FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Arboretum-rastit Kouvolan Elimäellä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huikko Petteri LS-37 56.44 0.00.00 82.56 81.14
2 Mertanen Simo LappRi 57.49 0.01.05 80.46 79.07
3 Lindqvist Arttu KS 58.22 0.01.38 79.15 77.79
4 Fabritius Mikael LS-37 59.09 0.02.25 77.57 76.23
5 Suutari Matti VeVe 59.53 0.03.09 76.08 74.77
6 Ojala Aaro KS 1.00.16 0.03.32 75.07 73.78
7 Weckman Janne VeVe 1.02.43 0.05.59 71.63 70.39
8 Pukema Hannu-Pekka RR 1.02.50 0.06.06 70.99 69.76
9 Koivisto Daniel VeVe 1.03.44 0.07.00 69.48 68.29
10 Tonder Aapo KR 1.04.14 0.07.30 68.44 67.27
10 Joensuu Timo VaajTe 1.04.14 0.07.30 68.44 67.27
12 Väyrynen Antti VeVe 1.05.11 0.08.27 66.47 65.32
13 Saikko Ville LappRi 1.06.11 0.09.27 64.98 63.86
14 Korhonen Eetu KS 1.06.52 0.10.08 63.84 62.74
15 Ovaska Janne VeVe 1.07.09 0.10.25 63.09 62.01
16 Pousi Juho VeVe 1.07.52 0.11.08 61.96 60.89
17 Niemi Oskari LappRi 1.09.11 0.12.27 60.32 59.28
18 Asikainen Vesa KaJu 1.13.06 0.16.22 56.65 55.67
19 Etula Atte LS-37 1.13.09 0.16.25 56.17 55.20
20 Niskanen Janne VeVe 1.13.32 0.16.48 55.45 54.49
21 Huomolin Ville LappRi 1.14.59 0.18.15 53.95 53.02
22 Määttä Henri LS-37 1.34.09 0.37.25 42.63 41.89
23 Pakkanen Ville EsAk 1.38.57 0.42.13 40.24 39.54

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 58.35 0.00.00 83.13 78.24
2 Hyyrynen Noora HS 1.02.47 0.04.12 76.92 72.40
3 Anjala Anna-Kaisa LS-37 1.05.57 0.07.22 72.61 68.35
4 Moilanen Anna KuoSu 1.08.14 0.09.39 69.59 65.50
5 Pelkonen Roosa TP 1.09.40 0.11.05 67.57 63.60
6 Asikainen Satu KaJu 1.10.09 0.11.34 66.53 62.62
7 Väyrynen Anni KyS 1.11.13 0.12.38 64.96 61.15
8 Suomalainen Riikka LappRi 1.12.51 0.14.16 62.95 59.25
9 Vääränen Sari KS 1.14.59 0.16.24 60.62 57.06
10 Ovaska Jenni VeVe 1.16.29 0.17.54 58.90 55.44
11 Ruoti Roosa VeVe 1.21.13 0.22.38 54.97 51.74
12 Ruoti Miina VeVe 1.25.11 0.26.36 51.93 48.88
13 Haapala Ida EsSu 1.30.07 0.31.32 48.64 45.78
14 Hietala Miina KyS 1.33.58 0.35.23 46.21 43.50
15 Rauhala Elina EsAk 1.40.59 0.42.24 42.60 40.10
16 Pirtilä Tiina KyS 1.41.27 0.42.52 42.00 39.53
17 Keltamäki Tiia HS 1.42.46 0.44.11 41.07 38.66
18 Kääriä Venla KyS 1.54.21 0.55.46 36.56 34.41
Nevalainen Elina IHR KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarilampi Pasi KS 1.00.05 0.00.00 66.84 62.23
2 Matilainen Juha LS-37 1.09.51 0.09.46 54.62 50.85
3 Kokkinen Kari LaTa 1.12.31 0.12.26 49.84 46.40
4 Tervonen Harri LS-37 1.49.20 0.49.15 31.22 29.07

