FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Tampere Sprint Tour III
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Teemu IkNV 13.15 0.00.00 89.38 94.31
2 Palmen Alvar EsSu 13.46 0.00.31 85.47 90.18
3 Viitasaari Toni-Antti LapVi 13.57 0.00.42 83.79 88.41
4 Knuuttila Mikko IkNV 14.07 0.00.52 82.26 86.79
5 Suna Jussi TuMe 14.19 0.01.04 80.57 85.01
6 Koskinen Roope KR 14.53 0.01.38 76.98 81.22
7 Poutanen Mikko LapVi 14.56 0.01.41 76.21 80.40
8 Väisänen Henrik MSParma 15.03 0.01.48 75.10 79.24
9 Matinheikki Leo TP 15.12 0.01.57 73.85 77.92
10 Koivisto Antton SKUusi 15.29 0.02.14 72.00 75.97
10 Sankelo Antton LapVi 15.29 0.02.14 72.00 75.97
12 Senttula Tuukka S-JKL 15.30 0.02.15 70.93 74.84
13 Ruohola Aaro MSParma 15.41 0.02.26 69.61 73.44
14 Viskari Juuso Lynx 16.11 0.02.56 66.98 70.67
15 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 16.18 0.03.03 66.02 69.66
15 Koivuniemi Sakari TP 16.18 0.03.03 66.02 69.66
17 Alajoutsi Jasper Koovee 16.19 0.03.04 65.01 68.59
18 Kurkela Mikko KaSu 17.31 0.04.16 60.12 63.43
19 Määttä Henri LS-37 17.38 0.04.23 59.28 62.55
20 Huhtanen Kiri TP 18.41 0.05.26 55.54 58.60
21 Annila Petri Koovee 19.05 0.05.50 53.97 56.94
22 Kauppi Akseli TP 20.30 0.07.15 49.86 52.61
Vainio Antti MSParma HYL -
Parkkinen Ville IkNV HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Isoherranen Salla Lynx 15.02 0.00.00 74.50 78.57
2 Niva Sara Pohjant 15.23 0.00.21 71.90 75.82
3 Saarijärvi Salla RasKa 16.08 0.01.06 67.69 71.38
4 Virtanen Heta HlS 16.26 0.01.24 65.60 69.18
5 Karjalainen Mikaela JRV 16.29 0.01.27 64.55 68.08
6 Pelkonen Roosa TP 17.22 0.02.20 60.46 63.76
7 Luoma Oona TP 17.29 0.02.27 59.26 62.49
8 Korpela Janna SuJu 17.31 0.02.29 58.34 61.53
9 Laine Maria TP 17.49 0.02.47 56.58 59.67
10 Sainio Linda KangSK 18.35 0.03.33 53.49 56.41
11 Määttä Suvi TP 18.38 0.03.36 52.59 55.47
12 Metsälä Essi HlS 21.13 0.06.11 45.53 48.02
13 Järventausta Ennimaria KyRa 24.32 0.09.30 38.80 40.92

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Okko TP 8.50 0.00.00
2 Syrjälä Vilho LHR 9.08 0.00.18
3 Mariani Frank Koovee 11.16 0.02.26
4 Ahlfors Matias TP 11.49 0.02.59
5 Lehti Loisto Koovee 12.15 0.03.25
6 Koski Konsta Koovee 12.59 0.04.09
7 Tiisanoja Elias KeuKi 13.06 0.04.16
8 Laine Aapo TP 20.33 0.11.43

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malm Saara TP 8.33 0.00.00
2 Lehtonen Uma LS-37 9.09 0.00.36
3 Siivonen Anni Koovee 9.51 0.01.18
4 Pyhtilä Vilma KyRa 10.46 0.02.13
5 Kalari Inkamari TP 10.48 0.02.15
6 Laine Enni TP 12.23 0.03.50
7 Turpeinen Saana TP 20.45 0.12.12

