FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Am-yösuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kautto Lasse LS-37 48.05 0.00.00 71.86 70.32
2 Ilmonen Aleksi JRV 49.36 0.01.31 67.57 66.13
3 Vapa Marko S-2000 1.01.52 0.13.47 52.50 51.38
4 Ahonen Teppo S-JKL 1.14.07 0.26.02 42.42 41.52
5 Sipiläinen Konsta S-JKL 1.15.28 0.27.23 40.29 39.43
Tölli Marko S-JKL KES -
Varis Henry JRV EIL -
Valkonen Lauri IHR EIL -
Pohjola Lauri S-JKL EIL -
Leinonen Pauli LS-37 EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Klemettinen Kaisa S-JKL EIL -
Klemettinen Veera S-JKL EIL -
Kotkajuuri Anna KangSK EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kässi Pellervo UurU EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Jarkko VaajTe 46.48 0.00.00 57.62 56.99
2 Silvasti Heikki JRV 47.06 0.00.18 56.03 55.41
3 Vapa Mikko FreeAd 50.38 0.03.50 50.98 50.42
4 Ronkainen Teemu JRV 54.07 0.07.19 46.63 46.12
5 Penttinen Jaakko VaajTe 56.44 0.09.56 43.46 42.98
6 Lehtimäki Pasi ViPa 59.11 0.12.23 40.68 40.24
7 Ketola Mikko SaPu 1.07.31 0.20.43 34.81 34.42
8 Valkonen Arto ViPa 1.15.21 0.28.33 30.42 30.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Heikki ViPa 42.30 0.00.00 59.78 59.30
2 Kuronen Tommi JRV 46.06 0.03.36 54.08 53.64
3 Nurminen Joonas JRV 49.55 0.07.25 48.99 48.60
4 Sorri Pietari VaajTe 50.44 0.08.14 47.26 46.88
5 Näpänkangas Mika S-JKL 51.06 0.08.36 45.99 45.62
6 Kämäräinen Marko S-JKL 55.10 0.12.40 41.74 41.40
7 Häkkinen Juha ViPa 55.52 0.13.22 40.36 40.04
8 Korhonen Aku S-JKL 57.18 0.14.48 38.52 38.21
9 Rahkila Pyry VaajTe 1.00.28 0.17.58 35.71 35.43
Kallio Kari S-JKL EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Vesa S-JKL 35.59 0.00.00 57.58 56.83
2 Heikkilä Ossi S-JKL 37.08 0.01.09 54.13 53.42
3 Sivill Keijo UurU 40.21 0.04.22 48.27 47.64
4 Holm Jari ViiSu 46.19 0.10.20 40.71 40.18
5 Hakamäki Matti S-JKL 47.09 0.11.10 38.67 38.17
6 Ilmonen Matti JRV 57.51 0.21.52 30.45 30.05

