FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Tampere Suunnistus iltapäivä (H/D50 ja nuoremmat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sirén Mikko AngA 33.45 0.00.00 78.87 76.36
2 Suna Jussi TuMe 33.47 0.00.02 77.61 75.14
3 Laine Jaakko HiKi 34.16 0.00.31 75.35 72.95
4 Suominen Miika HS 35.08 0.01.23 72.35 70.05
5 Leskinen Aleksi Lynx 35.13 0.01.28 71.05 68.79
6 Helminen Topias JRV 36.07 0.02.22 68.17 66.00
7 Kurkela Mikko KaSu 41.42 0.07.57 58.09 56.24
8 Virtanen Aaro JRV 45.21 0.11.36 52.53 50.86
9 Kuutti Veli-Pekka EsAk 46.04 0.12.19 50.85 49.23
10 Määttä Henri LS-37 48.02 0.14.17 47.93 46.41
11 Siipola Janne Pihkan 1.09.58 0.36.13 32.34 31.31

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vigren Petteri RaN 35.07 0.00.00 64.05 60.30
2 Jokela Juha PäLuLu 37.27 0.02.20 58.26 54.85
3 Korpinen Taneli TuMe 38.24 0.03.17 55.06 51.84
4 Räty Harri HiKi 39.03 0.03.56 52.42 49.35
5 Saarinen Jarkko HiKi 42.54 0.07.47 46.14 43.44
6 Pajunen Jari PertPe 44.02 0.08.55 43.42 40.88

