FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kymenlaakson Sähkö-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Weckman Janne VeVe 20.35 0.00.00 73.41 71.98
2 Myllärinen Jani Koovee 21.06 0.00.31 70.94 69.56
3 Etula Atte LS-37 22.00 0.01.25 67.39 66.08
4 Matilainen Juha LS-37 22.42 0.02.07 64.69 63.43
5 Korpinen Olli-Jussi AnttU 23.32 0.02.57 61.80 60.59
6 Myllärinen Vertti LappRi 24.07 0.03.32 59.71 58.55
7 Taussi Jussi KyS 24.35 0.04.00 58.00 56.88
8 Lindahl Jesper Trian 25.36 0.05.01 55.15 54.07
9 Nisonen Antti Navi 27.06 0.06.31 51.57 50.57
10 Kansonen Jari JoKu 27.45 0.07.10 49.85 48.88
11 Pakkanen Ville EsAk 31.52 0.11.17 42.97 42.13
Tamminen Kasperi LappRi HYL -
Soini Jussi KS HYL -
Salo Mikael Trian HYL -
Kaitainen Lassi KyS HYL -
Tikkanen Elias EsSu KES -
Salo Kristian Trian KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pokela Jukka LuuRa 21.30 0.00.00 46.47 50.68
2 Kiiski Mikko KyS 22.29 0.00.59 43.49 47.43
3 Ruotsalainen Ville LappRi 22.48 0.01.18 41.94 45.74
4 Lintunen Sampsa RaKaS 24.28 0.02.58 38.21 41.67
5 Salo Jukka KuUS 25.51 0.04.21 35.34 38.54
6 Myyryläinen Jani Navi 25.56 0.04.26 34.40 37.51
7 Kantelinen Teemu HyRa 28.51 0.07.21 30.18 32.91
8 Breilin Oskar AR 33.02 0.11.32 25.71 28.04

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarela Jarno KyS 18.08 0.00.00 51.88 33.74
2 Neuvonen Janne LuuRa 21.21 0.03.13 42.41 27.58
3 Kivelä Juha RaKaS 21.34 0.03.26 40.35 26.24
4 Korhonen Kai SKVuoksi 41.44 0.23.36 20.01 13.01
Anttonen Mikael KaRa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyyrönen Samuli RR 17.10 0.00.00 58.06 62.07
2 Ryyppö Jarkko RaVa 17.59 0.00.49 54.50 58.27
3 Liljeström Kimmo HS 18.43 0.01.33 51.48 55.03
4 Heikkinen Jarkko VeVe 19.37 0.02.27 48.27 51.60
5 Hautaniemi Petri RaKaS 22.01 0.04.51 42.25 45.17
6 Lindahl Anders Trian 22.28 0.05.18 40.67 43.48
7 Haaramo Panu EsSu 22.46 0.05.36 39.40 42.12
Laitinen Kari SaSu HYL -
Korhonen Mika SKVuoksi HYL -
Eskelinen Jussi RaKaS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kilpinen Mika KyS 17.23 0.00.00 42.87 49.20
2 Liukkonen Jari IHR 20.49 0.03.26 34.46 39.54
3 Koskivirta Eero EKSu 25.58 0.08.35 26.55 30.47
Hakulinen Jukka VeVe HYL -
Ojalainen Kari SKVuoksi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Tuomo HyRa 16.37 0.00.00 43.59 50.53
2 Hyppänen Timo EKSu 20.38 0.04.01 34.44 39.93
3 Liukkonen Juha HiKi 20.45 0.04.08 33.60 38.95
4 Svärd Rune Trian 21.12 0.04.35 32.24 37.38
5 Paukkola Jari RiSu 22.43 0.06.06 29.49 34.19
6 Myllärinen Hannu JoKu 23.20 0.06.43 28.13 32.61
7 Viitasalo Harri RiSu 24.47 0.08.10 25.94 30.07
8 Martiskainen Juho SKVuoksi 32.03 0.15.26 19.63 22.76
Puustinen Tuomo Pihkan HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 17.59 0.00.00 42.70 45.40
2 Ilmakunnas Pekka Pihkan 19.05 0.01.06 39.57 42.07
3 Vartiainen Aarne RAPSU 20.06 0.02.07 36.93 39.26
4 Ollila Jarmo Trian 20.47 0.02.48 35.10 37.32
5 Kattelus Keijo VeVe 21.38 0.03.39 33.13 35.22
6 Nyberg Henry Trian 22.24 0.04.25 31.42 33.41
7 Mäki Erkki EE 25.32 0.07.33 27.07 28.77
8 Lähteenmäki Hannu HlT 25.38 0.07.39 26.46 28.13
9 Ahlqvist Hannu RiSu 26.50 0.08.51 24.80 26.37
Virtanen Timo IitPy HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ovaska Ari EE 19.26 0.00.00 44.56 45.38
2 Railimo Matti SOC 20.07 0.00.41 42.33 43.10
2 Lehtinen Teuvo SOC 20.07 0.00.41 42.33 43.10
4 Sane Kari HS 20.45 0.01.19 39.65 40.37
5 Liljeström Åge HS 20.47 0.01.21 38.89 39.60
6 Töyrylä Hannu KS 21.13 0.01.47 37.41 38.10
7 Liitiäinen Reijo Trian 21.38 0.02.12 36.03 36.69
8 Pokela Erkki LuuRa 22.16 0.02.50 34.35 34.98
9 Terävä Seppo XYZ 24.30 0.05.04 30.63 31.19
Herttuainen Vesa RaKaS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakala Pekka KS 23.03 0.00.00 33.68 19.85
2 Leppäkorpi Eero IHR 23.30 0.00.27 30.56 18.01
3 Paavola Vesa EE 25.37 0.02.34 25.76 15.18

