FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
WRE, sprintti, tulokset H21 ja D21
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Aleksi TP 14.56 0.00.00 98.22 100.85
2 Simosas Otto TP 15.06 0.00.10 96.84 99.43
3 Portin Fredric PIF 15.09 0.00.13 96.23 98.80
4 Ruohola Akseli MSParma 15.12 0.00.16 95.61 98.17
5 Oksanen Teemu IkNV 15.15 0.00.19 95.01 97.54
6 Kaario Otto HS 15.17 0.00.21 94.51 97.03
7 Laukkarinen Jesse SKUusi 15.18 0.00.22 94.11 96.62
8 Suominen Eemeli HiKi 15.19 0.00.23 93.71 96.22
8 Syrjäläinen Topi HS 15.19 0.00.23 93.71 96.22
10 Hirvikallio Joni Koovee 15.20 0.00.24 93.03 95.51
11 Kirmula Miika KR 15.24 0.00.28 92.33 94.80
12 Palmen Alvar EsSu 15.29 0.00.33 91.54 93.99
13 Kymäläinen Severi TP 15.41 0.00.45 90.09 92.50
14 Suna Jussi TuMe 15.44 0.00.48 89.52 91.91
15 Ylinen Juho IkNV 15.51 0.00.55 88.58 90.94
15 Aho Aaro VaHa 15.51 0.00.55 88.58 90.94
17 Pernu Lari EsSu 15.53 0.00.57 87.83 90.17
18 Boesen Andreas Hougaard AngA 15.54 0.00.58 87.45 89.79
19 Penttinen Topi MSParma 16.05 0.01.09 86.18 88.48
20 Parjanne Antti Lynx 16.07 0.01.11 85.72 88.01
21 Saikko Antti TP 16.14 0.01.18 84.83 87.09
22 Liukkonen Oskari HiKi 16.21 0.01.25 83.95 86.19
22 Patana Mikko HiKi 16.21 0.01.25 83.95 86.19
24 Takanen Lari PR 16.22 0.01.26 83.31 85.54
25 Pryjma Fryderyk IkNV 16.27 0.01.31 82.62 84.82
26 Koskinen Roope KR 16.31 0.01.35 82.01 84.20
26 Jern Tobias OK77 16.31 0.01.35 82.01 84.20
28 Tamuzs Janis Navi 16.33 0.01.37 81.30 83.47
29 Lahtinen Tuomo LS-37 16.36 0.01.40 80.79 82.95
30 Huikko Petteri LS-37 16.39 0.01.43 80.28 82.42
31 Knuuttila Mikko IkNV 16.45 0.01.49 79.53 81.65
32 Barnett Andrew IkNV 16.46 0.01.50 79.18 81.30
32 Heinonen Eero MSParma 16.46 0.01.50 79.18 81.30
34 Huila Joona Hiisi 16.49 0.01.53 78.41 80.51
35 Viitasaari Toni-Antti LapVi 16.52 0.01.56 77.91 79.99
36 Valtonen Luukas HS 16.58 0.02.02 77.19 79.25
37 Mäkinen Tuukka MSParma 17.05 0.02.09 76.40 78.44
38 Toivonen Eevert KangSK 17.08 0.02.12 75.91 77.94
39 Sevelius Emil Trian 17.10 0.02.14 75.51 77.52
40 Tulonen Benjamin HiKi 17.35 0.02.39 73.46 75.42
41 Vanhanen Konsta IkNV 17.36 0.02.40 73.14 75.09
42 Haajanen Erik PIF 17.39 0.02.43 72.68 74.62
43 Pohjola Lauri S-JKL 18.04 0.03.08 70.75 72.64
44 Järvenpää Antti OK77 18.06 0.03.10 70.37 72.25
45 Väyrynen Antti VeVe 18.08 0.03.12 70.00 71.86
46 Valkonen Lauri IHR 18.13 0.03.17 69.43 71.28