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 29.14 0.00.00 73.77 73.03
2 Vilska Kimmo RR 30.24 0.01.10 70.40 69.70
3 Saarinen Timo VaHa 30.39 0.01.25 69.30 68.61
4 Paukkunen Petri MSParma 30.48 0.01.34 68.44 67.76
5 Laine Jarkko TP 31.48 0.02.34 65.78 65.12
6 Lindgren Simo JRV 33.10 0.03.56 62.58 61.96
7 Hyytiäinen Antti KangSK 33.49 0.04.35 60.90 60.29
8 Mikkola Ilkka EsSu 35.52 0.06.38 56.97 56.40
9 Niemenmaa Jari IkNV 35.59 0.06.45 56.33 55.77
10 Kivioja Jussi NaWi 36.28 0.07.14 55.14 54.59
11 Laine Kalle KauKa 36.33 0.07.19 54.57 54.03
12 Ylis-Junttila Vesa HlS 36.55 0.07.41 53.59 53.06
13 Liuha Jarkko KangSK 38.10 0.08.56 51.42 50.90
14 Närhi Matti VaajTe 40.36 0.11.22 47.94 47.46
15 Ritala Markus TP 43.50 0.14.36 44.03 43.59
16 Laimio Markku MusNe 45.05 0.15.51 42.45 42.03
17 Breilin Oskar AR 45.42 0.16.28 41.52 41.11
18 Höysniemi Matti Pihkan 50.24 0.21.10 37.33 36.96
19 Kalvas Teemu KeU 52.22 0.23.08 35.62 35.26
20 Collander Tomi RasKa 55.09 0.25.55 33.53 33.19
21 Honkanen Antti LapVi 56.33 0.27.19 32.41 32.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 27.57 0.00.00 69.61 68.95
2 Noponen Petri AnttU 27.59 0.00.02 69.18 68.52
3 Häkkinen Mika Hiilto 30.34 0.02.37 63.01 62.42
4 Koivula Jeppe HS 31.24 0.03.27 61.03 60.45
5 Gröhn Timo TP 33.20 0.05.23 57.20 56.66
6 Riikonen Jarno TP 33.26 0.05.29 56.73 56.20
7 Lehtonen Eero UlvUra 33.30 0.05.33 56.33 55.80
8 Lauronen Petteri Lynx 34.44 0.06.47 54.05 53.54
9 Rajala Marko HS 35.21 0.07.24 52.83 52.34
10 Kuronen Tommi JRV 36.03 0.08.06 51.54 51.05
11 Rintanen Riku EsSu 36.53 0.08.56 50.11 49.64
12 Komonen Atte S-JKL 37.21 0.09.24 49.22 48.76
13 Nurminen Joonas JRV 39.37 0.11.40 46.16 45.73
14 Juutila Juha EsSu 40.19 0.12.22 45.12 44.69
15 Mikkola Marko Hiisi 40.22 0.12.25 44.82 44.40
16 Koivula Risto UlvUra 40.25 0.12.28 44.53 44.11
17 Anttonen Mikael KaRa 41.04 0.13.07 43.58 43.17
18 Teriö Tatu TuS 41.34 0.13.37 42.83 42.42
19 sipponen juha JRV 41.39 0.13.42 42.51 42.11
20 Malmi Ilkka HS 44.15 0.16.18 39.79 39.41
21 Tukiainen Heikki TP 44.21 0.16.24 39.48 39.11
22 Haikonen Jyrki UlvUra 45.24 0.17.27 38.35 37.99
23 Näpänkangas Mika S-JKL 46.35 0.18.38 37.17 36.82
24 Mustajoki Jyri TP 47.49 0.19.52 36.01 35.67
25 Nyman Tomi Pihkan 50.14 0.22.17 34.08 33.76
26 Harmaala Ismo MusNe 52.14 0.24.17 32.59 32.28
27 Mustikkamaa Timo RaN 54.06 0.26.09 31.29 30.99
28 Liponkoski Sami TP 57.31 0.29.34 29.26 28.98
29 Miettinen Sami Pihkan 1.08.12 0.40.15 24.53 24.30
Tala Tuomas HS HYL -
Similä Jouni Pohjant HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 26.10 0.00.00 64.68 63.22
2 Virtanen Antti HlS 27.05 0.00.55 62.05 60.64
3 Hakkarainen Vesa IkNV 27.54 0.01.44 59.80 58.45
4 Numminen Mika UrjU 28.06 0.01.56 58.94 57.61
5 Enroth Vesa TarpSu 28.35 0.02.25 57.52 56.22
6 Järvenpää Esa S-JKL 30.52 0.04.42 52.87 51.68
7 Tuominen Hans Pihkan 31.21 0.05.11 51.67 50.51
8 Venäläinen Toni VaHa 31.43 0.05.33 50.69 49.55
9 Kuusikko Marko SalRe 34.17 0.08.07 46.55 45.50
10 Ritvanen Paavo Pihkan 34.46 0.08.36 45.55 44.52
11 Nieminen Jyrki LHR 35.39 0.09.29 44.08 43.09
12 Ruohola Risto MSParma 35.41 0.09.31 43.70 42.72
13 Oksanen Jukka RasKa 35.52 0.09.42 43.14 42.17
14 Kuusinen Petri TP 37.09 0.10.59 41.33 40.39
15 Lindahl Anders Trian 37.36 0.11.26 40.51 39.60
16 Fredriksson Kaj Pohjant 41.12 0.15.02 36.68 35.85
17 Pietikäinen Timo Pihkan 41.30 0.15.20 36.12 35.31
18 Tuomala Jyrki S-JKL 41.34 0.15.24 35.77 34.97
19 Salmia Teppo TarpSu 42.42 0.16.32 34.54 33.76
20 Julkunen Tero LHR 47.01 0.20.51 31.11 30.41
21 Kontio Pasi KangSK 47.16 0.21.06 30.69 30.00
22 Pekkinen Pasi Pihkan 59.12 0.33.02 24.30 23.75

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marrandi Raiko EST 35.49 0.00.00
2 Allmann Hando EST 40.22 0.04.33