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paavola Seppo EE 17.50 0.00.00 33.20 33.25
2 Saario Seppo MSParma 18.49 0.00.59 30.28 30.33
3 Kilo Esko LappRi 19.53 0.02.03 27.54 27.59
4 Kvick Aimo IHR 20.03 0.02.13 26.21 26.25
5 Salmi Tarmo JoKu 21.54 0.04.04 22.98 23.01

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltonen Lasse KS 13.23 0.00.00 51.06 49.93
2 Hirvilahti Joona VeVe 13.30 0.00.07 49.10 48.02
3 Vennelä Nuutti KangSK 14.16 0.00.53 45.02 44.03
4 Fritzen Florian Lynx 14.23 0.01.00 43.23 42.28
5 Töyrylä Rasmus KyS 17.33 0.04.10 34.26 33.51
6 Korento Benjamin OK77 20.02 0.06.39 28.99 28.36

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tonteri Tuomas KS 9.54 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 10.02 0.00.08
3 Suomalainen Vilho LappRi 10.13 0.00.19
4 Kiiski Olavi KyS 10.27 0.00.33
5 Takanen Eetu VeVe 10.32 0.00.38
6 Saarela Ossi KyS 11.33 0.01.39
7 Uotila Topi KS 11.57 0.02.03
8 Friman Eemeli HyRa 12.24 0.02.30
9 Talka Eero KS 14.56 0.05.02
10 Ojalainen Matias SKVuoksi 16.25 0.06.31
Seppälä Matias KyS HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 8.30 0.00.00
2 Närhi Eetu AnttU 8.52 0.00.22
3 Tyni Sisu VeVe 9.07 0.00.37
4 Ryhänen Leo Navi 9.44 0.01.14
5 Nurmela Eevert LS-37 10.42 0.02.12
5 Lintunen Aapo RaKaS 10.42 0.02.12
7 Ryyppö Topias HS 10.59 0.02.29
7 Pohjalainen Olli VeVe 10.59 0.02.29
9 Korhonen Veikka SKVuoksi 11.53 0.03.23
10 Karvonen Tatu KS 11.56 0.03.26
11 Latva Leino AR 12.21 0.03.51
12 Backman Voitto KangSK 12.33 0.04.03
13 Karvonen Elmo KS 13.06 0.04.36
14 Pakkanen Reima VeVe 13.22 0.04.52
15 Kivelä Veikko RaKaS 14.39 0.06.09
16 Reiman Niklas Trian 16.14 0.07.44
17 Matilainen Tuomas EsSu 17.23 0.08.53
Tamminen Oskari LuuRa HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Talka Aapo KS 6.30 0.00.00
2 Koskinen Linus Trian 7.28 0.00.58
3 Sarilampi Tuure KS 7.43 0.01.13
4 Gaasenbeek Cedric LS-37 8.40 0.02.10
5 Matilainen Sakari EsSu 8.56 0.02.26
6 Pohjalainen Veikka VeVe 9.43 0.03.13
7 Korpinen Veikko AnttU 11.58 0.05.28

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vääränen Sari KS 19.26 0.00.00 73.26 69.52
2 Heikkinen Paula RaKaS 20.51 0.01.25 66.23 62.85
3 Schoultz von Katja PIF 23.12 0.03.46 57.68 54.74
4 Heikkinen Ida VeVe 24.37 0.05.11 52.63 49.94
5 Heikkinen Roosa VeVe 24.57 0.05.31 50.21 47.65
6 Rauhala Elina EsAk 26.17 0.06.51 46.04 43.69

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Weckman Sanna VeVe 24.39 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hemminki Tiina PoRa 18.07 0.00.00 53.98 61.08
2 Ryyppö Minna HS 19.41 0.01.34 48.20 54.53
3 Salmi Maria LappRi 20.12 0.02.05 45.51 51.49
4 Rantanen Sinikka KyS 21.18 0.03.11 41.78 47.28
5 Närhi Minna AnttU 29.03 0.10.56 29.63 33.52
6 Kiintola Susanna KS 29.10 0.11.03 28.50 32.25

