FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kilpailukalenteri
Vuosi Alue Laji Kilpailu
* = Lasten ratamestari on käynyt Lasten ja nuorten ratojen laatiminen –koulutuksen
Päivä Kilpailupäivän nimi Seurat Kilp. numero Laji Toiminnot
06.01.2018 Kansallinen Pikku-Syöte hisu SK Pohjantähti 23640 HS Tulokset
07.01.2018 Kansallinen Pikku-Syöte hisu SK Pohjantähti 23641 HS Tulokset
13.01.2018 Rieskarastit Joutsenon Kullervo 23991 HS Tulokset
14.01.2018 Rieskarastit Joutsenon Kullervo 23992 HS Tulokset
20.01.2018 Pahkan hisut pitkämatka ja Savo-Karjalan AM-kilpailu Sonkajärven Pahka 23577 HS Tulokset
20.01.2018 Avoin Lapin AM-sprintti Alatornion Pirkat 23975 HS Tulokset
20.01.2018 Avoin Lapin AM-sprinttiviesti Alatornion Pirkat 23976 HS
21.01.2018 Pahkan hisut keskimatka ja Savo-Karjalan AM-kilpailu Sonkajärven Pahka 23578 HS Tulokset
27.01.2018 Avoimet Kaakon, Uudenmaan ja Keski-Suomen AM-hiihtosuunnistuskilpailut, sprintti Luumäen Rasti 23580 HS Tulokset
27.01.2018 Avoimet Kaakon, Uudenmaan ja Keski-Suomen AM-hiihtosuunnistuskilpailut, keskimatka Luumäen Rasti 23581 HS Tulokset
28.01.2018 Avoimet Kaakon, Uudenmaan ja Keski-Suomen AM-hiihtosuunnistuskilpailut, pitkä Luumäen Rasti 23582 HS Tulokset
03.02.2018 HausKin Hisu 1 pv Hauhon Sisu 23584 HS Tulokset
03.02.2018 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu sprintti Iisu 23902 HS Tulokset
03.02.2018 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu parisprintti Iisu 23903 HS
03.02.2018 Avoin E-P:n ja ÖID:n hiihtosuunnistus sprintti Rasti-Kurikka 23939 HS Tulokset
03.02.2018 Avoin E-P:n ja Keski-Suomen hiihtosuunnistus parisprintti Rasti-Kurikka 23940 HS
04.02.2018 HausKin Hisu 2 pv Hauhon Sisu 23585 HS Tulokset
04.02.2018 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu pitkämatka Iisu 23904 HS Tulokset
10.02.2018 Falken indoor IK Falken 23969 S
17.02.2018 SM-hiihtosuunnistus keskimatka Sotkamon Jymy 23602 HS Tulokset
18.02.2018 SM-hiihtosuunnistus viesti Sotkamon Jymy 23603 HS
24.02.2018 SM-hiihtosuunnistus sprintti, karsinta Keravan Urheilijat 23186 HS Tulokset
24.02.2018 ÖID:n ja KP:n mestaruuskilpailut hiihtosuunnistuksessa Gamlakarleby IF
IK Kronan
23995 HS Tulokset
24.02.2018 SM-hiihtosuunnistus sprintti, finaali Keravan Urheilijat 24057 HS Tulokset
25.02.2018 SM-hiihtosuunnistus sprinttiviesti Keravan Urheilijat 23187 HS
03.03.2018 Kansallinen + KP am-sprintti Haapaveden Urheilijat
Nivalan Suunnistajat
Oulaisten Huima
23905 HS Tulokset
03.03.2018 Avoin KP am-sprinttiviesti Haapaveden Urheilijat
Nivalan Suunnistajat
Oulaisten Huima
23912 HS
03.03.2018 Latusuunnistus (Peruttu) Inkeroisten Terho 24048 HS
04.03.2018 Kansallinen + PP am-keskimatka Haapaveden Urheilijat
Nivalan Suunnistajat
Oulaisten Huima
23907 HS Tulokset
04.03.2018 EP:N AM-latusuunnistus Kauhajoen Karhu 24011 HS
10.03.2018 Alun talvirastit 1. päivä Alajärven Ankkurit 23954 HS Tulokset
11.03.2018 Alun talvirastit 2. päivä Alajärven Ankkurit 23955 HS Tulokset
24.03.2018 KPO Indoor Sprint 2018 Kokkolan Suunnistajat 24034 S
30.03.2018 Billnäsin keskimatka (Peruttu) Karjaan Ura 23754 S
30.03.2018 Lapin Lumirastit - sprintti Posion Pyrintö 23918 HS Tulokset
30.03.2018 FinTrailO esikisa Turun Metsänkävijät 23980 TS
31.03.2018 FinTrailO, TempO, WRE Turun Metsänkävijät 23909 TS
31.03.2018 FinTrailO, PreO1, WRE Turun Metsänkävijät 23910 TS
31.03.2018 SM-pitkä matka (viralliset tulokset) Posion Pyrintö 23919 HS Tulokset