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 27.25 0.00.00 72.47 70.80
2 Sorsa Antti EsSu 29.32 0.02.07 66.77 65.23
3 Mustajoki Olli TP 31.00 0.03.35 63.13 61.67
4 Yliaho Joona Koovee 31.21 0.03.56 61.95 60.52
5 Lemberg Roope RaJu 31.48 0.04.23 60.61 59.21
6 Koskinen Eemil RaN 32.10 0.04.45 59.45 58.08
7 Rantala Valtteri VaHa 32.19 0.04.54 58.71 57.36
8 Gröhn Riku TP 32.38 0.05.13 57.69 56.36
9 Mäenpää Matias TP 32.39 0.05.14 57.20 55.88
10 Kupiainen Tuukka TP 33.57 0.06.32 54.57 53.31
11 Alajoutsi Jasper Koovee 34.33 0.07.08 53.19 51.97
12 Tukiainen Otso TP 35.23 0.07.58 51.52 50.33
13 Virtanen Ilari JRV 35.40 0.08.15 50.69 49.52
14 Similä Severi Pohjant 36.00 0.08.35 49.81 48.66
15 Koponen Matias Lynx 36.30 0.09.05 48.72 47.59
16 Aaltio Eerik VaHa 36.58 0.09.33 47.70 46.60
17 Hämäläinen Aleksi RR 44.45 0.17.20 39.07 38.17
18 Leiniö Juho HS 46.00 0.18.35 37.69 36.82
19 Laine Aarni TP 46.07 0.18.42 37.27 36.41
20 Kalvas Tuomo SKUusi 47.12 0.19.47 36.10 35.26
21 Nieminen Lauri VaHa 48.04 0.20.39 35.14 34.32

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki-Laurila Anttoni TP 23.51 0.00.00 60.95 59.00
2 Fritzen Florian Lynx 24.52 0.01.01 58.12 56.26
3 Kuusikko Miska Pohjant 25.43 0.01.52 55.87 54.09
4 Taura Kalle VaHa 26.07 0.02.16 54.70 52.95
5 Liponkoski Aapo TP 26.16 0.02.25 54.07 52.34
6 Lemberg Ville RaJu 26.59 0.03.08 52.32 50.65
7 Koskinen Aaro TP 28.29 0.04.38 49.27 47.69
8 Leinamo Tuomas TP 28.52 0.05.01 48.32 46.78
9 Virkajärvi Juho JRV 29.17 0.05.26 47.35 45.84
10 Simola Jere Koovee 30.08 0.06.17 45.74 44.27
11 Palomäki Oskari UlvUra 30.18 0.06.27 45.21 43.76
12 Ronkainen Elias JRV 30.28 0.06.37 44.69 43.26
13 Koivula Emil HS 31.40 0.07.49 42.73 41.36
14 Sivonen Miro TP 31.54 0.08.03 42.15 40.80
15 Korento Benjamin OK77 32.23 0.08.32 41.26 39.94
16 Vennelä Nuutti KangSK 33.03 0.09.12 40.18 38.89
17 Ekola Juuso LapVi 33.45 0.09.54 39.10 37.85
18 Skyttä Ilari HlS 33.46 0.09.55 38.83 37.59
19 Punto Eetu RaN 34.28 0.10.37 37.80 36.59
20 Malinen Vinski Navi 37.22 0.13.31 34.64 33.53
21 Suomi Tyko LHR 40.10 0.16.19 32.02 30.99
22 Kenttämies Eevert Koovee 41.26 0.17.35 30.83 29.85
23 Haikonen Ilmo UlvUra 42.10 0.18.19 30.10 29.14
24 Malmi Juho HS 46.17 0.22.26 27.24 26.37
25 Wirman Teemu RaVa 46.22 0.22.31 27.01 26.15
26 Kopra Jami TurSa 57.20 0.33.29 21.70 21.00
27 Määttä Max Trian 1.15.01 0.51.10 16.47 15.94

