FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
VePon kansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujala Jouni Pohjant 36.22 0.00.00 67.09 65.16
2 Runtti Janne KiimU 40.43 0.04.21 59.17 57.47
3 Hannuksela Jari Pohjant 42.19 0.05.57 56.21 54.60
4 Kuopus Sauli PudU 42.38 0.06.16 55.08 53.50
5 Mäkäräinen Jouni Pohjant 43.30 0.07.08 53.28 51.75
6 Nissinen Jere Pohjant 43.38 0.07.16 52.42 50.91
7 Härkönen Sami OuTa 44.03 0.07.41 51.23 49.76
8 Päivärinta Juhani KiimU 44.29 0.08.07 50.05 48.61
9 Hietala Perttu PelPo 45.37 0.09.15 48.14 46.75
10 Pasanen Pertti SuomRa 45.56 0.09.34 47.14 45.78
11 Inget Juha-Matti PudU 48.11 0.11.49 44.31 43.03
12 Huuha Aleksi OuHu 49.48 0.13.26 42.26 41.04
13 Hietala Esa TaivKu 50.24 0.14.02 41.15 39.96

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Teemu KoskRi 42.28 0.00.00 41.81 39.60
2 Hänninen Janne SaKa 46.52 0.04.24 37.07 35.11
3 Remes Touko KoskRi 47.36 0.05.08 35.70 33.82
4 Oikarinen Matti S-2000 55.15 0.12.47 30.07 28.48
5 Seppä Tomi HimU 55.44 0.13.16 29.12 27.59
6 Väkeväinen Ville LänRa 56.12 0.13.44 28.21 26.72
7 Konstenius Jani AlatPi 1.31.24 0.48.56 16.93 16.03
Lappalainen Antero PuolRy HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 36.28 0.00.00 58.38 55.53
2 Taulavuori Venla AlatPi 36.46 0.00.18 57.18 54.39
3 Laitinen Maria YlikNM 39.46 0.03.18 52.20 49.65
4 Lotvonen Essi LaiVe 42.01 0.05.33 48.77 46.39
5 Kesälä Niina LaiVe 43.01 0.06.33 47.02 44.72
6 Reiniharju Maarit LaiVe 43.20 0.06.52 46.06 43.81
7 Riikola Henna-Maria YlikNM 45.21 0.08.53 43.42 41.30
8 Pasanen Maija SuomRa 49.02 0.12.34 39.62 37.68
9 Näpänkangas Hanna KaSu 49.21 0.12.53 38.83 36.93
10 Mattila Orvokki Pohjant 49.42 0.13.14 38.02 36.16
11 Rahko Jenni LaiVe 51.36 0.15.08 36.10 34.34
12 Eskeli Johanna PeRa 56.51 0.20.23 32.30 30.72
Huuha Anni OuHu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lithovius Anna-Riikka OSVA 41.00 0.00.00 27.74 27.74
2 Kellokumpu Henna-Riikka OH 43.14 0.02.14 24.33 24.33
3 Limingoja Johanna OSVA 45.36 0.04.36 21.20 21.20

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Anna YlikNM 42.30 0.00.00
2 Juntunen Johanna IinYr 47.10 0.04.40
Loukusa Salla IinYr KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylkkä Marko YlivKu 34.36 0.00.00 25.58 24.44
2 Palokangas Markus AlatPi 35.52 0.01.16 23.44 22.40
3 Ronkainen Markus KoskRi 36.33 0.01.57 21.79 20.82
4 Seväkivi Antti LaiVe 42.44 0.08.08 17.60 16.82

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Jarmo Pohjant 31.47 0.00.00 40.62 38.08
2 Fredriksson Kaj Pohjant 36.58 0.05.11 33.61 31.52
3 Kuusikko Marko SalRe 38.41 0.06.54 30.87 28.94
4 Kela Marko OulRe 40.26 0.08.39 28.34 26.57
Mutka Kai Pohjant HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holappa Joona VePo 45.01 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 26.55 0.00.00 49.47 49.84
2 Hankonen Johanna Pohjant 30.39 0.03.44 41.27 41.58
3 Martinmäki Kaisu Pohjant 33.15 0.06.20 36.04 36.31
4 Kela Merja OulRe 38.44 0.11.49 29.22 29.44

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 30.15 0.00.00 43.15 40.23
2 Haataja Mirka YlikNM 31.56 0.01.41 40.00 37.29
3 Leskelä Maarit OSVA 33.41 0.03.26 37.09 34.58
4 Hannuksela Eija Pohjant 34.10 0.03.55 35.75 33.33
5 Tolvanen Heidi AlatPi 40.12 0.09.57 29.69 27.68
6 Laurila Sari SalRe 40.21 0.10.06 28.88 26.93
7 Sillanpää Elina Pohjant 44.09 0.13.54 25.76 24.02
8 Pesonen Orvokki HaHe 1.03.41 0.33.26 17.42 16.24

