FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Virkiän kesäkansallinen 2. päivä (H/D35-)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 54.00 0.00.00 54.50 52.50
2 Smeds Heidi NOK 55.45 0.01.45 50.81 48.94
3 Tunis Pernilla Femman 57.29 0.03.29 47.35 45.62
4 Lindfors Lina Falken 1.03.24 0.09.24 41.19 39.68
5 Niittymäki Johanna Hiilto 1.15.57 0.21.57 32.93 31.73

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Tiina PoRa 45.15 0.00.00 56.67 55.07
2 Keski-Säntti Eija YKV 45.17 0.00.02 55.92 54.35
3 Rannila Tanja VetU 46.28 0.01.13 53.81 52.29
4 Hemminki Hanna PoRa 48.35 0.03.20 50.80 49.37
5 Sandvik Annika Falken 49.21 0.04.06 49.36 47.97
6 Hankonen Johanna Pohjant 53.31 0.08.16 44.92 43.66
7 Lautamo Riikka VaaSu 54.24 0.09.09 43.60 42.38
8 Mashina Anna LS-37 55.11 0.09.56 42.40 41.21
9 Caldén Mikaela Minken 57.35 0.12.20 40.08 38.95
10 Nivukoski Mervi YKV 57.48 0.12.33 39.37 38.27
11 Peltoniemi Päivi KoS 58.26 0.13.11 38.40 37.32
12 Orjala Elina KoS 1.04.09 0.18.54 34.48 33.51
13 Peltoniemi Susanna Brahe 1.06.20 0.21.05 32.86 31.93
Torvela Tiina KuoSu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 50.31 0.00.00 47.85 45.68
2 Paalanen Satu IPR 54.17 0.03.46 43.92 41.93
3 Backman Yvonne Falken 56.59 0.06.28 41.26 39.39
4 Puro-Aho Veera VaaSu 57.35 0.07.04 40.26 38.43
5 Nynäs Kati Botnia 59.30 0.08.59 38.41 36.67
6 Ojala Leena RasKu 59.57 0.09.26 37.57 35.87
7 Viianen Pirjo KauWi 1.03.22 0.12.51 35.03 33.43
8 Virtanen Anne S-JKL 1.05.27 0.14.56 33.41 31.89
9 Kellosaari Mari RasKe 1.17.15 0.26.44 27.88 26.61
10 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.21.00 0.30.29 26.18 24.99
11 Platonova Riikka Navi 1.30.33 0.40.02 23.05 22.01
12 Backman Åsa Femman 2.07.47 1.17.16 16.08 15.35

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Remahl Virpi LS-37 40.13 0.00.00 55.66 55.19
2 Taipalus Maarika RasKu 41.15 0.01.02 53.69 53.24
3 Kollanen Teresa Lynx 44.50 0.04.37 48.86 48.45
4 Blomqvist Eija Femman 47.27 0.07.14 45.66 45.28
5 Svartsjö Åsa Botnia 49.36 0.09.23 43.20 42.83
6 Strandberg Annika Femman 51.40 0.11.27 41.01 40.66
7 Perkkalainen Johanna EE 56.26 0.16.13 37.12 36.81
8 Taulavuori Tarja AlatPi 57.23 0.17.10 36.09 35.78
9 Viitanen Kirsi OH 58.13 0.18.00 35.16 34.86
10 Korpela-Kamila Heidi SuJu 59.03 0.18.50 34.26 33.97
11 Erkkilä Marja RaJu 1.00.14 0.20.01 33.18 32.90
12 Peltola Heli KeuKi 1.01.35 0.21.22 32.07 31.80
13 Pakkala Pigga S-JKL 1.09.37 0.29.24 28.02 27.79
14 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.21.32 0.41.19 23.63 23.43