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorsa Eero SoJy 24.40 0.00.00
2 Virkajärvi Aapo JRV 26.17 0.01.37
3 Riikonen Aatos TP 26.51 0.02.11
4 Pesu Akseli TP 28.04 0.03.24
5 Liponkoski Eino TP 29.36 0.04.56
6 Koponen Rasmus Lynx 29.39 0.04.59
7 Koskinen Eemil TP 29.57 0.05.17
8 Pinta Leevi Koovee 30.11 0.05.31
9 Kulju Kalle HlS 30.30 0.05.50
10 Lehtovirta Eetu TP 30.53 0.06.13
11 Carlsson Oliver EsAk 31.45 0.07.05
12 Vuorinen Miki Koovee 32.24 0.07.44
13 Liljeström Matias HS 33.03 0.08.23
14 Harju Tuomas RaN 35.29 0.10.49
15 Ritala Arttu TP 38.09 0.13.29
16 Kurhinen Miika S-JKL 38.33 0.13.53

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Majaharju Pyry JRV 17.46 0.00.00
2 Lillqvist Erik TP 19.47 0.02.01
3 Kuronen Aapo JRV 20.08 0.02.22
4 Nyman Elias Pihkan 20.12 0.02.26
5 Syväterä Sampo TP 20.46 0.03.00
6 Lautamäki Topias HlS 21.06 0.03.20
7 Leskinen Eemeli Lynx 21.10 0.03.24
8 Koivula Lauri UlvUra 21.27 0.03.41
9 Kivioja Arttu RasKa 22.26 0.04.40
10 Kämäräinen Aaro S-JKL 23.48 0.06.02
11 Määttä Mico Trian 24.29 0.06.43
12 Friman Eemeli HyRa 24.30 0.06.44
13 Nurminen Jonne JRV 25.35 0.07.49
14 Hämäläinen Aaro KangSK 25.47 0.08.01
15 Kantelinen Leevi HyRa 26.51 0.09.05
16 Karjalainen Samuli JRV 27.49 0.10.03
17 Kovanen Sauli S-JKL 30.32 0.12.46
18 Skyttä Akseli TP 31.36 0.13.50
19 Näpänkangas Olli S-JKL 31.55 0.14.09
20 Vartiala Oskari RaN 33.52 0.16.06
21 Toivola Juho KangSK 50.26 0.32.40

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolonen Vilho Koovee 16.50 0.00.00
2 Tyni Sisu VeVe 18.32 0.01.42
3 Hyytiäinen Topi KangSK 18.51 0.02.01
4 Hietala Vilho S-JKL 19.30 0.02.40
5 Göransson Niklas HlS 20.02 0.03.12
6 Paju Eelis TP 20.22 0.03.32
7 Vigren Valtteri Koovee 20.32 0.03.42
8 Kivistö Joona TP 22.02 0.05.12
9 Niskala Aaro TP 22.03 0.05.13
10 Kantelinen Vili HyRa 23.57 0.07.07
11 Kinnunen Onni KangSK 24.05 0.07.15
12 Paju Vilho TP 25.30 0.08.40
13 Immonen Topias HlS 25.40 0.08.50
14 Mäkelä Konsta Koovee 26.10 0.09.20
15 Penttilä Akseli Koovee 26.23 0.09.33
16 Valkama Ville RaN 27.13 0.10.23
17 Riikonen Eevert TP 27.31 0.10.41
18 Lemberg Anton TP 27.35 0.10.45
19 Seppälä Vilho TP 28.54 0.12.04
20 Kauppila Roope Koovee 28.56 0.12.06
21 Mattila Ato KangSK 30.37 0.13.47
22 Väistökoski Miko TP 31.28 0.14.38
23 Uusitalo Tami KangSK 32.31 0.15.41
24 Ritala Samu TP 40.09 0.23.19
Vartiala Valtteri RaN HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kämäräinen Elias S-JKL 26.28 0.00.00
2 Ala-Jaskara Eero KyRa 27.43 0.01.15
3 Wirman Vilho RaVa 28.16 0.01.48
4 Ala-Jaskara Paavo KyRa 37.11 0.10.43

