FIN GB SWE
IRMA inloggning
Tävlingskalender
År Region Gren Tävling
* = Tävlingens banläggare för barn är tränad för barn banor
Dag Namn på tävlingsdag Föreningar Tävl.nummer Gren Funktioner
24.06.2017 * Vuokatin Juhannusrastit, sprintti Sotkamon Jymy 23438 O Resultat
24.06.2017 * Vuokatin Juhannusrastit, keskimatka Sotkamon Jymy 23439 O Resultat
26.06.2017 Lasten ja nuorten Kesä-Cup, osakilpailu 2 Turun Suunnistajat 23596 O
28.06.2017 Decens-iltapika Suunta-Sepot 23085 O Resultat
28.06.2017 AM-Partio Himangan Urheilijat 23414 O
01.07.2017 Jämsän Ämmän ajot, MM- ja EM-katsastus, keskimatka Jämsän Retki-Veikot 23109 CO Resultat
01.07.2017 Karjaa- rastit Karjaan Ura 23118 O Resultat
01.07.2017 * Rinkelirastit 2017 Lappeen Riento 23146 O Resultat
01.07.2017 SYÖTE-Suunnistus Pudasjärven Urheilijat 23205 O Resultat
01.07.2017 50. Sisä-Suomen Rastipäivät Saarijärven Pullistus 23224 O Resultat
01.07.2017 Kronan o. GIF nationella medeldistans Gamlakarleby IF
IK Kronan
23408 O Resultat
02.07.2017 Jämsän Ämmän ajot, MM- ja EM-katsastus, pitkä matka Jämsän Retki-Veikot 23110 CO Resultat
02.07.2017 * Rinkelirastit 2017 Lappeen Riento 23147 O Resultat
02.07.2017 SYÖTE-Suunnistus Pudasjärven Urheilijat 23206 O Resultat
02.07.2017 50. Sisä-Suomen Rastipäivät Saarijärven Pullistus 23225 O Resultat
02.07.2017 Kesälaitumen Rastit Punkalaitumen Kunto 23291 O Resultat
02.07.2017 * Tuplasprintti, ap. Avoin P-H AM-sprintti Rastivarsat 23479 O Resultat
02.07.2017 * Tuplasprintti, ip. Rastivarsat 23480 O Resultat
03.07.2017 Lasten ja nuorten Kesä-Cup, osakilpailu 3 Turun Suunnistajat 23597 O
04.07.2017 ÖIDs Ekorrstigsfinal OK Botnia 23440 O
08.07.2017 * Kajaanin suunnistajien 70-vuotisjuhlakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23037 O Resultat
08.07.2017 Jämi Pyöräsuunnistus sprintti Ikaalisten Nouseva-Voima 23366 CO Resultat
08.07.2017 Jämi Pyöräsuunnistus keskimatka Ikaalisten Nouseva-Voima 23367 CO Resultat
08.07.2017 Nivala 150-vuotta juhlakisa Nivalan Suunnistajat 23422 O Resultat
09.07.2017 Jämi Pyöräsuunnistus pitkämatka Ikaalisten Nouseva-Voima 23368 CO Resultat
09.07.2017 Keski-Pohjanmaan avoin AM-erikoispitkä Nivalan Suunnistajat 23423 O Resultat
10.07.2017 Fin5-suunnistusviikko 1. päivä Koovee 21306 O Resultat
10.07.2017 Fin5-suunnistusviikko, Avoimet sarjat / Open classes, 10.,11.,12.,14. ja 15.7. Koovee 23393 O
11.07.2017 Fin5-suunnistusviikko 2. päivä Koovee 21307 O Resultat
12.07.2017 Fin5-suunnistusviikko 3. päivä Koovee 21308 O Resultat
14.07.2017 Fin5-suunnistusviikko 4. päivä Koovee 21310 O Resultat
15.07.2017 Fin5-suunnistusviikko 5. päivä Koovee 21311 O Resultat
17.07.2017 Lasten ja nuorten Kesä-Cup, osakilpailu 4 Turun Suunnistajat 23598 O
19.07.2017 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23269 O
20.07.2017 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23271 O
20.07.2017 * Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 1 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
23387 O
21.07.2017 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv.2 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
23388 O
22.07.2017 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23273 O
22.07.2017 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv.3 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
23389 O
