FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Tuplasprintti, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 16.17 0.00.00 81.74 84.39
2 Patana Mikko HiKi 16.35 0.00.18 79.55 82.14
3 Koivumäki Olli KoS 17.15 0.00.58 75.80 78.26
4 Stenbacka Wilhelm OK77 17.28 0.01.11 74.19 76.59
5 Lepistö Oskari MSParma 17.35 0.01.18 73.03 75.40
6 Luoma Juha IkNV 17.39 0.01.22 72.08 74.42
7 Hiltunen Juho Pohjant 18.32 0.02.15 68.02 70.22
8 Markkila Eero RasKu 18.33 0.02.16 67.32 69.51
9 Viskari Juuso Lynx 18.34 0.02.17 66.63 68.79
10 Kaksonen Teemu YKV 18.37 0.02.20 65.82 67.95
11 Laasanen Lauri LaihLu 18.40 0.02.23 65.01 67.12
12 Nissinen Niko Pohjant 19.31 0.03.14 61.58 63.58
13 Hietamäki Harri VaaSu 19.46 0.03.29 60.21 62.16
14 Tuomaala Juuso LapVi 19.54 0.03.37 59.21 61.13
15 Rantala Peetu KoS 21.21 0.05.04 54.64 56.41
16 Kronqvist Emil KoS 22.29 0.06.12 51.36 53.03
17 Biskop Robert KoS 22.50 0.06.33 50.06 51.69
18 Pensas Mika Malax 24.34 0.08.17 46.05 47.55
Rantala Teemu LapVi EIL -
Nummelin Oskari TuS EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Jussi YKV 21.59 0.00.00
2 Pöytäkangas Teemu VaaSu 22.02 0.00.03

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 19.05 0.00.00 46.02 52.04
2 Rannila Tero VetU 20.06 0.01.01 42.60 48.18
3 Ritala Markus TP 20.33 0.01.28 40.60 45.91
4 Lassila Jussi PiTa 21.18 0.02.13 38.14 43.13
5 Tuomaala Ville VaaSu 21.20 0.02.15 37.05 41.90
6 Lahti Tommy Femman 24.22 0.05.17 31.54 35.66
7 Ala-Honkola Esa KuortKu 26.38 0.07.33 28.03 31.70
Torrkulla Michael Femman EIL -
Kallio Jussi LaihLu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Kimmo S-JKL 18.43 0.00.00 53.85 60.29
2 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 19.18 0.00.35 50.66 56.71
3 Savolainen Tomi RasKe 20.59 0.02.16 45.15 50.55
4 Niininen Heikki VetU 22.07 0.03.24 41.47 46.43
5 Biskop Kim KoS 23.06 0.04.23 38.40 42.99
Backlund Jan-Anders Femman HYL -
Nikkinen Jari HiKi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harjamäki Petri HiKi 12.36 0.00.00 57.70 59.90
2 Peltoniemi Vesa KPV 12.59 0.00.23 55.40 57.51
3 Viitasaari Tommi KoS 13.16 0.00.40 53.63 55.67
4 Nygård Marko S-JKL 13.52 0.01.16 50.74 52.68
5 Leppämäki Tero S-JKL 13.58 0.01.22 49.82 51.72
6 Wikblom Tomas Minken 14.03 0.01.27 48.97 50.84
7 Koskela Jarmo OK77 14.17 0.01.41 47.63 49.44
8 Strandvall Sören Minken 14.42 0.02.06 45.75 47.49
9 Korhonen Marko YlämPy 14.43 0.02.07 45.17 46.89
10 Kinnari Jukka SuJu 14.49 0.02.13 44.34 46.02
11 Kamila Kai SuJu 15.05 0.02.29 43.04 44.67
12 Laasanen Juha LaihLu 15.54 0.03.18 40.34 41.87
13 Huttunen Matti Pihkan 15.57 0.03.21 39.72 41.23
14 Nevala Pasi TeuRi 19.18 0.06.42 32.42 33.66
15 Lindgrén Henrik Femman 20.24 0.07.48 30.29 31.45