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolonen Vilho Koovee 10.01 0.00.00
2 Mäkelä Konsta Koovee 10.52 0.00.51
3 Ahtola Touko KangSK 10.58 0.00.57
4 Vigren Valtteri Koovee 11.09 0.01.08
5 Uusitalo Tami KangSK 11.22 0.01.21
6 Siivonen Eero Koovee 11.46 0.01.45
7 Riikonen Eevert TP 11.49 0.01.48
8 Kärkelä Tuure KangSK 13.04 0.03.03
9 Lemberg Anton TP 13.40 0.03.39

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 9.05 0.00.00
2 Koskinen Aino TP 10.16 0.01.11
3 Turpeinen Selma TP 10.26 0.01.21
4 Syrjälä Alina LHR 10.29 0.01.24
5 Laamanen Karoliina TarpSu 11.35 0.02.30
6 Salmia Kaisla TarpSu 11.57 0.02.52
7 Marjanen Viola JRV 13.18 0.04.13
8 Sipiläinen Amanda TP 13.28 0.04.23
9 Ahti Saana TarpSu 13.34 0.04.29
10 Pyhtilä Neea KyRa 14.10 0.05.05
11 Lehti Lumi Koovee 15.00 0.05.55
12 Nyholm Ella JRV 15.19 0.06.14
13 Nurmiainen Elsa Rasebor 16.48 0.07.43

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lautamäki Topias HlS 13.34 0.00.00
2 Kuronen Aapo JRV 13.40 0.00.06
3 Isoherranen Antti Lynx 13.54 0.00.20
4 Lillqvist Erik TP 13.58 0.00.24
5 Syväterä Sampo TP 15.08 0.01.34
6 Friman Eemeli HyRa 15.55 0.02.21
7 Hämäläinen Aaro KangSK 17.03 0.03.29
8 Nurminen Jonne JRV 18.18 0.04.44
9 Vuorensola Tuomas Lynx 18.44 0.05.10

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahti Ronja TarpSu 16.05 0.00.00
2 Mariani Sandra Koovee 16.39 0.00.34
3 Ahlfors Erika TP 18.12 0.02.07
4 Järvenpää Seela TP 18.46 0.02.41
5 Mustikkamaa Salla RaN 19.56 0.03.51
6 Ylilehto Emilia TP 20.31 0.04.26

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil TP 12.05 0.00.00
2 Virkajärvi Aapo JRV 12.15 0.00.10
3 Riikonen Aatos TP 14.22 0.02.17
4 Harju Tuomas RaN 15.02 0.02.57
5 Liponkoski Eino TP 15.48 0.03.43
6 Sipiläinen Julius TP 17.39 0.05.34
7 Uusitalo Joni KangSK 18.24 0.06.19

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 13.30 0.00.00
2 Salonen Heidi Koovee 14.11 0.00.41
3 Viskari Saana Lynx 14.16 0.00.46
4 Raimovaara Emma HlS 15.18 0.01.48
5 Häkkinen Kaisla TP 15.50 0.02.20

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Rauli VaHa 14.41 0.00.00 58.88 59.09
2 Niemensivu Miki RaLu 15.01 0.00.20 56.61 56.81
3 Liponkoski Aapo TP 16.02 0.01.21 52.12 52.31
4 Lehtonen Kaapo LS-37 16.12 0.01.31 50.70 50.88
5 Kenttämies Eevert Koovee 16.18 0.01.37 49.50 49.68
6 Vuorensola Joonatan Lynx 16.35 0.01.54 47.79 47.96
7 Skyttä Ilari HlS 16.49 0.02.08 46.27 46.43
8 Virkajärvi Juho JRV 16.56 0.02.15 45.10 45.26
9 Punto Eetu RaN 19.14 0.04.33 38.95 39.09
10 Välkki Totte TP 19.48 0.05.07 37.11 37.24

