FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Tampere Suunnistus iltapäivä (H/D50 ja nuoremmat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Aleksi Lynx 37.34 0.00.00 79.12 77.91
2 Laine Jaakko HiKi 38.17 0.00.43 76.35 75.17
3 Sirén Mikko AngA 38.24 0.00.50 74.83 73.68
4 Kinni Juho TP 42.07 0.04.33 67.05 66.02
5 Suna Jussi TuMe 44.38 0.07.04 62.16 61.20
6 Kuutti Veli-Pekka EsAk 46.09 0.08.35 59.04 58.13
7 Virtanen Aaro JRV 54.01 0.16.27 49.52 48.76
8 Kurkela Mikko KaSu 56.43 0.19.09 46.29 45.58
9 Määttä Henri LS-37 1.00.23 0.22.49 42.66 42.01
10 Siipola Janne Pihkan 1.18.53 0.41.19 32.03 31.54

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 36.43 0.00.00 65.28 61.54
2 Taanila Henri IkNV 38.11 0.01.28 60.89 57.40
3 Korpinen Taneli TuMe 40.38 0.03.55 55.45 52.27
4 Räty Harri HiKi 44.40 0.07.57 48.83 46.04
5 Vigren Petteri RaN 46.05 0.09.22 45.77 43.15
6 Jokela Juha PäLuLu 50.02 0.13.19 40.72 38.39

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 32.07 0.00.00 73.60 71.61
2 Saarinen Timo VaHa 32.28 0.00.21 72.28 70.33
3 Paukkunen Petri MSParma 34.09 0.02.02 68.23 66.39
4 Niemenmaa Jari IkNV 36.20 0.04.13 63.66 61.94
5 Väänänen Heikki Pihkan 39.02 0.06.55 58.82 57.24
6 Kivioja Jussi NaWi 40.45 0.08.38 55.93 54.42
7 Lindgren Simo JRV 41.44 0.09.37 54.21 52.75
8 Mikkola Ilkka EsSu 44.56 0.12.49 49.97 48.63
9 Kurhinen Jani S-JKL 48.30 0.16.23 45.95 44.71
10 Laimio Markku MusNe 52.33 0.20.26 42.09 40.95
11 Ritala Markus TP 55.37 0.23.30 39.46 38.40
12 Turpeinen Hannu TP 57.53 0.25.46 37.63 36.61
13 Kalvas Teemu KeU 1.01.20 0.29.13 35.23 34.28
14 Vehmasto Olli Pihkan 1.02.01 0.29.54 34.57 33.64
15 Breilin Oskar AR 1.06.40 0.34.33 31.91 31.05
16 Höysniemi Matti Pihkan 1.08.06 0.35.59 30.99 30.15
17 Närhi Matti VaajTe 1.11.08 0.39.01 29.43 28.64
18 Collander Tomi RasKa 1.21.26 0.49.19 25.50 24.81
19 Pyttynen Joakim MusNe 1.22.22 0.50.15 25.01 24.33
Kalari Joonas TP HYL -
Hyytiäinen Antti KangSK HYL -
Ylis-Junttila Vesa HlS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 32.54 0.00.00 70.09 68.99
2 Noponen Petri AnttU 33.35 0.00.41 68.38 67.30
3 Kallio Kari S-JKL 34.15 0.01.21 66.77 65.72
4 Boström Mikael EsSu 34.55 0.02.01 65.22 64.19
5 Nurminen Ilkka HS 35.43 0.02.49 63.49 62.49
6 Koivula Jeppe HS 37.31 0.04.37 60.18 59.24
7 Lehtonen Eero UlvUra 38.12 0.05.18 58.86 57.93
8 Kuronen Tommi JRV 38.22 0.05.28 58.35 57.43
9 Rintanen Riku EsSu 39.54 0.07.00 55.87 54.99
10 Häkkinen Mika Hiilto 41.05 0.08.11 54.02 53.18