47 Ovaska Janne VeVe 19.02 0.04.06 66.21 67.98
Koistinen Olli-Pekka HiKi HYL -
Heikkilä Tuomas HS KES -
Caune Ilgvars VeVe HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sianoja Maija MSParma 14.56 0.00.00 97.35 99.09
2 Mänkärlä Aino Lynx 14.57 0.00.01 96.86 98.60
3 Teini Marika Pohjant 15.00 0.00.04 96.17 97.89
3 Klemettinen Veera S-JKL 15.00 0.00.04 96.17 97.89
5 Hulkkonen Niina SWE 15.06 0.00.10 94.79 96.49
6 Rantanen Merja JRV 15.08 0.00.12 94.21 95.90
7 Patana Jenny HiKi 15.09 0.00.13 93.74 95.42
8 Peltomäki Elli RasKa 15.16 0.00.20 92.66 94.32
9 Nymalm Amy PIF 15.19 0.00.23 91.99 93.64
9 Enlund Alexandra PIF 15.19 0.00.23 91.99 93.64
11 Mattila Milla HS 15.22 0.00.26 90.96 92.59
12 Kaskinen Mira RasKa 15.23 0.00.27 90.50 92.12
13 Närhi Anna SWE 15.24 0.00.28 90.04 91.65
14 Rantala Jasmiina Lynx 15.27 0.00.31 89.39 90.99
15 Hulkkonen Johanna Koovee 15.30 0.00.34 88.74 90.33
16 Niva Sara Pohjant 15.33 0.00.37 88.09 89.67
17 Hirvonen Eveliina PR 15.34 0.00.38 87.64 89.21
18 Hyyrynen Noora HS 15.48 0.00.52 85.99 87.53
19 Kauppinen Silja KR 15.53 0.00.57 85.19 86.72
20 Ruokonen Sara-Elise AngA 15.55 0.00.59 84.66 86.18
21 Kauppila Sanna AngA 16.03 0.01.07 83.61 85.11
22 Oksanen Maiju Pohjant 16.07 0.01.11 82.91 84.40
22 Hämäläinen Roosa HiKi 16.07 0.01.11 82.91 84.40
24 Järveläinen Julia Femman 16.13 0.01.17 81.71 83.18
25 Moilanen Anna KuoSu 16.19 0.01.23 80.87 82.32
26 Uotila Ulrika Koovee 16.21 0.01.25 80.36 81.80
27 Jalava Enni TuS 16.28 0.01.32 79.45 80.88
28 Ukskoski Karoliina Koovee 16.32 0.01.36 78.80 80.21
29 Otsamo Pihla HS 16.38 0.01.42 77.99 79.38
29 Saarijärvi Salla RasKa 16.38 0.01.42 77.99 79.38
31 Hirvonen Milla TP 16.41 0.01.45 77.08 78.46
32 Norrbacka Sanni Lynx 16.59 0.02.03 75.39 76.74
33 Koskinen Noora MSParma 17.05 0.02.09 74.62 75.96
34 Väyrynen Aino KR 17.12 0.02.16 73.79 75.11
35 Heikkilä Tuuli Lynx 17.32 0.02.36 72.07 73.36
36 Julkunen Sonja TuS 17.41 0.02.45 71.14 72.42
37 Pelkonen Roosa TP 18.02 0.03.06 69.45 70.70
38 Rahkola Ella-Noora TuS 18.13 0.03.17 68.45 69.67
39 Haavisto Emmi TuS 18.50 0.03.54 65.91 67.09
Silvennoinen Emma PR HYL -

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Valtteri LS-37 16.17 0.00.00 83.92 86.97
2 Nokka Atte LappRi 16.47 0.00.30 81.03 83.97
3 Kuningas Janne LappRi 16.48 0.00.31 80.56 83.48
4 Saari Aki LS-37 16.52 0.00.35 79.85 82.75
5 Sipponen Jere PR 16.54 0.00.37 79.30 82.18