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Punto Elli RaN 13.03 0.00.00 60.76 60.83
2 Väistökoski Meri TP 14.07 0.01.04 55.33 55.39
3 Virkajärvi Heta JRV 14.29 0.01.26 53.10 53.16
4 Karkiainen Helmi KeuKi 14.38 0.01.35 51.75 51.80
5 Laine Noora TP 15.39 0.02.36 47.63 47.68
6 Matinheikki Liisa TP 15.52 0.02.49 46.23 46.28
7 Luoma Elli TP 16.03 0.03.00 44.96 45.01
8 Valio Salla TP 17.55 0.04.52 39.61 39.65
9 Sipilä Mia KangSK 18.20 0.05.17 38.06 38.10
10 Yliaho Iiris Koovee 20.45 0.07.42 33.05 33.09
11 Nyholm Veera JRV 21.37 0.08.34 31.18 31.21

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 14.55 0.00.00 58.17 62.45
2 Alajoutsi Oliver Koovee 15.14 0.00.19 55.25 59.32
3 Yliaho Joona Koovee 15.51 0.00.56 51.46 55.25
4 Raitanen Konsta TP 19.05 0.04.10 41.38 44.42
5 Nolvi Joona RasKa 19.16 0.04.21 39.63 42.55
6 Tukiainen Otso TP 21.39 0.06.44 34.07 36.57

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojala Jenny Koovee 16.45 0.00.00 64.61 66.46
2 Yli-Hietanen Silja TP 16.56 0.00.11 62.71 64.51
3 Nurminen Kaarina TP 17.22 0.00.37 59.97 61.70
4 Häkkinen Pihla TP 17.29 0.00.44 58.41 60.09
5 Haunia Heta RasKa 18.26 0.01.41 54.30 55.86
6 Koskinen Adveliina KyRa 18.28 0.01.43 53.11 54.63
7 Lehtonen Maiju LS-37 18.56 0.02.11 50.73 52.18
8 Kuusinen Saana TP 20.08 0.03.23 46.69 48.04
9 Laine Anni TP 20.56 0.04.11 43.94 45.20

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 14.53 0.00.00 63.25 68.66
2 Vigren Petteri RaN 15.23 0.00.30 59.36 64.44
3 Lauronen Jarkko LaihLu 16.06 0.01.13 54.96 59.67
4 Toivola Juho TarpSu 19.24 0.04.31 44.16 47.94
5 Siivonen Jere PirHi 20.16 0.05.23 40.88 44.37
6 Kankare Mikko SomEsa 21.27 0.06.34 37.30 40.50

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 14.01 0.00.00
2 Leino Johanna KangSK 17.22 0.03.21

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Matti KoS 17.38 0.00.00 42.49 55.60
2 Pyttynen Joakim MusNe 17.55 0.00.17 40.25 52.66
3 Nummela Ville OrPo 18.32 0.00.54 37.40 48.93
4 Vainio Mikko RaN 20.08 0.02.30 33.03 43.21
5 Turpeinen Hannu TP 20.33 0.02.55 30.99 40.55

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 14.10 0.00.00 66.21 68.92
2 Siivonen Hanna-Mari Koovee 15.32 0.01.22 59.38 61.80
3 Kosonen Hanna ORa 16.31 0.02.21 54.90 57.14
4 Karvonen Tiina SomEsa 16.50 0.02.40 52.94 55.10
5 Eeva Jonna KangSK 17.26 0.03.16 50.22 52.27
6 Wolff Charlotta Rasebor 17.35 0.03.25 48.90 50.90
7 Turpeinen Eeva-Maija TP 17.56 0.03.46 47.07 49.00
8 Nurminen Susanna JRV 18.48 0.04.38 44.07 45.87
9 Kalari Tanja TP 19.23 0.05.13 41.94 43.65
Vallin Kaisa EE HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Ilkka HS 15.27 0.00.00 59.17 62.11
2 Nurminen Joonas JRV 15.35 0.00.08 57.87 60.74
3 Häkkinen Mika Hiilto 16.05 0.00.38 55.29 58.04
4 Yliaho Marko Koovee 16.37 0.01.10 52.77 55.39
5 Gröhn Timo TP 17.14 0.01.47 50.15 52.65
6 Kenttämies Tommi Koovee 17.48 0.02.21 47.86 50.23
7 Riikonen Jarno TP 17.54 0.02.27 46.89 49.22
8 Myllykoski Pekka S-JKL 17.57 0.02.30 46.07 48.36
9 Tukiainen Heikki TP 19.27 0.04.00 41.87 43.96
10 Nurmiainen Jouko Rasebor 20.02 0.04.35 40.03 42.02
Isoherranen Sami Lynx HYL -
Kuronen Tommi JRV HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ilomäki Tanja TP 15.56 0.00.00
2 Nokka Katja Rasti88 22.38 0.06.42

