FIN GB SWE
IRMA inloggning
Tävlingskalender
År Region Gren Tävling
* = Tävlingens banläggare för barn är tränad för barn banor
Dag Namn på tävlingsdag Föreningar Tävl.nummer Gren Funktioner
30.03.2019 Billnäsin keskimatka Karjaan Ura 24222 O
06.04.2019 Stadisprintti Rasti-Jyry 24292 O
07.04.2019 Falken sprint I IK Falken 24375 O
07.04.2019 Falken sprint II IK Falken 24376 O
12.04.2019 Kevätyön Viesti Turun Suunnistajat 24275 O
13.04.2019 Karhurastit 2019 Rastikarhut 24329 O
14.04.2019 Ankkurirastit Angelniemen Ankkuri 24287 O
19.04.2019 XIX Saaristorastit - Skärgårdsträffen Pargas IF 24301 O
20.04.2019 FinnSpring Paimion Rasti 23784 O
21.04.2019 FinnSpring Viesti Paimion Rasti 23785 O
27.04.2019 Kevätkansalliset Kalajoen Junkkarit 24405 O
28.04.2019 Tuplasprintti Rasti-Jussit 24389 O
01.05.2019 Vappurastit 2019 Tuusulan Voima-Veikot 24314 O
01.05.2019 Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset Vehkalahden Veikot 24321 O
04.05.2019 Virkiän kevätkansallinen Lapuan Virkiä 24247 O
04.05.2019 Rakas-rastit (pitkä) Raja-Karjalan Suunnistajat 24259 O
04.05.2019 47. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 24316 O
04.05.2019 Kevätkukkarastit Rasti E4 24414 O
05.05.2019 Virkiän kevätkansallinen Lapuan Virkiä 24248 O
05.05.2019 47. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 24317 O
05.05.2019 Eräpirkat Mäntän Seudun Eräpirkat 24415 O
06.05.2019 Varsinais-Suomen avoin Am-keskimatka Liedon Parma 24356 O
11.05.2019 IK Kronans nationella IK Kronan 24237 O
11.05.2019 Rastijahti Rasti 88 24257 O
11.05.2019 Pohjantähti-rastit 1.pv SK Pohjantähti 24302 O
11.05.2019 Hakan keskimatka Valkeakosken Haka 24311 O
11.05.2019 Keljonkankaan keskimatka Suunta Jyväskylä 24348 O
12.05.2019 AM-keskimatka Inkeroisten Terho 24267 O
12.05.2019 Pohjantähti-rastit 2.pv SK Pohjantähti 24303 O
15.05.2019 Am-keskimatka Hyvinkään Rasti 24306 O
18.05.2019 Kevätsuunnistus pitkämatka Kouvolan Suunnistajat 24268 O
18.05.2019 Särkänniemi-suunnistus Koovee 24341 O
18.05.2019 Nuorten EM- ja MM-, sekä aikuisten MC-sprinttinäyttökilpailu Rasti-Lukko 24393 O
19.05.2019 SM-sprinttiviesti Rasti-Lukko 23787 O
19.05.2019 kevätsuunnistus keskimatka Kouvolan Suunnistajat 24269 O
19.05.2019 Hissin kevätkansallinen 2019 Hämeenlinnan Suunnistajat 24318 O
21.05.2019 Avoin AM-keskimatka Rastikarhut 24328 O
24.05.2019 Grano Games Tampereen Pyrintö 24212 O
25.05.2019 AM-erikoispitkä Rasti 88 24142 O
25.05.2019 Grano Games Tampereen Pyrintö 24214 O
25.05.2019 Karkki-Rastit 2019 Karkki-Rasti 24264 O
25.05.2019 Kansallinen, keskimatka Anttolan Urheilijat 24290 O
25.05.2019 Kelterin viesti Iisu 24293 O
26.05.2019 Grano Games Tampereen Pyrintö 24213 O
26.05.2019 Hollolarastit 2019 Hollolan Urheilijat -46 24280 O
26.05.2019 Kansallinen, pitkä matka Anttolan Urheilijat 24291 O
26.05.2019 Avoin kansallinen Pohjois-Suomen mestaruuspitkämatka Iisu 24294 O
26.05.2019 AM keskimatka Ylistaron Kilpa-Veljet 24313 O
30.05.2019 Prisma-rastit Hiidenkiertäjät 24295 O
30.05.2019 Helasuunnistus Ikaalisten Nouseva-Voima 24319 O
30.05.2019 KPO-viesti OK Botnia 24372 O
30.05.2019 Kiuruvesi-Rastit Kiuruveden Urheilijat 24408 O
02.06.2019 Kansallinen pitkämatka, SM-esikisa Oriveden Ponnistus 24278 O
02.06.2019 Luumäki-rastit Luumäen Rasti 24288 O
08.06.2019 Helsinki O-Games, 1 päivä Helsingin Suunnistajat 24281 O
08.06.2019 Orienteering World Cup Round 1, Middle distance Helsingin Suunnistajat 24283 O
08.06.2019 Tornionlaakson Rastipäivät, 1. pv Alatornion Pirkat 24344 O
08.06.2019 Kevyt Olo -rastit Iisalmen Visa 24391 O
09.06.2019 Helsinki O-Games, 2 päivä Helsingin Suunnistajat 24282 O
09.06.2019 Otrienteering World Cup Round 1, Chase start Helsingin Suunnistajat 24284 O
09.06.2019 XXII Junnukisat Rasti-Nokia 24305 O
09.06.2019 Tornionlaakson Rastipäivät, 2. pv Alatornion Pirkat 24345 O
11.06.2019 Orienteering World Cup Round 1, Sprint Relay Helsingin Suunnistajat 24285 O
11.06.2019 AM-keskimatka ja HOK Epilän Esa 24354 O
15.06.2019 Venlojen viesti Kangasala SK 22047 O
