FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Prisma-sprintti ja suunnistuksen maailmancup
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Curiger Thomas SUI 13.17 0.00.00 84.22 85.52
2 Dubach Simon SUI 13.21 0.00.04 83.49 84.77
3 Popov Artem MSParma 13.25 0.00.08 82.76 84.04
4 Parjanne Antti TuMe 13.29 0.00.12 82.04 83.30
5 Pezzati Tobia TP 13.32 0.00.15 81.43 82.68
5 Rüedlinger Andreas SUI 13.32 0.00.15 81.43 82.68
7 Zbinden Noah SUI 13.44 0.00.27 79.63 80.86
8 Elo Markku AngA 13.45 0.00.28 79.23 80.45
9 Palmen Alvar EsSu 13.52 0.00.35 78.26 79.47
10 Ruch Remo SUI 14.06 0.00.49 76.67 77.85
11 Pernu Lari EsSu 14.09 0.00.52 76.10 77.27
11 Aschwanden Sven SUI 14.09 0.00.52 76.10 77.27
13 Hirš Otakar HS 14.18 0.01.01 74.72 75.87
14 Westerlund Juho Koovee 14.20 0.01.03 74.25 75.39
15 Muukkonen Petteri Trian 14.28 0.01.11 73.27 74.40
16 Werren Ueli SUI 14.32 0.01.15 72.65 73.77
17 Kalve Henri PR 14.34 0.01.17 72.20 73.31
18 Valtonen Luukas HS 14.40 0.01.23 71.42 72.52
19 Vesanto Anssi EsSu 14.56 0.01.39 69.86 70.94
20 Vainio Eero-Matti MSParma 14.58 0.01.41 69.42 70.49
21 Väyrynen Antti KyS 15.05 0.01.48 68.61 69.67
22 Blomster Daniel Trian 15.06 0.01.49 68.26 69.31
23 Leirimaa Tatu RaVa 15.07 0.01.50 67.90 68.95
24 Kuutti Veli-Pekka EsAk 15.10 0.01.53 67.40 68.44
25 Lampinen Ville HS 15.14 0.01.57 66.83 67.86
26 Niskanen Teemu LS-37 15.22 0.02.05 65.98 67.00
27 Hakulinen Niko VeVe 15.25 0.02.08 65.49 66.50
28 Seppänen Kari-Pekka RasKa 15.28 0.02.11 65.01 66.01
29 Mikander Christopher Trian 15.44 0.02.27 63.64 64.62
30 Vuorinen Lauri VeVe 15.45 0.02.28 63.31 64.28
31 Kommio Jere HlS 15.49 0.02.32 62.78 63.74
32 Hernelahti Miika KR 16.05 0.02.48 61.47 62.42
33 Mjösund Asgeir MSParma 16.20 0.03.03 60.28 61.20
34 Heikkilä Tero PR 16.54 0.03.37 58.01 58.90
35 Annila Petri Koovee 17.16 0.03.59 56.53 57.40
36 Ylis-Junttila Vesa HlS 17.31 0.04.14 55.49 56.34
37 Kulagin Artur HS 18.40 0.05.23 51.84 52.64
38 Tolvanen Leo Pihkan 19.18 0.06.01 49.92 50.69
Hellmüller Sven SUI HYL -
Joensuu Ari-Pekka LapVi HYL -
Kari Tuomas AngA HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sianoja Maija MSParma 12.57 0.00.00 88.11 89.55
2 Westerlund Ina OK77 13.01 0.00.04 87.11 88.53
3 Järveläinen Julia Femman 13.07 0.00.10 85.90 87.30
4 Silvennoinen Emma PR 13.35 0.00.38 82.43 83.77
4 Kivelä Sanni AngA 13.35 0.00.38 82.43 83.77
6 Brunner Anina SUI 13.42 0.00.45 80.68 82.00
7 Karvonen Sara Lynx 13.45 0.00.48 79.87 81.18
8 Kuusela Tuija RasKa 13.47 0.00.50 79.16 80.45
9 Otsamo Pihla HS 13.49 0.00.52 78.45 79.73
10 Müller Sandrine SUI 13.50 0.00.53 77.84 79.11
11 Ylikylä Suvi RasKa 13.58 0.01.01 76.59 77.84
12 Kauppila Sanna AngA 14.11 0.01.14 74.92 76.14
13 Suhonen Anniina HS 14.12 0.01.15 74.33 75.54
14 Lohikainen Milla RaVa 14.16 0.01.19 73.48 74.68
15 Ylikylä Sanna RasKa 14.18 0.01.21 72.81 74.00
16 Lammi Elina HS 14.37 0.01.40 70.74 71.90
17 Tommer Sina SUI 14.52 0.01.55 69.08 70.20
18 Lindholm Sara Raseborg 14.57 0.02.00 68.21 69.33
18 Mänkärlä Aino Lynx 14.57 0.02.00 68.21 69.33
20 Boström Matleena SWE 15.01 0.02.04 66.96 68.05
21 Autio Päivi Hiisi 15.06 0.02.09 66.12 67.20
22 Raasakka Maija EsSu 16.00 0.03.03 61.95 62.97
23 Lindholm Vivian OK77 16.11 0.03.14 60.81 61.80
24 Wälti Joana SUI 16.58 0.04.01 57.58 58.52
Aebi Marion SUI HYL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rüegg Sven SUI 15.04 0.00.00 67.12 41.77
