FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Avoin EP:n am-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Mikko YKV 30.20 0.00.00 80.26 77.18
2 Heiska Samu TuMe 31.14 0.00.54 77.50 74.52
3 Luoma Juha IkNV 31.29 0.01.09 76.44 73.50
4 Rantala Teemu LapVi 31.41 0.01.21 75.51 72.61
5 Helminen Topias JRV 32.11 0.01.51 73.90 71.06
6 Istolahti Jaakko KangSK 32.18 0.01.58 73.20 70.39
7 Poutanen Mikko LapVi 32.31 0.02.11 72.28 69.50
8 Pajukangas Mikko LapVi 32.44 0.02.24 71.37 68.63
9 Sankelo Antton LapVi 33.00 0.02.40 70.37 67.67
10 Valkama Sami PR 33.46 0.03.26 68.36 65.73
11 Sankelo Sampo LapVi 34.11 0.03.51 67.11 64.54
12 Ketonen Miikka LapVi 34.13 0.03.53 66.64 64.08
13 Vainionpää Matti RasKu 35.52 0.05.32 63.18 60.75
14 Hakala Antti KortJV 36.03 0.05.43 62.47 60.07
15 Viitasaari Toni-Antti LapVi 36.45 0.06.25 60.90 58.56
16 Aho Jukka RaJu 37.17 0.06.57 59.65 57.36
17 Holmback Hannes Femman 37.30 0.07.10 58.93 56.67
18 Sivén Ville LapVi 37.42 0.07.22 58.25 56.01
19 Nissinen Niko Pohjant 37.47 0.07.27 57.75 55.53
20 Sankelo Hermanni IkNV 38.23 0.08.03 56.48 54.31
21 Laasanen Lauri LaihLu 38.39 0.08.19 55.72 53.58
22 Lähdesmäki Mikko RaJu 40.12 0.09.52 53.23 51.18
23 Stevander Karri LapVi 40.37 0.10.17 52.33 50.32
24 Myllymäki Tero VetU 40.43 0.10.23 51.86 49.87
25 Korkeakangas Antti RaJu 40.49 0.10.29 51.39 49.41
26 Koivisto Juho LapVi 41.26 0.11.06 50.29 48.35
27 Alalantela Jaakko KortJV 49.09 0.18.49 42.11 40.49

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anu VaaSu 27.23 0.00.00 72.95 70.87
2 Hietala Emmi LapVi 29.55 0.02.32 66.30 64.41
3 Tuomisto Satu VaaSu 31.21 0.03.58 62.81 61.02
4 Rinkineva Elina RaJu 31.37 0.04.14 61.83 60.07
5 Niemi Tiina RasKa 32.09 0.04.46 60.36 58.64
6 Hoskari Maria RasKa 33.11 0.05.48 58.05 56.40
7 Fränti Eeva-Maria LapVi 34.20 0.06.57 55.69 54.10
8 Hakala Helena KortJV 35.11 0.07.48 53.94 52.40
9 Korpi Maarit LapVi 35.59 0.08.36 52.34 50.85
10 Rinkineva Laura RaJu 37.01 0.09.38 50.50 49.06
11 Stenbacka Emma VaaSu 37.11 0.09.48 49.89 48.46
12 Pulli Liisa RaJu 37.50 0.10.27 48.65 47.27
13 Palomäki Sanna RasKu 38.44 0.11.21 47.15 45.81
14 Mäntylä Tanja RasKe 39.33 0.12.10 45.82 44.51
15 Korkeakangas Alisa RaJu 43.07 0.15.44 41.70 40.51
16 Tarkkanen Annika UlvUra 44.22 0.16.59 40.20 39.06
17 Nurmi Venla RasKe 48.22 0.20.59 36.58 35.54
18 Suokko Susanna LapVi 50.00 0.22.37 35.10 34.10
19 Ojala Ulla PoRa 50.10 0.22.47 34.70 33.71
20 Heikinmäki Maija LaihLu 53.18 0.25.55 32.39 31.47
21 Korvola-Mäkinen Kirsi LaihLu 55.37 0.28.14 30.79 29.91
22 Korpela Janna SuJu 56.21 0.28.58 30.13 29.27

