FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kilpailukalenteri
Vuosi Alue Laji Kilpailu
* = Lasten ratamestari on käynyt Lasten ja nuorten ratojen laatiminen –koulutuksen
Päivä Kilpailupäivän nimi Seurat Kilp. numero Laji Toiminnot
02.12.2017 Ensilumen rastit (WRE) Suunta 2000 23924 HS
03.12.2017 Ensilumen rastit (WRE) Suunta 2000 23925 HS
06.01.2018 Kansallinen Pikku-Syöte hisu SK Pohjantähti 23640 HS
07.01.2018 Kansallinen Pikku-Syöte hisu SK Pohjantähti 23641 HS
20.01.2018 Pahkan hisut pitkämatka Sonkajärven Pahka 23577 HS
20.01.2018 Avoin Lapin AM-sprintti Alatornion Pirkat 23975 HS
21.01.2018 Pahkan hisut keskimatka Sonkajärven Pahka 23578 HS
27.01.2018 Avoimet Kaakon AM-hiihtosuunnistuskilpailut Luumäen Rasti 23580 HS
27.01.2018 Avoimet Kaakon AM-hiihtosuunnistuskilpailut Luumäen Rasti 23581 HS
28.01.2018 Avoimet Kaakon AM-hiihtosuunnistuskilpailut Luumäen Rasti 23582 HS
03.02.2018 HausKin Hisu 1 pv Hauhon Sisu 23584 HS
03.02.2018 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu sprintti Iisu 23902 HS
03.02.2018 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu parisprintti Iisu 23903 HS
03.02.2018 Avoin E-P:n hiihtosuunnistus sprintti Rasti-Kurikka 23939 HS
03.02.2018 Avoin E-P:n hiihtosuunnistus parisprintti Rasti-Kurikka 23940 HS
04.02.2018 HausKin Hisu 2 pv Hauhon Sisu 23585 HS
04.02.2018 Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu pitkämatka Iisu 23904 HS
10.02.2018 SM-hiihtosuunnistus sprintti Keravan Urheilijat 23186 HS
11.02.2018 SM-hiihtosuunnistus sprinttiviesti Keravan Urheilijat 23187 HS
17.02.2018 SM-hiihtosuunnistus keskimatka Sotkamon Jymy 23602 HS
18.02.2018 SM-hiihtosuunnistus viesti Sotkamon Jymy 23603 HS
03.03.2018 Kansallinen + KP am-sprintti Haapaveden Urheilijat
Nivalan Suunnistajat
Oulaisten Huima
23905 HS
03.03.2018 Avoin KP am-sprinttiviesti Haapaveden Urheilijat
Nivalan Suunnistajat
Oulaisten Huima
23912 HS
04.03.2018 Kansallinen + PP am-keskimatka Haapaveden Urheilijat
Nivalan Suunnistajat
Oulaisten Huima
23907 HS
10.03.2018 Alun talvirastit 1. päivä Alajärven Ankkurit 23954 HS
11.03.2018 Alun talvirastit 2. päivä Alajärven Ankkurit 23955 HS
24.03.2018 Karhurastit 2018 aamusprintti Rastikarhut 23877 S
24.03.2018 Karhurastit 2018 iltapäiväsprintti (ilmoittatuminen aamusprintin kautta) Rastikarhut 23878 S
30.03.2018 Billnäsin keskimatka Karjaan Ura 23754 S
30.03.2018 Lapin Lumirastit - sprintti Posion Pyrintö 23918 HS
31.03.2018 FinTrailO, TempO Turun Metsänkävijät 23909 TS
31.03.2018 FinTrailO, PreO1 Turun Metsänkävijät 23910 TS
31.03.2018 SM-pitkämatka Posion Pyrintö 23919 HS
31.03.2018 * Ahvenanmaan yöviesti - Åland Natt IF Åland
Tampereen Pyrintö
23930 S
01.04.2018 Raseborg vårtävling OK Raseborg 23855 S
01.04.2018 FinTrailO, PreO2 Turun Metsänkävijät 23911 TS
01.04.2018 Lapin Lumirastit - keskimatka Posion Pyrintö 23920 HS
01.04.2018 * Ahvenanmaan 2-päiväiset - Åland 2-dagars IF Åland
Tampereen Pyrintö
23931 S
02.04.2018 * Ahvenanmaan 2-päiväiset - Åland 2-dagars IF Åland
Tampereen Pyrintö
23932 S
06.04.2018 Kevätyön Viesti Turun Suunnistajat 23791 S