11 Nurminen Joonas JRV 41.51 0.08.57 52.80 51.98
12 Tala Tuomas HS 41.53 0.08.59 52.53 51.71
13 Lauronen Petteri Lynx 41.58 0.09.04 52.20 51.38
14 Väisänen Marko LS-37 43.15 0.10.21 50.43 49.64
15 Laimio Jussi MusNe 43.55 0.11.01 49.44 48.67
16 Riikonen Jarno TP 44.06 0.11.12 49.02 48.25
17 Gröhn Timo TP 44.17 0.11.23 48.60 47.84
18 Teriö Tatu TuS 44.26 0.11.32 48.22 47.46
19 Rajala Marko HS 46.07 0.13.13 46.25 45.53
20 Komonen Atte S-JKL 46.23 0.13.29 45.78 45.06
21 Mikkola Marko Hiisi 47.47 0.14.53 44.24 43.54
22 Näpänkangas Mika S-JKL 50.25 0.17.31 41.74 41.08
23 Juutila Juha EsSu 52.40 0.19.46 39.77 39.15
24 Tukiainen Heikki TP 52.45 0.19.51 39.53 38.90
25 Similä Jouni Pohjant 54.18 0.21.24 38.22 37.62
26 Liponkoski Sami TP 54.42 0.21.48 37.77 37.17
27 Mustajoki Jyri TP 54.49 0.21.55 37.51 36.92
28 Myöhänen Mikko MusNe 56.27 0.23.33 36.25 35.68
29 Anttonen Mikael KaRa 56.28 0.23.34 36.07 35.51
30 Hyvärilä Jussi HyRa 59.57 0.27.03 33.82 33.29
31 Konttila Janne TP 1.01.25 0.28.31 32.85 32.34
32 Kurttila Jukka Navi 1.11.20 0.38.26 28.15 27.71
33 Miettinen Sami Pihkan 1.15.01 0.42.07 26.64 26.22
34 Koivula Risto UlvUra 1.17.36 0.44.42 25.63 25.23
35 Nyman Tomi Pihkan 1.43.26 1.10.32 19.14 18.84
sipponen juha JRV KES -
Malmi Ilkka HS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 24.17 0.00.00 63.35 62.71
2 Hakkarainen Vesa IkNV 24.41 0.00.24 61.88 61.26
3 Virtanen Antti HlS 25.20 0.01.03 59.86 59.25
4 Venäläinen Toni VaHa 25.33 0.01.16 58.92 58.33
5 Enroth Vesa TarpSu 26.10 0.01.53 57.11 56.54
6 Hartman Janne VaajTe 26.20 0.02.03 56.34 55.77
7 Kuusinen Petri TP 26.53 0.02.36 54.77 54.22
8 Liljeström Kimmo HS 27.43 0.03.26 52.73 52.20
9 Numminen Mika UrjU 29.03 0.04.46 49.93 49.43
10 Nieminen Jyrki LHR 30.36 0.06.19 47.04 46.57
11 Ruohola Risto MSParma 30.43 0.06.26 46.51 46.04
12 Pahkamäki Pekka S-JKL 30.57 0.06.40 45.80 45.34
13 Järvenpää Esa S-JKL 32.42 0.08.25 43.01 42.58
14 Kuusikko Marko SalRe 34.30 0.10.13 40.45 40.04
15 Lindahl Anders Trian 35.22 0.11.05 39.15 38.75
16 Pietikäinen Timo Pihkan 37.54 0.13.37 36.24 35.88
17 Fredriksson Kaj Pohjant 40.18 0.16.01 33.81 33.47
18 Salmia Teppo TarpSu 45.18 0.21.01 29.84 29.54
19 Julkunen Tero LHR 46.11 0.21.54 29.03 28.74
20 Ritvanen Paavo Pihkan 49.10 0.24.53 27.04 26.77
21 Pekkinen Pasi Pihkan 55.15 0.30.58 23.87 23.63
Oksanen Jukka RasKa KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 20.27 0.00.00 73.41 72.34
2 Rantala Valtteri VaHa 23.13 0.02.46 64.23 63.28
