FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* 50. Helsinki O-Games, 2. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Aaro KR 1.19.54 0.00.00 93.73 93.02
2 Suna Jussi TuMe 1.22.05 0.02.11 90.84 90.16
3 Koistinen Olli-Pekka HiKi 1.23.56 0.04.02 88.46 87.79
4 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.24.22 0.04.28 87.62 86.96
5 Leskinen Aapo Lynx 1.24.35 0.04.41 87.02 86.37
6 Chepelin Alexander TuMe 1.25.12 0.05.18 86.01 85.37
7 Fraser Scott TuMe 1.25.19 0.05.25 85.52 84.88
8 Grishman Denis RaVa 1.25.45 0.05.51 84.71 84.08
9 Mattila Tuomas VeVe 1.27.49 0.07.55 82.35 81.73
10 Sorvisto Juha VaajTe 1.28.12 0.08.18 81.63 81.02
10 Mänkärlä Janne Lynx 1.28.12 0.08.18 81.63 81.02
12 Huttunen Esa TuMe 1.28.13 0.08.19 80.89 80.28
13 Saramäki Niklas Lynx 1.28.24 0.08.30 80.36 79.75
14 Dahlen Mats PR 1.29.20 0.09.26 79.16 78.56
15 Stenlund Daniel PR 1.30.06 0.10.12 78.13 77.54
16 Mähönen Timo SWE 1.30.08 0.10.14 77.74 77.16
17 Suominen Eemeli HiKi 1.30.38 0.10.44 76.96 76.38
18 Penttinen Topi Trian 1.30.41 0.10.47 76.57 75.99
19 Jaudzems Kristaps TuMe 1.32.10 0.12.16 74.99 74.42
20 Mäkinen Tapani TuMe 1.32.25 0.12.31 74.43 73.87
21 Bertuks Edgars TuMe 1.33.22 0.13.28 73.33 72.78
22 Kums Janis TuMe 1.33.29 0.13.35 72.90 72.35
23 Helgerud Øyvind NOR 1.35.07 0.15.13 71.31 70.77
24 Pihl Peeter MSParma 1.35.36 0.15.42 70.61 70.08
25 Mjösund Asgeir MSParma 1.36.09 0.16.15 69.88 69.35
26 Upitis Uldis TuMe 1.38.15 0.18.21 68.06 67.54
27 Keller Samuel SUI 1.38.37 0.18.43 67.48 66.97
28 Titomers Endijs TuMe 1.44.44 0.24.50 63.23 62.75
29 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 1.45.38 0.25.44 62.39 61.92
30 Ylitalo Aki HauSi 1.46.43 0.26.49 61.45 60.99
31 Spektors Fricis TuMe 1.48.04 0.28.10 60.39 59.93
32 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.52.40 0.32.46 57.64 57.20
33 Laaksonen Markku Rasti88 2.05.10 0.45.16 51.63 51.24
Parjanne Antti TuMe KES -
Boström Mårten SWE HYL -
Liukkonen Oskari HiKi KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrgrann Saara PR 1.06.35 0.00.00 94.34 93.35
2 Sundberg Karoliina Lynx 1.06.49 0.00.14 92.93 91.95
3 Haajanen Sofia Pohjant 1.11.34 0.04.59 85.75 84.85
4 Wennman Heini Pohjant 1.13.33 0.06.58 82.45 81.58
5 Gunell Yvonne PIF 1.13.49 0.07.14 81.17 80.32
6 Höstman Victoria Femman 1.17.03 0.10.28 76.82 76.02
7 Latva-Kiskola Piia RR 1.17.15 0.10.40 75.68 74.89
8 Hirvonen Eveliina PR 1.18.53 0.12.18 73.20 72.43
9 Temjakova Nina PR 1.21.49 0.15.14 69.69 68.96
10 Hyyrynen Noora KS 1.25.39 0.19.04 65.72 65.03
11 Key Natasha AUS 1.29.12 0.22.37 62.29 61.64
12 Seppänen Mari Trian 1.29.33 0.22.58 61.24 60.60
13 Kangasaho Essi HiKi 1.42.16 0.35.41 52.92 52.36
Dambe Inga PR HYL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vähänen Sami RR 1.12.17 0.00.00 82.13 80.51
2 Niemi Vili RR 1.16.48 0.04.31 77.05 75.53
3 Liukkonen Matti RR 1.17.42 0.05.25 75.91 74.42
4 Vainio Antti MSParma 1.18.52 0.06.35 74.55 73.08
5 Vilska Kimmo RR 1.19.04 0.06.47 74.12 72.66
6 Saarinen Jarkko HiKi 1.21.19 0.09.02 71.84 70.42
7 Kujala Rainer Lynx 1.21.24 0.09.07 71.53 70.12
8 Laiho Aapo VeVe 1.21.26 0.09.09 71.27 69.86
9 Ferra Raul Koovee 1.23.23 0.11.06 69.37 68.01
10 Väätäinen Paavo ÄhtU 1.23.41 0.11.24 68.90 67.54
11 Hapola Tuomas RaKaS 1.26.57 0.14.40 66.09 64.79
12 Ritasalo Teemu EsAk 1.27.09 0.14.52 65.72 64.43
13 Väisänen Patrik KS 1.27.22 0.15.05 65.34 64.06
14 Kleemola Lauri Lynx 1.28.09 0.15.52 64.55 63.28
15 Karjalainen Teemu VaajTe 1.28.42 0.16.25 63.94 62.67
16 Juutilainen Ilkka Trian 1.29.12 0.16.55 63.36 62.11
17 Jern Tobias OK77 1.29.27 0.17.10 62.98 61.73
18 Luoma Ville HiKi 1.29.35 0.17.18 62.67 61.43
19 Kujanpää Juuso Lynx 1.29.43 0.17.26 62.37 61.14
20 Järvinen Seppo LS-37 1.29.51 0.17.34 62.06 60.84
21 Ojapalo Joona Lynx 1.29.54 0.17.37 61.82 60.60
22 Takala Matti VaHa 1.29.55 0.17.38 61.60 60.38
23 Niemi Pyry RR 1.33.08 0.20.51 59.26 58.10
24 Virkki Vili HlS 1.35.04 0.22.47 57.86 56.72
25 Larmala Niko EsSu 1.36.00 0.23.43 57.10 55.97
26 Glad Ville KemKi 1.36.20 0.24.03 56.71 55.59
27 Jylhä Jouko EsSu 1.37.48 0.25.31 55.66 54.56
28 Hakala Joel AngA 1.41.59 0.29.42 53.19 52.14
29 Frey Alexander OK77 1.45.34 0.33.17 51.21 50.20
30 Kokkinen Kari LaTa 1.47.09 0.34.52 50.27 49.28
31 Mikander Christopher Trian 1.47.18 0.35.01 50.03 49.04
32 Kervarec Johann SUI 1.48.11 0.35.54 49.44 48.47
33 Heikkilä Markus EsSu 1.48.21 0.36.04 49.19 48.22
34 Mänty Sami AngA 1.48.24 0.36.07 49.00 48.03
35 Tarkkio Henrik EsAk 1.53.49 0.41.32 46.50 45.58
36 Ikäheimonen Jari Lynx 1.57.07 0.44.50 45.03 44.14
37 Pirilä Mikko HlS 1.57.36 0.45.19 44.68 43.80
38 Lindsay Andrew GBR 2.05.18 0.53.01 41.78 40.96
39 Ahokainen Nike Pihkan 2.15.05 1.02.48 38.62 37.85
40 Langenegger Nicolas SUI 2.17.33 1.05.16 37.79 37.04
41 Korhonen Antti Pihkan 2.22.57 1.10.40 36.23 35.51