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fabritius Erik Trian 55.27 0.00.00 56.96 53.04
2 Auvinen Jukka KuoSu 56.52 0.01.25 55.08 51.29
3 Silvonen Tomi LS-37 58.16 0.02.49 53.30 49.64
4 Rautio Mikko JoKu 1.00.10 0.04.43 51.18 47.66
5 Soini Jussi KS 1.00.29 0.05.02 50.48 47.01
6 Lintunen Sampsa RaKaS 1.01.44 0.06.17 49.03 45.66
7 Puonti Tuomas VeVe 1.02.49 0.07.22 47.77 44.48
8 Lainio Teppo RaVa 1.03.32 0.08.05 46.81 43.59
9 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.04.44 0.09.17 45.54 42.41
10 Siivola Jarno HS 1.05.06 0.09.39 44.88 41.79
11 Ruotsalainen Ville LappRi 1.08.10 0.12.43 42.47 39.55
12 Asikainen Pasi JoKu 1.10.50 0.15.23 40.50 37.72
13 Järvenpää Juha HS 1.11.52 0.16.25 39.55 36.83
14 Hirvonen Juha LS-37 1.11.54 0.16.27 39.17 36.47
15 Tani Jukka KyS 1.13.44 0.18.17 37.84 35.24
16 Kiiski Mikko KyS 1.20.08 0.24.41 34.49 32.12
17 Sauso Riku HS 1.22.37 0.27.10 33.13 30.85
18 Salo Jukka KuUS 1.29.35 0.34.08 30.26 28.18
19 Isoniemi Vesa Trian 2.07.56 1.12.29 20.99 19.54

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 46.06 0.00.00 70.26 67.83
2 Noponen Petri AnttU 49.34 0.03.28 64.64 62.41
3 Kiuru Jani RaKaS 57.09 0.11.03 55.46 53.54
4 Packalen Totte Lynx 57.18 0.11.12 54.71 52.82
5 Neuvonen Janne LuuRa 1.02.37 0.16.31 49.51 47.80
6 Kiintola Jarno KS 1.05.41 0.19.35 46.67 45.05
7 Sippu Ossi SaSu 1.07.23 0.21.17 44.97 43.42
8 Korhonen Tomi HyRa 1.11.39 0.25.33 41.81 40.37
9 Anttonen Mikael KaRa 1.13.44 0.27.38 40.16 38.77
10 Soini Toni KyS 1.24.25 0.38.19 34.67 33.47
11 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.24.38 0.38.32 34.17 32.99
12 Harmaala Ismo MusNe 1.36.19 0.50.13 29.66 28.64
13 Reeni Esko RiSu 2.14.02 1.27.56 21.06 20.33
Väisänen Marko LS-37 HYL -
Saarela Jarno KyS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 47.50 0.00.00 63.30 61.33
2 Erkkilä Jukka RR 49.49 0.01.59 60.44 58.56
3 Ryyppö Jarkko RaVa 52.07 0.04.17 57.45 55.66
4 Lehtonen Timo LS-37 54.30 0.06.40 54.63 52.93
5 Korhonen Teemu SKVuoksi 54.41 0.06.51 54.14 52.45
6 Loukkalahti Mika RR 55.02 0.07.12 53.49 51.82
7 Mehtälä Markku Pihkan 55.38 0.07.48 52.61 50.97
8 Kurhinen Tomi NaTe 55.48 0.07.58 52.15 50.53
9 Forsblom Vesa LS-37 55.49 0.07.59 51.84 50.22
10 Korhonen Mika SKVuoksi 57.23 0.09.33 50.13 48.56
11 Liljeström Kimmo HS 57.25 0.09.35 49.81 48.25
12 Ojalainen Jorma SKVuoksi 57.44 0.09.54 49.24 47.71
13 Gynther Kimmo IHR 1.00.42 0.12.52 46.56 45.11
14 Klinga Ville LS-37 1.01.05 0.13.15 45.99 44.56
15 Kiljunen Juha LS-37 1.02.44 0.14.54 44.51 43.12
16 Parttimaa Timo AngA 1.06.20 0.18.30 41.84 40.54
17 Pyykönen Jouni EsAk 1.07.31 0.19.41 40.86 39.59
18 Ruuska Vesa KangSK 1.07.44 0.19.54 40.48 39.22
19 Lintunen Petteri SiiRa 1.09.02 0.21.12 39.48 38.24
20 Lohikainen Timo RaVa 1.10.11 0.22.21 38.59 37.39
21 Heikkinen Jussi EsSu 1.10.27 0.22.37 38.20 37.01
22 Pirtilä Timo EKSu 1.11.45 0.23.55 37.28 36.11
23 Paavola Harry KyS 1.12.37 0.24.47 36.60 35.46
24 Lindahl Anders Trian 1.15.19 0.27.29 35.07 33.97
25 Ritvanen Paavo Pihkan 1.22.14 0.34.24 31.91 30.92
26 Weiss Robert OK77 1.38.28 0.50.38 26.48 25.65
27 Pekkinen Pasi Pihkan 1.51.50 1.04.00 23.16 22.44
28 Reiman Markku JäPa 2.10.39 1.22.49 19.70 19.08