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 15.48 0.00.00 61.68 65.08
2 Koski Timo Koovee 16.18 0.00.30 58.97 62.22
3 Heikkilä Ossi S-JKL 16.20 0.00.32 58.03 61.24
4 Virtanen Antti HlS 16.31 0.00.43 56.59 59.71
5 Numminen Mika UrjU 16.58 0.01.10 54.30 57.30
6 Kuusinen Petri TP 17.38 0.01.50 51.50 54.34
7 Lehtonen Timo LS-37 19.33 0.03.45 45.77 48.29
8 Nokka Ilkka Rasti88 19.36 0.03.48 44.97 47.45
9 Gynther Kimmo IHR 21.01 0.05.13 41.31 43.59
10 Salmia Teppo TarpSu 21.05 0.05.17 40.55 42.78
11 Haunia Heikki HSU 21.38 0.05.50 38.90 41.05
Ruuska Vesa KangSK HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 14.28 0.00.00 54.95 59.50
2 Palmen Virpi EsSu 14.54 0.00.26 51.36 55.61
3 Rantala Eija EsSu 15.33 0.01.05 47.29 51.21
4 Holm Riikka SiiRa 16.44 0.02.16 42.17 45.66
5 Oksanen Kristiina IkNV 20.42 0.06.14 32.65 35.35

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 13.50 0.00.00 53.69 59.16
2 Viitanen Reijo RaN 14.40 0.00.50 49.95 55.04
3 Itkonen Raimo S-JKL 14.51 0.01.01 48.65 53.61
4 Savikko Olli TarpSu 14.57 0.01.07 47.64 52.50
5 Mäkipää Kalevi Hiisi 15.41 0.01.51 44.77 49.34
6 Kallio Jukka TP 15.45 0.01.55 43.94 48.42
7 Kiviniitty Jyrki EsAk 15.50 0.02.00 43.07 47.46
8 Vuorinen Hannu KyS 16.45 0.02.55 40.11 44.19
9 Kymäläinen Jari TP 17.30 0.03.40 37.81 41.66
10 Lahtinen Jari IHR 17.47 0.03.57 36.64 40.37
11 Ritakallio Timo Lynx 18.12 0.04.22 35.24 38.83
12 Huhtanen Ossi TP 18.25 0.04.35 34.28 37.77

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalanto Terttu KangSK 17.35 0.00.00 48.22 54.17
2 Koivuniemi Leena RaN 18.34 0.00.59 43.96 49.38
3 Hakulinen Paula EsSu 18.49 0.01.14 41.68 46.82
4 Hokajärvi Raili Pohjant 19.15 0.01.40 39.09 43.91
5 Huhtanen Meri TP 20.02 0.02.27 35.98 40.41