42 Kerkola Pekka HlT 2.35.46 1.23.29 33.12 32.47
43 O'Keefe James USA 2.50.05 1.37.48 30.22 29.63
Kankaanpää Timo MaMa KES -
Kokkila Ville EsSu KES -
Paasikoski Antti RR KES -
Turunen Markus RR KES -
Väänänen Vesa-Ville RaLu KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesanto Anssi EsSu 53.53 0.00.00 63.65 59.54
2 Ruokonen Miika KaaRa 1.04.00 0.10.07 52.78 49.38
3 Jääskeläinen Henri SiiRa 1.07.57 0.14.04 48.96 45.80
4 Rantala Jyri Koovee 1.09.18 0.15.25 47.26 44.21
5 Liukko Eetu EnonkU 1.10.06 0.16.13 45.99 43.02
6 Raute Kaj SuSi 1.15.38 0.21.45 41.94 39.24
7 Karvonen Ville SomEsa 1.22.44 0.28.51 37.72 35.29
8 Kallatsa Mikko LapVe 1.23.30 0.29.37 36.76 34.39
9 Louhisola Toni TuMe 1.31.28 0.37.35 33.00 30.87
10 Tetri Valtteri AngA 1.31.55 0.38.02 32.27 30.19
Töyrylä Mikko KyS KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villa Juha KaRa 1.10.40 0.00.00 70.85 67.64
2 Kapiainen Tomi RaKaS 1.19.09 0.08.29 62.76 59.92
3 Berg Kimmo EsAk 1.20.21 0.09.41 61.33 58.55
4 Sevon Tuomo SalRe 1.28.45 0.18.05 55.08 52.59
5 Lindberg Lauri HauSi 1.29.49 0.19.09 53.98 51.54
6 Matilainen Jarno LS-37 1.30.40 0.20.00 53.04 50.64
7 Valonen Samuli VaHa 1.30.56 0.20.16 52.45 50.08
8 Ainsoo Dag EST 1.31.20 0.20.40 51.79 49.45
9 Sainio Mikko HU-46 1.32.26 0.21.46 50.74 48.45
10 Matilainen Juha LS-37 1.33.20 0.22.40 49.83 47.58
11 Hirvonen Kimmo LS-37 1.35.01 0.24.21 48.53 46.34
12 Reinikainen Antti KaRa 1.35.52 0.25.12 47.69 45.53
13 Helin Tuomas RaHa 1.36.45 0.26.05 46.85 44.73
14 Sjöholm Andreas Raseborg 1.38.19 0.27.39 45.70 43.63
15 Lassila Jussi PiTa 1.38.38 0.27.58 45.15 43.11
16 Ruokolainen Mikko OK77 1.42.16 0.31.36 43.16 41.21
17 Rosenblad Kalle HiKi 2.00.50 0.50.10 36.20 34.56
18 Korhonen Seppo OH 2.05.37 0.54.57 34.51 32.95
19 Terävä Antti Pihkan 2.28.05 1.17.25 29.01 27.69
Samposalo Kai TP KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Juha MSParma 1.01.42 0.00.00 60.97 60.03
2 Åkerman Anders HiKi 1.12.45 0.11.03 51.35 50.57
3 Riissanen Jani EsAk 1.14.30 0.12.48 49.80 49.04
4 Toivonen Teemu TuS 1.18.03 0.16.21 47.21 46.49
5 Pikkarainen Toni EsAk 1.23.05 0.21.23 44.04 43.37
6 Väänänen Petteri SiiRa 1.23.40 0.21.58 43.43 42.76
7 Laavainen Mikko MSParma 1.25.28 0.23.46 42.21 41.57
8 Yaschenko Sergey RUS 1.27.22 0.25.40 41.00 40.37
9 Juutila Juha EsSu 1.33.50 0.32.08 37.90 37.32
10 Partanen Tapani HyRa 1.34.52 0.33.10 37.22 36.65
11 Rybakov Andrey RUS 1.37.17 0.35.35 36.03 35.48
12 Teuri Tuomas EsSu 1.42.51 0.41.09 33.83 33.31
13 Kalvas Teemu KeU 1.47.15 0.45.33 32.20 31.71
14 Olli Lauri EST 1.47.41 0.45.59 31.84 31.35
15 Järve Kaupo EST 1.56.28 0.54.46 29.21 28.77
16 Niinimäki Tuukka Pohjant 2.01.14 0.59.32 27.85 27.43
17 Hellstedt Tony RaHa 2.04.37 1.02.55 26.89 26.48
18 Rekonen Janne Jyry 2.09.14 1.07.32 25.73 25.34
19 Reeni Esko RiSu 2.14.33 1.12.51 24.53 24.15
20 Salo Jukka KuUS 2.18.12 1.16.30 23.69 23.33
21 Sulg Rünno EST 2.34.11 1.32.29 21.07 20.75
Vesilind Andres EST KES -
Tikhomirov Maxim RUS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Pekka Raseborg 1.03.03 0.00.00 64.21 63.99
2 Miettinen Juha EsSu 1.12.45 0.09.42 55.34 55.15
3 Havento Jukka KaRa 1.16.53 0.13.50 52.07 51.89
4 Ryyppö Jarkko RaVa 1.17.10 0.14.07 51.59 51.41
5 Kerkola Mika SuSi 1.18.48 0.15.45 50.24 50.06
6 Pavilainen Alexei HlS 1.19.05 0.16.02 49.77 49.60
7 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.19.14 0.16.11 49.39 49.22
8 Backman Daniel OK77 1.20.32 0.17.29 48.32 48.15
9 Jääskeläinen Iiro VeVe 1.20.41 0.17.38 47.95 47.78
10 Kämäräinen Sami L-US 1.20.59 0.17.56 47.49 47.33
11 Anttila Jouni SuSi 1.22.42 0.19.39 46.23 46.07
12 Salonen Tero HauSi 1.22.57 0.19.54 45.82 45.67
13 Isoherranen Sami Lynx 1.30.04 0.27.01 41.95 41.81
14 Pihlajaniemi Janne VePo 1.32.31 0.29.28 40.60 40.46
15 Autio Rauno KaRa 1.32.44 0.29.41 40.26 40.12
16 Toivanen Samuli HiKi 1.37.33 0.34.30 38.04 37.91
17 Freeman Joni LeSi 1.37.52 0.34.49 37.69 37.56
18 Heikura Mika RR 1.38.47 0.35.44 37.11 36.98
19 Illaru Tõnu PePo 1.38.58 0.35.55 36.82 36.69
20 Viisanen Ville ORa 1.40.11 0.37.08 36.15 36.02
21 Mårtenson Rasmus OK77 1.45.16 0.42.13 34.19 34.07
22 Vompe Alexander RUS 1.48.43 0.45.40 32.89 32.78
23 Nurmi Janne Uolevi SalVil 2.02.10 0.59.07 29.09 28.99
24 Virtanen Joni EsSu 2.07.11 1.04.08 27.76 27.67
25 Ritvanen Paavo Pihkan 2.14.50 1.11.47 26.02 25.93
26 Auvinen Antti Pihkan 2.29.24 1.26.21 23.33 23.25
Loukkalahti Mika RR KES -
Hyvönen Markku Lynx KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 57.44 0.00.00 63.30 61.70
2 Ray Tomas OK77 1.11.00 0.13.16 51.11 49.81
3 Arrakoski Jori OK77 1.11.22 0.13.38 50.48 49.20
4 Hyvönen Panu Pohjant 1.13.42 0.15.58 48.53 47.30
5 Heinilä Hannu RaVa 1.14.18 0.16.34 47.78 46.57
6 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.16.18 0.18.34 46.19 45.02
7 Mänty Markku MaMa 1.18.56 0.21.12 44.32 43.20
