FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin AM Yö Uusimaa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 55.31 0.00.00 89.52 87.77
2 Laine Jaakko HiKi 58.19 0.02.48 84.82 83.16
3 Suominen Miika HS 58.42 0.03.11 83.87 82.23
4 Mänkärlä Janne Lynx 1.00.03 0.04.32 81.59 80.00
5 Saramäki Niklas Lynx 1.01.20 0.05.49 79.51 77.95
6 Pernu Lari EsSu 1.02.21 0.06.50 77.84 76.32
7 Salmenkylä Anton HS 1.02.51 0.07.20 76.85 75.35
8 Vaher Sander RR 1.03.47 0.08.16 75.36 73.88
9 Metsälä Tuomas Lynx 1.07.04 0.11.33 71.32 69.93
10 Mansner Victor Trian 1.07.05 0.11.34 70.96 69.57
11 Parjanne Antti Lynx 1.07.24 0.11.53 70.28 68.90
12 Heinonen Mikko KR 1.08.32 0.13.01 68.78 67.43
13 Leskinen Aapo Lynx 1.09.00 0.13.29 67.97 66.64
14 Jern Jonas PR 1.10.04 0.14.33 66.61 65.30
15 Sorsa Perttu HiKi 1.10.16 0.14.45 66.08 64.79
16 Honkimaa Antti EsSu 1.10.59 0.15.28 65.09 63.82
17 Oksanen Tommi HS 1.13.17 0.17.46 62.73 61.50
18 Laakso Mikko HS 1.14.42 0.19.11 61.23 60.03
19 Snickars Caj OK77 1.15.18 0.19.47 60.43 59.25
20 Väisänen Patrik KS 1.17.03 0.21.32 58.75 57.61
21 Ylitalo Aki HauSi 1.20.34 0.25.03 55.90 54.81
22 Vierimaa Ville EsAk 1.21.46 0.26.15 54.80 53.72
23 Gabitov Rinat EsSu 1.24.26 0.28.55 52.79 51.76
24 Larmala Niko EsSu 1.25.07 0.29.36 52.09 51.07
25 Huhtanen Pyry TP 1.25.39 0.30.08 51.50 50.49
26 Wickholm Roy Rasebor 1.26.53 0.31.22 50.50 49.51
27 Kokkila Ville EsSu 1.27.01 0.31.30 50.15 49.17
28 Korpio Juha EsAk 1.33.30 0.37.59 46.42 45.52
29 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.47.51 0.52.20 40.03 39.25
Kangas Veli HS EIL -
Sankari Matias LS-37 EIL -
Iurev Dmitrii HiKi EIL -
Nurmiainen Aaro LappRi EIL -
Siipola Janne Pihkan KES -
Sorsa Lauri HiKi KES -
Vehmas Miika EsSu KES -
Metsälä Juuso Lynx KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 52.08 0.00.00 75.34 73.05
2 Haarlaa Tapio HS 58.26 0.06.18 66.54 64.52
3 Viitanen Lauri Downtow 59.34 0.07.26 64.62 62.65
4 Heiskanen Oskari Lynx 1.00.24 0.08.16 63.08 61.16
5 Välikorpi Jari RasKu 1.03.46 0.11.38 59.13 57.33
6 Honkonen Atte Jyry 1.05.17 0.13.09 57.15 55.42
7 Glad Ville Jyry 1.06.00 0.13.52 55.94 54.24
8 Tompuri Tanu HS 1.12.45 0.20.37 50.21 48.68
9 Hossain Tarik RaHa 1.15.13 0.23.05 48.04 46.58
10 Kervinen Lasse JäPa 1.19.17 0.27.09 45.08 43.71
11 Suomalainen Samuel LeSi 1.24.36 0.32.28 41.78 40.51
12 Tompuri Seppo RaHa 1.27.58 0.35.50 39.74 38.53
13 Heikkilä Arttu 1.28.07 0.35.59 39.22 38.03
14 Tolvanen Leo Pihkan 1.37.33 0.45.25 35.03 33.96
15 Ollikainen Jani EsAk 1.48.07 0.55.59 31.24 30.29
Kemppainen Teemu SKUusi EIL -