07.04.2018 Kevätkeskari Turun Suunnistajat 23792 S
07.04.2018 Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset Vehkalahden Veikot 23824 S
07.04.2018 Stadin tuplasprintti Rasti-Jyry 23830 S
08.04.2018 Rasti-Lukon Kevätkansalliset Rasti-Lukko 23702 S
08.04.2018 XVIII Saaristorastit - Skärgårdsträffen Pargas IF 23753 S
14.04.2018 Silja-Rastit Paimion Rasti 23782 S
14.04.2018 Kapina-TempO Mäntsälän Urheilijat 23840 TS
15.04.2018 Ankkurirastit Angelniemen Ankkuri 23798 S
21.04.2018 FinnSpring 2018 Espoon Akilles
Leppävaaran Sisu
23286 S
21.04.2018 HPV kansalline TS Helsingin Poliisi-Voimailijat 23923 TS
22.04.2018 FinnSpring-viesti 2018 Espoon Akilles
Leppävaaran Sisu
23287 S
28.04.2018 Kevätkansalliset Kalajoen Junkkarit 23936 S
01.05.2018 Vappurastit 2018 Tuusulan Voima-Veikot 23845 S
01.05.2018 Minkens nationella IF Minken 23883 S
05.05.2018 Virkiän kevätkansalliset Lapuan Virkiä 23766 S
05.05.2018 46. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 23869 S
05.05.2018 Hakan keskimatka Valkeakosken Haka 23972 S
06.05.2018 Virkiän kevätkansallinen Lapuan Virkiä 23767 S
06.05.2018 Puhtikaura-rastit Asikkalan Raikas 23815 S
06.05.2018 46. Uudenmaan Rastipäivät Rajamäen Rykmentti 23870 S
06.05.2018 P-P AM-sprintti Koskelankylän Riento 23879 S
06.05.2018 Sprinttiviesti Koskelankylän Riento 23880 S
06.05.2018 Keurusrastit Keuruun Kisailijat 23896 S
10.05.2018 Vasaman kevätkansallinen Suonenjoen Vasama 23747 S
10.05.2018 Prisma-rastit Hiidenkiertäjät 23832 S
10.05.2018 Helasuunnistus Kyrös-Rasti 23956 S
11.05.2018 Sisä-Suomen Rastipäivät Viitasaaren Suunta 23557 S
11.05.2018 Kärppäjahti Kokkolan Suunnistajat 23895 S
12.05.2018 Sisä-Suomen Rastipäivät Viitasaaren Suunta 23558 S
12.05.2018 IK Kronans nationella IK Kronan 23590 S
12.05.2018 Pitkämatka Vesaisen Pojat 23884 S
12.05.2018 Rakas-rastit Raja-Karjalan Suunnistajat 23901 S
12.05.2018 6. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus Hiiltomiehet 23942 PS
12.05.2018 6. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus Hiiltomiehet 23943 PS
13.05.2018 Hämeen AM-keskimatka Hämeenlinnan Suunnistajat 23790 S
13.05.2018 Keskimatka Vesaisen Pojat 23885 S
15.05.2018 Uudenmaan Alueen Oravapolkuviesti Hyvinkään Rasti 23864 S
18.05.2018 Nuorten-Jukola 2018 esikisa Saarijärven Pullistus 23706 S
19.05.2018 Kinkoriutan keskimatka, ap Suunta Jyväskylä 23667 S
19.05.2018 Kinkoriutan keskimatka, ip Suunta Jyväskylä 23668 S
19.05.2018 Rajarastit ja AM-keskimatka, Kaakko Joutsenon Kullervo 23726 S
19.05.2018 Särkänniemi-suunnistus Koovee 23749 S
19.05.2018 Iisun kaksipäiväinen, 1. päivä Iisu 23759 S
19.05.2018 Savon Suunnan keskimatkat suppamaastossa 1-kisa Savon Suunta 23808 S
19.05.2018 Savon Suunnan keskimatkat suppamaastossa 2-kisa Savon Suunta 23820 S
19.05.2018 Karkki-Rastit 2018 Karkki-Rasti 23834 S
20.05.2018 Rajarastit Joutsenon Kullervo 23727 S
20.05.2018 Iisun kaksipäivinen, 2. päivä Iisu 23760 S
20.05.2018 ESI-JUKOLA Kangasala SK 23856 S
20.05.2018 JoSeMoRa-rastit Itä-Päijänteen Rasti 23863 S
20.05.2018 E-P:n AM-keskimatka Rastiketut 23983 S
22.05.2018 AM-keskimatka Satakunta Vallan Suunta 23261 S