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautalahti Antti YKV 30.30 0.00.00 59.32 57.10
2 Pannula Anssi ViPa 32.37 0.02.07 53.80 51.79
3 Lauronen Jarkko LaihLu 32.58 0.02.28 51.59 49.65
4 Koski Jussi YKV 35.01 0.04.31 47.02 45.26
5 Ruotsala Aki AlahKi 43.33 0.13.03 36.56 35.19
6 Närvä Juha VaaSu 56.57 0.26.27 27.00 25.99

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylihärsilä Ari AlahKi 34.40 0.00.00 42.13 38.18
1 Jussinmäki Ari HalTo 34.40 0.00.00 42.13 38.18
3 Harila Esko HS 36.01 0.01.21 39.54 35.83
4 Lassila Jussi PiTa 38.56 0.04.16 36.11 32.72
5 Mikkola Toni VetU 40.41 0.06.01 34.11 30.90
6 Tuomaala Ville VaaSu 40.49 0.06.09 33.55 30.40
7 Takanen Jari KuortKu 41.32 0.06.52 32.53 29.48
8 Kytömäki Jyri VaaSu 42.16 0.07.36 31.53 28.57
9 Närvä Sakari KauKa 49.35 0.14.55 26.51 24.02
10 Eriksson Henrik VaaSu 50.30 0.15.50 25.67 23.26
11 Ruotsala Kalle AlahKi 51.47 0.17.07 24.68 22.36
12 Ala-Honkola Esa KuortKu 58.12 0.23.32 21.64 19.61
13 Mikkola Tuomas KuortKu 1.05.17 0.30.37 19.02 17.23

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 26.38 0.00.00 57.80 54.41
2 Nivukoski Juha LapVi 29.21 0.02.43 51.84 48.80
3 Laine Kari HiKi 29.53 0.03.15 50.32 47.37
4 Ylihärsilä Juha AlahKi 29.58 0.03.20 49.59 46.68
4 Hemminki Jukka RaJu 29.58 0.03.20 49.59 46.68
6 Koski Eero YKV 30.04 0.03.26 48.25 45.42
7 Karppi Tapio LaihLu 30.27 0.03.49 47.05 44.30
8 Ekola Juha AlahKi 31.31 0.04.53 44.90 42.27
9 Backlund Jan-Anders Femman 32.04 0.05.26 43.57 41.02
10 Ylihärsilä Arto AlahKi 33.11 0.06.33 41.57 39.14
11 Nurmi Pasi RasKe 35.24 0.08.46 38.47 36.21
12 Savolainen Tomi RasKe 37.57 0.11.19 35.42 33.34
13 Myllymäki Jyri VetU 38.49 0.12.11 34.17 32.16
14 Kumara Antti LaihLu 40.41 0.14.03 32.16 30.28

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Timo Koovee 22.57 0.00.00 48.31 46.62
2 Yli-Ilkka Harri RaJu 23.06 0.00.09 47.44 45.79
3 Suvanto Mikael RaJu 23.40 0.00.43 45.77 44.17
4 Kujanpää Marko JS Rasti 24.16 0.01.19 44.11 42.57
5 Nevala Pasi TeuRi 25.42 0.02.45 41.15 39.71
6 Pihlajaniemi Janne VePo 26.00 0.03.03 40.18 38.78
7 Lemponen Ari RaJu 26.03 0.03.06 39.62 38.23
8 Ruokola Ilkka RaJu 26.23 0.03.26 38.63 37.28
9 Korhonen Marko YlämPy 28.31 0.05.34 35.29 34.06
10 Kamila Kai SuJu 28.58 0.06.01 34.30 33.10
11 Kinnari Jukka SuJu 31.07 0.08.10 31.52 30.42
12 Myllymäki Aimo KortJV 32.36 0.09.39 29.69 28.66
13 Varamäki Ari LapVi 32.58 0.10.01 28.98 27.96
14 Ruutiainen Jaakko LaihLu 45.59 0.23.02 20.50 19.78

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 21.20 0.00.00 56.66 55.75
2 Kuoppala Esa RasKu 23.01 0.01.41 51.86 51.02
3 Tuomisto Juha VaaSu 23.13 0.01.53 50.76 49.94
4 Helminen Hannu JRV 24.40 0.03.20 47.17 46.41
5 Tarkkanen Matti SuJu 25.01 0.03.41 45.90 45.16
6 Patana Pekka LaihLu 26.36 0.05.16 42.60 41.92
7 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 28.35 0.07.15 39.12 38.49
8 Pikkumäki Jouni RasKu 28.50 0.07.30 38.26 37.64
9 Kujala Tapio RaJu 28.58 0.07.38 37.56 36.95
10 Högholm Kenneth Femman 29.18 0.07.58 36.61 36.02
11 Lassila Antti KuortKu 33.42 0.12.22 31.39 30.88
12 Koskela Heikki RaJu 35.11 0.13.51 29.63 29.15
13 Lyyluoma Pasi TeuRi 38.42 0.17.22 26.55 26.12