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 13.16 0.00.00 50.21 52.67
2 Hirvensalo Jorma SaPu 14.23 0.01.07 45.45 47.67
3 Lerssi Juha KPV 14.44 0.01.28 43.52 45.65
4 Lassila Antti KuortKu 14.45 0.01.29 42.62 44.71
5 Kuoppala Esa RasKu 15.11 0.01.55 40.58 42.57
6 Patana Pekka LaihLu 15.38 0.02.22 38.62 40.50
7 Kirkkomäki Jarmo KauWi 17.38 0.04.22 33.53 35.17
8 Furubacka Per-Åke Botnia 17.50 0.04.34 32.45 34.04
9 Lyyluoma Pasi TeuRi 18.09 0.04.53 31.20 32.72

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 8.29 0.00.00 50.54 53.94
2 Hakala Heikki KortJV 9.03 0.00.34 46.73 49.87
3 Rantala Timo KPV 9.24 0.00.55 44.36 47.35
4 Aasla Hannu RaN 9.26 0.00.57 43.59 46.52
5 Virtanen Kari MSParma 9.29 0.01.00 42.74 45.62
6 Kukkola Pauli SiiRa 9.34 0.01.05 41.76 44.57
7 Pensas Esko LaihLu 10.04 0.01.35 39.10 41.73
8 Virnala Jukka JalJa 10.16 0.01.47 37.77 40.31
9 Kössi Jouko RaiKu 10.40 0.02.11 35.81 38.22
10 Kurkela Reino OH 11.12 0.02.43 33.58 35.84
11 Kuivala Juha TuS 13.07 0.04.38 28.23 30.13
Toppari Reijo KauWi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Matti ONMKY 8.18 0.00.00 50.60 52.99
2 Nylund Sven-Olof Botnia 9.06 0.00.48 45.77 47.93
3 Nurisalo Seppo KoS 9.20 0.01.02 44.25 46.34
4 Hattar Allan Falken 9.24 0.01.06 43.56 45.62
5 Nyystilä Jukka LaihLu 9.39 0.01.21 42.07 44.06
6 Kronholm Peter Brahe 9.59 0.01.41 40.31 42.22
7 Toppari Pekka PuolRy 10.06 0.01.48 39.50 41.37
7 Kuivala Hannu TuS 10.06 0.01.48 39.50 41.37
9 Korpijärvi Asko KannUra 10.26 0.02.08 37.57 39.35
10 Lind Sune Falken 10.36 0.02.18 36.65 38.38
11 Laaksonen Lasse SuSi 11.02 0.02.44 34.89 36.54
12 Köngäs Martti PuolRy 11.26 0.03.08 33.36 34.94
13 Pihlajamaa Martti VetU 11.30 0.03.12 32.87 34.42
14 Viinikka Matti KauKa 11.47 0.03.29 31.78 33.28
15 Kartaslammi Ari IkNV 12.02 0.03.44 30.83 32.29
16 Kaataja Jorma RasKe 13.11 0.04.53 27.87 29.19
17 Keltamäki Seppo JoKu 14.18 0.06.00 25.45 26.66
Tuomaala Juhani KoS HYL -
Hakomäki Juhani LapVi HYL -
Matikainen Hannu RasKe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 9.02 0.00.00 45.88 46.38
2 Rautanen Pauli JäPa 9.19 0.00.17 44.15 44.63
3 Saksman Kai EST 9.30 0.00.28 42.97 43.44
4 Turunen Erkki SuSe 9.31 0.00.29 42.57 43.03
5 Hahtola Aulis RasKu 9.39 0.00.37 41.66 42.11
6 Koivukangas Erkki KoS 9.59 0.00.57 39.96 40.39
7 Ylikoski Erkki VaHa 10.03 0.01.01 39.39 39.81
8 Björklund Håkan Falken 10.17 0.01.15 38.19 38.60
9 Lindstedt Tapio OrPo 10.25 0.01.23 37.40 37.80
10 Alexandersson Yngve PIF 10.26 0.01.24 37.04 37.44
11 Majasaari Kari SuJu 10.42 0.01.40 35.83 36.22
12 Pusa Raimo OrPo 10.55 0.01.53 34.83 35.21
13 Niemelä Pentti LaihLu 11.42 0.02.40 32.24 32.58
14 Pollari Kalevi YKV 12.15 0.03.13 30.54 30.86
