FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kilpailukalenteri
Vuosi Alue Laji Kilpailu
* = Lasten ratamestari on käynyt Lasten ja nuorten ratojen laatiminen –koulutuksen
Päivä Kilpailupäivän nimi Seurat Kilp. numero Laji Toiminnot
21.08.2018 * NuoriSuunta henkilökohtainen RastiPiikkiö 24150 S
21.08.2018 Nylands ungdomsserietävling OK Orient 24232 S
22.08.2018 * Uudenmaan AOK Rastihaukat 23778 S
25.08.2018 SM-pitkä matka ja WRE-osakilpailu, karsinta Navi 22676 S Tulokset
25.08.2018 Junnusuunnistus Valkeakosken Haka 24160 S
26.08.2018 SM-pitkä matka, finaali, viralliset tulokset kaikki sarjat Navi 22677 S Tulokset
26.08.2018 HongKong tuplaSprint Rasti-Vihti 24156 S Tulokset
26.08.2018 HongKong TuplaSprint Rasti-Vihti 24157 S Tulokset
26.08.2018 WRE-osakilpailu, finaali, pitkä matka, tulokset H21 ja D21 Navi 24272 S Tulokset
28.08.2018 Nylands Ungdomsserietävling Akilles OK 24233 S
31.08.2018 XXI Valopäärastit Eurajoen Veikot 24216 S
01.09.2018 Kaustinen 150 vuotta -juhlakansalliset Kaustisen Pohjan-Veikot 23804 S Tulokset
01.09.2018 * Pihkarastit Pihkaniskat 23809 S Tulokset
01.09.2018 KuUS-tuplasprintti, aamupäivä Kuusankosken Urheiluseura 24003 S Tulokset
01.09.2018 KuUS-tuplasprintti, iltapäivä Kuusankosken Urheiluseura 24215 S Tulokset
02.09.2018 Jyvässprintti Suunta Jyväskylä 23666 S Tulokset
02.09.2018 TuplaSprintti 2018 aamupäivä Tuusulan Voima-Veikot 23865 S Tulokset
02.09.2018 KP:n ja ÖID:n avoin AM-sprintti (aamupäivä) Gamlakarleby IF
Kokkolan Suunnistajat
23929 S Tulokset
02.09.2018 Kansallinen sprintti (iltapäivä) Gamlakarleby IF
Kokkolan Suunnistajat
24226 S Tulokset
02.09.2018 TuplaSprintti 2018 iltapäivä Tuusulan Voima-Veikot 24336 S Tulokset
04.09.2018 Avoin Etelä-Pohjanmaan AM-sprintti Ähtärin Urheilijat 23989 S Tulokset
04.09.2018 Nylands ungdomsserietävling US6 IF Sibbo-Vargarna 24139 S
07.09.2018 * EP:n ja ÖID:n AM-yösuunnistus OK Kristina
Teuvan Rivakka
23966 S Tulokset
07.09.2018 Varsinais-Suomen AM-yösuunnistus Suomusjärven Sisu 24067 S Tulokset
07.09.2018 Avoin Keski-Pohjanmaan Am-yö Kalajoen Junkkarit 24070 S Tulokset
07.09.2018 Kaakon Yö Lappeen Riento 24202 S Tulokset
08.09.2018 Helsingin Poliisi Voimailijoiden kansallinen pitkän matkan kilpailu Helsingin Poliisi-Voimailijat 23742 S Tulokset
08.09.2018 Sieravuori- keskimatka ja Nuorten alueottelu (Varsinais-Suomi, Satakunta, Häme) Eura-Kauttuan Urheilijat 23844 S Tulokset
08.09.2018 1. osa, Am-keskimatka Liperin Taimi Suunnistus 23916 S Tulokset
08.09.2018 2. osa, Am-yö Liperin Taimi Suunnistus 23917 S Tulokset
08.09.2018 Eränetin yö (Peruttu) Kangasniemen Kalske 23946 S
08.09.2018 Aluemestaruus Sallan Karhut 24174 S
08.09.2018 Kultaisen kompassin leiri Lynx 24186 S
08.09.2018 Kaakon avoin am-sprintti. Kymenlaakson sähkösprintti. Kouvolan Suunnistajat 24266 S Tulokset
09.09.2018 Syyskansalliset Lynx 23127 S Tulokset
09.09.2018 SM-sprintin 2019 esikisa aamupäivä Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
23544 S Tulokset
09.09.2018 SM-sprintin 2019 esikisa iltapäivä (Varsinais-Suomen ja Hämeen AM-sprintti) Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
23554 S Tulokset
09.09.2018 Kultainen kompassi cup -finaali Lynx 23977 S
09.09.2018 Lapin maakuntaviesti Sallan Karhut 24175 S
09.09.2018 Avoin ÖID:n keskimatka IF Brahe 24227 S
09.09.2018 Kultainen kompassi cup -finaali, tulokset Lynx 24352 S Tulokset
