FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen SM-keskimatka (viralliset tulokset, kaikki sarjat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niemi Pekka KanSu 55.01 0.00.00
2 Blomster Anders Trian 55.44 0.00.43
3 Laurila Jussi JalJa 56.59 0.01.58
4 Saarela Samuli KoS 58.01 0.03.00
5 Vanhanen Konsta AR 59.28 0.04.27
6 Kaskinen Kare UlvUra 59.51 0.04.50
7 Saarinen Juho MU 1.00.03 0.05.02
8 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.01.57 0.06.56
9 Haga André Botnia 1.02.50 0.07.49
10 Tommola Mikko LS-37 1.07.12 0.12.11
11 Pyykönen Pasi KanSu 1.07.44 0.12.43
12 Kahelin Jouni VaajTe 1.07.50 0.12.49
13 Nousiainen Antti LS-37 1.10.04 0.15.03
14 Rantanen Kalle PIF 1.17.38 0.22.37
15 Vesanen Juuso PIF 1.18.47 0.23.46
16 Kokkinen Kari LaTa 1.23.45 0.28.44
17 Laine Taneli VaHa 1.30.54 0.35.53
18 Kleemola Joona Eks 1.39.18 0.44.17
Niskanen Tuomo MU HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga Antonia Botnia 58.43 0.00.00 102.96
2 Hara Marika Koovee 1.00.54 0.02.11 98.33
3 Saarela Ruska KoS 1.00.55 0.02.12 97.38
4 Saarinen Henna Koovee 1.06.02 0.07.19 88.97
5 Penttilä Marja KoS 1.08.51 0.10.08 84.51
6 Lindroth Mona AR 1.09.50 0.11.07 82.51
7 Hakala Essi MSParma 1.10.00 0.11.17 81.50
8 Hakala Eeva-Liisa KortJV 1.14.12 0.15.29 76.12
9 Lindroth Mia AR 1.16.24 0.17.41 73.19
10 Närhi Minna LS-37 1.18.16 0.19.33 70.72
11 Korhonen Julia LappRi 1.25.08 0.26.25 64.35
12 Toiviainen Anni SKVuoksi 1.27.43 0.29.00 61.81
13 Andelin Sanna LaTa 1.30.06 0.31.23 59.55
14 Lehtimäki Tuuli LHR 1.33.36 0.34.53 56.71
Andelin Marjaana LaTa KES -
Hakala Helena KortJV HYL -
Pesu Mervi RR HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 55.32 0.00.00 89.38
2 Nieminen Verneri RaVa 56.15 0.00.43 87.41
3 Kaksonen Teemu YKV 57.38 0.02.06 84.51
4 Puolakanaho Sakari HyRa 58.06 0.02.34 83.03
5 Lindahl Jesper Trian 1.01.59 0.06.27 77.07
6 Tervala Miska RaVa 1.05.01 0.09.29 72.76
7 Lönnström Emil Trian 1.05.08 0.09.36 71.92
8 Rauhala Juha EsSu 1.13.18 0.17.46 63.27
9 Heinaro Lauri EsSu 1.16.03 0.20.31 60.37
10 Paasi Antti TP 1.16.07 0.20.35 59.71
11 Pais Märten VeVe 1.18.45 0.23.13 57.12
12 Jantunen Janek YKV 1.19.40 0.24.08 55.88
13 Nurminen Jani VaHa 1.20.58 0.25.26 54.41
14 Ekholm Tobias Trian 1.28.12 0.32.40 49.42
15 Kleemola Arttu Eks 1.29.20 0.33.48 48.27
16 Ketola Lauri TP 1.32.13 0.36.41 46.25
Kiljunen Eemeli LS-37 KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haltia Ilari RR 1.01.42 0.00.00 76.68
2 Nykänen Tomi LS-37 1.04.27 0.02.45 72.56
3 Rissanen Antti TP 1.07.40 0.05.58 68.30
4 Venetjoki Väinö KoS 1.08.40 0.06.58 66.52
5 Nurminen Eerik RaVa 1.09.18 0.07.36 65.12
6 Autio Wertti HyRa 1.11.44 0.10.02 62.15
7 Schüle Joel Koovee 1.13.09 0.11.27 60.20
8 Kronqvist Emil KoS 1.21.48 0.20.06 53.17
9 Viinikainen Vilppu EsSu 1.24.54 0.23.12 50.58
10 Koskinen Joni RR 1.26.17 0.24.35 49.14
11 Väisänen Leevi EsSu 1.32.39 0.30.57 45.17
12 Pais Markus VeVe 1.44.38 0.42.56 39.48
Oksa Antti-Jussi HyRa HYL -
Hihnala Henrik Koovee KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 51.59 0.00.00
2 Olkkonen Vili KangSK 55.24 0.03.25
3 Lintula Otto Trian 59.44 0.07.45
4 Pelkonen Oula RaVa 1.10.05 0.18.06
5 Ketonen Juuso RaVa 1.16.42 0.24.43
6 Holmback Emil Malax 1.17.53 0.25.54
7 Nordgren Simon Trian 1.22.52 0.30.53
8 Saarela Benjamin LHR 1.23.01 0.31.02
9 Aaltio Eerik VaHa 1.23.53 0.31.54
Viilo Tommi TP HYL -
Perälä Eemeli PäijRa KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 52.58 0.00.00 82.35
2 Koskinen Pinja RR 1.02.04 0.09.06 68.96
3 Similä Roosa SKVuoksi 1.06.15 0.13.17 63.37
4 Pihlajamaa Susanna YlivKu 1.09.21 0.16.23 59.35
5 Haltia Riikka RR 1.09.51 0.16.53 57.76
6 Kilpeläinen Pihla JRV 1.09.58 0.17.00 56.49
7 Paavola Tiina VaHa 1.13.52 0.20.54 52.40
8 Kauppinen Niina KeuKi 1.15.47 0.22.49 50.00
9 Pihlajamaa Riikka YlivKu 1.32.39 0.39.41 40.01