31.03.2018 * Ahvenanmaan yöviesti - Åland Natt IF Åland
Tampereen Pyrintö
23930 S
31.03.2018 NightTempO Turun Metsänkävijät 23981 TS
31.03.2018 SM-pitkä matka (epäviralliset tulokset) Posion Pyrintö 24090 HS Tulokset
01.04.2018 FinTrailO, PreO2 Turun Metsänkävijät 23911 TS
01.04.2018 Lapin Lumirastit - keskimatka Posion Pyrintö 23920 HS Tulokset
01.04.2018 * Ahvenanmaan 2-päiväiset - Åland 2-dagars IF Åland
Tampereen Pyrintö
23931 S Tulokset
02.04.2018 * Ahvenanmaan 2-päiväiset - Åland 2-dagars IF Åland
Tampereen Pyrintö
23932 S Tulokset
02.04.2018 TrailO-viesti Turun Metsänkävijät 23982 TS
06.04.2018 Kevätyön Viesti, Viestiliiga 1/7 Turun Suunnistajat 23791 S
07.04.2018 Str8 Kevätkeskari Turun Suunnistajat 23792 S Tulokset
07.04.2018 Stadin tuplasprintti, aamupäivä Rasti-Jyry 23830 S Tulokset
07.04.2018 Stadin tuplasprintti, iltapäivä Rasti-Jyry 24046 S Tulokset
08.04.2018 XVIII Saaristorastit - Skärgårdsträffen (Peruttu) Pargas IF 23753 S
08.04.2018 Helsinki City O Rasti-Jyry 24041 S
13.04.2018 Salming-Sprint, WRE (EM- ja opiskelijoiden MM-näyttökilpailu) Helsingin Suunnistajat 24008 S Tulokset
14.04.2018 * Silja-Rastit Paimion Rasti 23782 S Tulokset
14.04.2018 Kapina-TempO Mäntsälän Urheilijat 23840 TS
15.04.2018 * Ankkurirastit, WRE Angelniemen Ankkuri 23798 S Tulokset
21.04.2018 * FinnSpring 2018, WRE Espoon Akilles
Leppävaaran Sisu
23286 S Tulokset
22.04.2018 FinnSpring-viesti 2018, Viestiliiga 2/7 Espoon Akilles
Leppävaaran Sisu
23287 S
28.04.2018 * RaPin vappukisa RastiPiikkiö 23985 S Tulokset
01.05.2018 * Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset Vehkalahden Veikot 23824 S Tulokset
01.05.2018 Vappurastit 2018 Tuusulan Voima-Veikot 23845 S Tulokset
05.05.2018 Rasti-Lukon Kevätkansalliset Rasti-Lukko 23702 S Tulokset
05.05.2018 * Powerpark sprintti Alahärmän Kisa
Lapuan Virkiä
23766 S Tulokset
05.05.2018 * 46. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 23869 S Tulokset
05.05.2018 Hakan keskimatka Valkeakosken Haka 23972 S Tulokset
06.05.2018 * Virkiän kevätkansallinen Alahärmän Kisa
Lapuan Virkiä
23767 S Tulokset
06.05.2018 * Puhtikaura-rastit Asikkalan Raikas 23815 S Tulokset
06.05.2018 * 46. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 23870 S Tulokset
06.05.2018 Karhurastit 2018 aamusprintti Rastikarhut 23877 S Tulokset
06.05.2018 Karhurastit 2018 iltapäiväsprintti (ilmoittatuminen aamusprintin kautta) Rastikarhut 23878 S Tulokset
06.05.2018 P-P AM-sprintti Koskelankylän Riento 23879 S Tulokset
06.05.2018 Sprinttiviesti Koskelankylän Riento 23880 S
06.05.2018 * Keurusrastit Keuruun Kisailijat 23896 S Tulokset
06.05.2018 Pre-O kansallinen 6.5.2018 Espoon Suunta 24052 TS
07.05.2018 Nuorten aluekilpailu Liedon Parma 24071 S
10.05.2018 Vasaman kevätkansallinen Suonenjoen Vasama 23747 S Tulokset
10.05.2018 Prisma-rastit Hiidenkiertäjät 23832 S Tulokset
10.05.2018 Helasuunnistus Kyrös-Rasti 23956 S Tulokset
10.05.2018 Eukkorastit SK Vuoksi 23974 S Tulokset
10.05.2018 * KPO-Viesti Vetelin Urheilijat 24042 S
10.05.2018 Lapin AM-sprintti Suunta 2000 24091 S Tulokset
10.05.2018 Lapin AM-sprinttiviesti Suunta 2000 24092 S
11.05.2018 LI Sisä-Suomen Rastipäivät Viitasaaren Suunta 23557 S Tulokset
11.05.2018 Kärppäjahti Kokkolan Suunnistajat 23895 S Tulokset
11.05.2018 AM-sprinttiviesti Paimion Rasti 23959 S
11.05.2018 AM-srinttiviesti (Peruttu) SK Vuoksi 24087 S
12.05.2018 LI Sisä-Suomen Rastipäivät Viitasaaren Suunta 23558 S Tulokset