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Arvo RasKu 21.21 0.00.00 45.71 44.86
2 Vallbacka Heikki KortJV 21.24 0.00.03 45.28 44.44
3 Rantala Timo KPV 22.00 0.00.39 43.73 42.91
4 Hakala Heikki KortJV 22.24 0.01.03 42.63 41.84
5 Pajukangas Tauno KPV 23.31 0.02.10 40.31 39.56
6 Taanila Mauno NiS 23.53 0.02.32 39.40 38.67
7 Toikkanen Ilpo SuJu 24.37 0.03.16 37.94 37.24
8 Härö Hannu VäVi 25.31 0.04.10 36.33 35.66
9 Bäck Mikael Femman 25.33 0.04.12 36.01 35.34
10 Linna Heikki RasKe 26.07 0.04.46 34.96 34.32
11 Halla-Aho Timo JS Rasti 26.44 0.05.23 33.90 33.27
12 Niemistö Jaakko KortJV 26.49 0.05.28 33.53 32.91
13 Pensas Esko LaihLu 27.13 0.05.52 32.78 32.17
14 Tamminen Hannu SuJu 28.14 0.06.53 31.36 30.77
15 Hautala Eero KortJV 28.49 0.07.28 30.48 29.91
16 Tamminen Erkki SuJu 29.33 0.08.12 29.49 28.94
17 Mäkitalo Mikko KauKa 31.32 0.10.11 27.41 26.90
18 Kangasmäki Esa SuJu 31.37 0.10.16 27.12 26.62
19 Virnala Jukka JalJa 32.00 0.10.39 26.58 26.08
20 Rintaluoma Kari TeuRi 33.09 0.11.48 25.44 24.97
21 Mahlamäki Jari TeuRi 33.46 0.12.25 24.77 24.31
22 Kivipelto Kalevi JS Rasti 36.26 0.15.05 22.77 22.35

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronholm Peter Brahe 22.01 0.00.00 49.62 49.19
2 Sivén Osmo ÄhtU 22.45 0.00.44 47.72 47.31
3 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 24.41 0.02.40 43.71 43.33
4 Herttua Martti LapVi 25.31 0.03.30 42.01 41.65
5 Nurisalo Seppo KoS 25.34 0.03.33 41.66 41.30
6 Viinikka Matti KauKa 25.45 0.03.44 41.10 40.74
7 Nyystilä Jukka LaihLu 26.30 0.04.29 39.68 39.34
8 Hakomäki Juhani LapVi 27.19 0.05.18 38.25 37.91
9 Eno Kaarlo TeuRi 28.01 0.06.00 37.05 36.72
10 Matikainen Hannu RasKe 28.10 0.06.09 36.61 36.29
11 Dahlvik Frey Terjärv 29.12 0.07.11 35.08 34.77
12 Kalliomaa Lasse LaihLu 29.14 0.07.13 34.80 34.50
13 Rantala Aulis KoS 30.08 0.08.07 33.54 33.24
14 Närvä Martti SuJu 30.40 0.08.39 32.73 32.45
15 Laasanen Veikko VäVi 31.09 0.09.08 32.00 31.72
16 Kaataja Jorma RasKe 31.21 0.09.20 31.58 31.31
17 Anttila Jouko KauKa 31.37 0.09.36 31.10 30.83
18 Tuomaala Juhani KoS 32.59 0.10.58 29.60 29.35
19 Rinne Matti TeuRi 33.57 0.11.56 28.56 28.31
20 Niinimäki Hannu K. LaihLu 34.18 0.12.17 28.07 27.82
21 Jussinmäki Mauri HalTo 37.30 0.15.29 25.49 25.27
22 Myllymäki Ari KPV 39.24 0.17.23 24.09 23.88
23 Jäntti Ari RaJu 40.47 0.18.46 23.11 22.90
24 Takala Sakari JS Rasti 45.39 0.23.38 20.49 20.31
25 Pöyhönen Hannu VetU 49.19 0.27.18 18.83 18.67