3 Gröhn Riku TP 23.22 0.02.55 63.37 62.44
4 Boström Kristian EsSu 24.18 0.03.51 60.52 59.63
5 Yliaho Joona Koovee 24.37 0.04.10 59.32 58.45
6 Koskinen Eemil RaN 24.57 0.04.30 58.12 57.27
7 Sorsa Antti EsSu 25.28 0.05.01 56.54 55.71
7 Alajoutsi Jasper Koovee 25.28 0.05.01 56.54 55.71
9 Pihlajamäki Teemu LapVi 26.26 0.05.59 53.70 52.91
10 Similä Severi Pohjant 26.38 0.06.11 52.91 52.13
11 Lemberg Roope RaJu 29.11 0.08.44 47.94 47.23
12 Tukiainen Otso TP 29.37 0.09.10 46.89 46.20
13 Aaltio Eerik VaHa 29.38 0.09.11 46.52 45.83
14 Virtanen Ilari JRV 29.46 0.09.19 45.97 45.29
15 Mäenpää Matias TP 32.09 0.11.42 42.24 41.62
16 Laine Aarni TP 33.40 0.13.13 40.03 39.44
17 Pitkänen Ville RaJu 34.02 0.13.35 39.30 38.72
18 Koponen Matias Lynx 34.31 0.14.04 38.45 37.89
19 Hämäläinen Aleksi RR 37.45 0.17.18 34.89 34.38
20 Leiniö Juho HS 38.33 0.18.06 33.90 33.40
21 Kalvas Tuomo SKUusi 39.07 0.18.40 33.15 32.66
22 Nieminen Lauri VaHa 55.41 0.35.14 23.10 22.76
Mustajoki Olli TP HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusikko Miska Pohjant 20.21 0.00.00 60.49 59.01
2 Ronkainen Elias JRV 20.43 0.00.22 59.04 57.60
3 Lemberg Ville RaJu 21.19 0.00.58 57.02 55.63
4 Kenttämies Eevert Koovee 21.46 0.01.25 55.49 54.13
5 Malinen Vinski Navi 21.48 0.01.27 55.05 53.71
5 Fritzen Florian Lynx 21.48 0.01.27 55.05 53.71
7 Leinamo Tuomas TP 22.51 0.02.30 51.85 50.58
8 Koivula Emil HS 22.59 0.02.38 51.21 49.96
9 Liponkoski Aapo TP 23.16 0.02.55 50.26 49.03
10 Skyttä Ilari HlS 23.45 0.03.24 48.91 47.72
11 Sivonen Miro TP 23.54 0.03.33 48.28 47.10
12 Taura Kalle VaHa 24.12 0.03.51 47.37 46.21
13 Koskinen Mikael RaN 24.42 0.04.21 46.10 44.97
14 Koskinen Aaro TP 25.07 0.04.46 45.03 43.93
15 Palomäki Oskari UlvUra 25.50 0.05.29 43.48 42.42
16 Virkajärvi Juho JRV 25.53 0.05.32 43.10 42.04
17 Paananen Joonas TuS 26.10 0.05.49 42.34 41.30
18 Punto Eetu RaN 26.13 0.05.52 41.96 40.94
19 Korento Benjamin OK77 26.36 0.06.15 41.07 40.07
20 Vennelä Nuutti KangSK 27.20 0.06.59 39.69 38.72
21 Kopra Jami TurSa 37.43 0.17.22 28.56 27.86
22 Norrbacka Roni-Eemil AR 41.52 0.21.31 25.54 24.92
23 Määttä Max Trian 58.10 0.37.49 18.25 17.81
24 Malmi Juho HS 1.01.18 0.40.57 17.19 16.77
Suomi Tyko LHR HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil TP 19.23 0.00.00
2 Virkajärvi Aapo JRV 19.32 0.00.09
3 Carlsson Oliver EsAk 19.33 0.00.10
4 Pesu Akseli TP 20.02 0.00.39
5 Toivonen Nuutti RR 22.38 0.03.15
6 Hyvärilä Touko HyRa 23.05 0.03.42