Aalto Tuomas EsAk EIL -
Kankaanpää Markus LeSi KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Timo OK77 52.07 0.00.00 68.30 64.92
2 Salomäki Janne HyRa 54.16 0.02.09 65.22 61.99
3 Alanko Heikki Jyry 1.00.03 0.07.56 58.60 55.69
4 Björk Tony PIF 1.00.22 0.08.15 57.95 55.08
5 Hillo Kari Downtow 1.00.23 0.08.16 57.59 54.74
6 Villa Juha KaRa 1.02.41 0.10.34 55.15 52.42
7 Nurmilaukas Ville EsAk 1.02.51 0.10.44 54.68 51.97
8 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.03.05 0.10.58 54.15 51.47
9 Korhonen Hannu Pihkan 1.07.48 0.15.41 50.08 47.60
10 Berg Kimmo EsAk 1.08.40 0.16.33 49.15 46.72
11 Väänänen Heikki Pihkan 1.08.52 0.16.45 48.71 46.30
12 Järvenpää Juha HS 1.09.50 0.17.43 47.74 45.38
13 Kara Olli TuS 1.10.35 0.18.28 46.94 44.62
14 Jakobsson Tapio Jyry 1.12.12 0.20.05 45.61 43.35
15 Kuokkanen Mika Pihkan 1.12.27 0.20.20 45.17 42.93
16 Siivola Jarno HS 1.14.15 0.22.08 43.79 41.63
17 Brandt Jani Downtow 1.16.40 0.24.33 42.15 40.06
18 Harila Esko HS 1.18.57 0.26.50 40.67 38.65
19 Vaaja Matti EsAk 1.21.53 0.29.46 38.96 37.03
20 Savolainen Hannu EsAk 1.24.11 0.32.04 37.65 35.79
21 Sevon Tuomo EsSu 1.24.34 0.32.27 37.24 35.39
22 Kärkkäinen Kimmo HS 1.26.42 0.34.35 36.08 34.30
23 Lassila Ilkka Jyry 1.32.25 0.40.18 33.63 31.96
24 Pöyhönen Simo Raus 1.34.32 0.42.25 32.66 31.04
25 Höysniemi Matti Pihkan 1.36.31 0.44.24 31.78 30.20
26 Laimio Markku MusNe 1.42.31 0.50.24 29.72 28.24
27 Tapola Lauri Jyry 1.43.47 0.51.40 29.16 27.71
Kostamo Mikko JäPa EIL -
Beitnes Amund OK77 EIL -
Kapiainen Tomi RaKaS EIL -
Närvä Marko Lynx EIL -
Mikkola Ilkka EsSu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Romppainen Pasi HyRa 52.04 0.00.00 67.78 65.70
2 Riissanen Jani EsAk 56.10 0.04.06 62.33 60.42
3 Sillanpää Sampo Lynx 56.13 0.04.09 61.78 59.89
4 Salo Mikael Trian 56.14 0.04.10 61.27 59.39
5 Tala Tuomas HS 57.17 0.05.13 59.66 57.83
6 Friman Sami HyRa 58.05 0.06.01 58.36 56.57
7 Lantela Jaani EsSu 1.00.51 0.08.47 55.25 53.55
8 Rajala Marko HS 1.09.13 0.17.09 48.17 46.69
9 Maasilta Tommi RaVa 1.13.04 0.21.00 45.25 43.86
10 Isoherranen Sami Lynx 1.19.14 0.27.10 41.37 40.11
11 Surakka Petteri HS 1.24.52 0.32.48 38.30 37.13
12 Viero Jussi LaihLu 1.27.04 0.35.00 37.01 35.88
13 Laimio Jussi MusNe 1.32.56 0.40.52 34.38 33.32
14 Rekonen Janne Jyry 1.33.11 0.41.07 33.98 32.94
15 Sundström Sami RiSu 1.36.29 0.44.25 32.53 31.54
16 Malmi Ilkka HS 1.48.36 0.56.32 28.65 27.77
17 Naakka Tuomas Jyry 1.58.29 1.06.25 26.02 25.22
Koskenkorva Ville Downtow EIL -
Koivula Jeppe HS EIL -
Martikainen Marko Jyry KES -
Vuori Kim EsAk KES -