15.09.2018 SM-viesti, Viestiliiga 6/7 Ounasvaaran Hiihtoseura 22709 S
16.09.2018 SM-sprintti ja WRE-osakilpailu, karsinta SK Pohjantähti 22697 S Tulokset
16.09.2018 SM-sprintti, finaali (viralliset tulokset kaikki sarjat) SK Pohjantähti 24367 S Tulokset
16.09.2018 WRE-osakilpailu, sprintti (tulokset H21 ja D21) SK Pohjantähti 24368 S Tulokset
18.09.2018 Am-yö, Uusimaa Pihkaniskat 24225 S
18.09.2018 Keski-Suomen Am-yö Vihtavuoren Pamaus 24246 S
19.09.2018 Hämeen AM-yö 2018 Hämeenlinnan Suunnistajat 24098 S
19.09.2018 Satakunnan Aluemestaruuskilpailut yösuunnistuksessa Palo-88 24184 S
19.09.2018 AM Yö Haukiputaan Heitto 24243 S
21.09.2018 SM-yö, H21 karsinta (ilmoittautuminen kaikkiin sarjoihin finaalin kautta) Hauhon Sisu 23536 S
21.09.2018 Seikkailujen Yö 2018 Kangasala SK 24279 S
22.09.2018 SM-yö, finaali Hauhon Sisu 22715 S
23.09.2018 Mikonpäivän Sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 23871 S
28.09.2018 Kainuun AM-yösuunnistus Kajaanin Suunnistajat 24068 S Ilmoittaudu
29.09.2018 Nuorisoviesti ja Nuorten Jukolan esikisa Turun Suunnistajat 23793 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
29.09.2018 Kaakon AM-partio Raja-Karjalan Suunnistajat 24231 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
29.09.2018 Viestiliigan finaali Turun Suunnistajat 24245 S Ilmoita viestijoukkue Ilmoita viestihalukkuus
29.09.2018 ÖID:n ja KP:n erikoispitkät, GIF:n 67:s 2-pnk Gamlakarleby IF 24265 S Ilmoittaudu
30.09.2018 Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 23922 S Ilmoittaudu
30.09.2018 Yliviitalan Erikoispitkä ja Etelä-Pohjanmaan AM-erikoispitkä Alahärmän Kisa 24359 S Ilmoittaudu
05.10.2018 Avoin Lapin AM-yö Suunta 2000 24355 S Ilmoittaudu
13.10.2018 Halikko-Viesti Angelniemen Ankkuri 23799 S
13.10.2018 Lasten Halikko Juoksu Angelniemen Ankkuri 23801 S Ilmoittaudu
14.10.2018 SM-erikoispitkä matka Angelniemen Ankkuri 22720 S Ilmoittaudu
20.10.2018 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 23926 S Ilmoittaudu
20.04.2019 FinnSpring Paimion Rasti 23784 S
21.04.2019 FinnSpring Viesti Paimion Rasti 23785 S
12.05.2019 AM-keskimatka Inkeroisten Terho 24267 S
19.05.2019 SM-sprinttiviesti Rasti-Lukko 23787 S
21.05.2019 Avoin AM-keskimatka Rastikarhut 24328 S
15.06.2019 Venlojen viesti Kangasala SK 22047 S
16.06.2019 Jukolan viesti Kangasala SK 22573 S
29.06.2019 SM-keskimatka Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
22920 S
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu Sotkamon Jymy 24162 S Ilmoittaudu
30.06.2019 Kainuun Rastiviikko Avoimet sarjat/Open classes 30.6., 2.7., 4.7., 5.7. Sotkamon Jymy 24169 S Ilmoittaudu
02.07.2019 Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Sotkamon Jymy 24163 S Ilmoittaudu
04.07.2019 Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Sotkamon Jymy 24164 S Ilmoittaudu
05.07.2019 Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Sotkamon Jymy 24165 S Ilmoittaudu
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 1.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24178 S Ilmoittaudu
14.07.2019 Fin5-suunnistusviikko; Avoimet sarjat/Open classes 14.7./15.7./17.7./18.7./19.7.2019 Kuopion Suunnistajat 24199 S Ilmoittaudu
15.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 2.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24179 S Ilmoittaudu