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 49.02 0.00.00 54.75 54.21
2 Huostila Markku LamSä 49.36 0.00.34 53.72 53.19
3 Laiho Hannu RaVa 50.34 0.01.32 52.29 51.78
4 Haajanen Leif Raseborg 51.30 0.02.28 50.96 50.45
5 Hintsanen Harri IHR 52.07 0.03.05 49.97 49.47
6 Kaija Esko RaVa 52.48 0.03.46 48.94 48.46
7 Kyhäräinen Jukka HS 53.15 0.04.13 48.15 47.67
8 Mattinen Reijo JoKu 53.40 0.04.38 47.40 46.93
9 Ranta Olli PäLuLu 55.28 0.06.26 45.50 45.05
10 Väyrynen Timo KyS 57.08 0.08.06 43.82 43.39
11 Thitz Eero SaSu 1.02.12 0.13.10 39.92 39.53
12 Simosas Ove Trian 1.02.22 0.13.20 39.49 39.11
13 Koskivirta Eero EKSu 1.05.19 0.16.17 37.40 37.03
14 Molnar Geza RaVa 1.05.43 0.16.41 36.87 36.51
15 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.06.08 0.17.06 36.33 35.97
16 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.06.10 0.17.08 36.01 35.65
17 Penttinen Tapani Navi 1.09.04 0.20.02 34.21 33.87
18 Lahtinen Jari IHR 1.09.18 0.20.16 33.80 33.47
19 Antikainen Jarmo MU 1.12.34 0.23.32 32.00 31.69
20 Klinga Anssi LS-37 1.18.33 0.29.31 29.31 29.02
21 Pajuoja Vesa EsSu 1.31.04 0.42.02 25.06 24.81