Nikkinen Jyrki EsAk KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 45.02 0.00.00 63.00 60.78
2 Pulli Antero RR 45.44 0.00.42 61.63 59.46
3 Tuominen Hans Pihkan 49.11 0.04.09 56.93 54.92
3 Lahtinen Terho EsSu 49.11 0.04.09 56.93 54.92
5 Asklöf Tom Lynx 50.38 0.05.36 54.57 52.64
6 Tervakangas Tommi EsSu 54.38 0.09.36 50.24 48.46
7 Parttimaa Timo AngA 55.17 0.10.15 49.31 47.57
8 Savilahti Petri Lynx 56.36 0.11.34 47.84 46.15
9 Erkkilä Jukka RR 57.53 0.12.51 46.46 44.82
10 Kleemola Jari PertPe 1.00.47 0.15.45 43.94 42.38
11 Burtsoff Juha HS 1.00.52 0.15.50 43.57 42.03
12 Sorjonen Pekka LieRa 1.01.06 0.16.04 43.10 41.58
13 Kaukonen Markus EsSu 1.01.41 0.16.39 42.40 40.90
14 Heikkinen Jussi EsSu 1.03.59 0.18.57 40.58 39.15
15 Määttänen Pekka EsSu 1.04.25 0.19.23 40.02 38.61
16 Laine Arttu EsSu 1.06.34 0.21.32 38.45 37.09
17 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.06.50 0.21.48 38.02 36.68
18 Ojanen Tuomas HS 1.07.04 0.22.02 37.61 36.28
19 Heinilä Hannu RaVa 1.10.08 0.25.06 35.71 34.44
20 Liljeström Kimmo HS 1.12.05 0.27.03 34.48 33.26
21 Soikkeli Lauri EsSu 1.13.51 0.28.49 33.41 32.23
22 Heinonen Sami Downtow 1.17.26 0.32.24 31.62 30.50
Kuusinen Petri TP EIL -
Miettinen Juha Lynx EIL -
Taskila Sakari LeSi KES -
Kuosmanen Tuomo Pihkan HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Seppo HyRa 45.29 0.00.00 56.38 54.12
2 Rantala Mika HS 45.34 0.00.05 55.89 53.65
3 Karjalainen Harri EsSu 48.42 0.03.13 51.94 49.86
4 Oksanen Teijo HS 49.08 0.03.39 51.13 49.07
5 Ylä-Oijala Pasi KeU 51.20 0.05.51 48.59 46.64
6 Kiljunen Pekka AnttU 53.10 0.07.41 46.59 44.72
6 Kyhäräinen Jukka HS 53.10 0.07.41 46.59 44.72
8 Turpiainen Janne HyRa 56.38 0.11.09 43.12 41.39
9 Östergård Patric Trian 56.52 0.11.23 42.64 40.92
10 Numminen Hannu EsAk 1.02.43 0.17.14 38.38 36.84
11 Vilkko Timo TVV 1.03.39 0.18.10 37.54 36.04
12 Karttunen Markku HS 1.07.26 0.21.57 35.18 33.77
13 Huhtanen Ossi TP 1.08.03 0.22.34 34.60 33.21
14 Kiviniitty Jyrki EsAk 1.11.25 0.25.56 32.72 31.41
15 Molnar Geza RaVa 1.14.53 0.29.24 30.98 29.73
16 Raudus Timo Eks 1.17.08 0.31.39 29.85 28.65
17 Hakuli Kari KeU 1.28.15 0.42.46 25.89 24.85
18 Heikkinen Arto HS 1.29.17 0.43.48 25.39 24.37
19 Nummela Arto MU 1.29.29 0.44.00 25.14 24.13
20 Launis Kasperi Raus 1.49.46 1.04.17 20.34 19.52
Kimpi Mikko HS EIL -
Lampinen Raino HS KES -
Ahvonen Jyrki HS KES -
Borgenström Jussi HyRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Markku MU 49.48 0.00.00 52.89 52.32
2 Karamo Jouko HS 51.42 0.01.54 50.58 50.04
3 Torniainen Ari LappRi 52.16 0.02.28 49.67 49.14