15 Nylund Henrik Falken 12.21 0.03.19 30.04 30.36
16 Åkerblom Måns GIF 12.51 0.03.49 28.63 28.93
17 Kujanpää Heikki JS Rasti 13.05 0.04.03 27.88 28.18
18 Lassila Heikki PiTa 13.59 0.04.57 25.86 26.14
19 Joensuu Heimo JS Rasti 14.35 0.05.33 24.58 24.85
20 Halkosaari Severi NiS 14.42 0.05.40 24.18 24.44
Lågland Henry VaaSu HYL -
Ryynänen Jorma Pihkan EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taipalus Esko RasKe 12.15 0.00.00 36.04 35.90
2 Karvonen Raimo SuSi 12.55 0.00.40 33.67 33.53
3 Torrkulla Roy Minken 13.06 0.00.51 32.69 32.56
4 Erkinheimo Voitto KortJV 13.18 0.01.03 31.70 31.57
5 Luoma Simo Pihkan 13.36 0.01.21 30.51 30.39
6 Jylhä Keijo JRV 13.40 0.01.25 29.88 29.76
7 Aronen Osmo RasKa 15.43 0.03.28 25.56 25.46
8 Paavola Seppo EE 16.25 0.04.10 24.07 23.97
9 Teppo Jaakko GIF 16.26 0.04.11 23.64 23.55
10 Lähdekorpi Mauri Femman 20.23 0.08.08 18.73 18.66
11 Paavola Vesa EE 20.26 0.08.11 18.37 18.29

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kumara Heikki LaihLu 17.37 0.00.00 41.14 52.27
2 Pihlajamäki Teemu LapVi 19.00 0.01.23 36.24 46.04
3 Virrankoski Veikko KauWi 21.46 0.04.09 29.97 38.08
4 Nevala Roni TeuRi 21.48 0.04.11 28.26 35.91

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Oskari VetU 12.31 0.00.00 48.82 47.96
2 Lemberg Ville RaJu 13.13 0.00.42 45.46 44.66
3 Huhtamäki Rasmus PieHi 14.19 0.01.48 41.26 40.53
4 Leppämäki Anton S-JKL 15.09 0.02.38 38.31 37.64
5 Udell Oliver Solf 15.12 0.02.41 37.52 36.86
6 Karjanlahti Kosti KauWi 15.33 0.03.02 36.02 35.39
7 Hantula Jussi KauWi 16.08 0.03.37 34.08 33.49
8 Heikkinen Eeli Pohjant 16.23 0.03.52 32.94 32.37
9 Friman Ben Solf 24.23 0.11.52 21.72 21.34
Jussinmäki Pietari HalTo HYL -
Nikkinen Hannes HiKi EIL -
Lindfors Jesper Falken EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hauhia Aleksi RaJu 7.14 0.00.00
2 Vuorinen Miki Koovee 8.03 0.00.49
3 Wikblom Melker Minken 8.22 0.01.08
4 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 8.24 0.01.10
5 Pöytäkangas Elias VaaSu 8.33 0.01.19
6 Peltoniemi Sisu KPV 9.37 0.02.23
7 Noponen Veeti LapVi 9.47 0.02.33
8 Ala-Honkola Akseli KuortKu 9.48 0.02.34
9 Friman Eemeli HyRa 9.52 0.02.38
10 Muhonen Aatu RaJu 10.05 0.02.51
11 Ritala Arttu TP 10.14 0.03.00
12 Niininen Lauri VetU 10.48 0.03.34
13 Oja Lauri LapVi 10.49 0.03.35
14 Berg Eelian Botnia 10.50 0.03.36
14 Hölsö Aaro RaJu 10.50 0.03.36
16 Niininen Eino VetU 10.53 0.03.39
17 Lindfors Kevin Falken 11.15 0.04.01
18 Löfbacka Atte KPV 11.56 0.04.42
19 Hietala Elmeri KPV 12.12 0.04.58
20 Lindfors Hugo Falken 12.43 0.05.29
21 Virrankoski Luukas KauWi 12.59 0.05.45
22 Jansson Lukas Falken 13.08 0.05.54
23 Seppälä Paavo Femman 15.16 0.08.02