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 50.19 0.00.00 52.78 52.19
2 Vestola Heikki NaTe 51.05 0.00.46 51.53 50.95
3 Hämäläinen Markku RaVa 52.47 0.02.28 49.42 48.87
4 Vennelä Simo-Pekka RaVa 53.20 0.03.01 48.47 47.93
5 Niemi Kari-Veli HauSi 55.16 0.04.57 46.36 45.84
6 Liikkanen Reima LaTa 55.45 0.05.26 45.53 45.02
7 Lehto Jarmo VeVe 59.56 0.09.37 41.96 41.49
8 Myllärinen Hannu JoKu 1.06.56 0.16.37 37.23 36.81
9 Forss Jari HaukivKi 1.07.07 0.16.48 36.77 36.36
10 Hyvärinen Vesa RaN 1.07.37 0.17.18 36.16 35.75
11 Puustinen Tuomo Pihkan 1.10.03 0.19.44 34.57 34.18
12 Lavonen Hannu MiehVi 1.15.15 0.24.56 31.87 31.51
13 Svärd Rune Trian 1.15.16 0.24.57 31.55 31.19
14 Mäntynen Ari KyS 1.19.29 0.29.10 29.58 29.25
15 Heikkinen Juha Pihkan 1.20.18 0.29.59 28.99 28.66
16 Paukkola Jari RiSu 1.25.06 0.34.47 27.08 26.77
17 Parnetti Roy KeU 1.30.29 0.40.10 25.21 24.92
Viitasalo Harri RiSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 50.45 0.00.00 51.78 51.55
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 53.39 0.02.54 48.57 48.36
3 Pelkonen Heikki NaTe 53.50 0.03.05 48.00 47.79
4 Virtanen Timo IitPy 54.12 0.03.27 47.27 47.06
5 Tervo Vesa RR 54.34 0.03.49 46.55 46.35
6 Valkonen Timo RR 56.47 0.06.02 44.35 44.15
7 Hautala Matti ONMKY 57.33 0.06.48 43.38 43.19
8 Martikainen Sakari KuUS 59.01 0.08.16 41.93 41.74
9 Kokkonen Hannu LieRa 1.00.07 0.09.22 40.80 40.62
10 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.06.19 0.15.34 36.65 36.49
11 Kaukiainen Raimo HU-46 1.12.42 0.21.57 33.13 32.99
12 Liukkala Pekka HauSi 1.13.14 0.22.29 32.59 32.45
13 Leinonen Markku Pihkan 1.14.12 0.23.27 31.87 31.73
14 Nyberg Henry Trian 1.14.56 0.24.11 31.27 31.13
15 Jylhä Kari HS 1.17.27 0.26.42 29.97 29.84
16 Lähteenmäki Hannu HlT 1.29.31 0.38.46 25.69 25.57
17 Nykänen Pentti Jyry 1.47.32 0.56.47 21.18 21.09
Tikkanen Tapio SaSu HYL -
Ahlqvist Hannu RiSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 45.49 0.00.00 50.29 49.42
2 Inkinen Paavo Jyry 48.17 0.02.28 47.42 46.60
3 Karvonen Jorma SOC 49.09 0.03.20 46.29 45.49
4 Saarinen Heikki MU 49.16 0.03.27 45.89 45.10
5 Mäkelä Martti SOC 50.52 0.05.03 44.16 43.40
6 Peippo Tapio JoKu 51.05 0.05.16 43.69 42.94
7 Rautanen Pauli JäPa 53.01 0.07.12 41.83 41.10
8 Hyyryläinen Jorma Navi 53.30 0.07.41 41.18 40.47
9 Railimo Matti SOC 54.46 0.08.57 39.97 39.27
10 Pokela Erkki LuuRa 55.23 0.09.34 39.26 38.58
11 Mustranta Antti HS 57.17 0.11.28 37.71 37.06
12 Tolvanen Mauri LeSi 58.16 0.12.27 36.82 36.19
13 Roivas Matti UrjU 58.18 0.12.29 36.56 35.92
14 Turku Vesa HS 58.20 0.12.31 36.29 35.66
15 Liitiäinen Reijo Trian 58.54 0.13.05 35.69 35.08
16 Savonen Esko HlS 59.38 0.13.49 35.01 34.41
17 Kyckling Veli-Matti HS 59.40 0.13.51 34.75 34.15
18 Sane Kari HS 1.00.13 0.14.24 34.20 33.61
19 Nikkari Paavo LS-37 1.03.54 0.18.05 32.00 31.45
20 Herttuainen Vesa RaKaS 1.04.35 0.18.46 31.44 30.89
21 Lehtinen Teuvo SOC 1.08.23 0.22.34 29.48 28.97
22 Romula Tuomo Mesik 1.16.27 0.30.38 26.18 25.73
23 Tukiainen Tapio HyRa 1.19.11 0.33.22 25.10 24.66
24 Terävä Seppo XYZ 1.33.22 0.47.33 21.13 20.76
Ekholm Hans AOK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 42.32 0.00.00 40.21 39.68
2 Laitinen Matti Mesik 46.20 0.03.48 36.41 35.93
3 Kuivala Martti HS 48.00 0.05.28 34.66 34.20
4 Tolonen Kalle Mesik 50.31 0.07.59 32.47 32.04
5 Paukkunen Ossi RaKaS 54.07 0.11.35 29.88 29.48
6 Rönkkö Paavo EsSu 55.04 0.12.32 28.94 28.56
7 Hartikainen Pertti S. RiSu 59.08 0.16.36 26.56 26.20
8 Rautio Pekka JoKu 59.47 0.17.15 25.88 25.53
9 Karjalainen Jouko HS 1.00.52 0.18.20 25.03 24.70
10 Koivula Keijo HyRa 1.17.24 0.34.52 19.39 19.13
11 Punkero Toivo LS-37 1.18.07 0.35.35 18.91 18.66
Elomaa Pekka EsSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kvick Aimo IHR 32.31 0.00.00 32.55 31.56
2 Kuokkanen Kari Pihkan 33.49 0.01.18 29.73 28.83
3 Salmi Tarmo JoKu 37.22 0.04.51 25.49 24.72
4 Åberg Karl-Erik EsSu 1.17.52 0.45.21 11.55 11.20