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 17.13 0.00.00 40.60 38.94
2 Williamsson Bo-Göran VaaSu 18.07 0.00.54 38.19 36.63
3 Pienimäki Kari RaJu 18.08 0.00.55 37.77 36.23
4 Pollari Kalevi YKV 18.11 0.00.58 37.29 35.76
5 Niemelä Pentti LaihLu 19.24 0.02.11 34.59 33.17
6 Hautala Olavi RaJu 19.34 0.02.21 33.94 32.55
7 Lassila Heikki PiTa 20.03 0.02.50 32.77 31.43
8 Turunen Erkki SuSe 20.21 0.03.08 31.94 30.64
9 Majasaari Kari SuJu 21.30 0.04.17 29.91 28.69
10 Nylund Henrik Falken 21.47 0.04.34 29.20 28.01
11 Rantakangas Erkki JS Rasti 22.02 0.04.49 28.55 27.38
12 Kujanpää Heikki JS Rasti 22.52 0.05.39 27.20 26.09
13 Näsi Mauno RaJu 23.28 0.06.15 26.21 25.14
14 Lågland Henry VaaSu 23.35 0.06.22 25.78 24.73
15 Humalamäki Hannu ÄhtU 26.05 0.08.52 23.05 22.10
16 Joensuu Heimo JS Rasti 27.28 0.10.15 21.63 20.75

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 17.26 0.00.00 33.86 33.88
2 Saarimäki Jorma VaaSu 20.33 0.03.07 28.01 28.03
3 Taipalus Esko RasKe 20.46 0.03.20 27.00 27.02
4 Kukko Risto VäVi 21.42 0.04.16 25.16 25.18
5 Kamila Pentti LaihLu 22.38 0.05.12 23.47 23.49
6 Korri Eino KortJV 28.07 0.10.41 18.37 18.38
7 Latvala Matti RaJu 31.13 0.13.47 16.07 16.08

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 20.55 0.00.00 27.57 26.06
2 Hietalahti Aapo HalTo 21.56 0.01.01 25.50 24.11
3 Salmi Aimo VaaSu 24.30 0.03.35 22.12 20.91
4 Keskinen Matti TikSu 28.34 0.07.39 18.37 17.36
5 Knuuttila Helge VaaSu 28.58 0.08.03 17.52 16.56
6 Luoma Antti KortJV 33.19 0.12.24 14.71 13.91

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 18.18 0.00.00 27.03 23.17
2 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 34.45 0.16.27 13.17 11.29
3 Kataja Reino SuJu 37.29 0.19.11 11.22 9.61

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höök Jaakko RaJu 41.59 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lemberg Roope RaJu 27.00 0.00.00 48.62 45.94
2 Pihlajamäki Teemu LapVi 28.28 0.01.28 44.73 42.27
3 Pitkänen Ville RaJu 31.22 0.04.22 39.34 37.17
4 Virrankoski Veikko KauWi 36.45 0.09.45 32.50 30.72
5 Nevala Roni TeuRi 37.41 0.10.41 30.65 28.97
6 Ylihärsilä Ville AlahKi 37.52 0.10.52 29.46 27.84

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekola Juuso LapVi 20.56 0.00.00 47.24 42.14
2 Ylihärsilä Roni AlahKi 21.16 0.00.20 45.51 40.59
3 Jussinmäki Pietari HalTo 22.20 0.01.24 42.38 37.81
4 Lemberg Ville RaJu 23.12 0.02.16 39.89 35.58
5 Sankelo Verneri LapVi 26.08 0.05.12 34.60 30.86
6 Karjanlahti Kosti KauWi 28.11 0.07.15 31.33 27.95
7 Hantula Jussi KauWi 30.36 0.09.40 28.16 25.12
8 Ruotsala Valtteri AlahKi 47.11 0.26.15 17.82 15.89

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pöytäkangas Elias VaaSu 17.38 0.00.00
2 Oja Lauri LapVi 17.55 0.00.17
3 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 18.17 0.00.39
4 Jussinmäki Iisakki HalTo 19.32 0.01.54
5 Hölsö Aaro RaJu 19.45 0.02.07
6 Matila Oskari KuortKu 19.46 0.02.08
7 Muhonen Aatu RaJu 19.51 0.02.13
8 Noponen Veeti LapVi 20.37 0.02.59
9 Ylä-Rautio Eeli RasKe 21.57 0.04.19
10 Isokangas Ville JS Rasti 22.10 0.04.32
11 Hauhia Aleksi RaJu 24.47 0.07.09
12 Ala-Honkola Akseli KuortKu 25.15 0.07.37
13 Koski Hannes LaihLu 30.37 0.12.59
14 Virrankoski Luukas KauWi 32.45 0.15.07
15 Ylihärsilä Manu AlahKi 37.16 0.19.38