12.05.2018 IK Kronans nationella IK Kronan 23590 S Tulokset
12.05.2018 * Rakas-rastit Raja-Karjalan Suunnistajat 23901 S Tulokset
12.05.2018 * 6. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus, EM-katsastus Hiiltomiehet 23942 PS Tulokset
12.05.2018 * 6. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus, EM-katsastus Hiiltomiehet 23943 PS Tulokset
12.05.2018 AM-viesti Paimion Rasti 23964 S
12.05.2018 Nuorten EM- ja MM-näyttökilpailu Helsingin Suunnistajat 24009 S Tulokset
13.05.2018 Hämeen AM-keskimatka ja HOK (Peruttu) Hämeenlinnan Suunnistajat 23790 S
13.05.2018 Nuorten EM- ja MM-näyttökilpailu, maastotesti Suomen Suunnistusliitto 24077 S
15.05.2018 Uudenmaan Alueen Oravapolkuviesti Hyvinkään Rasti 23864 S
15.05.2018 Nylands Ungdomsserietävling 1 OK 77 24135 S
17.05.2018 Am-keskimatka Espoon Suunta 23686 S Tulokset
18.05.2018 * Nuorten-Jukola 2018 esikisa Saarijärven Pullistus 23706 S Tulokset
19.05.2018 Kinkoriutan keskimatka, ap Suunta Jyväskylä 23667 S Tulokset
19.05.2018 Kinkoriutan keskimatka, ip Suunta Jyväskylä 23668 S Tulokset
19.05.2018 * Rajarastit ja AM-keskimatka, Kaakko Joutsenon Kullervo 23726 S Tulokset
19.05.2018 Särkänniemi-suunnistus Koovee 23749 S Tulokset
19.05.2018 * Savon Suunnan keskimatkat suppamaastossa 1-kisa Savon Suunta 23808 S Tulokset
19.05.2018 * Savon Suunnan keskimatkat suppamaastossa 2-kisa Savon Suunta 23820 S Tulokset
19.05.2018 Karkki-Rastit 2018 Karkki-Rasti 23834 S Tulokset
19.05.2018 Kannustalo-rastit, 1. osa Kannuksen Ura 24005 S Tulokset
19.05.2018 Kannustalo-rastit, 2. osa (ilmoittautuminen molempiin osiin 1. osan kautta) Kannuksen Ura 24006 S Tulokset
19.05.2018 Kainuun AM-sprintti Suomussalmen Rasti 24044 S Tulokset
19.05.2018 Kainuun AM-sprinttiviesti Suomussalmen Rasti 24045 S
19.05.2018 Kelterin viesti Iisu 24104 S
19.05.2018 Avoin Kalevan Kierroksen suunnistus Mynämäen Suunnistajat -52 24110 S
20.05.2018 * Rajarastit Joutsenon Kullervo 23727 S Tulokset
20.05.2018 Iisun kansallinen Iisu 23760 S Tulokset
20.05.2018 Raseborg vårtävling OK Raseborg 23855 S Tulokset
20.05.2018 ESI-JUKOLA Kangasala SK 23856 S Tulokset
20.05.2018 JoSeMoRa-rastit (Peruttu) Itä-Päijänteen Rasti 23863 S
20.05.2018 * E-P:n AM-keskimatka Rastiketut 23983 S Tulokset
20.05.2018 Nuorten MM- sekä EM-katsastus. Sarjat H/D 20 ja H/D 16 Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
24036 S Tulokset
20.05.2018 ÖIDM Stafett Närpes OK 24083 S
21.05.2018 Nuorten Aluekilpailu Turun Metsänkävijät 24128 S
22.05.2018 AM-keskimatka Satakunta Vallan Suunta 23261 S Tulokset
22.05.2018 Nylands ungdomsserietävling 2 IF Sibbo-Vargarna 24132 S
23.05.2018 * EP:n AM-Partio Teuvan Rivakka 23965 S
23.05.2018 AM-keskimatka, Päijät-häme Kärkölän Kisa-Veikot 24097 S Tulokset
26.05.2018 SM-keskimatka ja WRE-osakilpailu, karsinta Kouvolan Suunnistajat 22930 S Tulokset
26.05.2018 SM-keskimatka, finaali (viralliset tulokset, kaikki sarjat) Kouvolan Suunnistajat 24166 S Tulokset
26.05.2018 WRE-osakilpailu, finaali, keskimatka (H21 ja D21) Kouvolan Suunnistajat 24167 S Tulokset
27.05.2018 Kevätsuunnistus 2018 Kouvolan Suunnistajat 23556 S Tulokset
27.05.2018 SM sprinttiviesti Keravan Urheilijat 23857 S
27.05.2018 HPV kansallinen TS ja Uudenmaan AM-tarkuussuunnistus Helsingin Poliisi-Voimailijat 23923 TS
27.05.2018 * XXI Junnukisa Rasti-Nokia 24037 S
27.05.2018 Nuuksio-TempO Helsingin Suunnistajat 24095 TS
27.05.2018 Keu 100-haastesprinttiviesti Keravan Urheilijat 24107 S