2 Hyppölä Sampo PelPo 15.39 0.00.35 62.68 39.01
3 Kettunen Pyry SäynSa 16.29 0.01.25 57.67 35.89
4 Kleemola Lauri Lynx 17.03 0.01.59 53.97 33.59
5 Pakkanen Ville EsAk 18.14 0.03.10 48.81 30.37
6 Pääkkönen Joonas Trian 23.40 0.08.36 36.32 22.60

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aaltonen Vesa Brahe 13.00 0.00.00 65.12 79.74
2 Välikorpi Jari RasKu 13.09 0.00.09 63.42 77.65
3 Sorvari Niko RaVi 13.12 0.00.12 62.21 76.18
4 Raute Kaj SuSi 14.18 0.01.18 56.54 69.23
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 15.04 0.02.04 52.82 64.68
6 Ruokolainen Mikko OK77 15.21 0.02.21 51.02 62.47
7 Sjöholm Andreas Raseborg 16.04 0.03.04 47.95 58.72
8 Lahtinen Ismo OJy 16.16 0.03.16 46.58 57.04
9 Ääri Mikko TuMe 16.45 0.03.45 44.48 54.46
10 Forsström Benny Raseborg 18.11 0.05.11 40.27 49.31
11 Lindholm Johan Raseborg 18.46 0.05.46 38.35 46.95

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppänen Kristian LS-37 14.09 0.00.00 60.35 62.05
2 Sillanpää Sampo Lynx 14.22 0.00.13 58.88 60.54
3 Kemppi Joni EsSu 14.45 0.00.36 56.81 58.41
4 Partanen Tapani HyRa 14.49 0.00.40 56.01 57.59
5 Repo Juuso EsSu 15.04 0.00.55 54.55 56.09
6 Laaksonen Pasi EsSu 15.07 0.00.58 53.84 55.36
7 Salonen Kari HS 15.11 0.01.02 53.08 54.57
8 Laine Mikko HS 15.15 0.01.06 52.32 53.79
9 Isoniemi Vesa Trian 15.28 0.01.19 51.07 52.51
10 Viero Jussi LaihLu 15.37 0.01.28 50.07 51.48
11 Hyvärinen Pietari EsSu 16.24 0.02.15 47.19 48.52
12 Teuri Tuomas EsSu 16.37 0.02.28 46.09 47.39
13 Maronen Mikke Lynx 16.41 0.02.32 45.43 46.70
14 Hellstedt Tony RaHa 17.00 0.02.51 44.11 45.35
15 Tamminen Miika KS 17.27 0.03.18 42.51 43.71
16 Hämäläinen Petri Pihkan 17.33 0.03.24 41.82 42.99
17 Kantelinen Teemu HyRa 17.50 0.03.41 40.70 41.85

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 12.47 0.00.00 66.09 71.50
2 Virtanen Antti HlS 13.56 0.01.09 60.18 65.10
3 Laitamäki Mika HlT 14.00 0.01.13 59.44 64.30
4 Ikäheimonen Jari Lynx 14.02 0.01.15 58.85 63.66
5 Uusitalo Tero EsAk 14.09 0.01.22 57.91 62.65
6 Hytönen Harri KärKV 14.19 0.01.32 56.80 61.45
7 Pulli Antero RR 14.46 0.01.59 54.64 59.11
8 Plit Herkko EsSu 14.52 0.02.05 53.84 58.25
9 Tilli Juha Lynx 15.44 0.02.57 50.47 54.61
10 Tähtinen Timo HS 15.50 0.03.03 49.75 53.83
11 Mäki Jarkko Rasti88 16.01 0.03.14 48.79 52.78
12 Palmen Henrik EsSu 16.02 0.03.15 48.34 52.30
13 Jaatinen Marko MuurVi 16.14 0.03.27 47.36 51.23
14 Sundqvist Jari LS-37 16.40 0.03.53 45.75 49.49
15 Täppinen Jan Raseborg 17.30 0.04.43 43.21 46.74
16 Määttänen Pekka EsSu 17.40 0.04.53 42.44 45.91
17 Virtanen Joni EsSu 20.15 0.07.28 36.71 39.72
18 Hyvönen Markku Lynx 21.47 0.09.00 33.84 36.61
Weiss Robert OK77 HYL -
Maasilta Tommi RaVa HYL -
Liljeström Kimmo HS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parttimaa Timo AngA 12.55 0.00.00 60.61 65.39
2 Hakulinen Pekka EsSu 14.13 0.01.18 54.56 58.85
2 Ray Tomas OK77 14.13 0.01.18 54.56 58.85
4 Mättölä Ali EsSu 14.31 0.01.36 52.42 56.54
5 Lohikainen Timo RaVa 14.37 0.01.42 51.56 55.61
6 Selin Tommy EsAk 15.10 0.02.15 49.20 53.07
7 Nyman Jörgen Raseborg 15.19 0.02.24 48.24 52.04
8 Söderström Martin HS 16.09 0.03.14 45.30 48.86
9 Lahtinen Jari IHR 16.20 0.03.25 44.34 47.83
10 Hällström af Anders OK77 16.40 0.03.45 43.01 46.40
11 Antikainen Jarmo MU 16.50 0.03.55 42.15 45.47
12 Hakuli Kari KeU 17.04 0.04.09 41.14 44.38