8 Huttunen Matti Pihkan 1.19.28 0.21.44 43.69 42.59
9 Kuuluvainen Juha EsSu 1.19.34 0.21.50 43.31 42.21
10 Hakulinen Pekka EsSu 1.20.47 0.23.03 42.33 41.26
11 Koponen Visa PertPe 1.20.49 0.23.05 41.99 40.93
12 Gehriger Peter SUI 1.22.38 0.24.54 40.75 39.72
13 Syrjäläinen Janne AnttU 1.23.26 0.25.42 40.05 39.04
14 Ranta Olli PäLuLu 1.27.29 0.29.45 37.90 36.94
15 Karling Harri Pihkan 1.31.19 0.33.35 36.02 35.11
16 Huhtanen Ossi TP 1.37.53 0.40.09 33.34 32.49
17 Steinauer Michael SUI 1.42.53 0.45.09 31.46 30.67
18 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.42.58 0.45.14 31.18 30.40
19 Bösch Ruedi SUI 1.45.19 0.47.35 30.24 29.48
20 Minkkinen Ismo RR 1.48.48 0.51.04 29.03 28.30
21 Launis Kasperi Raus 1.54.52 0.57.08 27.27 26.58
Kulmala Mika RR KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 57.52 0.00.00 65.10 65.01
2 Laiho Hannu RaVa 1.00.31 0.02.39 61.87 61.79
3 Heinämäki Mikko TP 1.01.10 0.03.18 60.85 60.76
4 Markki Tapio EsSu 1.04.14 0.06.22 57.59 57.51
5 Vestola Heikki RaVa 1.05.36 0.07.44 56.05 55.97
6 Routsi Jyrki Hiisi 1.06.44 0.08.52 54.75 54.68
7 Mäkelä Markku RasKa 1.07.09 0.09.17 54.08 54.00
8 Kuusinen Mikko Lynx 1.09.22 0.11.30 52.02 51.95
9 Pekkala Pekka KeU 1.09.23 0.11.31 51.69 51.61
10 Mannila Tapio RasKa 1.11.44 0.13.52 49.68 49.61
11 Frilander Heikki Trian 1.13.11 0.15.19 48.38 48.32
12 Sorri Esko RaHa 1.13.23 0.15.31 47.94 47.88
13 Frenckell von Wilhelm OK77 1.19.28 0.21.36 43.99 43.93
14 Reinikka Kenneth HyRa 1.20.19 0.22.27 43.24 43.18
15 Pajunen Jukka Navi 1.20.35 0.22.43 42.82 42.76
16 Kuoppala Reijo NaTe 1.20.47 0.22.55 42.43 42.38
17 Parviainen Ari KeU 1.26.39 0.28.47 39.30 39.25
18 Tiittanen Eino HPV 1.31.12 0.33.20 37.09 37.04
19 Tamminen Erkki SuJu 1.36.49 0.38.57 34.71 34.66
20 Ruotsalainen Hannu EsSu 1.38.10 0.40.18 34.00 33.95
21 Parnetti Roy KeU 1.38.23 0.40.31 33.69 33.65
22 Laev Urmas EST 1.57.37 0.59.45 27.99 27.95
23 Pajunen Kari AnttU 2.05.44 1.07.52 26.01 25.97
Autio Ossi HyRa HYL -
Niemi Kari-Veli LappRi KES -
Aakula Ilkka PR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 56.34 0.00.00 52.16 51.96
2 Vennelä Simo-Pekka RaVa 56.46 0.00.12 51.73 51.53
3 Jokimies Pekka MSParma 59.17 0.02.43 49.29 49.10
4 Heinonen Veli-Matti RR 1.02.17 0.05.43 46.69 46.51
5 Meriheinä Ulf Pihkan 1.13.28 0.16.54 39.38 39.24
6 Nyberg Henry Trian 1.13.45 0.17.11 39.04 38.89
7 Kaura-aho Pertti Jyry 1.16.29 0.19.55 37.46 37.32
8 Parkkinen Kauko RR 1.17.17 0.20.43 36.89 36.75
9 Karro Markku SalVil 1.17.37 0.21.03 36.54 36.40
10 Valkonen Timo RR 1.19.28 0.22.54 35.51 35.38
11 Vainikka Jari Raus 1.19.58 0.23.24 35.11 34.98
12 Ahlroth Timo TurSa 1.20.33 0.23.59 34.68 34.55
13 Ojapalo Ilkka RR 1.20.35 0.24.01 34.49 34.36
14 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.21.27 0.24.53 33.95 33.82
15 Ollila Jarmo Trian 1.22.54 0.26.20 33.18 33.06
16 Pettersson Staffan Lynx 1.23.32 0.26.58 32.76 32.63
17 Kuivala Hannu TuS 1.25.03 0.28.29 32.01 31.89
18 Hurri Seppo Navi 1.26.48 0.30.14 31.20 31.08
19 Antell Kai KeU 1.27.26 0.30.52 30.81 30.69
20 Sjöholm Peter Raseborg 1.27.55 0.31.21 30.48 30.36
21 Hakola Martti RiSu 1.28.29 0.31.55 30.12 30.01
22 Koistinen Kari HiKi 1.28.58 0.32.24 29.79 29.68
23 Kurki Timo EsSu 1.30.24 0.33.50 29.16 29.05
24 Kapanen Jarmo RiSu 1.31.46 0.35.12 28.57 28.47
25 Kuivala Juha TuS 1.32.45 0.36.11 28.12 28.01
26 Kokkoniemi Jukka Pihkan 1.33.32 0.36.58 27.73 27.62
27 Ruokamo Eero OuTa 1.41.53 0.45.19 25.32 25.22
28 Selenius Carl Pihkan 1.51.21 0.54.47 23.04 22.95
29 Syrjänen Hannu RaVi 1.55.38 0.59.04 22.06 21.98
Svärd Rune Trian HYL -
Rantala Jari Koovee KES -
Hodel Jürg SUI KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 1.02.07 0.00.00 53.15 52.25
2 Jauhiainen Pentti Trian 1.07.59 0.05.52 48.38 47.56
3 Limbens Ilmars LAT 1.08.47 0.06.40 47.64 46.83
4 Tolvanen Mauri LeSi 1.10.17 0.08.10 46.44 45.66
5 Sani Mikko HU-46 1.10.39 0.08.32 46.03 45.25
6 Turunen Erkki SuSe 1.11.23 0.09.16 45.38 44.62
7 Lassila Heikki PiTa 1.12.26 0.10.19 44.55 43.80
8 Tervo Vesa RR 1.13.19 0.11.12 43.85 43.11
9 Nippala Juhani Jyry 1.13.49 0.11.42 43.38 42.65
10 Väätäinen Seppo EsSu 1.14.06 0.11.59 43.05 42.32
11 Virtanen Jari PR 1.17.18 0.15.11 41.11 40.41
12 Ruotsalainen Reino KeU 1.22.16 0.20.09 38.47 37.83
13 Salminen Esko TurSa 1.22.32 0.20.25 38.20 37.56
14 Uljas Risto Jyry 1.23.31 0.21.24 37.60 36.97
15 Väli-Klemelä Seppo PR 1.24.51 0.22.44 36.86 36.24
16 Karhumäki Lauri Pihkan 1.26.00 0.23.53 36.23 35.62
17 Mouhu Reijo RaKaS 1.26.04 0.23.57 36.06 35.45
18 Järvinen Jorma KeU 1.26.34 0.24.27 35.70 35.10
19 Kurvinen Veijo HiKi 1.31.19 0.29.12 33.71 33.14
20 Tarvainen Juhani PiTa 1.32.16 0.30.09 33.23 32.67
21 Arman Olle SWE 1.33.41 0.31.34 32.60 32.05
22 Parjanne Mikko EsSu 1.33.54 0.31.47 32.39 31.84
23 Alilonttinen Martti MSParma 1.36.07 0.34.00 31.51 30.98