29.05.2018 Oravapolkuviesti Vaasan Suunnistajat 23963 S
29.05.2018 Nylands Ungdomsserietävling 3 OK 77 24138 S
29.05.2018 Kymenlaakson NRC, 1. osakilpailu Vehkalahden Veikot 24152 S
30.05.2018 Am-keskimatka Sievin Sisu 24127 S Tulokset
03.06.2018 * Luumäki-rastit Luumäen Rasti 23765 S Tulokset
03.06.2018 Tanssikallio-rastit Jämsän Retki-Veikot 23967 S Tulokset
03.06.2018 Satakunnan Pyöräsuunnistus sprintti Nakkilan Wisa
Suosmeren Salpa
23993 PS Tulokset
03.06.2018 Satakunnan Pyöräsuunnistus keskimatka Nakkilan Wisa
Suosmeren Salpa
23994 PS Tulokset
03.06.2018 Varsinais-Suomen avoin AM-keskimatka Suomusjärven Sisu 24066 S Tulokset
03.06.2018 Jukolakenraali (Peruttu) Lynx 24096 S
03.06.2018 NÅID-dag, individuell IF Sibbo-Vargarna 24105 S Tulokset
03.06.2018 NÅID-dag, stafett IF Sibbo-Vargarna 24106 S
05.06.2018 Perho-rastit Perhon Kiri 23973 S Tulokset
06.06.2018 Am-partio Kankaanpään Suunnistajat 23817 S
07.06.2018 Avoin K-S:n AM-pyöräsuunnistus Itä-Päijänteen Rasti 24123 PS
08.06.2018 * Grano Games Tampereen Pyrintö 23866 S Tulokset
09.06.2018 Helsinki O-Games 1. päivä Helsingin Suunnistajat 23621 S Tulokset
09.06.2018 Tornionlaakson Rastipäivät, 1. päivä Länsi-Rajan Rasti 23732 S Tulokset
09.06.2018 * Pahkan kansallinen Sonkajärven Pahka 23802 S Tulokset
09.06.2018 Botnias nationell OK Botnia 23812 S Tulokset
09.06.2018 * Grano Games Tampereen Pyrintö 23867 S Tulokset
09.06.2018 SM-pyöräsuunnistus sprintti, WRE-osakilpailu Tampereen Pyrintö 23950 PS Tulokset
09.06.2018 JWOC2018 näyttökilpailu, Unkari, H/D20, keskimatka 9.6. ja pitkä matka 10.6. Suomen Suunnistusliitto 24049 S
10.06.2018 Helsinki O-Games 2. päivä Helsingin Suunnistajat 23622 S Tulokset
10.06.2018 Tornionlaakson Rastipäivät, 2. päivä Länsi-Rajan Rasti 23733 S Tulokset
10.06.2018 YKV Keskimatka Ylistaron Kilpa-Veljet 23807 S Tulokset
10.06.2018 * Grano Games Tampereen Pyrintö 23868 S Tulokset
10.06.2018 * Kevätkansalliset Kalajoen Junkkarit 23936 S Tulokset
10.06.2018 SM-pyöräsuunnistus pitkä matka (viralliset tulokset kaikki sarjat) Tampereen Pyrintö 23951 PS Tulokset
10.06.2018 Erkki Kohvakan muistosuunnistus ja K-S:n AM-keskimatka Kangasniemen Kalske 24053 S Tulokset
10.06.2018 Kainuun Am-keskimatka Rasti-Hyry 24056 S Tulokset
10.06.2018 WRE-osakilpailu, pitkä matka (H21) Tampereen Pyrintö 24200 PS Tulokset
11.06.2018 Keski-Suomen alue oravapolku Rasti E4 23957 S
12.06.2018 Hml Tarmon suunnistus 70-v., Hämeen avoin AM-keskimatka, HOK, Häme-cup Hämeenlinnan Tarmo 24080 S Tulokset
12.06.2018 Etelä-Karjalan Nuorten Rasticup SK Vuoksi 24173 S
13.06.2018 Äänekoski sprintti Rasti E4 23838 S Tulokset
13.06.2018 Keski-Suomen alue oravapolkuviesti Rasti E4 23958 S
14.06.2018 FORSSA GAMES Lounais-Hämeen Rasti 24004 S Tulokset
16.06.2018 Venlojen viesti Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
22029 S
17.06.2018 Jukolan viesti, Viestiliiga 3/7 Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
22030 S
18.06.2018 Kaakon ANRC Kouvolan Suunnistajat 24177 S
19.06.2018 Nuorten aluekilpailu ja lasten ja nuorten Kesä-Cup 1 Turun Suunnistajat 24143 S
21.06.2018 Kukkosuunnistus Laitilan Jyske 23861 S Tulokset
21.06.2018 Minkens nationella IF Minken 23883 S Tulokset
24.06.2018 AM-Erikoispitkä ja Juhannusrastit Perttelin Peikot 23738 S
25.06.2018 Lasten ja nuorten Kesäcup osakilpailu 2 Turun Suunnistajat 24144 S
26.06.2018 HOV Ikaalisten Nouseva-Voima 24050 S
26.06.2018 Avoin K-P:n am-partio Kaustisen Pohjan-Veikot 24161 S