24 Paloniemi Leevi LapVi 20.28 0.13.14
Jussinmäki Iisakki HalTo HYL -
Hirvensalo Eetu RaJu HYL -
Matila Oskari KuortKu EIL -
Fränti Aapo RaJu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 6.16 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 6.29 0.00.13
3 Muhonen Eetu RaJu 6.45 0.00.29
4 Koski Juuso YKV 6.52 0.00.36
5 Rannila Aatu VetU 8.32 0.02.16
6 Ritala Samu TP 9.27 0.03.11
6 Mattila Ato KangSK 9.27 0.03.11
8 Langels Linus NOK 9.33 0.03.17
9 Sundqvist Ivar Falken 10.06 0.03.50
10 Lemberg Anton TP 10.07 0.03.51
11 Suokko Lauri LapVi 11.24 0.05.08
12 Virrankoski Väinö KauWi 11.45 0.05.29
13 Hemminki Eemeli RasKu 13.50 0.07.34
Fränti Onni RaJu HYL -
Ala-Honkola Iivari KuortKu EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 4.28 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 4.46 0.00.18
3 Syrjälä Vilho LHR 4.55 0.00.27
4 Puumila Juho JalJa 5.17 0.00.49
5 Harjamäki Sisu HS 5.37 0.01.09
6 Lindfors Rasmus Falken 5.50 0.01.22
7 Norrgård Isak Femman 5.52 0.01.24
8 Alasuvanto Saku KaJu 6.53 0.02.25
9 Puumila Jaakko JalJa 7.09 0.02.41
10 Oja Leo LapVi 8.21 0.03.53
11 Virrankoski Ahto KauWi 9.02 0.04.34
12 Nynäs Leevi VaaSu 10.45 0.06.17
13 Honkanen Iivari LapVi 36.56 0.32.28

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Strandvall Amanda Minken 16.08 0.00.00 79.61 80.68
2 Patana Jenny HiKi 16.32 0.00.24 76.52 77.55
3 Anttonen Sari Pohjant 16.37 0.00.29 74.98 75.98
4 Niva Sara Pohjant 17.48 0.01.40 68.91 69.83
5 Korpela Janna SuJu 18.52 0.02.44 64.00 64.85
6 Oksanen Emmi SiiRa 21.36 0.05.28 55.01 55.74
7 Asikainen Satu KaJu 22.25 0.06.17 52.14 52.84
8 Lassila Elli KuortKu 23.06 0.06.58 49.77 50.43
9 Pemmari Toini TP 24.16 0.08.08 46.58 47.20
10 Suokko Susanna LapVi 26.46 0.10.38 41.51 42.06
Laaksonen Nuppu KPV HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laatikainen Henna Pohjant 14.59 0.00.00 45.17 48.88
2 Lindfors Lina Falken 17.14 0.02.15 36.32 39.31
3 Finne Rosmarie Solf 19.58 0.04.59 28.81 31.18

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 13.27 0.00.00 61.98 63.49
2 Rannila Tanja VetU 14.29 0.01.02 55.83 57.19
3 Palomäki Sanna RasKu 14.32 0.01.05 53.91 55.23
4 Jansson Tuija Falken 16.52 0.03.25 44.97 46.07
5 Mustonen Minttu NOK 19.20 0.05.53 37.94 38.87
Lautamo Riikka VaaSu HYL -
Orjala Elina KoS EIL -
Ala-Honkola Anna KuortKu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Polso Anne VetU 9.08 0.00.00 43.02 47.01
2 Friman Kaisa HyRa 11.10 0.02.02 33.86 37.01
3 Ojala Leena RasKu 11.43 0.02.35 31.02 33.89
4 Venetjoki Kirsi KoS 12.18 0.03.10 28.35 30.98
5 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 12.38 0.03.30 26.43 28.89
Löfbacka Sanna KPV EIL -