4 Markki Tapio EsSu 52.49 0.03.01 48.80 48.28
5 Reinikka Kenneth HyRa 1.06.27 0.16.39 38.50 38.09
6 Kiuru Esko HyRa 1.07.39 0.17.51 37.54 37.14
7 Meriheinä Ulf Pihkan 1.15.25 0.25.37 33.43 33.07
8 Autio Ossi HyRa 1.16.15 0.26.27 32.81 32.46
9 Lahti Markku LeSi 1.18.01 0.28.13 31.83 31.49
10 Lammi Hannu HS 1.20.53 0.31.05 30.47 30.14
11 Parnetti Roy KeU 1.24.37 0.34.49 28.90 28.59
12 Honkimaa Ari EsSu 1.27.10 0.37.22 27.84 27.54
13 Vainikka Jari Pihkan 1.29.16 0.39.28 26.97 26.69
14 Lahtinen Jouko HS 1.31.21 0.41.33 26.15 25.88
15 Kaario Reino HS 1.42.37 0.52.49 23.10 22.85
Malinen Jouko RR EIL -
Leskinen Juha HS KES -
Toikkanen Jukka PorvU KES -
Kaura-aho Pertti Jyry KES -
Joensuu Raimo TVV KES -
Pajuoja Pekka Lynx KES -
Laukkarinen Kari TVV KES -
Paganus Ari AngA HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta-Puska Kari EsAk 42.28 0.00.00 48.66 48.23
2 Lehto Jarmo VeVe 44.12 0.01.44 46.11 45.71
3 Kinkki Seppo HyRa 49.31 0.07.03 40.59 40.23
4 Väätäinen Seppo EsSu 51.23 0.08.55 38.57 38.23
5 Muukkonen Pekka KeU 53.46 0.11.18 36.33 36.02
6 Leinonen Markku Pihkan 55.52 0.13.24 34.46 34.16
7 Moisander Jouni RaVi 58.02 0.15.34 32.69 32.40
8 Ahlqvist Hannu RiSu 1.10.33 0.28.05 26.49 26.26
9 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.23.49 0.41.21 21.96 21.77
10 Laukka Ville Raus 1.43.45 1.01.17 17.47 17.32
Huhtala Timo PorvU KES -
Kekoni Lauri HS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki MU 33.22 0.00.00 50.59 50.27
2 Inkinen Paavo Jyry 38.00 0.04.38 44.14 43.86
3 Ovaska Ari EE 39.33 0.06.11 42.14 41.88
4 Nevalainen Auvo JäPa 41.23 0.08.01 40.02 39.77
5 Nieminen Pertti RR 43.11 0.09.49 38.11 37.87
6 Helkkula Simo PiTa 44.03 0.10.41 37.12 36.89
7 Wessman Risto HiKi 44.29 0.11.07 36.52 36.29
8 Liljeström Åge HS 46.47 0.13.25 34.50 34.28
9 Kuokkanen Seppo Pihkan 48.49 0.15.27 32.85 32.64
10 Kuusi Klaus Mesik 50.33 0.17.11 31.51 31.32
11 Liitiäinen Reijo Trian 51.44 0.18.22 30.59 30.40
12 Parkkonen Reima Pihkan 52.03 0.18.41 30.20 30.01
13 Tanttu Unto KeU 52.08 0.18.46 29.95 29.76
14 Mattila Pertti HS 53.48 0.20.26 28.82 28.64
15 Laine Jaakko HS 57.05 0.23.43 26.98 26.81
16 Saaristo Veikko RaHa 59.59 0.26.37 25.50 25.34
17 Virtanen Markku EsAk 1.02.17 0.28.55 24.39 24.24
18 Pajala Tauno EsSu 1.05.18 0.31.56 23.10 22.96
19 Helin Jorma Jyry 1.05.42 0.32.20 22.80 22.66
20 Tolvanen Mauri LeSi 1.06.54 0.33.32 22.23 22.10
21 Nilsson Ove RaHa 1.08.54 0.35.32 21.44 21.30
Vuorio Olavi JäPa EIL -
Kytöjoki Juhani Jyry KES -
Hyvönen Eero PorvU KES -
Heinonen Tuomo Pihkan KES -
Kyckling Veli-Matti HS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 37.43 0.00.00 40.59 40.49