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Friman Kaisa HyRa 21.14 0.00.00
2 Salminen Jonna KuUS 28.59 0.07.45

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torp-Donner Heidi OK77 21.19 0.00.00 32.92 34.29
2 Heikkinen Anniina VeVe 22.28 0.01.09 29.67 30.91
3 Filipsson-Korento Lena OK77 25.03 0.03.44 25.21 26.26
Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vierikko Annamari HS 18.32 0.00.00 54.04 54.04
2 Schoultz von Annika OK77 20.23 0.01.51 47.66 47.66
3 Shemeikka Taina HPV 24.07 0.05.35 39.03 39.04
4 Martikainen Lea Trian 24.26 0.05.54 37.30 37.30
5 Hakkarainen Riitta RaKaS 26.52 0.08.20 32.80 32.81
Vestola Arja NaTe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 17.53 0.00.00 43.72 49.00
2 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 26.43 0.08.50 28.17 31.57
3 Kallio Arja RiSu 30.42 0.12.49 23.56 26.40
4 Ilmakunnas Seija Pihkan 33.48 0.15.55 20.53 23.01
5 Kairamo Kristiina HiKi 38.56 0.21.03 17.07 19.13

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattelus Helena KS 19.33 0.00.00 47.64 43.50
2 Juvonen Marja RaKaS 23.14 0.03.41 38.59 35.23
3 Tikka Eija RaKaS 25.55 0.06.22 33.24 30.35
4 Ahlqvist Kristiina RiSu 27.02 0.07.29 30.58 27.92
5 Kukkonen Marja RaKaS 47.22 0.27.49 16.71 15.26

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malmsten Beatrice Lynx 15.22 0.00.00
2 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 31.52 0.16.30

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ovaska Jenni VeVe 21.03 0.00.00 50.38 62.00
2 Korhonen Essi SKVuoksi 23.32 0.02.29 42.81 52.68
3 Ojala Jutta VeVe 28.44 0.07.41 33.21 40.88
4 Peltonen Riikka KS 28.59 0.07.56 31.10 38.27

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltonen Liisa KS 15.26 0.00.00 53.54 58.17
2 Neuvonen Venla LuuRa 21.24 0.05.58 37.17 40.38
3 Martikainen Kristiina Trian 23.06 0.07.40 33.09 35.95
4 Nurmilaukas Iiris LuuRa 23.11 0.07.45 31.63 34.37
5 Vanhatalo Salla KS 23.25 0.07.59 30.00 32.59

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kurttila Meeri Navi 16.15 0.00.00 45.88 41.11
2 Lindén Amalia KS 16.42 0.00.27 43.68 39.15
3 Tupitsa Milla HS 17.03 0.00.48 41.85 37.50
4 Kiiski Aliisa KyS 17.14 0.00.59 40.48 36.27
5 Hyytiäinen Miina KS 17.16 0.01.01 39.48 35.38
6 Laitinen Julia VeVe 18.45 0.02.30 35.50 31.81
7 Hirvikallio Saara LuuRa 22.01 0.05.46 29.51 26.44
8 Kivelä Martta RaKaS 24.07 0.07.52 26.28 23.55

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Alma KS 10.33 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 10.36 0.00.03
3 Nurmela Helmiina LS-37 11.20 0.00.47
4 Ruotsalainen Emma LappRi 12.26 0.01.53
5 Kriktilä Pihla VeVe 12.30 0.01.57
6 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 12.38 0.02.05
7 Lintunen Venla RaKaS 13.23 0.02.50
8 Saar Tiia Navi 14.12 0.03.39
9 Auvinen Senja AnttU 14.26 0.03.53
10 Gaasenbeek Annlinn LS-37 14.41 0.04.08

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 10.20 0.00.00
2 Häkkinen Senni Navi 11.20 0.01.00
3 Koskinen Frida Trian 11.59 0.01.39
4 Kauria Sanni Navi 12.13 0.01.53
5 Laitinen Sofia VeVe 12.23 0.02.03
6 Lehtonen Elisa KS 12.35 0.02.15
7 Kiiski Ilona KyS 13.09 0.02.49
8 Saar Sini Navi 13.14 0.02.54
9 Ruotsalainen Elina LappRi 13.22 0.03.02
10 Seppälä Sofia KyS 14.17 0.03.57
11 Heikkinen Emmi RaKaS 18.17 0.07.57
12 Gaasenbeek Celine LS-37 21.43 0.11.23
Takanen Tiitu VeVe HYL -
Korpinen Elli AnttU HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 6.59 0.00.00
2 Damskägg Hilda HyRa 7.25 0.00.26
3 Kantelinen Mona HyRa 7.31 0.00.32
4 Lehtonen Uma LS-37 7.55 0.00.56
5 Lehtonen Julia KS 9.36 0.02.37
6 Tyni Veera VeVe 10.02 0.03.03
7 Breilin Linda AR 10.31 0.03.32
8 Kauria Veera Navi 10.55 0.03.56