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vilska Eemi RR 14.59 0.00.00
2 Liuha Eino KangSK 15.11 0.00.12
3 Hietala Nuutti S-JKL 15.27 0.00.28
4 Repo Saku TP 16.22 0.01.23
5 Heikkinen Paavo TP 16.31 0.01.32
6 Syrjälä Vilho LHR 17.09 0.02.10
7 Koskinen Okko TP 18.24 0.03.25
8 Pusa Väinö PäLuLu 18.44 0.03.45
9 Närhi Niilo S-JKL 19.12 0.04.13
10 Vilska Jooa RR 19.50 0.04.51
11 Honkanen Iivari LapVi 20.13 0.05.14
12 Juutila Arttu EsSu 20.18 0.05.19
13 Mariani Frank Koovee 20.47 0.05.48
14 Leskinen Eino Lynx 21.12 0.06.13
15 Stenbäck Joonatan KangSK 21.16 0.06.17
16 Varjola Veeti Koovee 21.20 0.06.21
17 Ahlfors Matias TP 21.26 0.06.27
17 Fagerlund Viggo Raseborg 21.26 0.06.27
19 Nieminen Valtteri VaHa 22.23 0.07.24
20 Näpänkangas Eero S-JKL 22.24 0.07.25
21 Väisänen Viljami LaiVe 22.31 0.07.32
22 Määttä Mattis Trian 23.10 0.08.11
23 Ala-Jaskara Aaro KyRa 23.22 0.08.23
24 Honkala Niilo TP 23.25 0.08.26
25 Okkonen Aarre Koovee 24.09 0.09.10
26 Lötjönen Kaapo EsSu 25.19 0.10.20
27 Manninen Emil Koovee 26.09 0.11.10
28 Kinnunen Veli PäLuLu 26.51 0.11.52
29 Kankaanpää Akseli LapVi 27.11 0.12.12
30 Koivula Elias HS 28.23 0.13.24
31 Paju Eemil TP 28.35 0.13.36
32 Peltonen Jaakko JRV 28.49 0.13.50
33 Tiits Kaarle TP 29.05 0.14.06
34 Hyvölä Onni HlS 29.51 0.14.52
35 Hyvölä Sampo HlS 31.12 0.16.13
36 Laine Aapo TP 32.32 0.17.33
37 Mäki-Laurila Eemeli PunKu 35.31 0.20.32

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simonsén Suvi RasKa 34.02 0.00.00 87.32 84.56
2 Saarijärvi Salla RasKa 34.51 0.00.49 83.86 81.20
3 Nurmi Kirsi Pohjant 35.12 0.01.10 81.61 79.03
4 Ritanotko Johanna TP 37.44 0.03.42 74.82 72.46
5 Norrbacka Sanni Lynx 38.44 0.04.42 71.61 69.35
6 Paukkunen Sanna MSParma 39.09 0.05.07 69.58 67.38
7 Leskinen Anne-Mari Lynx 41.06 0.07.04 65.08 63.02
8 Avelin Melina TP 51.35 0.17.33 50.89 49.28
9 Pemmari Toini TP 1.07.22 0.33.20 38.23 37.02
Rantala Jasmiina Lynx KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 36.47 0.00.00 69.09 64.63
2 Laine Maria TP 38.26 0.01.39 65.22 61.02
3 Weckman Sanna VeVe 41.21 0.04.34 59.78 55.93
4 Liuha Riina KangSK 42.52 0.06.05 56.86 53.19
5 Orkola Saana HiKi 43.54 0.07.07 54.73 51.20
6 Laurila Kirsti Pihkan 45.38 0.08.51 51.89 48.55
7 Leino Johanna KangSK 47.41 0.10.54 48.94 45.78
8 Hemminki Heini RasKu 48.10 0.11.23 47.72 44.65
9 Lehkonen Emmi IkNV 52.06 0.15.19 43.46 40.65
10 Tiusanen Maria UlvUra 58.23 0.21.36 38.19 35.72
11 Korhonen Hanna KaSu 1.01.36 0.24.49 35.63 33.33
12 Pajunen Eija TuS 1.39.55 1.03.08 21.62 20.23