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 13.03 0.00.00
2 Muhonen Eetu RaJu 14.59 0.01.56
3 Haapamäki Aaro KauKa 17.11 0.04.08
4 Grankull Sebastian Kronan 18.02 0.04.59
5 Ala-Honkola Svantte KuortKu 19.28 0.06.25
6 Kalliomäki Konsta KauKa 24.30 0.11.27
7 Suokko Lauri LapVi 26.28 0.13.25
Hemminki Eemeli RasKu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virrankoski Väinö KauWi 16.30 0.00.00
2 Erkkilä Juho RaJu 17.59 0.01.29
3 Närvä Juuso VaaSu 19.06 0.02.36
4 Hautamäki Arttu RasKe 20.51 0.04.21
5 Hölsö Tuomas YKV 26.39 0.10.09
6 Ala-Honkola Iivari KuortKu 28.25 0.11.55

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mikkola Nooa VetU 12.20 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 14.59 0.02.39
3 Virrankoski Ahto KauWi 16.35 0.04.15
4 Aho Lenni RaJu 17.33 0.05.13
5 Puumila Juho JalJa 18.41 0.06.21
6 Hautamäki Aaro RasKe 19.50 0.07.30
7 Oja Leo LapVi 20.02 0.07.42
8 Ylihärsilä Mikko AlahKi 21.51 0.09.31
9 Koski Konsta Koovee 21.52 0.09.32
10 Hietala Samu LapVi 21.53 0.09.33
11 Puumila Jaakko JalJa 23.05 0.10.45
12 Norrgård Isak Femman 23.13 0.10.53
13 Kiukkonen Leevi KauKa 23.37 0.11.17
14 Nivukoski Hugo YKV 23.42 0.11.22
15 Isokangas Veeti JS Rasti 24.46 0.12.26
16 Koski Ahti LaihLu 25.20 0.13.00
17 Nynäs Leevi VaaSu 30.15 0.17.55
18 Ylikojola Vilho RaJu 31.43 0.19.23
19 Pulli Toivo RaJu 33.45 0.21.25

Sarja H8RRS
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pentilä Vilho KauKa 19.25 0.00.00
2 Kauhajärvi Onni KauKa 21.41 0.02.16
3 Aho Tiitus RaJu 22.32 0.03.07
4 Mikkola Roope KuortKu 22.49 0.03.24
5 Tunis Evert Femman 25.29 0.06.04
6 Nynäs Elis VaaSu 38.00 0.18.35
7 Hakapää Hermanni VaaSu 47.57 0.28.32
8 Tunis Einar Femman 59.56 0.40.31

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjasmäki Johanna LapVi 30.40 0.00.00 9.55 8.09
2 Åstrand Ulla-Maria Botnia 43.25 0.12.45 6.24 5.29
3 Kiukkonen Paula KauKa 44.12 0.13.32 5.63 4.77

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Riikka RasKe 30.42 0.00.00 47.28 45.68
2 Hemminki Hanna PoRa 32.12 0.01.30 43.73 42.25
3 Rotola-Pukkila Minna KauKa 33.35 0.02.53 40.63 39.26
4 Nivukoski Mervi YKV 34.38 0.03.56 38.14 36.85
5 Keski-Säntti Eija YKV 35.38 0.04.56 35.85 34.64
6 Lautamo Riikka VaaSu 39.01 0.08.19 31.62 30.55

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Polso Anne VetU 28.34 0.00.00 49.92 46.89
2 Ena Linda Falken 29.56 0.01.22 46.85 44.01
3 Grankull Jaana Kronan 30.23 0.01.49 45.37 42.62
4 Karppi Susanna LaihLu 33.40 0.05.06 40.24 37.80
5 Ojala Leena RasKu 35.53 0.07.19 37.09 34.84
6 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 36.26 0.07.52 35.88 33.70
7 Puro-Aho Veera VaaSu 39.17 0.10.43 32.67 30.69
8 Luoma Heli AlahKi 39.58 0.11.24 31.52 29.61
9 Kujanpää Maarit KuortKu 41.49 0.13.15 29.56 27.76
10 Hautamäki Anne-Mari RasKe 47.50 0.19.16 25.34 23.80