27.06.2018 Decens Iltapika Suunta-Sepot 23841 S Tulokset
27.06.2018 ÖIDs Ekorrstigsfinal IF Femman 23968 S Tulokset
29.06.2018 Rinkelirastit 2018 Lappeen Riento 23842 S Tulokset
30.06.2018 Kesälaitumen Rastit Punkalaitumen Kunto 23713 S Tulokset
30.06.2018 Karjaa-rastit Karjaan Ura 23755 S Tulokset
30.06.2018 Rinkelirastit 2018 Lappeen Riento 23843 S Tulokset
30.06.2018 * Solf sommartävling/Sulvan kesäkisa Solf IK 23897 S Tulokset
01.07.2018 * Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23652 S Tulokset
01.07.2018 Kainuun Rastiviikko Avoimet sarjat/Open classes 1.7., 3.7., 5.7., 6.7. Kajaanin Suunnistajat 23691 S
02.07.2018 Lasten ja nuorten Kesä-Cup osakilpailu 3 Turun Suunnistajat 24145 S
03.07.2018 * Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23653 S Tulokset
05.07.2018 * Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23654 S Tulokset
06.07.2018 * Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23655 S Tulokset
07.07.2018 Lakiarastit Jalasjärven Jalas 23748 S Tulokset
07.07.2018 Hukkarastit Selkien Sisu 23941 S Tulokset
07.07.2018 * PySu-kansalliset, MM-katsastus, 1. pv Asikkalan Raikas 23961 PS Tulokset
07.07.2018 Sisu-TrailO, normaali Selkien Sisu 24170 TS
07.07.2018 Sisu-TrailO, tempo Selkien Sisu 24171 TS
08.07.2018 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23774 S Tulokset
08.07.2018 * PySu-kansalliset, MM-katsastus, 2. pv Asikkalan Raikas 23962 PS Tulokset
08.07.2018 Sisu-Trailo, normaali Selkien Sisu 24172 TS
09.07.2018 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23775 S Tulokset
09.07.2018 Lasten ja nuorten Kesä-Cup osakilpailu 4 Turun Suunnistajat 24146 S
11.07.2018 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23776 S Tulokset
11.07.2018 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 1 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
23825 S Tulokset
12.07.2018 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23777 S Tulokset
12.07.2018 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv.2 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
23826 S Tulokset
13.07.2018 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv.3 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
23827 S Tulokset
14.07.2018 Lakeuden viesti, Viestiliiga 4/7 Kauhavan Wisa 23948 S
15.07.2018 * Fin5-suunnistusviikko 1. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23672 S Tulokset
15.07.2018 Fin5-suunnistusviikko, Avoimet sarjat/Open classes, 15., 16., 18., 19., 20.7. Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23677 S
16.07.2018 * Fin5-suunnistusviikko 2. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23673 S Tulokset
18.07.2018 * Fin5-suunnistusviikko 3. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23674 S Tulokset
19.07.2018 * Fin5-suunnistusviikko 4. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23675 S Tulokset
20.07.2018 * Fin5-suunnistusviikko 5. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23676 S Tulokset
21.07.2018 SM-pyöräsuunnistus erikoispitkä OC-DUBHE 23960 PS Tulokset
22.07.2018 Satakunnan AM-sprintti, avoin Rasti-Lukko 24013 S Tulokset
22.07.2018 RiSu:n TempO Riihimäen Suunnistajat 24065 TS
23.07.2018 Lasten ja nuorten Kesä-Cup osakilpailu 5 Turun Suunnistajat 24147 S
27.07.2018 Tampere-suunnistuksen sprintti Koovee 23750 S Tulokset
27.07.2018 Tampere-suunnistus sprinttiviesti Koovee 24168 S
28.07.2018 Rastijahti Rasti 88 23608 S Tulokset