15 Franssila Hanna AngA 1.38.35 0.58.22 19.30 19.14

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 46.58 0.00.00 52.99 52.06
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 47.44 0.00.46 51.49 50.58
3 Hokajärvi Raili Pohjant 53.05 0.06.07 45.72 44.91
4 Ala-Kasari Outi RasKu 54.17 0.07.19 44.13 43.35
5 Kosamo Maire PudU 55.00 0.08.02 42.99 42.23
6 Kankaanpää Tarja KauWi 56.46 0.09.48 41.11 40.38
7 Koskela Sari RaJu 57.23 0.10.25 40.12 39.41
8 Rantala Maj-Lis KPV 58.22 0.11.24 38.91 38.22
9 Ekdahl Pirkko NiS 58.34 0.11.36 38.25 37.57
10 Jurvakainen Tuija RasHy 1.03.38 0.16.40 34.71 34.10
11 Katajamäki Tuija KauWi 1.06.12 0.19.14 32.90 32.32
12 Reiman Anu AngA 1.13.58 0.27.00 29.02 28.51
13 Friman Rose-Maj Solf 1.37.16 0.50.18 21.75 21.37

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 48.41 0.00.00 50.55 48.42
2 Kihlström Kirsi RastiE4 53.01 0.04.20 45.88 43.95
3 Korpio Aulikki VaHa 57.24 0.08.43 41.88 40.12
4 Raatikainen Päivi RastiE4 1.00.27 0.11.46 39.30 37.65
5 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.01.10 0.12.29 38.37 36.76
6 Tunis Berit Femman 1.05.23 0.16.42 35.46 33.97
7 Kokkila Marita EsSu 1.06.56 0.18.15 34.22 32.78
8 Toivanen Tuula RaN 1.13.19 0.24.38 30.85 29.56
9 Mäntylä Kirsti RasKe 1.17.16 0.28.35 28.91 27.69
10 Kalliokoski Katriina PerhKi 1.18.03 0.29.22 28.25 27.07
11 Hakomäki Kirsi HS 1.18.06 0.29.25 27.87 26.70
12 Kallio Arja RiSu 1.29.29 0.40.48 24.01 23.00
Markki Outi EsSu KES -
Kiiskinen Gunnevi TP KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 53.41 0.00.00 44.15 40.17
2 Kattilakoski Kirsti KoS 55.02 0.01.21 41.99 38.21
3 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.10.49 0.17.08 31.80 28.93
4 Fred Bodil Femman 1.13.12 0.19.31 29.95 27.25
5 Laine Kaija KauKa 1.25.17 0.31.36 25.01 22.76
6 Yliniemi Kaisa NiS 1.27.25 0.33.44 23.72 21.59
Berger Gunhild Falken KES -
Sivén Hannele ÄhtU EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 38.14 0.00.00 45.19 43.29
2 Verha Maija VaRa 39.53 0.01.39 42.60 40.81
3 Stoor Anne KoS 42.40 0.04.26 39.15 37.50
4 Lähdekorpi Kaija Femman 46.54 0.08.40 35.00 33.52
5 Sandgren Ann-Mari NOK 54.19 0.16.05 29.69 28.44
6 Erkinheimo Ritva KortJV 56.30 0.18.16 28.03 26.85
7 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 58.12 0.19.58 26.72 25.59
8 Ritasalo Maaria VaRa 1.05.35 0.27.21 23.27 22.29
9 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.08.52 0.30.38 21.75 20.83
10 Ryynänen Eliisa Pihkan 1.11.30 0.33.16 20.54 19.68