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 49.20 0.00.00 73.98
2 Voutilainen Viivi JRV 54.39 0.05.19 65.78
3 Kamila Minerva SuJu 1.02.41 0.13.21 56.48
4 Melender Ida RaJu 1.05.55 0.16.35 52.87
5 Hirvonen Julia KyRa 1.13.55 0.24.35 46.41
6 Keskinen Nella VaaSu 1.14.30 0.25.10 45.31
7 Kaksonen Terhi SuJu 1.16.58 0.27.38 43.15
7 Lindahl Jannica Trian 1.16.58 0.27.38 43.15
9 Ruokola Anna RaJu 1.17.15 0.27.55 41.57
10 Halttunen Milja Kalske 1.31.22 0.42.02 34.55
Välimaa Eveliina VaaSu HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina TP 43.37 0.00.00
2 Yli-Hietanen Silja TP 52.12 0.08.35
3 Pesu Vilma Hiilto 52.20 0.08.43
4 Häkkinen Pihla Hiilto 57.06 0.13.29
5 Tiljander Venla HyRa 1.00.12 0.16.35
6 Myrskog Rosa Kronan 1.04.42 0.21.05
7 Keurulainen Siiri RastiE4 1.12.50 0.29.13
8 Rasimus Siiri S-JKL 1.27.35 0.43.58
Kiljunen Emmi LS-37 KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virsu Antti KeU 1.01.10 0.00.00 84.77
2 Hongell Timo KoS 1.02.29 0.01.19 81.85
3 Harlamow Kim KoS 1.03.06 0.01.56 79.93
4 Paavola Kai KoS 1.03.55 0.02.45 77.80
5 Takamaa Mikko JalJa 1.04.49 0.03.39 75.63
6 Virkki Janne KeuKi 1.05.25 0.04.15 73.86
7 Hämäläinen Ari LS-37 1.09.13 0.08.03 68.78
8 Sorvari Niko RaVi 1.09.38 0.08.28 67.35
9 Pellinen Teppo JoKu 1.10.46 0.09.36 65.28
10 Lauronen Jarkko LaihLu 1.15.28 0.14.18 60.27
11 Kettunen Pyry SäynSa 1.19.03 0.17.53 56.65
Nurminen Janne Hiilto KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 40.20 0.00.00 80.16
2 Nurminen Ilkka Hiilto 41.39 0.01.19 76.79
3 Kankkunen Riku KuoSu 42.22 0.02.02 74.67
4 Sarkkinen Timo LaTa 43.26 0.03.06 72.04
5 Lehtinen Juhani SuJu 45.03 0.04.43 68.69
6 Toimela Niko LS-37 47.38 0.07.18 64.24
7 Mikkola Jarno Pohjant 50.33 0.10.13 59.84
8 Koltunov Vladimir LS-37 52.30 0.12.10 56.96
9 Kiuru Jani RaKaS 54.05 0.13.45 54.65
10 Karri Janne Raus 56.47 0.16.27 51.45
11 Ikola Timo LeSi 59.25 0.19.05 48.58
12 Koski Juha Kajo 1.06.07 0.25.47 43.14
13 Hihnala Tero Koovee 1.08.45 0.28.25 40.98
Voutilainen Arto JRV HYL -
Roininen Reijo JäPa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Mika RaVa 38.44 0.00.00 80.73
2 Pesu Raino Hiilto 40.46 0.02.02 76.20
2 Forsblom Vesa RR 40.46 0.02.02 76.20
4 Kyyrönen Samuli RR 41.14 0.02.30 74.35