28.07.2018 * Lahti-Suunnistus 2018 Rastivarsat 23670 S Tulokset
28.07.2018 Tampere-suunnistus Koovee 23751 S Tulokset
28.07.2018 Kankaanpää-rastit Kankaanpään Suunnistajat 23818 S Tulokset
28.07.2018 Vesaisen rastipäivät ja Pohjois-Pohjanmaan AM-kilpailu, keskimatka Vesaisen Pojat 23885 S Tulokset
28.07.2018 Pielisrastit Nurmeksen Sepot 23978 S Tulokset
28.07.2018 Kainuun am-pitkä (Peruttu) Puolangan Ryhti 24205 S
29.07.2018 * Lahti-Suunnistus 2018 Rastivarsat 23671 S Tulokset
29.07.2018 Tampere-suunnistus Koovee 23752 S Tulokset
29.07.2018 Vesaisen rastipäivät, pitkämatka Vesaisen Pojat 23884 S Tulokset
29.07.2018 Pielisrastit Nurmeksen Sepot 23979 S Tulokset
30.07.2018 Lasten ja nuorten Kesä-Cup Finaali Turun Suunnistajat 24148 S
31.07.2018 E-P:n alueen oravapolkukilpailu Kortesjärven Järvi-Veikot 24211 S
01.08.2018 AM-sprintti avoin Keuruun Kisailijat 24209 S Tulokset
01.08.2018 Avoin Kaakon ANRV Kouvolan Suunnistajat 24220 S
04.08.2018 Varsinais-Suomen Rastipäivät Liedon Parma 23403 S Tulokset
04.08.2018 eGames 18 1.päivä Espoon Suunta 23687 S Tulokset
04.08.2018 Suomen Tunturisuunnistus 1. pv Alatornion Pirkat 23779 S
04.08.2018 ÖIDM lång - öppen/avoin IK Falken 23854 S Tulokset
05.08.2018 Varsinais-Suomen Rastipäivät Liedon Parma 23404 S Tulokset
05.08.2018 eGames 18 2.päivä Espoon Suunta 23688 S Tulokset
05.08.2018 Suomen Tunturisuunnistus 2. pv (ilmoittautuminen 1. pv:n kautta) Alatornion Pirkat 23780 S
05.08.2018 * Lasimäkisprint IX Kalvolan Keihäs 24043 S
06.08.2018 Etelä-Karjalan NRC Raja-Karjalan Suunnistajat 24203 S
09.08.2018 Kainuun avoin AM-partio (Peruttu) Kuhmon Peurat 24223 S
10.08.2018 FSOM sprint OK 77 24084 S Tulokset
11.08.2018 Am-pitkämatka Varsinais-Suomi ja Satakunta Laitilan Jyske 23170 S Tulokset
11.08.2018 * SM-Esikisa Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
23715 S Tulokset
11.08.2018 Hämeen AM-pitkä Oriveden Ponnistus 23729 S Tulokset
11.08.2018 Uudenmaan Am-pitkä Keimolan Kaiku
Rasti-Jyry
23828 S Tulokset
11.08.2018 * Kaakon AM, pitkä matka Vehkalahden Veikot 23847 S Tulokset
11.08.2018 Savo-Karjalan AM-pitkä Kalevan Rasti 23970 S Tulokset
11.08.2018 * Päijät-Häme pitkä matka Lammin Säkiä 24016 S Tulokset
11.08.2018 * FSOM långdistans OK 77 24085 S Tulokset
11.08.2018 E-P:n AM-pitkämatka Suunta Jurva 24094 S Tulokset
11.08.2018 K-S:n am-viesti Vaajakosken Terä 24159 S
11.08.2018 * K-P:n AM-pitkämatka RasTiimi 24192 S Tulokset
12.08.2018 * SYÖTE-Suunnistus Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
23716 S Tulokset
12.08.2018 Hämeen AM-viesti Oriveden Ponnistus 23730 S
12.08.2018 Uudenmaan Am-viesti Keimolan Kaiku
Rasti-Jyry
23829 S
12.08.2018 Kaakon AM, viesti Vehkalahden Veikot 23849 S
12.08.2018 Savo-Karjalan AM-viesti Kalevan Rasti 23971 S
12.08.2018 * Päijät-Häme viesti Lammin Säkiä 24017 S
12.08.2018 * FSOM stafett OK 77 24086 S
12.08.2018 K-S:N AM-pitkämatka Itä-Päijänteen Rasti 24149 S Tulokset
12.08.2018 Am-viesti, Satakunta Kiukaisten Urheilijat 24185 S
12.08.2018 * K-P:n Am-viesti RasTiimi 24193 S
12.08.2018 EP:n AM-viesti Laihian Luja 24201 S
14.08.2018 V-S:n AM Nuori Suunta-viesti Paimion Rasti 24217 S
15.08.2018 Uudenmaan ja Päijät-Hämeen AM-sprintti 2018 Järvenpään Palo 23851 S Tulokset
15.08.2018 Kymenlaakson NRC Kymin Suunnistajat 24208 S
18.08.2018 * Nuorten Jukola Saarijärven Pullistus 22027 S
18.08.2018 Raahe rastit, Keskimatka Saloisten Reipas 23805 S Tulokset