13 Varmavuo Seppo RR 17.25 0.04.30 39.90 43.04
14 Kauhanen Ari OK77 17.28 0.04.33 39.36 42.46
15 Lindahl Anders Trian 17.43 0.04.48 38.39 41.41
16 Heikkinen Sakari RasHy 20.13 0.07.18 33.28 35.90
Launis Kasperi Raus HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehto Kari TuMe 13.18 0.00.00 56.79 53.79
2 Kuusinen Mikko Lynx 14.36 0.01.18 51.14 48.44
3 Aakula Ilkka PR 15.15 0.01.57 48.39 45.83
4 Kaasalainen Matti HS 16.08 0.02.50 45.20 42.81
5 Frilander Heikki Trian 16.21 0.03.03 44.06 41.74
6 Laine Markku MU 16.33 0.03.15 43.01 40.74
7 Kymäläinen Jari TP 16.37 0.03.19 42.31 40.08
8 Virtanen Kari MSParma 17.16 0.03.58 40.21 38.09
9 Vuorinen Hannu KyS 17.17 0.03.59 39.67 37.57
10 Gustafsson Risto R-P 18.04 0.04.46 37.47 35.49
11 Ritakallio Timo Lynx 19.12 0.05.54 34.80 32.96
Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV HYL -
Routsi Jyrki Hiisi HYL -
Laukkarinen Kari TVV HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko HS 14.46 0.00.00 52.36 51.49
2 Ojapalo Ilkka RR 17.08 0.02.22 44.65 43.90
3 Jylhä Kari JoKu 17.13 0.02.27 43.95 43.22
4 Forsström Ove Raseborg 17.41 0.02.55 42.32 41.62
5 Lindroos Mårten KSF 18.02 0.03.16 41.04 40.36
6 Ahlroth Timo TurSa 18.06 0.03.20 40.43 39.76
7 Svärd Rune Trian 18.10 0.03.24 39.83 39.16
8 Leppälä Martti HlS 18.11 0.03.25 39.33 38.68
9 Lahtinen Jouko HS 19.36 0.04.50 36.07 35.47
10 Sjöholm Peter Raseborg 20.23 0.05.37 34.28 33.71
11 Andersson Bror PIF 21.37 0.06.51 31.94 31.41
12 Viitasalo Harri RiSu 21.47 0.07.01 31.31 30.79
Pellinen Jari AngA HYL -
Laaksonen Lasse SuSi HYL -
Kotala Markku LS-37 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.34 0.00.00 53.30 54.50
2 Pietikäinen Markku JoKu 12.42 0.00.08 52.48 53.67
3 Karlsen Tom Arild NOR 13.47 0.01.13 48.12 49.21
4 Turku Vesa HS 14.11 0.01.37 46.54 47.59
5 Lehtinen Teuvo RaVa 14.45 0.02.11 44.53 45.54
6 Nippala Juhani Jyry 14.48 0.02.14 44.16 45.16
7 Sane Kari HS 14.58 0.02.24 43.45 44.43
8 Tervo Vesa RR 15.00 0.02.26 43.14 44.11
9 Väätäinen Seppo EsSu 15.14 0.02.40 42.27 43.22
10 Alexandersson Yngve NOK 15.52 0.03.18 40.37 41.29
11 Tolvanen Mauri LeSi 16.27 0.03.53 38.75 39.62
12 Tolvanen Harri Pihkan 16.28 0.03.54 38.51 39.38
13 Kataja Lasse SuSi 16.39 0.04.05 37.89 38.75
14 Kallio Erkki LoJa 16.49 0.04.15 37.32 38.17
15 McGrail Ron DEN 17.00 0.04.26 36.73 37.56
16 Alilonttinen Martti MSParma 17.12 0.04.38 36.11 36.93
16 Leinonen Markku Pihkan 17.12 0.04.38 36.11 36.93
18 Moisander Jouni RaVi 17.30 0.04.56 35.12 35.92
19 Ryynänen Jorma Pihkan 17.33 0.04.59 34.84 35.63
20 Niemi Ilkka EsSu 17.52 0.05.18 34.04 34.81
21 Laine Jaakko HS 18.20 0.05.46 33.00 33.74
22 Harju Hannu EsSu 18.57 0.06.23 31.75 32.47
23 Kallio Lasse SuSi 18.59 0.06.25 31.53 32.24
24 Espo Matti KS 19.12 0.06.38 31.00 31.70
25 Tarvainen Juhani PiTa 19.54 0.07.20 29.75 30.42
26 Paikkala Jarmo Jyry 19.57 0.07.23 29.51 30.18
27 Parviainen Martti XYZ 21.09 0.08.35 27.68 28.31
28 Nykänen Pentti Jyry 21.55 0.09.21 26.57 27.17
Uljas Risto Jyry HYL -
Terävä Seppo XYZ HYL -
Saksman Kai EST HYL -
Kerkola Pekka HlT HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pajala Tauno EsSu 12.31 0.00.00 48.84 49.94
2 Liljeström Åge HS 12.59 0.00.28 46.69 47.75
3 Peltola Timo MSParma 13.18 0.00.47 45.20 46.22
4 Rapakko Timo SuSi 13.47 0.01.16 43.24 44.22
5 Kivistö Erkki Pihkan 14.11 0.01.40 41.67 42.61