5 Bondarenko Igor LS-37 41.47 0.03.03 72.88
6 Rantala Mika RaJu 41.53 0.03.09 72.22
7 Kamila Kai SuJu 42.57 0.04.13 69.95
8 Jokinen Heikki LS-37 44.13 0.05.29 67.49
9 Friman Sami HyRa 45.28 0.06.44 65.18
10 Klemettinen Vesa S-JKL 47.01 0.08.17 62.60
11 Ojala Kai S-2000 47.56 0.09.12 60.98
12 Myllykoski Pekka S-JKL 48.04 0.09.20 60.39
13 Lång Pekka KuoSu 49.51 0.11.07 57.82
14 Ojala Ari-Pekka TurSa 52.25 0.13.41 54.60
15 Nieminen Tomi RaVa 52.36 0.13.52 54.02
16 Marttinen Teijo Navi 52.41 0.13.57 53.55
17 Surakka Petteri HS 53.11 0.14.27 52.66
18 Rusanen Petri S-JKL 53.12 0.14.28 52.26
19 Karppinen Tom RaVa 55.23 0.16.39 49.83
20 Korhonen Mika SKVuoksi 55.33 0.16.49 49.31
21 Logvinchuk Aleksander LS-37 59.07 0.20.23 45.99
22 Hirvonen Petri EE 1.06.07 0.27.23 40.82
23 Piirainen Jyrki Raus 1.19.58 0.41.14 33.49
Saari Marko L-LL KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 43.17 0.00.00 74.39
2 Mäkinen Seppo S-2000 44.22 0.01.05 72.05
3 Östergård Patric Trian 45.13 0.01.56 70.19
4 Raudus Timo Eks 46.35 0.03.18 67.64
5 Mäki Pekka TarpSu 48.52 0.05.35 64.01
6 Kleemola Jouko Eks 50.25 0.07.08 61.58
7 Similä Juha SKVuoksi 50.41 0.07.24 60.80
8 Marttinen Tuomo IPR 51.02 0.07.45 59.94
9 Saari Ismo IPR 51.34 0.08.17 58.87
10 Turpiainen Janne HyRa 51.51 0.08.34 58.11
11 Gynther Kimmo IHR 53.49 0.10.32 55.56
12 Turunen Jari JuvU 54.04 0.10.47 54.87
13 Lindfors Max Trian 54.26 0.11.09 54.08
14 Ylilehto Jari MP 55.14 0.11.57 52.88
15 Höstman Stefan Malax 55.29 0.12.12 52.23
16 Kiljunen Juha LS-37 55.48 0.12.31 51.52
17 Lyyluoma Pasi SuJu 1.01.18 0.18.01 46.52
18 Laine Kari VaHa 1.02.44 0.19.27 45.09
19 Kinnari Jukka SuJu 1.03.52 0.20.35 43.93
20 Ketola Juha TP 1.11.49 0.28.32 38.75
21 Nykänen Timo SOC 1.18.32 0.35.15 35.14
Launonen Jarmo KeU KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 38.34 0.00.00 69.07
2 Sippola Asko KuortKu 40.10 0.01.36 65.21
3 Martikainen Pasi IPR 40.51 0.02.17 63.03
4 Enroth Ari RR 42.23 0.03.49 59.71
5 Ovaska Pertti EE 42.55 0.04.21 57.93
6 Penttinen Tapani Navi 49.29 0.10.55 49.35
7 Niemensivu Pekka KanSu 50.55 0.12.21 47.08
8 Ojala Hannu TarpSu 56.16 0.17.42 41.82
9 Viinikainen Mikko EsSu 59.06 0.20.32 39.06
10 Lehikoinen Aki S-JKL 1.04.06 0.25.32 35.32