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Raimo S-JKL 42.43 0.00.00 48.51 48.09
2 Marttinen Tuomo IPR 53.25 0.10.42 36.86 36.53
3 Mutka Jouni S-JKL 54.56 0.12.13 33.95 33.65
Hirvensalo Jorma SaPu EIL -
Noponen Pekka S-JKL HYL -
Tuomala Jyrki S-JKL EIL -
Valkonen Pasi IHR EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Juha ViPa 35.44 0.00.00 29.74 29.53
2 Salonen Hannu KonnU 46.03 0.10.19 21.35 21.19
3 eräjärvi jarmo 1.09.22 0.33.38 13.02 12.93
Häkkinen Kari VaajTe EIL -
Hämynen Timo ÄäSa EIL -
Peltonen Heikki IPR EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapuska Seppo PetPe 31.19 0.00.00 44.59 44.31
2 Sivén Osmo ÄhtU 31.30 0.00.11 43.78 43.50
3 Humppi Jouko KuorKä 33.05 0.01.46 41.15 40.90
4 Nopanen Ismo VeVe 33.24 0.02.05 40.24 39.99
5 Nieminen Tapio JRV 34.59 0.03.40 37.92 37.68
6 Hakomäki Juhani LapVi 36.45 0.05.26 35.62 35.40
7 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 43.55 0.12.36 29.41 29.23
8 Lepistö Heikki OrPo 44.02 0.12.43 28.94 28.76
9 Raatikainen Pekka RastiE4 45.09 0.13.50 27.84 27.66
10 Rajaniemi Vesa S-JKL 46.52 0.15.33 26.44 26.28
11 Raento Jaakko 58.28 0.27.09 20.90 20.77
12 Väätäinen Hannu ViPa 59.37 0.28.18 20.20 20.08
Jyväsjärvi Tapio Eräp KES -
Rautavuoma Tapani ViPa EIL -
Rauhamäki Kimmo JRV EIL -
Niemistö Juha ViPa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusranta Vesa RastiE4 24.50 0.00.00 34.98 34.88
2 Virtanen Matti ViPa 25.35 0.00.45 32.93 32.84
3 Valta Matti JRV 29.49 0.04.59 27.38 27.31
4 Äikäs Esko TikSu 38.26 0.13.36 20.57 20.51
5 Humalamäki Hannu ÄhtU 38.38 0.13.48 19.79 19.73
6 Ottelin Pekka JRV 41.49 0.16.59 17.66 17.61

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Antti Eräp 33.27 0.00.00 26.66 26.36
2 Pitkänen Heikki JRV 35.05 0.01.38 24.65 24.38
3 Paavilainen Arvo IPR 37.59 0.04.32 22.07 21.82
4 Puttonen Kalevi IPR 39.19 0.05.52 20.64 20.41
5 Jylhä Keijo JRV 41.37 0.08.10 18.86 18.65
6 Tammela Seppo TikSu 59.12 0.25.45 12.80 12.66
Soimasuo Juhani Eräp EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 29.50 0.00.00
2 Keskinen Matti TikSu 56.13 0.26.23
Moisio Paavo SaPu EIL -
Nieminen Mauno ViiSu EIL -
Salmela Kosti PihtTu EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 47.12 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 44.34 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Maaret JRV 40.38 0.00.00
2 Humppi Susan JRV 1.05.33 0.24.55
Papinaho Annika KeuKi EIL -
Taini Mia JRV EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 43.24 0.00.00 44.56 42.95
2 Paalanen Satu IPR 47.03 0.03.39 38.02 36.65
3 Lampinen Maarit KeuKi 1.04.58 0.21.34 25.30 24.39

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 40.13 0.00.00 48.52 45.89
2 Ilmonen Kirsi JRV 40.30 0.00.17 44.56 42.16
3 Tupitsa Sari RastiE4 1.13.37 0.33.24 22.53 21.31

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi RastiE4 45.47 0.00.00
Kihlström Kirsi RastiE4 EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 38.36 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 28.12 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rasimus Siiri S-JKL 41.45 0.00.00
2 Nieminen Noora S-JKL 55.43 0.13.58
Näpänkangas Elsa S-JKL EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Elias JRV 40.12 0.00.00 32.27 30.56
2 Klemettinen Simo S-JKL 42.48 0.02.36 28.03 26.55
3 Lehtomäki Paavo KeuKi 43.19 0.03.07 25.45 24.11
Virkajärvi Juho JRV EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Lotta JRV 32.44 0.00.00 46.69 42.36
2 Karkiainen Helmi KeuKi 33.15 0.00.31 42.52 38.58
3 Papinaho Alina KeuKi 37.32 0.04.48 34.61 31.40
Virkajärvi Heta JRV EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Majaharju Pyry JRV 21.37 0.00.00
2 Kämäräinen Aaro S-JKL 27.25 0.05.48
Karjalainen Samuli JRV EIL -
Virkajärvi Aapo JRV EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Papinaho Enne KeuKi 15.47 0.00.00
2 Taini Elli JRV 18.22 0.02.35
3 Karkiainen Hetaliina KeuKi 18.54 0.03.07
4 Peltonen Riikka JRV 21.49 0.06.02
5 Sipponen Elli JRV 22.43 0.06.56