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillhonga Henna VaaSu 28.16 0.00.00 33.08 30.26
2 Kielinen-Myllymäki Satu KortJV 29.00 0.00.44 31.56 28.86
3 Erkkilä Marja RaJu 30.09 0.01.53 29.69 27.16
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 30.55 0.02.39 28.30 25.89
5 Suokko Katariina LapVi 31.20 0.03.04 27.29 24.96
6 Stevander Arja KuortKu 32.19 0.04.03 25.84 23.63
7 Norrbacka Aino HyRa 32.47 0.04.31 24.86 22.74
8 Hauhia Eija RaJu 39.15 0.10.59 20.25 18.52

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 25.37 0.00.00 41.18 39.52
2 Koskela Sari RaJu 26.30 0.00.53 38.31 36.77
3 Ala-Kasari Outi RasKu 26.42 0.01.05 36.54 35.07
4 Reiman Anu AngA 31.59 0.06.22 29.27 28.09
5 Ojajärvi Päivi RasKe 34.21 0.08.44 26.10 25.05

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantoja Eija RasKe 21.52 0.00.00 32.60 31.94
2 Soinila Helena TeuRi 21.58 0.00.06 31.91 31.26
3 Pöyhönen Lea VetU 24.05 0.02.13 28.61 28.03
4 Mäntylä Kirsti RasKe 24.30 0.02.38 27.64 27.08
5 Taanila Sisko NiS 25.17 0.03.25 26.31 25.78
6 Leppä Eija SuJu 25.30 0.03.38 25.63 25.10
7 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 25.55 0.04.03 24.75 24.25
8 Erkkilä Riitta LapVi 27.55 0.06.03 22.56 22.10
9 Leinonen Sirpa RasKe 30.40 0.08.48 20.15 19.74
10 Hautala Päivi RaJu 33.37 0.11.45 18.02 17.66

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 19.39 0.00.00 40.65 36.97
2 Björklund Gunilla Falken 21.53 0.02.14 35.13 31.95
3 Ojala Seija PoRa 21.55 0.02.16 33.71 30.66
4 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 24.02 0.04.23 29.49 26.83
5 Laine Kaija KauKa 31.07 0.11.28 21.82 19.85

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 16.50 0.00.00 36.86 34.73
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 17.42 0.00.52 34.18 32.20
3 Seppälä Eila YKV 18.15 0.01.25 32.30 30.43
4 Maja Alli RaJu 24.14 0.07.24 23.68 22.31
5 Finnilä Katariina VetU 25.07 0.08.17 22.23 20.95
6 Elomaa Alli RasKe 25.30 0.08.40 21.29 20.06
7 Hautamäki Anna-Maija RasKe 29.55 0.13.05 17.63 16.61

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokola Anna RaJu 33.26 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hölsö Henriikka LaihLu 29.24 0.00.00 36.43 34.94
2 Jussinmäki Tuulia HalTo 33.59 0.04.35 29.94 28.72
3 Melender Emilia RaJu 36.36 0.07.12 26.34 25.26
4 Nevala Ronja TeuRi 44.31 0.15.07 20.45 19.61

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 18.47 0.00.00 52.72 47.49
2 Lautamo Penne VaaSu 21.37 0.02.50 44.95 40.49
3 Jylhä Reija-Elina HalTo 22.49 0.04.02 41.78 37.63
4 Näsi Minea RaJu 24.50 0.06.03 37.64 33.90
5 Kankaanpää Aino LapVi 25.27 0.06.40 35.99 32.42
6 Syrjälä Eveliina KauWi 27.06 0.08.19 33.12 29.83
7 Karppi Iiris LaihLu 27.20 0.08.33 32.16 28.96
8 Oikarainen Siiri LaihLu 36.00 0.17.13 23.90 21.52
9 Virrankoski Lyydia KauWi 42.54 0.24.07 19.62 17.67