7 Vuorinen Miki Koovee 23.08 0.03.45
8 Tuominen Rami KanSu 23.45 0.04.22
9 Lehtovirta Eetu TP 23.46 0.04.23
10 Liljeström Matias HS 24.04 0.04.41
11 Harju Tuomas RaN 26.21 0.06.58
12 Koponen Rasmus Lynx 26.36 0.07.13
13 Kulju Kalle HlS 27.33 0.08.10
14 Ritala Arttu TP 30.31 0.11.08
15 Sorsa Eero SoJy 30.39 0.11.16
16 Kurhinen Miika S-JKL 39.48 0.20.25
Pinta Leevi Koovee HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuronen Aapo JRV 19.11 0.00.00
2 Lillqvist Erik TP 20.27 0.01.16
3 Nyman Elias Pihkan 21.14 0.02.03
4 Lautamäki Topias HlS 22.05 0.02.54
4 Koivula Lauri UlvUra 22.05 0.02.54
6 Leskinen Eemeli Lynx 24.24 0.05.13
7 Nurminen Jonne JRV 24.30 0.05.19
8 Kämäräinen Aaro S-JKL 24.41 0.05.30
9 Syväterä Sampo TP 25.09 0.05.58
10 Kovanen Sauli S-JKL 25.24 0.06.13
11 Kivioja Arttu RasKa 26.11 0.07.00
12 Friman Eemeli HyRa 30.53 0.11.42
13 Kantelinen Leevi HyRa 31.37 0.12.26
14 Skyttä Akseli TP 32.00 0.12.49
15 Hämäläinen Aaro KangSK 35.58 0.16.47
16 Suntioinen Ilari EsSu 36.30 0.17.19
17 Näpänkangas Olli S-JKL 38.56 0.19.45
18 Määttä Mico Trian 39.38 0.20.27
19 Toivola Juho KangSK 1.01.45 0.42.34
Karjalainen Samuli JRV KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 14.29 0.00.00
2 Penttilä Akseli Koovee 14.33 0.00.04
3 Kivistö Joona TP 14.34 0.00.05
4 Tolonen Vilho Koovee 14.49 0.00.20
5 Tyni Sisu VeVe 15.14 0.00.45
6 Mäkelä Konsta Koovee 15.52 0.01.23
7 Vigren Valtteri Koovee 16.37 0.02.08
8 Kärkelä Tuure KangSK 18.01 0.03.32
9 Seppälä Kalle JRV 18.02 0.03.33
10 Kantelinen Vili HyRa 18.04 0.03.35
11 Immonen Topias HlS 18.09 0.03.40
12 Kinnunen Onni KangSK 18.38 0.04.09
13 Hyytiäinen Topi KangSK 18.39 0.04.10
14 Kallio Aleksi S-JKL 18.52 0.04.23
15 Lemberg Anton TP 19.44 0.05.15
16 Paju Eelis TP 20.04 0.05.35
17 Uusitalo Tami KangSK 20.43 0.06.14
18 Valkama Ville RaN 23.56 0.09.27
19 Paju Vilho TP 24.42 0.10.13
20 Kauppila Roope Koovee 25.06 0.10.37
21 Ritala Samu TP 25.26 0.10.57
22 Seppälä Vilho TP 26.51 0.12.22
23 Niskala Aaro TP 29.17 0.14.48
24 Laine Oliver TuS 34.05 0.19.36

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wirman Vilho RaVa 19.23 0.00.00
2 Ala-Jaskara Eero KyRa 20.48 0.01.25
3 Väänänen Lauri Pihkan 22.10 0.02.47
4 Kämäräinen Elias S-JKL 23.16 0.03.53
5 Ala-Jaskara Paavo KyRa 27.22 0.07.59

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 10.46 0.00.00
2 Seppälä Viljo JRV 12.36 0.01.50
3 Syrjälä Vilho LHR 12.40 0.01.54
4 Närhi Niilo S-JKL 12.59 0.02.13