6 Vuori Justus TuS 16.55 0.00.38 78.83 81.69
7 Sankari Matias LS-37 16.57 0.00.40 78.28 81.13
8 Seppänen Kari-Pekka EsSu 17.05 0.00.48 77.28 80.09
9 Tuomala Misa S-JKL 17.22 0.01.05 75.64 78.39
10 Niemi Oskari LappRi 17.32 0.01.15 74.55 77.25
11 Mertanen Simo LappRi 17.35 0.01.18 73.96 76.65
12 Senttula Tuukka S-JKL 17.36 0.01.19 73.51 76.18
13 Niskanen Teemu LS-37 17.40 0.01.23 72.86 75.51
14 Saarela Ville-Petteri KemU 17.48 0.01.31 71.94 74.56
15 Suutari Matti VeVe 18.13 0.01.56 69.94 72.48
16 Korpio Juha EsAk 18.18 0.02.01 69.26 71.77
17 Kuutti Veli-Pekka EsAk 18.23 0.02.06 68.58 71.07
18 Ray Jonathan OK77 18.42 0.02.25 67.07 69.50
19 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 18.43 0.02.26 66.65 69.08
19 Parkkinen Ville IkNV 18.43 0.02.26 66.65 69.08
21 Vierimaa Ville EsAk 18.57 0.02.40 65.14 67.50
22 Taivainen Juho-Matti PelPo 19.24 0.03.07 63.28 65.58
23 Hällström af Fabian OK77 19.25 0.03.08 62.89 65.17
24 Leirimaa Tatu LS-37 20.06 0.03.49 60.42 62.62
Vainio Antti MSParma HYL -
Sopo Aleksi Navi HYL -
Salonen Matias HS HYL -
Pousi Juho VeVe HYL -
Mansner Victor Trian HYL -
Lapila Eero MSParma HYL -
Hellman Aleksi MSParma HYL -
Gabitov Rinat EsSu HYL -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mieskoski Kimmo RaLu 16.34 0.00.00 73.54 76.82
2 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 16.38 0.00.04 72.90 76.15
3 Nummelin Oskari TuS 16.45 0.00.11 72.05 75.27
4 Vehmas Miika EsSu 16.53 0.00.19 71.15 74.32
5 Uusitalo Jyri PelPo 16.55 0.00.21 70.67 73.82
6 Laakso Mikko HS 17.03 0.00.29 69.78 72.89
7 Sulkula Anton S-JKL 17.17 0.00.43 68.51 71.56
8 Niemi Topias HS 17.19 0.00.45 68.05 71.08
9 Hakuli Tommi SKUusi 17.20 0.00.46 67.65 70.67
10 Hakala Antti KortJV 17.21 0.00.47 67.26 70.26
11 Melin Christoffer Falken 17.24 0.00.50 66.74 69.71
12 Pitkänen Jonne TP 17.34 0.01.00 65.78 68.71
13 Jurvakainen Tuukka HS 17.39 0.01.05 65.14 68.05
14 Nissinen Niko Pohjant 17.46 0.01.12 64.40 67.27
14 Niskanen Janne VeVe 17.46 0.01.12 64.40 67.27
16 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 17.48 0.01.14 63.63 66.47
17 Pesola Oskari HS 17.50 0.01.16 63.19 66.01
18 Suonpää Olli MSParma 17.53 0.01.19 62.70 65.49
19 Sankelo Hermanni IkNV 17.55 0.01.21 62.26 65.04
20 Kleemola Lauri Lynx 18.01 0.01.27 61.60 64.35
21 Sainio Santeri KangSK 18.07 0.01.33 60.94 63.66
22 Itkonen Otto TuS 18.19 0.01.45 59.97 62.64