24 Vuorinen Lasse AngA 1.37.33 0.35.26 30.92 30.40
25 Kämpe Leif Raseborg 1.38.32 0.36.25 30.49 29.98
26 Niemi Ilkka EsSu 1.38.52 0.36.45 30.26 29.75
27 Lindberg Pekka LeSi 1.39.38 0.37.31 29.90 29.40
28 Parviainen Martti XYZ 1.41.26 0.39.19 29.25 28.76
29 Niskanen Heikki TVV 1.43.04 0.40.57 28.67 28.19
30 Ryynänen Jorma Pihkan 1.43.19 0.41.12 28.48 28.00
31 Holappa Paavo TVV 1.44.59 0.42.52 27.91 27.44
32 Kangasaho Simo HiKi 1.48.49 0.46.42 26.81 26.36
33 Nordqvist Raimo EsAk 1.49.08 0.47.01 26.62 26.17
34 Nykänen Pentti Jyry 1.51.54 0.49.47 25.85 25.42
35 Pöntinen Jorma Navi 1.59.59 0.57.52 24.01 23.60
36 Hernelahti Olavi HiKi 2.07.43 1.05.36 22.46 22.08
Ilmakunnas Pekka Pihkan KES -
Järvinen Tapani RasKa KES -
Kataja Lasse SuSi KES -
Jalonen Raimo MSParma HYL -
Lahtonen Tapio TP HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 47.50 0.00.00 51.13 50.70
2 Kanste Pekka Raseborg 50.58 0.03.08 47.78 47.38
3 Leppäkorpi Eero LeSi 52.23 0.04.33 46.29 45.90
4 Peltola Timo MSParma 52.36 0.04.46 45.90 45.51
5 Wessman Risto HiKi 53.50 0.06.00 44.65 44.28
6 Vannas Hannu MSParma 54.22 0.06.32 44.02 43.65
7 Rapakko Timo SuSi 1.00.03 0.12.13 39.68 39.35
8 Laine Erkki AngA 1.01.08 0.13.18 38.80 38.48
9 Herttuainen Vesa RaKaS 1.01.16 0.13.26 38.55 38.23
10 Rönkkö Paavo EsSu 1.04.01 0.16.11 36.73 36.42
11 Jokela Erkki LeSi 1.04.02 0.16.12 36.56 36.25
12 Laine Juhani KaRa 1.04.43 0.16.53 36.01 35.71
13 Partanen Paavo HyRa 1.05.28 0.17.38 35.44 35.14
14 Pajala Tauno EsSu 1.07.13 0.19.23 34.36 34.07
15 Grönroos Timo MSParma 1.07.29 0.19.39 34.07 33.78
16 Liitiäinen Reijo Trian 1.08.19 0.20.29 33.50 33.22
17 Kuusi Klaus Mesik 1.08.40 0.20.50 33.17 32.90
18 Kivistö Erkki Pihkan 1.08.50 0.21.00 32.94 32.67
19 Nenonen Mauri EsSu 1.09.30 0.21.40 32.47 32.20
20 Romula Tuomo Mesik 1.10.25 0.22.35 31.90 31.64
21 Virtanen Markku EsAk 1.11.54 0.24.04 31.10 30.84
22 Smedslund Torsten OK77 1.14.44 0.26.54 29.78 29.53
23 Mannervesi Simo RaLu 1.14.58 0.27.08 29.55 29.30
24 Lepistö Lauri KeU 1.16.53 0.29.03 28.67 28.43
25 Rantakangas Erkki AlajA 1.18.02 0.30.12 28.12 27.88
26 Bäckström Pentti KaRa 1.20.38 0.32.48 27.08 26.85
27 Kallio Kari SuSi 1.21.20 0.33.30 26.72 26.49
28 Tammisaari Pentti HirvHe 1.22.56 0.35.06 26.08 25.86
29 Helin Jorma Jyry 1.24.47 0.36.57 25.38 25.17
30 Ahlqvist Pekka TuMe 1.27.50 0.40.00 24.38 24.18
31 Peltola Tuomo MSParma 1.36.17 0.48.27 22.13 21.95
32 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.39.40 0.51.50 21.28 21.10
Laine Eero RaVi HYL -
Visa Jouko SuSi KES -
Loukonen Veikko PiKe KES -
Karvonen Raimo SuSi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 47.00 0.00.00 43.90 43.72
2 Tolonen Kalle Mesik 48.10 0.01.10 42.48 42.31
3 Elomaa Pekka EsSu 52.59 0.05.59 38.30 38.14
4 Österberg Reino LeSi 53.36 0.06.36 37.54 37.38
5 Rönn Ralf AOK 56.00 0.09.00 35.62 35.47
6 Palomäki Mikko HyRa 59.42 0.12.42 33.12 32.99
7 Holmström Bengt KSF 1.00.58 0.13.58 32.15 32.02
8 Hämäläinen Reijo Pihkan 1.01.36 0.14.36 31.54 31.41
9 Kleemola Pauli PertPe 1.04.13 0.17.13 29.99 29.87
10 Lainema Matti MSParma 1.11.28 0.24.28 26.71 26.60
11 Salmi Tarmo JoKu 1.11.45 0.24.45 26.36 26.25
12 Tuominen Niilo R-P 1.17.39 0.30.39 24.14 24.04
13 Anjala Risto LS-37 1.18.21 0.31.21 23.70 23.61
14 Seitajoki Reijo Jyry 1.19.15 0.32.15 23.22 23.12
15 Suonpää Pentti EsAk 1.20.06 0.33.06 22.76 22.66
16 Pasonen Armo OK77 1.49.37 1.02.37 16.47 16.40
Paasonen Seppo Pihkan HYL -
Punkero Toivo LS-37 KES -
Kuutti Jorma PertPe KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti TurSa 41.24 0.00.00 38.33 38.32
2 Ryyppö Toivo RaKaS 47.22 0.05.58 32.88 32.87
3 Jokinen Eino HyRa 53.30 0.12.06 28.55 28.54
4 Lario Heikki RaVa 53.31 0.12.07 27.99 27.98
5 Kasi Servo KeU 58.08 0.16.44 25.25 25.25
6 Paananen Aapo R-P 58.49 0.17.25 24.45 24.45
7 Danielsson Stig Raseborg 1.00.52 0.19.28 23.14 23.13
8 Heikkilä Mikko MaMa 1.07.08 0.25.44 20.54 20.53
Jakoaho Taisto HyRa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 36.51 0.00.00
2 Liski Eero SalVie 39.49 0.02.58
Partanen Antero RaVi KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Krumins Rihards LAT 1.08.48 0.00.00 46.82 40.54
2 Koivisto Antton SKUusi 1.12.49 0.04.01 42.91 37.15
3 Kerkola Teemu SuSi 1.59.54 0.51.06 25.25 21.86
Niemi Oskari LappRi KES -
Toivanen Eemeli HiKi KES -
Rööm Andres SKVuoksi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandell Cedrik Raseborg 50.28 0.00.00 42.44 37.80
2 Eizvertins Ralfs LAT 57.58 0.07.30 35.56 31.68
3 Yaschenko Igor RUS 1.00.46 0.10.18 32.60 29.04
4 Partanen Lauri HyRa 1.06.46 0.16.18 28.47 25.36
Kukkonen Henri VeVe KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maronen Matias Lynx 43.35 0.00.00 34.06 31.68
2 Hanhijärvi Paulus EsAk 44.36 0.01.01 31.62 29.41
3 Frenckell von Waldemar OK77 1.06.12 0.22.37 20.18 18.77
4 Laine Eetu HiKi 1.07.13 0.23.38 18.77 17.46

