FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
ILU-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Olli-Jussi AnttU 42.09 0.00.00 79.63 78.19
2 Väisänen Henrik MSParma 42.19 0.00.10 77.62 76.21
3 Rautanen Mika TuuSe 45.59 0.03.50 69.86 68.60
4 Asikainen Saku Hiisi 47.09 0.05.00 66.61 65.40
5 Kankkunen Matias OK77 47.49 0.05.40 64.18 63.01
6 Snickars Caj OK77 53.21 0.11.12 56.17 55.15
7 Järvinen Jouko TP 1.02.41 0.20.32 46.66 45.81
Asikainen Aaro KR HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 44.42 0.00.00 39.60 39.60
2 Hämäläinen Marko KeKaRa 54.06 0.09.24 31.49 31.49
3 Vanninen Petri RasPi 55.45 0.11.03 29.37 29.37
4 Nissinen Mika LipTa 1.00.23 0.15.41 26.02 26.02
Aalto Erno LipTa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Erkki SiiRa 47.55 0.00.00
2 Kettunen Ilpo KR 1.21.30 0.33.35
Lisitsin Kai Kerkesix EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Petri KR 37.32 0.00.00 44.06 42.57
2 Karjalainen Risto LipTa 44.52 0.07.20 35.01 33.83
3 Vornanen Juha JoS 48.21 0.10.49 30.78 29.74
4 Rönkkö Roope TuuSe 53.57 0.16.25 26.05 25.17

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Anssi KR 34.33 0.00.00 38.82 38.47
2 Niiranen Ari KR 38.43 0.04.10 33.34 33.04
3 Hirvonen Pasi KeKaRa 42.30 0.07.57 29.19 28.93
4 Väisänen Jari KR 49.28 0.14.55 24.06 23.85
Vuorenpää Tuomo TarpSu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 34.53 0.00.00 46.45 43.96
2 Salminen Arto KeKaRa 43.32 0.08.39 35.83 33.90
3 Peltonen Timo SonPa 47.59 0.13.06 31.24 29.56
4 Heikura Jukka TuuSe 48.00 0.13.07 29.96 28.35
5 Puustinen Tuomo Pihkan 52.58 0.18.05 26.01 24.61

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Högnäs Tore Brahe 39.32 0.00.00
2 Laaksamo Seppo LipTa 40.57 0.01.25

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 30.56 0.00.00 47.83 47.45
2 Karvonen Jorma SOC 31.26 0.00.30 46.06 45.69
3 Keltamäki Seppo JoKu 35.52 0.04.56 39.48 39.17
4 Miettinen Kauko SuoVa 36.14 0.05.18 38.21 37.90
5 Väänänen Matti NilsNu 39.38 0.08.42 34.13 33.86
6 Matilainen Juhani NilsNu 45.06 0.14.10 29.29 29.06
7 Puolakka Pekka SäynSa 57.45 0.26.49 22.32 22.15
8 Mäkinen Juhani KeKaRa 59.55 0.28.59 20.99 20.82
Mourujärvi Kauno KuoSu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Kyösti TuuSe 36.49 0.00.00 29.40 29.27
2 Kyyrönen Heikki KS 40.06 0.03.17 26.19 26.06
3 Partanen Aimo NilsNu 42.27 0.05.38 23.97 23.86
4 Vinni Taisto LipTa 54.42 0.17.53 18.01 17.92
5 Nousiainen Pekka KR 56.29 0.19.40 16.87 16.79
6 Kettunen Erkki SäynSa 1.00.24 0.23.35 15.23 15.16

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Veijo LS-37 33.31 0.00.00 21.91 20.95
2 Tolmunen Tauno SäynSa 42.28 0.08.57 16.00 15.29
3 Kolu Veikko KeKaRa 54.18 0.20.47 11.50 10.99

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitomäki Uolevi KR 38.13 0.00.00 23.23 22.89
2 Piiroinen Pauli RasPi 43.15 0.05.02 19.50 19.21
3 Matikainen Martti KeKaRa 43.42 0.05.29 18.28 18.01
4 Lavikainen Mauno LipTa 46.41 0.08.28 16.16 15.93

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Pieti KR 35.30 0.00.00
2 Simonen Markus KR 40.20 0.04.50

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanninen Ilmari KR 44.24 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rannila Oskari VetU 37.50 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nissinen Tommi LipTa 22.52 0.00.00
2 Karjalainen Rasmus LipTa 24.56 0.02.04
3 Karjalainen Kasperi LipTa 27.11 0.04.19
Lisitsin Arttu KR EIL -
Rönkkö Jaakko KR EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Henrik KR 17.14 0.00.00
2 Nissinen Teemu LipTa 39.03 0.21.49
3 Frisk Vilho KR 41.57 0.24.43
Rannila Aatu VetU EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkonen Anni MSParma 42.53 0.00.00 66.97 63.56
2 Höglund Henna KR 44.23 0.01.30 63.09 59.87
3 Väisänen Mari KR 50.48 0.07.55 53.71 50.97
4 Ruokolainen Miina OK77 54.46 0.11.53 48.51 46.03
5 Rautanen Eeva TuuSe 57.33 0.14.40 44.91 42.62
6 Partanen Ritva IisVi 1.00.57 0.18.04 41.23 39.13
7 Ray Jenny OK77 1.06.34 0.23.41 36.67 34.80

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Maarit TuuSe 55.36 0.00.00
2 Nissinen Mervi LipTa 1.23.22 0.27.46

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Päivinen Sonja KaSu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemetti Tarja LipTa 1.02.12 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 43.24 0.00.00
2 Laitinen Tiina KuoSu 1.18.12 0.34.48

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Maija LipTa 51.12 0.00.00 33.41 32.31
2 Heikura Aura Kalske 1.05.50 0.14.38 24.69 23.87
3 Haapala Aija LipTa 1.10.23 0.19.11 21.88 21.15
Mäntynen Anne KR HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 38.32 0.00.00
2 Lonka Hennariikka KR 45.54 0.07.22

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 42.16 0.00.00
2 Malkki Sisko SaSu 1.13.47 0.31.31

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Päivinen Marja KeKaRa KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 46.27 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Ella KeKaRa 42.58 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rönkkö Salla KR 34.17 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karttunen Lilia LS-37 30.06 0.00.00
2 Nissinen Emmi LipTa 34.28 0.04.22
3 Juntunen Marikki KR 35.58 0.05.52
4 Väisänen Iida-Maria KR 58.45 0.28.39
Rannila Venla VetU KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Hertta KR 22.42 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Väisänen Lila KR EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niskanen Suvi TuuSe 26.12 0.00.00
2 Niskanen Salla TuuSe 35.58 0.09.46

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 34.01 0.00.00
2 Makkonen Ilkka KR 41.57 0.07.56