5 Heikkinen Paavo TP 13.00 0.02.14
6 Repo Saku TP 13.07 0.02.21
7 Koskinen Okko TP 13.20 0.02.34
8 Tiisanoja Elias KeuKi 13.46 0.03.00
9 Fagerlund Viggo Raseborg 13.56 0.03.10
10 Ahlfors Matias TP 14.16 0.03.30
11 Juutila Arttu EsSu 14.44 0.03.58
12 Kallio Matias S-JKL 15.22 0.04.36
13 Kinni Aaro EsSu 15.48 0.05.02
14 Mariani Frank Koovee 16.31 0.05.45
15 Ala-Jaskara Aaro KyRa 16.42 0.05.56
16 Tiits Kaarle TP 16.45 0.05.59
17 Leskinen Eino Lynx 17.26 0.06.40
18 Okkonen Aarre Koovee 18.08 0.07.22
19 Nieminen Valtteri VaHa 18.30 0.07.44
20 Väisänen Viljami LaiVe 20.22 0.09.36
21 Kinnunen Veli PäLuLu 20.56 0.10.10
22 Näpänkangas Eero S-JKL 24.54 0.14.08
23 Laine Aapo TP 25.27 0.14.41
24 Koivula Elias HS 26.17 0.15.31
24 Varjola Veeti Koovee 26.17 0.15.31
26 Määttä Mattis Trian 26.36 0.15.50
27 Paju Eemil TP 27.24 0.16.38
28 Kallio Topias S-JKL 28.00 0.17.14
29 Lötjönen Kaapo EsSu 28.35 0.17.49
30 Honkala Niilo TP 28.44 0.17.58
31 Hyvölä Sampo HlS 28.54 0.18.08
32 Kankaanpää Akseli LapVi 28.58 0.18.12
33 Raimovaara Leo HlS 30.26 0.19.40
34 Stenbäck Joonatan KangSK 32.33 0.21.47
35 Väänänen Mikko Pihkan 39.06 0.28.20

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simonsén Suvi RasKa 39.00 0.00.00 83.98 80.97
2 Paukkunen Sanna MSParma 39.19 0.00.19 82.35 79.39
3 Saarijärvi Salla RasKa 40.50 0.01.50 78.36 75.55
4 Norrbacka Sanni Lynx 41.16 0.02.16 76.62 73.88
5 Leskinen Anne-Mari Lynx 41.28 0.02.28 75.34 72.64
6 Rantala Jasmiina Lynx 43.48 0.04.48 70.47 67.94
7 Ritanotko Johanna TP 44.56 0.05.56 67.85 65.41
8 Jakobsson Laura RasKa 45.33 0.06.33 66.10 63.73
9 Pelkonen Roosa TP 58.26 0.19.26 50.88 49.05
10 Määttä Suvi TP 1.00.45 0.21.45 48.32 46.58
11 Pemmari Toini TP 1.10.00 0.31.00 41.39 39.91
12 Närhi Minna JYPS 1.23.30 0.44.30 34.25 33.02
Taini Mia JRV KES -
Hytönen Outi KangSK KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 34.44 0.00.00 66.85 62.42
2 Laine Maria TP 38.09 0.03.25 59.34 55.41
3 Weckman Sanna VeVe 38.38 0.03.54 57.10 53.32
4 Orkola Saana HiKi 41.55 0.07.11 51.24 47.85
5 Laurila Kirsti Pihkan 45.31 0.10.47 45.91 42.87
6 Korhonen Hanna KaSu 55.34 0.20.50 36.57 34.14
7 Leino Johanna KangSK 1.11.54 0.37.10 27.45 25.63

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Inga-Maria KaRa 37.54 0.00.00 57.16 54.72
2 Nurminen Susanna JRV 41.48 0.03.54 51.18 49.00
3 Löyttyjärvi Sara HauSi 41.51 0.03.57 50.47 48.32
4 Hankonen Johanna Pohjant 42.45 0.04.51 48.77 46.70
5 Eeva Jonna KangSK 43.49 0.05.55 46.97 44.97