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Matias Lynx 28.35 0.00.00
2 Kallela Luca HS 35.25 0.06.50
3 Riissanen Miska EsAk 35.50 0.07.15
4 Laavainen Aamos MSParma 51.29 0.22.54

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Passila Veeti HU-46 23.34 0.00.00
2 Vuorensola Joonatan Lynx 23.48 0.00.14
3 Jacobsson Emil SKUusi 31.14 0.07.40
4 Jääskeläinen Nuutti HS 37.22 0.13.48
5 Leiniö Iikka HS 1.16.24 0.52.50

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian HiKi 12.52 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 14.09 0.01.17
3 Packalén Anton Lynx 14.32 0.01.40
4 Koponen Rasmus Lynx 15.40 0.02.48
5 Maronen Markus Lynx 16.43 0.03.51
6 Ruusu Rasmus EsSu 20.11 0.07.19
7 Riissanen Pyry EsAk 20.18 0.07.26
8 Haara Eino HS 22.38 0.09.46
9 Noponen Juho EsSu 22.53 0.10.01
10 Nikkinen Hannes HiKi 23.23 0.10.31
11 Malmi Juho HS 24.10 0.11.18
12 Fagerlund Alex Raseborg 25.23 0.12.31
13 Mjösund Linus Lynx 25.43 0.12.51
14 Kuusinen Tuomas Lynx 25.44 0.12.52
15 Ruoti Eeli VeVe 27.21 0.14.29
16 Länsiluoto Juho HS 29.05 0.16.13
17 Rybakov Ilya RUS 31.16 0.18.24
18 Kallela Lenni HS 55.33 0.42.41