23.05.2018 EP:n AM-Partio Teuvan Rivakka 23965 S
26.05.2018 SM-keskimatka R1 & R2 Kouvolan Suunnistajat 22930 S
27.05.2018 Kevätsuunnistus 2018 Kouvolan Suunnistajat 23556 S
27.05.2018 SM sprinttiviesti Keravan Urheilijat 23857 S
29.05.2018 Oravapolkuviesti Vaasan Suunnistajat 23963 S
03.06.2018 Luumäki-rastit Luumäen Rasti 23765 S
06.06.2018 Am-partio Kankaanpään Suunnistajat 23817 S
08.06.2018 Grano Games Tampereen Pyrintö 23866 S
09.06.2018 Helsinki O-Games 1. päivä Helsingin Suunnistajat 23621 S
09.06.2018 Tornionlaakson Rastipäivät, 1. päivä Länsi-Rajan Rasti 23732 S
09.06.2018 Pahkan kansallinen Sonkajärven Pahka 23802 S
09.06.2018 Botnias nationell OK Botnia 23812 S
09.06.2018 Grano Games Tampereen Pyrintö 23867 S
09.06.2018 SM-pyöräsuunnistus sprint Tampereen Pyrintö 23950 PS
10.06.2018 Helsinki O-Games 2. päivä Helsingin Suunnistajat 23622 S
10.06.2018 Tornionlaakson Rastipäivät, 2. päivä Länsi-Rajan Rasti 23733 S
10.06.2018 Grano Games Tampereen Pyrintö 23868 S
10.06.2018 SM-pyöräsuunnistus pitkä matka Tampereen Pyrintö 23951 PS
13.06.2018 Äänekoski sprintti Rasti E4 23838 S
16.06.2018 Venlojen viesti Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
22029 S
17.06.2018 Jukolan viesti Hollolan Urheilijat -46
Lahden Suunnistajat-37
22030 S
21.06.2018 Kukkosuunnistus Laitilan Jyske 23861 S
24.06.2018 AM-Erikoispitkä ja Juhannusrastit Perttelin Peikot 23738 S
27.06.2018 Decens Iltapika Suunta-Sepot 23841 S
29.06.2018 Rinkelirastit 2018 Lappeen Riento 23842 S
30.06.2018 Kesälaitumen Rastit Punkalaitumen Kunto 23713 S
30.06.2018 Karjaa-rastit Karjaan Ura 23755 S
30.06.2018 Rinkelirastit 2018 Lappeen Riento 23843 S
30.06.2018 Solf sommartävling/Sulvan kesäkisa Solf IK 23897 S
30.06.2018 Hukkarastit Selkien Sisu 23941 S
01.07.2018 Kainuun Rastiviikko 1. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23652 S Ilmoittaudu
01.07.2018 Kainuun Rastiviikko Avoimet sarjat/Open classes 1.7., 3.7., 5.7., 6.7. Kajaanin Suunnistajat 23691 S Ilmoittaudu
03.07.2018 Kainuun Rastiviikko 2. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23653 S Ilmoittaudu
05.07.2018 Kainuun Rastiviikko 3. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23654 S Ilmoittaudu
06.07.2018 Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu Kajaanin Suunnistajat 23655 S Ilmoittaudu
08.07.2018 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23774 S
09.07.2018 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23775 S
11.07.2018 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23776 S
11.07.2018 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv. 1 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
23825 S
12.07.2018 Koillismaan Rastipäivät Kuusamon Erä-Veikot
Posion Pyrintö
23777 S
12.07.2018 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv.2 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
23826 S
13.07.2018 Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen pv.3 IF Femman
Malax IF
Vaasan Suunnistajat
23827 S
14.07.2018 Lakeuden viesti Kauhavan Wisa 23948 S