6 Kiljunen Maija RR 43.56 0.06.02 46.23 44.26
7 Kalari Tanja TP 45.47 0.07.53 43.77 41.90
8 Pätäri Päivi HlS 47.33 0.09.39 41.57 39.80
9 Mashina Anna LS-37 48.11 0.10.17 40.46 38.74
10 Carlsson Sanna EsAk 50.02 0.12.08 38.43 36.79
11 Turpeinen Eeva-Maija TP 59.53 0.21.59 31.65 30.31
12 Elovaara-Salmi Anna HS 1.02.01 0.24.07 30.13 28.84
13 Juutila Oili EsSu 1.05.53 0.27.59 27.95 26.76

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 29.08 0.00.00 64.99 63.46
2 Niittymäki Katri Hiilto 32.46 0.03.38 56.82 55.49
3 Malmi Päivi HS 33.15 0.04.07 55.04 53.75
4 Liukkonen Niina Navi 37.17 0.08.09 48.24 47.11
5 Friman Kaisa HyRa 37.41 0.08.33 46.89 45.79
6 Kallio Terhi S-JKL 43.22 0.14.14 40.02 39.08
7 Koskinen Riikka RaN 47.24 0.18.16 35.95 35.11
8 Ketola Sanna TP 49.34 0.20.26 33.74 32.95
9 Leiniö Sari HS 50.22 0.21.14 32.58 31.81
Salonen Heidi HS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 25.52 0.00.00 50.21 50.11
2 Hagman Terése Trian 30.07 0.04.15 42.04 41.97
3 Torri-Tuominen Mari Pihkan 31.28 0.05.36 39.21 39.14
4 Laurila Anneli Trian 35.59 0.10.07 33.38 33.32
5 Filipsson-Korento Lena OK77 43.50 0.17.58 26.66 26.62
6 Seppälä Anu EE 43.54 0.18.02 25.88 25.84
7 Norrbacka Aino HyRa 47.52 0.22.00 23.06 23.02

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellonperä Sofia EsSu 32.21 0.00.00 56.20 48.54
2 Suntioinen Elli EsSu 34.55 0.02.34 48.16 41.60
3 Päkkilä Suvi HaHe 35.38 0.03.17 43.37 37.46

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hahn Olivia Solf 23.07 0.00.00 66.44 64.98
2 Ojala Jenny Koovee 23.54 0.00.47 63.73 62.33
3 Riutto Eerika LS-37 24.40 0.01.33 61.23 59.89
4 Nurminen Kaarina TP 25.06 0.01.59 59.66 58.35
5 Laine Anni TP 26.58 0.03.51 55.06 53.85
6 Pesu Vilma TP 27.12 0.04.05 54.12 52.93
7 Norrbacka Salla Lynx 28.08 0.05.01 51.87 50.73
8 Linnainmaa Katja KangSK 28.11 0.05.04 51.32 50.19
9 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 28.19 0.05.12 50.63 49.51
10 Häkkinen Pihla TP 28.25 0.05.18 50.00 48.90
11 Mustajoki Villa TP 29.14 0.06.07 48.16 47.10
12 Tala Juulia HS 30.29 0.07.22 45.77 44.76
13 Konstari Elena JRV 30.46 0.07.39 44.93 43.94
14 Tiljander Venla EsSu 31.10 0.08.03 43.94 42.98
15 Kuusinen Saana TP 32.17 0.09.10 42.03 41.10
16 Yli-Hietanen Silja TP 32.50 0.09.43 40.93 40.03
17 Koskinen Adveliina KyRa 35.20 0.12.13 37.67 36.85
18 Savisaari Outi TP 36.41 0.13.34 35.94 35.15
19 Metsälä Piitu RaKaS 54.55 0.31.48 23.77 23.25