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 50.07 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Aatu KS 1.18.23 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Kristian Trian 51.10 0.00.00 59.44 57.77
2 Tamminen Kasperi LappRi 55.18 0.04.08 53.97 52.45
3 Similä Severi Pohjant 55.44 0.04.34 52.52 51.04
4 Pajuoja Otso EsSu 56.56 0.05.46 50.42 48.99
5 Ketonen Juuso LS-37 1.01.44 0.10.34 45.57 44.29
6 Kaitainen Lassi KyS 1.04.36 0.13.26 42.67 41.46
7 Pikkarainen Pyry LS-37 1.05.13 0.14.03 41.39 40.22
8 Rautio Juho JoKu 1.30.07 0.38.57 29.32 28.49
Myllärinen Vertti LappRi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Lauri KS 48.28 0.00.00 51.32 47.72
2 Fritzen Florian Lynx 49.01 0.00.33 49.98 46.48
3 Lehtonen Kaapo LS-37 50.32 0.02.04 47.74 44.39
4 Peltonen Lasse KS 57.21 0.08.53 41.42 38.51
5 Ojala Urho KS 1.04.27 0.15.59 36.28 33.73
6 Wirman Teemu RaVa 1.08.16 0.19.48 33.70 31.34
7 Korento Benjamin OK77 1.12.47 0.24.19 31.10 28.92
8 Huostila Sampo LamSä 1.27.21 0.38.53 25.48 23.70
9 Korhonen Eetu HyRa 1.35.06 0.46.38 23.02 21.40
10 Tonteri Tuomas KS 2.23.31 1.35.03 14.99 13.94
Rytkö Olli VeVe KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 56.28 0.00.00 64.67 62.90
2 Weckman Sanna VeVe 1.03.48 0.07.20 55.52 54.00
3 Julku Päivi Trian 1.04.11 0.07.43 53.48 52.01
4 Andelin Sanna LaTa 1.07.41 0.11.13 49.09 47.75
5 Lintunen Marjut RaKaS 1.13.21 0.16.53 43.81 42.61
6 Iivonen Katja AR 1.47.35 0.51.07 28.85 28.06

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Paula RaKaS 53.26 0.00.00 70.21 65.80
2 Kiiski Johanna HS 55.33 0.02.07 66.53 62.34
3 Ryyppö Minna HS 58.40 0.05.14 62.03 58.13
4 Hankonen Johanna Pohjant 1.03.15 0.09.49 56.65 53.09
5 Hemminki Tiina PoRa 1.07.33 0.14.07 52.21 48.93
6 Salmi Maria LappRi 1.09.54 0.16.28 49.65 46.53
7 Nieminen Outi RR 1.12.52 0.19.26 46.85 43.91
8 Wolff Charlotta Raseborg 1.15.42 0.22.16 44.36 41.57
9 Pätäri Päivi HlS 1.24.19 0.30.53 39.16 36.69
10 Vepsäläinen Tiina KyS 1.29.23 0.35.57 36.31 34.02
11 Rantanen Sinikka KyS 1.57.17 1.03.51 27.19 25.48