2 Laitinen Matti Mesik 42.14 0.04.31 35.89 35.80
3 Hartikainen Pertti S. RiSu 46.02 0.08.19 32.59 32.51
4 Elomaa Pekka EsSu 48.07 0.10.24 30.86 30.79
5 Latvasto Erkki HS 50.12 0.12.29 29.28 29.21
6 Tolonen Kalle Mesik 50.29 0.12.46 28.81 28.74
7 Erkiö Hannu HS 54.07 0.16.24 26.59 26.53
8 Mäkinen Matti Mesik 54.34 0.16.51 26.09 26.03
9 Karjalainen Jouko HS 56.58 0.19.15 24.72 24.66
10 Tiura Tapio HS 57.23 0.19.40 24.28 24.22
11 Sirola Risto KeU 58.37 0.20.54 23.50 23.45
12 Varonen Arto LeSi 1.01.28 0.23.45 22.17 22.11
13 Niinimäki Jukka HyRa 1.07.09 0.29.26 20.06 20.01
14 Rönkkö Paavo EsSu 1.09.12 0.31.29 19.25 19.20
15 Hakio Risto HS 1.17.29 0.39.46 16.99 16.95
Palomäki Mikko HyRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokonen Keijo HS 51.07 0.00.00
2 Åberg Karl-Erik EsSu 59.27 0.08.20

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ijas Johannes KeU 41.02 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uotila Ulrika Koovee 1.01.19 0.00.00 77.74 76.33
2 Määttänen Maria EsSu 1.01.47 0.00.28 75.71 74.33
3 Norrbacka Sanni Lynx 1.04.43 0.03.24 70.89 69.61
4 Hulkkonen Johanna Koovee 1.08.25 0.07.06 65.75 64.56
5 Kokkoniemi Anna EsAk 1.08.26 0.07.07 64.43 63.26
6 Laitinen Salla PR 1.19.12 0.17.53 54.54 53.55
7 Juga Emma SKUusi 1.22.06 0.20.47 51.53 50.59
8 Iso-Markku Paula Lynx 1.41.08 0.39.49 40.95 40.20
9 Rantala Eerika HS 1.42.37 0.41.18 39.48 38.77

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 55.45 0.00.00 56.31 56.71
2 Tuomisto Hanna EsAk 1.06.40 0.10.55 44.73 45.05
3 Latvasto-Hyvärinen Elisa KeU 1.39.18 0.43.33 28.45 28.65
Uusivirta Satu RiSu KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikäheimonen Taru EsSu 51.26 0.00.00 58.21 55.62
2 Männikkö Niina RR 53.03 0.01.37 55.02 52.58
3 Honkanen Anne EsAk 1.08.58 0.17.32 41.24 39.41
4 Riihinen Hanna KeU 1.19.08 0.27.42 35.00 33.44
5 Koikkalainen Hanna LappRi 1.22.39 0.31.13 32.60 31.15
6 Lassila Sanna Jyry 2.03.44 1.12.18 21.17 20.23
Wiklund Anna RaHa KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi HS 52.43 0.00.00 59.84 58.80
2 Kirves Hetti KeU 55.45 0.03.02 55.64 54.67
3 Wartiainen Piritta EsSu 56.57 0.04.14 53.54 52.62
4 Nyholm Tanja KaRa 1.02.41 0.09.58 47.81 46.98
5 Mahlamäki Saara EsSu 1.04.32 0.11.49 45.62 44.83
6 Vuorela Hanna EsAk 1.06.01 0.13.18 43.80 43.04
7 Laurila Milla Trian 1.08.01 0.15.18 41.74 41.02
8 Leiniö Sari HS 1.20.40 0.27.57 34.54 33.94
9 Hovinen Mari KeU 1.23.50 0.31.07 32.61 32.05
10 Lintula Kirsi Trian 1.26.03 0.33.20 31.16 30.62
Tervakangas Sanna EsSu EIL -