16.06.2019 Jukolan viesti Kangasala SK 22573 O
20.06.2019 Kukkosuunnistus Laitilan Jyske 24343 O
21.06.2019 MM-katsastus, pitkä matka Kalevan Rasti 24312 O
23.06.2019 Keskimatkan MM-katsastus Suonenjoen Vasama 24304 O
26.06.2019 Decens Iltapika Suunta-Sepot 24378 O
29.06.2019 SM-keskimatka Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
22920 O
29.06.2019 Karjaa -rastit Karjaan Ura 24240 O
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu Sotkamon Jymy 24162 O Anmäl dig
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko Avoimet sarjat/Open classes 30.6., 2.7., 4.7., 5.7. Sotkamon Jymy 24169 O Anmäl dig
30.06.2019 Kesälaitumen Rastit Punkalaitumen Kunto 24298 O
02.07.2019 Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Sotkamon Jymy 24163 O Anmäl dig
04.07.2019 Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Sotkamon Jymy 24164 O Anmäl dig
05.07.2019 Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Sotkamon Jymy 24165 O Anmäl dig
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 1.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24178 O Anmäl dig
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko; Avoimet sarjat/Open classes 14.7./15.7./17.7./18.7./19.7.2019 Kuopion Suunnistajat 24199 O Anmäl dig
15.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 2.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24179 O Anmäl dig
17.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 3.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24180 O Anmäl dig
18.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 4.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24181 O Anmäl dig
19.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 5.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24182 O Anmäl dig
21.07.2019 Peikkorastit Perttelin Peikot 24324 O
24.07.2019 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 1 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
24369 O
24.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24383 O
25.07.2019 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 2 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
24370 O
25.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24384 O
26.07.2019 42. Lahti-Suunnistus, sprintti Lahden Suunnistajat-37 24252 O
26.07.2019 Tampere-suunnistus sprintti Koovee 24338 O
26.07.2019 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 3 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
24371 O
27.07.2019 Sisä-Suomen Rastipäivät Saarijärven Pullistus 24206 O
27.07.2019 42. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37 24253 O
27.07.2019 Tampere-suunnistus Koovee 24339 O
27.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24385 O
28.07.2019 Sisä-Suomen Rastipäivät Saarijärven Pullistus 24207 O
28.07.2019 42. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37 24254 O
28.07.2019 Tampere-suunnistus Koovee 24340 O
28.07.2019 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
24386 O
03.08.2019 Suomen Tunturisuunnistus 1 pv. Länsi-Rajan Rasti 24260 O
03.08.2019 Rinkelirastit 2109 Lappeen Riento 24322 O
04.08.2019 Suomen Tunturisuunnistus 2 pv. Länsi-Rajan Rasti 24261 O
04.08.2019 Rinkelirastit 2019 Lappeen Riento 24323 O
04.08.2019 Öppen ÖID-långdistans/Avoin ÖID-pitkämatka Solf IK 24390 O
10.08.2019 Kaakon AM-pitkämatka Luumäen Rasti 24296 O
10.08.2019 SM-Esikisa (pitkä) ja Satakunnan AM-pitkä Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24307 O
10.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM keskimatka Haukiputaan Heitto 24332 O
10.08.2019 Savo-Karjalan am-pitkä Nurmeksen Sepot 24403 O
11.08.2019 Kaakon AM-viesti Luumäen Rasti 24297 O
11.08.2019 Satakunnan AM-viesti Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24308 O
11.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM viesti Haukiputaan Heitto 24333 O
11.08.2019 Savo-Karjalan am-viesti Nurmeksen Sepot 24404 O
17.08.2019 AM-pitkä Kyrös-Rasti 24188 O