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 13.52 0.00.00 50.17 50.80
2 Ahonen Pekka HauSi 14.49 0.00.57 46.32 46.90
3 Hyvärinen Vesa RaN 14.58 0.01.06 45.22 45.79
4 Rantio Jukka-Pekka HauSi 15.13 0.01.21 43.85 44.40
5 Kukkola Pauli SiiRa 15.33 0.01.41 42.30 42.83
6 Aasla Hannu RaN 16.19 0.02.27 39.73 40.23
7 Peltonen Heikki IPR 16.35 0.02.43 38.52 39.01
8 Kössi Jouko RaiKu 19.15 0.05.23 32.69 33.10
9 Viitasalo Harri RiSu 22.02 0.08.10 28.13 28.49
10 Julkunen Pasi PirHi 24.45 0.10.53 24.66 24.97
11 Eskola Mikko TP 29.09 0.15.17 20.61 20.87
Papinsaari Kari KangSK KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 14.17 0.00.00 55.23 59.61
2 Montonen Outi IHR 15.40 0.01.23 49.67 53.60
3 Lahtinen Terttu IHR 17.06 0.02.49 44.88 48.43
4 Piirto Kaisu JRV 17.20 0.03.03 43.65 47.11
5 Laurila Saija KangSK 17.46 0.03.29 41.98 45.31
6 Toivonen Merja EE 17.51 0.03.34 41.18 44.45
7 Kallio Arja RiSu 18.41 0.04.24 38.77 41.84
8 Korpio Aulikki VaHa 19.03 0.04.46 37.46 40.43
9 Toivanen Tuula RaN 19.13 0.04.56 36.57 39.47
10 Käkelä Maija PuolRy 19.39 0.05.22 35.22 38.01
Sani Tuula HU-46 HYL -
Rajamäki Terhi KangSK HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 14.42 0.00.00 48.72 51.01
2 Nylund Sven-Olof Botnia 14.44 0.00.02 48.33 50.60
3 Sane Kari HS 15.16 0.00.34 46.37 48.55
4 Pietikäinen Markku JoKu 15.18 0.00.36 46.00 48.16
5 Koskinen Kaj VaHa 15.29 0.00.47 45.19 47.31
6 Lind Sune Falken 15.30 0.00.48 44.88 46.98
7 Liukkala Pekka HauSi 16.00 0.01.18 43.22 45.24
8 Ilmakunnas Pekka Pihkan 16.03 0.01.21 42.82 44.83
9 Railimo Matti SOC 16.43 0.02.01 40.87 42.79
10 Lindroos Mårten KSF 17.20 0.02.38 39.18 41.02
11 Rusko Heikki VaajTe 17.24 0.02.42 38.79 40.61
12 Harju Hannu JäPa 17.32 0.02.50 38.26 40.05
13 Toppari Pekka PuolRy 17.38 0.02.56 37.81 39.58
14 Liljeström Åge HS 17.59 0.03.17 36.84 38.57
15 Hillo Heikki VaHa 18.02 0.03.20 36.51 38.22
16 Matilainen Jorma S-JKL 18.08 0.03.26 36.08 37.77
17 Virtanen Timo IitPy 18.09 0.03.27 35.82 37.50
18 Lindstedt Tapio OrPo 18.18 0.03.36 35.30 36.96
19 Ahlroth Timo TurSa 18.31 0.03.49 34.66 36.29
20 Pusa Raimo OrPo 19.32 0.04.50 32.65 34.18
21 Hiirijoki Pentti SuSe 20.08 0.05.26 31.47 32.95
22 Keränen Kauko UrjU 20.35 0.05.53 30.58 32.02
23 Turku Vesa HS 21.40 0.06.58 28.86 30.22
24 Mäkelä Harri SuSe 21.49 0.07.07 28.47 29.81
25 Karvonen Raimo SuSi 21.53 0.07.11 28.20 29.52
26 Uotila Ilkka SuSe 21.56 0.07.14 27.95 29.26
27 Kuosa Harri LoJa 23.38 0.08.56 25.76 26.97

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 19.31 0.00.00 49.40 50.48
2 Turku Kaija HS 20.26 0.00.55 45.77 46.77
3 Rahkasuo Kaarina Rasti88 21.00 0.01.29 43.16 44.10
4 Niemi Tuire TP 21.26 0.01.55 40.94 41.83
5 Karvonen Pirjo SuSi 27.33 0.08.02 30.80 31.47
Purhonen Kaija HU-46 KES -