17.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 3.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24180 S Ilmoittaudu
18.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 4.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24181 S Ilmoittaudu
19.07.2019 Fin5-suunnistusviikko 5.osakilpailu Kuopion Suunnistajat 24182 S Ilmoittaudu
10.08.2019 Kaakon AM-pitkämatka Luumäen Rasti 24296 S
10.08.2019 SM-Esikisa (pitkä) ja Satakunnan AM-pitkä Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24307 S
10.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM keskimatka Haukiputaan Heitto 24332 S
11.08.2019 Kaakon AM-viesti Luumäen Rasti 24297 S
11.08.2019 Satakunnan AM-viesti Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
24308 S
11.08.2019 Pohjois-Pohjanmaan AM viesti Haukiputaan Heitto 24333 S
17.08.2019 AM-pitkä Kyrös-Rasti 24188 S
18.08.2019 AM-viesti Kyrös-Rasti 24189 S
24.08.2019 Nuorten Jukola Turun Suunnistajat 23120 S
07.09.2019 SM-pitkä matka, karsinta Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
24039 S
08.09.2019 SM-pitkä matka, finaali Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
22865 S
21.09.2019 SM-viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22791 S
22.09.2019 SM-sprintti Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
22825 S
27.09.2019 SM-yö, H21-sarjan karsinta Jämsän Retki-Veikot 24040 S
28.09.2019 SM-yö, finaali Jämsän Retki-Veikot 22811 S
20.10.2019 SM-erikoispitkä Pihkaniskat 22972 S
26.10.2019 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 24320 S
23.05.2020 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Suunta Jyväskylä 23781 S
13.06.2020 Venlojen viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22044 S
14.06.2020 Jukolan viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22043 S
15.08.2020 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Navi 23060 S
05.09.2020 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23644 S
06.09.2020 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Kankaanpään Suunnistajat
Siikaisten Sisu
23646 S
19.09.2020 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Rasti 88 23609 S
20.09.2020 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Angelniemen Ankkuri 23800 S
25.09.2020 SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 23794 S
26.09.2020 SM-yösuunnistus, finaali (ajankohta vahvistamatta) Kalevan Rasti 24000 S
10.10.2020 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Oriveden Ponnistus 23875 S
29.05.2021 SM-keskimatka (ajankohta vahvistamatta) Turun Suunnistajat 23789 S
19.06.2021 Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 S
20.06.2021 Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 S
04.09.2021 SM-pitkä matka, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
23761 S
05.09.2021 SM-pitkä matka, finaali (ajankohta vahvistamatta) Rasti E4
Saarijärven Pullistus
24002 S
11.09.2021 SM-viesti (ajankohta vahvistamatta) Navi 23816 S
12.09.2021 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Juvan Urheilijat 23821 S
24.09.2021 SM-yösuunnistus, H21 karsinta (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 24001 S
25.09.2021 SM-yösuunnistus, finaali (ajankohta vahvistamatta) Vehkalahden Veikot 23850 S
16.10.2021 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Tampereen Pyrintö 23873 S
18.06.2022 Jukolan viesti OK Trian 23947 S
17.06.2023 Jukolan viesti Kauhavan Wisa
Lapuan Virkiä
23952 S