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkala Sini EsSu 56.19 0.00.00 61.11 58.33
2 Tahvanainen Anu LS-37 58.36 0.02.17 57.62 55.01
3 Huusari Heidi InkTe 1.01.33 0.05.14 53.81 51.37
4 Erola Larissa HS 1.06.03 0.09.44 49.17 46.94
5 Nybakken Line EsSu 1.14.15 0.17.56 42.87 40.92
6 Latva Katariina AR 1.17.00 0.20.41 40.50 38.66
7 Erola Petra HS 1.24.30 0.28.11 36.14 34.50
8 Paavola Tiina KyS 1.52.12 0.55.53 26.65 25.44
Salminen Jonna KuUS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Leena AR 57.54 0.00.00 53.57 50.61
2 Sumanen Laura HyRa 1.09.31 0.11.37 44.01 41.57
3 Molnar Pia RaVa 1.09.43 0.11.49 43.28 40.88
4 Hagman Terése Trian 1.10.28 0.12.34 42.22 39.88
5 Åberg Inga-Lill Trian 1.11.08 0.13.14 41.23 38.94
6 Laurila Anneli Trian 1.16.39 0.18.45 37.71 35.62
7 Dahlman Maarit RaVa 1.16.41 0.18.47 37.14 35.08
8 Huostila Tarja LamSä 1.20.46 0.22.52 34.74 32.82
9 Lintunen Sirpa SiiRa 1.32.48 0.34.54 29.78 28.13
10 Franssila Hanna AngA 1.33.09 0.35.15 29.21 27.59
11 Paalanen Anne RR 1.37.44 0.39.50 27.41 25.89
Villikka Sanna VeVe KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 52.52 0.00.00 56.75 56.15
2 Simosas Nina Trian 58.23 0.05.31 50.75 50.21
3 Einonen Päivi LS-37 58.24 0.05.32 50.09 49.56
4 Rantalainen Anna-Lea LS-37 59.21 0.06.29 48.66 48.14
5 Juote Taina Pihkan 59.55 0.07.03 47.57 47.07
6 Varpula Marjut EsSu 1.01.00 0.08.08 46.11 45.62
7 Moilanen Ulla RaKaS 1.06.35 0.13.43 41.68 41.24
8 Martikainen Lea Trian 1.12.52 0.20.00 37.57 37.17
9 Vestola Arja NaTe 1.15.25 0.22.33 35.80 35.42
10 Haajanen Ulrika Raseborg 1.17.12 0.24.20 34.49 34.13
11 Mäkelä Anja HyRa 1.20.20 0.27.28 32.68 32.33
12 Jokikokko Tarja OuTa 1.23.40 0.30.48 30.93 30.60
13 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.25.49 0.32.57 29.72 29.40

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 44.23 0.00.00 51.40 48.39
2 Montonen Outi IHR 45.10 0.00.47 49.42 46.53
3 Lallo Tuula Trian 47.57 0.03.34 45.54 42.87
4 Hakomäki Kirsi HS 50.36 0.06.13 42.18 39.72
5 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 51.46 0.07.23 40.29 37.93
6 Lahtinen Terttu IHR 58.16 0.13.53 34.96 32.91
7 Kallio Arja RiSu 58.46 0.14.23 33.83 31.85
8 Töyrylä Marja KyS 1.20.00 0.35.37 24.24 22.82

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 43.43 0.00.00 50.55 48.93
2 Räikkönen Anneli RaVa 45.55 0.02.12 47.41 45.88
3 Raiko Erja HyRa 47.15 0.03.32 45.37 43.91
4 Liimatainen Raili HyRa 48.05 0.04.22 43.89 42.48
5 Andelin Tarja LaTa 51.22 0.07.39 40.44 39.14
6 Wickholm Rita Trian 52.28 0.08.45 38.96 37.71
7 Turku Kaija HS 55.47 0.12.04 36.05 34.89
8 Windahl Leni Trian 1.00.24 0.16.41 32.75 31.69
9 Juvonen Marja RaKaS 1.01.11 0.17.28 31.79 30.76
10 Ahlqvist Kristiina RiSu 1.02.39 0.18.56 30.51 29.53
11 Matilainen Eeva SOC 1.42.51 0.59.08 18.27 17.68

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Hellevi EsAk 40.05 0.00.00 40.65 39.43
2 Tikka Eija RaKaS 44.06 0.04.01 36.03 34.95
3 Savonen Leena HlS 56.56 0.16.51 27.19 26.38
4 Tukiainen Marja HyRa 1.01.38 0.21.33 24.46 23.72
5 Venäläinen Kaija VaHa 1.21.36 0.41.31 17.97 17.43
6 Ohramaa Tuula Jyry 1.23.15 0.43.10 17.13 16.61
7 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.41.39 1.01.34 13.63 13.22

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 49.23 0.00.00 36.61 36.28
2 Torp Tytti HS 1.01.02 0.11.39 28.14 27.88
3 Salmela Juulia RiSu 1.09.04 0.19.41 23.56 23.34
4 Raatikka Marja HS 1.56.25 1.07.02 13.20 13.08