22.07.2017 Isabella-rastit Mäntän Seudun Eräpirkat 23482 O
23.07.2017 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23274 O
23.07.2017 7. Kansallinen Sikasuunnistus Someron Esa 23529 O
23.07.2017 Am-Pyöräsuunnistus sprintti Kortesjärven Järvi-Veikot 23679 CO
23.07.2017 Am pyöräsuunnistus sprinttiviesti Kortesjärven Järvi-Veikot 23680 CO
24.07.2017 Lasten ja nuorten Kesä-Cup. osakilpailu 5 Turun Suunnistajat 23599 O
25.07.2017 * Kainuun rastiviikko 1. osakilpailu Kuhmon Peurat 23198 O
25.07.2017 Kainuun Rastiviikko, avoimet sarjat / open classes, 25., 27., 29. ja 30.7. Kuhmon Peurat 23222 O
27.07.2017 * Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Kuhmon Peurat 23199 O
29.07.2017 * Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Kuhmon Peurat 23200 O
30.07.2017 * Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Kuhmon Peurat 23201 O
31.07.2017 Hämeen Oravapolkuviesti Tampereen Pyrintö 23481 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
31.07.2017 Lasten ja nuorten Kesä-Cup, Finaali Turun Suunnistajat 23600 O Anmäl dig
01.08.2017 Am-Sprint Kortesjärven Järvi-Veikot 23684 O Anmäl dig
02.08.2017 Am-Sprintti, K-P Ylivieskan Kuula 23678 O Anmäl dig
04.08.2017 Kankaanpää -rastit Kankaanpään Suunnistajat 23308 O Anmäl dig
05.08.2017 Kankaanpää -rastit Kankaanpään Suunnistajat 23309 O Anmäl dig
05.08.2017 40. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37 23337 O Anmäl dig
05.08.2017 Suomen Tunturisuunnistus 1. pv Lapin Veikot 23358 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
05.08.2017 Pielisrastit Nurmeksen Sepot 23428 O Anmäl dig
05.08.2017 SM-tarkkuussuunnitus PreO Rajamäen Rykmentti 23493 PO Anmäl dig
06.08.2017 TuplaSprintti Tuusulan Voima-Veikot 23333 O Anmäl dig
06.08.2017 40. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37 23338 O Anmäl dig
06.08.2017 Minkens nationella IF Minken 23340 O Anmäl dig
06.08.2017 Suomen Tunturisuunnistus 2. pv (ilmoittautuminen 1. pv kautta) Lapin Veikot 23359 O
06.08.2017 Pielisrastit Nurmeksen Sepot 23429 O Anmäl dig
06.08.2017 SM-tarkkuussuunnistus Tempo Mäntsälän Urheilijat 23435 PO Anmäl dig
08.08.2017 Avoin Kaakon alueen nuorten rastiviesti (ANRV) Vehkalahden Veikot 23694 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
11.08.2017 FSOM sprint IK Falken 23441 O Anmäl dig
12.08.2017 Am-pitkämatka Karkki-Rasti 23209 O Anmäl dig
12.08.2017 AM-pitkä, Häme Hämeenlinnan Suunnistajat 23294 O Anmäl dig
12.08.2017 Avoin Savo-karjalan AM-pitkä Sonkajärven Pahka 23415 O Anmäl dig
12.08.2017 * FSOM långdistans IK Falken 23443 O Anmäl dig
12.08.2017 * AM-pitkä, Satakunta ja Varsinais-Suomi Köyliön Lallit
Yläneen Kiri
23445 O Anmäl dig
12.08.2017 Avoin Kainuun am-pitkämatka Puolangan Ryhti 23447 O
12.08.2017 Avoin Keski-Suomen AM-pitkä Vihtavuoren Pamaus 23459 O Anmäl dig
12.08.2017 AM-pitkä, Kaakko Lappeen Riento 23540 O Anmäl dig
12.08.2017 Avoin Am-pitkä Kokkolan Suunnistajat 23552 O
12.08.2017 Lapin AM Lapin Sudet 23631 O Anmäl dig
12.08.2017 AM pitkämatka Vaasan Suunnistajat 23662 O Anmäl dig
12.08.2017 P-H AM-pitkä Kärkölän Kisa-Veikot 23689 O Anmäl dig
13.08.2017 Am-viesti 2017 Karkki-Rasti 23210 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
13.08.2017 AM-viesti, Häme ja Päijäthäme Hämeenlinnan Suunnistajat 23295 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