19.08.2018 * Kusiaismäen keskimatka Saarijärven Pullistus 23707 S Tulokset
19.08.2018 Raahe rastit, Pitkämatka Saloisten Reipas 23806 S Tulokset
19.08.2018 * Husqvarna-kisa IF Sibbo-Vargarna 23819 S Tulokset
19.08.2018 Avoin E-P:n pyöräsuunnistus sprintti Rasti-Kurikka 23996 PS Tulokset
19.08.2018 Avoin E-P:n aluemestaruus PySu parisprintti Rasti-Kurikka 23997 PS
19.08.2018 Keski-Pohjanmaan Maakuntasuunnistusviesti 2018 Kannuksen Ura 24007 S
19.08.2018 Tarkkuussuunnistus PreO Rajamäen Rykmentti 24093 TS
19.08.2018 Valio Play ® -suunnistus Kyrös-Rasti 24204 S
20.08.2018 Am-oravapolku Iitin Pyrintö 24218 S Tulokset
20.08.2018 Etelä-Karjalan ja Kymenlaakson NRC Luumäen Rasti 24219 S
21.08.2018 * NuoriSuunta henkilökohtainen RastiPiikkiö 24150 S
21.08.2018 Nylands ungdomsserietävling OK Orient 24232 S
22.08.2018 * Uudenmaan AOK Rastihaukat 23778 S Tulokset
25.08.2018 SM-pitkä matka ja WRE-osakilpailu, karsinta Navi 22676 S Tulokset
25.08.2018 Junnusuunnistus Valkeakosken Haka 24160 S
26.08.2018 SM-pitkä matka, finaali, viralliset tulokset kaikki sarjat Navi 22677 S Tulokset
26.08.2018 Muurame TrailO tempo Muuramen Rasti 24114 TS
26.08.2018 Muurame TrailO PreO Muuramen Rasti 24115 TS
26.08.2018 HongKong tuplaSprint Rasti-Vihti 24156 S Tulokset
26.08.2018 HongKong TuplaSprint Rasti-Vihti 24157 S Tulokset
26.08.2018 WRE-osakilpailu, finaali, pitkä matka, tulokset H21 ja D21 Navi 24272 S Tulokset
28.08.2018 Nylands Ungdomsserietävling Akilles OK 24233 S
31.08.2018 XXI Valopäärastit Eurajoen Veikot 24216 S
01.09.2018 Kaustinen 150 vuotta -juhlakansalliset Kaustisen Pohjan-Veikot 23804 S Tulokset
01.09.2018 * Pihkarastit Pihkaniskat 23809 S Tulokset
01.09.2018 SM-tarkkuussuunnistus 2018, tempo Nurmeksen Sepot 23899 TS
01.09.2018 SM-pyöräsuunnistus keskimatka, viralliset tulokset kaikki sarjat Kankaanpään Suunnistajat 23987 PS Tulokset
01.09.2018 KuUS-tuplasprintti, aamupäivä Kuusankosken Urheiluseura 24003 S Tulokset
01.09.2018 KuUS-tuplasprintti, iltapäivä Kuusankosken Urheiluseura 24215 S Tulokset
01.09.2018 SM-pyöräsuunnistus keskimatka, epäviralliset tulokset H21 Kankaanpään Suunnistajat 24326 PS Tulokset
02.09.2018 Jyvässprintti Suunta Jyväskylä 23666 S Tulokset
02.09.2018 TuplaSprintti 2018 aamupäivä Tuusulan Voima-Veikot 23865 S Tulokset
02.09.2018 SM-tarkkuussuunnistus 2018, normaali Nurmeksen Sepot 23900 TS
02.09.2018 KP:n ja ÖID:n avoin AM-sprintti (aamupäivä) Gamlakarleby IF
Kokkolan Suunnistajat
23929 S Tulokset
02.09.2018 SM-pyöräsuunnistusviesti Kankaanpään Suunnistajat 23988 PS
02.09.2018 Kansallinen sprintti (iltapäivä) Gamlakarleby IF
Kokkolan Suunnistajat
24226 S Tulokset
02.09.2018 TuplaSprintti 2018 iltapäivä Tuusulan Voima-Veikot 24336 S Tulokset
04.09.2018 Avoin Etelä-Pohjanmaan AM-sprintti Ähtärin Urheilijat 23989 S Tulokset
04.09.2018 Nylands ungdomsserietävling US6 IF Sibbo-Vargarna 24139 S
07.09.2018 * EP:n ja ÖID:n AM-yösuunnistus OK Kristina
Teuvan Rivakka
23966 S Tulokset
07.09.2018 Varsinais-Suomen AM-yösuunnistus Suomusjärven Sisu 24067 S Tulokset
07.09.2018 Avoin Keski-Pohjanmaan Am-yö Kalajoen Junkkarit 24070 S Tulokset
07.09.2018 Kaakon Yö Lappeen Riento 24202 S Tulokset
08.09.2018 Helsingin Poliisi Voimailijoiden kansallinen pitkän matkan kilpailu Helsingin Poliisi-Voimailijat 23742 S Tulokset
08.09.2018 Sieravuori- keskimatka ja Nuorten alueottelu (Varsinais-Suomi, Satakunta, Häme) Eura-Kauttuan Urheilijat 23844 S Tulokset
08.09.2018 1. osa, Am-keskimatka Liperin Taimi Suunnistus 23916 S Tulokset