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Inga-Maria KaRa 35.31 0.00.00 57.48 56.03
2 Vilska Tiina RR 37.21 0.01.50 54.03 52.67
3 Mashina Anna LS-37 38.26 0.02.55 51.89 50.59
4 Hankonen Johanna Pohjant 38.51 0.03.20 50.73 49.45
5 Turpeinen Eeva-Maija TP 39.27 0.03.56 49.36 48.12
6 Löyttyjärvi Sara HauSi 39.50 0.04.19 48.29 47.08
7 Eeva Jonna KangSK 40.16 0.04.45 47.19 46.00
8 Kiljunen Maija RR 44.34 0.09.03 42.11 41.05
9 Juutila Oili EsSu 47.49 0.12.18 38.75 37.78
10 Mäki-Laurila Anne PunKu 49.53 0.14.22 36.67 35.75
11 Carlsson Sanna EsAk 51.12 0.15.41 35.27 34.38
12 Taanila Maria KanSu 58.23 0.22.52 30.53 29.76
13 Elovaara-Salmi Anna HS 1.01.11 0.25.40 28.75 28.02
Nurminen Susanna JRV KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Katri Hiilto 35.27 0.00.00 59.29 58.63
2 Sane Mari HS 35.35 0.00.08 57.59 56.95
3 Salonen Heidi HS 38.08 0.02.41 52.36 51.78
4 Friman Kaisa HyRa 39.02 0.03.35 49.81 49.25
5 Leiniö Sari HS 47.23 0.11.56 39.92 39.48
6 Koskinen Riikka RaN 50.24 0.14.57 36.49 36.08
7 Ketola Sanna TP 1.01.44 0.26.17 28.94 28.62

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 28.57 0.00.00 58.32 58.59
2 Hagman Terése Trian 34.45 0.05.48 46.77 46.98
3 Seppälä Anu EE 38.27 0.09.30 40.62 40.80
4 Filipsson-Korento Lena OK77 46.58 0.18.01 31.90 32.05
Laurila Anneli Trian HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Hilda KangSK 31.18 0.00.00 65.11 60.89
2 Haikonen Sanni UlvUra 32.53 0.01.35 59.65 55.79
3 Pellonperä Sofia EsSu 36.58 0.05.40 50.99 47.69
4 Korte Camilla RaLu 45.13 0.13.55 40.00 37.41
5 Päkkilä Suvi HaHe 51.32 0.20.14 33.61 31.44

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Fanny KangSK 28.26 0.00.00 65.73 64.75
2 Yli-Hietanen Silja TP 28.38 0.00.12 64.66 63.69
3 Häkkinen Pihla TP 29.19 0.00.53 62.55 61.62
4 Hahn Olivia Solf 29.49 0.01.23 60.92 60.01
5 Laanoja Johanna EST 30.39 0.02.13 58.69 57.81
6 Kuusinen Saana TP 31.41 0.03.15 56.22 55.38
7 Ojala Jenny Koovee 31.49 0.03.23 55.43 54.61
8 Laine Anni TP 34.35 0.06.09 50.49 49.74
9 Riutto Eerika LS-37 35.06 0.06.40 49.25 48.52
10 Tuomala Miina-Maria S-JKL 35.49 0.07.23 47.78 47.06
11 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 36.11 0.07.45 46.81 46.11
12 Mustajoki Villa TP 36.14 0.07.48 46.26 45.57
13 Norrbacka Salla Lynx 37.41 0.09.15 44.01 43.36
14 Tiljander Venla EsSu 38.24 0.09.58 42.74 42.10
15 Pesu Vilma TP 39.38 0.11.12 40.96 40.35
16 Savisaari Outi TP 40.20 0.11.54 39.82 39.23
17 Seppälä Kaisla RR 53.35 0.25.09 29.65 29.20