15.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 1. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23672 S Ilmoittaudu
15.07.2018 Fin5-suunnistusviikko, Avoimet sarjat/Open classes, 15., 16., 18., 19., 20.7. Lapuan Virkiä 23677 S Ilmoittaudu
16.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 2. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23673 S Ilmoittaudu
18.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 3. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23674 S Ilmoittaudu
19.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 4. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23675 S Ilmoittaudu
20.07.2018 Fin5-suunnistusviikko 5. päivä Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
23676 S Ilmoittaudu
21.07.2018 SM-pyöräsuunnistus erikoispitkä OC-DUBHE 23960 PS
27.07.2018 Tampere-suunnistus Koovee 23750 S
28.07.2018 Rastijahti Rasti 88 23608 S
28.07.2018 Lahti-Suunnistus 2018 Rastivarsat 23670 S
28.07.2018 Tampere-suunnistus Koovee 23751 S
28.07.2018 Kankaanpää-rastit Kankaanpään Suunnistajat 23818 S
29.07.2018 Lahti-Suunnistus 2018 Rastivarsat 23671 S
29.07.2018 Tampere-suunnistus Koovee 23752 S
04.08.2018 Varsinais-Suomen Rastipäivät Liedon Parma 23403 S
04.08.2018 eGames 18 1.päivä Espoon Suunta 23687 S
04.08.2018 Suomen Tunturisuunnistus 1. pv Alatornion Pirkat 23779 S
04.08.2018 ÖIDM lång - öppen/avoin IK Falken 23854 S
05.08.2018 Varsinais-Suomen Rastipäivät Liedon Parma 23404 S
05.08.2018 eGames 18 2.päivä Espoon Suunta 23688 S
05.08.2018 Suomen Tunturisuunnistus 2. pv (ilmoittautuminen 1. pv:n kautta) Alatornion Pirkat 23780 S
11.08.2018 Am-pitkämatka Varsinais-Suomi ja Satakunta Laitilan Jyske 23170 S
11.08.2018 SM-Esikisa Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
23715 S
11.08.2018 Hämeen AM-pitkä Oriveden Ponnistus 23729 S
11.08.2018 Uudenmaan Am-pitkä Keimolan Kaiku
Rasti-Jyry
23828 S
11.08.2018 Kaakon AM, pitkä matka Vehkalahden Veikot 23847 S
11.08.2018 Savo-Karjalan AM-pitkä Kalevan Rasti 23970 S
12.08.2018 SYÖTE-Suunnistus Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
23716 S
12.08.2018 Hämeen AM-viesti Oriveden Ponnistus 23730 S
12.08.2018 Uudenmaan Am-viesti Keimolan Kaiku
Rasti-Jyry
23829 S
12.08.2018 Kaakon AM, viesti Vehkalahden Veikot 23849 S
12.08.2018 Savo-Karjalan AM-viesti Kalevan Rasti 23971 S
15.08.2018 SU AM Sprintti 2018 Järvenpään Palo 23851 S
18.08.2018 Nuorten Jukola Saarijärven Pullistus 22027 S
18.08.2018 Raahe rastit, Keskimatka Saloisten Reipas 23805 S
19.08.2018 Kusiaismäen keskimatka Saarijärven Pullistus 23707 S
19.08.2018 Raahe rastit, Pitkämatka Saloisten Reipas 23806 S
19.08.2018 Husqvarna-kisa IF Sibbo-Vargarna 23819 S
22.08.2018 AOK Rastihaukat 23778 S
25.08.2018 SM-pitkä matka R1 ja R2 karsinta Navi 22676 S
26.08.2018 SM-pitkä matka R1 ja R2 finaali Navi 22677 S
01.09.2018 Kansallinen Kaustisen Pohjan-Veikot 23804 S
01.09.2018 Pihkarastit Pihkaniskat 23809 S
01.09.2018 SM-tarkkuussuunnistus 2018 Nurmeksen Sepot 23899 TS
02.09.2018 Jyvässprintti Suunta Jyväskylä 23666 S
02.09.2018 TuplaSprintti 2018 Tuusulan Voima-Veikot 23865 S