6 Karvonen Raimo SuSi 14.33 0.02.02 40.27 41.17
7 Hörkkö Jaakko MSParma 15.34 0.03.03 37.31 38.15
8 Reinikainen Pentti Jyry 15.58 0.03.27 36.05 36.87
9 Mäkinen Jaakko AngA 17.52 0.05.21 31.94 32.66
10 Kettunen Kimmo SäynSa 18.10 0.05.39 31.13 31.83
10 Hartikainen Pertti S. RiSu 18.10 0.05.39 31.13 31.83
12 Sirola Risto KeU 18.38 0.06.07 29.80 30.47
13 Helin Jorma Jyry 19.50 0.07.19 27.74 28.37
14 Teppo Jaakko GIF 20.36 0.08.05 26.46 27.06
15 Peitsala Osmo HS 22.21 0.09.50 24.16 24.71
16 Rajamäki Jussi HS 22.54 0.10.23 23.36 23.89
Koivula Keijo HyRa HYL -
Koistinen Leo VaRa HYL -
Lehtinen Olli TuS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kanerva Unto Jyry 15.55 0.00.00 41.70 36.58
2 Jokinen Juhani MaMa 16.24 0.00.29 40.07 35.15
3 Holmström Bengt KSF 17.57 0.02.02 36.24 31.79
4 Luukko Jukka LS-37 18.04 0.02.09 35.64 31.26
5 Haarlaa Rihko HS 19.53 0.03.58 32.05 28.11
6 Lainema Matti MSParma 20.07 0.04.12 31.35 27.50
7 Kleemola Pauli PertPe 20.16 0.04.21 30.79 27.00
8 Kuokkanen Kari Pihkan 21.02 0.05.07 29.35 25.74
9 Saario Seppo MSParma 21.28 0.05.33 28.45 24.95
10 Pajuoja Reino KaRa 22.06 0.06.11 27.33 23.97
11 Nuotio Olli SomEsa 23.11 0.07.16 25.77 22.60
12 Lundström Martti Mesik 28.14 0.12.19 20.92 18.35
13 Juntunen Olli HS 32.49 0.16.54 17.80 15.61
14 Österberg Reino LeSi 33.03 0.17.08 17.47 15.33
Saario Pentti LoJa HYL -
Kuutti Jorma PertPe HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lapila Eero MSParma 12.23 0.00.00 67.04 69.98
2 Hakuli Tommi SKUusi 12.51 0.00.28 63.53 66.31
3 Wilson Toby AUS 13.04 0.00.41 61.42 64.11
3 Hällström af Fabian OK77 13.04 0.00.41 61.42 64.11
5 Saukkonen Samuli Pihkan 13.24 0.01.01 57.83 60.36
6 Nokka Atte Rasti88 13.31 0.01.08 56.30 58.77
7 Pietikäinen Aleksi Pihkan 13.57 0.01.34 53.56 55.91
8 Holmgren Benjamin Trian 13.58 0.01.35 52.51 54.81
9 Oripelto Viljo HauSi 14.21 0.01.58 50.14 52.34
10 Saukkonen Eemeli Pihkan 15.15 0.02.52 46.27 48.30

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivuniemi Sakari TP 12.09 0.00.00 67.13 68.69
2 Johansson Väinö Koovee 12.28 0.00.19 64.98 66.49
3 Kinnunen Valtteri MU 12.33 0.00.24 64.10 65.60
4 Vesterinen Arttu TP 12.46 0.00.37 62.58 64.04
5 Mannonen Ville HS 12.48 0.00.39 61.98 63.43
6 Niemi Topias HS 12.50 0.00.41 61.39 62.82
7 Kuva Lassi RaVa 12.51 0.00.42 60.88 62.30
8 Asklöf Henrik TP 12.54 0.00.45 60.21 61.61
9 Hiidenhovi Aleks MSParma 12.59 0.00.50 59.39 60.78
10 Vesilind Kaarel HS 13.02 0.00.53 58.74 60.11
11 Tala Miika HS 13.15 0.01.06 57.36 58.70
12 Vaenerberg Niko MU 13.22 0.01.13 56.44 57.76
13 Nokka Vesa Rasti88 13.37 0.01.28 55.00 56.28
14 Westerlund Otso Koovee 13.43 0.01.34 54.19 55.46
15 Rautio Mikael EsSu 13.52 0.01.43 53.20 54.45
16 Heinaro Lauri EsSu 13.53 0.01.44 52.74 53.97
17 Viinikainen Vilppu EsSu 14.01 0.01.52 51.84 53.05
18 Koivisto Antton SKUusi 14.03 0.01.54 51.32 52.52
19 Inkilä Reetu KeuKi 14.04 0.01.55 50.87 52.05
20 Äikäs Matias HS 14.39 0.02.30 48.46 49.59
21 Aunula Jerry EsSu 14.44 0.02.35 47.81 48.92
22 Mäki Juho Rasti88 15.06 0.02.57 46.28 47.36
Tervakangas Mikko EsSu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Willman Pyry RasKa 11.51 0.00.00 58.05 57.19
2 Syrjäläinen Lauri HS 12.11 0.00.20 56.21 55.38
3 Haltia Ilari RR 12.32 0.00.41 54.40 53.60
4 Uusitalo Topias EsSu 12.52 0.01.01 52.75 51.97
5 Määttälä Mikko EsSu 13.16 0.01.25 50.93 50.18
6 Aaltonen Lauri HyRa 13.19 0.01.28 50.51 49.77