Määttälä Johanna EsSu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Eija EsSu 39.46 0.00.00 52.89 51.03
2 Pikkarainen Anu HS 47.47 0.08.01 43.19 41.67
3 Laurila Anneli Trian 51.46 0.12.00 39.10 37.73
4 Kahanpää Hanna EsSu 52.25 0.12.39 37.87 36.54
5 Asikainen Nina KeU 55.13 0.15.27 35.23 34.00
6 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.12.03 0.32.17 26.45 25.52
7 Franssila Hanna AngA 1.13.34 0.33.48 25.37 24.48
Hakuli Mia KeU HYL -
Molnar Pia RaVa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 41.29 0.00.00 57.40 56.91
2 Vierikko Annamari HS 42.19 0.00.50 55.50 55.03
3 Juga Liisa KeU 45.35 0.04.06 50.81 50.38
4 Varpula Marjut EsSu 47.55 0.06.26 47.66 47.26
5 Pajarinen Pirjo HS 54.22 0.12.53 41.41 41.06
6 Juote Taina Pihkan 57.58 0.16.29 38.28 37.95
7 Mäkelä Anja HyRa 1.07.55 0.26.26 32.19 31.92
8 Launis Teija Raus 1.14.17 0.32.48 28.99 28.75
9 Huhtanen Meri TP 1.20.04 0.38.35 26.49 26.27
10 Mbembela Tuula Lynx 1.28.53 0.47.24 23.50 23.30
11 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.44.08 1.02.39 19.75 19.58
Lankinen Pauliina HS EIL -
Martikainen Lea Trian KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 32.40 0.00.00 49.21 49.11
2 Meriheinä Maire Pihkan 45.28 0.12.48 32.70 32.64
3 Borgenström Lotta HyRa 59.21 0.26.41 23.02 22.98

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 38.26 0.00.00 43.23 41.81
2 Wickholm Rita Trian 41.20 0.02.54 38.69 37.42
3 Liimatainen Raili HyRa 1.02.14 0.23.48 24.70 23.89
4 Ahlqvist Kristiina RiSu 1.02.39 0.24.13 23.54 22.77
Ahonen Päivi KaRa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 1.03.39 0.00.00
2 Luoma Helena Pihkan 1.10.03 0.06.24
Ohramaa Tuula Jyry KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 26.53 0.00.00 47.60 44.96
2 Paatero Leena EsSu 33.51 0.06.58 34.96 33.03
3 Salmela Juulia RiSu 51.10 0.24.17 21.26 20.08

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Pekkarinen Eila KeU HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kristian EsSu 55.23 0.00.00 72.29 73.36
2 Autio Wertti HyRa 1.02.16 0.06.53 61.08 61.98
3 Ikola Atte HS 1.05.43 0.10.20 54.83 55.64
Haltia Ilari HS KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttälä Mikko EsSu 53.45 0.00.00 64.32 62.23
2 Nordgren Simon Trian 59.12 0.05.27 57.42 55.56
3 Sorsa Antti EsSu 1.00.05 0.06.20 55.62 53.82
4 Hamppu Anton EsSu 1.00.35 0.06.50 54.21 52.45
5 Penttinen Oskari EsSu 1.02.31 0.08.46 51.61 49.94
6 Mbembela Karim Lynx 1.07.30 0.13.45 46.95 45.42
7 Vuorela Joona EsSu 1.14.48 0.21.03 41.60 40.25
8 Leiniö Juho HS 1.43.20 0.49.35 29.55 28.59