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipale Anniina LS-37 59.40 0.00.00
2 Isoniemi Sandra Trian 1.13.04 0.13.24
Laitinen Emilia VeVe KES -
Lindahl Jannica Trian KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Maiju LS-37 50.09 0.00.00 59.03 57.10
2 Nurmilaukas Iiris LuuRa 53.13 0.03.04 54.59 52.80
3 Mattinen Lotta JoKu 55.19 0.05.10 51.51 49.83
4 Neuvonen Venla LuuRa 1.02.25 0.12.16 44.76 43.30
5 Riutto Eerika LS-37 1.02.30 0.12.21 43.82 42.38
6 Joensivu Inka VaHa 1.03.13 0.13.04 42.44 41.05
7 Kiljunen Emmi LS-37 1.06.21 0.16.12 39.60 38.30
8 Soini Mette KyS 1.17.24 0.27.15 33.23 32.14
9 Savisaari Outi TP 1.37.38 0.47.29 25.77 24.93

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiski Aliisa KyS 43.05 0.00.00 52.08 49.55
2 Mänty Elisa RR 49.37 0.06.32 44.60 42.43
3 Paavola Titta KyS 51.32 0.08.27 42.35 40.29
4 Hirvikallio Saara LuuRa 55.45 0.12.40 38.60 36.72
5 Pätäri Emilia KyS 1.00.39 0.17.34 34.98 33.28
6 Lavonen Sanni MiehVi 1.00.58 0.17.53 34.29 32.63
7 Tamminen Ilona LuuRa 1.02.13 0.19.08 33.11 31.50
8 Neuvonen Riina LuuRa 1.02.31 0.19.26 32.46 30.88
9 Similä Selina Pohjant 1.09.38 0.26.33 28.71 27.31
10 Lindén Amalia KS 1.13.16 0.30.11 26.87 25.56
11 Multala Essi RR 1.20.06 0.37.01 24.19 23.02
Laitinen Julia VeVe KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 20.02 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 20.13 0.00.11
3 Pirinen Oona KeKaRa 24.33 0.04.31
4 Rautio Oona JoKu 25.35 0.05.33
5 Kriktilä Pihla VeVe 26.36 0.06.34
6 Multala Moona RR 28.25 0.08.23
7 Loukkalahti Aino RR 46.46 0.26.44

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Ossi KyS 14.13 0.00.00
2 Kiiski Olavi KyS 14.46 0.00.33
3 Majaharju Pyry JRV 15.01 0.00.48
4 Pylvänäinen Jere KS 15.03 0.00.50
5 Mourujärvi Jonne RR 15.28 0.01.15
6 Takanen Eetu VeVe 15.29 0.01.16
7 Rytkö Elias VeVe 16.41 0.02.28
8 Ojalainen Matias SKVuoksi 19.35 0.05.22
9 Suomalainen Vilho LappRi 20.06 0.05.53
10 Kaitainen Otto KyS 20.23 0.06.10
11 Malmström Kaapo RR 28.55 0.14.42

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruotsalainen Emma LappRi 19.25 0.00.00
2 Lindén Selma KS 22.46 0.03.21
3 Huuhko Riikka LuuRa 24.17 0.04.52
4 Lintunen Venla RaKaS 25.53 0.06.28

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintunen Aapo RaKaS 13.24 0.00.00
2 Martomaa Eero EsSu 17.17 0.03.53
3 Tyni Sisu VeVe 17.30 0.04.06
4 Räihä Konsta Navi 24.17 0.10.53
5 Tamminen Oskari LuuRa 24.26 0.11.02
6 Ryyppö Topias HS 24.37 0.11.13
7 Malmström Peetu RR 26.20 0.12.56
8 Kiintola Eemil KS 30.02 0.16.38
9 Reiman Niklas Trian 35.56 0.22.32
10 Nikula Olli KS 41.55 0.28.31

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 11.51 0.00.00
2 Syrjälä Alina LHR 14.18 0.02.27
3 Sauso Aada HS 14.24 0.02.33
4 Weckman Venla VeVe 15.58 0.04.07
5 Laukkanen Alma KS 16.05 0.04.14
6 Similä Helmiina Pohjant 16.24 0.04.33
7 Takanen Tiitu VeVe 19.29 0.07.38
8 Hyvölä Venla HlS 20.03 0.08.12
9 Lehtonen Elisa KS 21.29 0.09.38
10 Koskinen Frida Trian 21.59 0.10.08
11 Vepsäläinen Elsa KyS 23.24 0.11.33
12 Isoniemi Stella Trian 26.24 0.14.33
13 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 29.53 0.18.02
14 Lehtonen Uma LS-37 34.01 0.22.10
15 Nurmiainen Elsa Raseborg 38.45 0.26.54