23 Linna Matti S-JKL 18.33 0.01.59 58.91 61.53
24 Hietala Esa PudU 18.39 0.02.05 58.28 60.88
25 Heikkinen Janne HS 18.42 0.02.08 57.82 60.40
26 Ilmakunnas Ilari Pihkan 18.45 0.02.11 57.36 59.92
27 Kauppila Tomi VeVe 19.33 0.02.59 54.72 57.16
28 Kuoppamäki Juho RaVa 19.35 0.03.01 54.34 56.76
29 Kettunen Pyry SäynSa 20.03 0.03.29 52.79 55.14
30 Kurkela Mikko KaSu 20.22 0.03.48 51.69 53.99
31 Virkki Vili HlS 20.56 0.04.22 50.02 52.25
32 Tolvanen Leo Pihkan 21.50 0.05.16 47.69 49.82
33 Hakala Joakim Femman 22.38 0.06.04 45.75 47.79

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suhonen Anniina HS 15.59 0.00.00 79.35 80.24
2 Jakobsson Laura RasKa 17.01 0.01.02 74.22 75.05
3 Puikkonen Janika S-JKL 17.04 0.01.05 73.69 74.52
4 Viilo Johanna TP 17.15 0.01.16 72.60 73.42
5 Kari Jaana LänRa 17.20 0.01.21 71.95 72.76
6 Laurila Kirsti Pihkan 17.26 0.01.27 71.23 72.03
7 Kanko Ruut S-JKL 17.31 0.01.32 70.59 71.39
8 Donner Isabel OK77 17.34 0.01.35 70.09 70.88
9 Donner Janina OK77 17.37 0.01.38 69.59 70.37
10 Kinnala Venla TuS 17.38 0.01.39 69.22 70.00
11 Huuha Anni OuHu 17.49 0.01.50 68.22 68.98
12 Ståhlberg Emilia EsSu 17.51 0.01.52 67.79 68.56
13 Manderbacka Hanne TuS 17.55 0.01.56 67.24 68.00
14 Koli Helmi Lynx 18.11 0.02.12 65.97 66.71
15 Lindholm Vivian OK77 18.19 0.02.20 65.20 65.93
16 Ajalin Riikka TuS 18.22 0.02.23 64.73 65.46
16 Plit Heidi EsSu 18.22 0.02.23 64.73 65.46
18 Näsi Juliaana KuoSu 18.29 0.02.30 63.75 64.47
19 Viholainen Elisa EsSu 18.37 0.02.38 63.01 63.72
20 Kainlauri Viivi KS 18.39 0.02.40 62.62 63.32
21 Avelin Melina TP 18.41 0.02.42 62.22 62.92
22 Haapasaari Ilona TuS 18.46 0.02.47 61.67 62.36
23 Ruokolainen Miina OK77 18.48 0.02.49 61.27 61.96
24 Väyrynen Anni KyS 18.49 0.02.50 60.94 61.63
25 Jerkku Laura TuS 19.02 0.03.03 59.97 60.64
26 Korpela Janna SuJu 19.18 0.03.19 58.87 59.53
27 Vesikko Venla JoKu 19.31 0.03.32 57.94 58.59
28 Hietala Miina KyS 19.49 0.03.50 56.80 57.44
29 Oksanen Emmi SiiRa 19.56 0.03.57 56.20 56.83
30 Gustafsson Essi R-P 20.24 0.04.25 54.66 55.27
31 Ruoti Roosa VeVe 20.34 0.04.35 53.96 54.56
32 Rantala Eerika HS 21.12 0.05.13 52.09 52.68
33 Hanhijärvi Marjukka EsAk 21.14 0.05.15 51.76 52.35
34 Kantola Claudia LS-37 21.44 0.05.45 50.33 50.90
35 Laaksonen Evelina KuoSu 22.32 0.06.33 48.31 48.85
36 Brink Johanna PIF 22.48 0.06.49 47.51 48.05
37 Korhonen Julia LS-37 23.26 0.07.27 46.00 46.52