02.09.2018 SM-tarkkuussuunnistus 2018 Nurmeksen Sepot 23900 TS
02.09.2018 KP:n ja FSO:n AM-sprintti ja kansallinen sprintti (2 kisaa) Gamlakarleby IF
Kokkolan Suunnistajat
23929 S
07.09.2018 EP:m AM-yösuunnistus Teuvan Rivakka 23966 S
08.09.2018 Helsingin Poliisi Voimailijoiden kansallinen pitkän matkan kilpailu Helsingin Poliisi-Voimailijat 23742 S
08.09.2018 Sieravuori- keskimatka Eura-Kauttuan Urheilijat 23844 S
08.09.2018 Am-keskimatka Liperin Taimi Suunnistus 23916 S
08.09.2018 Am-yö Liperin Taimi Suunnistus 23917 S
08.09.2018 Eränetin yö Kangasniemen Kalske 23946 S
09.09.2018 Syyskansalliset Lynx 23127 S
09.09.2018 SM-sprintin 2019 esikisa aamupäivä Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
23544 S
09.09.2018 SM-sprintin 2019 esikisa iltapäivä Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Punkalaitumen Kunto
23554 S
09.09.2018 Kultainen kompassi cup -finaali Lynx 23977 S
15.09.2018 SM-viesti R1 ja R2 Ounasvaaran Hiihtoseura 22709 S
16.09.2018 SM-sprintti R1 ja R2 SK Pohjantähti 22697 S
21.09.2018 SM-yö, H21 karsinta Hauhon Sisu 23536 S
22.09.2018 SM-yö, finaali Hauhon Sisu 22715 S
23.09.2018 Mikonpäivän Sprinttisuunnistus Tampereen Pyrintö 23871 S
29.09.2018 Nuorisoviesti Turun Suunnistajat 23793 S
30.09.2018 Oravatonni Mynämäen Suunnistajat -52 23922 S
13.10.2018 Halikko-Viesti Angelniemen Ankkuri 23799 S
13.10.2018 Lasten Halikko Juoksu Angelniemen Ankkuri 23801 S
14.10.2018 SM-erikoispitkä matka Angelniemen Ankkuri 22720 S
20.10.2018 Jämi Suunnistusmaraton Ikaalisten Nouseva-Voima 23926 S
09.02.2019 SM-sprintti, karsinta (ajankohta vahvistamatta) Iisalmen Visa 23560 HS
09.02.2019 SM-sprintti, finaali (ajankohta vahvistamatta) Iisalmen Visa 23561 HS
09.02.2019 SM-keskimatka Lappeen Riento 23913 HS
10.02.2019 SM-sprinttiviesti (ajankohta vahvistamatta) Iisalmen Visa 23562 HS
10.02.2019 SM-viesti Lappeen Riento 23914 HS
19.05.2019 SM-sprinttiviesti Rasti-Lukko 23787 S
15.06.2019 Venlojen viesti Kangasala SK 22047 S
16.06.2019 Jukolan viesti Kangasala SK 22573 S
29.06.2019 SM keskimatka R1 & R2 (ajankohta vahvistamatta) Pudasjärven Urheilijat
Taivalkosken Kuohu
22920 S
24.08.2019 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Turun Suunnistajat 23120 S
07.09.2019 SM-pitkä matka R1 ja R2 (ajankohta vahvistamatta) Fiskarin Urheilijat -47
Hiidenkiertäjät
OK Raseborg
22865 S
21.09.2019 SM-viesti R1 ja R2 (ajankohta vahvistamatta) Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22791 S
22.09.2019 SM-sprintti (ajankohta vahvistamatta) Lounais-Hämeen Rasti 22825 S
28.09.2019 SM-yö (ajankohta vahvistamatta) Jämsän Retki-Veikot 22811 S
20.10.2019 SM-erikoispitkä (ajankohta vahvistamatta) Pihkaniskat 22972 S
13.06.2020 Venlojen viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22044 S
14.06.2020 Jukolan viesti Ounasvaaran Hiihtoseura 22043 S
15.08.2020 Nuorten Jukola (ajankohta vahvistamatta) Navi 23060 S
19.06.2021 Venlojen viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22032 S
20.06.2021 Jukolan viesti Liedon Parma
Mynämäen Suunnistajat -52
22033 S
23.08.2118 Am (Peruttu) Järvenpään Palo 23853 S