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaatinen Venla HaHe 35.18 0.00.00
2 Päkkilä Suvi HaHe 48.31 0.13.13

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 24.51 0.00.00 44.46 42.12
2 Järvenpää Esa S-JKL 24.56 0.00.05 43.36 41.08
3 Härkönen Antti PudU 31.13 0.06.22 33.87 32.09
4 Luodonpää Risto AlatPi 31.17 0.06.26 33.04 31.31
5 Neuvonen Jussi OuTa 32.01 0.07.10 31.55 29.89
6 Alahäivälä Tapani PudU 33.28 0.08.37 29.47 27.93
7 Huuha Jani OuHu 36.21 0.11.30 26.48 25.09
8 Määttä Jari OH 38.57 0.14.06 24.11 22.84

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 27.21 0.00.00 41.54 40.50
2 Vilppola Arto AlatPi 27.45 0.00.24 40.07 39.06
3 Parkkinen Pekka Pohjant 27.46 0.00.25 39.17 38.18
4 Karjalainen Pasi Pohjant 28.54 0.01.33 36.79 35.86
5 Oikarinen Markku S-2000 29.05 0.01.44 35.72 34.82
6 Niemelä Urpo Pohjant 30.44 0.03.23 33.01 32.18
7 Lotvonen Kari LaiVe 36.17 0.08.56 27.29 26.60
8 Paananen Jarmo SalRe 39.10 0.11.49 24.66 24.04

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Juho ONMKY 26.30 0.00.00 38.90 33.68
2 Heikka Benjamin Pohjant 26.37 0.00.07 35.82 31.02
3 Westerholm Thomas VePo 34.14 0.07.44 25.59 22.16

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 26.29 0.00.00 47.18 45.81
2 Riikola Sirpa YlikNM 27.33 0.01.04 43.08 41.83
3 Hokajärvi Raili Pohjant 30.44 0.04.15 36.59 35.52
4 Määttä Anna-Maija OH 43.34 0.17.05 24.38 23.67

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 27.04 0.00.00 31.41 30.12
2 Myllymaa Pirkko OulRe 38.35 0.11.31 20.38 19.55
3 Sarajärvi Raija PudU 40.04 0.13.00 18.03 17.30

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 22.09 0.00.00 47.86 46.89
2 Airaksinen Risto OuTa 22.58 0.00.49 45.58 44.66
3 Heikka Markku ONMKY 23.04 0.00.55 44.80 43.90
4 Udd Esko LänRa 23.44 0.01.35 42.99 42.12
5 Grekelä Antti HaHe 24.24 0.02.15 41.27 40.44
6 Vilminko Pauli SiSe 25.30 0.03.21 38.97 38.18
7 Kotila Harri YlikNM 25.57 0.03.48 37.78 37.02
8 Juntunen Olli PeRa 28.10 0.06.01 34.34 33.65
9 Parkkinen Kauko RR 28.26 0.06.17 33.55 32.87
10 Kaasinen Aulis Pohjant 29.19 0.07.10 32.09 31.44
11 Ruokamo Eero OuTa 30.01 0.07.52 30.90 30.28
12 Välikangas Antti Iisu 32.44 0.10.35 27.93 27.37
13 Haapasalo Pertti Pohjant 35.21 0.13.12 25.49 24.97

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Tatu SaKa 22.35 0.00.00 41.57 39.82
2 Päivärinta Matti KiimU 23.21 0.00.46 39.70 38.03
3 Tahkola Paavo KEV 23.40 0.01.05 38.67 37.04
4 Jylkkä Markku YlivKu 24.59 0.02.24 36.17 34.64
5 Sevon Niilo SalRe 25.53 0.03.18 34.45 33.00
6 Sivonen Urho SalRe 26.42 0.04.07 32.96 31.57
7 Tuohimaa Esko ONMKY 27.06 0.04.31 32.04 30.69
8 Liedes Sakari Iisu 27.32 0.04.57 31.11 29.80
9 Toppari Pekka PuolRy 28.07 0.05.32 30.05 28.78
10 Juutinen Hannu Pohjant 29.01 0.06.26 28.71 27.50
11 Puurunen Jorma ONMKY 29.38 0.07.03 27.72 26.55
12 Hurskainen Pentti OulRe 29.50 0.07.15 27.14 26.00
13 Malm Lauri Reima 30.55 0.08.20 25.81 24.72

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Heini LaiVe 26.12 0.00.00
2 Riikola Riina YlikNM 28.18 0.02.06