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 1.12.18 0.00.00 64.47 61.48
2 Koski Jussi YKV 1.16.15 0.03.57 60.29 57.50
3 Smeds Kenneth NOK 1.18.13 0.05.55 57.96 55.28
4 Tunis Staffan Femman 1.18.45 0.06.27 56.76 54.14
5 Lauronen Jarkko LaihLu 1.22.29 0.10.11 53.42 50.95
6 Siivonen Jere PirHi 1.26.58 0.14.40 49.94 47.63
7 Holm Christian Femman 1.28.13 0.15.55 48.51 46.27
8 Wik Niklas Falken 1.32.06 0.19.48 45.78 43.66
9 Korkeakangas Antti RaJu 1.34.43 0.22.25 43.84 41.81
10 Alasuvanto Mikko KaJu 1.36.37 0.24.19 42.32 40.36
11 Aaltonen Aleksi SuSe 1.53.21 0.41.03 35.51 33.87
12 Gripenberg Mattias Brahe 2.04.18 0.52.00 31.87 30.40

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindell Niklas Brahe 1.01.12 0.00.00 59.89 56.78
2 Fränti Juha RasKu 1.03.47 0.02.35 56.85 53.90
3 Myllymäki Tero VetU 1.03.55 0.02.43 56.12 53.20
4 Lövsund Johan Botnia 1.04.47 0.03.35 54.76 51.92
5 Jansson Sören Falken 1.14.19 0.13.07 47.21 44.76
6 Hyyppä Tuomas KoS 1.18.05 0.16.53 44.43 42.12
7 Mikkola Toni VetU 1.19.04 0.17.52 43.38 41.13
8 Rajala Jarkko RaJu 1.19.13 0.18.01 42.80 40.58
9 Henriksson Mathias Falken 1.26.21 0.25.09 38.81 36.79
10 Takanen Jari KuortKu 1.31.14 0.30.02 36.30 34.42
11 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.35.27 0.34.15 34.29 32.51
12 Jussinmäki Ari HalTo 1.36.20 0.35.08 33.56 31.82
13 Kallio Jussi LaihLu 1.39.46 0.38.34 32.01 30.35
14 Lassila Jussi PiTa 1.42.54 0.41.42 30.66 29.07
15 Hautala Teemu KauWi 1.45.53 0.44.41 29.42 27.90
Laakso Juha-Matti RasKu EIL -
Hämäläinen Ari LS-37 EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Petri SaPu 55.42 0.00.00 59.43 56.95
2 Kallioniemi Janne RaLu 56.59 0.01.17 57.55 55.15
3 Jokikuona Juha RasTiimi 57.38 0.01.56 56.36 54.01
4 Backlund Jan-Anders Femman 59.22 0.03.40 54.20 51.93
5 Nikkola Hannu RaJu 59.41 0.03.59 53.39 51.16
6 Torrkulla Jan Femman 1.00.09 0.04.27 52.46 50.27
7 Rönkä Tero PiTa 1.03.19 0.07.37 49.34 47.28
8 Lehtinen Juhani KauKa 1.03.31 0.07.49 48.70 46.67
9 Koski Eero YKV 1.05.34 0.09.52 46.70 44.75
10 Nurmi Pasi RasKe 1.10.01 0.14.19 43.29 41.48
11 Grankull Kenneth Kronan 1.11.15 0.15.33 42.11 40.35
12 Teriö Tatu TuS 1.17.28 0.21.46 38.33 36.73
13 Meronen Juha OC Puist 1.18.26 0.22.44 37.46 35.89
14 Anttonen Mikael KaRa 1.18.53 0.23.11 36.85 35.31
15 Porthin Tomas Brahe 1.37.53 0.42.11 29.38 28.15
16 Backman Fredrik Femman 1.48.16 0.52.34 26.28 25.18
Hautala Jari Femman HYL -
Biskop Kim KoS EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Matti RasKu 50.23 0.00.00 66.49 65.11