Kaario Katja S-JKL EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Holm Riikka SiiRa 9.52 0.00.00 42.26 47.23
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 10.48 0.00.56 37.64 42.07
3 Perkkalainen Johanna EE 10.58 0.01.06 36.12 40.37
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 11.26 0.01.34 33.73 37.70
5 Viitanen Kirsi OH 11.51 0.01.59 31.67 35.39
6 Lindgren Annika Femman 12.29 0.02.37 29.22 32.66
Udell Tina Solf HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 9.45 0.00.00 48.87 54.27
2 Hakulinen Paula EsSu 10.08 0.00.23 46.14 51.24
3 Mäkelä Tiina RaTU 10.13 0.00.28 44.89 49.85
4 Kankaanpää Tarja KauWi 10.17 0.00.32 43.73 48.56
5 Suhonen Sirpa KuoSu 10.41 0.00.56 41.25 45.81
6 Ala-Kasari Outi RasKu 10.52 0.01.07 39.73 44.13
7 Rantala Maj-Lis KPV 11.20 0.01.35 37.31 41.44
8 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 12.03 0.02.18 34.35 38.15
9 Friman Rose-Maj Solf 15.54 0.06.09 25.47 28.29

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppä Eija SuJu 11.05 0.00.00 42.91 46.84
2 Piirto Kaisu JRV 12.06 0.01.01 38.12 41.62
3 Käkelä Maija PuolRy 12.14 0.01.09 36.54 39.89
4 Toivanen Tuula RaN 13.11 0.02.06 32.83 35.83
5 Sepponen Raija JäPa 14.23 0.03.18 29.10 31.76
6 Saari Marita SuSe 15.49 0.04.44 25.56 27.90
Korpio Aulikki VaHa EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Gunilla Falken 10.37 0.00.00 45.53 45.72
2 Kattilakoski Kirsti KoS 10.51 0.00.14 43.44 43.62
3 Hyvärinen Vappu SaPu 11.11 0.00.34 41.06 41.23
4 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 12.36 0.01.59 35.49 35.63
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 13.08 0.02.31 33.12 33.26
6 Karvonen Pirjo SuSi 14.14 0.03.37 29.72 29.84
7 Nylund Marlene Falken 15.02 0.04.25 27.33 27.44

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppälä Eila YKV 9.42 0.00.00 41.93 41.48
2 Erkinheimo Ritva KortJV 9.59 0.00.17 39.52 39.09
3 Ketola Sirkka SaPu 10.09 0.00.27 37.67 37.26
4 Stoor Anne KoS 10.35 0.00.53 34.97 34.60
5 Lähdekorpi Kaija Femman 12.07 0.02.25 29.54 29.22
6 Luoma Helena Pihkan 15.02 0.05.20 23.00 22.75
Ryynänen Eliisa Pihkan EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lindgren Hanna Femman 14.00 0.00.00 60.29 65.40
2 Biskop Greta KoS 14.20 0.00.20 57.62 62.51
3 Koistinen Milla HyRa 14.50 0.00.50 54.46 59.08
4 Nygård Mette S-JKL 14.51 0.00.51 53.18 57.69
5 Ruokola Anna RaJu 14.52 0.00.52 51.91 56.31
6 Niva Heini Pohjant 16.21 0.02.21 46.09 50.00
7 Venetjoki Venla KoS 16.43 0.02.43 44.00 47.73
8 Kamila Minerva SuJu 17.26 0.03.26 41.15 44.64

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niininen Erika VetU 14.55 0.00.00 53.59 56.76
2 Melender Emilia RaJu 15.57 0.01.02 47.61 50.43
3 Viitasaari Liina KoS 16.13 0.01.18 44.37 46.99
