FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Am-yö, K-P
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketonen Miikka KoS 44.29 0.00.00 62.93 62.04
2 Alasuvanto Joni KaJu 46.44 0.02.15 58.61 57.78
3 Isokoski Teppo KoS 46.57 0.02.28 57.06 56.26
4 Venetjoki Väinö KoS 48.32 0.04.03 53.97 53.20
5 Hongell Timo KoS 50.27 0.05.58 50.73 50.01
6 Koivumäki Olli KoS 52.16 0.07.47 47.82 47.14
7 Hongell Esa KoS 55.27 0.10.58 43.99 43.37
8 Myllymäki Kari KoS 1.04.44 0.20.15 36.76 36.24

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Kimmo HimU 50.09 0.00.00 29.45 27.93
2 Kangas Antti HimU 56.07 0.05.58 25.00 23.71
3 Taarna Terho KoS 58.48 0.08.39 22.61 21.44
Jussinmäki Ari HalTo HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 41.54 0.00.00 40.04 38.51
2 Kokkoniemi Tero RasTiimi 44.01 0.02.07 36.97 35.56
3 Hirvinen Markus KoS 48.00 0.06.06 32.86 31.60
4 Hautala Heikki NiS 59.43 0.17.49 25.57 24.59
5 Leppäniemi Jani VetU 1.16.56 0.35.02 19.19 18.46
6 Jussinmäki Tero HalTo 1.26.40 0.44.46 16.46 15.83

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 40.33 0.00.00 48.53 46.95
2 Tanttinen Ilkka KoS 44.38 0.04.05 41.89 40.53
3 Nivala Jarmo YlivKu 45.14 0.04.41 39.15 37.88
4 Jokela Harri NiS 45.51 0.05.18 36.48 35.30

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Vesa KPV 40.56 0.00.00
2 Tiainen Hannu NiS 44.24 0.03.28

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylhä Seppo KäTa 41.47 0.00.00 50.07 49.51
2 Helander Rolf OuHu 42.15 0.00.28 48.03 47.49
3 Lerssi Juha KPV 45.10 0.03.23 43.54 43.05
4 Junkala Eero KannUra 46.12 0.04.25 41.20 40.75
5 Korhonen Jukka RasTiimi 48.50 0.07.03 37.70 37.28
6 Koivumäki Kari KoS 50.57 0.09.10 34.90 34.51

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Mauno NiS 37.58 0.00.00 39.55 38.75
2 Konttila Sauli KannUra 43.28 0.05.30 33.25 32.57
3 Korpijärvi Asko KannUra 43.34 0.05.36 31.88 31.23
4 Ahlholm Kari NiS 1.01.23 0.23.25 21.71 21.27
Nurisalo Seppo KoS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivukangas Erkki KoS 40.10 0.00.00 32.37 30.72
2 Törmälä Samuli YlivKu 46.21 0.06.11 27.21 25.83
3 Kattilakoski Eero KPV 56.33 0.16.23 21.61 20.51
4 Pöyhönen Hannu VetU 1.00.39 0.20.29 19.51 18.52
4 Jussinmäki Mauri HalTo 1.00.39 0.20.29 19.51 18.52
Hongell Harri KoS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 39.57 0.00.00 19.10 19.01
2 Pajukangas Heikki KPV 45.34 0.05.37 15.49 15.42
3 Oja Jorma NiS 47.31 0.07.34 13.65 13.59

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkilä Mauno NiS 38.27 0.00.00 30.04 29.99
2 Hietalahti Aapo HalTo 41.39 0.03.12 26.70 26.65
3 Nieminen Mauno ViiSu 42.32 0.04.05 25.12 25.08
4 Jokela Vesa NiS 50.47 0.12.20 20.19 20.15
Linna Esko NivU KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 35.50 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivala Kari YlivKu 1.05.03 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Pietu NiS 51.17 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Pietari HalTo 19.08 0.00.00
2 Paaso Kaapo SievSi 21.07 0.01.59
3 Rannila Oskari VetU 32.07 0.12.59

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitto Johanna RasTiimi 44.11 0.00.00 47.53 46.93
2 Laitala Piia KaJu 46.15 0.02.04 43.70 43.15
3 Penttilä Marja KoS 49.02 0.04.51 39.62 39.12
4 Polso Anne VetU 50.43 0.06.32 36.75 36.29
5 Tiitto Katariina RasTiimi 51.29 0.07.18 34.67 34.23

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asmundela Maija KannUra 33.55 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuti Pirjo NiS 51.17 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 35.19 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekdahl Pirkko NiS 28.05 0.00.00
2 Taanila Sisko NiS 41.19 0.13.14

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 39.52 0.00.00
Lassila Eija VetU KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rannila Venla VetU 17.31 0.00.00
2 Myllymäki Matilda KoS 29.34 0.12.03
3 Tiainen Liinu NiS 30.32 0.13.01
4 Koskela Iina VetU 31.09 0.13.38