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketolainen Aaron HS 24.59 0.00.00
2 Niinimäki Olli Pohjant 29.24 0.04.25
3 Laapas Rasmus RR 30.20 0.05.21

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 10.07 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 10.40 0.00.33
3 Hellstedt Oliver Lynx 11.36 0.01.29
4 Kavonius Atte HiKi 13.07 0.03.00
5 Haara Väinö HS 13.13 0.03.06
6 Länsiluoto Väinö HS 15.07 0.05.00
7 Wickholm Arthur Trian 15.11 0.05.04
8 Isoherranen Antti Lynx 18.44 0.08.37
9 Kukkonen Aaro VeVe 19.03 0.08.56

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joensuu Aapo HS 13.15 0.00.00
2 Hirvilahti Niklas VeVe 13.54 0.00.39
3 Kärkkäinen Miika HS 21.25 0.08.10
4 Fagerlund Viggo Raseborg 21.55 0.08.40
5 Hanhijärvi Matteus EsAk 24.20 0.11.05
6 Ryynänen Jaakko Pihkan 26.21 0.13.06
7 Åkerman Oskar HiKi 27.56 0.14.41
8 Turunen Topi RR 29.32 0.16.17
9 Partanen Roope HyRa 29.33 0.16.18
10 Jacobsson Eelis SKUusi 31.07 0.17.52
11 Sundberg Valtteri Lynx 31.10 0.17.55
12 Backman Sebastian OK77 35.48 0.22.33
13 Mjösund Rasmus MSParma 50.38 0.37.23

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.07.46 0.00.00 78.75 73.63
2 Ikäheimonen Taru Lynx 1.09.24 0.01.38 76.17 71.23
3 Väre Tiina SomEsa 1.13.18 0.05.32 71.44 66.80
4 Juga Emma Trian 1.20.01 0.12.15 64.82 60.61
5 Jacobsson Julia SKUusi 1.20.47 0.13.01 63.58 59.45
6 Ruokolainen Miina OK77 1.22.50 0.15.04 61.40 57.42
7 Orkola Pirita HiKi 1.23.56 0.16.10 60.00 56.11
8 Lindsay Rona GBR 1.24.15 0.16.29 59.18 55.34
9 Itkonen Maria LapVe 1.25.15 0.17.29 57.90 54.14
10 Voutilainen Anna EsAk 1.26.07 0.18.21 56.74 53.05
11 Höglund Henna KR 1.27.21 0.19.35 55.37 51.77
12 Hietanen Pinja KS 1.33.30 0.25.44 51.19 47.86
13 Säde Matilda KS 1.39.29 0.31.43 47.61 44.52
14 Liimatainen Anni TuS 1.43.01 0.35.15 45.49 42.53
15 Lerssi Maria EsAk 1.56.25 0.48.39 39.82 37.24
16 Kurz Ingrid SUI 2.29.30 1.21.44 30.68 28.68
Hanhijärvi Marjukka EsAk KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Sanna LaTa 44.40 0.00.00 66.82 63.80
2 Sopanen Nelly MaMa 49.27 0.04.47 59.60 56.91
3 Meriheinä Sabrina Pihkan 49.31 0.04.51 58.77 56.11
4 Vilska Tiina RR 51.27 0.06.47 55.83 53.31
5 Orkola Saana HiKi 54.47 0.10.07 51.75 49.42
6 Saramäki Sara Lynx 54.53 0.10.13 50.98 48.68
7 Salmi Anna MaMa 55.10 0.10.30 50.04 47.78
8 Anttila Tiina SuSi 57.01 0.12.21 47.76 45.61
9 Antell Saara KeU 59.09 0.14.29 45.41 43.36
10 Hjelm Netta EsAk 1.04.30 0.19.50 41.07 39.21
11 Wickholm Frida Trian 1.09.09 0.24.29 37.77 36.06
12 Mäkelä Anni AngA 1.14.23 0.29.43 34.61 33.04
Heiskanen Linda Lynx KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Salla KyS 1.14.18 0.00.00 60.00 55.04
2 Heikkilä Maija EsAk 1.20.28 0.06.10 54.21 49.74
3 Castrén Jenni Jyry 1.27.32 0.13.14 48.75 44.72
4 Oinonen Lotta Pihkan 1.27.54 0.13.36 47.46 43.54
5 Tikhonova Zoya RUS 1.34.23 0.20.05 43.18 39.62
6 Asmundela Saara RiSu 1.38.05 0.23.47 40.58 37.23
7 Asmundela Maija KannUra 1.59.24 0.45.06 32.54 29.85
Väli-Klemelä Maiju KaRa KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyckling Katja Lynx 1.04.42 0.00.00 59.36 58.97
2 Tahvanainen Anu LS-37 1.05.47 0.01.05 57.83 57.46
3 Marttila Outi EsSu 1.05.51 0.01.09 57.23 56.86
4 Kivelä Riikka VeVe 1.06.33 0.01.51 56.09 55.72
5 Packalen Auli Lynx 1.06.55 0.02.13 55.24 54.88
6 Kangasaho Hanna Lynx 1.07.16 0.02.34 54.42 54.06
7 Härkönen Marjo SalVil 1.09.56 0.05.14 51.83 51.49
8 Niinimäki Riitta Pohjant 1.18.58 0.14.16 45.44 45.15
9 Salminen Ulla EsAk 1.25.01 0.20.19 41.79 41.51
10 Nyholm Tanja KaRa 1.28.29 0.23.47 39.74 39.48
11 Riipinen Johanna Navi 1.30.29 0.25.47 38.47 38.22
12 Laurila Milla Trian 1.34.17 0.29.35 36.53 36.30
13 Luurila Mervi Jyry 1.36.05 0.31.23 35.47 35.24
14 Wolff Charlotta Raseborg 1.47.46 0.43.04 31.29 31.09
15 Jylhä Sirpa EsSu 1.52.01 0.47.19 29.79 29.59
16 Vaiksalu Lilyon KaRa 1.54.28 0.49.46 28.83 28.65
17 Yaschenko Maria RUS 1.57.09 0.52.27 27.87 27.68