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fincke Pekka VeVe 40.11 0.00.00 59.62
2 Juura Esa KanSu 41.35 0.01.24 56.75
3 Viilo Keijo TP 42.28 0.02.17 54.72
4 Kattelus Keijo VeVe 43.34 0.03.23 52.51
5 Peltonen Heikki IPR 45.40 0.05.29 49.31
6 Honkanen Reijo TurSa 50.19 0.10.08 44.04
7 Liikkanen Reima LaTa 55.32 0.15.21 39.26
8 Nuoranne Jussi LHR 57.38 0.17.27 37.20
9 Sjöblom Jarmo HinnYr 1.07.54 0.27.43 31.05
10 Aalto Timo TurSa 1.13.48 0.33.37 28.08
11 Laurila Timo JalJa 1.26.51 0.46.40 23.45

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 28.43 0.00.00 55.66
2 Saarinen Heikki SOC 30.16 0.01.33 52.28
3 Lakkala Ossi KuoSu 34.05 0.05.22 45.96
4 Pihlaja Antti Kristina 34.10 0.05.27 45.38
5 Lukkarinen Mikko Pohjant 35.21 0.06.38 43.41
6 Pökälä Pekka AR 36.04 0.07.21 42.10
7 Ollikainen Seppo IPR 36.29 0.07.46 41.18
8 Hirsimäki Raimo JäPa 37.22 0.08.39 39.78
9 Sundelin Rolf-Erik GIF 37.39 0.08.56 39.06
10 Majasaari Kari SuJu 39.34 0.10.51 36.76
11 Urpalainen Jukka MiehVi 40.02 0.11.19 35.93
12 Leinonen Markku KuoSu 41.26 0.12.43 34.33
13 Kaskinen Reino UlvUra 44.09 0.15.26 31.86
14 Lehtimäki Jorma LHR 46.24 0.17.41 29.97
15 Liukkala Pekka HauSi 52.28 0.23.45 26.20
Ojala Antti TurSa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 31.11 0.00.00 52.46
2 Juola Eero KoS 31.23 0.00.12 51.35
3 Ilkka Jarmo RaJu 35.16 0.04.05 45.00
4 Nurminen Heikki IPR 37.33 0.06.22 41.61
5 Ravattinen Pekka JoKu 37.49 0.06.38 40.67
6 Varonen Arto LeSi 46.39 0.15.28 32.44
7 Torvikoski Jouko JäPa 46.56 0.15.45 31.72
Sirola Risto KeU HYL -
Peltola Lasse SuJu HYL -
Turunen Kauko LS-37 KES -
Kesti Tapani KuortKu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kanerva Unto Jyry 36.32 0.00.00 41.66
2 Martikainen Arvo LS-37 37.17 0.00.45 39.59
3 Luukko Jukka LS-37 38.38 0.02.06 37.03
4 Häkkinen Tapani IPR 50.09 0.13.37 27.61
Kettunen Seppo Jyry KES -
Kuisla Raimo EE HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hertsbacka Henna PIF 53.52 0.00.00 88.65
2 Alexandersson Dina PIF 54.36 0.00.44 85.27
3 Koivunen Mari LamSä 58.03 0.04.11 78.15
4 Kurittu Kaisa Kalske 59.46 0.05.54 73.90
5 Jaako Niina LänRa 59.56 0.06.04 71.71
6 Komulainen Virpi Jyry 1.20.51 0.26.59 51.68
Rantanen Marja LamSä KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 46.05 0.00.00 78.81
2 Niittymäki Katri Hiilto 46.58 0.00.53 75.67
3 Häkkinen Riikka Hiilto 49.00 0.02.55 70.94
4 Niittymäki Johanna Koovee 50.27 0.04.22 67.36
5 Kaijanen Tytti LänRa 50.56 0.04.51 65.19
6 Lång Maija KuoSu 51.59 0.05.54 62.38
7 Jämsén Miia JRV 1.08.53 0.22.48 45.94
8 Salomaa Anne IPR 1.31.05 0.45.00 33.89