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Punto Elli RaN 19.55 0.00.00 62.15 61.76
2 Lillqvist Isabella TP 20.00 0.00.05 61.56 61.17
3 Sallila Katarina HS 21.32 0.01.37 56.87 56.51
4 Lehtonen Venla UlvUra 22.10 0.02.15 54.94 54.60
5 Virkajärvi Heta JRV 23.56 0.04.01 50.61 50.29
6 Julkunen Siiri TP 24.02 0.04.07 50.12 49.81
7 Turakainen Veera Lynx 24.51 0.04.56 48.21 47.91
8 Linnainmaa Annukka KangSK 24.56 0.05.01 47.78 47.48
9 Pahkamäki Nella S-JKL 25.23 0.05.28 46.67 46.38
10 Rehberger Nadja HS 25.26 0.05.31 46.32 46.03
11 Kaikkonen Oona Koovee 25.54 0.05.59 45.23 44.95
12 Papinaho Alina KeuKi 26.15 0.06.20 44.38 44.10
13 Matinheikki Liisa TP 26.57 0.07.02 42.98 42.71
14 Miettinen Kiia EsSu 27.08 0.07.13 42.44 42.17
15 Hämäläinen Elina RR 27.24 0.07.29 41.79 41.52
16 Laine Noora TP 28.53 0.08.58 39.41 39.16
17 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 29.17 0.09.22 38.65 38.40
18 Gröhn Ronja TP 29.38 0.09.43 37.97 37.73
19 Kulju Eevi HlS 30.33 0.10.38 36.61 36.38
20 Valio Salla TP 31.15 0.11.20 35.58 35.35
21 Mänty Elisa RR 31.38 0.11.43 34.94 34.72
22 Yliaho Iiris Koovee 32.39 0.12.44 33.65 33.43
23 Nyman Ida Lynx 33.20 0.13.25 32.76 32.55
24 Similä Selina Pohjant 33.29 0.13.34 32.41 32.21
25 Nieminen Saana TP 33.43 0.13.48 31.99 31.79
26 Kankaanpää Aino LapVi 35.44 0.15.49 30.00 29.81
27 Varjola Mette Koovee 37.50 0.17.55 28.16 27.98
28 Rajala Anni HS 39.57 0.20.02 26.50 26.33
29 Multala Essi RR 40.13 0.20.18 26.16 26.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurttila Meeri Navi 22.42 0.00.00
2 Nieminen Reetta VaHa 24.53 0.02.11
3 Väistökoski Meri TP 24.55 0.02.13
4 Salonen Heidi Koovee 25.06 0.02.24
5 Lampinen Siina TP 26.17 0.03.35
6 Raimovaara Emma HlS 27.08 0.04.26
7 Lampinen Pihla TP 28.35 0.05.53
8 Hänninen Sanni TP 33.18 0.10.36
9 Häkkinen Kaisla TP 40.05 0.17.23
10 Ala-Jaskara Veera KyRa 43.00 0.20.18

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 19.25 0.00.00
2 Taini Elli JRV 20.59 0.01.34
3 Fagerlund Frida Raseborg 22.34 0.03.09
4 Niemenmaa Meeri IkNV 23.07 0.03.42
5 Papinaho Enne KeuKi 23.13 0.03.48
6 Enroth Emma TarpSu 23.21 0.03.56
7 Enroth Jenna TarpSu 23.47 0.04.22
8 Malinen Fanni Navi 24.26 0.05.01
9 Sipponen Elli JRV 24.45 0.05.20
10 Yliaho Reetta Koovee 25.00 0.05.35
11 Mäkelä Ilona Koovee 26.46 0.07.21
12 Kuusikko Kiia Pohjant 26.50 0.07.25
13 Ylilehto Emilia TP 28.37 0.09.12
14 Huhtala Lotta TuS 29.55 0.10.30
15 Mariani Sandra Koovee 30.00 0.10.35
16 Miettinen Iida Pihkan 31.48 0.12.23