Rannila Venla VetU HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 13.36 0.00.00 53.55 52.33
2 Hyyppä Liina KoS 14.27 0.00.51 49.93 48.79
3 Jylhä Reija-Elina HalTo 14.39 0.01.03 48.78 47.67
4 Tuohimaa Ines Solf 15.08 0.01.32 46.77 45.71
5 Pirilä Elisa MSParma 15.16 0.01.40 45.92 44.87
6 Kulju Eevi HlS 15.33 0.01.57 44.64 43.62
7 Lautamo Penne VaaSu 15.58 0.02.22 43.05 42.07
8 Kullman Thea Falken 16.18 0.02.42 41.75 40.80
9 Rokala Erica HalTo 16.31 0.02.55 40.79 39.86
10 Berg Nicolina Botnia 16.33 0.02.57 40.29 39.37
11 Lindfors Karolina Falken 17.04 0.03.28 38.67 37.79
12 Anttila Minea Pohjant 17.22 0.03.46 37.61 36.75
13 Koivula Venla LaihLu 17.36 0.04.00 36.72 35.89
14 Jansson Mia Falken 18.46 0.05.10 34.08 33.30
15 Virrankoski Lyydia KauWi 21.15 0.07.39 29.77 29.10
16 Lindgren Ida Femman 22.21 0.08.45 28.00 27.36
Näsi Minea RaJu HYL -
Nikkinen Saana HiKi EIL -
Enlund Julia Femman EIL -
Brock Emma KoS EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 8.05 0.00.00
2 Nivukoski Lotta LapVi 8.36 0.00.31
3 Viskari Saana Lynx 8.41 0.00.36
4 Tuomaala Ella VaaSu 9.10 0.01.05
5 Luhtasaari Nea RaJu 9.21 0.01.16
6 Rajala Maija RaJu 9.44 0.01.39
7 Suokko Matilda LapVi 10.32 0.02.27
8 Korkonen Emilia KuortKu 10.59 0.02.54
9 Lautamo Hilla VaaSu 11.24 0.03.19
10 Määttälä Selma KoS 11.27 0.03.22
11 Biskop Patricia KoS 11.57 0.03.52
12 Laakso Evena RasKu 12.07 0.04.02
13 Löfqvist Linn Femman 12.16 0.04.11
14 Virrankoski Maija KauWi 16.43 0.08.38
Enlund Isabella Femman EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 7.20 0.00.00
2 Syrjälä Alina LHR 7.27 0.00.07
3 Korpi Sanni PoRa 7.46 0.00.26
4 Harjamäki Manja HS 7.50 0.00.30
5 Saranpää Saara RaJu 7.51 0.00.31
6 Sikkilä Iines LapVi 8.21 0.01.01
7 Ketola Matleena KoS 8.30 0.01.10
8 Keski-Säntti Helka YKV 8.52 0.01.32
9 Backlund Thelma Femman 8.55 0.01.35
10 Nivukoski Nanna LapVi 9.15 0.01.55
11 Heikkinen Aada Pohjant 9.24 0.02.04
12 Kataja Enni RaJu 9.36 0.02.16
13 Rajala Kerttu RaJu 9.46 0.02.26
14 Rinta-Keturi Neea RaJu 9.47 0.02.27
15 Hietala Liina-Maija KPV 9.59 0.02.39
16 Sippola Sanni LapVi 10.18 0.02.58
17 Torrkulla Moa Femman 10.29 0.03.09
18 Kuoppala Saana KauKa 10.38 0.03.18
19 Norrgård Ida Femman 10.39 0.03.19
20 Koivula Sanni LaihLu 10.50 0.03.30
21 Hokkanen Liina Pohjant 11.24 0.04.04
22 Hyyppä Alisa KoS 11.37 0.04.17
23 Mutikainen Eveliina KauWi 12.27 0.05.07
24 Ylikojola Veera RaJu 12.49 0.05.29
Ekoluoma Aino YKV HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 5.11 0.00.00
2 Sundqvist Ida Falken 7.17 0.02.06
3 Muhonen Oona RaJu 8.40 0.03.29
4 Kataja Helmi RaJu 11.23 0.06.12
5 Lindfors Mira Falken 17.08 0.11.57
6 Keski-Säntti Venla YKV 24.17 0.19.06
Enlund Nova Femman EIL -