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nivukoski Lotta LapVi 16.03 0.00.00
2 Hietala Sini LapVi 16.13 0.00.10
3 Koski Hanni Koovee 16.51 0.00.48
4 Hoskari Sanni RasKe 20.18 0.04.15
5 Kytömäki Milla VaaSu 21.21 0.05.18
6 Lammi Kira KauWi 22.20 0.06.17
7 Tuomaala Ella VaaSu 23.09 0.07.06
8 Ylihärsilä Jenna AlahKi 25.43 0.09.40
9 Lautamo Hilla VaaSu 26.18 0.10.15
10 Siltala Anna RasKe 26.33 0.10.30
11 Suokko Matilda LapVi 26.42 0.10.39
12 Korkonen Emilia KuortKu 28.27 0.12.24
13 Ruutiainen Alisa LaihLu 29.39 0.13.36
14 Luhtasaari Nea RaJu 30.54 0.14.51
15 Pihlajaniemi Aini VePo 32.43 0.16.40
16 Suomela Vilma KortJV 42.43 0.26.40
17 Hautamäki Anni RasKe 45.02 0.28.59
18 Nivukoski Jasmin YKV 56.33 0.40.30
19 Virrankoski Maija KauWi 1.22.52 1.06.49

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 13.54 0.00.00
2 Kataja Enni RaJu 17.05 0.03.11
3 Sikkilä Iines LapVi 18.42 0.04.48
4 Nivukoski Nanna LapVi 20.01 0.06.07
5 Kankaanpää Sanni LapVi 21.01 0.07.07
6 Perälä Fanni LaihLu 21.43 0.07.49
7 Norrgård Ida Femman 24.10 0.10.16
8 Saranpää Saara RaJu 25.07 0.11.13
9 Peltoluhta Aino KauWi 29.15 0.15.21
10 Ylikojola Veera RaJu 31.18 0.17.24
11 Kuoppala Saana KauKa 32.53 0.18.59
12 Niemi Siiri PoRa 39.50 0.25.56
13 Vuorijärvi Silja KauWi 41.33 0.27.39
14 Mutikainen Eveliina KauWi 44.30 0.30.36
15 Uitto Saana KauWi 58.03 0.44.09

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Keski-Säntti Helka YKV 19.57 0.00.00
2 Suomela Venla KortJV 22.26 0.02.29
3 Hakapää Veera VaaSu 23.18 0.03.21
4 Kytömäki Marie VaaSu 25.24 0.05.27
5 Grankull Daniela Kronan 27.24 0.07.27
6 Ekoluoma Aino YKV 29.09 0.09.12
7 Pentilä Vilma KauKa 30.03 0.10.06
8 Saranpää Viola VaaSu 33.42 0.13.45
9 Kujanpää Tuulia KuortKu 34.01 0.14.04
Ruotsala Eveliina AlahKi HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 19.14 0.00.00
2 Muhonen Oona RaJu 19.20 0.00.06
3 Lemberg Linnea RaJu 19.55 0.00.41
4 Karppi Saara LaihLu 20.35 0.01.21
5 Hallivuori Katri KauKa 22.28 0.03.14
6 Kuoppala Pinja KauKa 23.42 0.04.28
7 Peltoluhta Susanna KauWi 23.49 0.04.35
8 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 23.52 0.04.38
9 Kataja Helmi RaJu 28.17 0.09.03
10 Uitto Sara Inka Elina KauWi 28.55 0.09.41
11 Nivukoski Jonna YKV 32.11 0.12.57
12 Kari Ella KauWi 37.38 0.18.24
13 Keski-Säntti Venla YKV 38.33 0.19.19

Sarja D8RRS
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Viivi PoRa 18.20 0.00.00
2 Peltoluhta Aada KauWi 20.56 0.02.36
3 Kiukkonen Fanni KauKa 22.02 0.03.42
4 Herttua Venla LapVi 22.23 0.04.03
5 Mikkola Nuppu VetU 23.22 0.05.02
6 Hautala Miina KauWi 23.37 0.05.17
7 Hautalahti Elsa YKV 25.27 0.07.07
8 Kataja Lilja RaJu 25.30 0.07.10
9 Lehtimäki Oona RaJu 27.35 0.09.15
10 Kujanpää Sini KuortKu 29.16 0.10.56
11 Närvä Julia VaaSu 30.49 0.12.29
12 Pitkäranta Viola KauWi 31.13 0.12.53
13 Ekoluoma Milla YKV 32.16 0.13.56
14 Hemminki Ronja RasKu 35.48 0.17.28
15 Mutikainen Aada KauWi 37.33 0.19.13
16 Hautala Malla KauWi 38.04 0.19.44
17 Tunis Elvina Femman 57.27 0.39.07