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korhonen Kirsi Navi 45.35 0.00.00 78.76
2 Roininen Anu JäPa 47.32 0.01.57 74.40
3 Yrjölä Ulla MuuRa 55.36 0.10.01 62.64
4 Rajasaari Kristiina RasKe 56.38 0.11.03 60.54
5 Halttunen Jonna Kalske 56.43 0.11.08 59.50
6 Arvela Kirsi LS-37 57.26 0.11.51 57.82
7 Lintula Kirsi Trian 1.02.27 0.16.52 52.32
8 Nurminen Henna Hiilto 1.03.50 0.18.15 50.34
9 Sundqvist Sari LS-37 1.05.25 0.19.50 48.30
10 Asikainen Nina KeU 1.09.19 0.23.44 44.80
11 Oksanen Anu SaPu 1.14.05 0.28.30 41.19

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 35.41 0.00.00 69.54
2 Antikainen Marja-Leena MSParma 38.27 0.02.46 63.16
3 Lassila Päivi RasTiimi 38.52 0.03.11 61.11
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 39.27 0.03.46 58.86
5 Erkkilä Marja RaJu 39.56 0.04.15 56.82
6 Koskinen Jaana RR 40.54 0.05.13 54.17
7 Laine Merja VaHa 41.00 0.05.19 52.74
8 Tirkkonen Liisa RaJu 48.04 0.12.23 43.88

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Sari OC-DUBHE 38.44 0.00.00 60.06
2 Rasimus Tuula S-JKL 39.23 0.00.39 56.86
3 Lumme Ritva LHR 41.19 0.02.35 52.09
4 Raatikainen Päivi SaPu 44.51 0.06.07 46.04
5 Mäkineste-Mäkelä Päivi SuJu 51.55 0.13.11 38.09

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 30.55 0.00.00 64.31
2 Sjöblom Hannele HinnYr 35.56 0.05.01 53.26
3 Anttila Sisko LamSä 41.07 0.10.12 44.73
4 Laurila Arja JalJa 41.40 0.10.45 42.35
5 Sairanen Maarit MSParma 47.00 0.16.05 35.96

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 36.06 0.00.00 33.49
2 Malmsten Beatrice Jyry 45.53 0.09.47 24.37
3 Pått Saga Minken 52.43 0.16.37 19.50

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 41.54 0.00.00 22.19
2 Tupitsa Mirjami Jyry 56.03 0.14.09 15.76
3 Ohramaa Tuula Jyry 1.07.21 0.25.27 12.42
4 Peltola Hilkka SuJu 1.18.25 0.36.31 10.08