13.08.2017 AM-viesti Sonkajärven Pahka 23416 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
13.08.2017 * FSOM stafett IK Falken 23444 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
13.08.2017 * AM-viesti, Satakunta ja Varsinais-Suomi Köyliön Lallit
Yläneen Kiri
23446 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
13.08.2017 Keski-Suomem AM-viesti Vihtavuoren Pamaus 23460 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
13.08.2017 AM-viesti, Kaakko Lappeen Riento 23541 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
13.08.2017 Avoin Am-viesti Kokkolan Suunnistajat 23553 O
13.08.2017 Etelä-Pohjanmaan AM-Viesti Kauhajoen Karhu 23629 O
13.08.2017 Maakunta- ja minimaakuntaviesti Lapin Sudet 23639 O
13.08.2017 Kainuun maakuntaviesti ja nuorisoviesti Suomussalmen Rasti 23665 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
14.08.2017 Kymenlaakson NRC, Finaali Kymin Suunnistajat 23698 O
16.08.2017 Uudenmaan alueen oravapolkukilpailu Keravan Urheilijat 23343 O Anmäl dig
16.08.2017 * Lasimäkisprint VIII Kalvolan Keihäs 23491 O Anmäl dig
16.08.2017 E-K:n NRC finaali Joutsenon Kullervo 23663 O Anmäl dig
19.08.2017 Nuorten Jukola OK Orient 22071 O
19.08.2017 Avoin P-P AM-pitkä SK Pohjantähti 23642 O Anmäl dig
20.08.2017 Peikkorastit Perttelin Peikot 23306 O Anmäl dig
20.08.2017 * Husqvarna-kisa IF Sibbo-Vargarna 23329 O Anmäl dig
20.08.2017 raktorirastit Rasti E4 23360 O Anmäl dig
20.08.2017 Sprintti+Keskimatka Hämeenlinnan Tarmo 23547 CO Anmäl dig
20.08.2017 Avoin P-P AM-keskimatka SK Pohjantähti 23643 O Anmäl dig
20.08.2017 VS Junnusuunnistus ja aluepika Valkeakosken Haka 23664 O
21.08.2017 * Am-Oravapolku Hollolan Urheilijat -46 23449 O Anmäl dig
25.08.2017 eGames 17 1. pvä, sprintti Espoon Suunta 23381 O Anmäl dig
26.08.2017 eGames 17 2. pvä, pitkä Espoon Suunta 23380 O Anmäl dig
26.08.2017 Jyvässprintti Suunta Jyväskylä 23425 O Anmäl dig
26.08.2017 Koillis-Savon Rastipäivä Säyneisen Salpa 23427 O Anmäl dig
27.08.2017 Avoin Uudenmaan AM-sprintti (samana päivänä myös toinen kilpailu, katso kilpailu 23461) Pihkaniskat 23331 O Anmäl dig
27.08.2017 Keskimatka Oriveden Ponnistus 23354 O
27.08.2017 * Mehiläinen sprintti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
23385 O
27.08.2017 Suomen kaunein sprintti aamupäivä Kangasniemen Kalske 23413 O
27.08.2017 Suomen kaunein sprintti iltapäivä Kangasniemen Kalske 23424 O
27.08.2017 Kansallinen sprintti (samana päivänä myös toinen kilpailu, katso kilpailu 23331) Pihkaniskat 23461 O Anmäl dig
27.08.2017 Jaalan tupla keskimatka, aamupäivä Kuusankosken Urheiluseura 23468 O Anmäl dig
27.08.2017 Jaalan tupla keskimatka, iltapäivä Kuusankosken Urheiluseura 23669 O Anmäl dig
02.09.2017 SM-pitkä matka R2 karsinta Alajärven Ankkurit 21449 O Anmäl dig
02.09.2017 SM-pitkä matka R1 karsinta ja WRE-osakilpailu Lapuan Virkiä 21887 O Anmäl dig
03.09.2017 SM pitkä matka R2 finaali Alajärven Ankkurit 21450 O
03.09.2017 SM-pitkä matka R1 finaali ja WRE-osakilpailu Lapuan Virkiä 21625 O
03.09.2017 Tarpsu Pyöräsuunnistus Sprintti Tarpian Suunta 23542 CO
03.09.2017 TarpSu Pyöräsuunnistus Keskimatka Tarpian Suunta 23543 CO
05.09.2017 Avoin Satakunnan AM-sprintti Suunta-Sepot 23627 O
08.09.2017 V-S AM Yö, Avoin, Someron Esa 100 v. juhlakilpailu Someron Esa 23474 O