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Kirsi Lynx 1.03.13 0.00.00 52.45 52.24
2 Palmen Virpi EsSu 1.04.40 0.01.27 50.57 50.37
3 Karppinen Riikka EsAk 1.08.46 0.05.33 46.90 46.71
4 Laurila Anneli Trian 1.09.13 0.06.00 45.94 45.76
5 Lehto Salla Lynx 1.09.29 0.06.16 45.11 44.93
6 Ojanaho Marja-Leena KemU 1.13.58 0.10.45 41.77 41.60
7 Salokangas Anu EsAk 1.27.19 0.24.06 34.86 34.72
8 Hohl Therese SUI 1.40.46 0.37.33 29.76 29.64
9 Sutter Sandra SUI 1.41.07 0.37.54 29.21 29.09
10 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.43.09 0.39.56 28.20 28.08
11 Danielsson Malin Raseborg 1.58.50 0.55.37 24.10 24.00
Manova Maria RUS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westberg-Arrakoski Annika OK77 1.05.07 0.00.00 61.42 60.10
2 Autti Marja-Liisa EsSu 1.08.14 0.03.07 58.03 56.79
3 Remahl Virpi LS-37 1.08.57 0.03.50 56.85 55.63
4 Kollanen Teresa Lynx 1.09.26 0.04.19 55.88 54.68
5 Kerkola Tiina SuSi 1.15.16 0.10.09 51.01 49.92
6 Kauria Pirjo ORa 1.15.32 0.10.25 50.30 49.22
7 Varpula Marjut EsSu 1.15.40 0.10.33 49.69 48.62
8 Lassila Päivi RasTiimi 1.16.23 0.11.16 48.70 47.65
9 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.18.37 0.13.30 46.80 45.80
10 Jern Tove OK77 1.21.04 0.15.57 44.90 43.93
11 Huhtanen Meri TP 1.23.12 0.18.05 43.27 42.34
12 Eronen Jaana SUI 1.31.17 0.26.10 39.00 38.16
13 Paalanen Anne RR 1.45.04 0.39.57 33.50 32.78
14 Pyymäki Pirjo EsSu 1.48.22 0.43.15 32.11 31.42
15 Wickholm Petra Trian 1.51.12 0.46.05 30.93 30.27
Mårtenson Karin OK77 KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 1.01.22 0.00.00 61.03 60.46
2 Sani Tuula HU-46 1.03.41 0.02.19 58.13 57.59
3 Sarkki Sirkka KeU 1.09.10 0.07.48 52.90 52.41
4 Kokkila Marita EsSu 1.12.02 0.10.40 50.20 49.73
5 Lallo Tuula Trian 1.14.02 0.12.40 48.26 47.81
6 Borgenström Lotta HyRa 1.15.36 0.14.14 46.68 46.25
7 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.15.55 0.14.33 45.92 45.49
8 Juga Liisa KeU 1.17.20 0.15.58 44.52 44.10
9 Töyrylä Marja KyS 1.19.21 0.17.59 42.84 42.44
10 Markki Outi EsSu 1.24.41 0.23.19 39.64 39.27
11 Ilmakunnas Seija Pihkan 1.29.13 0.27.51 37.14 36.79
12 Vestola Arja NaTe 1.36.49 0.35.27 33.78 33.46
13 Krum Mirva Trian 2.04.51 1.03.29 25.85 25.60
Penger Carola PIF KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 51.46 0.00.00 53.08 53.13
2 Soanjärvi Tuija Lynx 58.42 0.06.56 46.11 46.16
3 Moilanen Kirsti MaMa 1.00.22 0.08.36 44.15 44.20
4 Wickholm Rita Trian 1.02.10 0.10.24 42.21 42.25
5 Jumppanen Helena Pihkan 1.06.06 0.14.20 39.08 39.12
6 Heinonen Kaija Pihkan 1.06.19 0.14.33 38.33 38.37
7 Kangasaho Sirpa HiKi 1.16.22 0.24.36 32.74 32.78
8 Parjanne Marja-Liisa EsSu 1.16.28 0.24.42 32.16 32.19
9 Itkonen Taina LapVe 1.21.26 0.29.40 29.69 29.72
10 Ojapalo Anneli RR 1.39.30 0.47.44 23.89 23.91
Leskinen Tiina Lynx KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 59.38 0.00.00 50.67 50.04
2 Andelin Tarja LaTa 1.00.03 0.00.25 49.87 49.26
3 Strang Heidi HyRa 1.02.14 0.02.36 47.69 47.11
4 Kanste Helena Raseborg 1.02.52 0.03.14 46.79 46.21
5 Mononen Ritva HlS 1.03.10 0.03.32 46.14 45.58
6 Peltola Liisa MSParma 1.06.49 0.07.11 43.22 42.69
7 Laine Irmeli KaRa 1.13.54 0.14.16 38.72 38.25
8 Karvonen Pirjo SuSi 1.14.20 0.14.42 38.14 37.67
9 Pöntinen Tuula Navi 1.18.25 0.18.47 35.81 35.37
10 Kajava Ritva HlS 1.20.39 0.21.01 34.49 34.06
11 Ritasalo Maaria VaRa 1.34.27 0.34.49 29.17 28.81
12 Windahl Leni Raseborg 1.38.30 0.38.52 27.70 27.36
13 Asmundela Tuulikki S-JKL 2.15.40 1.16.02 19.91 19.67
Šterna Rudite LAT KES -
Toivonen Vellamo OK77 KES -
Laitinen Hellevi EsAk KES -
Kurvinen Ulla HiKi KES -
Bergström Anneli EsSu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 43.20 0.00.00 49.39 49.16
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 44.54 0.01.34 47.19 46.97
3 Peltola Kati MSParma 46.44 0.03.24 44.88 44.67
4 Mannervesi Helena RaLu 47.39 0.04.19 43.57 43.37
5 Reeni Eva RiSu 55.37 0.12.17 36.95 36.77
6 Mikkonen Ritva EsSu 56.39 0.13.19 35.89 35.72
7 Laaksonen Raili SuSi 58.11 0.14.51 34.58 34.42
8 Wikström Sonja OK77 59.50 0.16.30 33.27 33.11
9 Särkkä Liisa Navi 59.58 0.16.38 32.84 32.68
10 Muikku Rauni Navi 1.00.06 0.16.46 32.41 32.26
11 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.03.04 0.19.44 30.54 30.40
12 Ahonen Ulla HlS 1.03.29 0.20.09 30.01 29.87
13 Hernelahti Rita HiKi 1.03.53 0.20.33 29.48 29.34
14 Lindsten Ulla Jyry 1.16.34 0.33.14 24.32 24.21
15 Kuutti Kirsti PertPe 1.20.21 0.37.01 22.91 22.80
Eskola Pirkko Rasti88 KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 45.10 0.00.00
2 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 48.14 0.03.04