17 Ahlfors Erika TP 33.33 0.14.08
18 Kovanen Saara S-JKL 36.00 0.16.35
19 Päkkilä Venla HaHe 46.17 0.26.52

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Alina LHR 13.04 0.00.00
2 Peltotalo Alma HlS 13.53 0.00.49
3 Määttänen Stella RasKa 14.06 0.01.02
4 Väisänen Martta LaiVe 14.30 0.01.26
5 Koskinen Iida RaN 14.41 0.01.37
6 Weckman Venla VeVe 15.17 0.02.13
7 Koskinen Aino TP 15.39 0.02.35
8 Kulju Silva HlS 17.08 0.04.04
9 Snickars Matilda NOK 17.31 0.04.27
10 Salmia Kaisla TarpSu 17.49 0.04.45
11 Kankaanpää Sanni LapVi 18.23 0.05.19
12 Kalari Kaisla TP 18.30 0.05.26
13 Similä Helmiina Pohjant 18.49 0.05.45
14 Pesu Lotta TP 18.50 0.05.46
15 Koivula Ida HS 18.54 0.05.50
16 Lehtonen Aurora UlvUra 20.28 0.07.24
17 Laamanen Karoliina TarpSu 21.07 0.08.03
18 Malinen Hertta Navi 21.43 0.08.39
19 Turpeinen Selma TP 21.44 0.08.40
20 Honkala Emmi TP 24.24 0.11.20
21 Suomi Tiuku LHR 26.38 0.13.34
22 Hyvölä Venla HlS 30.06 0.17.02
23 Lehtovirta Saana TP 38.25 0.25.21

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Venla AnttU 21.00 0.00.00
2 Norrbacka Iira-Nella AR 22.04 0.01.04
3 Määttä Sissi Trian 23.51 0.02.51

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pyhtilä Vilma KyRa 11.02 0.00.00
2 Turpeinen Saana TP 11.32 0.00.30
3 Malm Saara TP 11.36 0.00.34
4 Siivonen Anni Koovee 12.07 0.01.05
5 Korte Martta TuS 12.54 0.01.52
6 Lauronen Anni TP 13.19 0.02.17
7 Breilin Linda AR 13.20 0.02.18
7 Saarinen Taimi TP 13.20 0.02.18
9 Weckman Selma VeVe 13.26 0.02.24
10 Taini Iida JRV 13.27 0.02.25
11 Mäkinen Venla AngA 14.11 0.03.09
12 Tiits Maria TP 14.38 0.03.36
13 Kalari Inkamari TP 14.43 0.03.41
14 Lemberg Linnea RaJu 15.00 0.03.58
15 Tyni Veera VeVe 15.03 0.04.01
16 Kantelinen Mona HyRa 15.21 0.04.19
17 Noponen Vilma AnttU 15.37 0.04.35
18 Vehmasto Milla Pihkan 16.01 0.04.59
19 Tapiola Aada AngA 16.15 0.05.13
20 Laine Enni TP 16.28 0.05.26
21 Kauppila Kaisla Koovee 16.40 0.05.38
22 Stenbäck Lotta KangSK 18.21 0.07.19
23 Paukkunen Siiri MSParma 18.26 0.07.24
24 Niemenmaa Reetta IkNV 18.30 0.07.28
25 Tuominen Joanna HlS 18.51 0.07.49
26 Norrbacka Isla-Riina AR 19.23 0.08.21
27 Lauronen Elina TP 19.51 0.08.49
28 Snickars Melinda NOK 20.30 0.09.28
29 Siivonen Aino Koovee 23.33 0.12.31
30 Hyvölä Anna HlS 23.49 0.12.47
31 Mäkinen Leila AngA 25.28 0.14.26
32 Kurhinen Inka S-JKL 25.36 0.14.34
33 Tyni Ellen VeVe 26.23 0.15.21
34 Noponen Viivi AnttU 26.38 0.15.36
35 Yliaho Lilja Koovee 39.28 0.28.26
36 Malmi Ellen HS 42.53 0.31.51