7 Ikola Atte HS 13.21 0.01.30 50.16 49.42
7 Willman Iivari RasKa 13.21 0.01.30 50.16 49.42
9 Laaksonen Emil EsSu 13.43 0.01.52 48.38 47.66
10 Maronen Matias Lynx 13.46 0.01.55 47.98 47.27
11 Syrjälä Niilo LHR 13.47 0.01.56 47.70 47.00
12 Laakso Ilari RR 13.51 0.02.00 47.25 46.56
13 Puupponen Lauri EsSu 14.09 0.02.18 46.04 45.36
14 Tiainen Olli EsSu 14.10 0.02.19 45.77 45.09
15 Partanen Lauri HyRa 14.15 0.02.24 45.29 44.62
16 Hiiro Artturi RR 14.16 0.02.25 45.02 44.36
17 Laitamäki Wille MSParma 14.26 0.02.35 44.29 43.64
18 Sandell Cedrik Raseborg 14.27 0.02.36 44.03 43.38
19 Lahti Valtteri RasKa 14.41 0.02.50 43.13 42.49
20 Hamppu Anton HS 14.53 0.03.02 42.34 41.72
21 Hiiro Aleksanteri RR 15.01 0.03.10 41.76 41.15
22 Väisänen Lenni HS 15.09 0.03.18 41.20 40.59
23 Pajuoja Otso EsSu 15.14 0.03.23 40.77 40.17
24 Lemström Karl Emil Raseborg 15.42 0.03.51 39.37 38.79
25 Virrankoski Iiro EsSu 16.37 0.04.46 37.01 36.47
26 Riiheläinen Juuso OK77 17.01 0.05.10 35.96 35.43
27 Pelkonen Oula RaVa 17.04 0.05.13 35.68 35.15
28 Nieminen Eero S-JKL 18.00 0.06.09 33.66 33.17
28 Smedslund Marcus Raseborg 18.00 0.06.09 33.66 33.17
30 Tikkanen Elias EsSu 18.54 0.07.03 31.74 31.27
31 Tähtinen Miska PäijRa 19.55 0.08.04 29.97 29.52
32 Kuusivaara Joonas EsAk 23.35 0.11.44 25.18 24.81
Rousku Samuli MSParma HYL -
Reiman Antti AngA HYL -
Raitola Sami EsSu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mbembela Karim Lynx 12.48 0.00.00
2 Kemppi Topias EsSu 13.01 0.00.13
3 Ruuskanen Tuomas MU 13.40 0.00.52
4 Maasilta Aapo RaVa 14.21 0.01.33
5 Koivisto Mikael SKUusi 14.32 0.01.44
6 Pelkonen Elias RaVa 15.12 0.02.24
7 Ketonen Juuso RaVa 15.16 0.02.28
8 Vuorela Joona EsAk 15.30 0.02.42
9 Kallela Luca HS 16.02 0.03.14
10 Penttinen Oskari EsSu 16.03 0.03.15
11 Leinamo Tuomas Keihäs 16.59 0.04.11
12 Vuorensola Joonatan Lynx 17.43 0.04.55
13 Ylimaa Juho AngA 17.46 0.04.58
14 Määttänen Markus EsSu 18.26 0.05.38
15 Nuottajärvi Veeti Trian 19.38 0.06.50
16 Laatu Antti HS 19.42 0.06.54
17 Ekwik Niclas Lynx 20.23 0.07.35
18 Nordgren Simon Trian 22.35 0.09.47
Rautio Daniel EsSu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian HiKi 11.52 0.00.00
2 Muukkonen Topias SKUusi 13.28 0.01.36
3 Packalén Anton Lynx 13.47 0.01.55
4 Malmberg Vilho HS 14.04 0.02.12
5 Tolkkinen Tuukka SoJy 14.51 0.02.59
6 Ruusu Rasmus EsSu 14.55 0.03.03
7 Koponen Rasmus Lynx 14.56 0.03.04
8 Noponen Juho EsSu 15.49 0.03.57
9 Toivonen Niko EsSu 15.58 0.04.06
10 Kivilaakso Juho Lynx 16.01 0.04.09
11 Teuri Lukas EsSu 16.13 0.04.21
12 Lahti Paavo RasKa 16.14 0.04.22
13 Kallela Lenni HS 16.18 0.04.26
14 Ikola Aapo HS 16.37 0.04.45
15 Maronen Markus Lynx 16.49 0.04.57
16 Nuottajärvi Elias Trian 17.09 0.05.17
17 Tiainen Antti EsSu 20.02 0.08.10
18 Hyvärinen Luukas EsSu 28.42 0.16.50
19 Hiiro Krister RR 32.00 0.20.08
20 Salmi Eero HS 35.08 0.23.16
Lahtinen Antti HiKi HYL -
Hiisilä Hannes EsSu HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hellstedt Oliver Lynx 12.43 0.00.00
2 Virtanen Onni AngA 15.08 0.02.25
3 Kemppainen Aarne EsSu 15.13 0.02.30
4 Kavonius Atte HiKi 16.03 0.03.20
5 Isoherranen Antti Lynx 16.22 0.03.39
6 Kuusinen Tuomas Lynx 16.31 0.03.48
7 Vanhanen Aapo EsSu 17.24 0.04.41
8 Joensuu Aapo HS 18.26 0.05.43
9 Vuorensola Tuomas Lynx 19.26 0.06.43
10 Leskinen Eemeli Lynx 20.04 0.07.21
11 Kankaanpää Mikki EsSu 23.51 0.11.08
