 0.04.02 40.30 39.50
4 Kiuru Jani RaKaS 1.20.58 0.14.55 33.25 32.59
5 Miikki Jussi SKVuoksi 1.24.58 0.18.55 30.12 29.53
6 Länsivuori Toni RaKaS 1.36.14 0.30.11 25.22 24.72
Tielinen Arto YlämPy HYL -
Tilli Petri YlämPy KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Neuvonen Janne LuuRa 51.46 0.00.00
Latvala Marko TVV HYL -
Saalasti Pekka MulPa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 48.43 0.00.00 52.85 52.04
2 Tielinen Vesa LuuRa 49.11 0.00.28 50.78 50.00
3 Inkilä Juha LuuRa 50.40 0.01.57 47.77 47.03
4 Ojalainen Kari SKVuoksi 53.25 0.04.42 43.87 43.19
5 Ranki Jussi SKVuoksi 53.31 0.04.48 42.34 41.69
6 Auronen Jyrki LappRi 54.06 0.05.23 40.46 39.83
7 Valjakka Tapio Navi 59.39 0.10.56 35.40 34.85
8 Ojalainen Jorma SKVuoksi 1.01.20 0.12.37 33.17 32.65
9 Sippu Visa InkTe 1.11.01 0.22.18 27.56 27.13
Neuvonen Timo MulPa KES -
Hautaniemi Petri RaKaS KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martiskainen Juho SKVuoksi 1.01.27 0.00.00 38.33 37.68
2 Kinnari Kari SKVuoksi 1.14.38 0.13.11 26.83 26.37
3 Peni Hannu KS 1.31.06 0.29.39 18.10 17.79

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Veikko SKVuoksi 42.31 0.00.00 42.97 42.61
2 Hyppänen Timo EKSu 42.33 0.00.02 38.65 38.32
3 Lavonen Hannu MiehVi 52.52 0.10.21 27.65 27.42
4 Lahti Juha HlS 56.26 0.13.55 22.66 22.47

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Asko KS 53.13 0.00.00 41.31 41.24
2 Pulli Martti LappRi 53.15 0.00.02 39.74 39.67
3 Pokela Erkki LuuRa 55.48 0.02.35 36.45 36.38
4 Lindqvist Pekka RaKaS 55.56 0.02.43 34.89 34.83
5 Koivula Jouko HS 56.04 0.02.51 33.33 33.27
6 Sartanen Kari SKVuoksi 1.04.12 0.10.59 27.83 27.78
7 Lappalainen Martti Navi 1.14.17 0.21.04 22.94 22.90
8 Välimäki Pertti LS-37 1.20.38 0.27.25 20.11 20.07
Peippo Tapio SKVuoksi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kykkänen Herkko KaaRa 54.04 0.00.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorola Matti MulPa 56.50 0.00.00
2 Repo Voitto RaKaS 1.07.05 0.10.15
Salo Eero InkTe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 32.25 0.00.00
2 Markku Kalevi RaKaS 53.54 0.21.29

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 38.29 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemola Saul Koovee 1.05.09 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 32.02 0.00.00 38.19 33.92
2 Miikki Veeti SKVuoksi 43.38 0.11.36 23.83 21.16
3 Ripatti Max JoKu 48.36 0.16.34 17.62 15.65

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Lasse KS 22.06 0.00.00
2 Myllärinen Vertti-Vilhelm LappRi 24.05 0.01.59
3 Tamminen Kasperi LuuRa 32.12 0.10.06
4 Seppänen Antti ORa 32.21 0.10.15
5 Rautio Juho JoKu 34.22 0.12.16
6 Kuusio Samu RaKaS 38.29 0.16.23

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 16.11 0.00.00
2 Norrbacka Roni-Eemil ORa 20.32 0.04.21
3 Jauho Arttu JoKu 27.26 0.11.15
Länsivuori Luukas RaKaS HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 12.06 0.00.00
2 Pajari Antti SKVuoksi 12.07 0.00.01
3 Hirvilahti Niklas VeVe 13.12 0.01.06
4 Saarilaakso Sulo LappRi 13.41 0.01.35
5 Takanen Eetu VeVe 14.33 0.02.27
6 Jauho Eelis JoKu 15.21 0.03.15
7 Länsivuori Jonatan RaKaS 16.08 0.04.02
8 Kiintola Eemil KS 16.13 0.04.07
9 Ojalainen Matias SKVuoksi 17.35 0.05.29
10 Lintunen Aapo RaKaS 19.18 0.07.12
11 Simola Viljo LuuRa 19.51 0.07.45
12 Jokela Väinö VeVe 19.53 0.07.47
13 Tamminen Oskari LuuRa 21.01 0.08.55
14 Suomalainen Vilho LappRi 21.38 0.09.32
15 Pellinen Pietari JoKu 22.03 0.09.57
16 Lintunen Elmo RaKaS 25.36 0.13.30
17 Länsivuori Julius RaKaS 27.35 0.15.29
18 Asikainen Viljami JoKu 28.39 0.16.33