17.08.2019 Kärppäjahti 2019 Kokkolan Suunnistajat 24406 O
18.08.2019 AM-viesti Kyrös-Rasti 24189 O
18.08.2019 TuplaSprintti 2019 Tuusulan Voima-Veikot 24315 O
18.08.2019 Kainuun AM-pitkä Kajaanin Suunnistajat 24427 O
24.08.2019 Nuorten Jukola Turun Suunnistajat 23120 O
24.08.2019 Pitkämatka Paimion Rasti 24119 O
25.08.2019 V-S:n Viestimestaruus Paimion Rasti 24120 O
25.08.2019 Husqvarna-kisa IF Sibbo-Vargarna 24334 O
31.08.2019 eGames 2019 1. päivä Espoon Akilles
Espoon Suunta
24235 O
31.08.2019 KuUS tuplakeskimatka aamupäivä Kuusankosken Urheiluseura 24420 O
31.08.2019 KuUS tuplakeskimatka iltapäivä Kuusankosken Urheiluseura 24421 O
01.09.2019 eGames 2019 2.päivä Espoon Akilles
Espoon Suunta
24236 O
01.09.2019 Tykkimäki tuplasprintti 1 Kouvolan Suunnistajat 24270 O
01.09.2019 Tykkimäki tuplasprintti 2 Kouvolan Suunnistajat 24271 O
01.09.2019 Jyvässprintti Suunta Jyväskylä 24349 O
07.09.2019 SM-pitkä matka, karsinta Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
24039 O
08.09.2019 SM-pitkä matka, finaali Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
22865 O
13.09.2019 Avoin E-P:n ja ÖID:n Am-Yö Rasti-Kurikka 24409 O
13.09.2019 Avoin Kainuun AM-yö Sotkamon Jymy 24428 O
14.09.2019 XXIV Mikonpäivän sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 24398 O
14.09.2019 Kultainen kompassi -cup leiri Tampereen Pyrintö 24399 O
15.09.2019 Kultainen kompassi -cup finaali Tampereen Pyrintö 24400 O
15.09.2019 Kultainen kompassi -cup kansallinen keskimatka Tampereen Pyrintö 24402 O
18.09.2019 Am-yö Lynx 24274 O
21.09.2019 SM-viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22791 O
22.09.2019 SM-sprintti Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
22825 O
27.09.2019 SM-yö, H21-sarjan karsinta Jämsän Retki-Veikot 24040 O
28.09.2019 SM-yö, finaali Jämsän Retki-Veikot 22811 O
05.10.2019 Nuorisoviesti Turun Suunnistajat 24276 O
06.10.2019 Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 24381 O
20.10.2019 SM-erikoispitkä Pihkaniskat 22972 O
26.10.2019 Halikko Viesti Angelniemen Ankkuri 24299 O
26.10.2019 Lasten Halikko juoksu Angelniemen Ankkuri 24300 O
27.10.2019 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 24320 O
23.05.2020 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Suunta Jyväskylä 23781 O
13.06.2020 Venlojen viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22044 O
14.06.2020 Jukolan viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22043 O
15.08.2020 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Navi 23060 O
05.09.2020 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23644 O
06.09.2020 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23646 O
19.09.2020 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Rasti 88 23609 O
20.09.2020 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Angelniemen Ankkuri 23800 O
25.09.2020 SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 23794 O
26.09.2020 SM-yösuunnistus, finaali (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 24000 O
10.10.2020 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Oriveden Ponnistus 23875 O
29.05.2021 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Turun Suunnistajat 23789 O
19.06.2021 Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 O
20.06.2021 Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 O
04.09.2021 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
23761 O
05.09.2021 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
24002 O
11.09.2021 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Navi 23816 O
12.09.2021 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Juvan Urheilijat 23821 O
24.09.2021 SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 24001 O
25.09.2021 SM-yösuunnistus, finaali (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 23850 O
16.10.2021 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Tampereen Pyrintö 23873 O
18.06.2022 Jukolan viesti OK Trian 23947 O
17.06.2023 Jukolan viesti Kauhavan Wisa
Lapuan Virkiä
23952 O