09.09.2017 Pyöräsuunnistuksen SM-sprintti Hiidenkiertäjät 22570 CO
09.09.2017 * Mikonpäivän Sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 22839 O
09.09.2017 Pyhäjoen sprinttikisa ja AM-sprintti Saloisten Reipas 23292 O
09.09.2017 Pyhäjoen sprinttikisa, 2. osakilpailu Saloisten Reipas 23293 O
09.09.2017 Kultainen kompassi -cupin leiri 9.-10.9.2017 Tampereen Pyrintö 23430 O
09.09.2017 Avoin Savo-Karjalan AM-Keskimatka Siilin Rasti 23451 O
09.09.2017 Avoin Savo-Karjalan AM-Yö Siilin Rasti 23452 O
10.09.2017 Pyöräsuunnistuksen SM-pitkä matka Hiidenkiertäjät 22569 CO
10.09.2017 V-S am-sprintti Turun Metsänkävijät 23142 O
10.09.2017 Rakas-sprintti ja kaakon AM-sprintti Raja-Karjalan Suunnistajat 23248 O
10.09.2017 Pohjantähti-sprintti SM2018-esikisa SK Pohjantähti 23262 O
10.09.2017 HPV-kansallinen Helsingin Poliisi-Voimailijat 23299 O Anmäl dig
10.09.2017 Kultainen Kompassi -cupin finaali Tampereen Pyrintö 23431 O
10.09.2017 Kultainen Kompassi -cupin kansallinen Tampereen Pyrintö 23432 O
12.09.2017 Hämeen avoin Am-yö Hauhon Sisu 23586 O
12.09.2017 EP:n AM-yösuunnistus Rastiketut 23649 O
16.09.2017 SM-viesti R1 Espoon Suunta 21555 O Anmälning av stafettlag Rapportera stafettvillighet
16.09.2017 SM-viesti R2 Hyvinkään Rasti 22766 O
17.09.2017 SM-sprintti ja WRE-osakilpailu Helsingin Suunnistajat 21539 O Anmäl dig
19.09.2017 Uudenmaan AM-yö Mäntsälän Urheilijat 23411 O
19.09.2017 Päijät-Hämeen AM-yö Mäntsälän Urheilijat 23657 O
20.09.2017 AM-yösuunnistus Rastikarhut 23628 O Anmäl dig
22.09.2017 SM-yö karsinta H21 Laihian Luja 21888 O
23.09.2017 SM-yö finaali Laihian Luja 20517 O
30.09.2017 Avoin pohjoismainen maaottelu Tempo Rasti-Nokia 23319 PO
30.09.2017 Avoin pohjoismainen maaottelu PreO 1 Rasti-Nokia 23320 PO
30.09.2017 Nuorisoviesti Turun Suunnistajat 23328 O
01.10.2017 Avoin pohjoismainen maaottelu PreO 2 Rasti-Nokia 23321 PO
01.10.2017 Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 23383 O
01.10.2017 Simpsiön Erikoispitkä (EP:n AM) Lapuan Virkiä 23651 O Anmäl dig
14.10.2017 SM erikoispikä Loimaan Jankko
Rasti 88
21911 O Anmäl dig
21.10.2017 Halikko Viesti Angelniemen Ankkuri 23305 O
21.10.2017 Lasten Halikko-juoksu Angelniemen Ankkuri 23373 O
22.10.2017 RaPi syyskansallinen 2017 RastiPiikkiö 23349 O
28.10.2017 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 23300 O
06.01.2018 Kansallinen Pikku-Syöte hisu SK Pohjantähti 23640 SO
07.01.2018 Kansallinen Pikku-Syöte hisu SK Pohjantähti 23641 SO
20.01.2018 Pahkan hisut pitkämatka Sonkajärven Pahka 23577 SO
21.01.2018 Pahkan hisut keskimatka Sonkajärven Pahka 23578 SO
27.01.2018 Avoimet Kaakon AM-hiihtosuunnistuskilpailut Luumäen Rasti 23580 SO
27.01.2018 Avoimet Kaakon AM-hiihtosuunnistuskilpailut Luumäen Rasti 23581 SO
28.01.2018 Avoimet Kaakon AM-hiihtosuunnistuskilpailut Luumäen Rasti 23582 SO
03.02.2018 HausKin Hisu 1 pv Hauhon Sisu 23584 SO
04.02.2018 HausKin Hisu 2 pv Hauhon Sisu 23585 SO
10.02.2018 SM hiihtosuunnistus sprintti Keravan Urheilijat 23186 SO
11.02.2018 SM hiihtosuunnistus sprinttiviesti Keravan Urheilijat 23187 SO
21.04.2018 FinnSpring 2018 Espoon Akilles
Leppävaaran Sisu
23286 O
22.04.2018 FinnSpring-viesti 2018 Espoon Akilles
Leppävaaran Sisu
23287 O
22.05.2018 AM-keskimatka Satakunta Vallan Suunta 23261 O
26.05.2018 SM-keskimatka R1 & R2 Kouvolan Suunnistajat 22930 O