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Liisa KS 51.56 0.00.00 70.10 69.39
2 Kiuru Veera RaKaS 52.40 0.00.44 67.23 66.55
3 Lakanen Laura Pohjant 52.42 0.00.46 65.31 64.65
4 Toiviainen Anni SKVuoksi 52.48 0.00.52 63.30 62.66
5 Pekkala Sini EsSu 57.13 0.05.17 56.68 56.11
6 Inkilä Anni LuuRa 57.15 0.05.19 54.91 54.36
7 Saarilaakso Mia LappRi 57.17 0.05.21 53.15 52.61
8 Suomalainen Riikka LappRi 57.34 0.05.38 51.16 50.65
9 Ovaska Jenni LuuRa 1.02.58 0.11.02 45.20 44.74
10 Similä Roosa SKVuoksi 1.12.23 0.20.27 37.95 37.56
11 Tani Leena KS 1.19.01 0.27.05 33.51 33.17
Kantanen Raisa RaKaS HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 28.24 0.00.00 33.00 33.00
2 Kiintola Susanna KS 40.53 0.12.29 19.49 19.49
3 Ovaska Katriina LuuRa 47.03 0.18.39 13.94 13.94

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 1.03.08 0.00.00
2 Friari Päivi SKVuoksi 2.22.30 1.19.22

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mari SKVuoksi 40.38 0.00.00 42.94 42.25
2 Kärkkäinen Varpu ORa 41.07 0.00.29 38.19 37.58
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 44.15 0.03.37 31.54 31.04
4 Latvala Terhi TVV 48.50 0.08.12 25.01 24.61

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Virpi ORa 57.27 0.00.00
2 Koivula Sirpa HS 57.56 0.00.29

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehomäki Pirkko ORa 1.04.21 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Lotta KS 1.48.24 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkonen Marja RaKaS 35.00 0.00.00 31.79 29.04
2 Lindqvist Ulla RaKaS 36.48 0.01.48 25.70 23.48
3 Petäys Helvi Pihkan 40.03 0.05.03 19.45 17.77

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehomäki Varpu ORa 1.25.13 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahvonen Karoliina JoKu 43.38 0.00.00 36.68 31.80
2 Korhonen Essi SKVuoksi 45.44 0.02.06 29.75 25.79
3 Vesikko Venla JoKu 46.04 0.02.26 24.32 21.08

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Latvala Matilda SKUusi 39.49 0.00.00 37.12 35.53
2 Jäkälä Hanne SKVuoksi 42.34 0.02.45 32.11 30.74
3 Mattinen Lotta JoKu 42.38 0.02.49 29.46 28.21
4 Kinnunen Jutta ORa 42.46 0.02.57 26.78 25.64
5 Nurmilaukas Iiris LuuRa 44.45 0.04.56 23.12 22.13

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Neuvonen Venla LuuRa 20.33 0.00.00
2 Metsälä Piitu RaKaS 26.21 0.05.48
3 Lantta Tinja LappRi 28.41 0.08.08
4 Laitimo Maija JoKu 34.13 0.13.40

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lavonen Sanni MiehVi 22.50 0.00.00
2 Tonder Oona SKVuoksi 22.57 0.00.07
3 Jokela Kiia VeVe 29.29 0.06.39
4 Ripatti Mona JoKu 56.28 0.33.38

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvikallio Saara LuuRa 18.15 0.00.00
2 Arponen Sofia RaKaS 22.11 0.03.56
3 Tamminen Ilona LuuRa 22.15 0.04.00
4 Rautio Oona JoKu 28.16 0.10.01
5 Pajari Maija SKVuoksi 28.28 0.10.13
6 Metsälä Hetti RaKaS 30.23 0.12.08
7 Neuvonen Riina LuuRa 32.18 0.14.03

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sirkkunen Taina JoKu 22.16 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 25.33 0.03.17
3 Kuusio Senni RaKaS 27.49 0.05.33
4 Vehomäki Suvi ORa 40.14 0.17.58

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huuhko Riikka LuuRa 17.10 0.00.00
2 Lintunen Venla RaKaS 17.32 0.00.22
3 Takanen Tiitu VeVe 19.36 0.02.26
4 Tonder Ilona SKVuoksi 21.52 0.04.42
5 Pellinen Emma JoKu 31.22 0.14.12