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latva Leino AR 17.41 0.00.00
2 Korhonen Veikka SKVuoksi 20.39 0.02.58
3 Juures Oskari RaVa 21.21 0.03.40
4 Pohjalainen Olli VeVe 22.41 0.05.00
5 Mourujärvi Jere RR 25.07 0.07.26
6 Raunio Lauri AR 25.08 0.07.27
7 Anana John Pihkan 27.24 0.09.43
8 Rautio Joel JoKu 31.46 0.14.05
9 Matilainen Tuomas EsSu 34.36 0.16.55

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivola Alina HS 22.14 0.00.00
2 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 23.53 0.01.39
3 Ruotsalainen Elina LappRi 25.35 0.03.21
4 Kiiski Ilona KyS 27.11 0.04.57
5 Tani Nelli KyS 27.49 0.05.35
6 Paavola Peppi KyS 28.52 0.06.38
7 Hirvonen Saara LS-37 33.01 0.10.47
8 Heikkinen Emmi RaKaS 33.02 0.10.48
9 Laitinen Sofia VeVe 33.21 0.11.07
10 Noponen Venla AnttU 33.44 0.11.30
11 Simola Alexandra RaVa 34.57 0.12.43

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pulkkinen Elmo RaKaS 13.06 0.00.00
2 Koskinen Linus Trian 13.19 0.00.13
3 Syrjälä Vilho LHR 13.20 0.00.14
4 Räihä Vinski Navi 13.52 0.00.46
5 Asikainen Viljami JoKu 14.22 0.01.16
6 Lintunen Elmo RaKaS 14.54 0.01.48
7 Suomalainen Veikka LappRi 15.31 0.02.25
8 Tani Elias KyS 17.59 0.04.53
9 Packalen Jonas Lynx 19.12 0.06.06
10 Matilainen Sakari EsSu 20.47 0.07.41
11 Silvonen Perttu LS-37 20.53 0.07.47
12 Kiljunen Eikka LS-37 21.43 0.08.37
13 Loukkalahti Antti RR 21.58 0.08.52
14 Hirvonen Eerikki LS-37 27.12 0.14.06
15 Multala Oskari RR 28.40 0.15.34
16 Hyvölä Sampo HlS 30.40 0.17.34
17 Hyvölä Onni HlS 30.53 0.17.47
18 Pohjalainen Veikka VeVe 32.02 0.18.56
19 Simola Erik RaVa 32.23 0.19.17
20 Liukkonen Lassi RR 34.15 0.21.09

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 13.35 0.00.00
2 Laakso Anni LappRi 13.36 0.00.01
3 Laakso Maija LappRi 14.24 0.00.49
4 Tyni Veera VeVe 16.05 0.02.30
5 Asikainen Milja JoKu 16.25 0.02.50
6 Breilin Linda AR 16.30 0.02.55
7 Lehtonen Julia KS 17.20 0.03.45
8 Kortelainen Tara RaKaS 17.21 0.03.46
9 Heikkinen Essi RaKaS 17.44 0.04.09
10 Norrbacka Isla-Riina AR 18.20 0.04.45
11 Juures Siiri RaVa 18.29 0.04.54
12 Norrbacka Iira-Nella AR 19.49 0.06.14
13 Tani Aliisa KyS 19.57 0.06.22
14 Simola Linnea RaVa 20.44 0.07.09
15 Parkko Nella LuuRa 21.36 0.08.01
16 Kiiski Emilia KyS 21.49 0.08.14
17 Räihä Maikki Navi 22.54 0.09.19
18 Reiman Sonja Trian 23.34 0.09.59
19 Noponen Vilma AnttU 23.46 0.10.11
20 Sauso Edith HS 27.02 0.13.27
21 Laitinen Lilja KS 27.51 0.14.16
22 Martomaa Lilja EsSu 30.21 0.16.46
23 Noponen Viivi AnttU 30.48 0.17.13
24 Rantamo Maija KyS 31.02 0.17.27
25 Hyvölä Anna HlS 33.33 0.19.58
26 Tamminen Alisa LuuRa 34.01 0.20.26