FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lahnasten Karhurastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurkela Mikko KaSu 37.23 0.00.00 63.57 62.76
2 Koirikivi Riku RasTiimi 41.01 0.03.38 56.70 55.97
3 Härkönen Lasse YlivKu 41.28 0.04.05 54.86 54.15
4 Kettunen Pyry SäynSa 41.34 0.04.11 53.50 52.81
5 Kirvesmies Atte KuoSu 42.57 0.05.34 50.59 49.94
6 Kuusikko Miska Pohjant 43.59 0.06.36 48.24 47.63
7 Asikainen Vesa KaJu 44.10 0.06.47 46.89 46.29
8 Himanen Olli KuoSu 44.56 0.07.33 44.96 44.38
Karvonen Matti KR EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alasuvanto Mikko KaJu 45.20 0.00.00
2 Väyrynen Kimmo JuuanJä 58.05 0.12.45

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Lassi IisVi 40.24 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 33.02 0.00.00 46.00 45.10
2 Grankull Kenneth Kronan 38.30 0.05.28 37.99 37.25
3 Ruotsalainen Timo KuoSu 48.41 0.15.39 28.87 28.31
4 Kuokka Kari IisVi 52.04 0.19.02 25.90 25.40
5 Järvelin Marko PeRa 53.17 0.20.15 24.24 23.77

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Minkkinen Juha KuoSu 30.20 0.00.00 44.76 43.25
2 Joutsensaari Jorma KuoSu 31.18 0.00.58 42.57 41.13
3 Lintunen Petteri SiiRa 34.37 0.04.17 37.75 36.48
4 Pihlajaniemi Janne VePo 35.35 0.05.15 36.01 34.80
5 Kuusikko Marko SalRe 35.42 0.05.22 35.18 33.99
6 Kauppinen Vesa SonPa 37.53 0.07.33 32.48 31.39
7 Jokela Harri NiS 38.05 0.07.45 31.64 30.58
8 Kellokumpu Seppo KaSu 40.42 0.10.22 28.98 28.01
9 Heiskanen Jari SonPa 40.49 0.10.29 28.28 27.32
Kankkunen Matti SonPa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 32.06 0.00.00 45.74 45.63
2 Heiskanen Hannu SonPa 32.17 0.00.11 43.21 43.11
3 Pietilä Hannu KaSu 32.23 0.00.17 40.81 40.71
4 Aronen Matti IisVi 46.08 0.14.02 27.05 26.99

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 31.57 0.00.00 38.02 37.64
2 Malinen Pentti KaSu 44.30 0.12.33 25.93 25.67
3 Koljonen Pekka IisVi 1.17.40 0.45.43 14.08 13.94
kumpulainen herkko IisVi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Tuomo RasTiimi 36.44 0.00.00 38.24 37.09
2 Antikainen Raimo KuoSu 39.08 0.02.24 35.00 33.94
3 Huttunen Kalle KuoSu 39.30 0.02.46 33.79 32.77
4 Karstunen Hannu HaapavU 40.11 0.03.27 32.34 31.36
5 Butilkin Niilo SäynSa 41.19 0.04.35 30.60 29.68
6 Vilminko Pauli SiSe 41.54 0.05.10 29.34 28.45
Mourujärvi Kauno KuoSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 29.34 0.00.00 42.84 41.14
2 Juola Eero KoS 31.42 0.02.08 39.10 37.54
3 Miettinen Kauko SuoVa 31.58 0.02.24 37.93 36.42
4 Ovaska Ari EE 32.57 0.03.23 35.97 34.54
5 Juutinen Hannu Pohjant 34.12 0.04.38 33.87 32.51
6 Laitinen Olli PeRa 41.18 0.11.44 27.39 26.29
7 Alasuvanto Timo KaJu 48.48 0.19.14 22.62 21.72
8 Paikkala Jarmo Jyry 1.01.32 0.31.58 17.50 16.80

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 34.38 0.00.00 36.34 36.38
2 Salmela Kosti PihtTu 39.12 0.04.34 31.14 31.18
3 Karppinen Eino SäynSa 41.09 0.06.31 28.75 28.78
4 Jokela Vesa NiS 45.18 0.10.40 25.28 25.31
5 Kettunen Kimmo SäynSa 49.03 0.14.25 22.58 22.60
Mikkilä Mauno NiS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 47.46 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tanskanen Pekka IisVi 33.59 0.00.00
2 Hukkanen Pekka VierKo 39.41 0.05.42

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kouvalainen Niilo Kiuru 19.15 0.00.00
2 Grankull Sebastian Kronan 28.55 0.09.40

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Urpalainen Niklas SonPa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Kusti-Emil KuoSu 14.52 0.00.00
2 Tanskanen Antti IisVi 35.31 0.20.39

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Urpalainen Aleksi SonPa 23.27 0.00.00
2 Alasuvanto Manu KaJu 45.34 0.22.07

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 37.20 0.00.00 57.79 57.81
2 Laitinen Maria YlikNM 37.49 0.00.29 55.83 55.84
3 Kuokka Iida-Liisa IisVi 38.42 0.01.22 53.36 53.37
4 Asikainen Satu KaJu 39.38 0.02.18 50.94 50.95
5 Tiitto Johanna RasTiimi 45.04 0.07.44 43.77 43.78
6 Uurasjärvi Emilia KuoSu 45.33 0.08.13 42.29 42.30
7 Tiitto Katariina RasTiimi 48.13 0.10.53 39.00 39.00
8 Laatikainen Henna Pohjant 50.05 0.12.45 36.62 36.63

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hangasmaa Hanna YlivKu 24.10 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Carita IisVi 50.00 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Jaana Kronan 45.04 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 33.08 0.00.00
2 Lintunen Sirpa SiiRa 50.07 0.16.59

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 30.55 0.00.00 46.88 45.58
2 Ekdahl Pirkko NiS 36.01 0.05.06 38.23 37.17
3 Piispanen Eija OuHu 41.11 0.10.16 31.67 30.80
4 Jurvakainen Tuija RasHy 43.00 0.12.05 28.65 27.86
Laitinen Tiina KuoSu EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Paula KaSu 37.41 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 40.47 0.00.00 22.39 21.25
2 Karstunen Rauni HaapavU 58.18 0.17.31 14.49 13.75
3 Ketola Pirjo SalRe 1.19.27 0.38.40 9.77 9.27

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Helmi RasTiimi 33.23 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Kiia Pohjant 23.01 0.00.00
2 Lehtonen Minttu SiiRa 27.14 0.04.13
3 Kuokka Katri IisVi 29.06 0.06.05
4 Pihlajaniemi Aini VePo 34.39 0.11.38
5 Kärnä Alisa SonPa 36.26 0.13.25

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Jonna SonPa 35.57 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tujunen Anna KuoSu 25.46 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 14.38 0.00.00
2 Jaaranen Pihla Kiuru 19.03 0.04.25
3 Siponen Anna Kiuru 31.29 0.16.51

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siponen Emilia Kiuru 18.55 0.00.00