12 Tolkkinen Julian EsSu 26.16 0.13.33
13 Kantelinen Leevi HyRa 29.57 0.17.14
14 Husu Aleksi HiKi 37.48 0.25.05
Kemppi Anton EsSu HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gustafsson Essi R-P 18.44 0.00.00 54.95 51.73
2 Skogvik Ida-Marie Kronan 18.53 0.00.09 53.49 50.36
3 Sandell Eva-Lina Kronan 19.02 0.00.18 52.05 49.01
4 Luoma Katja KS 19.03 0.00.19 51.00 48.01
5 Lahtinen Katja HS 19.13 0.00.29 49.55 46.65
6 Mäkelä Joosefiina AngA 20.45 0.02.01 44.96 42.33
7 Salminen Henna OK77 20.59 0.02.15 43.54 40.99
8 Rauhala Elina EsAk 21.52 0.03.08 40.90 38.50
9 Rantala Eerika HS 22.46 0.04.02 38.43 36.18

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 14.07 0.00.00 76.39 78.97
2 Oinonen Lotta Pihkan 15.33 0.01.26 68.19 70.49
3 Hartonen Anne RR 16.20 0.02.13 63.82 65.98
4 Karvonen Tiina SomEsa 16.24 0.02.17 62.46 64.58
5 Wiklund Anna RaHa 16.57 0.02.50 59.38 61.38
6 Castrén Jenni Jyry 17.13 0.03.06 57.41 59.35
7 Salo Katri HS 17.42 0.03.35 54.83 56.68
8 Tolkkinen Aino SoJy 17.49 0.03.42 53.46 55.27
9 Vaara Inga-Maria RaVi 17.53 0.03.46 52.26 54.02
10 Kuuri-Riutta Eeva KS 18.38 0.04.31 49.19 50.85

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 14.01 0.00.00 75.22 76.31
2 Muukkonen Eveliina KangSK 15.12 0.01.11 68.62 69.62
3 Tervakangas Sanna EsSu 15.16 0.01.15 67.58 68.56
4 Routsi Anastasia Jyry 15.26 0.01.25 66.12 67.08
5 Nuottajärvi Sanna Trian 15.31 0.01.30 65.04 65.98
6 Wartiainen Piritta EsSu 15.41 0.01.40 63.62 64.55
7 Kyckling Katja Lynx 15.47 0.01.46 62.51 63.41
8 Packalen Auli Lynx 16.23 0.02.22 59.53 60.39
9 Rajamäki Riikka HS 17.09 0.03.08 56.21 57.02
10 Kankainen Ulla-Maria SoJy 17.13 0.03.12 55.33 56.14
11 Kleemola Katri PertPe 17.20 0.03.19 54.31 55.10
12 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 18.31 0.04.30 50.23 50.96
13 Pelkonen Suvi VeVe 19.43 0.05.42 46.60 47.28
14 Hosio Sanna KarjUra 22.33 0.08.32 40.24 40.83
15 Murto Heli RR 23.43 0.09.42 37.79 38.34

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa RaVa 15.04 0.00.00 56.82 58.58
2 Palmen Virpi EsSu 15.09 0.00.05 55.66 57.39
3 Tiitola Annamari Lynx 15.36 0.00.32 53.23 54.88
4 Jaatinen Satu MuurVi 16.42 0.01.38 48.96 50.48
5 Tilli Virpi Lynx 18.00 0.02.56 44.71 46.10
6 Kahanpää Hanna EsSu 19.09 0.04.05 41.35 42.64
7 Liikonen Sari KärKV 19.34 0.04.30 39.81 41.05
8 Torp-Donner Heidi OK77 19.42 0.04.38 38.89 40.10
9 Oripelto Saara Keihäs 19.59 0.04.55 37.70 38.87
10 Oja Iina Pihkan 22.00 0.06.56 33.66 34.71
Ray Carola OK77 HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varpula Marjut EsSu 15.38 0.00.00 59.13 60.24
2 Rantala Eija HS 16.00 0.00.22 57.27 58.34
3 Kalenius Regina KarjUra 16.53 0.01.15 53.79 54.80
4 Hietanen Pia KuUS 17.01 0.01.23 52.89 53.88
5 Otsamo Riikka HS 17.06 0.01.28 52.15 53.13
6 Heinaro Mervi EsSu 17.19 0.01.41 51.03 51.99
7 Jern Tove OK77 17.30 0.01.52 50.03 50.97
8 Holmgren Ulrica Trian 18.14 0.02.36 47.57 48.46
9 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 18.30 0.02.52 46.44 47.31
10 Suhonen Sirpa KuoSu 19.09 0.03.31 44.44 45.27
11 Franssila Hanna AngA 20.04 0.04.26 42.00 42.79
12 Westberg-Arrakoski Annika OK77 20.15 0.04.37 41.22 41.99
13 Reiman Anu AngA 22.42 0.07.04 36.41 37.10
14 Launis Teija Raus 26.05 0.10.27 31.38 31.97
Mäkelä Tiina RaTU HYL -
Lahtinen Ulla S-JKL HYL -
Kallela Sari HS HYL -