Koponen Matias Lynx EIL -
Maasilta Aapo HS KES -
Tiainen Olli EsSu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorensola Joonatan Lynx 39.51 0.00.00 59.30 56.52
2 Koivula Emil HS 42.28 0.02.37 54.89 52.31
3 Nikkinen Hannes HiKi 47.48 0.07.57 48.09 45.83
4 Määttänen Markus EsSu 48.15 0.08.24 46.97 44.77
5 Meuronen Joonas HS 51.02 0.11.11 43.78 41.72
6 Aaltonen Tatu Lynx 53.01 0.13.10 41.54 39.58
7 Koivisto Mikael SKUusi 55.38 0.15.47 39.00 37.17
8 Fritzen Florian Lynx 57.02 0.17.11 37.48 35.72
9 Heikkinen Aaro HS 59.19 0.19.28 35.49 33.83
10 Riissanen Pyry EsAk 1.02.44 0.22.53 33.05 31.49
11 Heikkilä Paulus SKUusi 1.38.36 0.58.45 20.70 19.73
Lindén Elias Pihkan KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Rasmus Lynx 23.23 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 25.28 0.02.05
3 Lintula Aapo Trian 27.04 0.03.41
4 Toivonen Nuutti RR 27.58 0.04.35
5 Mourujärvi Jonne RR 31.08 0.07.45
6 Joensuu Aapo HS 31.33 0.08.10
7 Vuorensola Tuomas Lynx 36.09 0.12.46
8 Isoherranen Antti Lynx 40.02 0.16.39
9 Vuorela Samu EsAk 47.12 0.23.49
10 Lassila Veikka Jyry 47.33 0.24.10
11 Heikkilä Aatos SKUusi 1.10.59 0.47.36
Tiainen Antti EsSu EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellonperä Sofia EsSu 1.04.25 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Juulia HS 44.40 0.00.00 53.35 51.72
2 Tala Emilia HS 48.41 0.04.01 47.11 45.67
3 Peura Kerttu EsSu 49.35 0.04.55 44.45 43.09
4 Mäntylä Kaisa HS 56.31 0.11.51 37.42 36.27
Markki Emmi EsSu EIL -
Martikainen Kristiina Trian HYL -
Kuusinen Saana TP EIL -
Soikkeli Sofia EsSu EIL -
Nietula Minja HS EIL -
Asklöf Aino Lynx EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellikka Virna HiKi 36.30 0.00.00 61.08 59.98
2 Sallila Katarina HS 39.28 0.02.58 55.64 54.64
3 Wickholm Saga Trian 39.50 0.03.20 54.29 53.31
4 Rantakokko Merianna HS 43.23 0.06.53 49.08 48.19
5 Miettinen Kiia EsSu 45.49 0.09.19 45.74 44.92
6 Rehberger Nadja HS 47.29 0.10.59 43.43 42.65
7 Mäntylä Ulla-Riina HS 51.46 0.15.16 39.19 38.49
8 Kemppi Silva EsSu 52.21 0.15.51 38.12 37.43
9 Määttälä Fanni EsSu 53.22 0.16.52 36.76 36.10
10 Nikkinen Saana HiKi 53.55 0.17.25 35.77 35.12
11 Rajala Anni HS 55.23 0.18.53 34.22 33.60
Laitakari Heta Pihkan EIL -
Soikkeli Linnea EsSu EIL -
Vuori Milla EsAk EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kajander Saana Trian 27.58 0.00.00
2 Lukkari Matilda SKUusi 28.09 0.00.11
3 Miettinen Iida Pihkan 28.34 0.00.36
4 Nordgren Cecilia Trian 33.58 0.06.00
5 Viippola Sofia HS 38.27 0.10.29
6 Soikkeli Lauriina EsSu 43.19 0.15.21
Sauso Aada HS KES -