2 Yliluikki Matti SuSi 55.46 0.05.23 59.75 58.51
3 Rantala Mika RaJu 57.48 0.07.25 57.34 56.15
4 Heikkilä Ossi S-JKL 58.59 0.08.36 55.89 54.72
5 Peltoniemi Vesa KPV 59.42 0.09.19 54.91 53.77
6 Taulavuori Tero AlatPi 1.00.30 0.10.07 53.89 52.77
7 Jussila Kari TP 1.02.09 0.11.46 52.17 51.09
8 Parttimaa Timo AngA 1.03.29 0.13.06 50.79 49.74
9 Strandvall Sören Minken 1.03.46 0.13.23 50.29 49.24
10 Viitasaari Tommi KoS 1.06.20 0.15.57 48.07 47.07
11 Kamila Kai SuJu 1.08.15 0.17.52 46.46 45.49
12 Ylikangas Esko KoS 1.08.59 0.18.36 45.70 44.75
13 Nivala Jarmo YlivKu 1.11.21 0.20.58 43.94 43.02
14 Nieminen Jyrki LHR 1.11.36 0.21.13 43.53 42.63
15 Kuusikko Marko SalRe 1.11.45 0.21.22 43.19 42.29
16 Johansson Peter Brahe 1.13.42 0.23.19 41.80 40.93
17 Lehtinen Marko SalVil 1.14.28 0.24.05 41.13 40.28
18 Suvanto Mikael RaJu 1.15.02 0.24.39 40.58 39.74
19 Kinnari Jukka SuJu 1.17.23 0.27.00 39.12 38.31
20 Lemponen Ari RaJu 1.20.12 0.29.49 37.52 36.74
21 Laasanen Juha LaihLu 1.20.36 0.30.13 37.11 36.34
22 Joensuu Tommy Brahe 1.20.48 0.30.25 36.80 36.03
23 Huttunen Matti Pihkan 1.21.50 0.31.27 36.11 35.36
24 Korhonen Marko YlämPy 1.23.10 0.32.47 35.32 34.58
25 Lehtinen Esa KauWi 1.34.01 0.43.38 31.05 30.41
26 Björklund Tommy Brahe 1.37.00 0.46.37 29.91 29.29
27 Furubacka Jonas Botnia 1.40.53 0.50.30 28.58 27.99
Ojala Jari PirHi HYL -
Yli-Ilkka Harri RaJu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 42.35 0.00.00 58.99 58.19
2 Reiman Jarmo AngA 43.35 0.01.00 57.25 56.47
3 Tuomisto Juha VaaSu 47.27 0.04.52 52.22 51.51
4 Noponen Pekka S-JKL 47.52 0.05.17 51.41 50.71
5 Itkonen Raimo S-JKL 48.47 0.06.12 50.09 49.41
6 Kuoppala Esa RasKu 49.43 0.07.08 48.81 48.14
7 Kallio Jukka TP 50.21 0.07.46 47.85 47.20
8 Tarkkanen Matti SuJu 51.45 0.09.10 46.23 45.60
9 Kalliokoski Arto PerhKi 52.13 0.09.38 45.49 44.87
10 Hirvensalo Jorma SaPu 53.23 0.10.48 44.17 43.57
11 Koskela Heikki RaJu 53.36 0.11.01 43.67 43.08
12 Haanpää Kari PR 54.14 0.11.39 42.85 42.27
13 Lehtinen Tapio PieHi 56.22 0.13.47 40.92 40.37
14 Stenlund Dan Brahe 1.00.23 0.17.48 37.92 37.40
15 Wiklund Torbjörn Falken 1.02.53 0.20.18 36.14 35.65
16 Härkönen Antti PudU 1.04.41 0.22.06 34.87 34.39
17 Latvala Juha JS Rasti 1.08.27 0.25.52 32.70 32.25
18 Mäki-Kamppi Kari RasKu 1.14.30 0.31.55 29.81 29.41
19 Piispanen Reima OuHu 1.16.02 0.33.27 28.99 28.59
20 Koivisto Timo KoKV 1.22.47 0.40.12 26.41 26.06
21 Hakala Eero Femman 1.24.34 0.41.59 25.66 25.31
22 Furubacka Per-Åke Botnia 1.25.45 0.43.10 25.10 24.76