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Riitta YlikNM 31.12 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Putkonen Lea Pohjant 25.21 0.00.00 33.08 32.13
2 Mattila Ulla Pohjant 29.29 0.04.08 27.38 26.59
3 Kela Mirja OulRe 30.44 0.05.23 25.24 24.52
4 Pelkonen Maija OSVA 33.02 0.07.41 22.53 21.88
5 Haase Tuula OH 37.59 0.12.38 18.77 18.23

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 20.03 0.00.00 35.19 34.34
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 20.39 0.00.36 33.74 32.92
3 Haapaniemi Niilo HaHe 21.12 0.01.09 32.45 31.66
4 Mustonen Lauri AlatPi 21.38 0.01.35 31.39 30.63
5 Myllymaa Kauko OulRe 23.54 0.03.51 28.05 27.37
6 Mikkonen Antero KoskRi 24.23 0.04.20 27.13 26.47
7 Mattila Seppo KoskRi 25.01 0.04.58 26.09 25.46
8 Kinnunen Raimo Pohjant 25.50 0.05.47 24.92 24.32
9 Tahkola Matti KEV 26.16 0.06.13 24.18 23.59
10 Haase Hannu OH 26.30 0.06.27 23.63 23.06
11 Tapaninaho Kalevi ONMKY 27.06 0.07.03 22.78 22.23
12 Pelkonen Alpo OSVA 28.52 0.08.49 21.08 20.57
Laitinen Olli PeRa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Väinö KEV 24.58 0.00.00 29.43 28.57
2 Takkinen Esko KiimU 25.29 0.00.31 27.97 27.15
3 Pietiläinen Erkki PeRa 25.33 0.00.35 27.03 26.24
4 Pelkonen Toivo YlikNM 26.43 0.01.45 25.03 24.29
5 Lind Matti KiimU 30.05 0.05.07 21.49 20.86
6 Veijovaara Jorma Pohjant 30.15 0.05.17 20.65 20.04

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Pentti KiimU 30.41 0.00.00 14.38 14.45
2 Rajavaara Juhani PudU 31.31 0.00.50 12.95 13.01
3 Pyky Esko KiimU 47.48 0.17.07 7.85 7.88

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Severi Pohjant 14.59 0.00.00
2 Kuusikko Miska SalRe 15.45 0.00.46
3 Ukkola Sakari Pohjant 16.39 0.01.40
4 Kinnunen Juuso Pohjant 17.48 0.02.49
5 Salmela Matti S-2000 20.11 0.05.12

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Maija VePo 17.06 0.00.00
2 Palokangas Mette AlatPi 18.43 0.01.37
3 Haapasalo Heidi Pohjant 19.11 0.02.05
4 Oikarinen Anni S-2000 22.53 0.05.47
5 Mutka Aino Pohjant 24.42 0.07.36
6 Jaatinen Ilona HaHe 25.15 0.08.09
7 Limingoja Senni OSVA 29.14 0.12.08
8 Parkkinen Laura YlikNM 35.33 0.18.27

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolvanen Elias AlatPi 11.33 0.00.00
2 Heino Veikka Pohjant 12.05 0.00.32
3 Kinnunen Antti Pohjant 14.28 0.02.55

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Elsa S-2000 11.22 0.00.00
2 Mäkäräinen Selma Pohjant 11.40 0.00.18
3 Hemmi Mai Pohjant 12.09 0.00.47
4 Salmela Anni S-2000 12.23 0.01.01
5 Similä Selina Pohjant 13.24 0.02.02

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palokangas Tatu AlatPi 12.24 0.00.00
2 Pyykkö Tomi OSVA 15.02 0.02.38

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinlauri Mimosa HaHe 14.07 0.00.00
2 Holappa Veera VePo 16.44 0.02.37
3 Hyvärinen Iida LaiVe 18.08 0.04.01
4 Parkkinen Anna YlikNM 22.20 0.08.13
5 Leskelä Anni Liisa OSVA 22.28 0.08.21
Salmela Siiri S-2000 HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hukkanen Pekka VierKo 10.16 0.00.00
2 Paakkolanvaara Kalle OSVA 10.42 0.00.26
3 Matinlauri Miska HaHe 13.34 0.03.18

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Eevi S-2000 9.25 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 9.50 0.00.25
3 Väisänen Martta LaiVe 10.03 0.00.38
4 Länsitie Pinja OSVA 11.40 0.02.15
5 Similä Helmiina Pohjant 11.45 0.02.20
6 Kuusikko Kiia SalRe 11.55 0.02.30
7 Päkkilä Venla HaHe 13.15 0.03.50
8 Alahäivälä Silja PudU 13.18 0.03.53
9 Moilanen Neea PudU 14.54 0.05.29
10 Mäkelä Maria OSVA 23.53 0.14.28