08.09.2018 2. osa, Am-yö Liperin Taimi Suunnistus 23917 S Tulokset
08.09.2018 Eränetin yö (Peruttu) Kangasniemen Kalske 23946 S
08.09.2018 Aluemestaruus Sallan Karhut 24174 S Tulokset
08.09.2018 Kultaisen kompassin leiri Lynx 24186 S
08.09.2018 Kaakon avoin am-sprintti. Kymenlaakson sähkösprintti. Kouvolan Suunnistajat 24266 S Tulokset
09.09.2018 Syyskansalliset Lynx 23127 S Tulokset
09.09.2018 SM-sprintin 2019 esikisa aamupäivä Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
23544 S Tulokset
09.09.2018 SM-sprintin 2019 esikisa iltapäivä (Varsinais-Suomen ja Hämeen AM-sprintti) Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
23554 S Tulokset
09.09.2018 Kultainen kompassi cup -finaali Lynx 23977 S
09.09.2018 Lapin maakuntaviesti Sallan Karhut 24175 S
09.09.2018 Avoin ÖID:n keskimatka IF Brahe 24227 S Tulokset
09.09.2018 Kultainen kompassi cup -finaali, tulokset Lynx 24352 S Tulokset
15.09.2018 SM-viesti, Viestiliiga 6/7 Ounasvaaran Hiihtoseura 22709 S
16.09.2018 SM-sprintti ja WRE-osakilpailu, karsinta SK Pohjantähti 22697 S Tulokset
16.09.2018 SM-sprintti, finaali (viralliset tulokset kaikki sarjat) SK Pohjantähti 24367 S Tulokset
16.09.2018 WRE-osakilpailu, sprintti (tulokset H21 ja D21) SK Pohjantähti 24368 S Tulokset
18.09.2018 Am-yö, Uusimaa Pihkaniskat 24225 S Tulokset
18.09.2018 Keski-Suomen Am-yö Vihtavuoren Pamaus 24246 S Tulokset
19.09.2018 Hämeen AM-yö 2018 Hämeenlinnan Suunnistajat 24098 S Tulokset
19.09.2018 Satakunnan Aluemestaruuskilpailut yösuunnistuksessa Palo-88 24184 S
19.09.2018 AM Yö Haukiputaan Heitto 24243 S Tulokset
21.09.2018 SM-yö, H21 karsinta (ilmoittautuminen kaikkiin sarjoihin finaalin kautta) Hauhon Sisu 23536 S Tulokset
21.09.2018 Seikkailujen Yö 2018 Kangasala SK 24279 S
22.09.2018 SM-yö, finaali, viralliset tulokset, kaikki sarjat Hauhon Sisu 22715 S Tulokset
22.09.2018 SM-yö, finaali, epäviralliset tulokset H21 ja D21 Hauhon Sisu 24373 S Tulokset
23.09.2018 Mikonpäivän Sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 23871 S Tulokset
28.09.2018 Kainuun AM-yösuunnistus Kajaanin Suunnistajat 24068 S Tulokset
29.09.2018 Nuorisoviesti ja Nuorten Jukolan esikisa Turun Suunnistajat 23793 S
29.09.2018 Kaakon AM-partio (Peruttu) Raja-Karjalan Suunnistajat 24231 S
29.09.2018 Viestiliigan finaali Turun Suunnistajat 24245 S
29.09.2018 ÖID:n ja KP:n erikoispitkät, GIF:n 67:s 2-pnk Gamlakarleby IF 24265 S Tulokset
29.09.2018 EPSU AM tarkkuussuunnistuskilpailu Fyrrykyröössä Vähänkyrön Viesti 24360 TS
30.09.2018 Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 23922 S Tulokset
30.09.2018 Yliviitalan Erikoispitkä ja Etelä-Pohjanmaan AM-erikoispitkä Alahärmän Kisa 24359 S Tulokset
05.10.2018 Avoin Lapin AM-yö Suunta 2000 24355 S Tulokset
13.10.2018 Halikko-Viesti Angelniemen Ankkuri 23799 S
13.10.2018 Lasten Halikko Juoksu Angelniemen Ankkuri 23801 S
14.10.2018 SM-erikoispitkä matka, viralliset tulokset kaikki sarjat Angelniemen Ankkuri 22720 S Tulokset
14.10.2018 SM-erikoispitkä matka, epäviralliset tulokset H21 ja D21 Angelniemen Ankkuri 24392 S Tulokset
20.10.2018 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 23926 S Tulokset
20.10.2018 Satakunta AM-tarkkuussuunnistus ja kansallinen Suunta-Sepot 24358 TS
03.11.2018 Raatojuoksu 2018 IF Sibbo-Vargarna 24382 S
08.12.2018 Ensilumen Hisu (Peruttu) Kuusamon Erä-Veikot 24365 HS
09.12.2018 Ensilumen Hisu (Peruttu) Kuusamon Erä-Veikot 24366 HS