Högholm Kenneth Femman HYL -
Holm Mikael Minken EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 33.56 0.00.00 57.70 57.58
2 Nissilä Jorma KoS 35.57 0.02.01 54.13 54.02
3 Vallbacka Heikki KortJV 36.35 0.02.39 52.88 52.77
4 Toppari Reijo KauWi 38.32 0.04.36 49.90 49.79
5 Ahola Arvo RasKu 40.36 0.06.40 47.07 46.97
6 Partanen Timo RasHy 41.21 0.07.25 45.93 45.83
7 Tolonen Juha ViPa 43.02 0.09.06 43.86 43.77
8 Junkala Eero KannUra 43.12 0.09.16 43.42 43.33
9 Bäck Mikael Femman 44.55 0.10.59 41.50 41.41
10 Stubb Stefan Falken 45.11 0.11.15 40.99 40.91
11 Pensas Esko LaihLu 45.49 0.11.53 40.17 40.08
12 Helle Markku SaPu 46.19 0.12.23 39.48 39.40
13 Rantala Timo KPV 46.47 0.12.51 38.84 38.76
14 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 48.09 0.14.13 37.49 37.41
15 Helander Rolf OuHu 48.32 0.14.36 36.95 36.87
16 Kurkela Reino OH 49.57 0.16.01 35.67 35.59
17 Parkkinen Pekka Pohjant 50.06 0.16.10 35.33 35.25
18 Tunis Bengt Femman 50.18 0.16.22 34.95 34.88
19 Virnala Jukka JalJa 50.20 0.16.24 34.70 34.62
20 Tamminen Erkki SuJu 50.31 0.16.35 34.34 34.27
21 Pajukangas Tauno KPV 56.59 0.23.03 30.24 30.17
22 Halla-Aho Timo JS Rasti 57.54 0.23.58 29.55 29.49
23 Palomäki Eero Femman 1.05.55 0.31.59 25.78 25.73
24 Kivipelto Kalevi JS Rasti 1.11.29 0.37.33 23.61 23.56
25 Viitasalo Harri RiSu 1.31.37 0.57.41 18.29 18.25
Malinen Jouko RR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kekoni Lauri HS 36.00 0.00.00 53.57 53.26
2 Nylund Sven-Olof Botnia 40.14 0.04.14 47.67 47.40
3 Ranta-Puska Kari EsAk 43.08 0.07.08 44.23 43.98
4 Koskinen Kaj VaHa 45.06 0.09.06 42.07 41.83
5 Hakola Martti RiSu 45.13 0.09.13 41.73 41.50
6 Henriksson Fjalar Falken 46.35 0.10.35 40.29 40.06
7 Rantapuska Seppo PetPe 46.44 0.10.44 39.94 39.71
8 Korpijärvi Asko KannUra 47.40 0.11.40 38.94 38.72
9 Ahlroth Timo TurSa 48.21 0.12.21 38.17 37.96
10 Keltamäki Seppo JoKu 48.45 0.12.45 37.65 37.43
11 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 49.52 0.13.52 36.60 36.39
12 Eno Kaarlo TeuRi 50.19 0.14.19 36.07 35.86
13 Österbacka Bo Minken 51.00 0.15.00 35.38 35.18
14 Hattar Allan Falken 52.51 0.16.51 33.95 33.75
15 Jylkkä Markku YlivKu 53.01 0.17.01 33.64 33.45
16 Pihlajamaa Martti VetU 54.17 0.18.17 32.67 32.48
17 Airaksinen Risto OuTa 55.02 0.19.02 32.04 31.85
18 Sivén Osmo ÄhtU 56.47 0.20.47 30.87 30.69
19 Joki Sauli VetU 57.27 0.21.27 30.33 30.16
20 Vilminko Pauli SiSe 58.47 0.22.47 29.47 29.30
21 Nurisalo Seppo KoS 59.56 0.23.56 28.73 28.56
22 Ritanotko Markku TuMe 1.01.04 0.25.04 28.03 27.87