16.06.2018 Venlojen viesti Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
22029 O
17.06.2018 Jukolan viesti Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
22030 O
01.07.2018 Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23652 O Anmäl dig
01.07.2018 Kainuun Rastiviikko Avoimet sarjat/Open classes 1.7., 3.7., 5.7., 6.7. Kajaanin Suunnistajat 23691 O Anmäl dig
03.07.2018 Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23653 O Anmäl dig
05.07.2018 Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23654 O Anmäl dig
06.07.2018 Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23655 O Anmäl dig
15.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 1. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23672 O
15.07.2018 Fin5-suunnistusviikko, Avoimet sarjat/Open classes, 15., 16., 18., 19., 20.7. Lapuan Virkiä 23677 O
16.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 2. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23673 O
18.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 3. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23674 O
19.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 4. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23675 O
20.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 5. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23676 O
11.08.2018 Am-pitkämatka Varsinais-Suomi ja Satakunta Laitilan Jyske 23170 O
18.08.2018 Nuorten Jukola Saarijärven Pullistus 22027 O
25.08.2018 SM-pitkä matka R1 ja R2 karsinta Navi 22676 O
26.08.2018 SM-pitkä matka R1 ja R2 finaali Navi 22677 O
09.09.2018 Syyskansalliset Lynx 23127 O
15.09.2018 SM-viesti R1 ja R2 Ounasvaaran Hiihtoseura 22709 O
16.09.2018 SM-sprintti R1 ja R2 SK Pohjantähti 22697 O
21.09.2018 SM-yö, H21 karsinta Hauhon Sisu 23536 O
22.09.2018 SM-yö, finaali Hauhon Sisu 22715 O
14.10.2018 SM-erikoispitkä matka Angelniemen Ankkuri 22720 O
09.02.2019 SM-sprintti, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Iisalmen Visa 23560 SO
09.02.2019 SM-sprintti, finaali (ajankohta vahvistamatta) Iisalmen Visa 23561 SO
10.02.2019 SM-sprinttiviesti (ajankohta vahvistamatta) Iisalmen Visa 23562 SO
08.06.2019 SM keskimatka R1 & R2 (ajankohta vahvistamatta) Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
22920 O
15.06.2019 Venlojen viesti Kangasala SK 22047 O
16.06.2019 Jukolan viesti Kangasala SK 22573 O
17.08.2019 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Turun Suunnistajat 23120 O
07.09.2019 SM-pitkä matka R1 ja R2 (ajankohta vahvistamatta) Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
22865 O
21.09.2019 SM-viesti R1 ja R2 (ajankohta vahvistamatta) Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22791 O
22.09.2019 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Lounais-Hämeen Rasti 22825 O
28.09.2019 SM-yö (ajankohta vahvistamatta) Jämsän Retki-Veikot 22811 O
20.10.2019 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Pihkaniskat 22972 O
13.06.2020 Venlojen viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22044 O
14.06.2020 Jukolan viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22043 O
15.08.2020 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Navi 23060 O
19.06.2021 Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 O
20.06.2021 Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 O