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillqvist Isabella TP 25.06 0.00.00 59.68 58.51
2 Lehtonen Venla UlvUra 25.27 0.00.21 58.54 57.38
3 Matinheikki Liisa TP 26.35 0.01.29 55.73 54.63
4 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 29.00 0.03.54 50.80 49.79
4 Rajala Anni HS 29.00 0.03.54 50.80 49.79
6 Mänty Elisa RR 29.44 0.04.38 48.98 48.02
7 Julkunen Siiri TP 30.23 0.05.17 47.66 46.72
8 Rõõm Birgit EST 30.31 0.05.25 47.18 46.25
9 Yli-Futka Amanda UlvUra 30.59 0.05.53 46.20 45.29
10 Gröhn Ronja TP 31.08 0.06.02 45.71 44.81
11 Hämäläinen Elina RR 31.16 0.06.10 45.25 44.36
12 Panker Brigitte EST 31.50 0.06.44 44.18 43.31
13 Papinaho Alina KeuKi 32.28 0.07.22 43.07 42.22
14 Rehberger Nadja HS 33.00 0.07.54 42.12 41.29
15 Valio Salla TP 33.02 0.07.56 41.82 41.00
16 Laine Noora TP 33.07 0.08.01 41.47 40.65
17 Salonen Lotta JRV 33.35 0.08.29 40.64 39.84
18 Virkajärvi Heta JRV 33.56 0.08.50 39.98 39.19
19 Kankaanpää Aino LapVi 35.09 0.10.03 38.36 37.60
20 Miettinen Kiia EsSu 35.11 0.10.05 38.08 37.33
21 Kaikkonen Oona Koovee 36.29 0.11.23 36.50 35.78
22 Multala Essi RR 36.42 0.11.36 36.06 35.35
23 Varjola Mette Koovee 37.04 0.11.58 35.48 34.78
24 Eller Maria EST 37.49 0.12.43 34.55 33.87
25 Nyman Ida Lynx 39.14 0.14.08 33.09 32.44
26 Sipilä Mia KangSK 40.14 0.15.08 32.06 31.43
27 Yliaho Iiris Koovee 40.30 0.15.24 31.65 31.02
28 Similä Selina Pohjant 1.01.37 0.36.31 20.67 20.26

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väistökoski Meri TP 22.30 0.00.00
2 Raimovaara Emma HlS 22.52 0.00.22
3 Lampinen Pihla TP 24.24 0.01.54
4 Lampinen Siina TP 25.31 0.03.01
5 Salonen Heidi Koovee 25.48 0.03.18
6 Nieminen Reetta VaHa 28.53 0.06.23
7 Hänninen Sanni TP 39.04 0.16.34
8 Ala-Jaskara Veera KyRa 43.38 0.21.08

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enroth Emma TarpSu 20.29 0.00.00
2 Sipponen Elli JRV 20.58 0.00.29
3 Mäkelä Ilona Koovee 21.12 0.00.43
4 Yliaho Reetta Koovee 21.51 0.01.22
5 Malinen Fanni Navi 22.09 0.01.40
6 Enroth Jenna TarpSu 22.12 0.01.43
7 Niemenmaa Meeri IkNV 24.11 0.03.42
8 Kovanen Saara S-JKL 24.38 0.04.09
9 Mariani Sandra Koovee 24.43 0.04.14
10 Fagerlund Frida Raseborg 26.02 0.05.33
11 Miettinen Iida Pihkan 29.11 0.08.42
12 Ahlfors Erika TP 29.15 0.08.46
13 Liuha Vilma KangSK 29.51 0.09.22
14 Kuusikko Kiia Pohjant 31.13 0.10.44
15 Peltonen Riikka JRV 31.22 0.10.53
16 Papinaho Enne KeuKi 31.44 0.11.15
17 Mustonen Vilma KangSK 36.20 0.15.51
18 Mustikkamaa Salla RaN 38.26 0.17.57
19 Huhtala Lotta TuS 40.12 0.19.43
20 Päkkilä Venla HaHe 53.51 0.33.22