23 Myllymäki Ari KPV 1.08.29 0.32.29 24.84 24.70
24 Sillanpää Juhani JS Rasti 1.10.15 0.34.15 24.07 23.93
25 Viinikka Matti KauKa 1.11.04 0.35.04 23.65 23.51
26 Tuomaala Juhani KoS 1.12.31 0.36.31 23.03 22.90
27 Jylhä Kari HS 1.16.09 0.40.09 21.80 21.67
Rantala Aulis KoS KES -
Kronholm Peter Brahe KES -
Takala Sakari JS Rasti EIL -
Mourujärvi Kauno KuoSu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 44.22 0.00.00 42.39 41.87
1 Turunen Erkki SuSe 44.22 0.00.00 42.39 41.87
3 Turpeinen Timo VaajTe 44.46 0.00.24 41.31 40.80
4 Hillo Heikki VaHa 44.54 0.00.32 40.84 40.33
5 Laine Jaakko HS 47.17 0.02.55 38.45 37.97
6 Koivukangas Erkki KoS 47.23 0.03.01 38.04 37.57
7 Hämäläinen Seppo KanSu 49.59 0.05.37 35.75 35.30
8 Åkerblom Måns GIF 50.58 0.06.36 34.75 34.32
9 Lågland Henry VaaSu 51.42 0.07.20 33.95 33.53
10 Williamsson Bo-Göran VaaSu 52.49 0.08.27 32.94 32.53
11 Lassila Heikki PiTa 52.56 0.08.34 32.57 32.17
12 Haapalehto Raimo VetU 57.20 0.12.58 29.80 29.43
13 Juutinen Hannu Pohjant 59.12 0.14.50 28.59 28.24
14 Kujanpää Heikki JS Rasti 59.16 0.14.54 28.30 27.95
15 Joensuu Heimo JS Rasti 1.00.32 0.16.10 27.44 27.10
16 Forsén Björn NOK 1.03.31 0.19.09 25.91 25.59
17 Pollari Kalevi YKV 1.06.13 0.21.51 24.62 24.31
18 Backman Sven-Olof Falken 1.13.39 0.29.17 21.92 21.65
Ryynänen Jorma Pihkan KES -
Majasaari Kari SuJu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 41.05 0.00.00 38.53 37.56
2 Mäkinen Juhani SalRe 47.20 0.06.15 33.02 32.19
3 Taipalus Esko RasKe 50.13 0.09.08 30.73 29.96
4 Ekström Marcus KauWi 55.23 0.14.18 27.51 26.82
4 Verha Koitto VaRa 55.23 0.14.18 27.51 26.82
6 Torrkulla Roy Minken 55.38 0.14.33 26.67 26.00
7 Paavola Vesa EE 1.01.02 0.19.57 23.99 23.39
8 Lähdekorpi Mauri Femman 1.01.54 0.20.49 23.33 22.75
9 Koski Matti J NOK 1.02.23 0.21.18 22.84 22.26
10 Jokikuona Toivo RasTiimi 1.10.25 0.29.20 19.95 19.45
11 Sandgren Lars NOK 1.12.55 0.31.50 18.99 18.52
12 Saarimäki Jorma VaaSu 1.18.21 0.37.16 17.42 16.99
13 Latvala Matti RaJu 1.27.40 0.46.35 15.35 14.96
Salo Jaakko SaPu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammisto Vesa KauWi 47.00 0.00.00 35.71 34.69
2 Erkkilä Olavi HlS 47.52 0.00.52 34.41 33.42
3 Moisio Paavo SaPu 48.26 0.01.26 33.35 32.40
4 Nieminen Mauno ViiSu 48.41 0.01.41 32.54 31.60
5 Rantala Heikki EE 48.49 0.01.49 31.80 30.89
6 Patana Tapio VetU 56.03 0.09.03 27.14 26.36
7 Paavola Seppo EE 56.36 0.09.36 26.32 25.56
Salmela Kosti PihtTu KES -
Myllymäki Antti VaaSu KES -
Keskinen Matti TikSu EIL -