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 37.01 0.00.00 42.22 42.06
2 Holopainen Kaarina KeU 1.04.03 0.27.02 22.57 22.48
3 Vehmanen Marjatta KeU 1.21.19 0.44.18 16.33 16.27

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Flückiger Sonia SUI 1.05.12 0.00.00 29.24 29.24
2 Penzina Kseniia RR 1.10.02 0.04.50 26.20 26.20
3 Varmavuo Iida RR 1.16.36 0.11.24 23.02 23.02
4 Ruoti Roosa VeVe 1.55.40 0.50.28 14.63 14.63
5 Vesilind Liina EST 2.01.54 0.56.42 13.29 13.29

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmgren Antonia Trian 48.00 0.00.00 49.32 48.18
2 Paloheimo Oona EsSu 51.50 0.03.50 44.53 43.50
3 Ruoti Miina VeVe 53.19 0.05.19 42.18 41.20
4 Sirma Signe LAT 55.05 0.07.05 39.76 38.83
5 Frenckell von Rafaela OK77 56.16 0.08.16 37.87 36.99
6 Arrakoski Wilma OK77 59.21 0.11.21 34.90 34.09
7 Tilli Henriikka Lynx 1.08.24 0.20.24 29.42 28.74

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peura Kerttu EsSu 42.57 0.00.00 46.88 45.86
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 45.41 0.02.44 42.42 41.50
3 Ylä-Oijala Emma KeU 55.52 0.12.55 33.34 32.61
4 Neuvonen Noora MSParma 1.02.49 0.19.52 28.45 27.83
5 Pärn Maire EST 2.31.11 1.48.14 11.32 11.07

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soikkeli Sofia EsSu 31.41 0.00.00 33.82 33.24
2 Lappi Essi EsSu 37.55 0.06.14 26.85 26.39
3 Ketolainen Vilja HS 51.03 0.19.22 18.89 18.57
4 Tilli Pauliina Lynx 57.46 0.26.05 15.77 15.50

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karppinen Inari EsAk 28.48 0.00.00
2 Ojanaho Eeva-Liina OH 30.14 0.01.26
3 Kosunen Armi HS 41.45 0.12.57
4 Markki Emmi EsSu 47.19 0.18.31

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Salla Lynx 20.24 0.00.00
2 Sallila Katarina HS 26.30 0.06.06
3 Rybakova Ulyana RUS 28.19 0.07.55
4 Backman Wilhelmina OK77 29.57 0.09.33
5 Hanhijärvi Maijukka EsAk 30.00 0.09.36
6 Multala Essi RR 30.02 0.09.38
7 Heinäaro Iida HyRa 32.32 0.12.08
8 Rantakokko Merianna HS 32.49 0.12.25
9 Rantala Ella HS 37.33 0.17.09
10 Sandell Cilia Raseborg 40.03 0.19.39
11 Rajala Anni HS 44.00 0.23.36
12 Wickholm Wilma Trian 45.07 0.24.43
13 Miettinen Kiia Pihkan 46.16 0.25.52
Syrjäläinen Venla HS KES -
Rõõm Birgit EST HYL -
Soikkeli Linnea EsSu KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Minea Pohjant 17.29 0.00.00
2 Joensuu Lumi HS 19.24 0.01.55
3 Mänty Elisa RR 19.49 0.02.20
4 Roschier Siiri HS 20.16 0.02.47
5 Nikkinen Saana HiKi 21.33 0.04.04
6 Tupitsa Milla HS 23.26 0.05.57
7 Rehberger Nadja HS 23.48 0.06.19
8 Aaltonen Nelli Lynx 26.30 0.09.01
9 Viskari Saana Lynx 27.15 0.09.46
10 Wickholm Saga Trian 27.24 0.09.55

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryynänen Ella Pihkan 21.13 0.00.00
2 Backman Alexandra OK77 23.12 0.01.59
3 Pellikka Virna SKUusi 24.21 0.03.08
4 Soikkeli Lauriina EsSu 27.16 0.06.03
5 Kärkkäinen Eeva HS 31.21 0.10.08
6 Viippola Sofia HS 36.20 0.15.07
Loukkalahti Aino RR HYL -
Vesilind Liis EST KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kajander Saana Trian 12.16 0.00.00
2 Vehkamäki Isadora Pihkan 15.56 0.03.40
3 Teuri Venla EsSu 16.04 0.03.48
4 Niinimäki Nelli Pohjant 16.25 0.04.09
5 Farkas Villö HS 16.42 0.04.26
6 Fagerlund Frida Raseborg 17.00 0.04.44
7 Packalén Lotta Lynx 18.17 0.06.01
8 Miettinen Iida Kristiina Pihkan 23.58 0.11.42
9 Noponen Terhi EsSu 30.19 0.18.03

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 18.50 0.00.00
2 Nurmiainen Elsa Raseborg 24.52 0.06.02
3 Pavilainen Anna Lynx 25.20 0.06.30
4 Lyytikäinen Kaisla EsSu 26.09 0.07.19
5 Pohjola Linnea HS 27.13 0.08.23
6 Länsiluoto Venla HS 28.56 0.10.06
7 Riissanen Viivi EsAk 38.46 0.19.56
8 Salamäki Eevi HS 43.25 0.24.35
9 Kukkonen Emilia VeVe 44.11 0.25.21
10 Lehtinen Lotta HS 55.33 0.36.43
11 Vesilind Laura EST 1.40.06 1.21.16