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 16.30 0.00.00
2 Peltotalo Alma HlS 16.43 0.00.13
3 Määttänen Stella RasKa 16.56 0.00.26
4 Pesu Lotta TP 19.04 0.02.34
5 Kulju Silva HlS 19.14 0.02.44
6 Syrjälä Alina LHR 19.35 0.03.05
7 Väisänen Martta LaiVe 20.14 0.03.44
8 Pyhtilä Neea KyRa 20.49 0.04.19
9 Turpeinen Selma TP 20.55 0.04.25
10 Koskinen Aino TP 21.25 0.04.55
11 Malinen Hertta Navi 21.38 0.05.08
12 Similä Helmiina Pohjant 21.39 0.05.09
13 Hyvölä Venla HlS 22.01 0.05.31
14 Koivula Ida HS 22.38 0.06.08
15 Kankaanpää Sanni LapVi 24.13 0.07.43
16 Honkala Emmi TP 25.57 0.09.27
17 Weckman Venla VeVe 27.12 0.10.42
18 Lehtovirta Saana TP 27.40 0.11.10
19 Laamanen Karoliina TarpSu 28.19 0.11.49
20 Tiusanen Saara UlvUra 28.22 0.11.52
21 Snickars Matilda NOK 29.27 0.12.57
22 Suomi Tiuku LHR 29.57 0.13.27
23 Lehtonen Aurora UlvUra 30.17 0.13.47
Kalari Kaisla TP HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Venla AnttU 25.52 0.00.00
2 Norrbacka Iira-Nella AR 34.04 0.08.12
3 Määttä Sissi Trian 36.04 0.10.12
4 Tohka Jenna PäLuLu 38.49 0.12.57

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malm Saara TP 15.49 0.00.00
2 Turpeinen Saana TP 16.30 0.00.41
3 Noponen Vilma AnttU 17.06 0.01.17
4 Lauronen Anni TP 18.19 0.02.30
5 Weckman Selma VeVe 18.32 0.02.43
6 Siivonen Anni Koovee 18.33 0.02.44
7 Breilin Linda AR 19.11 0.03.22
8 Tiits Maria TP 19.17 0.03.28
9 Korte Martta TuS 19.35 0.03.46
10 Tapiola Aada AngA 19.55 0.04.06
11 Tyni Veera VeVe 19.56 0.04.07
12 Saarinen Taimi TP 20.41 0.04.52
13 Mäkinen Venla AngA 21.36 0.05.47
14 Kurhinen Inka S-JKL 21.46 0.05.57
15 Kalari Inkamari TP 21.52 0.06.03
16 Göransson Alisa HlS 22.18 0.06.29
17 Kantelinen Mona HyRa 22.27 0.06.38
18 Laine Enni TP 22.47 0.06.58
19 Manninen Elna Koovee 23.02 0.07.13
20 Noponen Viivi AnttU 23.41 0.07.52
21 Siivonen Aino Koovee 23.43 0.07.54
22 Stenbäck Lotta KangSK 24.17 0.08.28
23 Paukkunen Siiri MSParma 24.24 0.08.35
24 Kauppila Kaisla Koovee 25.17 0.09.28
25 Lauronen Elina TP 25.20 0.09.31
26 Mäkinen Leila AngA 25.32 0.09.43
27 Norrbacka Isla-Riina AR 26.00 0.10.11
28 Tuominen Joanna HlS 26.56 0.11.07
29 Yliaho Lilja Koovee 28.09 0.12.20
30 Snickars Melinda NOK 28.13 0.12.24
31 Hyvölä Anna HlS 28.40 0.12.51
32 Tyni Ellen VeVe 30.30 0.14.41
33 Malmi Ellen HS 31.46 0.15.57
34 Lemberg Linnea RaJu 31.48 0.15.59
35 Vartiala Vanessa RaN 36.32 0.20.43
Niemenmaa Reetta IkNV KES -