Hakulinen Paula EsSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 15.54 0.00.00 57.80 56.62
2 Kottonen Annariitta Lynx 16.04 0.00.10 56.42 55.27
3 Miettinen Jaana TuS 16.11 0.00.17 55.24 54.11
4 Linko Rita EsSu 16.21 0.00.27 53.91 52.81
5 Sani Tuula HU-46 16.45 0.00.51 51.88 50.82
6 Puromies Merja EsSu 17.04 0.01.10 50.18 49.16
7 Lahtinen Terttu IHR 18.19 0.02.25 46.07 45.13
8 Westerlund Tiina Koovee 19.08 0.03.14 43.45 42.56
9 Kallio Arja RiSu 19.40 0.03.46 41.64 40.78
10 Kuisma Tuula SomEsa 20.17 0.04.23 39.75 38.94
11 Ojajärvi Seija HS 22.13 0.06.19 35.73 35.00
12 Nyman Marianne Trian 29.56 0.14.02 26.10 25.57

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karlsen Unni Strand NOR 15.29 0.00.00 56.63 56.42
2 Hakomäki Kirsi HS 17.06 0.01.37 50.68 50.50
3 Kalliola Pirkko MaMa 17.29 0.02.00 48.99 48.81
4 Forsström Rita Raseborg 19.09 0.03.40 44.20 44.04
5 Laukkanen Kirsti HlT 19.29 0.04.00 42.92 42.77
6 Moilanen Kirsti MaMa 20.47 0.05.18 39.75 39.61
7 Leskinen Tiina Lynx 21.11 0.05.42 38.52 38.38
8 Raiko Erja HyRa 21.21 0.05.52 37.75 37.61
9 Liimatainen Raili HyRa 21.25 0.05.56 37.16 37.02
10 Taimisto Sinikka MSParma 22.30 0.07.01 34.92 34.79
11 Laaksonen Anita TarpSu 23.35 0.08.06 32.89 32.77
12 Virtanen Marita EsSu 28.08 0.12.39 27.21 27.11
13 Vapalahti Inkeri SuSi 46.09 0.30.40 16.37 16.31
Ojapalo Anneli RR HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 15.14 0.00.00 43.77 45.80
2 damsgaard lisbeth DEN 15.16 0.00.02 42.74 44.72
3 Toivonen Vellamo OK77 15.22 0.00.08 41.53 43.46
4 Malmsten Beatrice Lynx 18.36 0.03.22 33.55 35.10
5 Karvonen Pirjo SuSi 19.42 0.04.28 30.95 32.38
6 Bergström Anneli EsSu 19.45 0.04.31 30.15 31.54
7 Kumpulainen Sirkka Liisa XYZ 35.25 0.20.11 16.41 17.17
Luoma Helena Pihkan KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 16.20 0.00.00 45.49 45.02
2 Tanska Eeva EsSu 17.32 0.01.12 41.58 41.16
3 Salmela Juulia RiSu 18.28 0.02.08 38.73 38.33
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 19.45 0.03.25 35.50 35.14
5 Torp Tytti HS 19.59 0.03.39 34.39 34.04
6 Rajamäki Vuokko HS 20.39 0.04.19 32.61 32.27
7 Ohramaa Tuula Jyry 21.21 0.05.01 30.89 30.57
8 Sundberg Liisa Lynx 25.09 0.08.49 25.66 25.40
9 Kuutti Kirsti PertPe 32.28 0.16.08 19.45 19.25

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalkanen Marke VaHa 24.42 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Donner Isabel OK77 14.05 0.00.00 68.76 67.56
2 Kivilaakso Anni EsSu 14.24 0.00.19 66.41 65.25
3 Plit Heidi EsSu 14.25 0.00.20 65.49 64.35
4 Norrbacka Sanni Lynx 14.27 0.00.22 64.50 63.38
5 Yliluikki Henna AngA 15.05 0.01.00 60.99 59.93
6 Kovanen Maiju S-JKL 15.08 0.01.03 59.99 58.95
7 Dowling Zoe HlT 15.27 0.01.22 57.98 56.97
8 Järvelä Emmi KärKV 16.39 0.02.34 53.07 52.15
9 Haltia Riikka RR 16.54 0.02.49 51.57 50.67
10 Varmavuo Iida RR 17.18 0.03.13 49.68 48.81
11 Roininen Essi HS 17.19 0.03.14 48.93 48.08
12 Kylmälä Laura MU 18.13 0.04.08 45.85 45.05
13 Weiss Michaela OK77 22.02 0.07.57 37.36 36.71

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 13.32 0.00.00 65.89 69.31
2 Matilainen Annika HS 14.19 0.00.47 61.57 64.76
3 Koli Helmi Trian 14.46 0.01.14 58.99 62.06
4 Pelkonen Roosa RaVa 15.22 0.01.50 56.02 58.93
5 Saarinen Anu Rasti88 15.27 0.01.55 55.05 57.91
6 Himilä Julia RR 15.42 0.02.10 53.52 56.30
7 Kovanen Anu S-JKL 16.34 0.03.02 50.10 52.70
8 Siikarla Siiri AngA 17.31 0.03.59 46.80 49.22
9 Sundqvist Ida LS-37 18.44 0.05.12 43.21 45.45
10 Pellonperä Sofia EsAk 19.29 0.05.57 41.02 43.14
11 Heikkinen Sanni HS 19.30 0.05.58 40.45 42.55
12 Ylimaa Henna AngA 21.48 0.08.16 35.71 37.57
13 Tilli Henriikka Lynx 23.04 0.09.32 33.31 35.03
14 Calderara Pia Lynx 23.09 0.09.37 32.74 34.44

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Määttänen Maria EsSu 12.02 0.00.00 59.55 62.04
2 Metsälä Essi HlS 12.59 0.00.57 54.78 57.07
3 Peura Kerttu EsSu 13.00 0.00.58 54.30 56.56
4 Heinaro Taru EsSu 13.03 0.01.01 53.68 55.92
5 Virtanen Heta HlS 13.09 0.01.07 52.86 55.07
6 Mårtenson Lydia OK77 13.13 0.01.11 52.19 54.37
7 Asklöf Aino Lynx 13.25 0.01.23 51.01 53.14
8 Espo Elina KS 13.32 0.01.30 50.17 52.27
9 Kytäjä Nea HiKi 13.33 0.01.31 49.71 51.79
10 Gullqvist Chira Trian 13.34 0.01.32 49.26 51.31
11 Leinamo Sonja Keihäs 13.50 0.01.48 47.92 49.92
12 Isoniemi Sandra Trian 14.10 0.02.08 46.41 48.35
13 Saarinen Sini Rasti88 14.16 0.02.14 45.71 47.62
14 Mäkinen Sanni HS 14.21 0.02.19 45.07 46.95
15 Suntioinen Elli EsSu 14.22 0.02.20 44.64 46.51
16 Koistinen Milla HyRa 14.23 0.02.21 44.22 46.06
17 Salonen Venla HS 14.57 0.02.55 42.18 43.94
18 Tuomisto Saara MSParma 16.00 0.03.58 39.08 40.71
19 Varmavuo Emma RR 16.20 0.04.18 37.95 39.54
20 Tilli Pauliina Lynx 18.39 0.06.37 32.95 34.32
Laitamäki Liina HlS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Salla Lynx 14.26 0.00.00
2 Heikkilä Suvi Lynx 14.29 0.00.03
3 Tala Emilia HS 15.13 0.00.47
4 Nietula Minja HS 15.34 0.01.08
5 Karttunen Lilia LS-37 15.36 0.01.10
6 Kerkkonen Aada JRV 15.39 0.01.13
7 Turakainen Veera HS 15.42 0.01.16
8 Tala Juulia HS 16.11 0.01.45
9 Kytäjä Nora HiKi 16.37 0.02.11
10 Norrbacka Salla HyRa 16.51 0.02.25
11 Salonen Elli HS 17.25 0.02.59
12 Sallila Katarina HS 17.50 0.03.24
13 Kero Ada OK77 18.09 0.03.43
14 Lindroos Siri Raseborg 20.06 0.05.40
14 Määttälä Fanni EsSu 20.06 0.05.40
16 Tuomisto Kerttu MSParma 20.12 0.05.46
17 Åberg Nea HyRa 20.15 0.05.49
18 Virtanen Reeta HlS 20.35 0.06.09
19 Tolkkinen Tuuli SoJy 20.43 0.06.17
20 Hosio Iris EsSu 20.55 0.06.29
21 Rantala Ella HS 21.45 0.07.19
22 Smedslund Matilda Raseborg 21.56 0.07.30
23 Sandell Cilia Raseborg 23.11 0.08.45
24 Virtanen Aino AngA 25.12 0.10.46
25 Loukkalahti Saima HiKi 28.12 0.13.46
26 Lindroth Siiri KaRa 30.15 0.15.49

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva EsSu 13.29 0.00.00
2 Elovaara Emma AngA 15.00 0.01.31
3 Haapamäki Kerttu HyRa 15.43 0.02.14
4 Romppainen Piia HyRa 15.58 0.02.29
5 Laitamäki Lotta HlT 16.25 0.02.56
6 Tupitsa Milla HS 16.45 0.03.16
7 Joensuu Lumi HS 16.51 0.03.22
8 Aaltonen Nelli Lynx 17.01 0.03.32
9 Nikkinen Saana HiKi 17.43 0.04.14
10 Emaldynova Alisa AngA 18.02 0.04.33
11 Laine Ruusu HS 18.34 0.05.05
12 Rautio Ulrika EsSu 18.40 0.05.11
13 Ahonen Jutta AngA 18.43 0.05.14
14 Viskari Saana Lynx 19.05 0.05.36
15 Sundberg Viliina Lynx 19.12 0.05.43
16 Åberg Ninni HyRa 19.23 0.05.54
17 Nordgren Cecilia Trian 23.38 0.10.09
18 Mbembela Kia Lynx 24.10 0.10.41
19 Nikkanen Helmi RaVi 31.52 0.18.23
20 Ikäheimonen Saga Lynx 47.06 0.33.37

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Martta EsSu 18.14 0.00.00
2 Leppälä Jasmiina AngA 26.54 0.08.40
3 Noponen Terhi EsSu 27.52 0.09.38
4 Kemppainen Pilvi EsSu 29.06 0.10.52
5 Heikkinen Ronja EsSu 29.20 0.11.06
6 Määttälä Senni EsSu 29.54 0.11.40
7 Packalén Lotta Lynx 36.34 0.18.20